Dat is duidelijk, maar dat betekent niet dat iedereen daar heftige gedachten bij heeft en dat mensen die de keuze maken die jij afkeurt slechte of asociale mensen zijn en dus een persoonlijke aanval verdienen.quote:Op zondag 30 november 2025 20:59 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Mijn posts zijn soms wat polemisch van aard.
Maar ik zette gewoon mijn gedachten uiteen hoe ik aankijk tegen de keuze om bewust één kind op de wereld te zetten. Daar heb ik persoonlijk heftige gedachten bij.
Je moet asociaal ook niet opvatten als in dat ik vermoed dat je een bank in je voortuin hebt of het ontberen van goede omgangsvormen. Asociaal in deze context betekent vooral dat iemand zijn eigen zelfontplooiing, vrijheid, en andere begeertes laat prevaleren boven het welzijn van het kind dat op latere leeftijd volwassen wordt en geconfronteerd wordt met het gemis van een broer of zus. Overigens speelt hier ook de maatschappij een rol in die hierin een vrij onverschillige houding aanneemt.quote:Op zondag 30 november 2025 21:01 schreef ZarB het volgende:
[..]
Dat is duidelijk, maar dat betekent niet dat iedereen daar heftige gedachten bij heeft en dat mensen die de keuze maken die jij afkeurt slechte of asociale mensen zijn en dus een persoonlijke aanval verdienen.
Asociaal... Ja, dat vind ik dan weer van de waardeoordelen die jij plakt op de levenskeuzes van mensen waar je NIETS van weet. Schaam je.quote:Op zondag 30 november 2025 21:06 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Je moet asociaal ook niet opvatten als in dat ik vermoed dat je een bank in je voortuin hebt of het ontberen van goede omgangsvormen. Asociaal in deze context betekent vooral dat iemand zijn eigen zelfontplooiing, vrijheid, en andere begeertes laat prevaleren boven het welzijn van het kind dat op latere leeftijd volwassen wordt en geconfronteerd wordt met het gemis van een broer of zus. Overigens speelt hier ook de maatschappij een rol in die hierin een vrij onverschillige houding aanneemt.
Wat mij betreft hoor je bij dit soort thema's het belang en welzijn van je kind voorop te stellen. En niet het eigen gecreëerde (waan)beeld van vrijheid en ontplooiing.
Jammer dat je je eigen mening presenteert als feiten en blijkbaar nog steeds niet begrijpt dat niet iedereen denkt zoals jij. Ik zou een goede therapeut zoeken om de boosheid richten je ouders mee te bespreken. Iets anders kan ik hier ook niet van maken.quote:Op zondag 30 november 2025 21:06 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Je moet asociaal ook niet opvatten als in dat ik vermoed dat je een bank in je voortuin hebt of het ontberen van goede omgangsvormen. Asociaal in deze context betekent vooral dat iemand zijn eigen zelfontplooiing, vrijheid, en andere begeertes laat prevaleren boven het welzijn van het kind dat op latere leeftijd volwassen wordt en geconfronteerd wordt met het gemis van een broer of zus. Overigens speelt hier ook de maatschappij een rol in die hierin een vrij onverschillige houding aanneemt.
Wat mij betreft hoor je bij dit soort thema's het belang en welzijn van je kind voorop te stellen. En niet het eigen gecreëerde (waan)beeld van vrijheid en ontplooiing.
We hebben gewoon verschillende meningen.quote:Op zondag 24 augustus 2025 18:31 schreef LXIV het volgende:
Ik ken mensen die nu rond de 50 zijn en geen kinderen hebben. Toch mondt dat vaak uit in een leeg en doelloos leven. Op een zeker moment lijken die duikvakanties ook allemaal op elkaar. Ze gaan naar hun werk, maar waarom dan nog. Ze bouwen eigenlijk niks van waarde op.
Ehh hoe jij die mensen van 50 beschrijft, zo zijn veel 'rijke' mensen met 3 kinderen ook precies. Met enige verschil dat die dan wel kinderen hebben,quote:Op zondag 24 augustus 2025 18:31 schreef LXIV het volgende:
Ik ken mensen die nu rond de 50 zijn en geen kinderen hebben. Toch mondt dat vaak uit in een leeg en doelloos leven. Op een zeker moment lijken die duikvakanties ook allemaal op elkaar. Ze gaan naar hun werk, maar waarom dan nog. Ze bouwen eigenlijk niks van waarde op.
Precies. Ik heb geen kinderen, om dat te willen zal ik toch echt een partner moeten vinden. Maar begrip over en weer is niet teveel gevraagd. Ik vind ook helemaal niemand meer of minder leuk door het wel of geen bezit van kinderen en snap niet dat anderen daar zoveel waarde aan kunnen hechten.quote:Op zondag 30 november 2025 20:10 schreef Gunner het volgende:
Eigenlijk zijn dit vrij kansloze discussies. Beide kampen proberen hun keuzes te rationaliseren wat dan weer over een weer reacties uitlokt. Heb respect voor elkaars keuzes.
Ja, enigszins herkenbaar.quote:Op zondag 30 november 2025 17:50 schreef Fleischmeister het volgende:
Gelukkig heb ik nog bijval van een aantal andere kindvrije collega's, maar wat een tegenstand ondervind je inderdaad vaak als je vertelt dat je geen kinderen wil... dat je het moet doen voor je oude dag, dat je het moet doen voor de maatschappij, dat je het moet doen want oh het is toch zo'n mooi doel in je leven, etc etc. Dat je blijkbaar iemand iets verschuldigd bent. Gezegd door mensen met van die bloeddoorlopen ogen en wallen tot aan de grond omdat ze al jaren geen volledige nacht hebben kunnen slapen door die kinderen van ze. Die niet meer gewoon spontaan iets kunnen ondernemen omdat ze altijd die koters ergens kwijt moeten eerst, en hun eigen ouders ook niet altijd zin in hebben om op te passen omdat ze dat al hun hele leven met hun eigen kinderen hebben moeten doen.
Je eigen leven is voorbij, alles staat alleen nog maar in dienst van dat kind. Het kost bakken met geld en hebt dus veel minder om voor je toekomst te sparen, je vrije tijd is weg. Maar nee het is zo geweldig allemaal. Ik zie om me heen een hoop mensen die er stiekem wel spijt van hebben, maar dat niet publiekelijk durven toe te geven. Als de vrouw er even niet bij is me toefluisteren "doe het niet, ik ben jaloers man, geniet van je leven".
De meeste van mijn vriendschappen zijn verwaterd omdat ze nu allemaal kinderen hebben. Geen tijd meer.
Ik vind het al lastig genoeg om iets voor mijn kat te regelen als even weg wil van alle hectiek, laat staan een kind. Ik zou geen goede vader zijn, en heb veel bewondering voor mijn broer en zus hoe ze er niet aan onderdoor gaan met hun gezinnen terwijl ze ook gewoon beiden moeten werken en een huishouden moeten runnen.
Ja, klopt. Maar dat is eigenlijk net zo met huisdieren. Die kunnen ook helemaal niet geboren willen worden, tenzij je dat oprecht gelooft vanuit je religie of zoiets.quote:Op vrijdag 28 november 2025 10:36 schreef ZarB het volgende:
[..]
Ben ik het mee eens.
Zijn er ouders die denken: ik ga een kind nemen want dit ongeboren kind wil heel graag leven en daar ga ik hem of haar een heel groot plezier mee doen?
Religekkies misschien.
Ook zonder kind als je geen ouders hebt waar je dan bij kunt intrekkenquote:Op maandag 29 december 2025 21:22 schreef Ansa het volgende:
Als vrouw zit je in deze huizenmarkt vast aan een abuser als je samen een kind hebt...
Been there done that en 7 maanden bij mijn ouders was ook naar.quote:Op maandag 29 december 2025 21:37 schreef JessicaOpDoorreis het volgende:
[..]
Ook zonder kind als je geen ouders hebt waar je dan bij kunt intrekken
nee hoor, niet iedere vent is een abuserquote:Op maandag 29 december 2025 21:22 schreef Ansa het volgende:
Als vrouw zit je in deze huizenmarkt vast aan een abuser als je samen een kind hebt...
slechte band met je ouders dan?quote:Op maandag 29 december 2025 22:22 schreef Ansa het volgende:
[..]
Been there done that en 7 maanden bij mijn ouders was ook naar.
ik kan me zomaar voorstellen dat ouders het ook wel lekker vinden als de kinderen uit huis zijn. of misschien zelfs dan naar een kleine woning verhuizen.quote:Op maandag 29 december 2025 22:26 schreef mschol het volgende:
[..]
nee hoor, niet iedere vent is een abuser
[..]
slechte band met je ouders dan?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |