abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_218549929
Carpe diem, quam minimum credula postero.
pi_218549930
https://nos.nl/artikel/25(...)meer-bij-add-en-adhd

Laten we openen met goed nieuws :)

[ Bericht 17% gewijzigd door SaskiaR op 20-08-2025 19:23:00 ]
Carpe diem, quam minimum credula postero.
pi_218550891
quote:
1s.gif Op woensdag 20 augustus 2025 18:24 schreef SaskiaR het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)meer-bij-add-en-adhd

Laten we openen met goed nieuws :)
Goed nieuws, ik vraag me alleen wel af waarom daar dan eerst nog een half jaar overheen moet gaan voordat je zoiets afschaft. Ben benieuwd hoe het dan zit voor ass.
Eerder waren de berichten dat die keuring er in januari 2026 af zou gaan.
Mijn ass-er is voorlopig toch nog niet aan rijlessen toe, die wil eerst haar vwo diploma halen. Maar ik vind het belachelijk dat er zoveel tijd overheen moet gaan als ze het toch al besloten hebben.
Fake it till you make it...
pi_218551311
Wat ik lees over gedoe met gemeentes is zo herkenbaar! Sterkte ermee allemaal! :*

We proberen nu voor Kim WLZ aan te vragen in opdracht van de gemeente ipv eerst WMO voor beschermd wonen in de toekomst en daar heb je heel wat papieren voor nodig. Dat duurt dus wel ff. Blijven ze Kim achter de kont aan zitten. We zijn toch echt wel duidelijk geweest in hoever we zijn. Dreigen met de bijstandsuitkering stop te zetten als ze voor 1 oktober niet heeft reageert, Kim over de zeik natuurlijk.
Dus nu samen met de begeleiding heel duidelijk geweest hoe en wat en nu lijken ze het eindelijk te snappen.
Moesten we bij Accare haar dossier opvragen, wat denk je? Krijg je 5 pagina's, dan kan geen heel dossier zijn.
Ik ben bewindvoerder en mentor van Kim, om haar met oa zulke dingen te helpen, dus ik kan het ook opvragen. Ik met ermee bemoeien. Hele discussie, heel gedoe en gezeik. Allerlei voorbeelden opgenoemd en toch nog wat extra's losgepeuterd.
Kim is nog steeds tevreden over haar werk als schoonmaakster bij de dagbesteding bij het duurzaamheidsbesteding in het bos in Assen. Alleen is de gemeente daar ook aan het kloten door een gedeelte van het schoonmaakwerk in eigen beheer te gaan doen.
Dus nu moeten er voor de schoonmakers andere taken worden gezocht. Zoals pouleren (?)
Eind september krijgen te horen of ze uberhaupt nog wel blijven bestaan in huidige vorm.
Dus erg spannend!

Tyler zonder autisme, maar met adhd, gilles de la tourette en een reactieve hechtingsstoornis is 16 en nu zonder school. Moet nu gaan werken met begeleiding.
Krijgt nu hulp van meesamen, is ingeschreven bij het doelgroepenregeister oid en heeft nu een jobcoach van de gemeente. Hij ziet het totaal niet zitten.
Het ging qua tics heel goed, maar nu totaal niet meer. Laatste schooldag ook geschorst vanwege grote bek en bedreiging van docent zelfs.
Hij is nu weer opnieuw aangemeld bij ggz. Dus voorlopig zit hij thuis en vragen wij ons af of dat wel goed gaat komen allemaal.
pi_218551560
Heftig @_Ingrid_ wij gaan mentorschap aanvragen, bewind denken we niet nodig te hebben, we denken dat het zonder ook wel lukt.
Mentorschap lijkt haar en ons wel handig, maar moeten we nog even achteraan.
Fake it till you make it...
pi_218552541
quote:
1s.gif Op woensdag 20 augustus 2025 18:24 schreef SaskiaR het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)meer-bij-add-en-adhd

Laten we openen met goed nieuws :)
Een collega van mij vertelde er toevallig afgelopen week over. Hij heeft adhd, zat een wachttijd op die keuring. Bij die keuring streept de keurmeester het woordje adhd aan op het formulier (blijkbaar dezelfde keuring voor adhd en autisme) en hij mocht weer gaan. Wel even het bedrag hiervoor aftikken, en jammer van de maanden dat je niet verder kon voor je rijbewijs. Dus was blijkbaar al een papieren tijger..
pi_218553516
Wat een geregel allemaal. Ik heb nu een indicatie van 8 maanden gekregen, 2 maanden terugwerkende kracht. Ik heb mijn begeleider in oktober 2 jaar. Dit was geloof ik mijn vierde aanvraag voor verlenging. Had nu een fijne andere wmo consulent. Maar als ik die oude weer krijg zet ik de hulp wel stop. Zo naar was dat.
  donderdag 21 augustus 2025 @ 09:18:17 #8
35189 Troel
scherp en bot
pi_218553571
Ik heb een periode een verschrikkelijk persoon gehad die aangaf niets van autisme te weten. En die werd dus ingezet in mijn gezin. Ik heb nog een extra psychologisch onderzoek van de gemeente moeten doen (ja, hoeft niet, maar dan geen hulp) en toen kregen ze toch echt de deksel op hun neus. Uiteindelijk andere regisseur gekregen en dat is het duo dat ik nu heb. En wat een verschil. Hier kan ik mee lezen en schrijven en dat is de reden waarom ik het aantal uren op een gegeven moment ook af kon bouwen, omdat ik wist dat als ik meer nodig had, dat ik dan weer meer zou krijgen. Het is zo fijn om begrepen te worden. Nu dus ook een indicatie voor 2 jaar, zowel voor de begeleiding als de huishoudelijke ondersteuning.


Oudste heeft de keuring voor autisme gehad en die heeft echt wel een gesprek gehad (ik was erbij). Maar ook dat gesprek stelde nauwelijks wat voor als je wilt weten of iemand bestand is tegen de stress enzo. Tenzij het zo'n goede psych was dat hij zoiets aanvoelt en dan extra vragen enzo gaat stellen :) maar het wordt tijd dat die keuring ook verdwijnt. De echte excessen kom je wel tegen tijdens de examens en dergelijke.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_218553677
Ik heb gevraagd om een andere consulent. Mocht niet. Ik mocht wel een nieuwe indicatie maar dan moest er een andere begeleider komen. Anders zouden ze de gunning intrekken voor alle cliënten in de gemeente. Uiteindelijk een andere gekregen onder het mom van "achterstanden wegwerken".
pi_218553704
quote:
0s.gif Op woensdag 20 augustus 2025 23:11 schreef hilliebillie het volgende:

[..]
Een collega van mij vertelde er toevallig afgelopen week over. Hij heeft adhd, zat een wachttijd op die keuring. Bij die keuring streept de keurmeester het woordje adhd aan op het formulier (blijkbaar dezelfde keuring voor adhd en autisme) en hij mocht weer gaan. Wel even het bedrag hiervoor aftikken, en jammer van de maanden dat je niet verder kon voor je rijbewijs. Dus was blijkbaar al een papieren tijger..
Ik heb ook rare dingen gehoord over die ass keuring. Een zoon van een vage kennis kreeg de vraag of hij mensen ging aanrijden als hij zijn rijbewijs had... :? . Ik heb ook gehoord dat er gevraagd werd hoeveel vrienden iemand had... Hoe is dat relevant voor autorijden?
Meer een verdienmodel naar mijn idee.

@Cygne wat een gedoe... 8 mnd waar 2 maanden al van voorbij zijn... Zitten ze om werk verlegen daar ofzo?
Fake it till you make it...
pi_218553794
@Nijna ik heb tijdelijke ophoging gekregen gezien de situatie de afgelopen tijd. Ik had maar 1 uur, dat was niet toereikend. Nu heb ik 3u gekregen. Het heeft de gemeente 2 maanden gekost om mijn indicatie te beoordelen maar zorg mocht wel doorgeleverd worden volgens de voorgaande indicatie. De nieuwe consulent vond dat niet oké. Ook niet hoe het proces verlopen was en zij begreep ook wel hoe zwaar dit jaar is geweest. Dit heeft kennelijk al moeite gekost. Uiteindelijk willen ze dat ik weer afbouw naar een uur per week en doelen behaald etcetera. Is in principe ook voldoende als het rustig blijft. M straks op zijn plek zit. En een vierde komt er niet.

[ Bericht 5% gewijzigd door Cygne op 21-08-2025 10:19:46 ]
pi_218559188
Even een hele andere vraag. Heeft iemand hier ervaring met snoezelruimtes? Jewel raakt steeds vaker en meer overprikkeld van werkelijk alles en we zijn enorm zoekende in wat helpt. Op dit moment bar weinig eigenlijk. We hopen dat het zou helpen als we een soort van snoezelplekje voor haar maken.

Nu willen we dat op de benedenverdieping ivm nabijheid van ons (en veiligheid voor zichzelf en anderen). Vrouwlief zag snoezeltenten, zwarte popup tenten zeg maar. Schrok me wel wezenloos van de prijs, net als bubbelbuizen, ze durven er wat voor te vragen ;( dus dat zou een fikse investering worden, eentje die we ook moeten verspreiden over een langere periode, en één waarbij ik dus niet over 1 nacht ijs wil gaan. Want wat is helpend, heeft iemand hier ervaring? Je hebt kleine tenten, die ogen mijn inziens echt te klein , maar ook tenten van 1.80m hoog. Waarbij ik mij afvraag of het echt noodzakelijk is om er in te kunnen staan? Wat voor lampen zouden fijn en veilig zijn? Wat voor kussen zou bijvoorbeeld lekker liggen? Is het sowieso iets wat (voor langere tijd) kan helpen om rustig te worden?

Ps. Nog een tip voor wie het leuk vindt, zo niet negeer het maar :+ Jewel heeft een nieuwe koptelefoon, de zwaarste maar wel een lelijk ding (dik en zwart met een rode rand). Vond ze niet leuk, bang dat anderen haar zouden uitlachen. Ik had er stickers op geplakt maar die laten bij de randen meteen los. Vanmiddag heb ik plaktattoos gehaald, en dat werkt uitstekend. Nu heeft ze dus een gepimpte koptelefoon en ze is helemaal blij :')

[ Bericht 10% gewijzigd door Schanu op 21-08-2025 22:25:42 ]
pi_218559310
quote:
1s.gif Op donderdag 21 augustus 2025 22:19 schreef Schanu het volgende:
Even een hele andere vraag. Heeft iemand hier ervaring met snoezelruimtes? Jewel raakt steeds vaker en meer overprikkeld van werkelijk alles en we zijn enorm zoekende in wat helpt. Op dit moment bar weinig eigenlijk. We hopen dat het zou helpen als we een soort van snoezelplekje voor haar maken.

Nu willen we dat op de benedenverdieping ivm nabijheid van ons (en veiligheid voor zichzelf en anderen). Vrouwlief zag snoezeltenten, zwarte popup tenten zeg maar. Schrok me wel wezenloos van de prijs, net als bubbelbuizen, ze durven er wat voor te vragen ;( dus dat zou een fikse investering worden, eentje die we ook moeten verspreiden over een langere periode, en één waarbij ik dus niet over 1 nacht ijs wil gaan. Want wat is helpend, heeft iemand hier ervaring? Je hebt kleine tenten, die ogen mijn inziens echt te klein , maar ook tenten van 1.80m hoog. Waarbij ik mij afvraag of het echt noodzakelijk is om er in te kunnen staan? Wat voor lampen zouden fijn en veilig zijn? Wat voor kussen zou bijvoorbeeld lekker liggen? Is het sowieso iets wat (voor langere tijd) kan helpen om rustig te worden?
Is er ooit sensorisch integratie onderzoek gedaan? Met een S.I. onderzoek kan je inzicht krijgen welke prikkels iemand fijn vind en welke juist niet.

. De een vind een zitzak fijn waarin je wegzakt zoals Fatboy (met van die polystyreen balletjes, de ander een Sarkow stoel met een soort van pingpongballen.

Idem voor verzwaringsvesten, dekens etc etc. Er is zoveel mogelijk dat er niet een heel duidelijk 'dit is het beste voor iemand" als advies te geven.
Soms helpt geur, diepe druk, borstelen, douchen, schommelen, trampoline

Een snoezelruimte kan je overigens zo duur maken als je zelf wil. Vaak is er bij een winkel als de action ook veel te vinden, van glittergordijnen, plafondprojector, van die voelsprietballen

Sta hoogte is meestal niet nodig. Al weet ook niet of je dochter bang is in kleine ruimtes of dit juist heel fijn vindt.

Less is more: zitzak (of o gestabiliseerd waterbed), friemel fidgets, licht projector en rustgevende muziek zijn vaak onderdelen van een snoezelruimte.

Eventueel een ozybag of slaaptunnel

[ Bericht 0% gewijzigd door Irri-tante op 21-08-2025 22:48:07 ]
pi_218559324
Geen ervaring met een echte snoezelruimte, vooralsnog is zoon tevreden met een kura bed met boog eromheen. Eronder kun je ook zitten en afschermen.

Als eens gedacht om te beginnen met een gewone verduisterende tent. Voordeel dat je hem dan ook tijdens kamperen kan gebruiken.
Decathlon heeft wel betaalbare, zoals deze https://www.decathlon.nl/(...)c9&c=Grijs_Wit_Groen
Ik ben vandaag zo vrolijk, zo vrolijk, zo vrolijk
pi_218561493
Bedankt voor jullie input!

Ik had geen moment nagedacht over een tent, opzich eigenlijk wel een goed idee. Het nadeel is wel dat die vaak vaal breder/langer zijn en dan zitten we wel met wat ruimtegebrek. Want we willen iets maken in de speelkamer, maar daar moet wel ruimte blijven voor de kinderen om daadwerkelijk te spelen. En als daar een tent van 2 meter breed in komt, beperkt dat veel meer dan een snoezeltent van 1 bij 1 bijvoorbeeld. Ik hou het zeker wel in mijn achterhoofd!

Een slaaptunnel hadden we net besteld voor haar bed! En ik had hele leuke bedtenten gezien, ook verduisterend van deryan, maar vrouwlief wil het bed en een snoezelruimte liever los houden van elkaar.

SI onderzoek is nooit gedaan, had ik ook nog nooit van gehoord en ga ik mij eens in verdiepen!

Nogmaals bedankt O+
pi_218561521
Een van mijn meiden heeft een tijdje een klamboe met een zitzak en kussens gehad. Niet echt een snoezelruimte maar zij vond het wel fijn.
pi_218561583
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 augustus 2025 10:40 schreef Schanu het volgende:
Bedankt voor jullie input!

Ik had geen moment nagedacht over een tent, opzich eigenlijk wel een goed idee. Het nadeel is wel dat die vaak vaal breder/langer zijn en dan zitten we wel met wat ruimtegebrek. Want we willen iets maken in de speelkamer, maar daar moet wel ruimte blijven voor de kinderen om daadwerkelijk te spelen. En als daar een tent van 2 meter breed in komt, beperkt dat veel meer dan een snoezeltent van 1 bij 1 bijvoorbeeld. Ik hou het zeker wel in mijn achterhoofd!

Een slaaptunnel hadden we net besteld voor haar bed! En ik had hele leuke bedtenten gezien, ook verduisterend van deryan, maar vrouwlief wil het bed en een snoezelruimte liever los houden van elkaar.

SI onderzoek is nooit gedaan, had ik ook nog nooit van gehoord en ga ik mij eens in verdiepen!

Nogmaals bedankt O+
Wat wil je dochter? Een bed is vaak ook een veilige plek.

Je mag altijd DM sturen. Ik ben geen expert. Op mijn werk heb ik wel uren in snoezelruimtes doorgebracht :-)
pi_218561704
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 augustus 2025 10:45 schreef Kyara het volgende:
Een van mijn meiden heeft een tijdje een klamboe met een zitzak en kussens gehad. Niet echt een snoezelruimte maar zij vond het wel fijn.
Dit vind ik ook echt een heel leuk idee, maar als mijn dochter het te moeilijk heeft dan is het voor haar al teveel als wij naar haar kijken. Vandaar dat wij zaten te denken aan een verduisterende snoezeltent, zodat ze zich echt volledig terug kan trekken in haar wereldje zonder dat ze de wereld om zich heen nog kan zien of voelen. Een klamboe geeft daarin denk ik te weinig dat stukje comfort.

quote:
1s.gif Op vrijdag 22 augustus 2025 10:52 schreef Irri-tante het volgende:

[..]
Wat wil je dochter? Een bed is vaak ook een veilige plek.

Je mag altijd DM sturen. Ik ben geen expert. Op mijn werk heb ik wel uren in snoezelruimtes doorgebracht :-)
Fijn, dankjewel! Mijn dochter vind haar bed ook een veilige plek, daarom leek mij dat opzich ook wel een goed idee. Het probleem is echter enerzijds dat als ze een vriendinnetje over heeft, er ook op haar kamer wordt gespeeld. Terwijl zo'n tent écht van haar alleen moet zijn. En anderzijds dat ze nu van 0 naar 100 kan gaan in haar emoties, van er is niks aan de hand kan ze door de kleinste trigger omslaan naar volle bak paniek/boosheid/verdriet. En dan moet ze zich direct kunnen terugtrekken, niet dat dan zo'n tent op haar bed nog moet worden dichtgeritst, dat daar nog een lamp in moet worden gezet, etc. Want iedere vorm van contact is op dat moment voor haar teveel, dus daar zouden wij haar dan ook niet mee kunnen helpen. Dus praktisch gezien, is een aparte snoezeltent makkelijker.
  FOK!fotograaf vrijdag 22 augustus 2025 @ 11:45:50 #19
148247 taxibabe
pi_218561981
Is een speeltent misschien een idee?
Zoiets als dit:
https://www.bol.com/nl/nl(...)850452-4970428050279
pi_218562133
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 augustus 2025 11:45 schreef taxibabe het volgende:
Is een speeltent misschien een idee?
Zoiets als dit:
https://www.bol.com/nl/nl(...)850452-4970428050279
Ik kan geen links meer openen van Bol.com, ze verwijzen allemaal naar de beginpagina van bol ipv naar het doorgelinkte product. Maar een speeltent is wel een optie als hij maar helemaal af kan sluiten. Ik weet alleen niet of dat het voldoende effect geeft qua snoezelen, omdat dat vaak in een donkere ruimte is en dat zal bewust zo zijn. Onze speelkamer heeft een lichtkoepel op het plafond, dus we kunnen het in de kamer zelf niet donker maken. Maar ook dat, ik neem het mee in onze afwegingen en zal ook bij dochterlief peilen wat voor haar op zo'n moment fijn(er) zou zijn. Thanks! :)
  FOK!fotograaf vrijdag 22 augustus 2025 @ 12:26:41 #21
148247 taxibabe
pi_218562178
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 augustus 2025 12:16 schreef Schanu het volgende:

[..]
Ik kan geen links meer openen van Bol.com, ze verwijzen allemaal naar de beginpagina van bol ipv naar het doorgelinkte product. Maar een speeltent is wel een optie als hij maar helemaal af kan sluiten. Ik weet alleen niet of dat het voldoende effect geeft qua snoezelen, omdat dat vaak in een donkere ruimte is en dat zal bewust zo zijn. Onze speelkamer heeft een lichtkoepel op het plafond, dus we kunnen het in de kamer zelf niet donker maken. Maar ook dat, ik neem het mee in onze afwegingen en zal ook bij dochterlief peilen wat voor haar op zo'n moment fijn(er) zou zijn. Thanks! :)
Het was deze:

Wellicht niet donker genoeg.
Ander idee is misschien zo'n tipispeeltent, dan zou je eventueel nog zelf met zwarte stof het tentdoek na kunnen maken om het donkerder te maken.
pi_218562561
Misschien een hele rare maar heb je weleens aan de somnox slaaprobot gedacht? Als onze zoon even helemaal overloopt in zijn hoofd dan laten we hem zolang als hij nodig heeft met de slaaprobot zich terugtrekken en door het onbewust volgen van het ademritme en het luisteren naar de rustgevende geluiden die hij heeft uitgekozen, wordt hij snel weer rustig.

[ Bericht 1% gewijzigd door fysio-tje op 22-08-2025 13:24:41 (Schrijffouten) ]
pi_218562848
quote:
1s.gif Op donderdag 21 augustus 2025 22:19 schreef Schanu het volgende:
Even een hele andere vraag. Heeft iemand hier ervaring met snoezelruimtes? Jewel raakt steeds vaker en meer overprikkeld van werkelijk alles en we zijn enorm zoekende in wat helpt. Op dit moment bar weinig eigenlijk. We hopen dat het zou helpen als we een soort van snoezelplekje voor haar maken.

Nu willen we dat op de benedenverdieping ivm nabijheid van ons (en veiligheid voor zichzelf en anderen). Vrouwlief zag snoezeltenten, zwarte popup tenten zeg maar. Schrok me wel wezenloos van de prijs, net als bubbelbuizen, ze durven er wat voor te vragen ;( dus dat zou een fikse investering worden, eentje die we ook moeten verspreiden over een langere periode, en één waarbij ik dus niet over 1 nacht ijs wil gaan. Want wat is helpend, heeft iemand hier ervaring? Je hebt kleine tenten, die ogen mijn inziens echt te klein , maar ook tenten van 1.80m hoog. Waarbij ik mij afvraag of het echt noodzakelijk is om er in te kunnen staan? Wat voor lampen zouden fijn en veilig zijn? Wat voor kussen zou bijvoorbeeld lekker liggen? Is het sowieso iets wat (voor langere tijd) kan helpen om rustig te worden?

Ps. Nog een tip voor wie het leuk vindt, zo niet negeer het maar :+ Jewel heeft een nieuwe koptelefoon, de zwaarste maar wel een lelijk ding (dik en zwart met een rode rand). Vond ze niet leuk, bang dat anderen haar zouden uitlachen. Ik had er stickers op geplakt maar die laten bij de randen meteen los. Vanmiddag heb ik plaktattoos gehaald, en dat werkt uitstekend. Nu heeft ze dus een gepimpte koptelefoon en ze is helemaal blij :')
Je zou misschien zelf ook wel een snoezelruimte kunnen creeëren. Als je een (half)hoogslaper hebt, daaronder. Of misschien een soort tent maken van de eetkamertafel of een tentje in de kamer.
Zo'n projector om iets op plafond of want te projecteren is er ook wel minder duur te krijgen volgens mij, die dingen zijn best hip op het moment. Als je maar niet specifiek zoekt op snoezelruimte, want dan is het gelijk duurder.

Zie de bijdragen van Irri-tante! Ik denk dat daar veel waardevols in staat.
Is ook een beetje trial and error ben ik bang, wat werkt en wat niet...
Fake it till you make it...
  FOK!fotograaf vrijdag 22 augustus 2025 @ 14:51:46 #24
148247 taxibabe
pi_218563108
Ik zat even op Pinterest te kijken.
Zou zoiets werken, je zou er eventueel ook nog zachte verlichting in kunnen maken? Paar fijne kussens er in.
  vrijdag 22 augustus 2025 @ 22:56:05 #25
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_218567439
@Schanu, mijn zoon vond dit soort hangstoelen heel fijn. Hij kroop daar helemaal in weg, zeg maar en dan is het net alsof je in een holletje hangt.



Wij hadden er één van Ikea, maar daar vind ik ze niet meer. Wel bij Temu. Hij heeft die van hem echt jaren gebruikt tot hij er echt te groot voor was. Ik hou niet van Temu, zou daar zelf niet graag kopen, maar voor deze prijs kun je het in ieder geval wel proberen.

https://www.temu.com/nl/-(...)601099528029609.html
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
pi_218568456
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 augustus 2025 22:56 schreef livelink het volgende:
@:schanu, mijn zoon vond dit soort hangstoelen heel fijn. Hij kroop daar helemaal in weg, zeg maar en dan is het net alsof je in een holletje hangt.

[ afbeelding ]

Wij hadden er één van Ikea, maar daar vind ik ze niet meer. Wel bij Temu. Hij heeft die van hem echt jaren gebruikt tot hij er echt te groot voor was. Ik hou niet van Temu, zou daar zelf niet graag kopen, maar voor deze prijs kun je het in ieder geval wel proberen.

https://www.temu.com/nl/-(...)601099528029609.html
De Lidl verkoopt ook zoiets.
pi_218569935
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 augustus 2025 22:56 schreef livelink het volgende:
@:schanu, mijn zoon vond dit soort hangstoelen heel fijn. Hij kroop daar helemaal in weg, zeg maar en dan is het net alsof je in een holletje hangt.

[ afbeelding ]

Wij hadden er één van Ikea, maar daar vind ik ze niet meer. Wel bij Temu. Hij heeft die van hem echt jaren gebruikt tot hij er echt te groot voor was. Ik hou niet van Temu, zou daar zelf niet graag kopen, maar voor deze prijs kun je het in ieder geval wel proberen.

https://www.temu.com/nl/-(...)601099528029609.html
Wij hebben ook zoiets alleen dan een gewone hangmat aan het plafond gehangen.
pi_218586321
Die heb ik inderdaad vaker voorbij zien komen O+ Wij hadden in de achtertuin zo'n soort schommel in de vorm van een doek hangen, die vond ze heerlijk. Alleen zitten ze liever in de nest en daar zit ook een tent op, maar die kunnen niet naast elkaar hangen (want de nestschommel neemt twee plekken in beslag).

Ik zou dat doek natuurlijk gewoon in de speelkamer kunnen hangen, dat is best een idee! Maar dan ben ik bang dat ze er echt in gaat schommelen (want schommelen is fijn, dus dat snap ik ook wel), en daar is de ruimte niet voor dus ik zie het al ten koste gaan van de muren :@ Plus dat ik bang ben dat het plafond haar gewicht niet kan dragen, want de speelkamer bevindt zich in een aanbouw die is gerealiseerd door de vorige bewoners en ik heb echt geen idee hoe sterk die constructie is :')
pi_218588527
@Schanu; zou je zoiets niet ook aan een losse standaard kunnen hangen? Je hebt bijvoorbeeld van die hangstoelen in de vorm van een ei die vaak verkocht worden met een metalen standaard.
pi_218589027
quote:
0s.gif Op maandag 25 augustus 2025 14:23 schreef Takkie88 het volgende:
@:Schanu; zou je zoiets niet ook aan een losse standaard kunnen hangen? Je hebt bijvoorbeeld van die hangstoelen in de vorm van een ei die vaak verkocht worden met een metalen standaard.
Dit vind ik een heel slim idee, dankjewel! O+
pi_218596069
We zijn echt helemaal van de oude school af. TLV voor F is afgegeven. *O*
  Frontpage Koningin/Leukste user IRL donderdag 11 september 2025 @ 20:42:38 #32
147316 crew  DJMO
#trut
pi_218744835
Ik wilde als lurker gewoon even wat linkjes komen droppen. Te beginnen met dit artikel op de fp: 'Anesthesist kan autisme genezen met navelstrengbloed'

Gevolgd door:

https://www.autismecentru(...)autisme-bij-vrouwen/

https://www.autismecentru(...)nctionerend-autisme/

Misschien heeft een van jullie wat aan deze linkjes. Bij het lezen van het artikel over hoogfunctionerend autisme bij vrouwen ging er voor mij een wereld open in ieder geval.
Ik heb er één en ik ben er trots op
"Tussen droom en daad staan wetten in de weg, en praktische bezwaren" "The needs of the many outweigh the needs of the crew"

Terugblik op tachtig kilometer lopen - Westerborkpad
- My 5 minutes of fame - Heldin
DTS - Foto's en verslagen
  donderdag 11 september 2025 @ 21:40:06 #33
35189 Troel
scherp en bot
pi_218745455
quote:
0s.gif Op donderdag 11 september 2025 20:42 schreef DJMO het volgende:
Ik wilde als lurker gewoon even wat linkjes komen droppen. Te beginnen met dit artikel op de fp: 'Anesthesist kan autisme genezen met navelstrengbloed'

Gevolgd door:

https://www.autismecentru(...)autisme-bij-vrouwen/

https://www.autismecentru(...)nctionerend-autisme/

Misschien heeft een van jullie wat aan deze linkjes. Bij het lezen van het artikel over hoogfunctionerend autisme bij vrouwen ging er voor mij een wereld open in ieder geval.
Ik zou de titel aanpassen in "anesthesist ZEGT autisme te kunnen genezen met navelstrengbloed" ;)
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_218745532
Wij ontvingen een brief van de gemeente. De praktijk heeft ze het verzoek gestuurd om aan te sluiten bij een evaluatiegesprek. Naar aanleiding hiervan zal een consulente van de gemeente contact opnemen, én we mogen een persoonlijk plan opstellen als we willen.

Is dit gebruikelijk? Geen idee wat ik mij voor moet stellen bij een rol van de gemeente, in 4 jaar tijd nog niet eerder meegemaakt. En een persoonlijk plan, met waar we tegen aan lopen en hulp bij willen. Ten eerste, dat weet de praktijk heel goed en ik heb geen behoefte om wéér opnieuw alles door te moeten nemen maar nu met de gemeente. Ten tweede, hoe weet ik wat we nodig hebben als ik niet weet of ze iets kunnen bieden en zo ja wat? En als we de diagnostische fase nog nog niet eens door zijn? Sowieso, als een gemeente medewerker aansluit bij een evaluatiegesprek van de praktijk, dan gaan we neem ik aan het proces bij de praktijk evalueren. Hoe past de rol van de gemeente daar in?

Ik ben erg in de war...

Over in de war zijn gesproken, ik heb een uitnodiging gekregen voor mijn eigen gesprekken. Er is daarnaast een terugkoppelingsgesprek ingepland (in december) en in MEI 2026 een evaluatiegesprek. Dus ik heb gemaild met de vraag of dat wel klopt, een evaluatiegesprek dat ruim 5 maanden plaatsvindt na het terugkoppelingsgesprek. Ik kreeg daarop het antwoord dat ze die alvast hebben ingepland omdat de behandeling dan plaatsvindt en die wordt dan dus in mei geëvalueerd. Maar tijdens de intake is heel duidelijk aangegeven dat als er geen diagnose komt, ik ook geen behandeling krijg en het dus ophoudt. Waarom moet ik dan wel nu al heel voorbarig een dag en tijd in mijn agenda blocken voor een evaluatiegesprek dat dus wel of niet plaats gaat vinden?

[ Bericht 14% gewijzigd door Schanu op 11-09-2025 21:54:00 ]
  Frontpage Koningin/Leukste user IRL donderdag 11 september 2025 @ 21:57:32 #35
147316 crew  DJMO
#trut
pi_218745613
quote:
2s.gif Op donderdag 11 september 2025 21:40 schreef Troel het volgende:

[..]
Ik zou de titel aanpassen in "anesthesist ZEGT autisme te kunnen genezen met navelstrengbloed" ;)
Heb er beweert van gemaakt.
Ik heb er één en ik ben er trots op
"Tussen droom en daad staan wetten in de weg, en praktische bezwaren" "The needs of the many outweigh the needs of the crew"

Terugblik op tachtig kilometer lopen - Westerborkpad
- My 5 minutes of fame - Heldin
DTS - Foto's en verslagen
  donderdag 11 september 2025 @ 22:08:39 #36
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_218745702
quote:
1s.gif Op donderdag 11 september 2025 21:48 schreef Schanu het volgende:
Wij ontvingen een brief van de gemeente. De praktijk heeft ze het verzoek gestuurd om aan te sluiten bij een evaluatiegesprek. Naar aanleiding hiervan zal een consulente van de gemeente contact opnemen, én we mogen een persoonlijk plan opstellen als we willen.

Is dit gebruikelijk? Geen idee wat ik mij voor moet stellen bij een rol van de gemeente, in 4 jaar tijd nog niet eerder meegemaakt. En een persoonlijk plan, met waar we tegen aan lopen en hulp bij willen. Ten eerste, dat weet de praktijk heel goed en ik heb geen behoefte om wéér opnieuw alles door te moeten nemen maar nu met de gemeente. Ten tweede, hoe weet ik wat we nodig hebben als ik niet weet of ze iets kunnen bieden en zo ja wat? En als we de diagnostische fase nog nog niet eens door zijn? Sowieso, als een gemeente medewerker aansluit bij een evaluatiegesprek van de praktijk, dan gaan we neem ik aan het proces bij de praktijk evalueren. Hoe past de rol van de gemeente daar in?

Ik ben erg in de war...

Over in de war zijn gesproken, ik heb een uitnodiging gekregen voor mijn eigen gesprekken. Er is daarnaast een terugkoppelingsgesprek ingepland (in december) en in MEI 2026 een evaluatiegesprek. Dus ik heb gemaild met de vraag of dat wel klopt, een evaluatiegesprek dat ruim 5 maanden plaatsvindt na het terugkoppelingsgesprek. Ik kreeg daarop het antwoord dat ze die alvast hebben ingepland omdat de behandeling dan plaatsvindt en die wordt dan dus in mei geëvalueerd. Maar tijdens de intake is heel duidelijk aangegeven dat als er geen diagnose komt, ik ook geen behandeling krijg en het dus ophoudt. Waarom moet ik dan wel nu al heel voorbarig een dag en tijd in mijn agenda blocken voor een evaluatiegesprek dat dus wel of niet plaats gaat vinden?
De gemeente heeft natuurlijk een rol in jeugdzorg en de tegemoetkoming van de kosten. Wij hebben indertijd ook een bericht gehad van de gemeente, waarin ze het hele dossier van mijn zoon wilde ontvangen. Daar was ik het niet mee eens. Ik wilde niet dat zijn dossier in handen van een gemeente-ambtenaar kwam (had ook wat eerdere aanvaringen gehad met de gemeente, namelijk). Dat was ook het moment dat ik eigenlijk wilde stoppen met de psychiatrische begeleiding, omdat ik het nut niet meer zo zag. Vanwege het feit dat ik weigerde zijn dossier op te sturen gaf de gemeente aan dat ze niks gingen betalen. Voor ons was dat goed op dat moment, maar voor jou ligt dat natuurlijk anders.

Ik zou de praktijk even vragen waarom ze de gemeente hebben uitgenodigd en dan heb je verder denk ik weinig keus.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
pi_218745852
quote:
1s.gif Op donderdag 11 september 2025 21:48 schreef Schanu het volgende:
Waarom moet ik dan wel nu al heel voorbarig een dag en tijd in mijn agenda blocken voor een evaluatiegesprek dat dus wel of niet plaats gaat vinden?
Even alleen dit stukje omdat ik van de rest echt helemaal geen verstand heb - maar ik vermoed omdat de agenda's in de ggz vaak behoorlijk snel vollopen, en ze daarom vervolgafspraken waarvan al duidelijk is dat die (indien diagnose gesteld wordt) moeten gaan plaatsvinden al inplannen. Zodat dan ook meteen duidelijk is hoeveel overige ruimte er voor hen nog is voor andere afspraken. En het makkelijker is om die afspraak bij overbodig blijken er vijf maanden tevoren uit te halen (die is waarschijnlijk zo weer opgevuld met een andere afspraak) dan hem nog in te plannen als hij wel nodig blijkt. Bij de afdeling waar een van mijn studenten die een psychologie gerelateerde stage loopt, staan tot zomer volgend jaar al intakes, uitslaggesprekken etc gepland.. zij plannen ook altijd het standaardtraject in 1x, en als er dan mensen toch niet voor vervolg hoeven te komen na de eerste twee afspraken dan worden die plekken ad hoc opgevuld want zat mensen op de wachtlijst.
pi_218745902
quote:
1s.gif Op donderdag 11 september 2025 21:48 schreef Schanu het volgende:
Wij ontvingen een brief van de gemeente. De praktijk heeft ze het verzoek gestuurd om aan te sluiten bij een evaluatiegesprek. Naar aanleiding hiervan zal een consulente van de gemeente contact opnemen, én we mogen een persoonlijk plan opstellen als we willen.

Is dit gebruikelijk? Geen idee wat ik mij voor moet stellen bij een rol van de gemeente, in 4 jaar tijd nog niet eerder meegemaakt. En een persoonlijk plan, met waar we tegen aan lopen en hulp bij willen. Ten eerste, dat weet de praktijk heel goed en ik heb geen behoefte om wéér opnieuw alles door te moeten nemen maar nu met de gemeente. Ten tweede, hoe weet ik wat we nodig hebben als ik niet weet of ze iets kunnen bieden en zo ja wat? En als we de diagnostische fase nog nog niet eens door zijn? Sowieso, als een gemeente medewerker aansluit bij een evaluatiegesprek van de praktijk, dan gaan we neem ik aan het proces bij de praktijk evalueren. Hoe past de rol van de gemeente daar in?

Ik ben erg in de war...
De simpele reden: de gemeente betaalt en wil weten of de praktijk haar werk goed gedaan heeft en of het een zinnige interventie is, of doelen gehaald worden.

Wat jij eraan kunt hebben..
Soms gaat dit soort dingen simpel, verwijzinkje huisarts, behandelingetje, klaar. Dat lijkt bij jullie mogelijk niet zo simpel te worden/blijven.

Als je dan met een consulent op een rijtje kunt zetten waar jullie in het gezin tegenaan lopen, kun je een gezinsplan maken met daarin ook bijvoorbeeld of zusje misschien nu of in de toekomst hulp zou kunnen gebruiken (bij ons een broertje, maar die heeft inmiddels ook wel het nodige aan zorg gekregen). Als je een goede consulent en gemeente hebt, kunnen zij op basis van de issues meedenken over hulp. Zelf bieden ze die niet, maar ze hebben vaak wel een beeld van in elk geval aanbieders van Zorg in Natura (zelf inkopen met pgb is vaak lastiger). Op die manier hoef je minder steeds los om iets te vragen bij misschien steeds andere contactpersonen, maar heb je iemand die jullie gezin en wat daar speelt kent.
Wij hebben echt wel matige consulenten gehadz maar de huidige is top. Er is ook al jaren dezelfde gedragswetenschapper betrokken. Nu wordt dus niet meer om plan van aanpak, behandelverslag oid gevraagd, maar alleen om de relevante passages daaruit die hen helpen om voor ons de stukken op papier te zetten die nodig zijn om bij de club die de besluiten neemt te beargumenteren waarom we wat nodig hebben. Uiteraard kunnen wij die stukken aanpassen voor ze verder gaan.

Doordat we een goede relatie met ze hebben, is het nu al voor de tweede keer gelukt een tweejarige beschikking te krijgen. Geeft veel rust.

Maar zij hebben ons in het begin ook op de weg van respijtzorg (nu moeilijker te regelen volgens mij) gezet, zodat wij af en toe los konden. Contact gelegd met een andere afdeling binnen de gemeente omdat we ook iets anders nodig hadden, zodat we dat niet allemaal zelf hoefden uit te zoeken.

Dus ja, het kan heel belastend zijn en je kunt een rottige consulent of gemeente treffen maar het zou ook zomaar (op termijn) heel veel kunnen opleveren.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_218745958
Ja je kunt het ook positief zien. Ik zou willen dat iemand ons er veel eerder op gewezen had dat het handig zou kunnen zijn om de gemeente betrekken om hulp te kunnen krijgen waarvan we het bestaan nog niet eens wisten.
  donderdag 11 september 2025 @ 22:50:09 #40
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_218745979
Ja, ik moet wel eerlijk toegeven dat ik op een later moment nog goed ben geholpen door de gemeente, toen ze eenmaal een apart wmo-loket hadden. Niet voor mijn zoon, maar ik heb hulp gekregen voor mijn dochter (brusjes-cursus) en zelf heb ik mantelzorgondersteuning gekregen.

En toen hoefde ik geen dossiers meer in te leveren. Dus ook gemeentes kunnen professionaliseren.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
pi_218746886
Ik ben benieuwd hoe de gemeente het bij ons gaat aanpakken, er lag een brief in de bus dat ze binnenkort gaan bellen om te bekijken hoe en wat.

De jongste heeft weer heel veel moeie met de start van het schooljaar en daardoor raken dingen nu in een stroomversnelling. Hij is aangemeld bij de derdelijns praktijk waar de oudste ook loopt (waardoor we de wachtlijst grotendeels kunnen skippen *O*), er moet nog meer extra hulp op school komen (daar hebben we de gemeente voor nodig), en school wil onderzoeken of er een gedeeltelijke ontheffing van de leerplicht mogelijk is omdat 5 hele dagen eigenlijk gewoon niet gaat.

En het is allemaal belangrijk en goed en nuttig, maar man man man wat kost het veel tijd allemaal! Zoveel afspraken, zoveel telefoontjes, zoveel mailtjes en appjes, zo vaak een kind dat weer thuis blijft van school. We doen het met liefde, maar het is doodvermoeiend allemaal.
pi_218747354
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 september 2025 06:59 schreef Amsel het volgende:

En het is allemaal belangrijk en goed en nuttig, maar man man man wat kost het veel tijd allemaal! Zoveel afspraken, zoveel telefoontjes, zoveel mailtjes en appjes, zo vaak een kind dat weer thuis blijft van school. We doen het met liefde, maar het is doodvermoeiend allemaal.
Duizendmaal dit
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_218748524
Wij hadden vandaag een gesprek over Jewel, zonder Jewel, bij de praktijk. Direct de vraag daar neergelegd over de gemeente. Behandelaar gaf aan dat zij op basis van de informatie die er nu ligt, al wel de conclusie hebben getrokken dat ze verwachten dat er langdurige zorg uit voortkomt, nog los van wat er qua diagnose uitkomt. En dat het hun handig lijkt dat de gemeente dus wordt aangesloten, omdat zij overkoepelend contact hebben en ook het lijntje met ons houden als de zorg vanuit deze praktijk ooit ten einde zou komen.

Ze vertelde ook dat de aanvraag voor deze praktijk door de gemeente tot 3 keer toe werd geweigerd. Dat verklaart waarom het zo lang duurde voor de aanmelding erdoor kwam, langer dan de wachttijd die stond vermeld. Ze willen nu ook contact met de vorige praktijk, omdat de tijd tussen die praktijk en onze nieuwe praktijk zo kort was en ze dat moeten verklaren richting de gemeente. Schijnt standaard te zijn, in ons geval hebben ze daar langer mee gewacht omdat het zo kwetsbaar is verlopen bij de vorige praktijk. Onze zorgen hieromtrent vandaag geuit, en die begreep ze gelukkig heel goed.

Dat evaluatiegesprek waarbij de gemeente aan zou sluiten is trouwens nog niet eens ingepland en zal pas plaatsvinden als het behandeltraject al is gestart. Kan zo nog even duren dus.

Ondertussen roept kindlief dat ze gepest wordt op school. Maar vindt ze het tegelijkertijd lastig om dingen in de juiste context te plaatsen, en benoemt ze dingen als pesten die het ons inziens niet direct zijn. Bijvoorbeeld een klasgenoot die zegt dat ze als een hond moet liggen, waar ze dan heel boos op wordt. Vertelt ze later dat ze hondje en baasje speelden...... Ondanks dat onze hoofden vaak best hetzelfde denken, vind ik dit soort dingen toch best lastig.

@Amsel, wat fijn van de stroomversnelling qua hulp, maar wat moeilijk dat de moeizame start hier de oorzaak van is. Wat een energie kost het allemaal he. Heel veel sterkte voor jullie.
pi_218751168
De gemeente betaald. Wij hebben afgelopen jaren elk jaar een evaluatie gehad, gelukkig een aantal jaar dezelfde consulent gehad, dus dan hoefde niet het hele verhaal weer op tafel.
Wij hebben sinds we begeleiding hebben wel samen de evaluatie ingevuld en opgestuurd naar de gemeente.
Oudste moet over naar WMO, we waren op tijd met de evaluatie, maar we horen nog niks... Maar ik begreep al van de begeleiding dat als ze niet op tijd beslissen, dat de huidige indicatie dan nog doorloopt tot ze wel besloten hebben.

Kreeg overigens vandaag bericht van de gemeente voor mezelf, ik moet alleen even kijken of ik het er helemaal mee eens ben. Want er staat als aanbieder een andere dan die ik nu heb. Maar deze aanbieder is de hoofdaanbieder. Ik zie dinsdag mijn begeleidster weer, dan maar samen naar kijken.
Ik zou heel graag haar houden, anders kost het me weer minstens een half jaar om te wennen, zonde van de tijd in mijn optiek. Ben er een beetje bang voor en heb er toch wat buikpijn van.
Maar goed, proberen te parkeren tot volgende week.
Fake it till you make it...
  vrijdag 12 september 2025 @ 17:50:35 #45
35189 Troel
scherp en bot
pi_218752085
Allemaal leuk en aardig, maar zolang het niet iemand is die medisch onderlegd is, schiet het niet op om aan te sluiten bij zo'n gesprek lijkt me?

Ik heb ooit een keer van de gemeente een onderzoek moeten laten doen en toen gingen ze nat, want daar kwam uit dat er wel degelijke noodzaak was voor de begeleiding. Maar toen had ik die doos die geen verstand had van ASS/ADHD. Ik ben altijd heel open als het gaat om zaken richting de gemeente en moet ook altijd tekenen dat een arts gegevens mag opvragen, maar ik geef altijd alleen maar toestemming dat een arts dat doet en niet een gewone ambtenaar.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_218759447
@Schanu ik kan me best voorstellen dat dat vernederend overkomt als ze als een hond moet liggen, ook in een spelsituatie. Pestgedrag kan vaak heel subtiel zijn. Wat naar ook dat gedoe met de gemeente.

De tlv voor F bleek toch nog niet afgegeven, was in behandeling genomen dus de directeur had alles maar vast overgedragen aan het SBO. Gelukkig is het nu wel toegekend.

M. zit fijn op zijn plek op de nieuwe school. Afgelopen week startgesprek gehad met de leerkracht en die had precies door hoe M. in elkaar zit. M vindt het wel heel moeilijk, het onderwijs vindt hij fijn maar hij mist zijn oude plek. Maandag gaf hij aan dat hij nog even wilde zwaaien om af te sluiten bij de oude school. Zijn oude juffen kwamen nog even kletsen en een knuffel geven. Wat heel tof is, is dat hij nog steeds uitgenodigd wordt voor kinderfeestjes van zijn oude klasgenootjes.
  zondag 5 oktober 2025 @ 14:54:39 #47
4756 Kyara
1 + 1 = 3
pi_218944151
Onze droger was kapot en is vandaag vervangen. Kind is nu helemaal over de zeik dat de oude weg is.
Ik trek dit soort gedrag zo slecht he. Herkenbaar voor iemand?

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  zondag 5 oktober 2025 @ 15:26:47 #48
35189 Troel
scherp en bot
pi_218944718
Ow, daar zou ik ook heel slecht tegenkunnen hoor.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_218945028
Hoe meer structurele stress er is, hoe meer een ass’er zal proberen dingen te controleren die hij kan controleren. En als dat niet lukt, zijn de meltdowns des te groter. De enige echte oplossing is de bronnen van structurele stress wegnemen, maar dat gaat vast niet zo makkelijk.
En het kind heeft jou als ouder nodig om zijn emoties te reguleren, want dat kan hij niet zelf, als er veel stress is. Maar ja, als de ouder ook gestresst is, wordt het wel lastig. Logisch dat je dat ‘gezeur’ er dan niet bij kan hebben.
Carpe diem, quam minimum credula postero.
  zondag 5 oktober 2025 @ 16:06:30 #50
4756 Kyara
1 + 1 = 3
pi_218945331
quote:
1s.gif Op zondag 5 oktober 2025 15:46 schreef SaskiaR het volgende:
Hoe meer structurele stress er is, hoe meer een ass’er zal proberen dingen te controleren die hij kan controleren. En als dat niet lukt, zijn de meltdowns des te groter. De enige echte oplossing is de bronnen van structurele stress wegnemen, maar dat gaat vast niet zo makkelijk.
En het kind heeft jou als ouder nodig om zijn emoties te reguleren, want dat kan hij niet zelf, als er veel stress is. Maar ja, als de ouder ook gestresst is, wordt het wel lastig. Logisch dat je dat ‘gezeur’ er dan niet bij kan hebben.
Ja, als je al een jaar aan het aanrommelen bent omdat er overal vertraging is in overdracht, wachtlijsten, vakanties etc dan werkt dat niet in je voordeel.

Maar we gaan stug door want het alternatief is een thuiszitter en daar zit niemand op te wachten.
pi_218946630
Jeetje wat een stress @Kyara, zal net de druppel zijn maar dus ook voor jou. :*
pi_218946896
Fake it till you make it...
  zondag 5 oktober 2025 @ 19:01:31 #53
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_218947042
quote:
2s.gif Op zondag 5 oktober 2025 16:06 schreef Kyara het volgende:

[..]
Ja, als je al een jaar aan het aanrommelen bent omdat er overal vertraging is in overdracht, wachtlijsten, vakanties etc dan werkt dat niet in je voordeel.

Maar we gaan stug door want het alternatief is een thuiszitter en daar zit niemand op te wachten.
Ach Kyara, nog steeds zo'n worsteling ;( ?
Sterkte :*
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
pi_218949899
Sterkte Kyara, wat zitten jullie in een rotsituatie en wat kan het dan uitzichtloos lijken. Hopelijk komt er snel licht aan het einde van de tunnel voor jullie :*
pi_218954986
Heeft iemand ervaring met VSO na regulier basisonderwijs?
  Frontpage Koningin/Leukste user IRL maandag 6 oktober 2025 @ 20:56:52 #56
147316 crew  DJMO
#trut
pi_218955053
quote:
2s.gif Op maandag 6 oktober 2025 20:49 schreef Kyara het volgende:
Heeft iemand ervaring met VSO na regulier basisonderwijs?
Ik, min of meer. Mijn oudste zoon heeft gewoon basisonderwijs gehad, en twee jaar normaal voortgezet onderwijs, maar is twee jaar geleden overgestapt naar voortgezet speciaal onderwijs.

Wat wil je weten?
Ik heb er één en ik ben er trots op
"Tussen droom en daad staan wetten in de weg, en praktische bezwaren" "The needs of the many outweigh the needs of the crew"

Terugblik op tachtig kilometer lopen - Westerborkpad
- My 5 minutes of fame - Heldin
DTS - Foto's en verslagen
pi_218955127
quote:
0s.gif Op maandag 6 oktober 2025 20:56 schreef DJMO het volgende:

[..]
Ik, min of meer. Mijn oudste zoon heeft gewoon basisonderwijs gehad, en twee jaar normaal voortgezet onderwijs, maar is twee jaar geleden overgestapt naar voortgezet speciaal onderwijs.

Wat wil je weten?
Hoe was de overstap? En wat zijn jullie ervaringen? Waarom lukte het wel op regulier basisonderwijs maar niet op het voortgezet onderwijs? Dat soort ervaringen. Als je die wil delen hoor!
  Frontpage Koningin/Leukste user IRL maandag 6 oktober 2025 @ 21:16:51 #58
147316 crew  DJMO
#trut
pi_218955243
quote:
2s.gif Op maandag 6 oktober 2025 21:05 schreef Kyara het volgende:

[..]
Hoe was de overstap? En wat zijn jullie ervaringen? Waarom lukte het wel op regulier basisonderwijs maar niet op het voortgezet onderwijs? Dat soort ervaringen. Als je die wil delen hoor!
Ik wil alles wat ik weet delen lieverd. M'n zoon is slim genoeg, daarom kon hij zich op het basisonderwijs prima redden, maar hij was en is veel te beïnvloedbaar, waardoor het op het op de middelbare school een enorme strijd werd met zichzelf (bewijzen tegenover de rest, en het leren van de vakken). Op het reguliere onderwijs kwam hij daardoor danig in de knel, waardoor de overstap naar vso is gemaakt. Daar heeft hij veel meer ruimte om zichzelf te zijn en blijven en krijgt hij ook meer praktijk gericht onderwijs. Iets wat hem veel beter past dan het reguliere onderwijs.

De overstap was in het begin wel even lastig, want verandering, maar hij was heel rap gewend aan de taxi naar school om maar iets te noemen. Als je wil, kan ik hem wel vragen om zelf iets te zeggen over de overstap. Hij is inmiddels bijna 17,dus hij kan zelf beter uitleggen wat de verandering voor hem inhield. Wordt dan wel morgen voor ik je zijn antwoord kan geven. (hij woont in een pleeggezin, en ik spreek hem alleen via WhatsApp, naast de tweewekelijkse bezoeken op woensdag).
Ik heb er één en ik ben er trots op
"Tussen droom en daad staan wetten in de weg, en praktische bezwaren" "The needs of the many outweigh the needs of the crew"

Terugblik op tachtig kilometer lopen - Westerborkpad
- My 5 minutes of fame - Heldin
DTS - Foto's en verslagen
pi_218955528
quote:
0s.gif Op maandag 6 oktober 2025 21:16 schreef DJMO het volgende:

[..]
Ik wil alles wat ik weet delen lieverd. M'n zoon is slim genoeg, daarom kon hij zich op het basisonderwijs prima redden, maar hij was en is veel te beïnvloedbaar, waardoor het op het op de middelbare school een enorme strijd werd met zichzelf (bewijzen tegenover de rest, en het leren van de vakken). Op het reguliere onderwijs kwam hij daardoor danig in de knel, waardoor de overstap naar vso is gemaakt. Daar heeft hij veel meer ruimte om zichzelf te zijn en blijven en krijgt hij ook meer praktijk gericht onderwijs. Iets wat hem veel beter past dan het reguliere onderwijs.

De overstap was in het begin wel even lastig, want verandering, maar hij was heel rap gewend aan de taxi naar school om maar iets te noemen. Als je wil, kan ik hem wel vragen om zelf iets te zeggen over de overstap. Hij is inmiddels bijna 17,dus hij kan zelf beter uitleggen wat de verandering voor hem inhield. Wordt dan wel morgen voor ik je zijn antwoord kan geven. (hij woont in een pleeggezin, en ik spreek hem alleen via WhatsApp, naast de tweewekelijkse bezoeken op woensdag).
Dank voor het delen! ik ben wel benieuwd naar zijn eigen ervaringen inderdaad. Hadden jullie keuze uit verschillende vso´s? En was deze gespecialiseerd in ass?
  Frontpage Koningin/Leukste user IRL maandag 6 oktober 2025 @ 21:54:47 #60
147316 crew  DJMO
#trut
pi_218955563
quote:
2s.gif Op maandag 6 oktober 2025 21:50 schreef Kyara het volgende:

[..]
Dank voor het delen! ik ben wel benieuwd naar zijn eigen ervaringen inderdaad. Hadden jullie keuze uit verschillende vso´s? En was deze gespecialiseerd in ass?
Ik was helaas niet echt betrokken bij de keuze, aangezien hij dus in een pleeggezin woont, en die keuze werd uiteindelijk door pleegouders in samenspraak met jeugdzorg en de vorige school genomen.
Ik heb er één en ik ben er trots op
"Tussen droom en daad staan wetten in de weg, en praktische bezwaren" "The needs of the many outweigh the needs of the crew"

Terugblik op tachtig kilometer lopen - Westerborkpad
- My 5 minutes of fame - Heldin
DTS - Foto's en verslagen
pi_218957162
quote:
2s.gif Op maandag 6 oktober 2025 21:05 schreef Kyara het volgende:

[..]
Hoe was de overstap? En wat zijn jullie ervaringen? Waarom lukte het wel op regulier basisonderwijs maar niet op het voortgezet onderwijs? Dat soort ervaringen. Als je die wil delen hoor!
Mijn oudste is niet overgestapt naar vso, maar in de 4e middelbaar naar een andere middelbare school met een autismeklas binnen het reguliere onderwijs.

Ze liep op de oude school vast, omdat er te weinig meebewogen werd.
Hadden we het ene jaar ene goede afspraak voor gym, kreeg ze het jaar daarna een nieuwe docent die vond dat ze het maar weer moest proberen.
Werkweek, uitzonderingen waren niet mogelijk, ze moest mee (ze is voor die tijd overgestapt, dus daar hebben we geen gedoe mee gehad).
En ondanks onze uitleg weinig rekening (willen) houden met dat wat lastig was. Ze zit op vwo en dan snappen ze niet dat vragen stellen lastig kan zijn.

Huidige school is veel beter, eigen tempo, ze zit dus op papier in de 5e, maar is ook al in de 6e bezig.
Veel meer maatwerk, geen gedoe over gym. Meer begrip. Een verademing.
Weinig contact in de klas, dat had ze op de oude school nog wel een beetje, maar ze is hier beter op haar plek.
Fake it till you make it...
  dinsdag 7 oktober 2025 @ 09:02:15 #62
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_218957254
Oh God ja die docenten die ineens besluiten dat iets wat afgesproken was niet meer geldt omdat ze het beter weten "en ze het gewoon moet proberen".

Paar keer gedoe mee gehad maar zoals eerder gezegd hadden wij een hele fijne meedenkende school wat betreft de mensen in de positie die er iets van mochten vinden.

Dochterlief is met een geweldige cijferlijst geslaagd uiteindelijk. Een school waar mee te praten is maakt alle verschil.
pi_218957581
Hier even op inhakend, hoe en wanneer maak je een keuze om bijvoorbeeld naar speciaal (of ander) onderwijs te gaan? Is er een moment waarop je zeker weet dat dit de beste keuze is, of is dat eigenlijk altijd een 'gok'? Ook met in het achterhoofd dat wij geen diagnose op papier hebben, en misschien ook niet gaan krijgen omdat de huidige praktijk aangeeft dat zij het liefst niet overgaan tot het geven van diagnoses.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_218957658
Wij hebben in het regulier onderwijs heel veel goede periodes gehad. Steeds dachten we dat we de oplossing gevonden hadden. Omdat bij ons het probleem vooral zat in het naar school gaan, en minder in het op school zijn, was de IB-er er niet bij betrokken. Speciaal onderwijs is nooit een optie geweest.

Maar nu de problemen alleen maar groter worden en we zien wat het allemaal van haar vraagt, zie ik niet hoe regulier onderwijs een optie is. Tegelijkertijd verwacht ik dat bij speciaal onderwijs de problemen met het naar school gaat er ook nog steeds zijn dus in die zin maakt het ook amper uit.

Mijn grootste drempel zit in de school die voor haar beschikbaar is. Er is een school die gespecialiseerd is in ass en dat klinkt ideaal. Maar niet haar niveau. Zij is veroordeeld tot een vergaarbak van allerhande "issues". Kinderen met lichamelijke handigcaps, nah, autisme, revaliderende kinderen.... ik betwijfel of zij voldoende gespecialiseerd zijn.... kortom,hoe vind je een goede plek voor je kind?
pi_218957771
@Schanu Ik heb geen kind op SO, maar wel iets speciaals. Achteraf had ik gewild dat we de overstap veel eerder hadden gemaakt, dat had een boel ellende/trauma gescheeld, waar hij nu nog steeds last van heeft.
Ik werk zelf in het SO. Wij geven regelmatig rondleidingen aan ouders die zich willen oriënteren. Het is altijd een grote verandering en grote stap, maar het kan meer rust brengen. Misschien niet zodat alles perfect gaat, maar minder tegenzin en minder overprikkeling is vaak ook al winst.

Ga gewoon eens kijken op een SO school. Je bent dan nog steeds niks verplicht.
Diagnose is helpend, maar geen harde eis. Het gaat om het functioneren.
pi_218957942
quote:
0s.gif Op dinsdag 7 oktober 2025 09:57 schreef Kyara het volgende:
Wij hebben in het regulier onderwijs heel veel goede periodes gehad. Steeds dachten we dat we de oplossing gevonden hadden. Omdat bij ons het probleem vooral zat in het naar school gaan, en minder in het op school zijn, was de IB-er er niet bij betrokken. Speciaal onderwijs is nooit een optie geweest.

Maar nu de problemen alleen maar groter worden en we zien wat het allemaal van haar vraagt, zie ik niet hoe regulier onderwijs een optie is. Tegelijkertijd verwacht ik dat bij speciaal onderwijs de problemen met het naar school gaat er ook nog steeds zijn dus in die zin maakt het ook amper uit.

Mijn grootste drempel zit in de school die voor haar beschikbaar is. Er is een school die gespecialiseerd is in ass en dat klinkt ideaal. Maar niet haar niveau. Zij is veroordeeld tot een vergaarbak van allerhande "issues". Kinderen met lichamelijke handigcaps, nah, autisme, revaliderende kinderen.... ik betwijfel of zij voldoende gespecialiseerd zijn.... kortom,hoe vind je een goede plek voor je kind?
Je dochter valt dus precies tussen wal en schip als ik het zo lees, wat ellendig. Ik snap dat je twijfels hebt over de school met de 'vergaarbak', als de problematiek bij kinderen daar zo divers is vraag ik mij ook af hoe stabiel een klas kan zijn. En inderdaad, hoe gespecialiseerd een docent is. Want het ene kind is het andere niet, maar dat geldt te meer als je kinderen hebt met uiteenlopende problemen. Is er iemand die met jullie mee kan kijkt naar een passende oplossing? Of zijn deze twee scholen echt de enige opties die op dit moment openstaan?

quote:
1s.gif Op dinsdag 7 oktober 2025 10:17 schreef Hupje het volgende:
@:Schanu Ik heb geen kind op SO, maar wel iets speciaals. Achteraf had ik gewild dat we de overstap veel eerder hadden gemaakt, dat had een boel ellende/trauma gescheeld, waar hij nu nog steeds last van heeft.
Ik werk zelf in het SO. Wij geven regelmatig rondleidingen aan ouders die zich willen oriënteren. Het is altijd een grote verandering en grote stap, maar het kan meer rust brengen. Misschien niet zodat alles perfect gaat, maar minder tegenzin en minder overprikkeling is vaak ook al winst.

Ga gewoon eens kijken op een SO school. Je bent dan nog steeds niks verplicht.
Diagnose is helpend, maar geen harde eis. Het gaat om het functioneren.
Ik heb oprecht nooit geweten dat je op die manier (en zelf) kan oriënteren op een SO school, wat fijn dat die mogelijkheid er is. Misschien moet dat dan de 1e stap gaan worden inderdaad. Bedankt!
pi_218958510
quote:
0s.gif Op dinsdag 7 oktober 2025 09:45 schreef Schanu het volgende:
Hier even op inhakend, hoe en wanneer maak je een keuze om bijvoorbeeld naar speciaal (of ander) onderwijs te gaan? Is er een moment waarop je zeker weet dat dit de beste keuze is, of is dat eigenlijk altijd een 'gok'? Ook met in het achterhoofd dat wij geen diagnose op papier hebben, en misschien ook niet gaan krijgen omdat de huidige praktijk aangeeft dat zij het liefst niet overgaan tot het geven van diagnoses.

Jammer dat die praktijk niet graag overgaat tot het geven van diagnoses. Wat doen ze nu dan, waar denken ze aan?
Een diagnose kan juist deuren openen die nu gesloten blijven of in elk geval niet zo makkelijk open gaan.

Het blijft een gok, de keuze die je maakt.

Wat voor ons het moment was om over te stappen, was het moment dat ze flink ziek was geweest en een aantal weken thuis was geweest en we heel rustig (paar uur per dag) weer gingen opbouwen. Dit was niet wat school wilde, want die vond dat ze gewoon weer moest komen.
Maar we zagen zo'n ander kind, aanspreekbaar na schooltijd, beter te pas, dat soort dingen.
We hadden het al eerder over een overstap gehad, maar de oudste hield dat zelf nog af. Maar op het punt waar we nu stonden, wilde ze de stap wel maken. "Deze school doet niks voor mij" zei ze.

Dat was voor ons een teken dat er iets anders moest, dat school zoals dat toen ging, te veel was.
En omdat er op de oude school geen mogelijkheid was om aan te passen qua schooluren e.d., hebben we de overstap gewaagd.
Ze gaat nu (als een van de weinigen uit de klas) volledig naar school. Maar omdat het zoveel meer maatwerk is en ze geen gym hoeft, is het nu blijkbaar een stuk beter te behappen.
Voor ons was dit echt de goede keuze zeg ik nu achteraf.
Ik denk dat ze anders uitgevallen was en ik weet niet of we haar dan weer naar school hadden kunnen krijgen.

@Kyara, wij hadden de mazzel dat er hier binnen een reguliere school, een afdeling voor kinderen met autisme is gecreeërd. Havo en vwo. Andere vso scholen hier was allemaal vmbo/praktijkonderwijs. Daar past mijn kind niet.
Ik begrijp je twijfel wel.
Het zou mooi zijn als de huidige school veel meer kan inspringen op wat nodig is. Het onderwijs passender maken, uitzonderingen maken als dat nodig is. Druk eraf halen.

Ik vind het jammer dat veel vso scholen gericht zijn op praktijkonderwijs/vmbo. Nu wonen wij in Drenthe, ik denk dat je in de randstad meer smaken hebt zeg maar. Maar het lijkt wel of de havo/vwo leerlingen een soort van vergeten worden.
Zie ik ook wel aan de huidige school. Ze zijn klein begonnen. Intussen zijn er 8 klassen.

Maar ik gun ieder kind de flexibiliteit die mijn dochter nu ervaart op school. Voor de vakantie 5 vwo niet af? Na de vakantie verder gaan waar je gebleven bent in plaats van het jaar opnieuw te moeten doen.
Ik denk dat het veel beter werkt en echt niet alleen voor kinderen met autisme (en andere uitdagingen).
Maar ik denk dat ze in het onderwijs er niet op ingericht is.
Fake it till you make it...
  dinsdag 7 oktober 2025 @ 14:33:31 #68
35189 Troel
scherp en bot
pi_218960320
Hier in de provincie ook steedss minder vaak diagnoses, terwijl je die toch echt nodig hebt om vervolgens hulp te krijgen. Onbegrijpelijk.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_218960937
quote:
0s.gif Op dinsdag 7 oktober 2025 11:30 schreef Nijna het volgende:

Ik vind het jammer dat veel vso scholen gericht zijn op praktijkonderwijs/vmbo. Nu wonen wij in Drenthe, ik denk dat je in de randstad meer smaken hebt zeg maar. Maar het lijkt wel of de havo/vwo leerlingen een soort van vergeten worden.
Zie ik ook wel aan de huidige school. Ze zijn klein begonnen. Intussen zijn er 8 klassen.
Fijn dat je dochter zo op haar plek is. Bij ons is het juist andersom, de fijne school is mavo/havo/vwo en mijn dochter heeft vmbo advies. Dat is trouwes ook in het reguliere onderwijs al een gedoe om een fijne school te vinden tbh.
pi_218961011
quote:
0s.gif Op dinsdag 7 oktober 2025 15:50 schreef Kyara het volgende:

[..]
Fijn dat je dochter zo op haar plek is. Bij ons is het juist andersom, de fijne school is mavo/havo/vwo en mijn dochter heeft vmbo advies. Dat is trouwes ook in het reguliere onderwijs al een gedoe om een fijne school te vinden tbh.
:*
Fake it till you make it...
  dinsdag 7 oktober 2025 @ 16:13:07 #71
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_218961166
Mijn zoon zat op VSO waar ook VWO werd gegeven. Je raadt het al, op het moment dat hij er naartoe ging werd VWO opgeheven. Hij heeft noodgedwongen havo gedaan en dat frustreert hem tot op de dag van vandaag.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
pi_218961365
Op een of andere manier denken onderwijsmensen dat kinderen met issues per definitie of dom zijn, of te druk met hun issues om iets met hun intelligentie te kunnen.
Een IB'er van speciaal basisonderwijs heeft tegen ons ook wel eens gezegd dat ze havo al hoog gegrepen vond voor hun doelgroep, laat staan dat ze vwo aan zouden kunnen. Die kinderen hadden het volgens haar allemaal veel te druk met hun diverse handicaps om daartoe in staat te zijn. Het leeraanbod en tempo in de klas was daar ook naar.
En dan hebben we het over een school waar eigenlijk geen indicaties golden mbt intelligentie.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_218961878
quote:
1s.gif Op dinsdag 7 oktober 2025 16:33 schreef Vanyel het volgende:
Op een of andere manier denken onderwijsmensen dat kinderen met issues per definitie of dom zijn, of te druk met hun issues om iets met hun intelligentie te kunnen.
Een IB'er van speciaal basisonderwijs heeft tegen ons ook wel eens gezegd dat ze havo al hoog gegrepen vond voor hun doelgroep, laat staan dat ze vwo aan zouden kunnen. Die kinderen hadden het volgens haar allemaal veel te druk met hun diverse handicaps om daartoe in staat te zijn. Het leeraanbod en tempo in de klas was daar ook naar.
En dan hebben we het over een school waar eigenlijk geen indicaties golden mbt intelligentie.
Eigenlijk zonde, want er zijn kinderen die dat best wel aan kunnen.
Ik vind dat er soms wel heel makkelijk geadviseerd wordt om dan een lager niveau te doen.
Daar kan je een kind ook tekort mee doen.
Dat was iets wat de oude school van mijn oudste dan wel zag, dat afstromen het probleem niet zou oplossen.
Fake it till you make it...
  Frontpage Koningin/Leukste user IRL dinsdag 7 oktober 2025 @ 17:56:37 #74
147316 crew  DJMO
#trut
pi_218962052
quote:
0s.gif Op dinsdag 7 oktober 2025 17:27 schreef Nijna het volgende:

[..]
Eigenlijk zonde, want er zijn kinderen die dat best wel aan kunnen.
Ik vind dat er soms wel heel makkelijk geadviseerd wordt om dan een lager niveau te doen.
Daar kan je een kind ook tekort mee doen.
Dat was iets wat de oude school van mijn oudste dan wel zag, dat afstromen het probleem niet zou oplossen.
Het kan ook andersom zijn. Ik kreeg iets meer dan dertig jaar terug het havo VWO advies, terwijl ik liever naar de huishoudschool wilde. Ik wilde bezig zijn met m'n handen, niet met m'n hersens.

Afgelopen jaar is gebleken dat ik hoogfunctionerend autisme heb. Dus ja, sommige zaken zie ik sneller door dan een ander, waar ik de gewone gang van zaken soms niet begrijo.
Ik heb er één en ik ben er trots op
"Tussen droom en daad staan wetten in de weg, en praktische bezwaren" "The needs of the many outweigh the needs of the crew"

Terugblik op tachtig kilometer lopen - Westerborkpad
- My 5 minutes of fame - Heldin
DTS - Foto's en verslagen
pi_218962067
quote:
1s.gif Op dinsdag 7 oktober 2025 16:33 schreef Vanyel het volgende:
Op een of andere manier denken onderwijsmensen dat kinderen met issues per definitie of dom zijn, of te druk met hun issues om iets met hun intelligentie te kunnen.
Een IB'er van speciaal basisonderwijs (...)
Erg, he ;(
Nou is het váák wel zo dat de doelgroep van sbo een wat lagere intelligentie heeft (zonder op tenen te willen trappen, het gaat daar globaal gezegd om lichte leer- en gedragsproblemen en kinderen die lichte ondersteuning nodig hebben om tot leren te komen). SO heeft verschillende soorten en bij de meeste soorten is het eindniveau groep 8 didactisch gelijk aan dat van het reguliere onderwijs.
Maar om meteen alle leerlingen over één kam te scheren en geen hoge verwachtingen meer te hebben, vind ik heel sneu. (Als onderwijsmens :P )
pi_218962208
quote:
0s.gif Op dinsdag 7 oktober 2025 17:57 schreef Hupje het volgende:

[..]
Erg, he ;(
Nou is het váák wel zo dat de doelgroep van sbo een wat lagere intelligentie heeft (zonder op tenen te willen trappen, het gaat daar globaal gezegd om lichte leer- en gedragsproblemen en kinderen die lichte ondersteuning nodig hebben om tot leren te komen). SO heeft verschillende soorten en bij de meeste soorten is het eindniveau groep 8 didactisch gelijk aan dat van het reguliere onderwijs.
Maar om meteen alle leerlingen over één kam te scheren en geen hoge verwachtingen meer te hebben, vind ik heel sneu. (Als onderwijsmens :P )
Ja sorry ik bedoelde SO maar wilde het onderscheiden van VSO.

Dit ging om een mytylschool
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_218964826
R. wilde ik na groep 8 naar het Matrix lyceum hebben. Dat is een tussenweg waar de leraren naar de kinderen komen in de klas omdat ze de stress/druk niet aan kunnen. (Autisme en adhd) Hier is hij niet aangenomen en hij is naar regulier Havo gegaan. Dit lukte natuurlijk niet en nu zit hij inmiddels in 3 havo op het speciaal onderwijs. Renn4. Ze zijn deze havo klas 3 jaar geleden gestart als proef en hij is zit in een klas met nog 6 leerlingen. Verticale klas. Dus havo 2 tot havo 6. Omdat het speciaal onderwijs is mogen ze er een jaar langer overdoen en dat is alleen maar fijn.

Voor meer vragen weet je me te vinden, maar we hadden deze stap veel eerder moeten nemen. Hij loopt sociaal emotioneel achter. Maar dom is hij absoluut niet. Echt perfect dat ze die havo klas hier hebben.


Hij heeft een perfomale kloof;


quote:
Performaal sterker dan verbaal
Dit is een vrij ongrijpbare kloof voor veel mensen. Een kind denkt namelijk op een hoger niveau dan dat het zich verbaal kan uiten. Het ruimtelijk inzicht, organisatorisch vermogen en de detailwaarneming van het kind zijn beter ontwikkeld dan zijn vermogen om zijn gedachten te uiten met taal. Dit kind zal mensen verrassen met complexe visueel-ruimtelijke taken en een goed overzicht kunnen houden over de taken die hij krijgt. Tegelijkertijd kan het kind gefrustreerd raken doordat hij zich niet altijd kenbaar kan maken in taal en regelmatig onderschat wordt. Bij dit soort kinderen is het belangrijk om te begeleiden in reflecteren op eigen gedrag in taal en hem uit te blijven dagen op school met ruimtelijke taken. Zo leert het kind zich steeds beter uiten in taal, terwijl hij ook ervaart dat hij vaardig kan zijn op school.

Deze kloof wordt soms vergeleken met beelddenken. Er is geen wetenschappelijk bewijs dat beelddenken vast te stellen is aan de hand van intelligentiegegevens, omdat de verbale subtests ook op een beelddenk manier kan worden gedaan. Deze conclusie mag dus nooit worden getrokken uit een intelligentieonderzoek!

Het is dus vooral belangrijk om kritisch te kijken naar de inhoud van een intelligentiekloof en om ervoor te zorgen dat de relevantie hiervan goed wordt begrepen en gecommuniceerd met school. Ook psychologen trekken hier soms te verkeerde conclusies uit, wat erg verwarrend kan zijn voor ouders. Let er ook altijd op dat het totale IQ van een kind niet genoteerd is bij een wezenlijke kloof, omdat dit geen juiste weerspiegeling is van de capaciteiten van het kind. Vraag altijd om praktische handvatten vanuit de psycholoog en kijk goed naar het functioneren van jouw kind. Ik raad ook zeker de RAKIT-2 aan, al is het beschrijven van deze test te uitgebreid voor dit artikel.
Hij had 130/99 destijds

Bron

[ Bericht 57% gewijzigd door Vlinder op 08-10-2025 20:56:04 ]
♡ Sa fier as de moanne, - en werom ♡
pi_218969826
Dank voor alle ervaringen.

Overigens zijn mijn meiden met hun vmbo advies ook niet dom.
pi_218970992
Als ik alle posts over school lees wil ik graag reageren, maar het lukt niet omdat het te dichtbij komt en m'n hoofd overloopt.

De jongste (die op een speciale basisschool voor kinderen met autisme zit) loopt weer vast en gaat vaker niet dan wel. En bij de oudste lijkt niet intelligentie maar belastbaarheid de doorslaggevende factor te gaan worden bij de keuze voor een middelbare school.

Het kost zoveel energie en tijd. Voor de kinderen maar óók voor ons. Ik ben op en het einde is nog lang niet in zicht.
pi_218971004
quote:
2s.gif Op woensdag 8 oktober 2025 19:22 schreef Kyara het volgende:
Dank voor alle ervaringen.

Overigens zijn mijn meiden met hun vmbo advies ook niet dom.
Ho, dat zeg ik ook zeker niet! Excuses als dat zo overkwam :@
♡ Sa fier as de moanne, - en werom ♡
  woensdag 8 oktober 2025 @ 21:36:11 #82
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_218971486
quote:
0s.gif Op woensdag 8 oktober 2025 20:50 schreef Amsel het volgende:
Als ik alle posts over school lees wil ik graag reageren, maar het lukt niet omdat het te dichtbij komt en m'n hoofd overloopt.

De jongste (die op een speciale basisschool voor kinderen met autisme zit) loopt weer vast en gaat vaker niet dan wel. En bij de oudste lijkt niet intelligentie maar belastbaarheid de doorslaggevende factor te gaan worden bij de keuze voor een middelbare school.

Het kost zoveel energie en tijd. Voor de kinderen maar óók voor ons. Ik ben op en het einde is nog lang niet in zicht.
Ach Amsel :*
Ik wens je veel energie toe. Hou vol!
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  woensdag 8 oktober 2025 @ 21:37:07 #83
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_218971498
quote:
2s.gif Op woensdag 8 oktober 2025 19:22 schreef Kyara het volgende:
Dank voor alle ervaringen.

Overigens zijn mijn meiden met hun vmbo advies ook niet dom.
Dat is absoluut waar. Goed dat je het nog even aanstipt. Mijn dochter heeft ook VMBO gedaan en heeft zichzelf wijsgemaakt dat ze dom is. Daar moeten we inderdaad voor waken.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
pi_218971734
quote:
0s.gif Op woensdag 8 oktober 2025 20:50 schreef Amsel het volgende:
Als ik alle posts over school lees wil ik graag reageren, maar het lukt niet omdat het te dichtbij komt en m'n hoofd overloopt.

De jongste (die op een speciale basisschool voor kinderen met autisme zit) loopt weer vast en gaat vaker niet dan wel. En bij de oudste lijkt niet intelligentie maar belastbaarheid de doorslaggevende factor te gaan worden bij de keuze voor een middelbare school.

Het kost zoveel energie en tijd. Voor de kinderen maar óók voor ons. Ik ben op en het einde is nog lang niet in zicht.
Herkenbaar. Sterkte :*
pi_218971769
Weet ik @Vlinder
maar ik wilde het toch even gezegd hebben.

Hier gaat morgen een bommetje gedropt worden voor mijn meiden

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  woensdag 8 oktober 2025 @ 22:09:18 #86
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_218971803
quote:
2s.gif Op woensdag 8 oktober 2025 22:04 schreef Kyara het volgende:
Weet ik @:Vlinder
maar ik wilde het toch even gezegd hebben.

Hier gaat morgen een bommetje gedropt worden voor mijn meiden

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Zware beslissing, maar klinkt als de juiste. Veel sterkte met het vertellen! :*
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
pi_218982697
quote:
2s.gif Op woensdag 8 oktober 2025 19:22 schreef Kyara het volgende:
Dank voor alle ervaringen.

Overigens zijn mijn meiden met hun vmbo advies ook niet dom.
Helemaal mee eens.

@Amsel :*

@livelink wat zonde dat ze dat zichzelf heeft wijsgemaakt.
We hebben in de samenleving alle niveau's nodig om de boel draaiende te houden. Dat maakt de een niet waardevoller dan de ander omdat die een langere/theoretischere/.... opleiding heeft gevolgd.
Gelukkig hebben we zoveel verschil, als iedereen advocaat zou zijn hadden we geen brood op de plank of huizen om in te wonen.

@Kyara, wat een lastige beslissing. Lijkt me heel dubbel :* hoe is het nieuws gevallen bij de meiden?
Fake it till you make it...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')