Wijs even aan waar uit je tekst blijkt dat je het over Europese steden had. Bijzonder veel dank alvast, kan ik je daar mijn excuus aanbiedenquote:Op woensdag 20 augustus 2025 13:02 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Op welke manier is dit relevant dan? Ik heb het juist over Europese steden en geef London als voorbeeld. Jij probeert de discussie vervolgens te reduceren tot Nederland en een bizarre vergelijking te maken met nationale misdaadzaken.
Ik gaf je net twee voorbeelden waar daar dus geen sprake van is.... Terwijl die activisten er nog steeds zijn en de 'slachtoffers' moslims zijnquote:De context is toch vrij duidelijk wat mij betreft: ophef in het Westen over internationale oorlogen en conflicten. En binnen dat kader zien we duidelijk dat het niet zo zeer gaat om wat er gebeurt, maar lijkt voornamelijk enige betrokkenheid van Israël tot hysterische reacties en massale mobilisatie van activisten en demonstranten te zorgen.
In je text staat o.a. Cornell. Als je Ivy League al niet reputabel vindt....quote:Op woensdag 20 augustus 2025 12:40 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Bedankt voor de links.
Maar zijn deze onderstaande universiteiten nu echt gerenomeerde universiteiten zoals Howard beweerde?
Northwestern is one of six American universities that established branches in Qatar, with each university specializing in a different field. In addition to NU-Q, which is primarily engaged in communication studies, universities that established branches in Qatar include Weill Cornell Medical College in Qatar focusing on medical education and Georgetown University in Qatar specializing in government and politics. Beyond financial support, the branches of universities located in Qatar allow them access to Qatar National Research Fund (QNRF) grants, in accordance to Qatar Foundation's Qatar Research, Development, and Innovation Council (QRDI) policy.
Verder zullen natuurlijk meer landen om hun softpower uit te bereiden echt gerenomeerde Amerikaanse universiteiten financiering gaan aanbieden door de mindere financiering en de boetes die ze opgelegd krijgen door Trump ..
Whehehe. Oprotten met hun gejank.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 16:15 schreef RipCity het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)l&utm_campaign=share
Nou wordt ie helemaal mooi.quote:Publiek verhindert pro-Palestijns protest tijdens Sail, actievoerders verbolgen: ’Mensen zijn veel te fanatiek hier’
Ja dus? Dat joden of moslims daar zo graag willen wonen zonder anderen dat toe te staan (wat nu overduidelijk de koers van Israel is), is nog altijd gebaseerd op sprookjes. Of wilde je beweren dat Mozes wel degelijk de Rode Zee spleet?quote:Op dinsdag 19 augustus 2025 16:09 schreef HiZ het volgende:
[..]
Een sprookje? Kennelijk is je atheïsme een beetje doorgeslagen, want dat joodse land uit de bijbel heeft wel degelijk echt bestaan. Je kunt twisten over de daaruit te trekken conclusies, maar de feiten zijn de feiten.
Ik zie dat je weer eens zeer veel moeite had met begrijpend lezen. Ik problematiseer de claim van joden op dat stuk land omdat Israel degene is die er een etnische zuivering voor aan het uitvoeren is. Ja, de kans dat Arabieren joden toestaan er te wonen is minimaal, maar dat neem ik ze niet kwalijk als je ziet wat er nu gebeurt. Niemand heeft wat mij betreft meer recht dan anderen om ergens te wonen op basis van een eeuwenoude claim en al helemaal niet op basis van een sprookjesboek. Als je er dan ook nog eens buitensporig veel geweld bij gaat gebruiken is het klaar voor mij, en op dit moment gebruikt Israël genocidaal geweld.quote:Op maandag 18 augustus 2025 19:45 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat er Joden op de Westelijke Jordaanoever wonen en checkpoints zijn om het terrorisme onder controle te houden heeft niets met een apartheidsstaat te maken. Immers, waarom zouden er daar geen Joden mogen wonen en Palestijnen vrije toegang moeten hebben tot plekken zoals Jerusalem, waar we weten dat de kans is dat men aanslagen gaat plegen?
[..]
Nee hoor, ik insinueer niets.
Ik merk slechts de obsessie op die er bij deze actiegroepen en NGOs is ten opzichte van Israël. En dit is simpelweg het enige Joodse land ter wereld, dat heeft dus niets te maken met dat ik dit benoem of niet, het is simpelweg een feit.
[..]
Het zionisme is het streven voor (of behoud van) een Joodse staat. Net stelde je nog dat dit er niet toe doet, dus dat je nu over zionisme begint laat zien dat dit element wel degelijk een rol speelt.
Arabische moslims leggen ook een claim op dit gebied vanwege een sprookje, dit waar men eigenhandig dit gebied heeft veroverd en de lokale bevolking verdreven, vermoord, tot slaaf gemaakt of bekeerd en gedegradeerd tot tweederangsburger.
Dit vinden activisten opmerkelijk genoeg geen probleem, met problematiseert alleen de claim van Joden op dit gebied. Dat is simpelweg een dubbele standaard.
Jouw prioriteiten plaatsen je druk maken om een etnische zuivering die gesteund wordt door je eigen land dus onder een bootparade? Weten we ook weer hoe jouw morele kompas afgesteld staat.quote:Op donderdag 21 augustus 2025 13:05 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Nou wordt ie helemaal mooi.
quote:Op woensdag 20 augustus 2025 13:10 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Als er jarenlang 10-15k mensen per dag systematisch worden vergast en er grote troepen door Oost-Europa trekken om specifieke etnische groepen uit te roeien wat op de gruwelijkste dagen tot executiepartijen van 35k mensen in één dag wisten te leiden (Babi Yar) is er simpelweg geen twijfel meer over genocide.
Maar als je te maken hebt met een oorlog die is gestart door een Islamitische terreurgroepering die wordt toegejuicht door de eigen burgers, honderden burgers van de tegenpartij gijzelt, immuniteit probeert te creëren door zich te verschuilen onder en tussen de eigen burgers en zelfs openlijk zegt baat te hebben bij zoveel mogelijk slachtoffers aan de eigen kant, heb je het te maken met een totaal andere situatie dan de Holocaust en is genocide zeer lastig te bewijzen.
Als je dit verschil niet ziet houdt het echt op.
De realiteit is dat een bepaalde groep mensen vooral heel graag willen dat er een genocide is omdat men dit als een mooie stok ziet om Israël als land mee te slaan. Het is ook niet voor niets dat de claims van genocide al begonnen in de week na de aanslagen van 7 oktober 2023.
Ja negeer anders even de invloed die Israel daarop uitoefentquote:Op donderdag 21 augustus 2025 14:59 schreef Black_Baron het volgende:
Het hele experiment van 19 jaar lang, om de levensvatbaarheid van een Palestijnse staat te testen, is gewoon mislukt. De resultaten zijn iedereen met gezond verstand wel duidelijk.
Het experiment, bekend als de Israëlische terugtrekking uit Gaza, is een groot drama gebleken.
Palestijnen zijn er, zelfs met massale buitenlandse hulp, niet in geslaagd maatschappelijke instellingen op te bouwen, een normale regering te vormen, vrede na te streven, corruptie te beteugelen of een zelfvoorzienende economie op te bouwen.
En inmiddels is het zo verslechterd, dat ze een bedreiging vormen voor hun buren en zichzelf.
We doen er daarom goed aan om een staat of volledige autonomie voor de Palestijnen af te wijzen.
Het is altijd de schuld van een ander. De Palestijnen dragen totaal geen verantwoordelijkheid voor het compleet falen van hun maatschappij.quote:Op donderdag 21 augustus 2025 15:02 schreef viagraap het volgende:
[..]
Ja negeer anders even de invloed die Israel daarop uitoefentAlleen het feit al dat hamas dankzij Netanyahu de macht kreeg in Gaza zou genoeg moeten zijn om dit onderuit te halen, maar dat is nog lang niet alles. Misschien moet je jezelf eens beter informeren voor je zo'n stellige mening inneemt.
Dat maak je er helemaal zelf van. Hier spreekt echt een ontzettende luiheid in je denken uit. Wat je stelt in de oorspronkelijke reactie klopt gewoonweg niet, hoe graag je ook wilt dat de wereld zo eenvoudig werkt.quote:Op donderdag 21 augustus 2025 15:04 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Het is altijd de schuld van een ander. De Palestijnen dragen totaal geen verantwoordelijkheid voor het compleet falen van hun maatschappij.
Ah, dus als Arabieren het niet toestaan aan Joden om ergens te wonen valt dat ineens te begrijpen? Bespottelijk.quote:Op donderdag 21 augustus 2025 14:52 schreef viagraap het volgende:
[..]
Ik zie dat je weer eens zeer veel moeite had met begrijpend lezen. Ik problematiseer de claim van joden op dat stuk land omdat Israel degene is die er een etnische zuivering voor aan het uitvoeren is. Ja, de kans dat Arabieren joden toestaan er te wonen is minimaal, maar dat neem ik ze niet kwalijk als je ziet wat er nu gebeurt. Niemand heeft wat mij betreft meer recht dan anderen om ergens te wonen op basis van een eeuwenoude claim en al helemaal niet op basis van een sprookjesboek. Als je er dan ook nog eens buitensporig veel geweld bij gaat gebruiken is het klaar voor mij, en op dit moment gebruikt Israël genocidaal geweld.
De term 'apartheid' wordt gebruikt door activisten, actiegroepen en NGOs vanwege de scheiding die Israël op delen van de Westelijke Jordaanoever aanbrengt tussen Joden en Arabieren (dit natuurlijk vanwege de veiligheid). Ook hanteert Israël voor de Israëliërs het Israëlische recht en voor de Palestijnen de wetten die werden gebruikt in de tijd van het Jordaanse bestuur.quote:Op donderdag 21 augustus 2025 14:52 schreef viagraap het volgende:
[..]
Verder is je punt over de nederzettingen lachwekkend. Je probeert om te beginnen weg te duiken van mijn verwijt dat je donders goed weet wat men bedoelt als het over een apartheidsstaat gaat. Daarna doe je alsof die nederzettingen en checkpoints geen probleem zijn en kom je uit het niets met de vraag waarom daar geen joden zouden mogen wonen. Zoals ik je vaker duidelijk probeer te maken gun je alleen joden het in Israel te wonen en ben je vervolgens verbaasd als andere mensen die er ook al wonen er niet op zitten te wachten dat ze uit hun huizen gejaagd worden. Die laatste groep moet volgens jou echter gewoon ff dimmen en gedwee toestaan wat er gebeurt, het is immers allemaal tegen terroristen. Terroristen die op dat idee gekomen zijn door precies hetgeen waarvan jij stelt dat het geen probleem is. Ben je nou echt niet in staat dit te snappen?
Er is natuurlijk duidelijk iets met Israël dat heel veel actiegroepen enorm stoort. En het kan niet liggen aan het conflict an sich, want we hebben zoveel andere conflicten waar men amper naar omkijkt.quote:Op donderdag 21 augustus 2025 14:52 schreef viagraap het volgende:
[..]
En je magere poging om je antisemitisme-keutel weer in te trekken is al helemaal diep triest. Waarom begin je er constant over dat het actiegroepen etc te doen is om de joodsheid van Israel als dat geen antisemitismeverwijt is? Je beperkte denkvermogen komt niet verder dan 'ik ben voor A en wie dat niet is moet wel fel tegen A en voor B zijn', het is zo tenenkrommend simpel dat je helemaal vastloopt in je absurde 'argumenten'. Je hebt niet eens het geheugen om je te herinneren dat je iedere keer dat je een belachelijk standpunt moet verdedigen je compleet nat gaat, net als dat je kennelijk vergeten bent dat niemand behalve jijzelf de bronnen voor je absurde betogen serieus neemt.
Dit is inderdaad een terugkomend argument. De Palestijnen worden geregeld gereduceerd tot een stel nobele wilden, wiens zelfs meest brute daden en doorgesnoven Jodenhaat ergens wel te begrijpen valt. Het is ook een diep racistische manier om naar die mensen te kijken, omdat men hun dus van alle zelfbeschikking en zelfverantwoordelijkheid berooft.quote:Op donderdag 21 augustus 2025 15:04 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Het is altijd de schuld van een ander. De Palestijnen dragen totaal geen verantwoordelijkheid voor het compleet falen van hun maatschappij.
Juist.quote:Op donderdag 21 augustus 2025 15:55 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dit is inderdaad een terugkomend argument. De Palestijnen worden geregeld gereduceerd tot een stel nobele wilden, wiens zelfs meest brute daden en doorgesnoven Jodenhaat ergens wel te begrijpen valt. Het is ook een diep racistische manier om naar die mensen te kijken, omdat men hun dus van alle zelfbeschikking en zelfverantwoordelijkheid berooft.
Je hebt een uitstekend moreel kompas, daar mag je best tevreden mee zijn want dat is helaas uitzonderlijk tegenwoordig.quote:Op donderdag 21 augustus 2025 16:06 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Juist.
Die hele Gazaanse samenleving is echt een complete faal.
Er is miljarden buitenlands ontwikkelingsgeld in gepompt en helemaal niets hebben ze opgebouwd. Geen normaal bestuur, alleen maar haat, corruptie en terrorisme.
En als klap op de vuurpijl verwierpen ze met 7 oktober zelf de zo gedroomde tweestatenoplossing.
Maar dat is allemaal de schuld de Israël.![]()
Zie het gewoon voor wat het is:
Een compleet gefaald mislukt experiment, dat Gaza, wat inmiddels een bedreiging voor haar buren en voor haar inwoners zelf is.
Ik ben voorstander om volledig achter Israël te staan, en samen met Israël te werken aan een totaal andere orde in dat gebied. Zonder Hamas en alle andere terroristische elementen. En ik vind dit ook belangrijk bij mijn stem straks.
quote:In IDF-controlled Rafah, an armed clan’s school plants seeds of a Hamas-free future
The Abu Shabab gang claims to have carved out an area where it is providing electricity, medical care and education for thousands of displaced Gazans under IDF protection
For nearly two years, schools across the Gaza Strip have been largely shut down.
But in eastern Rafah, a rare exception has emerged: a small school operating in an area controlled by the Abu Shabab clan — an anti-Hamas group with possible ties to Israel and a questionable past — that now serves more than 100 kids from kindergarten through seventh grade.
The school eschews Palestinian Authority textbooks previously prevalent in Gaza, with teachers apparently recruited from among displaced Palestinians living in a part of Gaza controlled by the Israel Defense Forces and appears to educate pupils along progressive ideas of pluralism and tolerance.
“We want to create a generation of learners, not terrorists,” said Mohammed, a senior member of Abu Shabab’s forces, in a phone interview with The Times of Israel.
Dus we kunnen concluderen dat basp1 overhaast conclusies trektquote:Op woensdag 20 augustus 2025 12:03 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
https://en.wikipedia.org/(...)_US_higher_education
https://eutoday.net/qatars-funding-of-us-universities/
https://isgap.org/follow-the-money/
https://brandeiscenter.com/tag/qatari-funding/
https://www.fdd.org/analy(...)er-education-system/
https://www.thefp.com/p/e(...)merican-universities
https://www.nas.org/stora(...)atar%20Factsheet.pdf
Spijker.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 13:10 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
De realiteit is dat een bepaalde groep mensen vooral heel graag willen dat er een genocide is omdat men dit als een mooie stok ziet om Israël als land mee te slaan. Het is ook niet voor niets dat de claims van genocide al begonnen in de week na de aanslagen van 7 oktober 2023.
Een reden om dat hele stalletje kort en klein te meppen.quote:
Bierkellerputsch vergeten daar zeker?quote:
quote:
Naast oekraine buttons (waar de nazis veel van die legale dingen gedaan hebben) en de tranny buttons (die door de nazis in de oven geflikkerd werden)quote:
Ik zie dat je weer eens zeer veel moeite had met begrijpend lezen. Je omdraaiing bewijst precies mijn punt: als je geweld aangedaan wordt door je buren, wil je niet dat die buren er zijn. Al helemaal niet als die buren denken meer recht te hebben op je land en huis dan jij. Dat dit voor beide partijen opgaat wilt er bij jou op een of andere reden maar niet in.quote:Op donderdag 21 augustus 2025 15:52 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ah, dus als Arabieren het niet toestaan aan Joden om ergens te wonen valt dat ineens te begrijpen? Bespottelijk.
Laten we dit dan eens even omdraaien: valt het dan ook niet te begrijpen dat steeds meer Israëlische Joden niet meer samen willen leven met Arabieren gezien het geweld waarmee men decennialang is geconfronteerd? Dat lijkt mij namelijk wel.
Dus eerst beschrijf je precies de situatie die een apartheidsregime inhoudt, maar vervolgens is dat toch niet zo omdat daar alleen sprake van kan zijn bij een verschil in ras? Het idee dat er mensenrassen bestaan compleet achterlijk danwel achterhaald, dat jij nog niet zover bent als de rest van normaal denkende mensen is je eigen probleem.quote:[..]
De term 'apartheid' wordt gebruikt door activisten, actiegroepen en NGOs vanwege de scheiding die Israël op delen van de Westelijke Jordaanoever aanbrengt tussen Joden en Arabieren (dit natuurlijk vanwege de veiligheid). Ook hanteert Israël voor de Israëliërs het Israëlische recht en voor de Palestijnen de wetten die werden gebruikt in de tijd van het Jordaanse bestuur.
Hier kun je van alles van vinden, maar een apartheid is het niet. Een 'apartheid' duidt namelijk op een scheiding van 'rassen' binnen een land, waarbij je dus een groep tweederangsburgers creëert op basis van hun onveranderlijke kenmerken. Het gaat hier om nationaliteit, niet om 'ras'.
En daarnaast we hebben het ook niet eens over een gebied dat binnen Israël ligt. De Westelijke Jordaanoever is namelijk betwist gebied en ligt buiten Israël. Kortom, de claim dat Israël dus een apartheidstaat zou zijn is ronduit belachelijk en weer niets meer dan een poging het land te demoniseren.
Dus je insinueerde wel wat? Je kunt je eigen gedachten niet eens betrouwbaar beoordelen, en denkt dat wel te kunnen bij alle twijfelachtige bronnen die je gebruikt voor je fantasiewereld? Het wordt met de dag droeviger, iedere keer dat er weer een stukje duidelijker wordt waar het misgaat in je bovenkamer groeit mijn medelijden. Je bent niet meer te redden. In de jaren 1940 zou jij op basis van wat je op dit forum laat zien de nazi's verdedigen, meer kan ik er ook niet van maken.quote:[..]
Er is natuurlijk duidelijk iets met Israël dat heel veel actiegroepen enorm stoort. En het kan niet liggen aan het conflict an sich, want we hebben zoveel andere conflicten waar men amper naar omkijkt.
Op een gegeven moment is de conclusie niet anders dan dat de idelogie (zionisme) en cultuur (Joods) van het land een rol moet spelen in de obsessieve focus, selectieve verontwaardiging en diepe haat die sommigen jegens het land koesteren.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |