Srs?quote:Op woensdag 13 augustus 2025 09:57 schreef Berto het volgende:
De volgende best wel grote volgens mij.
Van Lier schoenen is ook op de fles.
https://www.bndestem.nl/b(...)bereikbaar~af5e92eb/
Heb verschillende schoenen ervan maar de kwaliteit nam wel af. Oud familiebedrijf.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:21 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Srs?
Dat waren toch fijne schoenen hoor..
Herkenbaar. Na 8 jaar en 455 kilometer volledig op. Waardeloos spulquote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:07 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Heb verschillende schoenen ervan maar de kwaliteit nam wel af. Oud familiebedrijf.
Voor van Lier is het grootste probleem dat de kleding steeds meer casual wordt en er dus veel meer sneakers worden verkocht. En dan gaat de voorkeur eerder uit naar Nike, Adidas, New Balance, etc.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:54 schreef Pegos het volgende:
Het internet is de belangrijkste boosdoener.
Veel inkopen gaan momenteel via internet.
Verder zijn onze massale inkopen in China er ook debet aan.
En dan het succesvolle Marktplaats waar mensen vrij gemakkelijk goedkope spullen weten weg te slepen.
Het is helaas niet anders.
Dat halen ze bij mij niet. Vaak na 2 jaar naar zijn grootje.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 13:29 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Herkenbaar. Na 8 jaar en 455 kilometer volledig op. Waardeloos spul
Slechtste sneakers die ik ooit heb gehad.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:07 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Heb verschillende schoenen ervan maar de kwaliteit nam wel af. Oud familiebedrijf.
Zonde, maar geen verrassing gezien de winkels een paar maanden eerder al dicht gingen.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 09:57 schreef Berto het volgende:
De volgende best wel grote volgens mij.
Van Lier schoenen is ook op de fles.
https://www.bndestem.nl/b(...)bereikbaar~af5e92eb/
quote:Ze zorgde voor de nodige vernieuwing, onder meer door AI te introduceren.
AI is hip hé.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 17:01 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Zonde, maar geen verrassing gezien de winkels een paar maanden eerder al dicht gingen.
[..]
AI is tegenwoordig het toverwoord om de helft van het personeel te ontslaan en er dan 3 maanden later achter komen dat je bedrijf voor geen meter meer draaitquote:Op donderdag 14 augustus 2025 17:04 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
AI is hip hé.
Klinkt niet als de directeur die ze nodig hadden.
https://nl.linkedin.com/in/christinavanspaendonckquote:Op donderdag 14 augustus 2025 21:34 schreef LTVDK het volgende:
[..]
AI is tegenwoordig het toverwoord om de helft van het personeel te ontslaan en er dan 3 maanden later achter komen dat je bedrijf voor geen meter meer draait
De huidige AI is dan ook erg prompt gericht. Wat jij vraagt komt er misschien uit, maar het is geen medewerker die alles monitort, de relaties heeft, de verstandhoudingen kent binnen bedrijven, de trends kan positioneren, de etalages aan kan kleden, het personeel kan managen. AI draait om data. Je kunt hele bakken met data erin flikkeren en dadn komt er een analyse uit, maar het zullen nog altijd mensen van vlees en bloed zijn die de schoenen moeten maken en op de plank moeten leggen, en ze ook kopen.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 21:34 schreef LTVDK het volgende:
[..]
AI is tegenwoordig het toverwoord om de helft van het personeel te ontslaan en er dan 3 maanden later achter komen dat je bedrijf voor geen meter meer draait
De mensen die intern aan de touwtjes trokken, zullen het toch wel aan hebben zien komen?quote:Op vrijdag 15 augustus 2025 16:15 schreef W00fer het volgende:
Wat ik niet begrijp is dat je een bedrijf hebt van 200 man en niemand kan kennelijk nadenken over dat het bedrijf richting faillissement gaat?
De vraag is wat ze eraan hadden kunnen doen.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 11:44 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
De mensen die intern aan de touwtjes trokken, zullen het toch wel aan hebben zien komen?
5-10 jaar terug was het wel echt een dingetje.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 12:32 schreef obligataire het volgende:
Misschien is het zinvol om eens te vermelden hoeveel winkelketens er nog over zijn. Ik vermoed een heleboel. Een percentage van het uitval te noemen zegt me meer dan een handjevol namen.
Er gaan ook zat mkb bedrijven failliet momenteel, waarom zouden grotere bedrijven c.q. ketens daarvan uitgesloten moeten zijn.
Of maak er gewoon 'verdwijnende winkels' van.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 12:46 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
5-10 jaar terug was het wel echt een dingetje.
Momenteel is het niet zo spannend meer en wordt er steeds meer bijgezocht om het topic een beetje levend te houden.
Alles wordt op de "coronaschulden" gegooid. Maar zo'n beetje elke ZZP'er had coronaschulden.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 11:58 schreef Perrin het volgende:
[..]
De vraag is wat ze eraan hadden kunnen doen.
quote:Onder tieners populaire sieradenwinkel Claire’s failliet verklaard
De Nederlandse tak van sieradenketen Claire’s is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam, zo blijkt uit het insolventieregister. Het was al bekend dat de Amerikaanse keten in financiële problemen verkeerde.
Claire’s had nog negen winkels in Nederland, onder andere in Amsterdam, Arnhem en Rotterdam.
Claire’s ondervindt stevige concurrentie en kampt met schulden. Daarnaast heeft de keten last van Amerikaanse invoerheffingen. Claire’s vroeg eerder al faillissement aan in België en vroeg uitstel van betaling aan in onder meer de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
Curator Frans Crul brengt de situatie bij Claire’s in kaart. Volgens hem werkten er nog ongeveer 45 mensen voor het bedrijf. In het VK en Ierland zijn er veel meer winkels en staan er ruim tweeduizend banen op de tocht.
Claire’s, opgericht in 1974, was vroeger populair en richtte zich vooral op meisjes tussen 3 en 18 jaar. Naast sieraden verkoopt de onderneming ook cosmetica en accessoires. Ook kon je er een gaatje in je oor laten schieten.
De keten heeft meer dan 2700 winkels in zeventien landen, verspreid over Noord-Amerika en Europa.
https://www.nu.nl/economi(...)aagt-om-uitstel.htmlquote:De Koninklijke Paardekooper Group (KPG) heeft uitstel van betaling aangevraagd bij de rechtbanken in Rotterdam en Amsterdam. De leverancier van verpakkingen voor onder meer cadeaus, bloemen, groente en fruit kan niet meer aan de betalingsverplichtingen voldoen.
Het Nederlandse bedrijf heeft ongeveer zevenhonderd mensen in dienst. "De bewindvoerders gaan in deze fase in samenspraak met het bestuur onderzoeken wat de (toekomst)mogelijkheden zijn", staat in een korte persverklaring.
Aandeelhouders en de directie van het bedrijf hebben de afgelopen maanden gewerkt aan oplossingen om Paardekooper weer financieel gezond te krijgen, laat het bedrijf weten. "KPG was heel ver met een mogelijke oplossing, maar die bleek uiteindelijk niet te realiseren."
Paardekooper levert verpakkingen aan bedrijven in verschillende sectoren en is wereldwijd actief in meer dan 75 landen. Onder meer Intratuin, de Bijenkorf, State of Art, Omoda en De Koekfabriek zijn klanten.
Ook levert Paardekooper duurzame bekers voor de Nijmeegse Vierdaagsefeesten. Het bedrijf levert daarnaast onder meer duurzame glazen en snackbakjes voor festivals, herbruikbare nylon verszakjes voor supermarkten en diverse verzendverpakkingen.
Familiebedrijf van ruim honderd jaar oud
Het familiebedrijf werd opgericht in 1919. Na honderd jaar, in 2019, mocht het bedrijf zichzelf 'Koninklijk' noemen.
Paardekooper heeft vestigingen in onder meer Rotterdam, Breda, Den Haag, Barendrecht en Nieuwegein. Volgens een duurzaamheidsverslag van het bedrijf bedroeg de omzet in 2023 bijna 408 miljoen euro.
quote:Nederlandse tak van sieradenketen Claire's failliet verklaard
https://www.nu.nl/economi(...)lliet-verklaard.html
De Nederlandse tak van de Amerikaanse sieradenketen Claire's is dinsdag failliet verklaard door de rechtbank Amsterdam. Het bedrijf zit al langer in financiële problemen. Dat komt door onder meer de stevige concurrentie en invoerheffingen in de VS.
De keten heeft winkels in Amsterdam, Arnhem, Rotterdam, Roosendaal, Amstelveen, Almere, Alkmaar en Leiden. Volgens curator Frans Crul werkten ongeveer 45 mensen voor de Nederlandse tak.
Het bedrijf ondervindt stevige concurrentie en kampt met schulden, schrijft onder meer BBC News. Bovendien heeft de winkelketen last van de Amerikaanse invoerheffingen. Eerder vroeg Claire's al faillissement aan in België. In de VS kreeg het bedrijf uitstel van betaling, net als in het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
Claire's is opgericht in 1974 en richt zich vooral op meisjes tussen dertien en achttien jaar. Naast sieraden verkoopt de onderneming ook cosmetica en accessoires. De keten heeft meer dan 2.700 winkels in zeventien landen in Noord-Amerika en Europa.
quote:Picnic dreigt met vertrek uit Nederland
Online boodschappenbezorger Picnic vertrekt uit Nederland als het bedrijf zich toch moet houden aan de supermarkt-cao. Dat heeft topman Michiel Mulder gezegd in het radioprogramma Sven op 1. Het bedrijf kreeg eerder nog vrijstelling van de regering, waardoor het is uitgezonderd van de supermarkt-cao.
Als de overheid het bedrijf in de toekomst niet opnieuw vrijstelling verleend, voelt het zich genoodzaakt om verder te gaan in het buitenland. "Voor ons ontstaat er dan een ongelijk speelveld", zegt Mulder. "We hebben dan 40 procent hogere loonkosten en we kunnen dan niet meer concurreren."
Picnic ziet zichzelf als een technologie- of e-commercebedrijf, zoals Bol.com of Amazon, en valt nu onder de cao voor e-commerce. Eerder dit jaar oordeelde de rechter dat de online boodschappenbezorger in de periode 13 september 2022 tot 1 juli 2023 wel onder de supermarkt-cao viel. Picnic moet de mensen die toen voor het bedrijf hebben gewerkt met terugwerkende kracht toeslagen uitbetalen.
https://nos.nl/artikel/25(...)ertrek-uit-nederland
Ok doei.quote:
Ik snap ze enigzins wel maar je kunt je beter afvragen waarom mensen in de e commerce slechter betaald moeten worden dan supermarktmedewerkers. Enige wat ik kan bedenken is dat je voor dat laatste Nederlands moet kunnen spreken.quote:
In het gemiddelde DC van een supermarkt kom je ook niet zo ver met Nederlandsquote:Op woensdag 20 augustus 2025 19:56 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik snap ze enigzins wel maar je kunt je beter afvragen waarom mensen in de e commerce slechter betaald moeten worden dan supermarktmedewerkers. Enige wat ik kan bedenken is dat je voor dat laatste Nederlands moet kunnen spreken.
Maar die vallen onder dezelfde CAO als de rest van de supermarkt.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 21:27 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
In het gemiddelde DC van een supermarkt kom je ook niet zo ver met Nederlands.
Volgens mij wel. En het valt ook voor de supermarkten niet mee hun bezorgdiensten rendabel te krijgen. Maar voor hun is het niet het enige verdienmodel en dat is voor Picnic ingewikkeld.quote:Op donderdag 21 augustus 2025 08:44 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Maar die vallen onder dezelfde CAO als de rest van de supermarkt.
Of zie ik dat verkeerd.
Het faillissement van Claire's verbaast me, in de zin dat ik niet had verwacht dat die winkel nu nog bestaat.quote:
Oh wow dat is lang geleden dat ik daar kwam maar het was daar toen echt altijd druk.quote:Op maandag 25 augustus 2025 00:24 schreef CherryLips het volgende:
De Six vond ik echt leuk, heb die halve winkel leeggekocht destijds en heb er nog steeds veel leuke oorbellen van.
Hier in Eindhoven ook, heeft lang op een A-lokatie gezeten, maar vastgoed en huren zijn waarsch. steeds duurder geworden.quote:Op maandag 25 augustus 2025 00:58 schreef Ama het volgende:
[..]
Oh wow dat is lang geleden dat ik daar kwam maar het was daar toen echt altijd druk.Iedereen wou daar oorbellen enz kopen toen. Piercings hadden ze ook volgens mij.
Geen idee of die überhaupt nog bestaat maar hier is hij al heel lang weg.
quote:Het gaat slecht met meubelketen Leen Bakker: tientallen Belgische winkels te koop
De 44 Belgische interieurwinkels van de Nederlandse keten Leen Bakker bezwijken onder de concurrentie van onder andere Ikea, Jysk en webwinkels. Op verzoek van de onderneming en onder toezicht van de rechtbank wordt gezocht naar een koper.
Leen Bakker richt zich vooral op de inrichting van woningen. De keten verkoopt onder andere banken, bedden en kasten.
Tot wanneer bescherming?
De Belgische rechtbank biedt Leen Bakker België tot 7 december bescherming tegen schuldeisers. Dit geeft de winkelketen de tijd om een koper te vinden. De winkels blijven ondertussen wel gewoon open, meldt de Belgische zakenkrant ‘De Tijd’.
Vorig jaar daalde de omzet van de fysieke winkels met 15 procent en die van de webwinkel met 6 procent, samen goed voor een totale omzet van 59 miljoen euro. Het verlies verviervoudigde tot 5,7 miljoen euro. Het bedrijf heeft 309 werknemers. Eigenaar Gilde Equity Management slaagde er niet in het tij te keren of het bedrijf te verkopen.
Volgens de Belgische vakbond ACV hebben de medewerkers te horen gekregen dat het Nederlandse hoofdkantoor de winkels in België niet langer kan of wil ondersteunen.
Hoeveel filialen in Nederland?
Leen Bakker telt tussen de 100 en 115 vestigingen in Nederland. Volgens de officiële site werkt Leen Bakker in Nederland en België met ruim 2500 medewerkers, verspreid over de winkels, distributiecentra, transport en het servicekantoor.
Vorig jaar werden zo’n 54 kantoorbanen geschrapt, met name op de commerciële en IT-afdeling, om de kosten te drukken. Specifieke cijfers over alleen Nederland zijn er niet. Onduidelijk is hoe de zaken er hier voor staan.
Ik weet nog van mijn verhuizing dat deze winkel echt op elk vlak slechter scoorde dan een concurrent, niet zo gek dus.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |