FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Huidig beleid verwarde personen drijft omwonenden en hulpverleners
Alpha0maandag 16 juni 2025 @ 00:26
quote:
Huidig beleid verwarde personen drijft omwonenden en hulpverleners tot wanhoop

Politieagenten krijgen buikpijn van de terugkerende meldingen waar ze soms wekelijks op af moeten. Hulpverleners lopen op hun tandvlees. Buurtbewoners raken overspannen door de voortdurende onrust in hun omgeving. En zelfs de burgemeester heeft nu alarm geslagen in een brandbrief aan Den Haag. Het aantal meldingen van verward gedrag in Amsterdam blijft onverminderd stijgen: sinds de opening van het nieuwe centraal meldpunt in februari stromen er wekelijks zo'n 400 meldingen binnen. Toch blijven structurele oplossingen uit, en groeit bij alle betrokkenen de frustratie. Dus rijst de vraag: Is het huidige overheidsbeleid, dat verwarde mensen in de samenleving wil opvangen, niet te ver doorgeslagen?


Als we vragen aan de 45-jarige Kari Anne uit West hoe het is om onder een verwarde man te wonen, schieten de tranen in haar ogen: "Je schrikt iedere keer weer als je wat hoort. Hij gooit dingen van het balkon, schreeuwt, slaat met dingen tegen de muur of op de gang. We hebben eigenlijk elke dag last. Deze meneer hoort hier niet te wonen. Het breekt me echt."

Haar buurvrouw, die ook onder de verwarde woont en alleen anoniem haar verhaal aan ons wil vertellen, zit inmiddels werkloos thuis. "Door de constante angst en spanning is mijn huis geen veilige plek meer." Haar therapeuten concluderen dat herstel onmogelijk is zolang ze geen rust vindt.

Frustratie bij hulpverleners
De werkdruk in de acute psychiatrische zorg is hoog, volgens ambulancechauffeur Michel Nijssen. "Soms heb je twee of drie meldingen op een dag, soms wel zeven of acht. Op drukke dagen neem je dat mee naar huis. Gelukkig kan ik er goed over praten thuis. Dat helpt me om het los te koppelen, maar het blijft elke keer schakelen na een heftige rit."

Niet alleen bij de ambulancedienst, ook bij de politie voelen ze de druk van het toenemend aantal meldingen van mensen met verward gedrag. "Het gebeurt regelmatig dat we in één week meerdere keren bij dezelfde persoon langskomen", vertelt Kyra Hanekamp, specialist Zorg & Welzijn bij de politie. "Maar als politie hebben we maar beperkte bevoegdheden. We kunnen niet zomaar ingrijpen. Dat veroorzaakt echt buikpijn bij ons."

Anna Visser, ambulanceverpleegkundige, herkent dat gevoel van frustratie. "Soms zeggen buren: 'Ben je hier nou weer?' als ze me voor de zoveelste keer zien uitstappen. Dat voelt ongemakkelijk. Je weet dat iemand passende zorg nodig heeft, en toch gebeurt er niets. Dat is verdrietig." Dat raakt ook haar collega Nijssen: "We hebben in Nederland een prachtig zorgstelsel, maar toch zijn er mensen die tussen wal en schip vallen. Als hulpverlener, maar ook als mens hoop je dat iedereen de zorg krijgt die hij of zij nodig heeft." Volgens hem is er nog veel te winnen in de afstemming en samenwerking tussen verschillende instanties.

Door die continue stroom van psychische meldingen groeit niet alleen de werkdruk, maar ook het belang van goede nazorg. De directie van de ambulancedienst heeft inmiddels 100 mensen ingezet in Amsterdam voor acute psychiatrie en extra nazorg voor de mentale gezondheid van het eigen personeel is opgeschroefd.

Time-out woningen
Het overheidsbeleid is al jaren gericht op participatie: ook mensen met ernstige psychische problematiek moeten zo veel mogelijk zelfstandig wonen en meedoen in de maatschappij. Maar steeds vaker rijst de vraag of dat ideaal niet is doorgeslagen. In de praktijk blijkt dat intensieve begeleiding ontbreekt en dat signalen uit de wijk onvoldoende worden opgevolgd.

Erik Gerritsen, bestuurder bij woningbouwcorporatie Ymere, pleitte vorig jaar voor zogenoemde 'time-outwoningen', plekken waar mensen met ernstige overlastproblematiek tijdelijk kunnen wonen zonder hun omgeving tot last te zijn. Psychiater Anne-Marie van Dam sluit zich daarbij aan: "Als je bijvoorbeeld in het Westelijk Havengebied een aantal containers neerzet waar iemand 's nachts gewoon even kan schreeuwen zonder dat buren er last van hebben, dan lijkt me dat een goed plan. Natuurlijk wel met begeleiding."

Skaeve Huse
Vroeger waren er in Amsterdam speciale woonlocaties zoals de Skaeve Huse in de Houthavens, waar sinds 2007 overlastgevende huurders succesvol apart woonden. Zowel bewoners als omwonenden waren tevreden, maar in 2010 moesten de woningen wijken voor nieuwbouw.

Op dit moment staat de gemeente open voor initiatieven als Skaeve Huse en wil dit verder onderzoeken, maar benadrukt dat financiering een knelpunt blijft. "We hebben plekken nodig voor mensen die langdurige en complexe zorg nodig hebben, variërend van beschermd wonen en beveiligde behandelplekken in de GGZ tot forensische woonvormen en speciale woonlocaties zoals Skaeve Huse, voor mensen die niet in een reguliere woonwijk passen", zegt de gemeente in een reactie.

Deze oproep sluit aan bij de G4-brief aan het Rijk waarin wordt gevraagd te investeren in voldoende verblijfsvoorzieningen, waaronder ook time-outwoningen vallen. Daarnaast is het vroegere OGGZ-meldpunt inmiddels opgegaan in een pilot voor één centraal meldpunt, dat regie voert op complexe situaties in de wijk.

Nieuw centraal meldpunt
De pilot van het nieuwe meldpunt loopt momenteel voor een periode van een half jaar en de officiële evaluatie volgt pas na de zomer. De gemeente heeft aangegeven daarom nog niet te willen reageren. Wel valt op dat ze zo’n 400 meldingen per week ontvangt. "Daarbij is het belangrijk te benadrukken dat dit niet betekent dat er sprake is van 400 unieke casussen, veel meldingen gaan over terugkerende signalen rond dezelfde personen of situaties", laat een woordvoerder weten.

Uithuisplaatsing
Ook de Amsterdamse Federatie van Woningcorporaties, waarbij alle woningcorporaties in de stad zijn aangesloten, ervaart steeds vaker uitdagingen met huurders die verward gedrag vertonen. "Bij overlast kijken we altijd eerst zorgvuldig wat er speelt", laat de federatie weten. "Soms helpt buurtbemiddeling, soms is er meer nodig." Zowel melder als huurder wordt gehoord, en pas als de overlast ernstig en aanhoudend is, volgt mogelijk ingrijpen. Ontruimen is daarbij echt het uiterste redmiddel, altijd in overleg met zorg- en veiligheidspartners. "Woningcorporaties zijn in de basis geen zorginstellingen, wij zijn verhuurders. Daarom werken we hierin nauw samen met zorgpartijen, zij hebben de juiste expertise. Maar het blijft een grijs gebied waarin we samen moeten zoeken naar de juiste balans."

Psychiater van Dam laat juist weten dat psychiaters niet bepalen of iemand een woning uit moet. "De woningbouwvereniging is verantwoordelijk voor het woongenot van de buren", legt ze uit. "Uiteindelijk is het aan hen om te besluiten of iemand uit huis moet worden gezet. De crisisdienst beoordeelt of er op dat moment sprake is van gevaar als gevolg van een psychische stoornis, maar wij bepalen niet of iemand zijn woning moet verlaten."

Uithuisplaatsing werkt niet altijd
Psychiater Anne-Marie van Dam vertelt ook over een schrijnende situatie uit het verleden: "We hebben wel eens, in samenwerking met de woningbouwcorporatie, iemand uit huis gehaald omdat de buren wanhopig waren. Die meneer kwam in een verpleeghuis terecht, en is daar als een kasplantje langzaam overleden. Het was voor de buren een opluchting, maar voor de man zelf? Achteraf hadden we dat anders moeten doen. Dat is enorm verdrietig."

Achteraf kijk je de koe in zijn gat
"Wanneer het misgaat: een geweldsincident, een crisis of zelfs een overlijden, bij iemand die in behandeling is (of was), heeft dat een enorme impact op de nabestaanden en bij de behandelaren. Dat is echt verschrikkelijk."

"We kunnen niet alles voorkomen. Nu niet, nooit niet. Achteraf kijk je de koe in zijn gat en weet iedereen het beter. Maar wij zeggen altijd: Fout gegaan is niet altijd fout gedaan. Een incident wordt dan ook altijd grondig onderzocht. "We evalueren en kijken naar verbeterpunten. Maar het blijft een harde waarheid: de beste voorspeller van gevaar, is eerder opgetreden gevaar."

Psychische kwetsbaarheid is complex en verandert over de tijd. Beelden veranderen, inzichten groeien, zegt van Dam. "Je kunt na verloop van tijd denken: ik heb het toen toch verkeerd ingeschat. Daar leer je van, maar het blijft pijn doen. Toch wil van Dam benadrukken dat het in de overgrote meerderheid van de gevallen goed gaat. "Het is een héél klein groepje dat echt ernstige problemen veroorzaakt."

Keer op keer melden
De roep om verandering klinkt luider dan ooit. Maar zolang niemand echt verantwoordelijkheid neemt, blijven zowel hulpverleners, mensen met onbegrepen gedrag en hun omgeving in de kou staan. Ondanks dat Kari Anne en haar buurvrouw keer op keer melding blijven maken, voelen ze zich machteloos en niet gehoord: "Hoe vaak moeten we nog aan de bel trekken voordat er iets verandert? We weten niet hoe lang we dit volhouden."
Zitten hier niet ook de klootzakken van de VVD achter, die dachten doodleuk te kunnen bezuinigen op geestelijke zorg?!
Cupfightermaandag 16 juni 2025 @ 00:34
Inderdaad met dank aan die ellendige VVD
supernigermaandag 16 juni 2025 @ 00:44
Gewoon alle verwarde mensen naar Texel sturen.
Mikeyttmaandag 16 juni 2025 @ 00:48
Tja, de GGZ is niet belangrijk. Het moet immers altijd over migratie gaan.
Richestoragsmaandag 16 juni 2025 @ 01:53
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 00:48 schreef Mikeytt het volgende:
Tja, de GGZ is niet belangrijk. Het moet immers altijd over migratie gaan.
De naïeve gedachte dat die twee niet aan elkaar gelinkt zijn :')

De VVD heeft ons dubbel genaaid: én migratiekampioen én bezuinigingskampioen.

Met hun veiligheidsfocus :')
ootjekatootjemaandag 16 juni 2025 @ 02:00
Hier had ik 10 jaar geleden al last van…. Toen luisterde niemand.

Mijn advies nu, ramen en deuren sluiten. Geen oogcontact maken en verhuizen.
Check bij je nieuwe woning of er geen instelling, GGZ of ander instituut in de straal van 20 km zit.
ricky3maandag 16 juni 2025 @ 02:12
Men dacht dat je ggz gewoon kon negeren. Dat werkt zo niet haha.
Vvdjemoedermaandag 16 juni 2025 @ 02:23
Ik rijd gewoon porsche 911 turbo met diagnose schizofrenie. Kan allemaal in nederland
Captain_Ghostmaandag 16 juni 2025 @ 06:51
Ik herken dat ook.

Mijn buren hebben allemaal last van doorgedraaid vrouw. Die staat bijna elke avond herrie maken, alsof in dr huis spookt. Sociale woning doet nauwelijks aan. Want is eerder al uit ander woning gezet. 4 kids hebben hier last van.
Politie kan niets doen, behalve als er een levens in gevaar en of boel in vernieling.

Eigenlijk moet zij in straatje waar alleen verwarden mensen mogen wonen en begeleiding die om de hoek staat en die zo nodig hulp bieden.
Kickinalfamaandag 16 juni 2025 @ 07:42
Misschien moeten we eens concluderen dat er altijd een percentage zal zijn welke niet normaal kan functioneren en we maar een beperkte hulp capaciteit hebben en daar passende oplossingen bij vinden.
Het_Bokjemaandag 16 juni 2025 @ 07:48
Niet vergeten dat dit een verhaal uit Amsterdam is jongens.... (m/v/kieseenletter) c_/

In-after: "MaAr dUH VVd heeEft duh GeeGeezEt KAPOeT gEmAcHt!!"

Nee, is gewoon gebrek aan handhaving.
Dus: "DuH VvD hEeft Deh PLiESe KaPuT GeMacHt!" is meer op zijn plaats.

En: Vergeet niet, het is verkiezingstijd. Wel Mooi dat lokaal links faalbeleid van Halsema+voorganger zo landelijk op de VVD kan worden afgewenteld, terwijl je zelf te lam bent om te regeren/reageren.

[ Bericht 26% gewijzigd door Het_Bokje op 16-06-2025 07:58:57 ]
Haushofermaandag 16 juni 2025 @ 08:08
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 07:48 schreef Het_Bokje het volgende:
Niet vergeten dat dit een verhaal uit Amsterdam is jongens.... (m/v/kieseenletter) c_/

In-after: "MaAr dUH VVd heeEft duh GeeGeezEt KAPOeT gEmAcHt!!"

Nee, is gewoon gebrek aan handhaving.
Dus: "DuH VvD hEeft Deh PLiESe KaPuT GeMacHt!" is meer op zijn plaats.

En: Vergeet niet, het is verkiezingstijd. Wel Mooi dat lokaal links faalbeleid van Halsema+voorganger zo landelijk op de VVD kan worden afgewenteld, terwijl je zelf te lam bent om te regeren/reageren.
Ik dacht al, "wanneer wordt het de schuld van links in dit topic?"
Isdatzomaandag 16 juni 2025 @ 08:24
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 07:48 schreef Het_Bokje het volgende:
Niet vergeten dat dit een verhaal uit Amsterdam is jongens.... (m/v/kieseenletter) c_/

In-after: "MaAr dUH VVd heeEft duh GeeGeezEt KAPOeT gEmAcHt!!"

Nee, is gewoon gebrek aan handhaving.
Dus: "DuH VvD hEeft Deh PLiESe KaPuT GeMacHt!" is meer op zijn plaats.

En: Vergeet niet, het is verkiezingstijd. Wel Mooi dat lokaal links faalbeleid van Halsema+voorganger zo landelijk op de VVD kan worden afgewenteld, terwijl je zelf te lam bent om te regeren/reageren.
Problemen over de schutting flikkeren is dan ook precies wat ze bij de VVD geperfectioneerd hebben. En vervolgens wijzen met het vingertje wanneer de boel in het honderd loopt. En jij trapt erin.
Pajanusmaandag 16 juni 2025 @ 10:14
quote:
10s.gif Op maandag 16 juni 2025 08:24 schreef Isdatzo het volgende:

[..]
Problemen over de schutting flikkeren is dan ook precies wat ze bij de VVD geperfectioneerd hebben. En vervolgens wijzen met het vingertje wanneer de boel in het honderd loopt. En jij trapt erin.
Het is ook wel erg makkelijk om de VVD de grond in te duwen en te denken dat het met een andere partij beter geregeld zou zijn.

Ik ben niet pro-VVD maar geloof niet dat het ergens anders wel probleemloos is.
saparmurat_niyazovmaandag 16 juni 2025 @ 10:24
quote:
Het overheidsbeleid is al jaren gericht op participatie: ook mensen met ernstige psychische problematiek moeten zo veel mogelijk zelfstandig wonen en meedoen in de maatschappij.
Ook zo'n ordinaire bezuinigingsmaatregel vermomd als vals idealisme. Iemand met ernstige geestelijke problemen kan niet zelfstandig meedoen zonder allerlei negatieve bijeffecten zoals overlast.

Ik betwijfel ook nog steeds of je hier per saldo wel echt budgettair iets mee opschiet. Het kost ook gewoon allemaal extra tijd en capaciteit van de politie, hulpverleners, enz.
Chadimaandag 16 juni 2025 @ 10:27
Soms moet je gewoon accepteren dat ze er zijn. De GGZ heeft geen wondermiddel om ze te genezen. Sommigen zullen hun hele leven lang met uitzondering van korte periodes verward zijn.
Nobermaandag 16 juni 2025 @ 10:34
Alle verwardiers naar de loopgraven.
SEMTEXmaandag 16 juni 2025 @ 10:38
quote:
16s.gif Op maandag 16 juni 2025 00:26 schreef Alpha0 het volgende:

[..]
Zitten hier niet ook de klootzakken van de VVD achter, die dachten doodleuk te kunnen bezuinigen op geestelijke zorg?!
Edith Schippers.
SEMTEXmaandag 16 juni 2025 @ 10:40
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 06:51 schreef Captain_Ghost het volgende:

Eigenlijk moet zij in straatje waar alleen verwarden mensen mogen wonen en begeleiding die om de hoek staat en die zo nodig hulp bieden.
Die bestaan (Skaeve huse). Je moet alleen eerst een juridische procedure door om zo iemand zover te krijgen. Dan moet-ie het aardig bont maken.
StateOfMindmaandag 16 juni 2025 @ 10:49
quote:
2s.gif Op maandag 16 juni 2025 10:40 schreef SEMTEX het volgende:

[..]
Die bestaan (Skaeve huse). Je moet alleen eerst een juridische procedure door om zo iemand zover te krijgen. Dan moet-ie het aardig bont maken.
Net buiten Nijmegen staan sinds een paar jaar ook een paar van die Scheve Huizen :P
Rij er dagelijks langs als ik naar huis rij.

Tiny house-jes in het groen én een airco 😱

En ik zit hier in een warme bovenwoning zonder schaduw -O-

*gaat 24 uur met deuren slaan en herrie maken en kut roepen naar de buuf de buurt terroriseren :7
Knipoogjemaandag 16 juni 2025 @ 10:49
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 01:53 schreef Richestorags het volgende:

[..]
De naïeve gedachte dat die twee niet aan elkaar gelinkt zijn :')

De VVD heeft ons dubbel genaaid: én migratiekampioen én bezuinigingskampioen.

Met hun veiligheidsfocus :')
Hey, maar de oplossing is natuurlijk nog rechtser stemmen, dus nog meer migratie en bezuinigen op alles wat 'henk en ingrid' niet direct raakt, zoals GGZ, opvanglocaties en weet ik veel wat :')
Kapitein_Scheurbuikmaandag 16 juni 2025 @ 10:51
Ik maak dit van dichtbij mee want ik heb een bekende die mij dierbaar is die verward gedrag vertoont. Nachtelijke schreeuw partijen, vervuilde woning, naakt over straat lopen etc.

Mijn conclusie na 5 jaar van deze ellende is dat de hulpverlening voor mensen die niet braaf meewerken volledig stuk is. De hulpverlening is een werkverschaffingsproject voor betrokken werknemers geworden. Eindeloos overleg, rapporten en onderzoeken, werkelijk resultaat 0. Echt 0. 25 loketten waar je aan kan kloppen, overal werken voor 95% hele empathische vrouwen en er komt echt niets, maar dan ook niets, maar dan ook echt helemaal niets van de grond. Wel iedere week "interdisciplinair overleg" waar iedere week weer een nieuwe hulpverlener bij aanschuift. Met 10 organisaties vergaderen, sommigen hebben de mevrouw waarom het gaat nog niet eens gezien of gesproken, maar ze zitten toch daar aan tafel en gewoon echt helemaal niks gedaan krijgen.


Het is diep triest en ik zou me doodschamen als ik in die branch werkzaam was.
RamboDirkmaandag 16 juni 2025 @ 10:52
Simpel: verwarde mensen verbieden.
SEMTEXmaandag 16 juni 2025 @ 10:55
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 10:34 schreef Nober het volgende:
Alle verwardiers naar de loopgraven.
Die zullen op zichzelf of hun compagniegenoten gaan schieten, "schiet" niet op.
Nobermaandag 16 juni 2025 @ 11:12
quote:
2s.gif Op maandag 16 juni 2025 10:55 schreef SEMTEX het volgende:

[..]
Die zullen op zichzelf of hun compagniegenoten gaan schieten, "schiet" niet op.
Ze hoeven er alleen maar voor te zorgen dat de vijand op ze schiet natuurlijk.
Twiitchmaandag 16 juni 2025 @ 11:13
Ik heb tijdens mijn eerste jaren van het werkende leven ook naast zon wrak gewoond. Krijg nog steeds de rillingen als ik eraan terugdenk. Dat was oprecht 1.5 jaar kommer en kwel. Vooral de structurele geluidsoverlast in de nacht was killing. Die kerel was zo gek als een deur.
ootjekatootjemaandag 16 juni 2025 @ 11:25
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 10:51 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Ik maak dit van dichtbij mee want ik heb een bekende die mij dierbaar is die verward gedrag vertoont. Nachtelijke schreeuw partijen, vervuilde woning, naakt over straat lopen etc.

Mijn conclusie na 5 jaar van deze ellende is dat de hulpverlening voor mensen die niet braaf meewerken volledig stuk is. De hulpverlening is een werkverschaffingsproject voor betrokken werknemers geworden. Eindeloos overleg, rapporten en onderzoeken, werkelijk resultaat 0. Echt 0. 25 loketten waar je aan kan kloppen, overal werken voor 95% hele empathische vrouwen en er komt echt niets, maar dan ook niets, maar dan ook echt helemaal niets van de grond. Wel iedere week "interdisciplinair overleg" waar iedere week weer een nieuwe hulpverlener bij aanschuift. Met 10 organisaties vergaderen, sommigen hebben de mevrouw waarom het gaat nog niet eens gezien of gesproken, maar ze zitten toch daar aan tafel en gewoon echt helemaal niks gedaan krijgen.


Het is diep triest en ik zou me doodschamen als ik in die branch werkzaam was.
Herkenbaar en veel sterkte.
Ozewiezewozewallamaandag 16 juni 2025 @ 11:36
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 10:14 schreef Pajanus het volgende:

[..]
Het is ook wel erg makkelijk om de VVD de grond in te duwen en te denken dat het met een andere partij beter geregeld zou zijn.

Ik ben niet pro-VVD maar geloof niet dat het ergens anders wel probleemloos is.
Bekijk deze YouTube-video
Hathormaandag 16 juni 2025 @ 11:40
quote:
9s.gif Op maandag 16 juni 2025 11:13 schreef Twiitch het volgende:
Ik heb tijdens mijn eerste jaren van het werkende leven ook naast zon wrak gewoond. Krijg nog steeds de rillingen als ik eraan terugdenk. Dat was oprecht 1.5 jaar kommer en kwel. Vooral de structurele geluidsoverlast in de nacht was killing. Die kerel was zo gek als een deur.
Ik heb er nu zo een naast me wonen. Staat soms op zijn balkon te schreeuwen tegen voorbijgangers in een taal waar ik geen chocola van kan maken, maar aan de Bollywoodachtige muziek die hij regelmatig heel hard draait, heb ik het idee dat hij uit India of Bangladesh komt. Bij tijd en wijle loopt hij heel hard met deuren te smijten waardoor de ramen in de sponningen staan te trillen. Daarnaast heeft hij als hobby soms uren lang te gaan zitten rammen op een bongo of iets degelijks. Als het nou nog leuk ritmisch was zou ik het nog kunnen verdragen maar het klinkt meer alsof hij zijn woede en frustraties aan het botvieren is op een trommel.

Heel soms zie ik hem staan voor de ingang van de lokale super, helemaal alleen en met een blikje bier in zijn hand. Ik heb geen behoefte om hem aan te spreken of te groeten want hij verstaat me ongetwijfeld toch niet. Dit lijkt me zo'n typisch geval van iemand die begeleiding nodig heeft maar waar helemaal niemand naar omkijkt.

Beetje een triest geval.
Kapitein_Scheurbuikmaandag 16 juni 2025 @ 12:53
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 11:25 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Herkenbaar en veel sterkte.
Dankje.
Joopklepzeikermaandag 16 juni 2025 @ 13:10
Hier in de buurt ook zo'n geval. komt de politie met twee auto's vol vertellen dat we begrip moeten hebben gezien de achtergrond en het verleden van die persoon.

Inmiddels zijn we vijf jaar verder en de glazen in het huis van de verwarde zijn inmiddels weer vervangen door de glaszetter.
Oud_studentmaandag 16 juni 2025 @ 13:13
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 00:48 schreef Mikeytt het volgende:
Tja, de GGZ is niet belangrijk. Het moet immers altijd over migratie gaan.
Deze 2 zaken staan helaas wel in verband met elkaar,want veel landen komen eenvoudig onder het mom van migratie van hun criminelen en geestelijk gestoorden af.
Wij hebben de optie niet, want mensenrechten verdragen etc.
Uiteraard dient een geciviliseerd land zijn eigen problemen met gestoorden op te lossen, echter niet die van het buitenland.
Oud_studentmaandag 16 juni 2025 @ 13:24
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 10:51 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Ik maak dit van dichtbij mee want ik heb een bekende die mij dierbaar is die verward gedrag vertoont. Nachtelijke schreeuw partijen, vervuilde woning, naakt over straat lopen etc.

Mijn conclusie na 5 jaar van deze ellende is dat de hulpverlening voor mensen die niet braaf meewerken volledig stuk is. De hulpverlening is een werkverschaffingsproject voor betrokken werknemers geworden. Eindeloos overleg, rapporten en onderzoeken, werkelijk resultaat 0. Echt 0. 25 loketten waar je aan kan kloppen, overal werken voor 95% hele empathische vrouwen en er komt echt niets, maar dan ook niets, maar dan ook echt helemaal niets van de grond. Wel iedere week "interdisciplinair overleg" waar iedere week weer een nieuwe hulpverlener bij aanschuift. Met 10 organisaties vergaderen, sommigen hebben de mevrouw waarom het gaat nog niet eens gezien of gesproken, maar ze zitten toch daar aan tafel en gewoon echt helemaal niks gedaan krijgen.

Het is diep triest en ik zou me doodschamen als ik in die branch werkzaam was.
Eerlijkheidshalve moet ik zeggen dat uit onderzoek en ervaring blijkt dat alle therapieen voor geestelijk gestoorden niet werken. Vroeger werden ze eenvoudig opgesloten of erger.
Tegenwoordig krijgen ze "medicijnen" en/of worden platgespoten, genezing is er zelden.

De gequote overlast kan alleen opgelost worden als deze mensen worden opgesloten en onder "medicatie " worden gebracht. Daarvoor moet wrs. de wet worden gewijzigd.

Al deze "hulpverleners" en onderzoekers direct ontslaan of omscholen naar een effectieve aanpak.
tong80maandag 16 juni 2025 @ 13:48
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 08:08 schreef Haushofer het volgende:

[..]
Ik dacht al, "wanneer wordt het de schuld van links in dit topic?"
Ha ha. Ik was opgenomen in een kliniek. Er zaten ook ex-gedetineerden die er door de reclassering waren. Verder personen die "normaal;" gesproken bij de GGZ zouden moeten worden opgevangen. Ik kan kan een boek schrijven over alle incidenten. Totaal debiel.

:T
MissButterflyymaandag 16 juni 2025 @ 13:51
Net nog een vrouw bij de bushalte, heel hard tegen zichzelf aan het schreeuwen en ruzie aan het maken met een denkbeeldige persoon naast haar.
Je zou er maar naast wonen zeg.
Jaeger85maandag 16 juni 2025 @ 13:59
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 07:48 schreef Het_Bokje het volgende:
Niet vergeten dat dit een verhaal uit Amsterdam is jongens.... (m/v/kieseenletter) c_/

In-after: "MaAr dUH VVd heeEft duh GeeGeezEt KAPOeT gEmAcHt!!"

Nee, is gewoon gebrek aan handhaving.
Dus: "DuH VvD hEeft Deh PLiESe KaPuT GeMacHt!" is meer op zijn plaats.

En: Vergeet niet, het is verkiezingstijd. Wel Mooi dat lokaal links faalbeleid van Halsema+voorganger zo landelijk op de VVD kan worden afgewenteld, terwijl je zelf te lam bent om te regeren/reageren.
Het komt in elke stad voor. En dit is wel degelijk het gevolg van de bezuinigingen in de GGZ onder Rutte. Heel veel beschermde omgevingen waar dit soort verwarde mensen eerder woonden zijn wegbezuinigd. Daardoor hebben woningcorporaties nu de taak om ze te plaatsen. Ik heb zelf naast zo'n geval gewoond en die kan het woonplezier voor een hele appartementencomplex vergallen
Jaeger85maandag 16 juni 2025 @ 14:03
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 13:24 schreef Oud_student het volgende:

[..]
Eerlijkheidshalve moet ik zeggen dat uit onderzoek en ervaring blijkt dat alle therapieen voor geestelijk gestoorden niet werken. Vroeger werden ze eenvoudig opgesloten of erger.
Tegenwoordig krijgen ze "medicijnen" en/of worden platgespoten, genezing is er zelden.

De gequote overlast kan alleen opgelost worden als deze mensen worden opgesloten en onder "medicatie " worden gebracht. Daarvoor moet wrs. de wet worden gewijzigd.

Al deze "hulpverleners" en onderzoekers direct ontslaan of omscholen naar een effectieve aanpak.
Het is bij mensen met schizofrenie vaak een vicieuze cirkel. Ze worden psychotisch zonder medicatie, stabiliseren met medicatie, denken vervolgens weer beter te zijn en/of hebben teveel last van de bijwerkingen, stoppen dan met de medicatie en raken weer psychotisch.
Janneke141maandag 16 juni 2025 @ 14:04
We hebben democratisch besloten dat deze mensen zelf verantwoordelijk zijn voor hun eigen leven en hun eigen zorgvraag. Nou niet gaan zeuren dat de gevolgen niet bevallen hè.
RamboDirkmaandag 16 juni 2025 @ 14:04
Leuk topic vol anekdotes over buitenlanders die hier uberhaupt al nooit hadden moeten zijn. :)
Janneke141maandag 16 juni 2025 @ 14:06
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 10:51 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

Het is diep triest en ik zou me doodschamen als ik in die branch werkzaam was.
Ik herken dit vanuit het onderwijs ook, ja. Tien man aan tafel om eindeloos te vergaderen, formulieren in te vullen en rapporten te schrijven en naast mij als mentor zit er misschien eentje aan tafel die het betreffende kind uit een rij foto's kan plukken.

Het is wel erg goed voor de werkgelegenheid overigens. En om, via zogenaamde samenwerkingsverbanden, heel erg veel publiek geld mee te verbranden.
SEMTEXmaandag 16 juni 2025 @ 14:16
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 14:03 schreef Jaeger85 het volgende:

[..]
Het is bij mensen met schizofrenie vaak een vicieuze cirkel. Ze worden psychotisch zonder medicatie, stabiliseren met medicatie, denken vervolgens weer beter te zijn en/of hebben teveel last van de bijwerkingen, stoppen dan met de medicatie en raken weer psychotisch.
Of nog erger: zelfmedicatie met drugs.
03fmaandag 16 juni 2025 @ 14:34
Als je tegenwoordig door Rotterdam loopt lijkt het wel een open inrichting joh, het is echt niet te geloven. Je kunt maar beter niemand aankijken, gewoon je dingen doen en zo snel mogelijk weer weg. Ik liep er pas eentje tegemoet die al luid schreeuwend iedere lantaarnpaal sloeg en schopte. Ik ben geen kleine jongen maar zo'n pipo passeer ik niet graag.
RotatoRmaandag 16 juni 2025 @ 14:37
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 14:34 schreef 03f het volgende:
Je kunt maar beter niemand aankijken
Anders draaien ze door, net als Bokito toendertijd.
Straatcommando.maandag 16 juni 2025 @ 14:40
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 00:34 schreef Cupfighter het volgende:
Inderdaad met dank aan die ellendige VVD
Had je maar een huis in een goede buurt moeten kopen.

Eigen verantwoordelijkheid
tong80maandag 16 juni 2025 @ 16:54
quote:
9s.gif Op maandag 16 juni 2025 14:04 schreef Janneke141 het volgende:
We hebben democratisch besloten dat deze mensen zelf verantwoordelijk zijn voor hun eigen leven en hun eigen zorgvraag. Nou niet gaan zeuren dat de gevolgen niet bevallen hè.
:D

:T
Giamaandag 16 juni 2025 @ 17:22
Wordt de term 'allochtoon' afgeschaft, heten ze voortaan 'verwarde personen'.
Totdat dat weer als racistisch gezien wordt.
Ozewiezewozewallamaandag 16 juni 2025 @ 17:35
quote:
9s.gif Op maandag 16 juni 2025 14:04 schreef Janneke141 het volgende:
We hebben democratisch besloten dat deze mensen zelf verantwoordelijk zijn voor hun eigen leven en hun eigen zorgvraag. Nou niet gaan zeuren dat de gevolgen niet bevallen hè.
Hadden ze maar niet verward moeten zijn!

Alle verwarde mensen terug naar Verwarderije! :(
Cupfighterdinsdag 17 juni 2025 @ 01:06
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 14:40 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Had je maar een huis in een goede buurt moeten kopen.

Eigen verantwoordelijkheid
Toevallig woon ik in een goede buurt daar gaat het niet om
Accordtjedinsdag 17 juni 2025 @ 02:01
Sommige mensen zijn ook gewoon niet te helpen.

https://x.com/Meub69/stat(...)Eserp%7Ctwgr%5Etweet

Je zal jezelf maar terugzien als westerling paraderend met een vlag van een regime dat in ieder opzicht volledig haaks staat op je eigen westerse normen en waarden. De tering, hoe verward moet je dan zijn...
111210dinsdag 17 juni 2025 @ 03:33
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 13:13 schreef Oud_student het volgende:

[..]
Deze 2 zaken staan helaas wel in verband met elkaar,want veel landen komen eenvoudig onder het mom van migratie van hun criminelen en geestelijk gestoorden af.
Wij hebben de optie niet, want mensenrechten verdragen etc.
Uiteraard dient een geciviliseerd land zijn eigen problemen met gestoorden op te lossen, echter niet die van het buitenland.
Dit heeft Fidel Castro ook gedaan in de jaren 80. Gewoon alle criminelen op de boot naar Mexico zetten en Cuba was er van af.
SEMTEXdinsdag 17 juni 2025 @ 09:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 juni 2025 02:01 schreef Accordtje het volgende:
Sommige mensen zijn ook gewoon niet te helpen.

https://x.com/Meub69/stat(...)Eserp%7Ctwgr%5Etweet

Je zal jezelf maar terugzien als westerling paraderend met een vlag van een regime dat in ieder opzicht volledig haaks staat op je eigen westerse normen en waarden. De tering, hoe verward moet je dan zijn...
Wat heeft dat te maken met dit topic?
Accordtjedinsdag 17 juni 2025 @ 19:03
quote:
2s.gif Op dinsdag 17 juni 2025 09:44 schreef SEMTEX het volgende:
Wat heeft dat te maken met dit topic?
Het topic heet betrekking op verwarde personen. We hebben op de foto overduidelijk te maken met een verward persoon. Niet uitgesloten dat deze persoon slachtoffer is geworden van het huidig beleid.
Alpha0dinsdag 17 juni 2025 @ 21:48
Hoe relevant:

Nabestaanden Cor Kleijn zagen zijn dood aankomen: 'Maandenlang is hij gepest, bedreigd en mishandeld'

Rutte, je wordt bedankt :r
Koettiedinsdag 17 juni 2025 @ 22:02
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 10:51 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Ik maak dit van dichtbij mee want ik heb een bekende die mij dierbaar is die verward gedrag vertoont. Nachtelijke schreeuw partijen, vervuilde woning, naakt over straat lopen etc.

Mijn conclusie na 5 jaar van deze ellende is dat de hulpverlening voor mensen die niet braaf meewerken volledig stuk is. De hulpverlening is een werkverschaffingsproject voor betrokken werknemers geworden. Eindeloos overleg, rapporten en onderzoeken, werkelijk resultaat 0. Echt 0. 25 loketten waar je aan kan kloppen, overal werken voor 95% hele empathische vrouwen en er komt echt niets, maar dan ook niets, maar dan ook echt helemaal niets van de grond. Wel iedere week "interdisciplinair overleg" waar iedere week weer een nieuwe hulpverlener bij aanschuift. Met 10 organisaties vergaderen, sommigen hebben de mevrouw waarom het gaat nog niet eens gezien of gesproken, maar ze zitten toch daar aan tafel en gewoon echt helemaal niks gedaan krijgen.


Het is diep triest en ik zou me doodschamen als ik in die branch werkzaam was.
Dat ligt niet perse aan de mensen die werken in de branche maar de enorm frustrerende kaders waarin je moet werken. Niemand wil overlast in de wijk maar je kan mensen nergens plaatsen. Dat geldt voor zowel wonen als behandeling. Daarnaast is er weinig wat je kan doen als mensen hulp weigeren, je kan pas heel laat ingrijpen en ook dan staat de cliënt centraal en mag ook met gedwongen zorg nog een deel zelf beslissen. De wetgeving en de zorg is niet ingericht op mensen met onbegrepen gedrag zoals het nu is. Ik heb wel eens wanhopige of boze buren/familie maar ik kan gewoon niets. Behalve weer langs en vragen waarom Sjaakie weer zo schreeuwt en of hii zijn medicatie neemt en weer op zoek naar nieuwe dagbesteding zodat hij overdag tenminste weg is.
Kapitein_Scheurbuikwoensdag 18 juni 2025 @ 12:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 juni 2025 22:02 schreef Koettie het volgende:

[..]
Dat ligt niet perse aan de mensen die werken in de branche maar de enorm frustrerende kaders waarin je moet werken. Niemand wil overlast in de wijk maar je kan mensen nergens plaatsen. Dat geldt voor zowel wonen als behandeling. Daarnaast is er weinig wat je kan doen als mensen hulp weigeren, je kan pas heel laat ingrijpen en ook dan staat de cliënt centraal en mag ook met gedwongen zorg nog een deel zelf beslissen. De wetgeving en de zorg is niet ingericht op mensen met onbegrepen gedrag zoals het nu is. Ik heb wel eens wanhopige of boze buren/familie maar ik kan gewoon niets. Behalve weer langs en vragen waarom Sjaakie weer zo schreeuwt en of hii zijn medicatie neemt en weer op zoek naar nieuwe dagbesteding zodat hij overdag tenminste weg is.
Ik denk dat het een combinatie van is.

Ik ken namelijk verschillende voorbeelden dat medewerkers en instellingen zichzelf zeer verstikkende kaders opleggen. Een gemiddelde zorgorganisatie is in feite een ambtenarenorganisatie met dezelfde stroperigheid en archaïsche structuren.

Dat je met 10 organisaties gaat zitten vergaderen en na 4 uur vergaderen ben je geen steek verder gekomen, dat is volledig aan te rekenen aan de personen die zitten te vergaderen.

De meeste mensen hebben de beste intenties maar het zijn geen mensen die knopen doorhakken, doorpakken en efficiënt werken.

Ik heb geen zin heel de situatie op een openbaar forum uit de doeken te doen maar ik kan een boek schrijven met tientallen zo niet honderden voorbeelden.
gwn_een_userwoensdag 18 juni 2025 @ 13:15
ik woon in a'dam, en heb ook te maken met verwarde mensen in mijn flat. soms heel hard geschreeuw en ook 's nachts soms ontzettend hard gebonk en geschreeuw, gisternacht was het ook weer raak.

maar ik heb eerder last van de hangjongeren dan de verwarde bewoners om eerlijk te zijn. echt veel veel veel, VEEL vaker, en al jarenlang. maar daar doet deze waardeloze gemeente ook niets aan. dus verwacht niet dat er veel wordt gedaan met deze meldingen

[ Bericht 8% gewijzigd door gwn_een_user op 18-06-2025 13:20:39 ]
Qarradwoensdag 18 juni 2025 @ 13:30
Hierachter hebben jarenlang mensen begeleid gewoond. Dat betekende dus dat er na 1,5 jaar voldoende dossier was opgebouwd van de overlast om iemand uit te kunnen zetten. En dan kwam het volgende probleemgeval erin.

We hebben 15 jaar drugsgebruik, verkrachtingen, (vrijwillige) seks in de tuin, loslopende pitbulls, bedreigingen, openbare dronkenschap, dealen, verwaarloosde kinderen, knokpartijen, extreem lawaai, zwerfafval voorbij zien komen. De woningbouw had maling aan ons woongenot.

Weet je wanneer er wel ingegrepen werd? Toen het laatste geval de woning beschadigde. Toen werd er wat hen betreft een grens overschreden. De woning werd verkocht. Weer een sociale huurwoning van de markt af.
TheStigsDutchCousinwoensdag 18 juni 2025 @ 13:44
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2025 13:30 schreef Qarrad het volgende:
Hierachter hebben jarenlang mensen begeleid gewoond. Dat betekende dus dat er na 1,5 jaar voldoende dossier was opgebouwd van de overlast om iemand uit te kunnen zetten. En dan kwam het volgende probleemgeval erin.

We hebben 15 jaar drugsgebruik, verkrachtingen, (vrijwillige) seks in de tuin, loslopende pitbulls, bedreigingen, openbare dronkenschap, dealen, verwaarloosde kinderen, knokpartijen, extreem lawaai, zwerfafval voorbij zien komen. De woningbouw had maling aan ons woongenot.

Weet je wanneer er wel ingegrepen werd? Toen het laatste geval de woning beschadigde. Toen werd er wat hen betreft een grens overschreden. De woning werd verkocht. Weer een sociale huurwoning van de markt af.
"Hey, die overlastgever he, wat doen we daar mee?"

"Ik zie nog geen reden om er iets aan te doen."

"Nou, hij heeft de woning beschadigd."

"WAT?! Eruit zetten en snel!"
saparmurat_niyazovwoensdag 18 juni 2025 @ 13:59
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2025 13:44 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:

[..]
"Hey, die overlastgever he, wat doen we daar mee?"

"Ik zie nog geen reden om er iets aan te doen."

"Nou, hij heeft de woning beschadigd."

"WAT?! Eruit zetten en snel!"
Zo gaat dat inderdaad eigenlijk wel. Er kan wel degelijk ingegrepen worden, maar daarvoor moet het verwarde individu net de "juiste" instantie of persoon benadelen. Geldt ook voor criminaliteit, vaak.
Feolawoensdag 18 juni 2025 @ 14:00
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2025 12:22 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]
Dat je met 10 organisaties gaat zitten vergaderen en na 4 uur vergaderen ben je geen steek verder gekomen, dat is volledig aan te rekenen aan de personen die zitten te vergaderen.

De meeste mensen hebben de beste intenties maar het zijn geen mensen die knopen doorhakken, doorpakken en efficiënt werken.
Kan me precies voorstellen. Dat merk je in het dagelijks leven al enorm bij allerlei instanties. De hele vergader- en regeltjescultuur in ons land maakt alles gewoonweg kapot, en niemand wil verantwoordelijkheid op zich nemen, en alles maar wegschuiven naar anderen: "niet mijn probleem, daar moet je zijn".
Janneke141woensdag 18 juni 2025 @ 14:10
quote:
99s.gif Op woensdag 18 juni 2025 14:00 schreef Feola het volgende:

[..]
Kan me precies voorstellen. Dat merk je in het dagelijks leven al enorm bij allerlei instanties. De hele vergader- en regeltjescultuur in ons land maakt alles gewoonweg kapot, en niemand wil verantwoordelijkheid op zich nemen, en alles maar wegschuiven naar anderen: "niet mijn probleem, daar moet je zijn".
Er zit ook wel een kleine denkfout in het uitgangspunt dat de mensen zich aan moeten passen aan het systeem, in plaats van andersom.
Koettiewoensdag 18 juni 2025 @ 16:02
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2025 12:22 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]
Ik denk dat het een combinatie van is.

Ik ken namelijk verschillende voorbeelden dat medewerkers en instellingen zichzelf zeer verstikkende kaders opleggen. Een gemiddelde zorgorganisatie is in feite een ambtenarenorganisatie met dezelfde stroperigheid en archaïsche structuren.

Dat je met 10 organisaties gaat zitten vergaderen en na 4 uur vergaderen ben je geen steek verder gekomen, dat is volledig aan te rekenen aan de personen die zitten te vergaderen.

De meeste mensen hebben de beste intenties maar het zijn geen mensen die knopen doorhakken, doorpakken en efficiënt werken.

Ik heb geen zin heel de situatie op een openbaar forum uit de doeken te doen maar ik kan een boek schrijven met tientallen zo niet honderden voorbeelden.
Ik geloof je hoor, zie het veel in de praktijk. De kaders komen van 'het managment', je mag alleen dingen doen die precies in je werkomschrijving vallen want voor de rest krijg je nirt betaald en dat moet het buurtteam/de andere instelling/de huisarts/de woningbouw maar regelen. Er zijn wel initiatieven om dat te verbeteren maar ook dat is veel praten, wat veel mensen zien als gelul en tijdrovend. Is het ook maar zoooo belangrijk. Bijv de ico overleggen via het Veiligheidshuis (https://www.zorgenveiligheidshuizen.nl/over-ons/). Juist de afstemming en samenwerking zoeken maakt uiteindelijk de hulp makkelijker maar de cliënt en omgeving merkt dat pas veel en veel later. Of niet trouwens, dat heb je ook heel veel. Ik heb gelukkig uren die betaald worden vanuit de gemeente voor 'bemoeizorg' en met die uren kan ik wel wat meer, hoeft namelijk niet allemaal zorg inhoudelijk te zijn (want dat betaald de verzekering) maar ook maatschappelijk. Ondersteunen met uitkering, warme overdracht wijkteam, met iemand die niet in zorg is wel een gesprek voeren over de mogelijkheden, een keer mee naar de huisarts of mensen helpen met een nieuwe koelkast weet ik veel wat.

Ik hoop dat we uiteindelijk naar een systeem gaan met meer vrijheid (geld) en besef dat verslaving nooit alleen verslaving is, ggz vaak te complex is voor vaste afspraken op kantoor en de zorgmijders en overlastgevers nirt allemaal in sociale huurhuizen in de wijk hoeven. Dat past gewoon vaak niet.

[ Bericht 2% gewijzigd door Koettie op 18-06-2025 18:09:42 ]
DjVerowoensdag 18 juni 2025 @ 16:47
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2025 10:34 schreef Nober het volgende:
Alle verwardiers naar de loopgraven.
Of spuitje geven, ben je er ook vanaf :9
Boca_Ratonwoensdag 18 juni 2025 @ 16:52
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2025 16:47 schreef DjVero het volgende:

[..]
Of spuitje geven, ben je er ook vanaf :9
Jij hebt weinig levenservaring, is het niet?