abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_217714037




quote:
Het project, opgezet in 2022, heeft tot doel tienduizenden conservatieven te rekruteren om huidige federale ambtenaren te vervangen – die sommige Republikeinen karakteriseren als onderdeel van de 'deep state' – en om de doelstellingen van de volgende Republikeinse president te bevorderen. Het gaat uit van een vergaande interpretatie van de theorie van de unitaire uitvoerende macht, een omstreden interpretatie van artikel II van de grondwet van de Verenigde Staten die ervan uitgaat dat de president bij zijn inauguratie absolute zeggenschap over de uitvoerende macht verkrijgt.

Project 2025 beoogt diepgaande veranderingen binnen de overheid, met name het economisch en sociaal beleid en de rol van de federale overheid en haar agentschappen. In het plan wordt voorgesteld de financiering voor het ministerie van Justitie te verlagen, de FBI en het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS) te ontmantelen, de regelgeving op het gebied van milieu en klimaatverandering sterk te verminderen ten gunste van de winning van fossiele brandstoffen, het ministerie van Handel op te heffen en de onafhankelijkheid van federale agentschappen zoals de Federal Communications Commission (FCC) en de Federal Trade Commission (FTC) te beëindigen.
Extra aanwijzingen voor dit topic:

Helaas blijkt dit topic nogal eens te ontsporen. Het is een emotioneel onderwerp voor sommigen.

Daarom de volgende afspraken:

Dit is geen linkdumptopic. Als je een tweet plaatst graag het volgende in ogenschouw nemen: Waarom deze tweet? Wat zegt het, wat vind je er zelf van?
• Posts die tot doel hebben het topic te laten ontsporen, die respectloos zijn, of als linkdump aangemerkt kunnen worden, kunnen zonder overleg verwijderd worden door de moderatie. Want je post moet iets bijdragen aan de discussie en niet aan het op de kast jagen van users.
• Het gaat hier over de Amerikaanse politiek. Niet over Amerika in zijn algemeen. Probeer on topic te blijven.
• We gaan hier respectvol met elkaar om. Ook onderwerpen zoals kwetsbare migrantenkinderen worden met respect besproken. Ik zie er het nut niet van om bijv Michelle Obama als een kerel neer te zetten. Het enige doel om dat te doen is om users op de kast te jagen en het topic te laten ontsporen. Stop daar gewoon mee. Het voegt inhoudelijk niets toe.

We gebruiken in dit topic de volgende bronnen. Zie bijvoorbeeld hier als richtlijn: https://mediabiasfactcheck.com/
Voor visueel ingestelde mensen kan dit een richtlijn zijn:
[ afbeelding ]
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_217714056
quote:
2s.gif Op donderdag 22 mei 2025 09:18 schreef Gunner het volgende: [..] Whataboutism.
Nee hoor, je moet wel behoorlijk naïef zijn om te geloven dat Biden helder genoeg was om beslissingen te nemen over complexe zaken. Als je al naambordjes nodig hebt om de namen te onthouden van je eigen kabinetsleden dan maak je mij niet wijs dat je het ook werkelijk voor het zeggen hebt. Wat eigenlijk nog veel pijnlijker is dat ondanks dat Biden al met een voet in het graf stond ze Kamala Harris nog niet capabel genoeg achtte om het stokje van Biden over te nemen. Dat bewijst ook meteen weer eens dat Harris niet is geselecteerd op kwaliteiten maar om de progressieve principes uit te dragen. Erg pijnlijk allemaal hoe jullie zijn belogen en bedrogen terwijl de waarheid voor een ieder met een beetje verstand zo te zien was. Echt wat een shitshow.
  donderdag 22 mei 2025 @ 09:27:49 #3
9001 Gunner
#teamkroegenlos
pi_217714074
quote:
0s.gif Op donderdag 22 mei 2025 09:24 schreef Chivaz het volgende:

[..]
Nee hoor, je moet wel behoorlijk naïef zijn om te geloven dat Biden helder genoeg was om beslissingen te nemen over complexe zaken.
Ik zal de laatste zijn om dat te ontkennen, maar je bent er zelf als eerste bij om bij het wijzen naar een ander die term te gebruiken, dus het is wel degelijk een whatboutism. Maar je bent volgens mij niet helemaal op de hoogte van de definitie misschien.
quote:
Erg pijnlijk allemaal hoe jullie zijn belogen en bedrogen terwijl de waarheid voor een ieder met een beetje verstand zo te zien was. Echt wat een shitshow.
Die kan ik ook prima omdraaien. Ik heb jou nog nooit op het kleinste stukje kritiek kunnen betrappen. Ik vind het echt onbegrijpelijk dat je niet (wil?) zien wat zich daar dagelijks ontvouwt. Het gaat me niet eens om wat er in Zuid-afrika gebeurd is of wat dan ook; op dat niveau ga je niet iemand daar publiekelijk door de mangel halen, net zoals met zelensky.

[ Bericht 5% gewijzigd door Gunner op 22-05-2025 09:35:47 ]
Where law ends, tyrrany begins.
  donderdag 22 mei 2025 @ 09:34:04 #4
176480 GarlandBriggs
No ma\'am I cannot...
pi_217714111
Prima TT ^O^

quote:
0s.gif Op donderdag 22 mei 2025 09:12 schreef Basp1 het volgende:
Ha ha de magas geloven weer eens leugens van Trump en posten hier de leugen vol trots ook nog eens. Propaganda verspreiders.

Trump Claimed a Social Media Video Showed ‘Burial Sites’ of White Farmers. It Didn’t
Natuurlijk is het niet waar wat Trump zegt (of wat zijn cultleden papagaaien). 7 van de 10 keer is zelfs het tegenovergestelde waar. Het is ook niet serieus te nemen en dat doen ook steeds meer mensen niet :')

Alternatieve feiten...geheel volgens de Russische spelregels (en een snufje Roy Cohn)
pi_217714139
quote:
2s.gif Op donderdag 22 mei 2025 09:27 schreef Gunner het volgende:

op dat niveau ga je niet iemand daar publiekelijk door de mangel halen, net zoals met zelensky.
Waarbij het helemaal grappig is als zulke maga de hemel in prijzende mensen die graag mensen zien lijden zelf hier door de mangel gehaald worden vanwege verfieerbare leugens en flip flop gedrag ze gaan janken dat het niet eerlijk is. :')
pi_217714257
Maar waarom zou er een genocide in Zuid Afrika zijn dan? Omdat zij een zaak tegen Israel hebben aangespannen bij het ICC? Lijkt me vergezocht.

BBC zegt dit
quote:
None of South Africa's political parties - including those that represent Afrikaners and the white community in general - have claimed that there is a genocide in South Africa.

But such claims have been circulating among right-wing groups for many years, and during his first term, Trump referred to the "large scale killing of farmers" in South Africa.

Some white farmers have been killed but a lot of misleading information has been circulated online.

In February, a South African judge dismissed the idea of a genocide as "clearly imagined" and "not real", when ruling in an inheritance case involving a wealthy benefactor's donation to white supremacist group Boerelegioen.

South Africa does not release crime figures based on race but the latest figures revealed that 6,953 people were murdered in the country between October and December 2024.

Of these, 12 were killed in farm attacks. Of the 12, one was a farmer, while five were farm dwellers and four were employees, who are likely to have been black.
Lijkt allemaal wel mee te vallen dus, in elk geval totaal niet vergelijkbaar met een daadwerkelijke genocide zoals in Gaza.
pi_217714313
quote:
0s.gif Op donderdag 22 mei 2025 09:55 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Maar waarom zou er een genocide in Zuid Afrika zijn dan? Omdat zij een zaak tegen Israel hebben aangespannen bij het ICC? Lijkt me vergezocht.

BBC zegt dit
[..]
Lijkt allemaal wel mee te vallen dus, in elk geval totaal niet vergelijkbaar met een daadwerkelijke genocide zoals in Gaza.
Natuurlijk niet. Het is een populair stokpaardje in extreemrechtse hoek die vermeende white genocide. In werkelijkheid is Zuid-Afrika an sich gewoon een heel gewelddadig land waar de hele bevolking slachtoffer van is niet enkel een kleine subset. Sterker nog, volgens de statistieken hebben zwarte Afrikanen een pakweg 4x hogere kans om vermoord te worden dan blanke Afrikanen.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  donderdag 22 mei 2025 @ 10:28:50 #8
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_217714481
Alles om maar weg te kijken van de echte genocide in Gaza en daar zullen ze die doodgeschoten ambassademedewerkers ook wel voor gaan gebruiken
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_217714669
quote:
0s.gif Op donderdag 22 mei 2025 09:24 schreef Chivaz het volgende:

[..]
Nee hoor, je moet wel behoorlijk naïef zijn om te geloven dat Biden helder genoeg was om beslissingen te nemen over complexe zaken. Als je al naambordjes nodig hebt om de namen te onthouden van je eigen kabinetsleden dan maak je mij niet wijs dat je het ook werkelijk voor het zeggen hebt. Wat eigenlijk nog veel pijnlijker is dat ondanks dat Biden al met een voet in het graf stond ze Kamala Harris nog niet capabel genoeg achtte om het stokje van Biden over te nemen. Dat bewijst ook meteen weer eens dat Harris niet is geselecteerd op kwaliteiten maar om de progressieve principes uit te dragen. Erg pijnlijk allemaal hoe jullie zijn belogen en bedrogen terwijl de waarheid voor een ieder met een beetje verstand zo te zien was. Echt wat een shitshow.
Je overdrijft zwaar. Denk je dat we allemaal aan geheugenverlies lijden? En wie is die “ze” (vrouw) die Harris niet capabel achtte? Als het om meer mensen ging had je wel “achtten” geschreven, toch?

En waarom blijf je zo graag en met veel leedvermaak en halve waarheden zout uit het verleden in wonden wrijven? Is dat om uit alle macht te voorkomen dat we naar het heden kijken?
pi_217714861
quote:
0s.gif Op donderdag 22 mei 2025 10:28 schreef Szura het volgende:
Alles om maar weg te kijken van de echte genocide in Gaza en daar zullen ze die doodgeschoten ambassademedewerkers ook wel voor gaan gebruiken
Helaas gaat dat zo gespind worden en vergeten we weer snel dat gisteren op de West Bank westerse diplomaten door het Israëlische leger beschoten zijn. Je zou bijna in een conspiracy gaan geloven dat deze schietpartij bij het joods museum snel een afleiding hiervan is.

Israel draws outcry from Europe as soldiers fire near diplomats on West Bank visit
  donderdag 22 mei 2025 @ 11:06:36 #11
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_217714882
quote:
0s.gif Op donderdag 22 mei 2025 10:45 schreef la_perle_rouge het volgende:

[..]
Je overdrijft zwaar. Denk je dat we allemaal aan geheugenverlies lijden? En wie is die “ze” (vrouw) die Harris niet capabel achtte? Als het om meer mensen ging had je wel “achtten” geschreven, toch?

En waarom blijf je zo graag en met veel leedvermaak en halve waarheden zout uit het verleden in wonden wrijven? Is dat om uit alle macht te voorkomen dat we naar het heden kijken?
Uiteraard. Het is onderdeel van het narratief. Bovendien wordt hij ervoor betaald. En je moet toch wat om aan je gerief te komen als geen vrouw met een greintje hersens interesse in je heeft. Dan zoek je porno of schrijft het zelf.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  donderdag 22 mei 2025 @ 11:08:42 #12
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_217714905
quote:
0s.gif Op donderdag 22 mei 2025 11:04 schreef Basp1 het volgende:

[..]
Helaas gaat dat zo gespind worden en vergeten we weer snel dat gisteren op de West Bank westerse diplomaten door het Israëlische leger beschoten zijn. Je zou bijna in een conspiracy gaan geloven dat deze schietpartij bij het joods museum snel een afleiding hiervan is.

Israel draws outcry from Europe as soldiers fire near diplomats on West Bank visit
“Dat waren Palestijnen in Israelische uniformen!”
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  donderdag 22 mei 2025 @ 11:09:10 #13
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_217714908
quote:
0s.gif Op donderdag 22 mei 2025 10:28 schreef Szura het volgende:
Alles om maar weg te kijken van de echte genocide in Gaza en daar zullen ze die doodgeschoten ambassademedewerkers ook wel voor gaan gebruiken
Er is simpelweg geen genocide in de Gazastrook. De enige die dit wél kan constateren is een rechter.
quote:
0s.gif Op donderdag 22 mei 2025 11:04 schreef Basp1 het volgende:

[..]
Helaas gaat dat zo gespind worden en vergeten we weer snel dat gisteren op de West Bank westerse diplomaten door het Israëlische leger beschoten zijn. Je zou bijna in een conspiracy gaan geloven dat deze schietpartij bij het joods museum snel een afleiding hiervan is.

Israel draws outcry from Europe as soldiers fire near diplomats on West Bank visit
Nee, dat is simpelweg niet waar. Er zijn waarschuwingsschoten gelost in de lucht omdat men van de route afweek. Er is dus helemaal niet op diplomaten geschoten. Dat staat nota bene in het artikel dat je zelf linkt:
quote:
The Israeli military said the delegation had "deviated from the approved route and entered an area where they were not authorised to be" and that soldiers fired "warning shots to distance them away." No injuries or damage were reported.
Kortom, een rare whataboutism om maar te negeren dat er twee mensen bij de Israëlische ambassade in DC zijn neergeschoten door een geradicaliseerde pro-Palestijnse activist.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  donderdag 22 mei 2025 @ 11:14:40 #14
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_217714981
quote:
14s.gif Op donderdag 22 mei 2025 11:09 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Er is simpelweg geen genocide in de Gazastrook. De enige die dit wél kan constateren is een rechter.
[..]
Nee, dat is simpelweg niet waar. Er zijn waarschuwingsschoten gelost in de lucht omdat men van de route afweek. Er is dus helemaal niet op diplomaten geschoten. Dat staat nota bene in het artikel dat je zelf linkt:
[..]
Kortom, een rare whataboutism om maar te negeren dat er twee mensen bij de Israëlische ambassade in DC zijn neergeschoten door een geradicaliseerde pro-Palestijnse activist.
Waarbij maar even vergeten wordt, dat in 1938 een geradicaliseerde Jood in Parijs een Duitse ambassademedewerker vermoordde vanwege de voortdurende kwelling van Joden in Duitsland. Maar nu een Palestijn dit doet vanwege de acties van Israel in Gaza is het plotseling slecht.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_217714999
quote:
0s.gif Op donderdag 22 mei 2025 10:28 schreef Szura het volgende:
Alles om maar weg te kijken van de echte genocide in Gaza en daar zullen ze die doodgeschoten ambassademedewerkers ook wel voor gaan gebruiken
False flag :+

Wat mij betreft meer bizar hoe mensen dat laten gebeuren. Er zijn daar constant dat soort moorden. Maar de ene moord als het uitkomt zoals op deze ambassade medewerkers moet dan politiek gebruikt worden. De wekelijkse schoolshooting, nah daar hoeven we niks mee.
  donderdag 22 mei 2025 @ 11:17:31 #16
121125 Gimmick
I am vomit vomiting
pi_217715004
quote:
0s.gif Op donderdag 22 mei 2025 11:14 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Waarbij maar even vergeten wordt, dat in 1938 een geradicaliseerde Jood in Parijs een Duitse ambassademedewerker vermoordde vanwege de voortdurende kwelling van Joden in Duitsland. Maar nu een Palestijn dit doet vanwege de acties van Israel in Gaza is het plotseling slecht.
De moord op ambassademedewerkers lijkt mij gewoon slecht omdat onschuldige burgers vermoord zijn? Dat is toch niet zo ingewikkeld en kan prima zonder 'Ja, maar...'
I am a black hole shitting into the void
pi_217715027
quote:
2s.gif Op donderdag 22 mei 2025 11:17 schreef Gimmick het volgende:

[..]
De moord op ambassademedewerkers lijkt mij gewoon slecht omdat onschuldige burgers vermoord zijn? Dat is toch niet zo ingewikkeld en kan prima zonder 'Ja, maar...'
Ja staat er iemand te juichen dan? Ik vind de genocide in Gaza walgelijk maar het ik wens Israelische ambassade medewerkers niet dood ofzo. Of het onschuldige burgers waren valt nog te bezien, het zijn ambassademedewerkers van een terreur regime daar heb ik niet zoveel mee. Als er Russische of Noord-Koreaanse ambassade medewerkers worden vermoord zal ik ook mijn schouders ophalen. Maar zeker is het mogelijk dat ook dat hele goede personen zijn.
  donderdag 22 mei 2025 @ 12:20:40 #18
258333 Vis1980
Veni Vidi Vissie
pi_217715482
quote:
0s.gif Op woensdag 21 mei 2025 21:07 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Blanken kunnen inderdaad nooit slachtoffer zijn. Van wat dan ook.

Intersectioneel denken 101.
Nogmaals, waar zeg ik dat dan? Anders wacht ik nog steeds op jouw excuses.
Het antwoord op de belangrijkste vraag van alle vragen? 42!
pi_217715555
quote:
7s.gif Op donderdag 22 mei 2025 07:45 schreef nostra het volgende:

[..]
Het onderliggende doel is natuurlijk vrij vergelijkbaar: vaststellen wat er mis is gegaan, hoe dat mis is gegaan, wie daar verantwoordelijk voor zijn geweest en vooral welke lessen daaruit zijn te trekken. Gezien de deplorabele staat waarin de Democratische partij zich nu nog bevindt, is het domste wat je kan doen zeggen "ach, dat was 2024, we kijken de volgende keer wel weer". Er is iets fundamenteel mis in die partij en dat kan je maar beter blootleggen, hoe "pijnlijk" dat ook moge zijn, want dat geeft je weer een fundament om op te bouwen.
Er gaat wel iets goed mis als de partij daarvoor afhankelijk is van een boek die op eigen initiatief door een journalist is samengesteld.
  donderdag 22 mei 2025 @ 12:34:55 #20
258333 Vis1980
Veni Vidi Vissie
pi_217715597
Sowieso, er is toch uiteindelijk wel actie ondernomen? We zitten inmiddels in de tweede term van Trump, en nog geen GOP-medewerker heeft enig actie ondernomen. Net als Franken toen, die ontslag moest nemen na een foto, terwijl je dus zou kunnen zeggen dat de Democraten meer actie ondernemen als er iets is bij hun eigen mensen. Kan het beter? Ja, het kan altijd beter, maar dat is nog altijd beter dan helemaal niets, zoals bij de GOP.
Het antwoord op de belangrijkste vraag van alle vragen? 42!
pi_217715699
quote:
1s.gif Op donderdag 22 mei 2025 12:31 schreef Wantie het volgende:

[..]
Er gaat wel iets goed mis als de partij daarvoor afhankelijk is van een boek die op eigen initiatief door een journalist is samengesteld.
Of dat boek de aanleiding is doet er verder weinig toe. De spastische reactie op het bespreken van het probleem met de Democratische partij daarentegen. Uiteindelijk zullen de Democraten toch in dialoog moeten met elkaar wat ze nou beter gaan doen. Ze zullen met meer moeten komen dan halfbakken tegen Trump ageren.

[ Bericht 0% gewijzigd door Lord-Ronddraai op 22-05-2025 12:52:48 ]
pi_217715812
Remember when Trump promised to drain the swamp? Well, his latest "beautiful bill" is more like flooding it with champagne for his billionaire buddies while working Americans drown in debt.

The Republican-backed legislation, rammed through the House Budget Committee on May 18, 2025, is a masterclass in plutocratic priorities: $4.9 trillion in tax breaks for the wealthy paid for by gutting everything from your grandmother's Medicare to your kid's school lunch.

Biden stond al met een voet in het graf, en kon geen complexe beslissingen meer nemen…toch. Nou, wat een geluk voor hardwerkende Amerikanen met een, twee of drie banen, een huis / camper met hypotheek of een auto als enige slaapplek dat Trump wel complexe beslissingen kan nemen. Dat Trump, met zijn fantastische besluiten de goeddraaiende economie van de “halfdode” Biden in nog geen 100 dagen naar gort heeft kunnen helpen.

https://bsky.app/profile/(...)l/post/3lpqvct7onv2k

Trump's 'beautiful bill' is actually a declaration of war on working Americans. Here's what they're hiding 👇
https://www.newsletter.sa(...)-off-exposing-trumps

First, they're introducing work requirements that would make Kafka proud.

Want to keep your Medicaid? Better clock 80 hours monthly of work, community service, or education – and document every minute of it.

Miss a form? Sorry, you've got 30 days before your coverage vanishes.
  donderdag 22 mei 2025 @ 13:03:18 #23
258333 Vis1980
Veni Vidi Vissie
pi_217715845
'Wie zat er dan achter de knoppen, dat is de vraag'

Dat is altijd de vraag. Ten eerste is een president een leidend figuur, die zich laat informeren en kan delegeren. Er zijn altijd mensen met meer verstand over bepaalde zaken en daar maak je gebruik van en in goed overleg. Een leider die een heel apparaat tot zijn beschikking heeft, maar daar geen gebruik van maakt en alles op zijn eigen onderbuik doet, lijkt mij onwenselijk.

Dan nog, wie zit er nu achter de knoppen, dan? Trump? De mensen van Project 2025? De rijkste mensen?
Het antwoord op de belangrijkste vraag van alle vragen? 42!
  donderdag 22 mei 2025 @ 13:05:26 #24
9001 Gunner
#teamkroegenlos
pi_217715863
Where law ends, tyrrany begins.
pi_217715915
quote:
Ik zou de zin “Hoewel velen er de humor wel van inzien, ervaren anderen het als kinderachtig” liever omdraaien: Hoewel velen het ervaren als kinderachtig, ziet een enkeling er wel humor in.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')