Interessant. Maar om ¤25.000 aan meegekochte rente te verkrijgen, zul je een veelvoud van dat bedrag in obligaties moeten investeren. Is dat echt aantrekkelijk als je in 2025 ¤ 25.000 aan vermogensinkomen hebt? Vermogensinkomen = koerswinst + dividend; neem ik aan. Het is in elk geval niet zonder risico. Als veel mensen het gaan doen stijgt de prijs van de obligatie op het moment van aankoop en daalt deze op het moment van verkoop. Overigens dragen mijn crowdfundingactiviteiten uit het verleden eraan bij dat mijn rendementsberekening zo ingewikkeld wordt, dat ik die niet zelf kan uitvoeren en een nieuwe bron voor discussie zou vormen. Niet in de laatste plaats door de gebrekkige administraties van de platforms. Dus ik vermoed dat ik die tegenbewijsregeling uiteindelijk toch links laat liggen.quote:Op woensdag 9 juli 2025 12:41 schreef nostra het volgende:
[..]
https://fd.nl/politiek/15(...)-tegenbewijsregeling
Volgens mij kun je ook buitenlandse obligaties gebruiken voor dit doel. De wereldwijde obligatie markt is gigantisch. Ik schat in dat de impact van wat extra vraag/aanbod door Nederlandse box 3 betalers te verwaarlozen is. Bovendien is er geen noodzaak om allemaal op exact dezelfde dag te handelen.quote:Op woensdag 9 juli 2025 12:56 schreef Groepfunder het volgende:
[..]
Als veel mensen het gaan doen stijgt de prijs van de obligatie op het moment van aankoop en daalt deze op het moment van verkoop.
De stas komt vermoedelijk volgende week wel met antwoorden op Kamervragen, waar deze escape wordt dichtgetimmerd en de aangekochte coupon als afzonderlijk vermogensinstrument moet worden beschouwd. (Bron: box 3 seminar vandaag van onze huisfiscalist).quote:Op donderdag 10 juli 2025 07:10 schreef jaco het volgende:
[..]
Volgens mij kun je ook buitenlandse obligaties gebruiken voor dit doel. De wereldwijde obligatie markt is gigantisch. Ik schat in dat de impact van wat extra vraag/aanbod door Nederlandse box 3 betalers te verwaarlozen is. Bovendien is er geen noodzaak om allemaal op exact dezelfde dag te handelen.
Nu gaan ze lekker spin-offen, altijd wel lekker voor de koers. Als je dat hele circus had meegemaakt toen ze nog van Philip Morris waren, had je leuk geboerd.quote:Op woensdag 9 juli 2025 08:42 schreef JimmyJames het volgende:
Yes, de hele de sector. Maar dat lijkt te overkomen.
Ben wel benieuwd naar de empirie tussen alle spinoffs vasthouden, of elke keer alleen de best presterende vasthouden (wat je natuurlijk niet weet vantevoren).quote:Op vrijdag 11 juli 2025 19:42 schreef nostra het volgende:
[..]
Nu gaan ze lekker spin-offen, altijd wel lekker voor de koers. Als je dat hele circus had meegemaakt toen ze nog van Philip Morris waren, had je leuk geboerd.
Hoe bereken je "aantrekkelijk"?quote:Op donderdag 10 juli 2025 19:50 schreef JimmyJames het volgende:
dus de dag voor de resultaten puts schrijven als ik de premies aantrekkelijk vind).
Euthereum doet het prima!quote:Op maandag 14 juli 2025 07:04 schreef SuperNeger het volgende:
Hoe gaat het daar met alle boomer stocks? Mijn crypto investeringen doen het
Wie had ook al weer hier al zijn beleggingen verkocht rondom 2 april, toen Trump met die tarieven kwam?quote:Op maandag 14 juli 2025 07:04 schreef SuperNeger het volgende:
Hoe gaat het daar met alle boomer stocks? Mijn crypto investeringen doen het
Voor mij een uitgekiend instapmomentquote:Op maandag 14 juli 2025 08:50 schreef Black-Death het volgende:
[..]
Wie had ook al weer hier al zijn beleggingen verkocht rondom 2 april, toen Trump met die tarieven kwam?
Ja precies.. ik heb niet echt bijgekocht maar ben wel lekker blijven zitten. Die dollarkoers zakt wel heel erg trouwensquote:
Ik bereken het niet eerlijk gezegd. Ik bekijk overzichten van earnings whisper (op Reddit allemaal te vinden) waar staat hoeveel de koers normaliter reageert na cijfers en wat de optiepremies nu in prijzen. Verder beetje op gevoel. Als ik het mis heb, rol ik de opties door.quote:
Er zijn wel formules voor (Black&Scholes) maar errug complex. Ik schrijf meestal ATM en (lichtelijk) OTM opties.quote:Op maandag 14 juli 2025 09:01 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Ik bereken het niet eerlijk gezegd. Ik bekijk overzichten van earnings whisper (op Reddit allemaal te vinden) waar staat hoeveel de koers normaliter reageert na cijfers en wat de optiepremies nu in prijzen. Verder beetje op gevoel. Als ik het mis heb, rol ik de opties door.
Is dat een LT risico voor de S&P500 fondsen? Ik overweg nl. mijn BND pensioen in een S&P500 fonds (bij DeGiro) te stouwen; maar als de $ daar zoveel nadelige invloed op kan hebben, moet ik dat nog eens overdenken.quote:Op maandag 14 juli 2025 08:54 schreef Black-Death het volgende:
Die dollarkoers zakt wel heel erg trouwens![]()
Volgens mij op de lange termijn niet. Maar hier lopen vast kenners rond die daar een beter en gefundeerd antwoord op kunnen geven.quote:Op maandag 14 juli 2025 09:11 schreef blomke het volgende:
[..]
Is dat een LT risico voor de S&P500 fondsen? Ik overweg nl. mijn BND pensioen in een S&P500 fonds (bij DeGiro) te stouwen; maar als de $ daar zoveel nadelige invloed op kan hebben, moet ik dat nog eens overdenken.
Pensioensparen kan je toch niet uitkeren om het ergens anders in te beleggen? Of bedoel je je maandelijkse BND inleg?quote:Op maandag 14 juli 2025 09:11 schreef blomke het volgende:
[..]
Is dat een LT risico voor de S&P500 fondsen? Ik overweg nl. mijn BND pensioen in een S&P500 fonds (bij DeGiro) te stouwen; maar als de $ daar zoveel nadelige invloed op kan hebben, moet ik dat nog eens overdenken.
Het opgebouwde kapitaal kan ik "fiscaal geruisloos" overboeken van BND naar ETF S&P500 van DeGiro. Wellicht zijn de kosten daar lager.quote:Op maandag 14 juli 2025 20:20 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Pensioensparen kan je toch niet uitkeren om het ergens anders in te beleggen? Of bedoel je je maandelijkse BND inleg?
Is er ook pensioensparen bij DeGiro? Anders kom je toch in de knoei met je pensioen aftrekken van je inkomstenbelasting?quote:Op maandag 14 juli 2025 21:05 schreef blomke het volgende:
[..]
Het opgebouwde kapitaal kan ik "fiscaal geruisloos" overboeken van BND naar ETF S&P500 van DeGiro. Wellicht zijn de kosten daar lager.
Met alle respect hoor, maar ik weet niet waar je het over hebt; misschien "EZK": https://www.degiro.nl/pensioenrekeningquote:Op maandag 14 juli 2025 23:36 schreef BEFEM het volgende:
Is er ook pensioensparen bij DeGiro? Anders kom je toch in de knoei met je pensioen aftrekken van je inkomstenbelasting?
Het antwoord op mijn vraag is dus jaquote:Op dinsdag 15 juli 2025 08:05 schreef blomke het volgende:
[..]
Met alle respect hoor, maar ik weet niet waar je het over hebt; misschien "EZK": https://www.degiro.nl/pensioenrekening
Valt wel mee toch? Het staat onder de $3k nog steedsquote:
Vanaf $1500quote:Op dinsdag 15 juli 2025 09:07 schreef SuperNeger het volgende:
[..]
Valt wel mee toch? Het staat onder de $3k nog steeds
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |