Black panters danquote:
Idd jaquote:Op zondag 11 mei 2025 17:52 schreef Jaroon het volgende:
Blijft een moeilijkheid wie goed gaat schieten op de juiste wolf.
dat heeft een andere oorzaakquote:Op zondag 11 mei 2025 17:01 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Niet, maar wel aan vogels. Vooral weidevogels.
Dieren liefhebbers hebben onderling flinke ruzie over doodschieten van katten die grutto jongen te pakken nemenquote:Waarbij we meteen bij een van de bedreigingen van de grutto zijn: predatoren oftewel roofdieren. „Een grutto legt gemiddeld vier eieren.
Maar slechts één of twee kuikens redden het, de rest sneuvelt.
Ze zijn nu eenmaal heel kwetsbaar.”
Wezels, steenmarters, vossen, dassen, wilde katten liggen op de loer
In Nederland zijn nog zo’n 25.000 grutto-broedparen actief, dat is een behoorlijk aantal, maar beduidend minder dan de 120.000 die er in 1970 nog waren.
In het open weiland zijn wezels, steenmarters, vossen, dassen, wilde katten, reigers, ooievaars en diverse roofvogels stuk voor stuk een wezenlijk gevaar.
„Dat geeft meteen aan hoe belangrijk het is dat de boerenlandvogels als de grutto zich over een zo groot mogelijk leefgebied kunnen verspreiden.
Als ze allemaal bij elkaar op één stukje land zitten, ziet dat er voor de predatoren uit als een goed gevuld buffet.”
quote:Provincie gedaagd voor afschotverbod katten: 'Friese zwerfkat dol op weidevogels'
Sharon Story 25 apr. 2025 in Binnenland
Friesland is de enige provincie in ons land die het afschieten van zwerfkatten toestaat, met als doel sterk bedreigde weidevogels te beschermen.
Jonge vogels vallen naar verluidt ten prooi aan de katten.
De beschermers van Dier&Recht willen dat Friesland stopt met de kattenafschot en slepen de provincie vandaag voor de rechter.
Wreed
Ter bescherming van de weidevogels werden zwerfkatten jarenlang afgeschoten. Daar kwam in 2013 verandering in, toen de Tweede Kamer een motie aannam om de jacht op zwerfkatten in heel Nederland te verbieden. Enkel de provincie Friesland staat nog toe dat jagers onder bepaalde voorwaarden de katten doodschieten.
Kelly Kessen, dierenarts bij Dier&Recht, noemt het doodschieten van katten wreed. ,,Daarbij is het achterhaald en onnodig. Wij vragen Friesland om het landelijk verbod te volgen en over te stappen op een diervriendelijke aanpak van zwerfkatten." Die diervriendelijke methode is de zogenoemde TNRC, dat staat voor: Trap, Neuter, Return/Relocate en Care. Katten worden gevangen, gecastreerd, gechipt en vervolgens herplaatst bij boerderijen of maneges om knaagdieren te bestrijden. Tamme katten gaan naar het asiel.
Volgens Albert van der Ploeg van de Vereniging Noardlike Fryske Wâlden (NFW) werkt die methode onvoldoende. ,,Gecastreerde zwerfkatten belanden veelal gewoon weer zonder (goed) toezicht buiten in het land, met alle gevolgen van dien." Daarbij maken volgens Van der Ploeg ook andere predatoren jacht op weidevogels. ,,Om schade aan kwetsbare populaties te voorkomen of de landbouw te beschermen mogen vossen en steenmarters onder bepaalde voorwaarden in tegenstelling tot zwerfkatten wél worden beheerd."
Onderdeel natuur
Van der Ploeg vindt dat vreemd. ,,Zeker wanneer je beargumenteert dat de vos of de steenmarter onderdeel zijn van de natuur; de kat hebben wij nota bene in beheer."
Of neem honden. Ik volg een Amerikaanse ranch op instagram die al 3 jaar geen dood vee hebben omdat ze een paar Anatolische herders hebben lopen. Maar Nederlandse boeren willen gewoon lekker makkelijk de wolf doodschieten.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 21:07 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Waarschijnlijk ook aangemoedigd door zeurende simpele idiote boeren die al met hun buks klaarstaan om die arme beesten af te knallen. Terwijl ze zelf te lui en/of te gierig zijn om hun vee fatsoenlijk te beveiligen dmv hekwerk.
Wolf moet uit ons leefgebied (lees:NL) blijven.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 21:02 schreef Harvest89 het volgende:
Ziek en krankzinnig besluit van de provincie Gelderland.
[..]
Laten we hopen dat het werkt.
Men moet gewoon uit het leefgebied van de wolf blijven.
Klopt als een bus.quote:Op zondag 11 mei 2025 19:39 schreef Lospedrosa het volgende:
Haha dezelfde mensen die hier graag kansloze asielzoekers zien, zien ook graag hele roedels wolven.
Het gaat er om of iets (dier) past in samenleving. Ik ken dat soort honden. Die kunnen dat vrijlopend wel aan in de US. Niet hier.quote:Op zondag 11 mei 2025 19:37 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Of neem honden. Ik volg een Amerikaanse ranch op instagram die al 3 jaar geen dood vee hebben omdat ze een paar Anatolische herders hebben lopen. Maar Nederlandse boeren willen gewoon lekker makkelijk de wolf doodschieten.
We willen toch zo nodig terug naar de natuur van 1900? Nou, dat treft, we hebben atm meer Grutto broedparen dan in 1900...quote:Op zondag 11 mei 2025 19:06 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
dat heeft een andere oorzaak
[..]
Dieren liefhebbers hebben onderling flinke ruzie over doodschieten van katten die grutto jongen te pakken nemen
[..]
quote:Conclusie:
Nederland is een weidevogelland geworden door mens. Waar nu weilanden zijn, was moerasbos en hoogveen dominant. Die zijn door de mens ontgonnen. Vooral voor het houden van veel rundvee was veel weiland nodig en de weidevogels hebben enorm van die veehoudende mens geprofiteerd.Maar de positie van Nederland als weidevogelland heeft waarschijnlijk geen lange historie.De geschiktheid van weiland voor weidevogels is onder meer afhankelijk van de intensiteit van de landbouw. Bij lage intensiteit is de schrale voedingstoestand van de bodem beperkend. Door bemesting neemt het aantal bodemdieren toe en daarmee verbetert de voedselvoorziening voor weidevogels.
Vanwege de ecologische relatie tussen de intensiteit van landbouw en de dichtheid aan weidevogels is als hypothese geformuleerd dat weidevogels vóór 1900 minder algemeen waren dan in de 20e eeuw. Voor het toetsen van deze hypothese zijn zeven soorten steltlopers gekozen. Gericht bronnen-onderzoek naar deze soorten leverde voldoende gegevens om de hypothese te toetsen. De hypothese over het relatief geringe voorkomen van weidevogels vóór 1900 blijkt juist. Alleen voor de kemphaan is het waarschijnlijk dat de soort vóór 1900 een groter aantal broedparen had dan het maximum van na 1900. Voor de andere soorten was het aantal broedparen in de 20e eeuw op zijn hoogst; voor scholekster, grutto, kievit zelfs na 1950. Het beeld voor scholekster, kievit en grutto is daarbij het meest duidelijk omdat zij het grootste aantal broedparen hadden. De piek lag voor deze soorten in de periode 1960-1990 met voor elk van deze soorten meer dan 100.000 broedparen.400 Naar schatting was het aantal kieviten en grutto's tijdens de 20e eeuwse piek een factor 5-8 groter dan vóór 1900. Bij de scholekster was het verschil nog groter.
De ontwikkeling in het voorkomen van de grutto voldoet het meest aan het theoretische model. Het aantal gruttoparen groeide in de periode 1900-1960 van circa 20.000 naar 125.000. De toevoer van stikstof als maatgevend nutriënt op laaggelegen weiland steeg van ongeveer 50 kg aan het begin van de 20e eeuw, via 100 rond 1960 naar 300 kg per hectare rond 1980. Voor weidebeheer gericht op weidevogels wordt aanbevolen de stikstofgift niet onder de 100 kg N/ha te laten zakken. Dat bemestingsniveau werd dus pas na de Tweede Wereldoorlog bereikt. De toename van de bemesting blijkt tot midden 20e eeuw samen op te lopen met de groei van de gruttostand. Vóór 1900 limiteerde de schrale voedingstoestand sterk de gruttostand en pas midden 20e eeuw werd de bemesting voor de grutto optimaal.
Nou dat vind ik niet, maar dat komt vooral omdat ik dieren véél toffer vind dan mensen. Laat de mensheid maar drastisch in aantal afnemen zodat er flink veel ruimte ontstaat voor groen en beesten.quote:Op zondag 11 mei 2025 19:39 schreef Lospedrosa het volgende:
Haha dezelfde mensen die hier graag kansloze asielzoekers zien, zien ook graag hele roedels wolven.
nou dan mag van mij de wasbeerhond wel blijven dan , die doet geen kindjes kwaadquote:Op zondag 11 mei 2025 20:23 schreef AchJa het volgende:
[..]
We willen toch zo nodig terug naar de natuur van 1900? Nou, dat treft, we hebben atm meer Grutto broedparen dan in 1900...
[..]
[ afbeelding ]
Net als bv. de Amerikaanse Rivierkreeft een Invasieve exoot, ergo, strak beheren.quote:Op zondag 11 mei 2025 20:42 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou dan mag van mij de wasbeerhond wel blijven dan , die doet geen kindjes kwaad
die doet de pony van Ursula geen kwaad
Bekijk deze YouTube-video
quote:Invasieve uitheemse soort
Sinds 2017 staat deze soort op de lijst van invasieve exoten die zorgwekkend zijn voor de Europese Unie. Dit betekent dat de wasbeerhond niet langer in de Europese Unie mag worden gehouden, ingevoerd, vervoerd, gecommercialiseerd, gekweekt, gebruikt, uitgewisseld of vrijgelaten in de natuur.
van mij mag ie blijven , ze krijgen hem toch niet meer weg , dus hoort ie hier, en je kunt er een mooie jas van makenquote:Op zondag 11 mei 2025 20:54 schreef AchJa het volgende:
[..]
Net als bv. de Amerikaanse Rivierkreeft een Invasieve exoot, ergo, strak beheren.
[..]
Je moet wel kijken naar schade.quote:Op zondag 11 mei 2025 21:29 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
van mij mag ie blijven , ze krijgen hem toch niet meer weg , dus hoort ie hier, en je kunt er een mooie jas van maken
zze zijn te klein om schapen aan te vallen en kippen doen ze ook niet geloof ikquote:
quote:In Duitsland wordt het aantal wasberen op anderhalf miljoen geschat.
Waarom hoeven die niet allemaal verwijderd te worden?
In Duitsland is de wasbeer al officieel gevestigd en daarom valt het land in een andere categorie dan Nederland.
Het is niet meer reëel dat al die dieren verwijderd worden.
De risicobeoordeling en aanpak is dus per land verschillend.
De wasbeer vormt in veel gebieden een bedreiging voor waardevolle inheemse soorten, denk in Nederland aan beschermde weidevogels, grondbroeders en bijvoorbeeld in Limburg ook aan de korenwolf.
AAP steunt daarom het beleid om te voorkomen dat wasberen zich hier vestigen, maar ziet het ook als haar taak te pleiten voor niet-dodelijke bestrijdingsmethoden.
Ik ben er niet direct tegen. Zo zijn er ook wilde katten in Nederland. Zelf meegemaakt. Toen 'bestonden'ze nog niet. Viel allemaal mee.quote:Op zondag 11 mei 2025 21:35 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
zze zijn te klein om schapen aan te vallen en kippen doen ze ook niet geloof ik
en 40 km verderop mogen ze wel zijn daar zijn ze geen exoot
[..]
zolang ze geen schapen levend opentrekken dan mogen ze van mij blijvenquote:Op zondag 11 mei 2025 21:39 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Ik ben er niet direct tegen. Zo zijn er ook wilde katten in Nederland. Zelf meegemaakt. Toen 'bestonden'ze nog niet. Viel allemaal mee.
De verkeerde bamboe dan. Dat ken ik van een vriend en vriendin. Die gaat door beton heen. Wat ga je er aan doen?quote:Op zondag 11 mei 2025 21:40 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
zolang ze geen schapen levend opentrekken dan mogen ze van mij blijven
ik heb Bamboo in de tuin , dat vind ik veel erger.
em of dat beest ene adreswijziging opgestuurd heeft of niet dat zal me worst zijn
mijn buurman heeft die geplant ,quote:Op zondag 11 mei 2025 21:49 schreef Jaroon het volgende:
[..]
De verkeerde bamboe dan. Dat ken ik van een vriend en vriendin. Die gaat door beton heen. Wat ga je er aan doen?
Hangt van de bamboe af. Als die agressief is gaat deze er doorheen. Je kan wel je buurman aansprakelijk stellen.quote:Op zondag 11 mei 2025 21:51 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
mijn buurman heeft die geplant ,
ik denk dat ik inderdaad een betonnen scheidingsmuur van 40 cm diep ga zetten
j e hij zegt dat heeft de vorige eigenaar gedaanquote:Op zondag 11 mei 2025 21:53 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Hangt van de bamboe af. Als die agressief is gaat deze er doorheen. Je kan wel je buurman aansprakelijk stellen.
Mensen begrijpens soms niet hoe het werkt. Hij/zij moet er ook zelf problemen door krijgen.quote:Op zondag 11 mei 2025 21:59 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
j e hij zegt dat heeft de vorige eigenaar gedaan
de leugenaar
maar goed laat maar , ik ga een betonnen muurtje gieten
Het is zo een linkse alle moet groen zijn figuur , hij zal wel groen links stemmen
maar Ontopicquote:Op zondag 11 mei 2025 22:01 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Mensen begrijpens soms niet hoe het werkt. Hij/zij moet er ook zelf problemen door krijgen.
Dat dier lijkt mij ook niet direct een probleem. De wolf welquote:Op zondag 11 mei 2025 22:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar Ontopic
Ik vind dat en wasbeerhond geen visum nodig heeft om hier te zijn ,
als ie alles maar laat staan, laat leven en laat lopen, dan hoort ie hier
wij zijn ook god niet he
ja wel goed dat ze nu mogen schieten als er overlast is, met dank aan de pony van Ursulaquote:Op zondag 11 mei 2025 22:06 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Dat dier lijkt mij ook niet direct een probleem. De wolf wel
1 Wolf. Zoek dat maar eens uit + schutters.quote:Op zondag 11 mei 2025 22:08 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja wel goed dat ze nu mogen schieten als er overlast is, met dank aan de pony van Ursula
die heeft het leven er voor gelaten
schieten of strikken zetten, nee die krijgen ze wel hoorquote:Op zondag 11 mei 2025 22:14 schreef Jaroon het volgende:
[..]
1 Wolf. Zoek dat maar eens uit + schutters.
Je moet wel bewijs hebben volgens mij.quote:Op zondag 11 mei 2025 22:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
schieten of strikken zetten, nee die krijgen ze wel hoor
dat komt best goed
dat laten ze zich geen twee keer zeggen
Extreem links...quote:Op dinsdag 6 mei 2025 21:02 schreef Harvest89 het volgende:
Ziek en krankzinnig besluit van de provincie Gelderland.
[..]
Laten we hopen dat het werkt.
Men moet gewoon uit het leefgebied van de wolf blijven.
Extreem links...quote:Op dinsdag 6 mei 2025 21:09 schreef Mylene het volgende:
Dat gejank van die boeren dat hun vee zou worden aangevallen en er geen plek voor de wolf is. Achterlijke boeren met hun slachthuizen waar miljoenen vee met leed worden afgeslacht. Daar is geen ruimte voor.
Het zijn gewoon zakelijk mensen met een bedrijf.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 21:09 schreef Mylene het volgende:
Dat gejank van die boeren dat hun vee zou worden aangevallen en er geen plek voor de wolf is. Achterlijke boeren met hun slachthuizen waar miljoenen vee met leed worden afgeslacht. Daar is geen ruimte voor.
Dat moge nogal duidelijk zijn maar extreem links is van het wensdenken.quote:Op woensdag 7 mei 2025 11:37 schreef Questular het volgende:
[..]
Als een pitbull een hardloopster aanvalt mag ie van mij ook een spuitje krijgen, geen idee waarom een wolf een uitzondering zou moeten zijn.
Als een dier een gevaar is voor mensen dan moet ie toch gewoon gestopt worden?
Dat mensen die wolven niet moeten aanhalen etc dat moge duidelijk zijn.
Niks mis met vlees eten.quote:Op maandag 12 mei 2025 00:05 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Het zijn gewoon zakelijk mensen met een bedrijf.
Onzinnig.Het is een keuze voor mensen....niet de boer.quote:Op maandag 12 mei 2025 00:11 schreef ludovico het volgende:
[..]
Niks mis met vlees eten.
Veganisten met hun afwijkende moraal zouden die wat meer bij zichzelf mogen houden ipv hardwerkende boeren mee lastigvallen.
Ja die wolf moet wel overlast veroorzaken,quote:
Ongenuanceerde niet onderbouwde boos rechtste opmerking.quote:
Juist daarom zou je verwachten dat ze met subsidie hekken bouwen maar kennelijk zijn ze zo boos dat ze dat weigeren en zelfs kwaad worden als een ander dat wel doet.quote:Op maandag 12 mei 2025 00:05 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Het zijn gewoon zakelijk mensen met een bedrijf.
Het einde is gelukkig nabij. Ze zouden geld moeten betalen i.p.v. uitgekocht worden.quote:Op maandag 12 mei 2025 00:05 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Het zijn gewoon zakelijk mensen met een bedrijf.
Wij hebben hier ook zoiets, dat heet Amsterdamquote:Op zondag 11 mei 2025 23:52 schreef Jaroon het volgende:
Sommige dieren horen niet op bepaalde plekken. Zie Thailand met een dorp waar apen de baas zijn.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 14% gewijzigd door the-eye op 12-05-2025 12:22:41 ]
ik vind die wasbeerhond wel leuk, dat is een exoot in Nederland, maar niet een exoot in Duitsland, heel raarquote:Op maandag 12 mei 2025 11:23 schreef Mylene het volgende:
[..]
Het einde is gelukkig nabij. Ze zouden geld moeten betalen i.p.v. uitgekocht worden.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Wasbeerhondquote:Voedsel en gedrag
De wasbeerhond is een nachtdier, dat zich zowel met dierlijk als plantaardig voedsel voedt.
Hij eet zowel knaagdieren, amfibieën, hagedissen, vissen, insecten en vogels als vruchten, noten en knollen.
Ook eet hij afval en aas. In de herfst maken bessen en andere vruchten een belangrijk deel uit van zijn dieet.
In koude streken houdt hij waarschijnlijk een winterslaap. Het is de enige hondachtige waarvan dit gedrag bekend is.
De wasbeerhond is gedurende de winter inactief, maar zijn lichaamstemperatuur daalt niet.
Definieer dom even voor me en vertel me vooral nog wat meer over jezelf.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |