Hij heeft het niet over zichzelf, hoe graag je de doelpalen ook wil verzetten.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 18:07 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Meer groente en minder koolhydraten eten, dan hoef je je over dat vet niet meer druk te maken.
Wat je zegt, ben je zelf. Met je Ekoplaza, deugneus.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 18:59 schreef raptorix het volgende:
Milieudefensie en XR is trouwens weer goed vertegenwoordigt hier, allemaal van die sneuneuzen met het posten van Infographics gelijk![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Van die figuren die wel 4 van die schijt mormels op de wereld zetten, en liefst 5 keer per jaar intercontinentaal vliegen en dit afkopen met CO2 credits, het liefste wonen ze ook in een jaren 30 woning in Haarlem.
Ik ben niet tegen een beter millieu wel rond de hypocraten die daar hun (veganistische) boterham aan verdienen, ik reis louter met OV, ik heb geen kinderen, stook maar 450 kuub gas, vlieg maar 1 keer per jaar. Die lui die schuimbekkent vooraan staan doen het doorgaans bijzonder slecht, heel hypocriet stiekem hun auto parkeren 500 meter van de plek waar ze demonstrerenquote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:03 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Wat je zegt, ben je zelf. Met je Ekoplaza, deugneus.
Onverzadigde vetten verhogen je LDL cholesterol. Het helpt wel om je HDL op te krikken met een gezond dieet en voldoende beweging, maar in de basis wil je dat LDL cholesterol gewoon niet te hoog hebben. Koolhydraten hebben daar verder niet zoveel mee te maken.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 18:07 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Meer groente en minder koolhydraten eten, dan hoef je je over dat vet niet meer druk te maken.
Allemaal theoretische verhaaltjes, als ik naar die vega mensen kijk zien ze er allemaal ongezond bleek en ondervoed uit.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:07 schreef Monolith het volgende:
[..]
Onverzadigde vetten verhogen je LDL cholesterol. Het helpt wel om je HDL op te krikken met een gezond dieet en voldoende beweging, maar in de basis wil je dat LDL cholesterol gewoon niet te hoog hebben. Koolhydraten hebben daar verder niet zoveel mee te maken.
Is er een reden dat je dit topic nu kapot probeert te trollen?quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:11 schreef raptorix het volgende:
[..]
Allemaal theoretische verhaaltjes, als ik naar die vega mensen kijk zien ze er allemaal ongezond bleek en ondervoed uit.
quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:11 schreef raptorix het volgende:
[..]
Allemaal theoretische verhaaltjes, als ik naar die vega mensen kijk zien ze er allemaal ongezond bleek en ondervoed uit.
Nee hoor, ik constateer alleen wat ik zie. Daarnaast loop je elke keer maar je riedeltje te houden over allerlei substanties die mensen moeten eten om gezond te blijven. Vrij vermoeiend, dit topic gaat erover dat Jumbo big Food aan het pushen is om hun vega zooi af te zetten.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:12 schreef Monolith het volgende:
[..]
Is er een reden dat je dit topic nu kapot probeert te trollen?
Je moet overigens niet uit het oog verliezen dat soja een en/en (veevoer en menseljke consumptie) product is. Als 1 van de twee stromen wegvalt, hetzij het deel veevoer of het deel wat gebruikt wordt voor de menselijke consumptie is het niet meer rendabel om te telen.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 14:29 schreef Gimmick het volgende:
Nee, je punt was dat soja een grote aanslag op het milieu pleegt. Wat gekeken naar kcal en eiwit per hectare gewoon niet klopt. Problemen verdwijnen niet opeens als soja vervangen wordt door een ander gewas. Sterker nog, die zullen groter worden omdat soja nu eenmaal zo efficient is. Het probleem is niet soja, maar de schaal.
https://web.archive.org/w(...).nl/download/md12101quote:Vanwege de sterk verschillende prijzen van de verschillende sojafracties, is de
waardeverdeling van de mondiale sojamarkt over de verschillende sojafracties anders. Op
basis van de prijzen en productievolumes van de afgelopen 10 jaar, berekenen we dat de
totale waarde van de wereldwijde sojamarkt gemiddeld voor 57% door sojameel bepaald
wordt en voor 35% door sojaolie. Direct gebruik van sojabonen in voedingsproducten maakt
6% uit. Het aandeel van sojahullen is met 1% verwaarloosbaar.
Geconcludeerd kan daarom worden dat de sojateelt twee hoofdproducten oplevert, die
beiden onmisbaar zijn om de continuïteit van de sojateelt te garanderen. Noch sojameel,
noch sojaolie kan tot bij- of restproduct bestempeld worden, omdat de verkoop van beide
producten voor de sojatelers en -handelaars onmisbaar is en omdat de verhouding in
productievolumes tussen de twee sojafracties niet veranderd kan worden. Als de vraag naar
sojameel of de vraag naar sojaolie wegvalt, zou sojateelt niet langer concurrerend zijn met
de teelt van andere gewassen die plantaardige olie en/of eiwithoudende
veevoedergrondstoffen opleveren.
Daarbij kan de Nederlandse veehouderij prima zonder soja.quote:Sojabonen kunnen direct worden geconsumeerd, of verwerkt tot sojameel (ook wel sojaschroot genoemd) en sojaolie. Sojameel wordt met name gebruikt als veevoer-component voor kippen, varkens, kalveren en melkvee. Sojaolie wordt in Europa vooral gebruikt voor menselijke consumptie als grondstof voor voedingsmiddelen en cosmetica
Jij bent ook wel zo slim om te weten dat je helemaal geen vegetarische shit hoeft te eten om gezond te leven, een gevarieerd dieet is prima, en nee dat hoeft echt niet elke dag vlees te zijn, ik eet meestal 4 dagen in de week vlees, en 3 dagen zonder, Ei en Kaas zijn ook erg lekker, maar dat hoeft niet mijn reet ingeschoven te worden door nota bene Jumbo.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:14 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Je bent slimmer dan dit soort onzin.
Links begint wel heel erg op een religie te lijken:quote:Op dinsdag 6 mei 2025 18:59 schreef raptorix het volgende:
Milieudefensie en XR is trouwens weer goed vertegenwoordigt hier, allemaal van die sneuneuzen met het posten van Infographics gelijk![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Van die figuren die wel 4 van die schijt mormels op de wereld zetten, en liefst 5 keer per jaar intercontinentaal vliegen en dit afkopen met CO2 credits, het liefste wonen ze ook in een jaren 30 woning in Haarlem.
Bovenal ze bepalen wat andere moeten doen, en voor dat bepalen gaan ze in de zetel zitten op kosten van het gepeupel, vind ook altijd wel mooi dat die figuren dan de halve wereld over vliegen om met elkaar te bespreken hoe ze dat moeten doen, terwijl dat prima via online seminars kan, dan wel lokale werkgroepen.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:19 schreef ReplaR het volgende:
[..]
Links begint wel heel erg op een religie te lijken:
- Voel je vooral heel schuldig
- Met geld lossen we alles op
- Ga alleen met mensen om van dezelfde religie (inclusie)
- Ga je toch met andere om dan ben je niet meer welkom
- De uitverkorenen (rechts is zo dom en wij zijn zo slim)
- Alles wordt klakkeloos gelooft.
- Zelf nadenken is verboden
Nee hoor, jij wilt dat het topic daarover gaat, maar dat bepaal jij natuurlijk niet.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:17 schreef raptorix het volgende:
[..]
Nee hoor, ik constateer alleen wat ik zie. Daarnaast loop je elke keer maar je riedeltje te houden over allerlei substanties die mensen moeten eten om gezond te blijven. Vrij vermoeiend, dit topic gaat erover dat Jumbo big Food aan het pushen is om hun vega zooi af te zetten.
Het topic is letterlijk gestart over dat Jumbo die transitie aan wil gaan, wat the fucking fuck wil je nou zeggen man.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:22 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nee hoor, jij wilt dat het topic daarover gaat, maar dat bepaal jij natuurlijk niet.
Ik reageer letterlijk op iemand die een soortgelijke claim doet, maar je lijkt een beetje het type dat alles vindt rieken naar moralistisch geneuzel op basis van de uitkomst, niet op basis van de argumenten.
Dat je nogal raar en opgefokt reageert. Het topic is een nieuwstopic over Jumbo dat deelneemt in een PPS om te kijken hoe een meer plantaardig dieet gestimuleerd kan worden. De vraag of dat überhaupt zinvol is kan prima onderdeel zijn van die discussie. Ik heb geen idee waarom jij als een kleuter denkt te moet te reageren op iedereen die je van inhoudelijke repliek voorziet. Het helpt mij om ieder geval niet om je serieus te nemen. Veel plezier verder.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:23 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het topic is letterlijk gestart over dat Jumbo die transitie aan wil gaan, wat the fucking fuck wil je nou zeggen man.
quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:25 schreef raptorix het volgende:
En moet ik godverdomme hier nog gaan posten misschien wat voor criminele zooi Jumbo is, of mag dat nog niet duidelijk zijn? Eigenaar letterlijk opgepakt tijdens FIOD inval wegens wegsluizen van geld naar criminelen, man man man, maar dan wel moeten geloven dat ze met de beste intenties een voedseltransitie aan ons duidelijk moeten maken?
Alsof Willem Holleeder morgen een campagne start met dat we omwille van de volksgezondheid en milieu moeten stoppen met het gebruik van Coke en pillen.
Doei, als ik een dieet wil ga ik wel naar een diëtist, dat hoeft me niet door een fucking supermarktketen en wat multinationals duidelijk gemaakt te worden, als jij daar wel behoefte aan hebt, dan ben je inderdaad wel een vol idioot.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:29 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat je nogal raar en opgefokt reageert. Het topic is een nieuwstopic over Jumbo dat deelneemt in een PPS om te kijken hoe een meer plantaardig dieet gestimuleerd kan worden. De vraag of dat überhaupt zinvol is kan prima onderdeel zijn van die discussie. Ik heb geen idee waarom jij als een kleuter denkt te moet te reageren op iedereen die je van inhoudelijke repliek voorziet. Het helpt mij om ieder geval niet om je serieus te nemen. Veel plezier verder.
Ik heb al eerder aangegeven dat de winstmarge op plantaardig voedsel veel hoger en schaalbaarder is dan op dierlijk voedsel, daar hoef je echt geen raketgeleerde voor te zijn. Dat men vervolgens de bekende trucjes voor uithaalt is wel heel doorzichtig, zoals ik al zei, ik daag Jumbo uit dat als ze het echt zo voor hebben op de gezondheid dat men 100% transparant is in de cijfers, maar owee, nee, dan is het strateeeeeeeeeeeeeeeeeegisch belang. Fuck off, ga lekker iemand anders proberen te naaien.quote:
Goed punt, maar dat gaat het puur over sojaschroot voor veevoer en sojaolie voor de mens. Als sojaolie op deze schaal dan niet meer rendabel is, dan is dat maar zo. Er zijn ook andere oliegewassen die dan redeabeler zijn.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:18 schreef AchJa het volgende:
[..]
Je moet overigens niet uit het oog verliezen dat soja een en/en (veevoer en menseljke consumptie) product is. Als 1 van de twee stromen wegvalt, hetzij het deel veevoer of het deel wat gebruikt wordt voor de menselijke consumptie is het niet meer rendabel om te telen.
[..]
https://web.archive.org/w(...).nl/download/md12101
[..]
Daarbij kan de Nederlandse veehouderij prima zonder soja.
De olie is een procent of 20 van de totale boon maar vertegenwoordigt ongeveer de helft van de prijs. Dus als je alleen voor de menselijke consumptie wil gaan telen blijft er alsnog zo'n 70-80% van de boon over als veevoer, of je tyft het weg, dat kan ook maar dat is natuurlijk geen efficient gebruik en vooral niet rendabel.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 19:41 schreef Gimmick het volgende:
Goed punt, maar dat gaat het puur over sojaschroot voor veevoer en sojaolie voor de mens. Als sojaolie op deze schaal dan niet meer rendabel is, dan is dat maar zo. Er zijn ook andere oliegewassen die dan redeabeler zijn.
Voor de menselijke consumptie wordt veelal de hele boon gebruikt of kan nog steeds de olie en hoogwaardige eiwit apart geconsumeerd worden. Wel op een kleinere schaal.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |