Nee hoor. Mensen doen die werken, of niet.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:19 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Maar die werken zijn in God gedaan. God kiest en doet de werken, niet wij.
In werkelijkheid ben je zelf degene die het geloof van werken scheidt.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:20 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee hoor. Mensen doen die werken, of niet.
We zijn geen robots. Of zombies.
Tenzij je Calvijn aanhangt, natuurlijk
Wat heeft goede werken.met salaris te maken ?!quote:Op woensdag 30 april 2025 21:16 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat klopt niet, het heeft de manier waarop we uit het geloof gerechtvaardigd worden losgekoppeld van werken. Omdat als we door werken gerechtvaardigd zouden worden, het een kwestie van salaris is, en niet van genade. Dat wil niet zeggen dat we geen goede werken hoeven te doen. Sterker nog, goede werken doen voor God moet leuk zijn. Dat moet je met plezier doen. Niet vanuit een schuldgevoel.
Als je gelooft dat je rechtvaardig wordt verklaard op basis van je eigen werken, dan is het een kwestie van compensatie, iets dat je verdiend hebt.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:23 schreef dop het volgende:
[..]
Wat heeft goede werken.met salaris te maken ?!
Ongetwijfeld, wanneer dat geloof niets voorstelt en vooral een hoop onnavolgbare hielenlikkerij betreft die de mens van zijn door God gegeven waardigheid en verantwoordelijkheid scheidt.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:23 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
In werkelijkheid ben je zelf degene die het geloof van werken scheidt.
Die we niet eens verdienen, let wel.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:24 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Als je gelooft dat je rechtvaardig wordt verklaard op basis van je eigen werken, dan is het een kwestie van compensatie, iets dat je verdiend hebt.
Maar als je gerechtvaardigd wordt vanuit Gods genade, is het geen salaris of iets dat je verdiend hebt, maar een gift.
De reformatie koppelde geloof en werken juist aan elkaar door te stellen dat rechtvaardiging vanuit het geloof ook tot goede werken vanuit het geloof dient te leiden. Want 'geloof zonder werken is dood'.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:24 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ongetwijfeld, wanneer dat geloof niets voorstelt en vooral een hoop onnavolgbare hielenlikkerij betreft die de mens van zijn door God gegeven waardigheid en verantwoordelijkheid scheidt.
Sodemieter, wat ben jij geslepen en gewiekst zeg! Ik verbaas me er elke keer weer over. Je weet donders goed waar ik het over heb. En elke keer weet je het zo te lullen en te draaien dat je er zelf helemaal goed uitkomt. Je doet me denken aan Adam uit de Dynasty-serie uit de jaren 80. Ik heb er geen problemen mee, maar ik vind je wel zielig, heb eerder medelijden met jou dat je dit zo nodig hebt. Maar goed, ik ben benieuwd hoe je je er nu weet uit lult.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:14 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Maar ik reageerde op een bericht van een andere user die aan de hand van enkele bijbelverzen zijn punt wilde maken dat Jezus niet God is. Dus daar heb ik op gereageerd met andere bijbelverzen die wat mij betreft laten zien dat Hij dat wel was.
Ok. Ik vind het een vreemde redenatie.quote:Op woensdag 30 april 2025 17:20 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat dat 'gekunsteld' zou zijn, is natuurlijk een puur subjectieve beoordeling. Want waarom zou een goddelijke messias niet vanuit meerdere oogpunten belicht kunnen worden? Waarom zou elk verhaal hetzelfde moeten zijn? Wat zou daar de meerwaarde van zijn? Omdat iemand 2000 jaar later heeft bedacht dat dat een goed criterium is om te bepalen of de verhalen betrouwbaar zijn? Op basis van wat? Dit is volgens mij puur subjectief op basis van bepaalde aannames die niet waar zijn of hoeven te zijn.
Juist door de schijnwerper te richten op de verschillende kenmerken van de messias, krijgen we een completer beeld van Zijn persoon. Deze verschillen zijn dus geen bewijs voor tegenstrijdigheid, maar van het feit dat de auteurs een compleet beeld willen geven van de messias in plaats van steeds hetzelfde te herhalen. Herhaling in net iets andere vorm is heel gebruikelijk in bijbelgeschriften. Vaak wordt iets gezegd en vervolgens net iets anders herhaald, waardoor een ander detail meer tot uiting komt. Ik zie de vier evangelieën op dezelfde manier: het zijn simpelweg verschillende lenzen waardoor we de persoon Jezus Christus beter kunnen leren kennen, wat veel nuttiger is dan om vier keer hetzelfde te schrijven en andere aspecten buiten beschouwing te laten.
Nee, de reformatie heeft dat radicaal losgekoppeld, de vrije wil geloochend en mensen de speelbal gemaakt van een 'eeuwig raadsbesluit' gefundeerd puur op de 'vrije en volstrekt soevereine' wil van god.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:26 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
De reformatie koppelde geloof en werken juist aan elkaar door te stellen dat rechtvaardiging vanuit het geloof ook tot goede werken vanuit het geloof dient te leiden. Want 'geloof zonder werken is dood'.
Modernere versies daarvan hebben inderdaad alle werken overboord gegooid. Daarom worden wij ook van legalisme beschuldigd als we zeggen dat we Gods geboden moeten gehoorzamen.
Maar geloof en werken gaan samen als ze authentiek zijn.
ik weet niet of ik je goed begrijp maar wat is het verschil?quote:Op woensdag 30 april 2025 21:24 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Als je gelooft dat je rechtvaardig wordt verklaard op basis van je eigen werken, dan is het een kwestie van compensatie, iets dat je verdiend hebt.
Maar als je gerechtvaardigd wordt vanuit Gods genade, is het geen salaris of iets dat je verdiend hebt, maar een gift.
Nee Vincent, ik herinner je er simpelweg aan waarom ik die bijbelverzen plaatste. En dat ik daarom dus niet snap waarom je daar zo'n probleem van maakt. Van een simpele inhoudelijke reactie op een andere user probeer je een soort casus tegen mij te creëren dat ik '24/7 bijbelverzen opdreun' en daarom niets zou begrijpen van wat een Christen is.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:28 schreef Vincent_student het volgende:
[..]
Sodemieter, wat ben jij geslepen en gewiekst zeg! Ik verbaas me er elke keer weer over. Je weet donders goed waar ik het over heb. En elke keer weet je het zo te lullen en te draaien dat je er zelf helemaal goed uitkomt. Je doet me denken aan Adam uit de Dynasty-serie uit de jaren 80. Ik heb er geen problemen mee, maar ik vind je wel zielig, heb eerder medelijden met jou dat je dit zo nodig hebt. Maar goed, ik ben benieuwd hoe je je er nu weet uit lult.
Als geloof een werk zou zijn, zou het geen genade zijn. Maar het geloof zelf is een gift:quote:Op woensdag 30 april 2025 21:29 schreef dop het volgende:
[..]
ik weet niet of ik je goed begrijp maar wat is het verschil?
salaris voor je geloof of salaris voor je werken.
Hoe je het ook bekijkt je kunt het eeuwige leven als een beloning zien.
Wat mij betreft is een goed mens zijn geen kwestie van arbeid.
Een gift, aldus de reformatoren, die je wel of niet krijgt op basis van een raadsbesluit gods, gemaakt reeds voor de grondlegging der wereld.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:34 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Als geloof een werk zou zijn, zou het geen genade zijn. Maar het geloof zelf is een gift:
Efeze 2:8 Want uit genade bent u zalig geworden, door het geloof, en dat niet uit u, het is de gave van God;
9niet uit werken, opdat niemand zou roemen.
10Want wij zijn Zijn maaksel, geschapen in Christus Jezus om goede werken te doen, die God van tevoren bereid heeft, opdat wij daarin zouden wandelen.
Nee, die genadegift ontvang je door naar Gods woord te luisteren wanneer het tot je komt:quote:Op woensdag 30 april 2025 21:35 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Een gift, aldus de reformatoren, die je wel of niet krijgt op basis van een raadsbesluit gods, gemaakt reeds voor de grondlegging der wereld.
Nee, het is niet goed met mij. Je valt mij (opnieuw) rechtstreeks persoonlijk aan omdat ik bijbelverzen plaats, als reactie op een andere user die ook bijbelverzen plaatste.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:38 schreef Vincent_student het volgende:
[..]
Het is goed met jou. Ik ben klaar met jouw gelul. In elke discussie begin jij met bijbelstukken, niet een ander. En als je vindt dat dat niet zo is, moet je heel snel naar de dokter. Ik heb er geen problemen mee, maar ik sta er gewoon versteld van hoe je zaken weet om te draaien. Wat een raar iemand ben je toch.
Het is gewoon een kwestie van interpretatie, geloven in God doe je omdat God dat van je verlangt, het is dus wel degelijk een beloning, een gift is iets wat je krijgt zonder tegen prestatie.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:34 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Als geloof een werk zou zijn, zou het geen genade zijn. Maar het geloof zelf is een gift:
Efeze 2:8 Want uit genade bent u zalig geworden, door het geloof, en dat niet uit u, het is de gave van God;
9 niet uit werken, opdat niemand zou roemen.
10 Want wij zijn Zijn maaksel, geschapen in Christus Jezus om goede werken te doen, die God van tevoren bereid heeft, opdat wij daarin zouden wandelen.
Hoezo?quote:Op woensdag 30 april 2025 21:43 schreef Vincent_student het volgende:
[..]
Ik val je niet aan om je bijbelverzen, ik val jou persoonlijk aan omdat je in en in slecht bent. Daarom val ik je aan. Je bent een demon.
Dat is niet wat de reformatoren leerden.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:40 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee, die genadegift ontvang je door naar Gods woord te luisteren wanneer het tot je komt:
16Maar zij zijn niet allen het Evangelie gehoorzaam geweest. Jesaja zegt namelijk: Heere, wie heeft onze prediking geloofd?
17Zo is dan het geloof uit het gehoor en het gehoor door het Woord van God.
Jezus is het Woord van God. Wie het Woord van God ontvangt, ontvangt ook Jezus, degene die ons redt.
Dat God je mag zegenen Vincent. Ik hoop dat wat er ook dwars in je zit, God het wegneemt, en dat je al je pijn naar het kruis brengt, zodat Jezus je kan genezen.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:44 schreef Vincent_student het volgende:
[..]
Kijk eens in de spiegel man.
Niets zit me dwars.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:45 schreef Ali_Kannibali het volgende:
k hoop dat wat er ook dwars in je zit
Er waren een boel reformatoren.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:44 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat is niet wat de reformatoren leerden.
Dan vraag ik me af welke reformatoren dat waren, die zo rigoureus voor een vrije wil predikten.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:50 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Er waren een boel reformatoren.
Het is wat ik geloof en ik beschouw mezelf als iemand met een protestants gedachtegoed.
Maar waar ik je gelijk in geef is dat werken veel te veel op de achtergrond is verdwenen voor 'cheap grace'.
Zoals ik zei: daarom worden wij voor legalisten uitgemaakt als we zeggen dat we de geboden van God moeten bewaren.
De gulden weg is in het midden, geloof en werken moeten hand in hand gaan.
Volgens mij was alleen Calvijn hardcore predestinatie hoor.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:53 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dan vraag ik me af welke reformatoren dat waren, die zo rigoureus voor een vrije wil predikten.
Nee, ook Luther loochende de vrije wil. Wat heet, die is er mee begonnen door Augustinus nog wat op te leuken.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:54 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Volgens mij was alleen Calvijn hardcore predestinatie hoor.
Maar een geschenk kun je aanvaarden of weigeren, dat lijkt me vrij logisch.
Ik weet het eerlijk gezegd niet precies.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:57 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, ook Luther loochende de vrije wil. Wat heet, die is er mee begonnen door Augustinus nog wat op te leuken.
Oh dat geloof ik. En daarom weet ik ook dat uiteindelijk iedereen gered wordt en alles in alles zal zijn met God.quote:Op woensdag 30 april 2025 22:00 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik weet het eerlijk gezegd niet precies.
Ik denk ook niet dat we de schoonheid van de boodschap uit het oog moeten verliezen: dat God zo van de mensheid hield, dat Hij bereid was Zijn enige Zoon te offeren om die te redden. Dat Jezus vrijwillig ervoor heeft gekozen om met ons te leven, te lijden en te sterven. Dat God tot het alleruiterste is gegaan en dat dit van Zijn liefde aan ons getuigt. Laten we daar eens wat vaker bij stilstaan.
Waarom zouden goede werken dan nog nodig zijn?quote:Op woensdag 30 april 2025 22:01 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Oh dat geloof ik. En daarom weet ik ook dat uiteindelijk iedereen gered wordt en alles in alles zal zijn met God.
Omdat je dat wil, en je medemens waardig acht; dat is de hele clou. Je doet het niet met vooruitzicht op een beloning of angst voor straf, maar omdat je een medeziel in nood ziet.quote:Op woensdag 30 april 2025 22:03 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Waarom zouden goede werken dan nog nodig zijn?
Zonder exclusiviteit wordt dat hele fundamentalistische geloof natuurlijk al een stuk minder interessantquote:Op woensdag 30 april 2025 22:01 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Oh dat geloof ik. En daarom weet ik ook dat uiteindelijk iedereen gered wordt en alles in alles zal zijn met God.
Dat is voor mij het hele eieren eten.quote:Op woensdag 30 april 2025 22:06 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Omdat je dat wil, en je medemens waardig acht; dat is de hele clou. Je doet het niet met vooruitzicht op een beloning of angst voor straf, maar omdat je een medeziel in nood ziet.
Ik denk dat het goede sterker is dan het kwade. Het kwade is al overwonnen. Maar de definitieve victorie moet nog komen. Wij kunnen ons vandaag bij het kamp van het goede aansluiten, dankzij Jezus Christus die de weg daarnaar geopend heeft.quote:Ik ben er vast van overtuigd dat goed en kwaad evenredig machtige krachten in dit bestaan zijn. Aan de mens is het, het ene of het andere pad te bewandelen.
Kies je het kwade, kiest het kwade jou
Ook atheïsten, moslims, boeddhisten en noem ze allemaal maar op verrichten die werken. Ook zij zijn heiligmakend bezig. Omdat ze het Goede dienen, niet omdat het moet, niet omdat het wat oplevert, maar omdat het het Goede is om te doen.quote:Op woensdag 30 april 2025 22:12 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat is voor mij het hele eieren eten.
Werken doe je niet om gerechtvaardigd te worden, maar omdat God liefde is, en we God na dienen te bootsen. God beleeft er plezier aan om goed te doen aan mensen, om vanuit compassie te handelen, en diezelfde geest wil Hij in ons manifesteren. Dat uit zich in goede werken. Wij noemen dat heiligmaking.
[..]
Ik denk dat het goede sterker is dan het kwade. Het kwade is al overwonnen. Maar de definitieve victorie moet nog komen. Wij kunnen ons vandaag bij het kamp van het goede aansluiten, dankzij Jezus Christus die de weg daarnaar geopend heeft.
Maar als die werken perfect zouden zijn, wat is dan de meerwaarde van God of Jezus Christus?quote:Op woensdag 30 april 2025 22:15 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ook atheïsten, moslims, boeddhisten en noem ze allemaal maar op verrichten die werken. Ook zij zijn heiligmakend bezig. Omdat ze het Goede dienen, niet omdat het moet, niet omdat het wat oplevert, maar omdat het het Goede is om te doen.
De manifestatie van het Goede. De oerbron, die ene die wel om de mensheid geeft, i.t.t. de manifestatie van het Kwade.quote:Op woensdag 30 april 2025 22:19 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Maar als die werken perfect zouden zijn, wat is dan de meerwaarde van God of Jezus Christus?
Maar moest Jezus nu sterven om de mensheid te redden, of niet?quote:Op woensdag 30 april 2025 22:20 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
De manifestatie van het Goede. De oerbron, die ene die wel om de mensheid geeft, i.t.t. de manifestatie van het Kwade.
Om het Kwade te overwinnen? Dat is mijn vaste overtuiging, ja.quote:Op woensdag 30 april 2025 23:04 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Maar moest Jezus nu sterven om de mensheid te redden, of niet?
Om de zonden van de wereld op zich te nemen en ervoor te sterven.quote:Op woensdag 30 april 2025 23:17 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Om het Kwade te overwinnen? Dat is mijn vaste overtuiging, ja.
Simpel gezegd: ik geloof niet dat het Kwade inherent en onherroepelijk IN ons zit. Het belaagt ons en kan ons bezitten, wanneer we dat toestaan en actief willen, maar het is geen natuurlijke aangelegenheid waarvan men 'verlost' moet worden. Zo zit het Goede eveneens in ons, zolang we dat willen. En niet zelden is het een mixture van beide.quote:Op woensdag 30 april 2025 23:34 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ja, ik bedoelde met meer als een vraag eigenlijk, niet als een statement.
Ja, dit kan echt niet jongens, cmon.quote:Op woensdag 30 april 2025 21:43 schreef Vincent_student het volgende:
[..]
Ik val je niet aan om je bijbelverzen, ik val jou persoonlijk aan omdat je in en in slecht bent. Daarom val ik je aan. Je bent een demon.
Was dit je manier van handreiking om shit uit te praten, of?quote:Op woensdag 30 april 2025 21:45 schreef Vincent_student het volgende:
@:Ali, ik val je niet aan op je overtuiging, ik val je niet aan om je omgaan met je bijbel, ik val je niet aan om je wereldvisie, ik val je aan op je persoon. Je karakter. Die is slecht.
Is dat het ja?quote:Op woensdag 30 april 2025 22:11 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Zonder exclusiviteit wordt dat hele fundamentalistische geloof natuurlijk al een stuk minder interessant![]()
Lijkt me wel een mooie gewaarwording: fundamentalisten bij de hemelpoort die Petrus met de Bijbel in de hand gaan overtuigen dat het gros van de hemelgangers echt de zwavelput in gegooid moet worden.
De discussies hier worden met de dag vreemder en vreemder. De één manipuleert er op los dat het een lieve lust is en de ander wordt er door zowel aangetrokken als afgestoten.quote:Op woensdag 30 april 2025 23:38 schreef Mijk het volgende:
[..]
Ja, dit kan echt niet jongens, cmon.
[..]
Was dit je manier van handreiking om shit uit te praten, of?
Dit helpt toch niet jongens.
Als ik je (o.a.)vertel dat er in het OT, tot aan Daniël dat werd geschreven in de tweede helft voor Chr., nergens sprake is van een verwachting van een leven na de dood of een opstanding dan reageer je daar niet op maar slaat meteen een zijweg.quote:Op woensdag 30 april 2025 16:02 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee hoor, ik pak gewoon de hele bijbel erbij en daar baseer ik mijn argumenten op.
[..]
Ja, en steeds als je klem zit, kom je met zoiets aanzetten: doelpalen verschuiven, of gewoon ronduit ontkennen. Dat ben ik inderdaad al lang gewend van je. Ik zie ook niet hoe je inhoudelijk iets hebt weerlegd van wat ik zei. Dus probeer het nog eens zonder de doelpalen te verschuiven.
Die heeft mij nog gedoopt. Fijne kerel inderdaad.quote:Op woensdag 30 april 2025 18:32 schreef Vincent_student het volgende:
Deze uit mijn bibliotheek gevist. Wat een heerlijk boek, van mijn godsdienstleraar destijds. Sympathieke man.
[ afbeelding ]
Dat is wel kort door de bocht. Ik herinner mij ellenlange discussies uit mijn christelijk (protestantse) verenigingsleven over hoe om te gaan met bepaalde teksten en hoe zich dat zou moeten uiten in je levenswandel.quote:Op woensdag 30 april 2025 20:08 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Het euvel van de reformatie is dat het 't geloof losgekoppeld heeft van werken en daden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |