Ja iedereen is gek natuurlijk.quote:Op maandag 7 april 2025 12:27 schreef Solispolar het volgende:
[..]
Facts. Sowieso is het tamelijk bizar dat zo'n 80% van de huidige verliezen niks met de tarieven te maken hebben maar puur en alleen met angst. Iedereen poept in zijn broek momenteel.
Zoals ik al zei: ik ben niet perse tegen 'terugslaan'. Maar doe het niet vanuit een soort dopaminekick.quote:Op maandag 7 april 2025 12:30 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Eens, niet blind terugslaan.
Maar ik zie niet terugslaan ook niet als een optie. In de wereld van Trump moet je sterk zijn, en is een verlies voor de één een winst voor de ander (terwijl je in de praktijk beiden kan profiteren door samen te werken, echter snapt Trump dat niet).
Ik zie er wel wat in om de Rust Belt te pakken. Dus sancties op Bourbon, auto's en andere dingen die ze daar produceren. Als Trump daar een kleine groep kiezers verliest, kan hij zijn MAGA-beweging wel vergeten.
Ook zie ik wel wat op sancties op de advertenties van Youtube, Google, Facebook etc. Dat kan ook een alternatief zijn voor Europese techondernemers (techgiganten hebben wij hier immers niet).
Eens, al betwijfel ik echt of je het gros van de Trump-stemmers überhaupt iets duidelijk kan maken dat afwijkt van Trumps eigen narratief...quote:Op maandag 7 april 2025 12:36 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Zoals ik al zei: ik ben niet perse tegen 'terugslaan'. Maar doe het niet vanuit een soort dopaminekick.
Rustig blijven, en ook bij tegenmaatregelen blijven aangeven dat 'wij dit niet willen'. Goed ervoor zorgen dat vooral de Trump-stemmer duidelijk doorheeft dat zijn/haar minderen situatie door Trump komt.
Misschien niet. Maar dan wordt het met popcorn kijken naar hun eigen ondergang.quote:Op maandag 7 april 2025 12:39 schreef Forbry het volgende:
[..]
Eens, al betwijfel ik echt of je het gros van de Trump-stemmers überhaupt iets duidelijk kan maken dat afwijkt van Trumps eigen narratief...
Er zit altijd veel geld tussen marktbewegingen en de beurs doet ook graag alsof ze belangrijk zijn voor de echte economie om het geld verdienen zonder productief te zijn te rechtvaardigen.quote:Op maandag 7 april 2025 12:31 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ja iedereen is gek natuurlijk.
De beurzen zijn nou eenmaal gevoelig voor vertrouwen en dat is nu helemaal zoek
Ja, je zou in zekere zin kunnen stellen dat dat zo is inderdaad. Als iedereen gewoon zou holden dan zou de wereld er wat dat betreft wel anders uit kunnen zien. Die hele angstcultuur rondom beleggingen is natuurlijke verre van ideaal.quote:Op maandag 7 april 2025 12:31 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ja iedereen is gek natuurlijk.
De beurzen zijn nou eenmaal gevoelig voor vertrouwen en dat is nu helemaal zoek
Dat klopt natuurlijk wel, maar het is dus ook een hele logische uitkomstquote:Op maandag 7 april 2025 13:05 schreef Solispolar het volgende:
[..]
Ja, je zou in zekere zin kunnen stellen dat dat zo is inderdaad. Als iedereen gewoon zou holden dan zou de wereld er wat dat betreft wel anders uit kunnen zien. Die hele angstcultuur rondom beleggingen is natuurlijke verre van ideaal.
Nu landen treasuries dumpen gaat de rente/yield naar beneden, echter wie wil er dan binnenkort nog nieuwe uitgiften van treasuries kopen voor de herfinanciering? Ik heb de indruk dat er een heftige reversal kan plaatsvinden, vooral als de inflatie hardnekkig blijft of zelfs stijgt en de Fed aan de zijlijn blijft staan.quote:Op maandag 7 april 2025 13:22 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Trump wil de rente omlaag hebben om goedkoper de Amerikaanse staatsschuld te herfinancieren. Zul je ze zien dat juist de rente omhoog gaat.
[ afbeelding ]
Ik vraag me toch echt af waar zijn hele "abuse" idee vandaan komt. Jarenlang hebben ze geprofiteerd van goedkope zooi uit China. Handelstekorten ga je toch niet oplossen met tarieven? En als je dat wel doet dan zorgt het er alleen maar voor dat de consument minder te besteden heeft, ook als je die goedkope zooi uiteindelijk zelf zou gaan produceren. Goedkoper dan importeren uit China kan niet tenzij je echt je bevolking uit wil knijpen.quote:Op maandag 7 april 2025 13:22 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Trump wil de rente omlaag hebben om goedkoper de Amerikaanse staatsschuld te herfinancieren. Zul je ze zien dat juist de rente omhoog gaat.
[ afbeelding ]
Dat is geen record.quote:Op maandag 7 april 2025 12:27 schreef Ali_boo het volgende:
De ene na de andere record wordt verbroken![]()
[ x ]
Morgen is het Tangerine Tuesdayquote:
Voor Trump heeft dit altijd gewerkt.quote:Op maandag 7 april 2025 14:08 schreef Elan het volgende:
Zelfs als Trump morgen zegt dat het allemaal een grapje was gaan we hier nog jarenlang de gevolgen van voelen. Je kunt de acties (tariffs) wel ongedaan maken en zeggen dat het je spijt maar het vertrouwen is al aangetast. Je kunt zo niet met je handelspartners om gaan.
De vragen zijn dan ook meer:quote:Op maandag 7 april 2025 14:19 schreef manny het volgende:
Men gaat in hoog tempo goede afspraken tussen landen die wel te vertrouwen zijn (als het om handel gaat). amerika is niet de hele wereld. dit komt goed.
Misschien dat hij er eens achterkomt dat klootzak uithangen niet altijd werkt. In het echte leven ga je ook geen zaken meer doen voorlopig met een andere partij als die onvoorspelbaar is, anderen beledigd en rare fratsen uit haalt.quote:
Zo eenvoudig is het helaas niet. Zonder de Amerikaanse economie krijg je een recessie die extreem is en ongekend.quote:Op maandag 7 april 2025 14:19 schreef manny het volgende:
Men gaat in hoog tempo goede afspraken tussen landen die wel te vertrouwen zijn (als het om handel gaat). amerika is niet de hele wereld. dit komt goed.
Dat.quote:Op maandag 7 april 2025 14:27 schreef Elan het volgende:
[..]
Zo eenvoudig is het helaas niet. Zonder de Amerikaanse economie krijg je een recessie die extreem is en ongekend.
Overmorgen wortel woensdag!quote:Op maandag 7 april 2025 13:46 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Morgen is het Tangerine Tuesday
Handelsovereenkomsten doen het ook niet echt lekker afgelopen jaren. Dus dat is ook nog niet zo simpel…quote:Op maandag 7 april 2025 14:19 schreef manny het volgende:
Men gaat in hoog tempo goede afspraken tussen landen die wel te vertrouwen zijn (als het om handel gaat). amerika is niet de hele wereld. dit komt goed.
Laten we het iig hopen!quote:Op maandag 7 april 2025 14:26 schreef Momo het volgende:
[..]
Misschien dat hij er eens achterkomt dat klootzak uithangen niet altijd werkt. In het echte leven ga je ook geen zaken meer doen voorlopig met een andere partij als die onvoorspelbaar is, anderen beledigd en rare fratsen uit haalt.
Zijn achterban kan het wel geweldig vinden dat ze al die buitenlanders eens aanpakken, maar de VS zal nog steeds zaken moeten doen met de rest van de wereld.
Hoop niet dat het zo ver komt. Dan zijn de gevolgen van de verkiezing van die gek wel extreem voor de gehele wereld.quote:Op maandag 7 april 2025 14:27 schreef Elan het volgende:
[..]
Zo eenvoudig is het helaas niet. Zonder de Amerikaanse economie krijg je een recessie die extreem is en ongekend.
Wait what? Heb jij een rechtvaardigheidsgevoel?quote:Op maandag 7 april 2025 14:31 schreef phpmystyle het volgende:
Ik vind het wel klote voor een land als Lesotho. Ben daar zelf ooit eens geweest. Zijn hele vriendelijke mensen die elke cent wel kunnen gebruiken. Hun economie zo hard raken raakt aan mijn rechtvaardigheidsgevoel.
Hopelijk kunnen zij die tarieven doorberekenen in hun producten.
Jij onderschat het culturele element.quote:Op maandag 7 april 2025 14:30 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Hoop niet dat het zo ver komt. Dan zijn de gevolgen van de verkiezing van die gek wel extreem voor de gehele wereld.
(en alle gekkies maar lachen en juichen toen Trump werd gekozen).
Ik zie niet in hoe dit ooit voor hem kan gaan werken. Hij heeft wel eerder met tarieven lopen stoeien maar dit is nextlevel en prijzen gaan door het dak in Amerika.quote:
Ja, dat is inderdaad zo verschrikkelijk, dan mag de hele wereldeconomie er wel aan.quote:Op maandag 7 april 2025 14:32 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Jij onderschat het culturele element.
Dragqueens op scholen, apllication forms met een dropdown menu met weet ik hoeveel geslachten, zure wetenschappers die zich politiek uiten, US-aid.
Jazeker hoor.quote:Op maandag 7 april 2025 14:32 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Wait what? Heb jij een rechtvaardigheidsgevoel?
Groot fan van Middelkoop, maar hij roept al 25 jaar dat er een reset aankomt. Dat is ook zo. Maar dat voorspelt hij z'n hele leven al.quote:Op maandag 7 april 2025 14:33 schreef Elan het volgende:
[..]
Ik zie niet in hoe dit ooit voor hem kan gaan werken. Hij heeft wel eerder met tarieven lopen stoeien maar dit is nextlevel en prijzen gaan door het dak in Amerika.
Willem Middelkoop gaat nog gelijk krijgen ook:
Bekijk deze YouTube-video
Ja als die drukte daarover is inderdaad miljarden schade waard.quote:Op maandag 7 april 2025 14:32 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Jij onderschat het culturele element.
Dragqueens op scholen, apllication forms met een dropdown menu met weet ik hoeveel geslachten, zure wetenschappers die zich politiek uiten, US-aid.
Niet alles in het leven gaat over geld. Er zijn ook nog dingen als waarden, moraliteit en goede zeden.quote:Op maandag 7 april 2025 14:36 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja als die drukte daarover is inderdaad miljarden schade waard.
Die imbecielen hebben gewoon een heel simpel rekensommetje voor elk land, hoe klein ook, gemaakt en daarop hun "beleid" gebaseerd. Waarschijnlijk exporteert een land als Lesotho wel grondstoffen of zoiets naar de VS maar importeren ze weinig goederen uit de VS omdat de consument daar, uiteraard, helemaal het budget niet voor heeft. Maar die nuances zijn Trump en co uiteraard vreemd, je koopt te weinig van ons dus BAM we leggen je een tarief van tientallen procenten op.quote:Op maandag 7 april 2025 14:33 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Jazeker hoor.
Ik vind het echt lullig dat een land met een gemiddeld inkomen van nog geen 3.000 usd zo hard geraakt wordt.
Lesotho is ook geen mondiale speler. Ze moeten de EU en China hebben en nog wat aziatische landen. Maar niet hun.
Ik zou niet weten hoe ze dat zouden moeten doen. Of hoogstens omdat ze hun producten aan de straatstenen niet meer kwijt kunnen, maar dat betekent ook massaontslagen.quote:Op maandag 7 april 2025 14:56 schreef capricia het volgende:
Kan iemand mij uitleggen waarom de prijzen zouden dalen? Wat Trump zegt.
Ja die reset gaat wel komen. Einde van een tijdperk.quote:Op maandag 7 april 2025 14:33 schreef Elan het volgende:
[..]
Ik zie niet in hoe dit ooit voor hem kan gaan werken. Hij heeft wel eerder met tarieven lopen stoeien maar dit is nextlevel en prijzen gaan door het dak in Amerika.
Willem Middelkoop gaat nog gelijk krijgen ook:
Bekijk deze YouTube-video
Wat Trump zegt is 80% van de tijd bullshit wat hij lekker vindt klinken. Dus ik weet niet of je daar iets achter moet zoeken. Zijn eigen gebruikte formule gaat nota bene impliciet uit van een inflatie voor geimporteerde goederen van 10%. (~40% import heffing × 25% verwachte doorbelasting van prijs)quote:Op maandag 7 april 2025 14:56 schreef capricia het volgende:
Kan iemand mij uitleggen waarom de prijzen zouden dalen? Wat Trump zegt.
Als de vraag daalt, daalt ook de prijs. Dus als de rest van de wereld geen bourbon meer drinkt, zal het voor de amerikaan goedkoper zijn. misschien zoiets? Elke amerikaan een tesla omdat de rest van de wereld ze niet meer blieven.quote:Op maandag 7 april 2025 14:56 schreef capricia het volgende:
Kan iemand mij uitleggen waarom de prijzen zouden dalen? Wat Trump zegt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |