Freedom of speech.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 20:28 schreef -XOR- het volgende:
https://thehill.com/homen(...)ump-ice-immigration/
lAnD oF tHe FrEe
quote:Op vrijdag 28 maart 2025 13:34 schreef MoreDakka het volgende:
Iemand komt met een fuiktweetje over een of andere onbenul
quote:Jason Stanley (born 1969) is an American philosopher who is currently the Jacob Urowsky Professor of Philosophy at Yale University[1][2] but has accepted an appointment at the University of Toronto based on what he describes as the deteriorating political situation in the United States.[3][4]
He is best known for his contributions to philosophy of language and epistemology,[5] which often draw upon and influence other fields, including linguistics and cognitive science.
He has written for popular audiences in The New York Times, The Guardian, The Washington Post, Rolling Stone, The New Republic, and many other publications in the United States and abroad.[5]
In his more recent work, Stanley has brought tools from philosophy of language and epistemology to bear on questions of political philosophy, for example in his 2015 book, How Propaganda Works, and his 2023 book, The Politics of Language.
quote:
After receiving his doctorate, Stanley accepted a position at University College, Oxford, as a stipendiary lecturer. He returned to New York and taught at Cornell University until 2000. He was appointed an Associate Professor of Philosophy at the University of Michigan, Ann Arbor.[5] In 2004, he moved to the department of philosophy at Rutgers University, where he taught from 2004 to 2013. In March 2013 he accepted a professorship at Yale University.[10]
Stanley is the author of seven books, including How Propaganda Works (2015)[11] and How Fascism Works (2018). As a philosopher of language[12] and an authority on propaganda and fascism, Stanley's work often views contemporary politics and foreign affairs through the lens of Nazi Germany and the Holocaust.[13] He has been interviewed by Vox in 2018[14] and 2021;[15] NPR in 2020;[2] KCRW in Los Angeles in 2020;[16] and WBUR in Boston in 2021.[17]
On March 28, 2025, Stanley accepted a position at the University of Toronto's Munk School in Canada due to the political climate in the United States [3][4]
Nou, je hebt je speelkwartiertje weer gehad, nu opzouiten.quote:
Iemand die allerlei boeken schrijft, professor is in de filosofie, en dan afgeschilderd worden als een onbenul door iemand die geen simpele discussie kan voeren op het internet.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 13:53 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je citeert een opiniestuk van de beste man zelf. Geen idee welk punt je daarmee probeert te maken. Een snelle zoekopdracht leert mij dat reviewers vooral verdeeld zijn. En ja, dat zie je vaker met boeken. Mijn bezwaar is dan ook vooral dat jij er een karikatuur van maakt, de indruk wekt alsof deze man totaal incompetent is.
En dat slaat natuurlijk nergens op. Temeer omdat jij het boek overduidelijk zelf niet hebt gelezen en ik ten zeerste betwijfel of jij überhaupt de moeite neemt om dit soort non-fictie te lezen.
Maar dat fascisme - al is het wellicht beter om autoritarisme te gebruiken - bezig is aan een opmars, dat lijdt geen twijfel. Ik zou je Autocratie BV van Anne Applebaum van harte aanraden (al weet ik dat jij dat boek niet gaat lezen).
Het is wel de typische frustratie van domrechts dat zelfs de president niet boven de wet staat.quote:
Je mag geen drinken uitdelen in wachtrijen, maar dit is absoluut geen probleem. Ik ben die uiterst domme Trumpfans meer dan zat.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 16:21 schreef Kijkertje het volgende:
Hij gaat ook weer miljoenencheques uitdelen bij de verkiezing van een Wisconsin SC-zetel.
[ afbeelding ]
Eerlijk is eerlijk, de meeste punten in deze comment is nu juist precies wat Trump doet of heeft gedaan.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 15:32 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dit dus.
Naar daarom kun je een term zoals 'fascisme' beter mijden, omdat bepaalde figuren dan meteen in de gordijnen schieten. Die denken bij fascist meteen aan zwart- en/of bruinhemden die mensen op straat in elkaar rammen, een leider die oreert voor mensenmassa's en een totaal verbod op vrijheid van meningsuiting.
Wat dat betreft dekt autocratie inderdaad beter de lading. En daarin verschilt Trump - zeker qua intenties - nauwelijks van de Poetins en Erdogans van deze wereld.
https://www.nu.nl/buitenl(...)-bij-denemarken.htmlquote:De Amerikaanse vicepresident JD Vance beweert dat Groenland veiliger is onder de hoede van de VS dan onder Deens leiderschap. Dat zei hij vrijdag tijdens een bezoek aan de Amerikaanse militaire basis op het semiautonome Deense eiland.
"Jullie hebben te weinig geïnvesteerd in het Groenlandse volk en jullie hebben te weinig geïnvesteerd in de veiligheidsarchitectuur van deze ongelooflijke, prachtige landmassa", zei Vance op een persconferentie.
Zo is er volgens Vance onvoldoende bescherming geweest tegen "een heleboel zeer agressieve invallen van China, Rusland en andere landen". Wat hij precies met die invallen bedoelde, zei hij er volgens persbureau Reuters niet bij. De Amerikaanse strijdkrachten hebben al een militaire basis op Groenland.
Volgens Vance doen de Groenlanders er goed aan onder de veiligheidsparaplu van de VS te komen. President Donald Trump heeft de laatste maanden vaker laten weten het eiland "linksom of rechtsom" te willen inlijven.
Vance zei dat hij niet denkt "dat de VS ooit militaire slagkracht hoeft in te zetten", maar dat hij geloofde dat Trump een deal met Groenland kan sluiten. De Amerikaanse president zelf deelde vrijdag nog een video waarin wordt gewezen op de Amerikaanse bescherming van Groenland tijdens de Tweede Wereldoorlog, en wordt gesteld dat het eiland nu kwetsbaar zou zijn voor Chinese en Russische agressie.
Bezoek VS toont 'gebrek aan respect'
Terwijl Vance in Groenland was, zei Trump tegen verslaggevers in het Witte Huis dat de VS Groenland nodig heeft om "de vrede in de hele wereld" te waarborgen. Hij zei dat in de Groenlandse wateren "overal Chinese en Russische schepen" zijn en dat de VS niet vertrouwt op Denemarken of andere partijen om de situatie aan te pakken.
Eerder op de dag werd op Groenland een nieuwe regeringscoalitie gepresenteerd, die voorlopig de banden met Denemarken wil behouden. De nieuwe premier Jens-Frederik Nielsen vond dat het bezoek van de VS een "gebrek aan respect" liet zien. Hij riep daarbij om eensgezindheid tegen "druk van buitenaf".
Experts noemden het onuitgenodigde bezoek van Vance aan Groenland in gesprek met NU.nl eerder al provocerend en een "Amerikaanse powerplay".
We hadden met Covide Trump ook al met chloor en ultraviolette ingewanden bestraling.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 09:49 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Dit gebeurt als je een snake oil doctor op volksgezondheid zetZullen vast meer van dit situaties komen.
Yep heb bekende wegkijken dat iets niet een eigen zaak is.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 14:25 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Mja, dat is waar het vaakt begint. Altijd denken dat ze de anderen aanpakken, en je bek houden zolang je zelf niet gepakt wordt.
Tja, nu weet ik wat van Cobol-projecten en kan iemand al verzekeren dat dit dit zo niet goed gaat komen.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 16:15 schreef Kijkertje het volgende:
DOGE Plans to Rebuild SSA Codebase In Months, Risking Benefits and System Collapse
Social Security systems contain tens of millions of lines of code written in COBOL, an archaic programming language. Safely rewriting that code would take years—DOGE wants it done in months.
[ afbeelding ]
Ik mag hopen dat ze daar het MAGA nieuws hebben gevolgd dat in de wereld van Trump niets vrijblijvend is en meervoudig (af)betaald zal moet gaan worden.quote:bron: CNN
US President Donald Trump said the United States will help Myanmar after an earthquake hit near the country’s second-largest city, killing more than 140 people.
“We’re going to be helping,” Trump said from the Oval Office today. “… We’ve already spoken with the country.”
Weer typisch Trump idd. Net als in 2020 toen de financiele hulp (vanwege de pandemie) aan bedrijven in de vorm van cheques moesten met zijn handtekening eronder. Alles is bij hem een PR-stunt, hij geeft geen reet om die slachtoffers.quote:Op zaterdag 29 maart 2025 01:37 schreef Vallon het volgende:
Trump gaat "helpen"
[..]
Ik mag hopen dat ze daar het MAGA nieuws hebben gevolgd dat in de wereld van Trump niets vrijblijvend is en meervoudig (af)betaald zal moet gaan worden.
Ondertussen USAID opheffen en als volleerd hypocriet, zo de goedertierenheid gaan uithangen omdat die daarmee presidentieel kan gaan zijn.![]()
Nee, van sommige mensen wil je geen enkele hulp.
De aanhangers zijn ook zogenaamd 'ridders van het vrije woord', maar in de praktijk willen ze iedereen het zwijgen opleggen.quote:Op zaterdag 29 maart 2025 01:27 schreef Kijkertje het volgende:
https://bsky.app/profile/(...)l/post/3llhkze7ftk2z
[ afbeelding ]
Schaamteloze leugenaars
Natuurlijk is het fijn als er ook hulp is vanuit de VS maar niet lekker vallen aangezien slachtoffers van natuur branden of orkanen/tornado's in de VS zelf weinig hulp hoeven te verwachten.quote:Op zaterdag 29 maart 2025 01:54 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Weer typisch Trump idd. Net als in 2020 toen de financiele hulp (vanwege de pandemie) aan bedrijven in de vorm van cheques moesten met zijn handtekening eronder. Alles is bij hem een PR-stunt, hij geeft geen reet om die slachtoffers.
Hij heeft de Tweet verwijderd, waarschijnlijk op aanraden van advocaten.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 16:21 schreef Kijkertje het volgende:
Hij gaat ook weer miljoenencheques uitdelen bij de verkiezing van een Wisconsin SC-zetel.
[ afbeelding ]
Dat vermoed ik ook.quote:Op zaterdag 29 maart 2025 03:23 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Hij heeft de Tweet verwijderd, waarschijnlijk op aanraden van advocaten.
quote:“It has become clear that truth and transparency are not desired by the secretary, but rather he wishes subservient confirmation of his misinformation and lies,” Dr. Marks wrote to Sara Brenner, the agency’s acting commissioner. He reiterated the sentiments in an interview, saying: “This man doesn’t care about the truth. He cares about what is making him followers.”
Dr. Marks resigned after he was summoned to the Department of Health and Human Services Friday afternoon and told that he could either quit or be fired, according to a person familiar with the matter.
quote:“Undermining confidence in well-established vaccines that have met the high standards for quality, safety and effectiveness that have been in place for decades at F.D.A. is irresponsible, detrimental to public health, and a clear danger to our nation’s health, safety and security,” Dr. Marks wrote.
Mr. Kennedy has, for example, promoted the value of vitamin A as a treatment during the major measles outbreak in Texas while downplaying the value of vaccines. He has installed an analyst with deep ties to the anti-vaccine movement to work on a study examining the long-debunked theory that vaccines are linked to autism.
And on Thursday, Mr. Kennedy said on NewsNation that he planned to create a vaccine injury agency within the Centers for Disease Control and Prevention. He said the effort was a priority for him and would help bring “gold-standard science” to the federal government.
quote:“I did everything I possibly could for this administration to work with them in an effort to restore confidence in vaccines,” Dr. Marks said in the interview. “It became clear that’s not what they wanted.”
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |