FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Politie intimideert demonstrant aan huis, ombudsman start onderzoek
Mikeyttdinsdag 25 maart 2025 @ 21:35
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)en-bij-demonstranten

quote:
Ombudsman start onderzoek naar politiebezoeken bij demonstranten

De Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen, wil in gesprek met de korpschef over huisbezoeken van de politie aan demonstranten en gaat er onderzoek naar doen. "Ik heb nog nooit eerder gezien dat de politie aan de deur komt en vragen stelt over demonstraties."

1024x576a.jpg

Afgelopen weekend brachten twee agenten een bezoek aan een vrouw in Amersfoort. Zij filmde het gesprek en zette de beelden online. Een de agenten zegt: "We hebben gemerkt dat je vaker bij demonstraties bent en daar wil ik wat over vragen als je het niet erg vindt."

Tegen het AD zegt de vrouw dat ze zich geïntimideerd voelde. "Zeker toen hij erover begon dat ik binnenkort ga verhuizen. Dat geeft de indruk dat je door de politie in de gaten wordt gehouden via sociale media."

Van Zutphen: "Het allereerste wat ik denk is: gebeurt dit echt? Een politieman die zo zulke vragen stelt en zegt dat je geen antwoord hoeft te geven, dan krijg ik als oud-strafrechter wel het idee dat hier een verdachte staat die door de politie wordt bevraagd."

Vaker klachten over de politie
Bij de ombudsman komen geregeld klachten binnen over agenten die te hard zouden hebben opgetreden bij een demonstratie, of over arrestaties tijdens demonstraties. "Maar dit gebeurt dus ook. Als je dit overkomt, kan het je ervan weerhouden om de volgende keer mee te doen aan een demonstratie, het zogenoemde chilling effect."

Het demonstratierecht is een grondrecht. Juist daarom wil de ombudsman "het naadje van de kous weten". "Het is heel raar dat de politie zomaar bij iemand aanbelt en dan zegt dat je niet hoeft te antwoorden op vragen. Dan krijg ik toch het gevoel dat er iets gebeurt dat niet in orde is. Dit was niet zomaar een praatje van de wijkagent. Dat is verontrustend. Het geeft een unheimisch gevoel."

Politie biedt excuses aan
De politie zegt dat ze excuses heeft aangeboden aan de vrouw in Amersfoort. Janny Knol, korpschef van de Nationale Politie: "Dit had nooit op deze manier mogen gebeuren. Wat niet kan, is dat wij mensen aanspreken op hun deelname aan een demonstratie. Of dat wij vragen naar hun standpunten. Wij zijn geen gedachtenpolitie."

De politie wil vanwege de privacy niet zeggen waarom de vrouw werd bezocht. "Maar wat ook de aanleiding is, deze vrouw had nooit op deze wijze mogen worden benaderd."

Klimaatactiegroep Extinction Rebellion (XR) zegt dat agenten vaker aan de deur komen bij demonstranten. XR kondigde vandaag een kort geding aan tegen de politie en eist dat er een eind komt aan de onaangekondigde huisbezoeken van agenten aan demonstranten.

Amnesty International maakt zich al langer zorgen over de privacy van demonstranten. In een rapport uit 2022 deden mensen melding van huisbezoeken van agenten. Die zouden zijn uitgevoerd nadat hun identiteitskaart was gecontroleerd bij een demonstratie.

Onderzoek naar huisbezoeken
Van Zutphen concludeerde in 2018 al na onderzoek dat het demonstratierecht onder druk staat. Met name bij zeer controversiële onderwerpen, zoals de komst van asielzoekerscentra, lukt het gemeenten en politie niet altijd om het recht van demonstranten goed te beschermen.

De ombudsman is begin dit jaar begonnen aan een vervolgonderzoek. Tegen Nieuwsuur zegt hij dat de huisbezoeken van de politie daar nu ook in worden meegenomen.
Doodeng dat de politie het demonstratierecht op deze manier inperkt! Laffe intimidatie van vrouwen aan huis.
Ik vertrouw op een stevig onderzoek van de ombudsman die dit tafereel goed meeneemt...

"De politie zegt dat ze excuses heeft aangeboden aan de vrouw"
Gore leugen ook. De vrouw in kwestie heeft aangegeven geen excuses te hebben ontvangen :r

En dan ook nog doodsbedreigingen ontvangen nu waardoor ze op private is gegaan op Twitter... Omgekeerde wereld.
Pizzakoppodinsdag 25 maart 2025 @ 21:47
Was vandaag een item op Radio 1. De expert aldaar gaf aan dat het vooral erg onhandig was van de (wijk)agent in kwestie en dat het de intentie waarschijnlijk was om de verbinding te zoeken met een bepaalde groep. Wat natuurlijk volkomen lariekoek is.

In de uitzending kwam ook een fragment naar voren en de vrouw die de deur opendeed was nog bijzonder attent. Pure intimidatie dit en een schandalig optreden van de politie.
inslagenreuringdinsdag 25 maart 2025 @ 21:54
Er mag best een huisbezoekje met kopje koffie volgen als je sympathiseert met de radicale islam of je misdraagt in naam van het klimaat.
Richestoragsdinsdag 25 maart 2025 @ 22:18
Lastig lastig. In principe pakt het goed uit als het XR en Gazademonstranten betreft maar iedereen weet dat het niet beperkt is tot dat en we ook niet een intimiderende politie moeten willen.
Tenganodinsdag 25 maart 2025 @ 22:18
Maar een universiteit voor een paar miljoen in elkaar slaan, dat kan dan natuurlijk weer wel ^O^

Ashamed of nothing, offended by everything.
admiraal_anaaldinsdag 25 maart 2025 @ 22:21
Als je de radicale islam aanhangt/steunt dan mag je van mij vogelvrij verklaard worden en op elk moment gehinderd worden op welke manier dan ook.
Tenganodinsdag 25 maart 2025 @ 22:24
quote:
4s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 22:21 schreef admiraal_anaal het volgende:
Als je de radicale islam aanhangt/steunt dan mag je van mij vogelvrij verklaard worden en op elk moment gehinderd worden op welke manier dan ook.
Het probleem is dat ze zichzelf allemaal als 'vrijheidsstrijders' :+ zien en dat ze menen aan de goede kant van de geschiedenis te staan >:O

Op de echte leugenaars na dan.
admiraal_anaaldinsdag 25 maart 2025 @ 22:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 22:24 schreef Tengano het volgende:

[..]
Het probleem is dat ze zichzelf allemaal als 'vrijheidsstrijders' :+ zien en dat ze menen aan de goede kant van de geschiedenis te staan >:O

Op de echte leugenaars na dan.
Hitler was ook een vrijheidsstrijder ..... dit soort radicale figuren willen enkel en alleen hun eigen geïndoctrineerde verhaaltje geloven. Een andere mening is de vijand en moet de mond gesnoerd worden of dood
probeerdinsdag 25 maart 2025 @ 22:27
Lijkt me toch niet de bedoeling dit. Waar diegene ook voor/tegen demonstreert.
rutger05dinsdag 25 maart 2025 @ 22:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 22:18 schreef Tengano het volgende:
Maar een universiteit voor een paar miljoen in elkaar slaan, dat kan dan natuurlijk weer wel ^O^

Ashamed of nothing, offended by everything.
Dit inderdaad. Er is helaas meerdere malen heel akelig misbruik gemaakt van het demonstratierecht voor ronduit misdadige en intimiderende gedragingen en dan met name bij pro-Palestina demonstraties.
William_Papadindinsdag 25 maart 2025 @ 22:28
Dit gaat wel te ver. Snap de motivatie van de politie ook niet.
probeerdinsdag 25 maart 2025 @ 22:28
Bekijk deze YouTube-video
MoreDakkadinsdag 25 maart 2025 @ 22:32
Het is natuurlijk niet zo gek dat als je constant de wet overtreedt en hier op social media openbaar over opschept dat je dan een keer met de politie te maken krijgt. Maar zo'n huisbezoek is nogal zinloos. Arresteer die mensen gewoon als ze weer een keer de weg blokkeren en deel eens flinke boetes en celstraffen uit. Het optreden van de politie is ronduit schizofreen te noemen op deze manier.
Mikeyttdinsdag 25 maart 2025 @ 22:40
quote:
1s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 21:47 schreef Pizzakoppo het volgende:
Was vandaag een item op Radio 1. De expert aldaar gaf aan dat het vooral erg onhandig was van de (wijk)agent in kwestie en dat het de intentie waarschijnlijk was om de verbinding te zoeken met een bepaalde groep. Wat natuurlijk volkomen lariekoek is.

In de uitzending kwam ook een fragment naar voren en de vrouw die de deur opendeed was nog bijzonder attent. Pure intimidatie dit en een schandalig optreden van de politie.
Zie het al voor me. Met 2 agenten in uniform onaangekondigd bij iemand voor de deur, wetend waar die wonen, om verbinding te zoeken. :')
saparmurat_niyazovdinsdag 25 maart 2025 @ 22:42
Zolang je geen strafbare zaken aan het doen bent bij zo'n demonstratie is dit absurd. Wie de wet overtreedt moet daarvoor vervolgd worden, wie dat niet doet laat je met rust.
Isdatzodinsdag 25 maart 2025 @ 22:50
Als mevrouw in kwestie geen notoire relschopper is dan lijkt het me bijzonder onwenselijk dat de politie bijhoudt welke demonstraties ze wel of niet bijwoont.
Gizmogirl28dinsdag 25 maart 2025 @ 22:51
Hier het filmpje.

https://www.telegraaf.nl/(...)iste-na-demonstratie
IkStampOpTacosdinsdag 25 maart 2025 @ 23:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 22:27 schreef rutger05 het volgende:

[..]
Dit inderdaad. Er is helaas meerdere malen heel akelig misbruik gemaakt van het demonstratierecht voor ronduit misdadige en intimiderende gedragingen en dan met name bij pro-Palestina demonstraties.
Ja bijvoorbeeld boeren zouden zoiets nooit doen.
Pizzakoppowoensdag 26 maart 2025 @ 07:16
quote:
4s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 22:21 schreef admiraal_anaal het volgende:
Als je de radicale islam aanhangt/steunt dan mag je van mij vogelvrij verklaard worden en op elk moment gehinderd worden op welke manier dan ook.
Dat is dus niet aan de orde hier. Dit was een reguliere demonstrant waarbij de politie dus gegevens heeft achterhaald en doorvroeg op motivaties en deelnames bij demonstraties in de toekomst. Dat is gewoon grensoverschrijdend en gelukkig beaamt de politie dat ook.
Aberkulliewoensdag 26 maart 2025 @ 09:14
quote:
10s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 23:29 schreef IkStampOpTacos het volgende:

[..]
Ja bijvoorbeeld boeren zouden zoiets nooit doen.
Die hoeven ook geen huisbezoek te krijgen, die komen zelf wel op bezoek met trekkers en fakkels om eea te bespreken.
Aberkulliewoensdag 26 maart 2025 @ 09:15
Doet de wijkagent in kwestie deze bezoekjes trouwens ook bij notoire hooligans of heeft hij daar de ballen niet voor
thedeedsterwoensdag 26 maart 2025 @ 09:17
quote:
Dat geeft de indruk dat je door de politie in de gaten wordt gehouden via sociale media."
Goh? Misschien gewoon wat meer terughoudend zijn met hetgeen je er op flikkert.
Isdatzowoensdag 26 maart 2025 @ 09:19
quote:
4s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 22:21 schreef admiraal_anaal het volgende:
Als je de radicale islam aanhangt/steunt dan mag je van mij vogelvrij verklaard worden en op elk moment gehinderd worden op welke manier dan ook.
Ik hoop dat je zelf begrijpt dat er nogal wat zit tussen begaan zijn met het lot van de Palestijnen en 'radicale islam aanhangen'.
Isdatzowoensdag 26 maart 2025 @ 09:19
quote:
0s.gif Op woensdag 26 maart 2025 09:17 schreef thedeedster het volgende:

[..]
Goh? Misschien gewoon wat meer terughoudend zijn met hetgeen je er op flikkert.
Hey kijk een kort rokje-argument.
Aberkulliewoensdag 26 maart 2025 @ 09:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 22:18 schreef Tengano het volgende:
Maar een universiteit voor een paar miljoen in elkaar slaan, dat kan dan natuurlijk weer wel ^O^

Ashamed of nothing, offended by everything.
Want er was bewijs dat deze vrouw de UvA kort en klein heeft geslagen? Of moet je dat erbij verzinnen om een punt te kunnen maken
ChipsZak.woensdag 26 maart 2025 @ 09:48
quote:
7s.gif Op woensdag 26 maart 2025 09:19 schreef Isdatzo het volgende:

[..]
Ik hoop dat je zelf begrijpt dat er nogal wat zit tussen begaan zijn met het lot van de Palestijnen en 'radicale islam aanhangen'.
Dit blijft een lastige imo. Want waar liggen die grenzen? Wie bepaalt dat?

Begrijp me niet verkeerd, ik persoonlijk zie heus wel een verschil en ook vind ik dit huisbezoek geen goed teken, maar die grenzen zijn niet zo feitelijk.
Dat maakt het wel lastiger: de één vindt dat het ene een huisbezoek rechtvaardigt, de ander vindt dat je daarvoor veel verder moet wezen (bijvoorbeeld veelplegende hooligans), en weer een ander vindt dat de politie zich sowieso nooit moet bemoeien (dus ook niet bij een radicale islam-aanhanger, zeker als deze zelf nog nooit gewelddadig is geweest of expliciete directe bedreigingen heeft geuit).

Het ligt niet zo simpel.
Joopklepzeikerwoensdag 26 maart 2025 @ 10:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 21:54 schreef inslagenreuring het volgende:
Er mag best een huisbezoekje met kopje koffie volgen als je sympathiseert met de radicale islam of je misdraagt in naam van het klimaat.
Dat zal nooit en te never gebeuren.
Deze behandeling is alleen en uitsluitend gereserveerd voor witte mensen.
MichaelScottwoensdag 26 maart 2025 @ 10:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 21:54 schreef inslagenreuring het volgende:
Er mag best een huisbezoekje met kopje koffie volgen als je sympathiseert met de radicale islam of je misdraagt in naam van het klimaat.
Radicalisering vroeg signaleren lijkt me gezien de huidige tijd een goed idee.

Zeker bij die klimaatwappies van XR.
Weltschmerzwoensdag 26 maart 2025 @ 11:22
Belachelijk, onrechtsstatelijk maar dit kennen we nog van corona. Toen vond de ombudsman het blijkbaar geen onderzoek waard, bij Hamas wel.
Qarradwoensdag 26 maart 2025 @ 11:35
quote:
17s.gif Op woensdag 26 maart 2025 09:48 schreef ChipsZak. het volgende:

[..]
Dit blijft een lastige imo. Want waar liggen die grenzen? Wie bepaalt dat?

Begrijp me niet verkeerd, ik persoonlijk zie heus wel een verschil en ook vind ik dit huisbezoek geen goed teken, maar die grenzen zijn niet zo feitelijk.
Dat maakt het wel lastiger: de één vindt dat het ene een huisbezoek rechtvaardigt, de ander vindt dat je daarvoor veel verder moet wezen (bijvoorbeeld veelplegende hooligans), en weer een ander vindt dat de politie zich sowieso nooit moet bemoeien (dus ook niet bij een radicale islam-aanhanger, zeker als deze zelf nog nooit gewelddadig is geweest of expliciete directe bedreigingen heeft geuit).

Het ligt niet zo simpel.
Ik vind een huisbezoek gewoon omdat je demonstraties bijwoont niet okay, maar wel als er bepaald gedrag wordt getoond tijdens die demonstraties of als de demonstraties zijn voor een zorgwekkend iets. Ik vind het bijvoorbeeld helemaal prima als een sympathisant van de stichting Martijn, ISIS of een neonazi-kliek even een agent of twee op de koffie krijgt.

In dit geval van deze mevrouw lijkt het huisbezoek me misplaatst en zijn excuses op hun plaats.
Giawoensdag 26 maart 2025 @ 11:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 22:42 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Zolang je geen strafbare zaken aan het doen bent bij zo'n demonstratie is dit absurd. Wie de wet overtreedt moet daarvoor vervolgd worden, wie dat niet doet laat je met rust.
Dit! Waar moeten agenten het tijdens zo'n huisbezoek uberhaupt over hebben? De beroepsdemonstrant op andere ideeën brengen? Dan moeten ze zelf met hun mening komen en de politie moet onpartijdig zijn.

Als een demonstrant zich aantoonbaar strafbaar heeft gedragen tijdens een demonstratie, dan moet je haar vervolgen, niet intimideren zodat ze het niet meer doet. Dat slaat nergens op.

Ik ben het echt niet eens met die demonstraties voor het klimaat en palestina en al helemaal niet als ze wegen blokkeren of kunst vernielen, maar je MAG demonstreren. De politie mag wmb wel harder optreden TIJDENS demonstraties, als er iets strafbaars plaatsvind. En van mij mag het demonstratierecht ingeperkt worden tot uitsluitend door de burgemeester aangewezen plekken.
xzazwoensdag 26 maart 2025 @ 11:38
De politie: "We hebben het heel druk we kunnen niet elke aangifte van je gestolen nieuwe auto in behandeling nemen, beter de verzekering inschakelen".

De politie:
probeerwoensdag 26 maart 2025 @ 11:45
quote:
0s.gif Op woensdag 26 maart 2025 11:36 schreef Gia het volgende:

[..]
Dit! Waar moeten agenten het tijdens zo'n huisbezoek uberhaupt over hebben? De beroepsdemonstrant op andere ideeën brengen? Dan moeten ze zelf met hun mening komen en de politie moet onpartijdig zijn.

Als een demonstrant zich aantoonbaar strafbaar heeft gedragen tijdens een demonstratie, dan moet je haar vervolgen, niet intimideren zodat ze het niet meer doet. Dat slaat nergens op.

Ik ben het echt niet eens met die demonstraties voor het klimaat en palestina en al helemaal niet als ze wegen blokkeren of kunst vernielen, maar je MAG demonstreren. De politie mag wmb wel harder optreden TIJDENS demonstraties, als er iets strafbaars plaatsvind. En van mij mag het demonstratierecht ingeperkt worden tot uitsluitend door de burgemeester aangewezen plekken.
^O^ _O_
William_Papadinwoensdag 26 maart 2025 @ 11:57
quote:
0s.gif Op woensdag 26 maart 2025 11:36 schreef Gia het volgende:

[..]
Dit! Waar moeten agenten het tijdens zo'n huisbezoek uberhaupt over hebben? De beroepsdemonstrant op andere ideeën brengen? Dan moeten ze zelf met hun mening komen en de politie moet onpartijdig zijn.

Als een demonstrant zich aantoonbaar strafbaar heeft gedragen tijdens een demonstratie, dan moet je haar vervolgen, niet intimideren zodat ze het niet meer doet. Dat slaat nergens op.

Ik ben het echt niet eens met die demonstraties voor het klimaat en palestina en al helemaal niet als ze wegen blokkeren of kunst vernielen, maar je MAG demonstreren. De politie mag wmb wel harder optreden TIJDENS demonstraties, als er iets strafbaars plaatsvind. En van mij mag het demonstratierecht ingeperkt worden tot uitsluitend door de burgemeester aangewezen plekken.
Goed gezegd.
Akathisiawoensdag 26 maart 2025 @ 12:04
Zoals gewoonlijk: wat Weltschmerz zegt.
RotatoRwoensdag 26 maart 2025 @ 22:55
Waar was de ombudsman toen de politie Hans Teeuwen en Gregorius Nekschot kwam arresteren omwille van politiek incorrecte satire?
viagraapwoensdag 26 maart 2025 @ 22:59
Mensen die dit goedpraten omdat de mevrouw in kwestie niet aan 'hun' kant staat :')

Echt hoe fucking achterlijk simpel kun je zijn man :|W
Noberwoensdag 26 maart 2025 @ 23:08
Ja zo werken die kutwouten al jaren in opdracht van hun bazen.

quote:
2 oktober 2020 stond bij mij de politie om 22.15 uur aan de deur om te vragen wat ik de volgende dag zou gaan doen. Nooit zijn er excuses gemaakt door burgemeester en @POL_Rotterdam.

We leven in de omgekeerde wereld, dat vertel ik vaker.

Net zoals er met 2 maten gemeten wordt.
twitter

https://x.com/miertje010love/status/1904657103664382206
Bill_Hilliedonderdag 27 maart 2025 @ 00:10
Belachelijk natuurlijk. Als iemand wat misdaan heeft vervolg je die persoon gewoon.
ikweethetooknietdonderdag 27 maart 2025 @ 00:15
Gebeurt al veel langer
Montaguidonderdag 27 maart 2025 @ 01:37
Ik verafschuw het feit dat politie aan je deur staat omdat je demonstreert. PUNT!

Daarnaast pleit ik voor gelijkheid, en als je als demonstrant politie aan je deur krijgt tijdens Corona (of zelfs van je bed wordt gelicht), of ook tijdens de Boerendemonstraties, of voor Zwarte Piet bent, dat het dan ook van gelijkheid getuigt dat het je overkomt bij de huidige XR-demonstraties.

Ik denk ook niet dat het je zomaar overkomt, je zal dan wel een vooraanstaande persoon zijn in de demo-beweging.

Zo ook met deze XR-Elise, zij is qua (linkse) overtuiging vergelijkbaar met ene Engel aan de andere zijde.

[ Bericht 2% gewijzigd door Montagui op 27-03-2025 01:46:31 ]
Red_85donderdag 27 maart 2025 @ 01:59
Coronahuismoeders, anti moslims, voetbalsupporters, allemaal hebbem ze bezoek gehad van intimidatieagenten. Toen was het zo'n probleem niet.
Nu het de terroristen van xr betreft opeens wel?

Hoe dan?

Hoe?
Dan?
Red_85donderdag 27 maart 2025 @ 02:00
quote:
0s.gif Op woensdag 26 maart 2025 22:59 schreef viagraap het volgende:
Mensen die dit goedpraten omdat de mevrouw in kwestie niet aan 'hun' kant staat :')

Echt hoe fucking achterlijk simpel kun je zijn man :|W
Waar was deze grote waffel tijdens corona?
Doe even een linkje van een post.

Dit komt vaker voor. Te vaak ook.
Montaguidonderdag 27 maart 2025 @ 02:09
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 01:59 schreef Red_85 het volgende:
Coronahuismoeders, anti moslims, voetbalsupporters, allemaal hebbem ze bezoek gehad van intimidatieagenten. Toen was het zo'n probleem niet.
Nu het de terroristen van xr betreft opeens wel?

Hoe dan?

Hoe?
Dan?
Reactie van een beroepsdemonstrant (ter rechterzijde)

twitter


De heisa over de LINKSE XR-demonstrante verklaar ik daarmee compleet achterlijk.

OMDAT het een linkse demonstrante betreft wordt nu alles in huis gehaald om dit te framen terwijl op rechts deze pratijk al ' jaar en dag ' normaal' is.

IK vind beide niet juist, maar ik verafschuw de two-tier media aandacht voor de linkse kant tov de rechtse kant.
TLCdonderdag 27 maart 2025 @ 08:36
rick-and-morty-mister-nimbus.png
bianconeridonderdag 27 maart 2025 @ 08:39
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 21:54 schreef inslagenreuring het volgende:
Er mag best een huisbezoekje met kopje koffie volgen als je sympathiseert met de radicale islam of je misdraagt in naam van het klimaat.
Liever dat ze dat doen bij de pro-genocide groep.
Ik ken nog wel een paar hier op FOK! die zo'n bezoekje kunnen gebruiken.

Niet zeggende dat radicale terroristen (ongeacht van welke kant) in de gaten gehouden moeten worden.
Maar dat heeft niets te maken met pro-vrede in Gaza demonstraties te maken of met het beschermen van de aarde.
bianconeridonderdag 27 maart 2025 @ 08:41
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 02:09 schreef Montagui het volgende:

[..]
Reactie van een beroepsdemonstrant (ter rechterzijde)

[ x ]

De heisa over de LINKSE XR-demonstrante verklaar ik daarmee compleet achterlijk.

OMDAT het een linkse demonstrante betreft wordt nu alles in huis gehaald om dit te framen terwijl op rechts deze pratijk al ' jaar en dag ' normaal' is.

IK vind beide niet juist, maar ik verafschuw de two-tier media aandacht voor de linkse kant tov de rechtse kant.
Er zit nogal een verschil in de "linkse" kant en de "rechtse" kant.

Hier op FOK! wordt moord en brand geschreeuwd om een snelweg blokkade. Nou stel je lekker aan, rij je blokje om.
Of als ze voor de vrede demonstreren, maar hè genocide op moslims hoort gewoon!

Dat zijn wel wat andere groeperingen en mensen dan die racistische rechtse groepen.
Red_85donderdag 27 maart 2025 @ 09:37
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 02:09 schreef Montagui het volgende:

[..]
Reactie van een beroepsdemonstrant (ter rechterzijde)

[ x ]

De heisa over de LINKSE XR-demonstrante verklaar ik daarmee compleet achterlijk.

OMDAT het een linkse demonstrante betreft wordt nu alles in huis gehaald om dit te framen terwijl op rechts deze pratijk al ' jaar en dag ' normaal' is.

IK vind beide niet juist, maar ik verafschuw de two-tier media aandacht voor de linkse kant tov de rechtse kant.
Dit.
Eensch.

Wat helemaal hypocriet is aan dit topic is dat ts-kloon hier dan wel schande van spreekt, maar aan het lachen en juichen was toen er een nietsvermoedende corona demonstrante in Eindhoven met een waterkanon bewerkt werd op 5 meter afstand met een schedelbasisfractuur als gevolg. Was allemaal superterecht en schitterend enzo.

Compleet hypocriet en russiche praktijken die intimidatie van demonstranten. Heb echt een teringhekel aan xr, maar pak ze dan harder aan tijdens/na hun protesten.

[ Bericht 20% gewijzigd door Red_85 op 27-03-2025 09:57:47 ]
Red_85donderdag 27 maart 2025 @ 09:53
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 08:41 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Er zit nogal een verschil in de "linkse" kant en de "rechtse" kant.

Hier op FOK! wordt moord en brand geschreeuwd om een snelweg blokkade. Nou stel je lekker aan, rij je blokje om.
Of als ze voor de vrede demonstreren, maar hè genocide op moslims hoort gewoon!

Dat zijn wel wat andere groeperingen en mensen dan die racistische rechtse groepen.
Als je voor moslims in gaza demonstreert ben je helemaal niet voor vrede. Dan ben je voor uitroeiing van de Jodenmensen in Israel, dus voor genocide en volkerenmoord. Immers dat streeft hamas na en hebben we op '7 oktober' kunnen zien. Dat volk was immers superblij toen er halfdode ontklede Jodenvrouwen op pickups door de straten van gaza werden gereden en het duidelijk werd dat hamas aan het moorden was geslagen.
SebbeSwensjedonderdag 27 maart 2025 @ 09:59
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 09:37 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Dit.
Eensch.

Wat helemaal hypocriet is aan dit topic is dat ts-kloon hier dan wel schande van spreekt, maar aan het lachen en juichen was toen er een nietsvermoedende corona demonstrante in Eindhoven met een waterkanon bewerkt werd op 5 meter afstand met een schedelbasisfractuur als gevolg. Was allemaal superterecht en schitterend enzo.

Compleet hypocriet en russiche praktijken die intimidatie van demonstranten. Heb echt een teringhekel aan xr, maar pak ze dan harder aan tijdens/na hun protesten.
Dat die agent er ook gewoon mee weg is gekomen is nog steeds het lachertje van de eeuw. Dit land stelt geen klote voor.
Red_85donderdag 27 maart 2025 @ 10:04
quote:
1s.gif Op donderdag 27 maart 2025 09:59 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
Dat die agent er ook gewoon mee weg is gekomen is nog steeds het lachertje van de eeuw. Dit land stelt geen klote voor.
Bepaalde mensen mogen alles. NL is een van de minst corrupte landen in de wereld en toch zijn er altijd mensen die handjes boven hun hoofd hebben.

Geeft toch te denken hoe erg het in andere landen moet zijn.
saparmurat_niyazovdonderdag 27 maart 2025 @ 10:16
quote:
0s.gif Op woensdag 26 maart 2025 11:36 schreef Gia het volgende:

[..]
Dit! Waar moeten agenten het tijdens zo'n huisbezoek uberhaupt over hebben? De beroepsdemonstrant op andere ideeën brengen? Dan moeten ze zelf met hun mening komen en de politie moet onpartijdig zijn.

Als een demonstrant zich aantoonbaar strafbaar heeft gedragen tijdens een demonstratie, dan moet je haar vervolgen, niet intimideren zodat ze het niet meer doet. Dat slaat nergens op.

Ik ben het echt niet eens met die demonstraties voor het klimaat en palestina en al helemaal niet als ze wegen blokkeren of kunst vernielen, maar je MAG demonstreren. De politie mag wmb wel harder optreden TIJDENS demonstraties, als er iets strafbaars plaatsvind. En van mij mag het demonstratierecht ingeperkt worden tot uitsluitend door de burgemeester aangewezen plekken.
Dit alles past in een breder patroon, eigenlijk met name sinds corona goed zichtbaar, waarbij er uit angst voor escalatie nauwelijks wordt ingegrepen op het moment zelf tegen grote groepen die daadwerkelijk wetten overtreden, maar het wel wordt aangedurft om kleine groepen of individuen die weinig tot niets verkeerd doen te intimideren (te intimideren, ja. Natuurlijk is dit intimiderend bedoeld. Dat praatje over "de verbinding zoeken" is doorzichtig policor gelul. Een open gesprek zonder enige bijbedoelingen begin je niet door de politie zich onaangekondigd in iemands privesfeer te laten begeven). Voor hordes agressieve wetsovertreders geldt het recht van de sterkste, en het individu is overgeleverd aan subjectieve interpretatie, en mag eventuele huisbezoekjes verwachten als zijn opvattingen niet stroken met de grillen van beleidsmakers.

Bananenrepubliekachtige praktijken.
Qarraddonderdag 27 maart 2025 @ 10:46
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 10:16 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
Dit alles past in een breder patroon, eigenlijk met name sinds corona goed zichtbaar, waarbij er uit angst voor escalatie nauwelijks wordt ingegrepen op het moment zelf tegen grote groepen die daadwerkelijk wetten overtreden, maar het wel wordt aangedurft om kleine groepen of individuen die weinig tot niets verkeerd doen te intimideren (te intimideren, ja. Natuurlijk is dit intimiderend bedoeld. Dat praatje over "de verbinding zoeken" is doorzichtig policor gelul. Een open gesprek zonder enige bijbedoelingen begin je niet door de politie zich onaangekondigd in iemands privesfeer te laten begeven). Voor hordes agressieve wetsovertreders geldt het recht van de sterkste, en het individu is overgeleverd aan subjectieve interpretatie, en mag eventuele huisbezoekjes verwachten als zijn opvattingen niet stroken met de grillen van beleidsmakers.

Bananenrepubliekachtige praktijken.
Het boek Het agressieparadijs stipt dit ook mooi aan. Intimideren, vooral in groepen, loont, daarmee wil de politie en dergelijke instanties mee in gesprek. De rest wordt harder aangepakt en beperkt.
MoreDakkadonderdag 27 maart 2025 @ 11:12
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 10:16 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
Dit alles past in een breder patroon, eigenlijk met name sinds corona goed zichtbaar, waarbij er uit angst voor escalatie nauwelijks wordt ingegrepen op het moment zelf tegen grote groepen die daadwerkelijk wetten overtreden, maar het wel wordt aangedurft om kleine groepen of individuen die weinig tot niets verkeerd doen te intimideren (te intimideren, ja. Natuurlijk is dit intimiderend bedoeld. Dat praatje over "de verbinding zoeken" is doorzichtig policor gelul. Een open gesprek zonder enige bijbedoelingen begin je niet door de politie zich onaangekondigd in iemands privesfeer te laten begeven). Voor hordes agressieve wetsovertreders geldt het recht van de sterkste, en het individu is overgeleverd aan subjectieve interpretatie, en mag eventuele huisbezoekjes verwachten als zijn opvattingen niet stroken met de grillen van beleidsmakers.

Bananenrepubliekachtige praktijken.
Dit geldt natuurlijk ook voor het OM, die constant keihard achter individuën aan gaat voor uitspraken die op geen enkele manier tot geweld kunnen leiden en daadwerkelijke wetsovertreders die men na een gratis busreis weer naar huis stuurt en weigert te vervolgen.
Giadonderdag 27 maart 2025 @ 11:18
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 08:41 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Er zit nogal een verschil in de "linkse" kant en de "rechtse" kant.

Hier op FOK! wordt moord en brand geschreeuwd om een snelweg blokkade. Nou stel je lekker aan, rij je blokje om.
Of als ze voor de vrede demonstreren, maar hè genocide op moslims hoort gewoon!

Dat zijn wel wat andere groeperingen en mensen dan die racistische rechtse groepen.
Wanneer is die pro genocide demonstratie geweest?
Cruzinatsdonderdag 27 maart 2025 @ 12:05
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 08:39 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Liever dat ze dat doen bij de pro-genocide groep.
Ik ken nog wel een paar hier op FOK! die zo'n bezoekje kunnen gebruiken.

Niet zeggende dat radicale terroristen (ongeacht van welke kant) in de gaten gehouden moeten worden.
Maar dat heeft niets te maken met pro-vrede in Gaza demonstraties te maken of met het beschermen van de aarde.
Hoeveel Rial betalen de Saudi's je voor dit soort posts?

Op vrijwel iedere Pallywood demo wordt opgeroepen tot genocide op de Israelische bevolking door hondenfluitjes als "From the river to the sea, Palestine will be free".
viagraapdonderdag 27 maart 2025 @ 12:31
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 02:00 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Waar was deze grote waffel tijdens corona?
Doe even een linkje van een post.

Dit komt vaker voor. Te vaak ook.
Ook tijdens corona zou ik dit afkeuren, heb alleen geen idee of ik het toen opgevangen heb. Wat voor argument is dit ook? Je vindt het kennelijk een slechte zaak, maar je vindt het ook nodig energie te verspillen aan het aanwijzen van mogelijke hypocrisie? Heb je niks beters te doen? Zijn we het een keer eens is het nog niet goed.
SebbeSwensjedonderdag 27 maart 2025 @ 12:38
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 10:04 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Bepaalde mensen mogen alles. NL is een van de minst corrupte landen in de wereld en toch zijn er altijd mensen die handjes boven hun hoofd hebben.

Geeft toch te denken hoe erg het in andere landen moet zijn.
Vooral veel schone schijn, heel erg hard ons best doen om de illusie te wekken.
Red_85donderdag 27 maart 2025 @ 14:02
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 12:31 schreef viagraap het volgende:

[..]
Ook tijdens corona zou ik dit afkeuren, heb alleen geen idee of ik het toen opgevangen heb. Wat voor argument is dit ook? Je vindt het kennelijk een slechte zaak, maar je vindt het ook nodig energie te verspillen aan het aanwijzen van mogelijke hypocrisie? Heb je niks beters te doen? Zijn we het een keer eens is het nog niet goed.
Lange teentjes, jochie?
Red_85donderdag 27 maart 2025 @ 14:02
quote:
1s.gif Op donderdag 27 maart 2025 12:38 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
Vooral veel schone schijn, heel erg hard ons best doen om de illusie te wekken.
Blijkbaar ja.
Noberwoensdag 7 mei 2025 @ 09:05
Terugkijkend:
Terecht aan de deur geweest bij Elise Hellebrand?

twitter

https://x.com/itsme_snowman/status/1919115231294341201

POLL
Zoddiewoensdag 7 mei 2025 @ 11:48
quote:
0s.gif Op woensdag 7 mei 2025 09:05 schreef Nober het volgende:
Terugkijkend:
Terecht aan de deur geweest bij Elise Hellebrand?

[ x ]
https://x.com/itsme_snowman/status/1919115231294341201

[poll=8853]
Blijft lastig.
We weten niet echt of die agent daar met goede bedoelingen kwam of niet.

Maar als het een welfare check was dan zou ik het ergens wel begrijpen wanneer mevrouw een geschiedenis heeft van Psychoses en met t-shirt op social media staat met 'Death to Israel' erop.
Dutchguywoensdag 7 mei 2025 @ 12:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 22:32 schreef MoreDakka het volgende:
Het is natuurlijk niet zo gek dat als je constant de wet overtreedt en hier op social media openbaar over opschept dat je dan een keer met de politie te maken krijgt. Maar zo'n huisbezoek is nogal zinloos. Arresteer die mensen gewoon als ze weer een keer de weg blokkeren en deel eens flinke boetes en celstraffen uit. Het optreden van de politie is ronduit schizofreen te noemen op deze manier.
Hetzelfde in Scheveningen. Niemand opgepakt maar achteraf mensen vragen om camerabeelden.
sp3cwoensdag 7 mei 2025 @ 12:22
Ik zie het probleem niet echt
Weltschmerzwoensdag 7 mei 2025 @ 13:03
In een rechtsstaat is natuurlijk de eerste vraag ter uitvoering van welke wettelijke politietaak deze bezoekjes werden uitgevoerd. Het is wel weer typisch dat de ombudsman pas een onderzoek begint nu het hamassupporters en klimaatstressers betreft.
S95Sedanwoensdag 7 mei 2025 @ 17:36
Geen probleem mee dat lui van XR en Hamas knuffelaars gevolgd worden, deze lui laten al meer dan een jaar zien dat ze problemen in hun bovenkamer hebben.

Onee wacht, deze 'strijders' staan natuurlijk aan de goede kant dus dan is het opeens wel een probleem.
Claudia_xdonderdag 8 mei 2025 @ 10:32
quote:
0s.gif Op woensdag 7 mei 2025 09:05 schreef Nober het volgende:
Terugkijkend:
Terecht aan de deur geweest bij Elise Hellebrand?

[ x ]
https://x.com/itsme_snowman/status/1919115231294341201

[poll=8853]
Het is niet zo ingewikkeld: nee, het is niet terecht.

En tegelijk is het onbegrijpelijk dat demonstranten die de wet overtreden ermee wegkomen. Handhaaf gewoon de wet: sta geen gezichtsbedekking of geweld toe, grijp tijdig in en zorg dat er consequenties zijn. "Bestuurlijk verplaatsen" is een lachertje.
obligatairedonderdag 8 mei 2025 @ 10:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 22:28 schreef William_Papadin het volgende:
Dit gaat wel te ver. Snap de motivatie van de politie ook niet.
Er zal best wel een reden zijn. Een goede reden waarschijnlijk. Maar die gaan ze om veiligheidsredenen natuurlijk niet delen.
obligatairedonderdag 8 mei 2025 @ 11:01
quote:
0s.gif Op woensdag 26 maart 2025 07:16 schreef Pizzakoppo het volgende:

[..]
Dat is dus niet aan de orde hier. Dit was een reguliere demonstrant waarbij de politie dus gegevens heeft achterhaald en doorvroeg op motivaties en deelnames bij demonstraties in de toekomst. Dat is gewoon grensoverschrijdend en gelukkig beaamt de politie dat ook.
Natuurlijk mag je demonstreren, maar wat zijn het voor mensen die stad en land aflopen om te demonstreren. Dan zit er ergens al een steekje los en is er niet veel nodig om nog verder te radicaliseren. En werken hoeft dat volk blijkbaar nooit.
Dutchguydonderdag 8 mei 2025 @ 12:05
Niemand opgepakt in Scheveningen, maar thuisbezoek bij lastige tweets.
Hoe zouden ze het bij de politie zelf vinden dat het gaat?
Solispolardonderdag 8 mei 2025 @ 12:13
quote:
0s.gif Op donderdag 8 mei 2025 11:01 schreef obligataire het volgende:

[..]
Natuurlijk mag je demonstreren, maar wat zijn het voor mensen die stad en land aflopen om te demonstreren. Dan zit er ergens al een steekje los en is er niet veel nodig om nog verder te radicaliseren. En werken hoeft dat volk blijkbaar nooit.
Mensen denken in deze tijd sowieso overal 'recht' op te hebben, helaas kennen diezelfde mensen vaak maar weinig plichten. Nemen nemen nemen maar niet geven.

Wat mij betreft een nieuwe regel: 1x demonstreren om je punt te maken, daarna gewoon ophoeren met die blokkades en dat gezeur met die toeters en megafoons.
Noberwoensdag 14 mei 2025 @ 14:01
XR vs. De Staat en de politie

quote:
Goedemorgen volgers, vanuit de rechtbank in Den Haag. Daar dient straks een kort geding van Extinction Rebellion tegen de Staat en in het bijzonder tegen de politie, vanwege omstreden huisbezoeken die de politie bracht aan demonstranten.

Volgens de klimaatgroepering worden deze huisbezoeken als intimiderend ervaren. Sinds 2022 zouden 35 mensen hebben gemeld dat ze hier last van hadden. Met het kort geding wil XR bereiken dat de #huisbezoeken stoppen.

XR wordt vertegenwoordigd door de advocaten Willem Jebbink en Otto Volgenant. De Staat door landsadvocaat Hirsch Ballin.

Er zit ook een vertegenwoordigster van de politie naast de landsadvocaten. Het gaat om mevr. Hondema, politiechef Midden-Nederland en portefeuillehouders gebiedsgebonden politiezorg. En juridisch adviseur Vinjé van de politie.

XR vraagt om het verbieden van de #huisbezoeken, en het opleggen van een dwangsom voor iedere overtreding.

Advocaat Volgenant noemt het trouwens 'huisvisitaties'. Hij zegt dat #huisbezoeken te gezellig klinkt, en de politie aan je deur wordt niet als gezellig ervaren.
Zie:
https://x.com/SaskiaBelleman/with_replies

Activistische advocaat Willem Jebbink is inderdaad ook van de schaafwondenverstoorder die aangifte deed tegen Marco Kroon.
Red_85woensdag 14 mei 2025 @ 14:07
quote:
0s.gif Op woensdag 7 mei 2025 13:03 schreef Weltschmerz het volgende:
In een rechtsstaat is natuurlijk de eerste vraag ter uitvoering van welke wettelijke politietaak deze bezoekjes werden uitgevoerd. Het is wel weer typisch dat de ombudsman pas een onderzoek begint nu het hamassupporters en klimaatstressers betreft.
Na de schandalige vertoning bij Hans Teeuwen thuis gaf die 'ombudsman' niet thuis.
Bepaalde zaken zijn er alleen als je bij de 'juiste' zuil hoort in dit land.
Red_85woensdag 14 mei 2025 @ 14:10
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 14:01 schreef Nober het volgende:
XR vs. De Staat en de politie
[..]
Zie:
https://x.com/SaskiaBelleman/with_replies

Activistische advocaat Willem Jebbink is inderdaad ook van de schaafwondenverstoorder die aangifte deed tegen Marco Kroon.
Het is duidelijk waar dan even een 'huisvisitatie' moet plaats gaan vinden.
Weltschmerzwoensdag 14 mei 2025 @ 18:33
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 14:07 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Na de schandalige vertoning bij Hans Teeuwen thuis gaf die 'ombudsman' niet thuis.
Bepaalde zaken zijn er alleen als je bij de 'juiste' zuil hoort in dit land.
Dat lag iets complexer omdat er een verboden wapen zou zijn. Maar gedurende de onwettige covid lockdowns waren huisbezoekjes ook schering en inslag.

quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 14:01 schreef Nober het volgende:
XR vs. De Staat en de politie
[..]
Zie:
https://x.com/SaskiaBelleman/with_replies

Activistische advocaat Willem Jebbink is inderdaad ook van de schaafwondenverstoorder die aangifte deed tegen Marco Kroon.
Wat een geneuzel ook weer van die rechter. "Handelilngskader" ? In een rechtsstaat staat zoiets in de wet, onder welke voorwaarden, of niet en dan gebeurt het niet. Altijd maar ambelijke verzinsels tot recht verheffen. En dan moeten partijen er samen uitkomen? Hallo, het gaat hier om de politie en dus niet alleen om XR, het mag wel of het mag niet en de rechter moet dat uit de wet af kunnen leiden, daar is die immers voor opgeleid en iets anders kan die niet.
Red_85woensdag 14 mei 2025 @ 18:36
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 18:33 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
Dat lag iets complexer omdat er een verboden wapen zou zijn. Maar gedurende de onwettige covid lockdowns waren huisbezoekjes ook schering en inslag.
[..]

Moet halsema nodig wat over willen zeggen, toch?
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 20:46
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 14:01 schreef Nober het volgende:
XR vs. De Staat en de politie
[..]
Zie:
https://x.com/SaskiaBelleman/with_replies

Activistische advocaat Willem Jebbink is inderdaad ook van de schaafwondenverstoorder die aangifte deed tegen Marco Kroon.
Activistische advocaat :') Moet dat een diskwalificatie zijn? Als je vindt dat bepaalde mensen geen rechtsbijstand verdienen moet je de wet maar zien te veranderen. Als je vindt dat er prangender zaken zijn die een advocaat verdienen moet je... activistisch worden en druk leggen op de volksvertegenwoordiging om de belachelijke bezuinigingen op sociale advocatuur terug te draaien. Maar activisme frame je nu als iets slechts? Potverdorie lastig is dat zo'n benepen wereldbeeld waarin je vijanden verbeeldt zeg ;(
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 20:47
quote:
0s.gif Op donderdag 8 mei 2025 11:01 schreef obligataire het volgende:

[..]
Natuurlijk mag je demonstreren, maar wat zijn het voor mensen die stad en land aflopen om te demonstreren. Dan zit er ergens al een steekje los en is er niet veel nodig om nog verder te radicaliseren. En werken hoeft dat volk blijkbaar nooit.
Ja stel je toch eens voor dat mensen zich ergens voor proberen in te zetten, ongehoord! :')
opgebaardewoensdag 14 mei 2025 @ 20:50
quote:
0s.gif Op donderdag 8 mei 2025 12:05 schreef Dutchguy het volgende:
Niemand opgepakt in Scheveningen, maar thuisbezoek bij lastige tweets.
Hoe zouden ze het bij de politie zelf vinden dat het gaat?
ME kan mensen niet arresteren. Dus beelden gemaakt en vier mensen opgepakt. Hoe kijk je nu terug op je post?
Noberwoensdag 14 mei 2025 @ 20:52
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 20:46 schreef viagraap het volgende:

[..]
Activistische advocaat :') Moet dat een diskwalificatie zijn?
Nee dat is hij.

quote:
Een snelle blik rond het kantoor van advocaat Willem Jebbink verraadt wie zijn clientèle zo ongeveer is. Op tafel liggen boeken over migratie, klimaat en Palestina; op een kleine poster prijkt de tekst ‘vredelievend verzet’. Achter op zijn telefoon is een Palestijnse vlag te zien. Bij aanvang van het gesprek laat hij achteloos vallen dat hij enkele dagen terug nog op een sit-in was, om op te roepen tot een staakt-het-vuren in Gaza.

Niet het eerste wat je zou denken van een man in pak in een Amsterdams grachtenpand, maar Jebbink heeft een reputatie opgebouwd: wie zijn demonstratierecht wil verdedigen, moet bij dit strijdbare advocatenkantoor zijn. Talloze activisten en krakers wisten hem de laatste ruim twintig jaar vinden, waaronder bekende actiegroepen zoals Kick Out Zwarte Piet en Extinction Rebellion (XR), en sinds oktober 2023 ook veel activisten die voor Palestina opkomen.

XR houdt hem vooral druk bezig, onder meer met de A12-blokkades die de klimaatactiegroep sinds juli 2022 opwerpt om een stop op fossiele subsidies te eisen. Enkele activisten werden zelfs gearresteerd vóór een A12-blokkade, omdat ze anderen zouden hebben opgeroepen om mee te doen. ‘Opruiing’, zo stelde het OM – de rechter ging daarin mee en veroordeelde hen tot werkstraffen.

Etc.

https://www.oneworld.nl/k(...)-gootsteen-gespoeld/
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 20:53
quote:
1s.gif Op woensdag 14 mei 2025 20:52 schreef Nober het volgende:

[..]
Nee dat is hij.
[..]

In dat geval: eens.
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 20:56
Voor deze aktievist heb ik vandaag weer gewerkt.

Top.

Je zou er bijna VVD'er van worden.
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 21:16
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 20:56 schreef EttovanBelgie het volgende:
Voor deze aktievist heb ik vandaag weer gewerkt.

Top.

Je zou er bijna VVD'er van worden.
Als we het over nuttige bestedingen van belastinggeld gaan hebben kun je beter bij de rijkste mensen en bedrijven gaan kijken dan bij vermeende uitkeringstrekkers.
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 21:28
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:16 schreef viagraap het volgende:

[..]
Als we het over nuttige bestedingen van belastinggeld gaan hebben kun je beter bij de rijkste mensen en bedrijven gaan kijken dan bij vermeende uitkeringstrekkers.
Legitieme 'uitkeringstrekkers' (ik spreek liever over 'bijstandsgerechtigden', maar dat ben ik) gun ik niets dan het beste.

Woke klootviolen als dit niet. Kennelijk tijd zat om de deugneus uit te hangen, kun je ten minste wat vrijwilligerswerk gaan doen en echt wat bijdragen.

Maar ja, dat kost tijd en moeite.

Makkelijker is het om voor "getint islamitisch volk" (aldus onze intersectionele deugneuzen) ver weg op te komen dan voor onze eigen maar iets te roomblanke gehandicapten, armen en ouderen. Staat niet zo sexy op instagram.
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 21:34
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:28 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Legitieme 'uitkeringstrekkers' (ik spreek liever over 'bijstandsgerechtigden', maar dat ben ik) gun ik niets dan het beste.

Woke klootviolen als dit niet. Kennelijk tijd zat om de deugneus uit te hangen, kun je ten minste wat vrijwilligerswerk gaan doen en echt wat bijdragen.

Maar ja, dat kost tijd en moeite.

Makkelijker is het om voor "getint islamitisch volk" (aldus onze intersectionele deugneuzen) ver weg op te komen dan voor onze eigen maar iets te roomblanke gehandicapten, armen en ouderen. Staat niet zo sexy op instagram.
Ik vermoed dat ze terecht denken dat zulke zorg betaald werk zou moeten zijn, en dat ze bovendien stemmen op partijen die dat ook vinden. Wie zegt bovendien dat ze niet ook iets met zulk vrijwilligerswerk doen?
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 21:35
quote:
6s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:34 schreef viagraap het volgende:

[..]
Ik vermoed dat ze terecht denken dat zulke zorg betaald werk zou moeten zijn, en dat ze bovendien stemmen op partijen die dat ook vinden. Wie zegt bovendien dat ze niet ook iets met zulk vrijwilligerswerk doen?
Zullen we 500 euro wedden van niet?
Harvest89woensdag 14 mei 2025 @ 21:36
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 14:01 schreef Nober het volgende:
XR vs. De Staat en de politie
[..]
Zie:
https://x.com/SaskiaBelleman/with_replies

Activistische advocaat Willem Jebbink is inderdaad ook van de schaafwondenverstoorder die aangifte deed tegen Marco Kroon.
Gestapo en stasi bezoekjes hebben in een vrij land met demonstratierecht niets te zoeken. Hopelijk krijgen die agenten een tik op hun intimiderende klauwen.
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 21:37
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:35 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Zullen we 500 euro wedden van niet?
Ligt aan de voorwaarden, moeten ze het allemaal doen of een aanzienlijk aantal? En doe je het zelf ook?
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 21:37
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:37 schreef viagraap het volgende:

[..]
Ligt aan de voorwaarden, moeten ze het allemaal doen of een aanzienlijk aantal? En doe je het zelf ook?
Nee, deze woke warrior.
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 21:37
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:36 schreef Harvest89 het volgende:

[..]
Gestapo en stasi bezoekjes hebben in een vrij land met demonstratierecht niets te zoeken. Hopelijk krijgen die agenten een tik op hun intimiderende klauwen.
:') :')
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 21:38
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:37 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Nee, deze woke warrior.
Welke? En doe je het zelf ook?
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 21:39
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:38 schreef viagraap het volgende:

[..]
Welke? En doe je het zelf ook?
Deze Mandela die op 4 mei ons allemaal verlicht heeft.

En ja, waar ik kan, help ik inderdaad mijn medemensen. Zonder afvinklijstje. Jij?
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 21:42
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:39 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Deze Mandela die op 4 mei ons allemaal verlicht heeft.

En ja, waar ik kan, help ik inderdaad mijn medemensen. Zonder afvinklijstje. Jij?
'Waar ik kan' vind ik aardig vrijblijvend, die weddenschap durf ik wel aan dan. Ik doe dat ook waar ik kan.
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 21:44
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:42 schreef viagraap het volgende:

[..]
'Waar ik kan' vind ik aardig vrijblijvend, die weddenschap durf ik wel aan dan. Ik doe dat ook waar ik kan.
Vrijblijvend?

De arrogantie.

Ondertussen is een door de staat gefinancierde woke deugkneus een verzetsheld omdat ze gesubsidieerd wat heeft lopen schreeuwen op 4 mei...

Echt, nemen jullie jezelf wel serieus in die hobbyclub?
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 21:48
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:44 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Vrijblijvend?

De arrogantie.

Ondertussen is een door de staat gefinancierde woke deugkneus een verzetsheld omdat ze gesubsidieerd wat heeft lopen schreeuwen op 4 mei...

Echt, nemen jullie jezelf wel serieus in die hobbyclub?
Jij verwacht van alles van die persoon voordat ie van jou mag demonstreren, vind ik ook vrij arrogant.
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 21:49
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:48 schreef viagraap het volgende:

[..]
Jij verwacht van alles van die persoon voordat ie van jou mag demonstreren, vind ik ook vrij arrogant.
Als ik er voor betaal?

Medunkt.
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 21:53
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:49 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Als ik er voor betaal?

Medunkt.
Je gaat er dus al vanuit dat deze persoon geen terechte uitkeringstrekker is, maar verwacht dat 'ik doe wat ik kan' genoeg is om daar tegenover te stellen?
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 21:58
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:53 schreef viagraap het volgende:

[..]
Je gaat er dus al vanuit dat deze persoon geen terechte uitkeringstrekker is, maar verwacht dat 'ik doe wat ik kan' genoeg is om daar tegenover te stellen?
Als je daarnaast ca. 40 uur p/w werkt, actief bijdraagt aan de maatschappij en belasting afdraagt?

Really?

In wat voor universum leven jullie?

Misschien weet je het niet: uitkeringen worden betaald met belastinggelden. Weet je waar die vandaan komen? Van arbeid en inkomsten. Hoe? Door werkzaamheden te verrichten die betaald worden...
spectrumanalyserwoensdag 14 mei 2025 @ 21:59
Zelf begrijp ik het niet dat iemand zo'n reactie geeft als de politie bij je aanbelt.
Door het te filmen en op internet te zetten lok je juist dingen uit.

Het geeft hoe dan ook het idee dat bij deze persoon de politie altijd de vijand is, en daarom moet de agent op internet bekend worden gemaakt.
Dutchguywoensdag 14 mei 2025 @ 22:00
quote:
1s.gif Op woensdag 14 mei 2025 20:50 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
ME kan mensen niet arresteren. Dus beelden gemaakt en vier mensen opgepakt. Hoe kijk je nu terug op je post?
Dat het blamage van het gezag is. Zo kijk ik er op terug.
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 22:01
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:58 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Als je daarnaast ca. 40 uur p/w werkt, actief bijdraagt aan de maatschappij en belasting afdraagt?

Really?

In wat voor universum leven jullie?

Misschien weet je het niet: uitkeringen worden betaald met belastinggelden. Weet je waar die vandaan komen? Van arbeid en inkomsten. Hoe? Door werkzaamheden te verrichten die betaald worden...

Je zei net zelf dat je geen probleem hebt met legitieme uitkeringstrekkers. Wie weet werkt deze demonstrant bovendien gewoon.
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 22:03
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:01 schreef viagraap het volgende:

[..]
Je zei net zelf dat je geen probleem hebt met legitieme uitkeringstrekkers. Wie weet werkt deze demonstrant bovendien gewoon.
Uhm... zo werkt het al een tijdje niet meer, Viagraap.

Je weet dat we sinds 2015 wat andere regels hebben?
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 22:03
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 21:59 schreef spectrumanalyser het volgende:
Zelf begrijp ik het niet dat iemand zo'n reactie geeft als de politie bij je aanbelt.
Door het te filmen en op internet te zetten lok je juist dingen uit.

Het geeft hoe dan ook het idee dat bij deze persoon de politie altijd de vijand is, en daarom moet de agent op internet bekend worden gemaakt.
Wat lok je uit dan? De politie wilt 'even praten' over je aanwezigheid bij demonstraties, dat is gewoon enorm intimiderend. Mensen vertrouwen dan terecht niet wat de politie van plan is.
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 22:03
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:03 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Uhm... zo werkt het al een tijdje niet meer, Viagraap.

Je weet dat we sinds 2015 wat andere regels hebben?
Zo werkt wat niet meer? Ik mag je niet aan je eigen standpunten houden :?
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 22:05
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:03 schreef viagraap het volgende:

[..]
Zo werkt wat niet meer? Ik mag je niet aan je eigen standpunten houden :?
Welk standpunt? Legitieme bijstandsgerechtigden verdienen bijstand?

Inderdaad.

Zieken. Ouderen. Werklozen.

Als je beroepsdemonstrant kunt zijn - wat deze dame is - dan kun je makkelijk aan het werk. Waarom zou deze mevrouw precies bijstand moeten krijgen? Omdat ze, zelfbenoemd, 'AUTIST' is?
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 22:09
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:05 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Welk standpunt? Legitieme bijstandsgerechtigden verdienen bijstand?

Inderdaad.

Zieken. Ouderen. Werklozen.

Als je beroepsdemonstrant kunt zijn - wat deze dame is - dan kun je makkelijk aan het werk. Waarom zou deze mevrouw precies bijstand moeten krijgen? Omdat ze, zelfbenoemd, 'AUTIST' is?
Jij gaat nu ook nog bepalen wie er een uitkering verdient of niet? De arrogantie. Als we het over nuttige bestedingen van belastinggeld gaan hebben kun je beter bij de rijkste mensen en bedrijven gaan kijken dan bij vermeend onterechte uitkeringstrekkers.
Vvdjemoederwoensdag 14 mei 2025 @ 22:10
Ze moeten vooral aan mijn deur komen
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 22:10
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:09 schreef viagraap het volgende:

[..]
Jij gaat nu ook nog bepalen wie er een uitkering verdient of niet? De arrogantie. Als we het over nuttige bestedingen van belastinggeld gaan hebben kun je beter bij de rijkste mensen en bedrijven gaan kijken dan bij vermeend onterechte uitkeringstrekkers.
De 'rijkste' mensen.

Noem eens een bedrag.

Gewoon, om te kijken wat deze zouden moeten afdragen om een woke demonstrant te onderhouden.
spectrumanalyserwoensdag 14 mei 2025 @ 22:13
Het is intimiderend als..... de politie bij je aanbelt om wat te vragen te stellen? Fucking snowflake.
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 22:16
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:10 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
De 'rijkste' mensen.

Noem eens een bedrag.

Gewoon, om te kijken wat deze zouden moeten afdragen om een woke demonstrant te onderhouden.
Jij bent in de veronderstelling dat we hier evenredig heen en weer kunnen schuiven tussen een zeer specifiek groepje demonstranten en de miljarden die nu blijven liggen aan ondoelmatige uitzonderingen op belastingen die de onderste pakweg 80-90% van mensen en bedrijven niet hebben? Mijn punt is meer principieel: waarom kruimels zoeken omdat je vindt dat mensen 'onterecht' tijd hebben te demonstreren als je veel meer kunt halen aan de bovenkant bij mensen die daarmee bovendien veel meer waarde onttrekken aan de samenleving waarvan ze ook geprofiteerd hebben? Zit de haat zo diep?
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 22:17
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:13 schreef spectrumanalyser het volgende:
Het is intimiderend als..... de politie bij je aanbelt om wat te vragen te stellen? Fucking snowflake.
Het gaat om de vragen ansich natuurlijk. Als de politie bij je aanbelt over een gestolen fiets ligt niemand daar wakker van.
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 22:17
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:16 schreef viagraap het volgende:

[..]
Jij bent in de veronderstelling dat we hier evenredig heen en weer kunnen schuiven tussen een zeer select groepje demonstranten en de miljarden die nu blijven liggen aan ondoelmatige uitzonderingen op belastingen die de onderste pakweg 80-90% van mensen en bedrijven niet hebben? Mijn punt is meer principieel: waarom kruimels zoeken omdat je vindt dat mensen 'onterecht' tijd hebben te demonstreren als je veel meer kunt halen aan de bovenkant bij mensen die daarmee bovendien veel meer waarde onttrekken aan de samenleving waarvan ze ook geprofiteerd hebben? Zit de haat zo diep?
Welke haat? :')

Maar vertel: wanneer ben je 'rijk'?
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 22:20
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:17 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Welke haat? :')

Maar vertel: wanneer ben je 'rijk'?
Weet ik veel wanneer je rijk bent, daar gaat het niet om. Het gaat erom dat de bovenste laag van de samenleving qua inkomen en vermogen, evenals de grootste bedrijven, voordeeltjes krijgen die de samenleving veel meer kosten dan vermeend onterechte uitkeringen. Dat is gewoon hard gemaakt met cijfers, ook door overheidsinstituten.

Dus de haat die ik bespeur gaat over je totaal overtrokken reactie op iemand die je niet kent en waarvan je nu al geconcludeerd hebt dat ze te weinig bijdraagt om te mogen demonstreren. De arrogantie.
spectrumanalyserwoensdag 14 mei 2025 @ 22:20
quote:
14s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:17 schreef viagraap het volgende:

[..]
Het gaat om de vragen ansich natuurlijk. Als de politie bij je aanbelt over een gestolen fiets ligt niemand daar wakker van.
Denk het niet, want ze begon al met filmen voor het gesprek begonnen was.
En als ik het artikel goed begrijp is mevrouw boos omdat de politie iets gelezen had wat ze zelf op internet gezet heeft. :')
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 22:21
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:20 schreef viagraap het volgende:

[..]
Weet ik veel wanneer je rijk bent, daar gaat het niet om. Het gaat erom dat de bovenste laag van de samenleving qua inkomen en vermogen, evenals de grootste bedrijven, voordeeltjes krijgen die de samenleving veel meer kosten dan vermeend onterechte uitkeringen. Dat is gewoon hard gemaakt met cijfers, ook door overheidsinstituten.

Dus de haat die ik bespeur gaat over je totaal overtrokken reactie op iemand die je niet kent en waarvan je nu al geconcludeerd hebt dat ze te weinig bijdraagt om te mogen demonstreren. De arrogantie.
OK...

Als ik met werken en sparen zeg een ton bij elkaar heb....

Hoeveel moet daarvan af om het 'eerlijk' te maken?
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 22:24
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:20 schreef spectrumanalyser het volgende:

[..]
Denk het niet, want ze begon al met filmen voor het gesprek begonnen was.
En als ik het artikel goed begrijp is mevrouw boos omdat de politie iets gelezen had wat ze zelf op internet gezet heeft. :')
Omdat ze verwachtte dat de politie daar met een specifieke reden was, en ze had gelijk. Als ze geen gelijk had zou niemand dit gezien hebben.

En ja, daar zou ik ook boos over zijn? Hetgeen wat ze op internet zette is namelijk echt totaal geen reden voor zo'n gesprek.
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 22:26
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:21 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
OK...

Als ik met werken en sparen zeg een ton bij elkaar heb....

Hoeveel moet daarvan af om het 'eerlijk' te maken?
Ik vind dat je wel heel specifiek wordt voor iemand die 'ik doe wat ik kan' genoeg vindt om anderen zo de maat te kunnen nemen. Het gaat niet om specifieke bedragen, het gaat om het bestaan van ondoelmatige belastingvoordelen voor (zeer) rijke mensen en bedrijven. Als er al bewezen is dat daar meer te halen valt, waarom moet ik dan een of ander bedrag daar aan gaan hangen?
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 22:27
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:26 schreef viagraap het volgende:

[..]
Ik vind dat je wel heel specifiek wordt voor iemand die 'ik doe wat ik kan' genoeg vindt om anderen zo de maat te kunne nemen. Het gaat niet om specifieke bedragen, het gaat om het bestaan van ondoelmatige belastingvoordelen voor (zeer) rijke mensen en bedrijven. Als er al bewezen is dat daar meer te halen valt, waarom moet ik dan een of ander bedrag daar aan gaan hangen?
Dat is geen antwoord.

Wanneer ben je 'rijk'?
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 22:30
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:27 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Dat is geen antwoord.

Wanneer ben je 'rijk'?
Als je genoeg inkomen en/of vermogen hebt om in aanmerking te komen voor dusdanige belastingvoordelen dat je meer waarde aan de samenleving onttrekt dan uitkeringstrekkers.
EttovanBelgiewoensdag 14 mei 2025 @ 22:31
quote:
14s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:30 schreef viagraap het volgende:

[..]
Als je genoeg inkomen en/of vermogen hebt om in aanmerking te komen voor dusdanige belastingvoordelen dat je meer waarde aan de samenleving onttrekt dan uitkeringstrekkers.
En welke voordelen zijn dat?
viagraapwoensdag 14 mei 2025 @ 22:35
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:31 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
En welke voordelen zijn dat?
https://www.tweedekamer.nl/downloads/document?id=2023D31983 bijvoorbeeld. Of fossiele subsidies natuurlijk, als jouw ideologische bril dat aankan.
obligatairedonderdag 15 mei 2025 @ 07:58
quote:
0s.gif Op woensdag 14 mei 2025 20:47 schreef viagraap het volgende:

[..]
Ja stel je toch eens voor dat mensen zich ergens voor proberen in te zetten, ongehoord! :')
Tijd die ze beter aan nuttige dingen konden besteden, in plaats van anderen continu lastig te vallen met hun eigen ongenoegens over dingen die over het algemeen toch niet te beïnvloeden zijn.
obligatairedonderdag 15 mei 2025 @ 08:00
quote:
14s.gif Op woensdag 14 mei 2025 22:30 schreef viagraap het volgende:

[..]
Als je genoeg inkomen en/of vermogen hebt om in aanmerking te komen voor dusdanige belastingvoordelen dat je meer waarde aan de samenleving onttrekt dan uitkeringstrekkers.
Zelfs iemand die weinig belasting betaalt naar rato van draagkracht, draagt altijd nog meer bij dan iemand die alleen maar zijn hand ophoudt.
thedeedsterdonderdag 15 mei 2025 @ 08:13
quote:
0s.gif Op donderdag 15 mei 2025 07:58 schreef obligataire het volgende:

[..]
Tijd die ze beter aan nuttige dingen konden besteden, in plaats van anderen continu lastig te vallen met hun eigen ongenoegens over dingen die over het algemeen toch niet te beïnvloeden zijn.
Of je volgt een opleiding om iets aan een probleem te doen, of je gaat voor een bepaalde organisatie werken.

Demonstranten zijn gewoon onkundig en lui. Daarom zitten ze ook de hele tijd met hun reet op de weg.
viagraapdonderdag 15 mei 2025 @ 20:39
quote:
0s.gif Op donderdag 15 mei 2025 07:58 schreef obligataire het volgende:

[..]
Tijd die ze beter aan nuttige dingen konden besteden, in plaats van anderen continu lastig te vallen met hun eigen ongenoegens over dingen die over het algemeen toch niet te beïnvloeden zijn.
Het ongenoegen bestaat waarschijnlijk juist uit het feit dat zulke dingen voor normale burgers zo moeilijk te beïnvloeden zijn, en het falen van de instituties die we ooit opgetuigd hebben om dat te ondervangen.
quote:
0s.gif Op donderdag 15 mei 2025 08:00 schreef obligataire het volgende:

[..]
Zelfs iemand die weinig belasting betaalt naar rato van draagkracht, draagt altijd nog meer bij dan iemand die alleen maar zijn hand ophoudt.
Iemand die alleen zijn hand ophoudt doet dat echt niet voor de lol. Uit talloze onderzoeken in binnen- en buitenland is gebleken dat fraude of onterechte uitkeringen een verwaarloosbaar percentage van de uitgaven daaraan zijn. Bovendien houden de rijke belastingontduikers hun hand ook op en ontrekken vele malen meer geld aan de samenleving dan uitkeringstrekkers. Sterker nog, als we geen sociale vangnetten zouden hebben waren we waarschijnlijk meer geld kwijt aan de gevolgen die zware armoede met zich meebrengt voor de samenleving.
viagraapdonderdag 15 mei 2025 @ 20:43
quote:
0s.gif Op donderdag 15 mei 2025 08:13 schreef thedeedster het volgende:

[..]
Of je volgt een opleiding om iets aan een probleem te doen, of je gaat voor een bepaalde organisatie werken.

Demonstranten zijn gewoon onkundig en lui. Daarom zitten ze ook de hele tijd met hun reet op de weg.
Vrijwel niemand kan de wereldproblemen waartegen men demonstreert in hun eentje oplossen, als het zo makkelijk zou gaan hoefden we ook geen regering te hebben, of überhaupt met anderen samenwerken. De frustratie die maakt dat je de behoefte voelt om met een megafoon aandacht te trekken komt juist voort uit dat besef, en de wil toch íets te doen. Zulke motieven wantrouwen en zelfs belachelijk maken zegt vooral veel over jou, niet over hen.
obligatairedonderdag 15 mei 2025 @ 21:12
quote:
0s.gif Op donderdag 15 mei 2025 20:39 schreef viagraap het volgende:

[..]
Het ongenoegen bestaat waarschijnlijk juist uit het feit dat zulke dingen voor normale burgers zo moeilijk te beïnvloeden zijn, en het falen van de instituties die we ooit opgetuigd hebben om dat te ondervangen.
[..]
Iemand die alleen zijn hand ophoudt doet dat echt niet voor de lol. Uit talloze onderzoeken in binnen- en buitenland is gebleken dat fraude of onterechte uitkeringen een verwaarloosbaar percentage van de uitgaven daaraan zijn. Bovendien houden de rijke belastingontduikers hun hand ook op en ontrekken vele malen meer geld aan de samenleving dan uitkeringstrekkers. Sterker nog, als we geen sociale vangnetten zouden hebben waren we waarschijnlijk meer geld kwijt aan de gevolgen die zware armoede met zich meebrengt voor de samenleving.
Een mens die werkt en inkomen genereert voor zichzelf, is de samenleving niet tot last. In de gevallen dat ze belasting ontduiken dragen ze onvoldoende bij, maar ze dragen nog steeds bij. Iemand die niet werkt (uitgezonderd gepensioneerden, die hebben ervoor gespaard) is de samenleving in zekere zin tot last omdat anderen zijn bestaan moeten bekostigen. Dat zijn de nuchtere feiten. Natuurlijk hebben we vangnetten voor de sneue gevallen die niet kunnen of willen werken, maar dat doet niet af aan het basisprincipe.

Ik heb het uiteraard niet over criminelen, dat is een ander verhaal.
viagraapdonderdag 15 mei 2025 @ 21:26
quote:
0s.gif Op donderdag 15 mei 2025 21:12 schreef obligataire het volgende:

[..]
Een mens die werkt en inkomen genereert voor zichzelf, is de samenleving niet tot last. In de gevallen dat ze belasting ontduiken dragen ze onvoldoende bij, maar ze dragen nog steeds bij. Iemand die niet werkt (uitgezonderd gepensioneerden, die hebben ervoor gespaard) is de samenleving in zekere zin tot last omdat anderen zijn bestaan moeten bekostigen. Dat zijn de nuchtere feiten. Natuurlijk hebben we vangnetten voor de sneue gevallen die niet kunnen of willen werken, maar dat doet niet af aan het basisprincipe.

Ik heb het uiteraard niet over criminelen, dat is een ander verhaal.
Er bestaan personen die gewoon echt niet zullen functioneren in wat voor werk dan ook. Die kun je aan hun lot over laten, maar dat kost je als samenleving waarschijnlijk meer geld. Net zoals dat de goedkoopste oplossing voor dakloosheid gewoon een dak aan die mensen geven is zodat ze hun leven weer op de rit krijgen (voorzover mogelijk op dit moment, dat is weer een ander verhaal).

En natuurlijk kun je vanuit een uitkering kijken of die mensen toch niet iets zinvols met hun bestaan kunnen doen, dat is voor hun welzijn negen van de tien keer ook beter uiteindelijk, alleen bestaan er soms geen werkgevers die tijd of zin hebben voor zo'n specifiek geval.
Lospedrosadonderdag 15 mei 2025 @ 21:33
Kennen jullie dat verhaal uit de UK. Waar undercoveragenten infriltreerden bij linkse protestgroepen en relaties aan gingen met vrouwen en soms ook bezwangerden?

Nou dan is dit peanuts hè?
thedeedsterdonderdag 15 mei 2025 @ 21:42
quote:
0s.gif Op donderdag 15 mei 2025 20:43 schreef viagraap het volgende:

[..]
Vrijwel niemand kan de wereldproblemen waartegen men demonstreert in hun eentje oplossen, als het zo makkelijk zou gaan hoefden we ook geen regering te hebben, of überhaupt met anderen samenwerken. De frustratie die maakt dat je de behoefte voelt om met een megafoon aandacht te trekken komt juist voort uit dat besef, en de wil toch íets te doen. Zulke motieven wantrouwen en zelfs belachelijk maken zegt vooral veel over jou, niet over hen.
Boeiuh.

Ga iemand anders trollen.

[ Bericht 8% gewijzigd door thedeedster op 15-05-2025 22:05:47 ]
viagraapdonderdag 15 mei 2025 @ 22:59
quote:
1s.gif Op donderdag 15 mei 2025 21:42 schreef thedeedster het volgende:

[..]
Boeiuh.

Ga iemand anders trollen.
kleuter gespot
ricky3vrijdag 16 mei 2025 @ 04:39
Oh die intimidatie zou ik snel mooi omdraaien: wie bent u? Waar woont u? Hoe heten uw vrouw en kinderen? Waar gaan je kinderen naar school? Etc
Atlas18vrijdag 16 mei 2025 @ 04:57
quote:
0s.gif Op woensdag 7 mei 2025 11:48 schreef Zoddie het volgende:

[..]
Blijft lastig.
We weten niet echt of die agent daar met goede bedoelingen kwam of niet.

Maar als het een welfare check was dan zou ik het ergens wel begrijpen wanneer mevrouw een geschiedenis heeft van Psychoses en met t-shirt op social media staat met 'Death to Israel' erop.
Welfare check :')
Nielschvrijdag 16 mei 2025 @ 06:28
Fucking treurig dat er users zijn die dit goedpraten als het maar bepaalde groepen demonstranten betreft. Doe even normaal joh. Dit moet je nooit goedkeuren.
Astro_boyvrijdag 16 mei 2025 @ 08:05
quote:
4s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 22:21 schreef admiraal_anaal het volgende:
Als je de radicale islam aanhangt/steunt dan mag je van mij vogelvrij verklaard worden en op elk moment gehinderd worden op welke manier dan ook.
Misschien wat huisbezoeken doen bij pro-Israël demonstranten. Om te kijken of er ook Joden wonen cq verstopt zitten…
Pleun2011vrijdag 16 mei 2025 @ 08:10
quote:
0s.gif Op donderdag 15 mei 2025 20:43 schreef viagraap het volgende:

[..]
Vrijwel niemand kan de wereldproblemen waartegen men demonstreert in hun eentje oplossen, als het zo makkelijk zou gaan hoefden we ook geen regering te hebben, of überhaupt met anderen samenwerken. De frustratie die maakt dat je de behoefte voelt om met een megafoon aandacht te trekken komt juist voort uit dat besef, en de wil toch íets te doen. Zulke motieven wantrouwen en zelfs belachelijk maken zegt vooral veel over jou, niet over hen.
De behoefte om door een megafoon te blèren heeft niets met idealisme te maken maar is puur agressief gedrag van een primitieve cultuur die wil intimideren en domineren. Daarom vind ik het oerdom en naïef dat zoveel autochtonen die figuren faciliteren. Ga toch weg met dat zogenaamde 'demonstratierecht'
OxygeneFRLvrijdag 16 mei 2025 @ 08:27
Ik vind het juist goed dat ze dit doen. Deze groep van linkse activisiten wordt steeds radicaler. Hopelijk heeft het een afschrikwekkende functie.
Montaguivrijdag 16 mei 2025 @ 08:42
XR en de Politie gaan nu eerst weer even samen thee drinken:
quote:
DEN HAAG - De politie en Extinction Rebellion (XR) doen nog een laatste poging om het eens te worden in de zaak die woensdag diende voor de voorzieningenrechter. De klimaatactiegroep stapte naar de rechter na meerdere bezoeken van politieagenten bij demonstranten thuis. Die huisbezoeken zijn intimiderend, vindt XR. De politie zegt dat de bezoeken bij het normale politiewerk horen.

De landsadvocaat zei tijdens het kort geding in de rechtbank in Den Haag dat de politie bij zo'n huisbezoek alleen een gesprek wil aanknopen. Als een demonstrant dat niet wil, wordt het gesprek beëindigd. De politie doet dagelijks honderden huisbezoeken in het hele land. De reden is per persoon verschillend.

De politie zei dat er een 'handelingskader' is dat agenten kunnen gebruiken voor ze een huisbezoek afleggen. XR zei al eerder om zo'n richtlijn gevraagd te hebben, maar die niet te hebben gekregen. Volgens de advocaat van XR lijkt het erop dat dit kader 'vanmorgen even snel is opgepend'.

Bereid toelichting te geven
De politie heeft nu toegezegd de passages over huisbezoeken in het handelingskader naar XR te sturen. Als de partijen het onderling nog steeds niet eens worden over dit kader, zal de rechtbank in juni alsnog een vonnis doen.
De politie waarschuwde XR wel al dat er geen andere dingen in het handelingskader staan dan al in de zitting naar voren zijn gebracht. 'Maar de politie is graag bereid toelichting te geven.' XR zegt deze toelichting af te wachten.

Zo'n 35 mensen sinds 2022
De klimaatactiegroep is al langer bezig met de zaak. Zo zei XR eerder al dat sinds 2022 ongeveer 35 mensen zich hebben gemeld last te hebben gehad van een huisbezoek.
https://www.omroepwest.nl(...)ek-over-huisbezoeken

Ben ook benieuwd naar dat 'handelingskader' van de politie.
Glazenmakervrijdag 16 mei 2025 @ 08:48
Waarom zou iemand ingaan op zo'n gezellig gesprekje? De agent is daar om je te intimideren en als het even kan te pakken op iets strafbaars.
viagraapvrijdag 16 mei 2025 @ 18:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 mei 2025 08:10 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]
De behoefte om door een megafoon te blèren heeft niets met idealisme te maken maar is puur agressief gedrag van een primitieve cultuur die wil intimideren en domineren. Daarom vind ik het oerdom en naïef dat zoveel autochtonen die figuren faciliteren. Ga toch weg met dat zogenaamde 'demonstratierecht'
:')
Dat jij nu toevallig niet in het vizier van de autoriteiten zit maakt nog niet dat je die dan maar ruim baan zou moeten willen geven. Kinderlijk naïef zou je dat kunnen noemen maar meer dan pure rancune lees ik hier niet in.
viagraapvrijdag 16 mei 2025 @ 18:54
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 mei 2025 08:27 schreef OxygeneFRL het volgende:
Ik vind het juist goed dat ze dit doen. Deze groep van linkse activisiten wordt steeds radicaler. Hopelijk heeft het een afschrikwekkende functie.
Weet je wat pas radicaal is? Bedrijven miljarden laten verdienen met het verneuken van onze toekomst. Of een fascistische etnostaat die een etnische zuivering aan het uitvoeren is blijven steunen uit schuldgevoel en strategische overwegingen.
ricky3vrijdag 16 mei 2025 @ 20:34
Nooit de deur open doen voor politie overigens
EttovanBelgievrijdag 16 mei 2025 @ 20:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 mei 2025 08:10 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]
De behoefte om door een megafoon te blèren heeft niets met idealisme te maken maar is puur agressief gedrag van een primitieve cultuur die wil intimideren en domineren. Daarom vind ik het oerdom en naïef dat zoveel autochtonen die figuren faciliteren. Ga toch weg met dat zogenaamde 'demonstratierecht'
maar maar... ze zijn zielig
OxygeneFRLzaterdag 17 mei 2025 @ 08:08
quote:
14s.gif Op vrijdag 16 mei 2025 18:54 schreef viagraap het volgende:

[..]
Weet je wat pas radicaal is? Bedrijven miljarden laten verdienen met het verneuken van onze toekomst. Of een fascistische etnostaat die een etnische zuivering aan het uitvoeren is blijven steunen uit schuldgevoel en strategische overwegingen.
Mij boeit dat allemaal niet. Ik leef mijn leven en wat er duizende km's verderop gebeurt: boeie.

Ga lekker in Gaza demonstreren dan :')
Fretworkzaterdag 17 mei 2025 @ 08:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 mei 2025 08:27 schreef OxygeneFRL het volgende:
Ik vind het juist goed dat ze dit doen. Deze groep van linkse activisiten wordt steeds radicaler. Hopelijk heeft het een afschrikwekkende functie.
Inderdaad, voor je het weet rijden ze een provinciehuis binnen met een tractor
Astro_boyzaterdag 17 mei 2025 @ 09:29
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 mei 2025 08:27 schreef OxygeneFRL het volgende:
Ik vind het juist goed dat ze dit doen. Deze groep van linkse activisiten wordt steeds radicaler. Hopelijk heeft het een afschrikwekkende functie.
Mee eens. Gewoon meenemen en vastzetten. Laat ze maar lekker werken in een strafkamp.
viagraapzondag 18 mei 2025 @ 10:46
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 mei 2025 08:08 schreef OxygeneFRL het volgende:

[..]
Mij boeit dat allemaal niet. Ik leef mijn leven en wat er duizende km's verderop gebeurt: boeie.

Ga lekker in Gaza demonstreren dan :')
Dat is ook een keuze, maar je kunt prima tegelijkertijd die houding hebben en je inleven in mensen die zich er wel wat van aantrekken lijkt me.
viagraapzondag 18 mei 2025 @ 10:47
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 mei 2025 09:29 schreef Astro_boy het volgende:

[..]
Mee eens. Gewoon meenemen en vastzetten. Laat ze maar lekker werken in een strafkamp.
fascist gespot
obligatairezondag 18 mei 2025 @ 10:51
Probleem is, recht van demonstreren prima, maar het wordt momenteel ingezet als pure intimidatie. Als die gasten iets lezen over een activiteit waar joden of Israël bij betrokken zijn dan sturen ze er hun knokploegen op af. Grote bekken, maskers over hun tronie.
Over fascisme gesproken, zo is Hitler destijds ook begonnen. Meeliftend op democratische verworvenheden totdat het niet meer hoefde.

Het wordt tijd dat het recht van demonstreren opnieuw wordt gedefinieerd. Met name moet worden gekeken naar bescherming van andere wetten en gedragsnormen die nog bijna straffeloos worden geschonden omdat demonstratierecht nu nog het allerhoogste in orde staat blijkbaar.
OxygeneFRLzondag 18 mei 2025 @ 11:00
quote:
0s.gif Op zondag 18 mei 2025 10:46 schreef viagraap het volgende:

[..]
Dat is ook een keuze, maar je kunt prima tegelijkertijd die houding hebben en je inleven in mensen die zich er wel wat van aantrekken lijkt me.
Nee totaal geen behoefte aan.
OxygeneFRLzondag 18 mei 2025 @ 11:00
quote:
0s.gif Op zondag 18 mei 2025 10:47 schreef viagraap het volgende:

[..]
fascist gespot
Volkert van der Graaf gespot
Solispolarzondag 18 mei 2025 @ 13:05
quote:
0s.gif Op zondag 18 mei 2025 10:51 schreef obligataire het volgende:
Probleem is, recht van demonstreren prima, maar het wordt momenteel ingezet als pure intimidatie. Als die gasten iets lezen over een activiteit waar joden of Israël bij betrokken zijn dan sturen ze er hun knokploegen op af. Grote bekken, maskers over hun tronie.
Over fascisme gesproken, zo is Hitler destijds ook begonnen. Meeliftend op democratische verworvenheden totdat het niet meer hoefde.

Het wordt tijd dat het recht van demonstreren opnieuw wordt gedefinieerd. Met name moet worden gekeken naar bescherming van andere wetten en gedragsnormen die nog bijna straffeloos worden geschonden omdat demonstratierecht nu nog het allerhoogste in orde staat blijkbaar.
Spijker, kop _O_

De manier van demonstreren is inderdaad exact waar het hier mis gaat. Links Nederland vindt altijd allerlei mazen in de wet om precies datgeen te krijgen wat ze willen: aandacht. En de politie staat machteloos (blijkt ook nu uit dit topic), want 1 verkeerde blik en je staat met je volle gestel op internet.

De wet moet aangepast worden. Demonstreren? Prima, maar wel uitsluitend volgens bepaalde regels en veel belangrijker: 1x. Waarom moet er uberhaupt 50x gedemonstreerd worden voor Gaza? Als je je punt na 1x niet kunt maken, waarom dan wel na 50x?

De irritaties lopen inmiddels vrij hoog op. Het is gewoon wachten op de 1ste dode en dan zegt de politiek weer 'jeetje, dit zagen we niet aankomen' .

[ Bericht 4% gewijzigd door Solispolar op 18-05-2025 13:12:02 ]
torentjezondag 18 mei 2025 @ 14:00
quote:
0s.gif Op zondag 18 mei 2025 13:05 schreef Solispolar het volgende:
Als je je punt na 1x niet kunt maken, waarom dan wel na 50x?
Volgens mij, pure koppigheid omdat ze koppige oorlogszuchtige leiders moeten zien te overtuigen om de mensen met rust te laten en om de politiek te overtuigen dat het wenselijk is om de bewapende strijdende partijen van elkaar te scheiden.
Astro_boyzondag 18 mei 2025 @ 17:26
Het resultaat van de ‘bevrijding’. Het had zo mooi kunnen zijn na de jaren ‘30 en ‘40 van de vorige eeuw. Kijk waar we nu zijn… naar de klote
Jeo_Bodenzondag 18 mei 2025 @ 18:37
Willem Engel en de boeren kunnen hier ook over meepraten. Onee, daar geeft links weer geen flikker om, enkelt als de maatregelen henzelf treffen dan is de wereld te klein. Communisme komt voor iedereen. Ook links.
Noberdonderdag 29 mei 2025 @ 21:00
quote:
En dan straks allemaal enorm verontwaardigd wezen als oom agent aan de deur staat om een praatje te maken.
ijyYuks.png

twitter

https://x.com/MichaelVis_/status/1928055672731500850
spectrumanalyserdonderdag 29 mei 2025 @ 21:10
Zo zie je maar hoe dom dat xr-tuig is. voor het bekladden van een gebouw hebben ze eerst training nodig.
Nobervrijdag 30 mei 2025 @ 20:35
Extinction Rebellion trekt rechtszaak in na aanpassing politiebeleid rond huisbezoeken

quote:
De extreemlinkse fascisten van Extinction Rebellion (XR) heeft het kort geding tegen de politie en de Staat ingetrokken nadat het handelingskader voor demonstraties op enkele punten is aangescherpt.

De extreemlinkse terreurorganisatie had de zaak aangespannen omdat de politie onaangekondigd bij Elise Hellebrand aan de deur verscheen, wat XR als een ernstige inbreuk op de privacy beschouwde.

De aanleiding voor de rechtszaak was onder meer een incident in april, waarbij de politie onaangekondigd Elise Hellebrand thuis bezocht. Hoewel het bezoek volgens de politie legitiem was, werd achteraf erkend dat de uitvoering niet naar wens verliep. XR eiste onder meer dat dergelijke bezoeken zouden stoppen en dat demonstranten niet langer zonder reden in politiesystemen worden opgenomen.

In het aangescherpte Handelingskader Demonstraties is opgenomen dat agenten vooraf zorgvuldig afwegen of een huisbezoek noodzakelijk is. Wanneer mogelijk zal de politie eerst telefonisch of via sociale media contact zoeken. Ook is vastgelegd dat bij elk contact duidelijk moet worden uitgelegd waarom dit plaatsvindt. Volgens de politie is dit bedoeld om transparanter en zorgvuldiger te werk te gaan, zonder de mogelijkheid van huisbezoeken volledig uit te sluiten.

Yvonne Hondema, politiechef van de Eenheid Midden-Nederland en landelijk portefeuillehouder Gebieds Gebonden Politie, benadrukt dat huisbezoeken een normaal onderdeel van het politiewerk blijven. “Maar we realiseren ons dat dit veel impact kan hebben op mensen. Daarom moet zo’n bezoek goed voorbereid zijn en op een professionele manier plaatsvinden,” aldus Hondema.

De rechtbank had beide partijen de tijd gegeven om vóór 31 mei tot een oplossing te komen. Nu XR zich kan vinden in het aangepaste beleid, wordt de dagvaarding ingetrokken en is een uitspraak van de rechter niet langer nodig. Het aangepaste handelingskader wordt intern gedeeld met alle basisteams van de politie.

https://crime-nieuws.nl/e(...)d-rond-huisbezoeken/
nostravrijdag 30 mei 2025 @ 22:01
Gewoon een AT erin om 03.30.