Ah herpes, wie is er niet groot mee gewordenquote:Op dinsdag 25 maart 2025 14:47 schreef Pistolero het volgende:
https://www.teamvismaleas(...)aanmoedigen-voor-tv/
Laporte heeft het cytomegalovirus(wie kent het niet) en mist het hele voorjaar. Sneu voor die jongen wel.
Wel een mooie kans voor fenomenen Brennan en Behrens om de vrijgekomen plek in te nemen.
Kuss is toch wel vaker erg wisselend om dan in de Tour te schroeien?quote:Op dinsdag 25 maart 2025 14:52 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Je krijgt bij Laporte en Kuss onderhand het idee dat ze een deal met de duivel hebben gesloten. Eventjes onvoorstelbaar schroeien om daarna van de aardbodem te verdwijnen. Gelukkig hebben we de beelden nog.
Kuss heeft te dicht bij de zon gevlogen in die bewuste Vuelta. Dat wisselvallige was inderdaad altijd zijn ding, tegenwoordig is hij regelmatig slecht.quote:Op dinsdag 25 maart 2025 14:55 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Kuss is toch wel vaker erg wisselend om dan in de Tour te schroeien?
Nu is het nog te vroeg maar misschien moeten we na dit seizoen wel concluderen dat de ploeg over haar hoogtepunt heen is.quote:Op dinsdag 25 maart 2025 14:59 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[..]
Kuss heeft te dicht bij de zon gevlogen in die bewuste Vuelta. Dat wisselvallige was inderdaad altijd zijn ding, tegenwoordig is hij regelmatig slecht.
Laporte was afgelopen najaar toch ook gewoon heel goed toen hij eenmaal weer fit was? Bij hem lijkt het me daadwerkelijk pech. Die zie ik dit najaar wel weer schroeien.quote:Op dinsdag 25 maart 2025 14:52 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Je krijgt bij Laporte en Kuss onderhand het idee dat ze een deal met de duivel hebben gesloten. Eventjes onvoorstelbaar schroeien om daarna van de aardbodem te verdwijnen. Gelukkig hebben we de beelden nog.
Dan mogen ze blij zijn dat ze hun 28e verjaardag hebben gehaald. Of is er voor wielrenners een andere leeftijd voor de "Club van 27"?quote:Op dinsdag 25 maart 2025 14:52 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Je krijgt bij Laporte en Kuss onderhand het idee dat ze een deal met de duivel hebben gesloten. Eventjes onvoorstelbaar schroeien om daarna van de aardbodem te verdwijnen. Gelukkig hebben we de beelden nog.
Ja, reed vorig seizoen een prima najaar voor zijn doen. Niks mis mee.quote:Op dinsdag 25 maart 2025 15:03 schreef Pistolero het volgende:
[..]
Laporte was afgelopen najaar toch ook gewoon heel goed toen hij eenmaal weer fit was? Bij hem lijkt het me daadwerkelijk pech. Die zie ik dit najaar wel weer schroeien.
Bij Kuss hebben ze in 2023 wel iets te dicht bij de zon gevlogen. 3 grote rondes op rij met de uitlaatgasbonus was toch niet zo'n goed idee.
Geel voor een juichende Ben Swift?quote:
Ja. Volgens mij los van dat jaar met die Vuelta sowieso niet zo veel buiten de Tour om. Over z'n top ook misschien, wie zal het zeggen.quote:Op dinsdag 25 maart 2025 14:55 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Kuss is toch wel vaker erg wisselend om dan in de Tour te schroeien?
Die maakt er vanaf de Taaienberg een lange training van.quote:Op dinsdag 25 maart 2025 21:08 schreef Marcoss het volgende:
Mathieu krijgt vrijdag (op basis van de voorlopige startlijst) een team mee met Bayer, Gaze, Riesebeek, Price-Pejtersen, Meurisse en Hollnann..
De ploegleiding wil hem toch die extra uitdaging meegeven, geloof ik
Om vervolgens op een van de stroken zijn heup te breken?quote:Op dinsdag 25 maart 2025 23:02 schreef Marcoss het volgende:
Pogi inmiddels van de startlijst daar (en waarschijnlijk ook bij GW)
https://www.hln.be/wielre(...)baix-rijdt~a134ec5c/
Dat zal dan wel Roubaix worden dan
Verder is dit vreselijke 'doet ie het of doet ie het niet' showtje gewoon een uitgekiende en vrij opzichtige PR-campagne. Alles om Pogacar maar zo likable mogelijk te krijgen.quote:Op dinsdag 25 maart 2025 23:10 schreef Felagund het volgende:
[..]
Om vervolgens op een van de stroken zijn heup te breken?
quote:Daar waar het altijd waait! Wij gingen op bezoek bij de inwoners van de zo gevreesde Moeren: “Leve de wind, want die blaast de luizen van mijn patatten”
Waaieralarm! Het vrouwen- en mannenpeloton maken zich woensdag en donderdag op voor hun Classic Brugge-De Panne. Zonder noemenswaardige hellingen krijgen we in principe twee dagen op rij een massaspurt, tenzij… Tenzij de wind roet in het eten gooit en we nog eens een ouderwetse waaierkoers krijgen. De grootste kans op waaiers? De passage door De Moeren, natuurlijk. Daar waar het kennelijk altijd waait. Je zal er maar wonen... Welnu, wij gingen op bezoek bij de mensen die daadwerkelijk wonen in de zo gevreesde Moeren en waaiden net niet weg. “Ge moet hier wel tegen de eenzaamheid kunnen.”
Wanneer we het station van Adinkerke verlaten op onze koersfiets, worden we vrijwel meteen aangesproken door een koppel locals. Of we een fietstoertje langs ’t zeetje gaan maken. Maar als we de kortste weg naar De Moeren vragen, verandert hun blik. “De brug over en alsmaar rechtdoor. Enne: succes. Want er staat veel wind vandaag.”
De Moeren: méér dan het laagste punt van België
Voor wielerminnend Vlaanderen zijn De Moeren zowat een iconische plek. Waar de wind het peloton op waaiers trekt en al eens een renner in de gracht blaast. Vraag dat maar aan ene Gert Steegmans, die met fiets en al in het water belandde tijdens een legendarische Gent-Wevelgem van 2015. In werkelijkheid zijn De Moeren enkele straten – recht-op-recht, waar het laagste punt van België ligt. Het is geen eigen gemeente, wel een deelgemeente van zowel De Panne als Veurne. Eén deel - waar de koers passeert - ligt in België. Het grootste deel ligt over de grens in Frankrijk.
Tip: fiets niet alleen door De Moeren
We zitten al diep in De Moeren vooraleer we iemand tegenkomen op een koersfiets. “Je kan hier prima rijden, hoor”, zegt Geert Dewyse, een jonge zeventiger maar naar eigen zeggen al meer dan 55 jaar niet meer van zijn koersfiets af te krijgen en in een even ver verleden nog een begenadigd amateurrenner. Nu leert hij vluchtelingen fietsen. “Er is hier amper verkeer en de wegen liggen redelijk goed. Ik heb hier mijn vast toertje dat teruggaat naar Veurne. En de wind? Tja, als die meezit, vlieg je erdoor. En als die tegenzit, dan heb je extra training. Of ik een tip heb voor de renners? Niet direct. Ik denk dat ze via hun systeem met oortjes De Moeren perfect kunnen inschatten. Je zit op zoveel seconden van de kopgroep, rij zoveel wattage. Ik vind dat wel spijtig, vroeger was dat allemaal veel spannender. Nu is dat allemaal zo ingecalculeerd. Maar een tip: zorg dat je in een waaier zit, en probeer niet alleen te komen. Dan ben je eraan voor de moeite.”
Gert Steegmans achterna?
Wijze woorden die we helaas in de wind moeten slaan op zoek naar de W. Cobergherstraat, een van de straten waar de renners vandaag twee keer passeren. Het is een rechte baan van meer dan twee kilometer lang met als enige beschutting enkele kale knotwilgen en het riet in de grachten dat alle kanten opwaait. Het is hier dat de koers wellicht openbreekt. Net op het moment dat we er passeren, wil de wind ons Gert Steegmans-gewijs van de fiets blazen. Er is maar één gedachte die door ons hoofd blijft spoken: waarom hebben we in godsnaam ‘ja’ gezegd op de vraag of we een reportage over De Moeren wilden gaan maken?
Om even te schuilen van de wind, draaien we een zijstraat van de W. Cobergherstraat in. Tot bij de boerderij van Didier Pattou. Die heeft duidelijk iets minder last van de wind. “Op den duur ben je dat allemaal wel gewend”, zegt de landbouwer, gespecialiseerd in akkerbouw en plantaardappels. “En de wind helpt ons keihard met het werk. We verbouwen plantaardappels, en de wind blaast de luizen van mijn patatten. Zo zijn er hier weinig virusziektes op het veld. Allemaal dankzij de wind. Moet je trouwens iets om te drinken hebben? Heb je onze streekdrank al geproefd? De Picon. Of ik fier ben om op De Moeren te wonen? Zeker, da’s hier altijd een speciale streek geweest. We nemen dingen hier zelf in handen: we hebben een eigen molen om de Ringsloot van water te voorzien, hebben onze wind en dezer dagen zijn we best populair bij toeristen en wielertoeristen. Binnenkort komen hier de eerste tentjes voor de coureurs. Die passeren hier ook heel vaak, maar vraag me niet wie dat allemaal zijn. Alleen in de winter kan het voor sommigen wat eenzamer zijn. Voor mij is het juist rustiger.”
40 flessen Picon
Na ons glas Picon steken we even de Franse grens over om te stoppen bij grenswachter Marcel. Geen echte grenswachter, maar wel een pop die café St Antoine bewaakt, het enige café in de wijde omgeving van De Moeren. “Op een goed weekend verkopen we soms twintig à veertig flessen Picon”, klinkt het bij cafébaas Pascal, terwijl hij ons ook een glas Picon inschenkt. “Deze is normaal wat zoeter.”
Op een affiche aan de inkom van zijn café bedankt Pascal alle Vlamingen en Belgen die zijn café bezoeken. “Negentig procent van alle bezoekers komen uit België. De Moeren, Brussel, Oostende… Al die wielertoeristen passeren hier. Het is heerlijk om hier het enige café te hebben. Toen ik hier aankwam uit Duinkerke, dacht ik bij mezelf: we gaan dat hier twee jaar proberen en dan zien we wel. We zijn nu al vijf jaar verder en ik wil hier nooit meer weg. Het is echt een van de mooiste streken waar ik ooit ben geweest. En al die Belgen zijn zo vriendelijk. De Moeren zijn ongelofelijk om te wonen.”
Moeren onder water
“Het is hier altijd een pakske koeder dan ergens anders door de wind, maar ik zou hier nooit meer weg willen”, pikt Tine van Kaasboerderij de Moerderij in. “Het is hier vrij, open, al wadatjewilt. Maar je moet tegen de eenzaamheid kunnen. Allez… eenzaamheid. Ik heb een zaak, hier komt altijd volk. Nu is hier de wielerkaravaan. En in de zomer zijn er de toeristen op de fiets. En daarna? Is het zalig rustig. Ik wil hier niet weg. Ik ben hier veertig jaar geleden komen wonen, en ik wil sterven op De Moeren.”
Op de Moerderij zijn er trouwens sporen die ons eraan doen herinneren dat we wel degelijk op het laagste punt van België zijn aanbeland. “Tijdens de Tweede Wereldoorlog hebben ze hier alles onder water gezet. Zie je trouwens waar het bovenaan wat lichter is? Tot daar stond het water.”
Captain Freddy
Op de terugweg langs de Sint-Gustaafsmolen (nog steeds het atelier van kunstenaar Willem Vermandere) en de Sint-Karelsmolen zit onze kennismaking met De Moeren erop. Maar net voor we De Moeren verlaten, worden we even tegengehouden door seingever Freddy, die de Bredene Koksijde Classic in goede banen leidt. “Het is heerlijk om hier de koers te volgen. Het zonnetje schijnt en ik ben helemaal in mijn element. En de wind? Ze noemen mij vaak Captain Freddy (een bijnaam die nota bene boven zijn ogen getatoeëerd staat, red.) en door die wind voel ik me hier op De Moeren als een kapitein op het water. Het is hier zalig.” En nu maar hopen dat het vandaag serieus waait…
Ik gun hem niet een blessure, het is alleen een groot risico voor de rest van zijn seizoen.quote:Op woensdag 26 maart 2025 09:11 schreef maxi-mus het volgende:
Bijzonder dat het hier opeens normaal is om renners een ernstige blessure te gunnen.
Kijkend vanuit de ivoren toren maar zelf zo primitief als het maar kan.
Het ging ook om de reactie. En dat is niet de eerste keer dat ik het hier lees overigens.quote:Op woensdag 26 maart 2025 09:15 schreef Felagund het volgende:
[..]
Ik gun hem niet een blessure, het is alleen een groot risico voor de rest van zijn seizoen.
Ik word een beetje moe van Mou.quote:
mou van Mou, gemiste kansquote:
Dat komt voor mij helemaal niet goed uit in de FPCL, ook even ranten dan maarquote:
Stond je ook zo manisch te doen toen Wiggins en Thomas het deden?quote:Op woensdag 26 maart 2025 10:52 schreef WAvanBuren het volgende:
Hoe kan je nou haten op deze knaap? Dit is toch prachtig? De Tourwinnaar in Roubaix!
Pogiwat een kerel,
Wiggins vond ik ook tof. Ook weinigen zo mooi over de kasseien zien dokkeren als hem. Thomas heeft nooit Roubaix gereden na zijn tourwinst.quote:Op woensdag 26 maart 2025 11:01 schreef Koffieplanter het volgende:
[..]
Stond je ook zo manisch te doen toen Wiggins en Thomas het deden?
Natuurlijk is het bij lange niet vergelijkbaar, maar als we bijvoorbeeld in de Tour kasseien zien dan blijkt meestal dat als je een hele goede wielrenner bent je ook op kasseien heel hard gaat. Probleem voor Pogacar zal vooral zijn dat hij er in principe ook nog vanaf moet als hij wil winnen.quote:Op woensdag 26 maart 2025 09:20 schreef Dale__Cooper het volgende:
Het zou mooi zijn als hij Roubaix rijdt. Top 5/10 zal wel lukken, maar ik zie hem echt niet Mathieu en Wout volgen.
Woutquote:Op woensdag 26 maart 2025 09:20 schreef Dale__Cooper het volgende:
Het zou mooi zijn als hij Roubaix rijdt. Top 5/10 zal wel lukken, maar ik zie hem echt niet Mathieu en Wout volgen.
Ik zet Wout tegenwoordig in een rijtje met Philipsen, Mads, Kung en dat soort gasten.quote:Op woensdag 26 maart 2025 11:44 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Die schat ik voor Roubaix niet veel lager in dan Mathieu. Voor Vlaanderen duidelijk wel
Als hij wint is dat de 1e keer sinds 1981!! dat een tourwinnaar Parijs Roubaix wint.quote:Op woensdag 26 maart 2025 10:52 schreef WAvanBuren het volgende:
Hoe kan je nou haten op deze knaap? Dit is toch prachtig? De Tourwinnaar in Roubaix!
Pogiwat een kerel,
Pogacar kijkt blijkbaar meer naar wat ie niet bereikt heeft, dan wat hij wel wint of gewonnen heeft.quote:Op dinsdag 25 maart 2025 23:10 schreef Felagund het volgende:
[..]
Om vervolgens op een van de stroken zijn heup te breken?
Dit zou het mooiste scenario zijn.quote:Op woensdag 26 maart 2025 09:20 schreef Dale__Cooper het volgende:
Het zou mooi zijn als hij Roubaix rijdt. Top 5/10 zal wel lukken, maar ik zie hem echt niet Mathieu en Wout volgen.
En dan rijdt ie Vlaanderen natuurlijk wél gewoon. Altijd tegen mijquote:Op woensdag 26 maart 2025 10:58 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Dat komt voor mij helemaal niet goed uit in de FPCL, ook even ranten dan maar
Nee , ik vind het tof dat hij Roubaix rijdt. Ik denk overigens niet dat hij die gaat winnen
Hij zal ergens nog een trainingsblok in willen bouwen. En dat doet hij nu in de twee weken tussen San Remo en Vlaanderen in plaats van tussen Vlaanderen en de Gold Race.quote:Op woensdag 26 maart 2025 12:27 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Pogacar kijkt blijkbaar meer naar wat ie niet bereikt heeft, dan wat hij wel wint of gewonnen heeft.
Maar ik snap niet dat hij daarom de E3 en GW overslaat. Na GW heeft nog een week de tijd voor de RVV en nog twee weken voor PB.
Ik heb echt medelijden met Jakobsen, op deze manier heeft het toch geen enkele zin. Die moet mentaal in een gruwelijk diep gat zitten.quote:
Het is Sven, van T.quote:Op woensdag 26 maart 2025 15:48 schreef Koffieplanter het volgende:
Wie hoor ik in hemelsnaam, is het Sven (niet de juiste)?
Paul Double op weg naar?quote:Op woensdag 26 maart 2025 16:10 schreef Koffieplanter het volgende:
De wielrenner geworden schaatser Lennart Jasch op weg naar?
De dubbel?quote:
In 2021 reeds omschreven als afschuwelijk door ondergetekende. Je bent een haarlijnkenner of je bent het niet.quote:
Ik zat net op HLN te lezen.quote:Op woensdag 26 maart 2025 14:42 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Ik heb echt medelijden met Jakobsen, op deze manier heeft het toch geen enkele zin. Die moet mentaal in een gruwelijk diep gat zitten.
Ik dacht ook, dat is dit keer wel heel snel.quote:12:51 Start! We zijn eraan begonnen!
14:18 Opgave Fabio Jacobsen
Dit heeft allemaal geen zin zo inderdaad. Een gemiddelde eliterenner zit tot de finale in het peloton.quote:Op woensdag 26 maart 2025 16:35 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Ik zat net op HLN te elzen.
[..]
Ik dacht ook, dat is dit keer wel heel snel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |