abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_217103091
Wie hier heeft dit wel eens gedaan? Doelbewust zeggen, fuck it, we're going broke, en dan spenderen tot het op is. Heerlijk is het. Gewoon, uitgeven, en niet nadenken over de toekomst.

Ik heb dit twee keer gedaan in mijn leven. De eerste keer was met mijm vrouw, toen nog vriendin, we hadden samen iets van 10 ruggen aan spaargeld, en toen hebben we gewoon 4 maanden in het Caribisch gebied de bloemetjes buiten gezet. Heerlijk was dat. Toen we thuiskwamen gewoon weer aan het werk gegaan en opnieuw gaan sparen. Maar ja, was begin 20, de huizen waren nog niet zo gek duur, dus boeide ook echt geen kloot.

En nog iets van 6 of 7 jaartjes geleden ons oude huis verkocht en de overwaarde van anderhalve ton gewoon volledig verbrast aan mooie spullen voor in het nieuwe huis, en vakanties en natuurlijk, het leukste van allemaal, de Efteling.

Daarna weer gaan opbouwen, want ja, de apocalyps kan ook gewoon toeslaan.

Ik vind al dat gespaar soms maar niks. Gewoon lekker leuke dingen doen voordat je een dwarslaesie oploopt.

Vriend van mij komt aan het einde van elke RPG op zn playstation er ook achter dat hij alle consumables nog heeft, dit overkomt mij nooit :P

Wie doet dit ook wel eens? Of blijf je altijs trouw sparen voor een rainy day die wel of niet komt?
-nee-
  woensdag 19 maart 2025 @ 10:34:01 #2
420862 uitkeringsgenieter
Dat moet in je aard liggen
pi_217103140
Goh wat een heerlijk gevoel moet dat geven. Zonder centen zitten en de wasmachine o.i.d. gaat kapot. :')
Je bent een waardeloze agent.
pi_217103205
Nee nooit gedaan, ga ik ook niet doen, Zou niet weten waarom.
pi_217103208
Nog nooit van gehoord dat iemand dit zou doen. Persoonlijk zou ik het nooit doen. En dan ook zeker niet aan de Efteling.
Mankind is poised midway between the gods and the beasts
pi_217103211
Ik heb het een jaar of 15 geleden gedaan. Eerst flink sparen, toen heb ik heel veel verkocht, rest in opslag gezet, huurhuis en baan opgezegd en toen heb ik bijna een half jaar gereisd. Begon met 20k en had aan het eind nog net genoeg geld om van te leven en snel weer een baan en nieuw huis te zoeken. Dat laatste was nog het lastigste. Heb noodgedwongen een tijdje bij mijn ouders gewoond, langer dan gepland, en dat was niet zo tof. Zou dat nu niet meer zo doen. Al heb ik nu veel meer geld dan toen. Altijd zorgen voor een thuisbasis.
  woensdag 19 maart 2025 @ 10:43:47 #6
44346 junkiesietze
Trotse Scooter-rijder.
pi_217103213
nee lijkt me doodeng. straks is het op en raak je je baan kwijt door iets randoms ofzo.

altijd minimaal 30k spaargeld op de rekening.
Ik boek je met mijn neon je weet.
en ik heb ook een auto.
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 19 maart 2025 @ 10:47:33 #7
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_217103252
Niet bewust, wel ooit mijn volledige spaargeld er doorheen gegokt (toen ik wedden op sport nog puur als gokken deed), dat was jammer. Wel een goede les, achteraf :D

Maar bewust, dat zou ik een beetje eng vinden.
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
pi_217103255
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 10:43 schreef Nagelslak het volgende:
Nog nooit van gehoord dat iemand dit zou doen. Persoonlijk zou ik het nooit doen. En dan ook zeker niet aan de Efteling.
Moet je nog flink je best voor doen, want duurste Efteling abo heb je voor 400 euro per jaar.

Baan opzeggen, huis verkopen en van dat geld gewoon heel het jaar in het Efteling hotel gaan slapen (praktisch wonen) en elke dag naar de Efteling gaan tot je blut bent. Nooit boodschappen halen, gewoon alles in de Efteling kopen voor woekerprijzen. Geen idee hoe lang je dat vol kan houden dan.
Ook geen zin om de berekening van maandelijkse kosten te maken.

[ Bericht 8% gewijzigd door Hyaenidae op 19-03-2025 10:54:07 ]
pindazakje
  woensdag 19 maart 2025 @ 10:49:34 #9
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_217103269
In verband met de internationale situtie en de oorlogsdreiging ga ik nu ook 6x per jaar op vliegvakantie. In het kader van: misschien is het over 4 jaar helemaal niet meer mogelijk.
Mijn geld op krijgen zal nooit meer lukken, daarvoor heb ik 30 jaar lang te hard gewerkt, te goed belegd en te braaf gespaard. Maar 25K per jaar lukt me wel.
The End Times are wild
pi_217103285
Alles is wel erg fatalistisch, maar ik zie inmiddels wel de veel grotere waarde van ervaringen dan van geld. Een kleine basis om op terug te vallen zou ik altijd houden, maar als jouw droom is om een jaar Noorwegen te verkennen of zoiets, dan zijn die centen dat meer waard dan op de bank met nog het risico dat je tegen de tijd dat je de tijd hebt om het te spenderen er niet meer (toe in staat) bent.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Friedman on Donahue
  woensdag 19 maart 2025 @ 10:56:12 #11
505678 MisterFox
declare(strict_types=1);
pi_217103330
Ik zit zelf financieel aan de grond. Als het goed is het ik over twee jaar minimaal ¤20.000 ,- in mijn spaarpot. Ik ga zelf echt even op de rem trappen.
MNy paws caiuse aaS ;lotr of typo'zx 🦊
pi_217103403
Verschrikkelijk dom om te doen. Ik zit er wel aan te denken om bij het aanbreken van mijn pensioen een splinternieuwe Mercedes E-klasse aan te schaffen. Dan blijft er nog veel over voor de rest van mijn pensioen.
pi_217103450
Beetje een extreem scenario wat TS hier schetst; een beetje spaargeld is immers wel handig; maar ik snap het idee/het gevoel wel.

Wat mij heel erg opvalt (en wat ik ook heel erg bijzonder vind) is dat weinig mensen de waarde van geld lijken te begrijpen. Daarmee bedoel ik niet dat ze het lukraak opmaken, maar meer dat ze geld oppotten/sparen zonder doel. Of het nou gewoon sparen is, bewust beleggen of je geld in vastgoed stoppen; er zijn maar weinig mensen die er een einddoel mee in gedachten hebben. Ja, zoveel mogelijk geld hebben. En dan? Geld is en blijft gewoon een middel om iets anders mee te doen; niet meer niet minder.

Ervaringen > geld, all day any day. Maar helaas zijn er mensen die dat (zelfs op latere leeftijd) nooit zullen begrijpen.
pi_217103467
Ook wel grappig als je dit topic dan even snel doorspit: het woordje angst (of een beschrijving ervan) staat eigenlijk centraal. We zijn zo bang, terwijl een kleine spaarpotje echt meer dan voldoende is.
pi_217103480
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:03 schreef Vincent_student het volgende:
Verschrikkelijk dom om te doen. Ik zit er wel aan te denken om bij het aanbreken van mijn pensioen een splinternieuwe Mercedes E-klasse aan te schaffen. Dan blijft er nog veel over voor de rest van mijn pensioen.
Ben je dan ook beschikbaar voor taxi-ritten met die auto?
pindazakje
pi_217103546
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:09 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Ben je dan ook beschikbaar voor taxi-ritten met die auto?
Nee natuurlijk niet, ik ben dan met pensioen. Dan ga ik leven als Uitkeringstrekker.
  woensdag 19 maart 2025 @ 11:16:21 #17
505619 Origami94
#FreeKlopkoek
pi_217103595
quote:
1s.gif Op woensdag 19 maart 2025 10:47 schreef heywoodu het volgende:
Niet bewust, wel ooit mijn volledige spaargeld er doorheen gegokt (toen ik wedden op sport nog puur als gokken deed), dat was jammer. Wel een goede les, achteraf :D

Maar bewust, dat zou ik een beetje eng vinden.
_O_

Wat een god.

Waarom is dit team lid nog geen admin? En sommige admins wel?
pi_217103709
quote:
14s.gif Op woensdag 19 maart 2025 10:24 schreef Marsenal het volgende:
Wie doet dit ook wel eens? Of blijf je altijs trouw sparen voor een rainy day die wel of niet komt?
We kopen en doen alles wat we nodig vinden en leuk vinden. Wat overblijft stouwen we al jaren in ETF's.
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_217103711
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 10:47 schreef Hyaenidae het volgende:
Baan opzeggen, huis verkopen en van dat geld gewoon heel het jaar in het Efteling hotel gaan slapen (praktisch wonen) en elke dag naar de Efteling gaan tot je blut bent.
Wat lijkt me dat heerlijk, lekker tien keer per dag in de Python, en dat een heel jaar lang.
pi_217103732
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:08 schreef Solispolar het volgende:
Ook wel grappig als je dit topic dan even snel doorspit: het woordje angst (of een beschrijving ervan) staat eigenlijk centraal. We zijn zo bang, terwijl een kleine spaarpotje echt meer dan voldoende is.
Opvallend wel, ja.

In de eerste situatie die ik beschreef, toen was ik jong, en ben wit en fysiek in orde, dus dan weet je, in nederland ga ik altijd een inkomen kunnen maken, dan kom je er altijd weer bovenop.

Toen ik mn overwaarde opsnoepte, was die situatie anders. Kinderen, een huis, verantwoordelijkheden... Maar wel een goed inkomen, dus als de wasmachine stukgaat is bij het eerstvolgende salaris de boel weer op orde. Dus dat is dan voor mij gewoon geen zwaar argument.
Daar zit natuurlijk de crux. Of je nou 10k of 100k verbrast, als je een stabiel inkomen hebt, is er weinig reden tot zorg. Je kan het zonde vinden, maar waar is het geld dan voor, inderdaad?

Ik weet ook hoe het is om echt arm te zijn, ik heb echt jarenlang minder dan niks gehad. Misschien dat dat ook een andere mindset creeert. Geld boeit me dan soms echt niet. Of je het nou hebt of niet.
-nee-
pi_217103734
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:21 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:

[..]
Wat lijkt me dat heerlijk, lekker tien keer per dag in de Python, en dat een heel jaar lang.
Geniet0n
-nee-
pi_217103743
quote:
14s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:23 schreef Marsenal het volgende:
Daar zit natuurlijk de crux. Of je nou 10k of 100k verbrast, als je een stabiel inkomen hebt, is er weinig reden tot zorg. Je kan het zonde vinden, maar waar is het geld dan voor, inderdaad?

Pensioen.
pi_217103756
quote:
1s.gif Op woensdag 19 maart 2025 10:43 schreef Farenji het volgende:
Ik heb het een jaar of 15 geleden gedaan. Eerst flink sparen, toen heb ik heel veel verkocht, rest in opslag gezet, huurhuis en baan opgezegd en toen heb ik bijna een half jaar gereisd. Begon met 20k en had aan het eind nog net genoeg geld om van te leven en snel weer een baan en nieuw huis te zoeken. Dat laatste was nog het lastigste. Heb noodgedwongen een tijdje bij mijn ouders gewoond, langer dan gepland, en dat was niet zo tof. Zou dat nu niet meer zo doen. Al heb ik nu veel meer geld dan toen. Altijd zorgen voor een thuisbasis.
Wat weerhield je ervan om je woning gewoon aan te houden en eventueel onder te verhuren?
pi_217103814
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:25 schreef Vincent_student het volgende:

[..]
Pensioen.
Goed antwoord natuurlijk
-nee-
pi_217103872
Dit is hoe mijn man en ik leven. We hebben geen kinderen en ik vind het heerlijk.

Wij verdienen bovengemiddeld allebei en hebben een goede fulltime baan (stressvol, lange dagen, overwerk). Wij sparen niet en geven met gemak - tot grote verbazing van anderen - ¤25k uit op vakantie van nog geen twee weken en gaan 3x per jaar op vakantie. Als de vakantiedagen op zijn, kopen wij mooie en dure spullen in huis, gaan uit eten en doen boodschappen zonder op de centen te letten. Met kleren let ik wel op de sale altijd en ben niet van de grote showy merken.

Onze ouders daarentegen zijn echte spaarders, hebben armoede gekend en letten nog op de dag van vandaag op de centen. Ook zij zijn net zoals wij harde werkers.
pi_217103924
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:25 schreef Vincent_student het volgende:

[..]
Pensioen.
Denk je dat je gezond bent gedurende je pensioen?
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_217103926
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 10:49 schreef LXIV het volgende:
In verband met de internationale situtie en de oorlogsdreiging ga ik nu ook 6x per jaar op vliegvakantie. In het kader van: misschien is het over 4 jaar helemaal niet meer mogelijk.
Mijn geld op krijgen zal nooit meer lukken, daarvoor heb ik 30 jaar lang te hard gewerkt, te goed belegd en te braaf gespaard. Maar 25K per jaar lukt me wel.
Wat een opschepperij weer, misschien is het salaristopic iets voor je.
  woensdag 19 maart 2025 @ 11:41:06 #28
208890 June.
Seriously?
pi_217103933
Ik zou nooit alles opmaken, daarvoor ben ik toch te zuinig opgevoed ;) Daarnaast 'wat als' je inkomstenbron opdroogt / verminderd door ziekte of je gaat uit elkaar, dan spaar je natuurlijk een stuk minder makkelijk.

Maar ik ben wel meer van het uitgeven dan dat mijn vriend dat doet. Zo vind ik het geen probleem om 500+ euro uit te geven in een sterrenrestaurant. Of kies ik liever een duurdere/luxere hotelkamer. Of nu met ons nieuwe huis kies ik makkelijker voor de duurdere en mooiere optie, dan de 'wel oke' optie.

Daarbij werk ik nu ook al een dag minder en misschien straks nog wel een dag minder. Dus dat kost me nu ook geld. Maar de extra vrije tijd voor mezelf én mijn kinderen zijn dat zeker waard :)
Shine bright like a diamond.
pi_217103944
quote:
1s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:36 schreef TheInnocent het volgende:
Dit is hoe mijn man en ik leven. We hebben geen kinderen en ik vind het heerlijk.

Wij verdienen bovengemiddeld allebei en hebben een goede fulltime baan (stressvol, lange dagen, overwerk). Wij sparen niet en geven met gemak - tot grote verbazing van anderen - ¤25k uit op vakantie van nog geen twee weken en gaan 3x per jaar op vakantie. Als de vakantiedagen op zijn, kopen wij mooie en dure spullen in huis, gaan uit eten en doen boodschappen zonder op de centen te letten. Met kleren let ik wel op de sale altijd en ben niet van de grote showy merken.

Onze ouders daarentegen zijn echte spaarders, hebben armoede gekend en letten nog op de dag van vandaag op de centen. Ook zij zijn net zoals wij harde werkers.
Tja, met een leuke erfenis in het vooruitzicht kun je inderdaad rijkelijk leven en hoef je niet te sparen. Word voor je gedaan. Wat een luxe.
pi_217103971
Mijn ouders hebben ook hun hele leven keihard gewerd en gespaard. Nu magere hein om het hoekje komt kijken, genieten ze voluit en smijten ze met geld :D
Tja, zou ik ook doen als je de dood al zo'n beetje voor je deur staat. Maar een aangetrouwd familielid maakt daar nu opmerkingen over. (Die zei letterlijk eens een keer, daar gaat onze erfenis). Ik vind het alleen maar prachtig. Daar hebben die ouwelui voor gespaard. Ze gaan binnenkort op een cruise nu het fysiek nog (net) kan.
pi_217103974
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:41 schreef June. het volgende:
Zo vind ik het geen probleem om 500+ euro uit te geven in een sterrenrestaurant.
Ach ja, ieder zijn ding. Uit eten in een sterrenrestaurant lijkt mij dus helemaal niets. Maar ik ben dan ook een moeilijke eter, ik vind veel dingen niet lekker. Geef mij maar het kindermenu.
  woensdag 19 maart 2025 @ 11:47:08 #32
208890 June.
Seriously?
pi_217103991
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:45 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:

[..]
Ach ja, ieder zijn ding. Uit eten in een sterrenrestaurant lijkt mij dus helemaal niets. Maar ik ben dan ook een moeilijke eter, ik vind veel dingen niet lekker. Geef mij maar het kindermenu.
Ik vond veel dingen ook niet lekker, totdat het echt een keer goed bereid is ;)
Uiteten in een sterrenrestaurant is dan ook meer een belevenis. Daar ga je niet na 1-2u weer weg, maar zit je gerust van 18u tot 24u aan tafel (of van 12u tot 18u voor 'lunch')
Shine bright like a diamond.
pi_217103992
Gewoon all-in naar Bitcoin

Dan ben je fiat kwijt en kun je je rijkdom in de toekomst niet meer opmaken..

Zelfs je volgende generaties niet.
pi_217104007
quote:
14s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:23 schreef Marsenal het volgende:
Daar zit natuurlijk de crux. Of je nou 10k of 100k verbrast, als je een stabiel inkomen hebt, is er weinig reden tot zorg. Je kan het zonde vinden, maar waar is het geld dan voor, inderdaad?
Ja, zo sta ik er eigenlijk ook wel in. Momenteel heb ik misschien 5k ofzo op de bank (vorig jaar wel verhuisd en een kind gekregen, dus toen is er best het een en ander opgegaan). Wel heb ik een hele stabiele baan, waarin ik met 3.5k netto niet enorm slecht verdien. Daarvan gaat slechts ergens tussen de 200 en 300 euro naar de spaarrekening, maar de rest gaat gewoon op aan uit eten, Efteling-abonnement, kroeg, reizen, m'n dochtertje, tijdens boodschappen doen nergens op letten en gewoon de A-merken kopen, een BMW hebben en dat soort fratsen. Vind ik allemaal veel waardevoller dan 500 euro per maand extra naar de spaarrekening kunnen sturen.

Onvoorziene dingen kan ik gewoon van mijn salaris betalen. Vorige maand was de auto nog kapot, wat me 500 euro kostte. Dat betaal ik gewoon vanaf de lopende rekening zonder mijn buffer aan te moeten spreken. Dan maar een maandje wat minder uit eten en naar de kroeg. Ik lig allemaal niet zo wakker van die doemscenario's en ook niet van slechts 5k hebben.
  woensdag 19 maart 2025 @ 11:48:52 #35
208890 June.
Seriously?
pi_217104009
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:45 schreef Vincent_student het volgende:
Mijn ouders hebben ook hun hele leven keihard gewerd en gespaard. Nu magere hein om het hoekje komt kijken, genieten ze voluit en smijten ze met geld :D
Tja, zou ik ook doen als je de dood al zo'n beetje voor je deur staat. Maar een aangetrouwd familielid maakt daar nu opmerkingen over. (Die zei letterlijk eens een keer, daar gaat onze erfenis). Ik vind het alleen maar prachtig. Daar hebben die ouwelui voor gespaard. Ze gaan binnenkort op een cruise nu het fysiek nog (net) kan.
Dat doen mijn ouders ook. Eindelijk met pensioen en dan mogen ze het niet uitgeven omdat ze het moeten bewaren voor de kinderen? :D ;(
Shine bright like a diamond.
pi_217104020
quote:
1s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:36 schreef TheInnocent het volgende:
Dit is hoe mijn man en ik leven. We hebben geen kinderen en ik vind het heerlijk.

Wij verdienen bovengemiddeld allebei en hebben een goede fulltime baan (stressvol, lange dagen, overwerk). Wij sparen niet en geven met gemak - tot grote verbazing van anderen - ¤25k uit op vakantie van nog geen twee weken en gaan 3x per jaar op vakantie. Als de vakantiedagen op zijn, kopen wij mooie en dure spullen in huis, gaan uit eten en doen boodschappen zonder op de centen te letten. Met kleren let ik wel op de sale altijd en ben niet van de grote showy merken.

Onze ouders daarentegen zijn echte spaarders, hebben armoede gekend en letten nog op de dag van vandaag op de centen. Ook zij zijn net zoals wij harde werkers.
Work hard, play hard.
Maar hoe verbras je 25k in 2 weken op vakantie en dat 3x per jaar.
Dan komen er coke, champagne, hoeren en een dik jacht aan te pas?
pindazakje
  woensdag 19 maart 2025 @ 11:50:34 #37
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_217104021
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:07 schreef Solispolar het volgende:
Beetje een extreem scenario wat TS hier schetst; een beetje spaargeld is immers wel handig; maar ik snap het idee/het gevoel wel.

Wat mij heel erg opvalt (en wat ik ook heel erg bijzonder vind) is dat weinig mensen de waarde van geld lijken te begrijpen. Daarmee bedoel ik niet dat ze het lukraak opmaken, maar meer dat ze geld oppotten/sparen zonder doel. Of het nou gewoon sparen is, bewust beleggen of je geld in vastgoed stoppen; er zijn maar weinig mensen die er een einddoel mee in gedachten hebben. Ja, zoveel mogelijk geld hebben. En dan? Geld is en blijft gewoon een middel om iets anders mee te doen; niet meer niet minder.

Ervaringen > geld, all day any day. Maar helaas zijn er mensen die dat (zelfs op latere leeftijd) nooit zullen begrijpen.
Ik denk dat ik onder die groep val, maar daar zit iets achter, namelijk een lange periode van armoede en onzekerheid qua inkomsten (ondanks dat ik soms 80 uur pw werkte maar ik heb een nare oplichter van een ex met psychiatrische problematiek, lang verhaal verder).

Dus ik wil nooit meer in de stress zitten of de auto wel gerepareerd kan worden of dat het schoolgeld van de kinderen er niet af kan, dus mijn idee van een buffer is wat royaler dan die van andere mensen. Voor mij is de waarde van een dure vakantie veel minder dan de rust dat zo'n bedrag aangesproken kan worden.

Dus wat betreft "ervaringen > geld": ervaringen als in angst zitten over de energie-aansluiting en hopen dat de pot pindakaas het einde van de week haalt zetten dingen voor mij in perspectief. Ik snap weer mensen niet die voor vluchtige dingen bakken met geld uitgeven.

Moet iedereen zelf weten. Jij bent niet degene die bepaalt of ik de waarde van geld wel of niet "begrijp", toch?
  woensdag 19 maart 2025 @ 11:52:00 #38
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_217104030
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:48 schreef June. het volgende:

[..]
Dat doen mijn ouders ook. Eindelijk met pensioen en dan mogen ze het niet uitgeven omdat ze het moeten bewaren voor de kinderen? :D ;(
Dat vind ik ook altijd zo vreselijk ja. Het is hun geld, toch?
pi_217104031
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:48 schreef June. het volgende:

[..]
Dat doen mijn ouders ook. Eindelijk met pensioen en dan mogen ze het niet uitgeven omdat ze het moeten bewaren voor de kinderen? :D ;(
Ja, daar hebben ze voor gewerkt toch? Ik zit nog een beetje te stoken ook. Het enige van waarde in dat hele huis is een grote staklok. Dat ding schijnt veel geld op te kunnen brengen. Mijn schoonzus zei ik een keer "ik vind dat een hele mooie klok". Ja, dan zie ik de bui al hangen. Dus ik heb een keer tegen mij pa gezegd: weet je, verkoop dat ding, en ga nou eens keer naar dat land waar je naar toe wilde om te zien. Ik lig in een deuk als ze het echt doen.
pi_217104038
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:41 schreef Vincent_student het volgende:

[..]
Tja, met een leuke erfenis in het vooruitzicht kun je inderdaad rijkelijk leven en hoef je niet te sparen. Word voor je gedaan. Wat een luxe.
Ik ben mijn ouders juist aan het adviseren alle vastgoed te verkopen en lekker te genieten van wat ze altijd wilden doen. Ga lekker naar de Malediven een paar maanden, beleef, ga op pad nu je gezond bent en hou 1 huurhuis over. Maar nee, ze willen het achterlaten aan de kinderen. Het is gewoon een heel andere mentaliteit.
pi_217104050
quote:
10s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:50 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Work hard, play hard.
Maar hoe verbras je 25k in 2 weken op vakantie en dat 3x per jaar.
Dan komen er coke, champagne, hoeren en een dik jacht aan te pas?
Bij verjaardagen en kerst en oudnieuw hele zalen afhuren en alle familie en vrienden uitnodigen en lekker eten met elkaar, bandje huren, leuk dansen en inderdaad champagne. Geloof me: dan gaat het hard, dan moet je die koppen van de aangetrouwde familie zien. Het is vreemd, maar het zijn vaak niet de eigen kinderen die zitten te wachten op een erfenis.
pi_217104053
Ik ben zelf eigenlijk best wel een spaarder, en ik geef niet veel uit.

Toen ik zes jaar geleden moest verhuizen omdat mijn vorige woning gesloopt werd, kreeg ik iets meer dan zesduizend euro verhuisvergoeding, maar zelfs daar heb ik weinig aan uitgegeven.

Verder heb ik best wel een aardig spaarcentje, maar op een of andere manier geef ik het niet uit. Ik ben toch maar alleen, dus een heleboel dingen die je anders misschien wel zou doen, doe je dan niet.
pi_217104054
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 10:49 schreef LXIV het volgende:
In verband met de internationale situtie en de oorlogsdreiging ga ik nu ook 6x per jaar op vliegvakantie. In het kader van: misschien is het over 4 jaar helemaal niet meer mogelijk.
Mijn geld op krijgen zal nooit meer lukken, daarvoor heb ik 30 jaar lang te hard gewerkt, te goed belegd en te braaf gespaard. Maar 25K per jaar lukt me wel.
25k per jaar haal ik ook wel, en dan doe ik nog vrij zuinig aan en amper vakanties. De andere helft van het jaarinkomen gaat naar de spaarrekening. Of bedoel je dat je die 25k alleen al aan vakanties besteedt?
pindazakje
  woensdag 19 maart 2025 @ 11:57:18 #44
9001 Gunner
#teamkroegenlos
pi_217104081
Nee, zit niet in me. Ook niet omdat ik niet van plan ben tot m'n 67e door te gaan.
Where law ends, tyrrany begins.
pi_217104100
quote:
2s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:57 schreef Gunner het volgende:
Nee, zit niet in me. Ook niet omdat ik niet van plan ben tot m'n 67e door te gaan.
Wil je al eerder de pijp uit gaan?
pindazakje
  woensdag 19 maart 2025 @ 12:03:26 #46
505678 MisterFox
declare(strict_types=1);
pi_217104125
quote:
2s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:57 schreef Gunner het volgende:
Nee, zit niet in me. Ook niet omdat ik niet van plan ben tot m'n 67e door te gaan.
Wat verdien je per maand en wat doe je? Heb je een partner? Hoe oud ben je nu?
MNy paws caiuse aaS ;lotr of typo'zx 🦊
pi_217104128
quote:
10s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:50 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Work hard, play hard.
Maar hoe verbras je 25k in 2 weken op vakantie en dat 3x per jaar.
Dan komen er coke, champagne, hoeren en een dik jacht aan te pas?
Hoe? Een overnachting van ¤2k op een private eiland. 10 dagen en als het kan business class reizen met de emirates. Helemaal uitgerust terugkomen en dan weer aan de bak.

Met kinderen zouden we niet zoveel kunnen werken en dit niet kunnen betalen en ook niet buiten de schoolvakanties reizen. Nu kan het nog allemaal.
pi_217104129
quote:
1s.gif Op woensdag 19 maart 2025 10:43 schreef Farenji het volgende:
Ik heb het een jaar of 15 geleden gedaan. Eerst flink sparen, toen heb ik heel veel verkocht, rest in opslag gezet, huurhuis en baan opgezegd en toen heb ik bijna een half jaar gereisd. Begon met 20k en had aan het eind nog net genoeg geld om van te leven en snel weer een baan en nieuw huis te zoeken. Dat laatste was nog het lastigste. Heb noodgedwongen een tijdje bij mijn ouders gewoond, langer dan gepland, en dat was niet zo tof. Zou dat nu niet meer zo doen. Al heb ik nu veel meer geld dan toen. Altijd zorgen voor een thuisbasis.
Nou, dat zullen je ouders leuk hebben gevonden. Eindelijk gaat hun zoon na 20 jaar ofzo ellende het huis uit, kunnen ze eindelijk weer eens zelf gaan leven, krijgt hun zoon een zenuwinzinking, verbrast al zijn spaargeld binnen een jaar, en komt dan ook nog weer doodleuk aankakken met de melding dat 'ie geen geld meer heeft om ergens een slaapplaats te vinden en of hij alsjeblieft nog een keer hun vrijheid mag komen afpakken.

Je ouders waren gek, en jij mag in je handjes knijpen dat ze geen ruggegraat hebben.

", en dat was niet zo tof."

Nee, natuurlijk was dat niet zo tof. Je had je leven al vrijwel meteen verkloot nadat je op jezelf ging proberen te staan, en je moest op hun kosten opnieuw beginnen.

:7
pi_217104136
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:50 schreef Qarrad het volgende:

[..]
Jij bent niet degene die bepaalt of ik de waarde van geld wel of niet "begrijp", toch?
Zeker niet, volgens mij noem ik je ook niet bij naam toch? Maar het feit dat je zo reageert geeft in ieder geval aan dat je je aangesproken voelt ;)

En ik snap de gedachte (en ik herken het helaas ook; ik heb ook een aantal jaren van loonstrookje naar loonstrookje moeten leven). Maar het is onderaan de streep niet veel anders dan de voetballer die een enkel breekt en vervolgens zijn verdere carrière zoekt naar oneffenheden op het veld. Dan ga je feitelijk gewoon gebukt onder je angst.

En dat staat los van het feit dat een buffertje handig is hoor. Ik snap heel goed dat je voor de grote uitgaven een potje wil hebben (dat heb ik inmiddels ook). Ik doelde meer op de mensen die van 2 ton 4 ton maken en van 4 ton 8 ton en vervolgens 80 worden en het geld (na 30% te hebben afgedragen aan de belasting) overmaken naar hun kinderen.
pi_217104140
quote:
10s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:50 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Work hard, play hard.
Maar hoe verbras je 25k in 2 weken op vakantie en dat 3x per jaar.
Dan komen er coke, champagne, hoeren en een dik jacht aan te pas?
Ik ben eens in Miami geweest, weekje Ritz Carlton en dagtripjes, dan is 25k zo weg. En dan vlieg je niet eens business class.

Gelukkig hoefde ik die rekening niet te betalen :P
-nee-
  woensdag 19 maart 2025 @ 12:05:18 #51
505678 MisterFox
declare(strict_types=1);
pi_217104145
quote:
1s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:36 schreef TheInnocent het volgende:
Dit is hoe mijn man en ik leven. We hebben geen kinderen en ik vind het heerlijk.

Wij verdienen bovengemiddeld allebei en hebben een goede fulltime baan (stressvol, lange dagen, overwerk). Wij sparen niet en geven met gemak - tot grote verbazing van anderen - ¤25k uit op vakantie van nog geen twee weken en gaan 3x per jaar op vakantie. Als de vakantiedagen op zijn, kopen wij mooie en dure spullen in huis, gaan uit eten en doen boodschappen zonder op de centen te letten. Met kleren let ik wel op de sale altijd en ben niet van de grote showy merken.

Onze ouders daarentegen zijn echte spaarders, hebben armoede gekend en letten nog op de dag van vandaag op de centen. Ook zij zijn net zoals wij harde werkers.
Wat komt er binnen per maand samen?
MNy paws caiuse aaS ;lotr of typo'zx 🦊
pi_217104150
En laatst begaf de computer van pa het. Dus werd het een nieuwe computer, en niet van een ruggetje, maar een behoorlijk ding met toeters en bellen. Het geld kan niet mee het graf in. :)
Als je tegen je stervensdag aan zit, kan het je weinig schelen en trek je nog even tussendoor een fijn flesje wijn open. ^O^
Wij moeten allemaal letten op onze gezondheid, maar als je tegen de 100 aan gaat leunen, hoef je daar geen rekening meer mee te houden.
  woensdag 19 maart 2025 @ 12:06:37 #53
505678 MisterFox
declare(strict_types=1);
pi_217104160
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:05 schreef Vincent_student het volgende:
En laatst begaf de computer van pa het. Dus werd het een nieuwe computer, en niet van een ruggetje, maar een behoorlijk ding met toeters en bellen. Het geld kan niet mee het graf in. :)
Als je tegen je stervensdag aan zit, kan het je weinig schelen en trek je nog even tussendoor een fijn flesje wijn open. ^O^
Wij moeten allemaal letten op onze gezondheid, maar als je tegen de 100 aan gaat leunen, hoef je daar geen rekening meer mee te houden.
Ik heb uit betrouwbare bron vernomen dat dagelijks één bier open trekken gezond is.
MNy paws caiuse aaS ;lotr of typo'zx 🦊
pi_217104184
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:05 schreef Vincent_student het volgende:
Als je tegen je stervensdag aan zit, kan het je weinig schelen en trek je nog even tussendoor een fijn flesje wijn open. ^O^
Het schijnt ook vrij vaak voor te komen dat oudere mensen die met een been in het graf staan, flinke geldbedragen gaan schenken.
pi_217104196
quote:
1s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:36 schreef TheInnocent het volgende:
Dit is hoe mijn man en ik leven. We hebben geen kinderen en ik vind het heerlijk.

Wij verdienen bovengemiddeld allebei en hebben een goede fulltime baan (stressvol, lange dagen, overwerk). Wij sparen niet en geven met gemak - tot grote verbazing van anderen - ¤25k uit op vakantie van nog geen twee weken en gaan 3x per jaar op vakantie. Als de vakantiedagen op zijn, kopen wij mooie en dure spullen in huis, gaan uit eten en doen boodschappen zonder op de centen te letten. Met kleren let ik wel op de sale altijd en ben niet van de grote showy merken.

Onze ouders daarentegen zijn echte spaarders, hebben armoede gekend en letten nog op de dag van vandaag op de centen. Ook zij zijn net zoals wij harde werkers.
Is toch heerlijk _O- Ik vind het altijd wel tof zulke verhalen. Lekker om je ook een beetje los te kunnen slaan van de sparende menigte. Laat me raden: veel misgunnende blikken van mensen?
  woensdag 19 maart 2025 @ 12:12:38 #56
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_217104218
Ik deed dit toen ik door die heksenjacht alles kwijtraakte en zoiets had "pak dan alles ook maar" stopte toen ook met het betalen van mijn hypotheek en was ook niet van plan om een uitkering aan te vragen.
Liep uiteindelijk allemaal met een sisser af, maar was er destijds heilig van overtuigd dat het me allemaal geen fuck meer kon schelen. Met de kennis van nu meen ik dat ook nog steeds, al ben ik toch ook wel blij met de wending die het leven heeft genomen toen ik toch anders besloot.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
pi_217104219
quote:
7s.gif Op woensdag 19 maart 2025 10:51 schreef nostra het volgende:
Alles is wel erg fatalistisch, maar ik zie inmiddels wel de veel grotere waarde van ervaringen dan van geld.
Kijk, en hier wordt de vinger onbewust op de zere plek gelegd.

Wat is er mis met 'balans'? Een balans tussen geld verdienen en ervaringen opdoen? Waarom denk je zo zwart/wit? Is er misschien iets mis met je?

Sowieso, waarom stel je 'ervaringen' en 'geld' tegenover elkaar? Het zijn geen gelijkwaardige dingen. Geld is wat het mogelijk maakt om ervaringen op te doen, geld is een voorwaarde, ervaring is een doel.

Alla, je kan ook zonder geld ervaringen opdoen. Namelijk hoe het is om bij het Leger des Heils te slapen, of in een doos onder een brug, ervaringen over hoe moeilijk het is om er niet als een stinkende zwerver uit te zien als je geen wastafel, zeep, scheerapparaat, kapper en wasmachine tot je beschikking hebt. Bedenk bijvoorbeeld dat als je er als een stinkende zwerver uitziet, je kansen op een baan zo ongeveer 0% zijn in deze maatschappij, terwijl je kansen dat je de rest van je leven zwerver zal blijven op zijn minst 25% zijn. Je ervaringen vormen je namelijk, en je ervaringen als zwerver vormen je dus ook verder tot een zwerver, dat verstevigt zichzelf.

Just saying...
pi_217104224
Ik vind weinig dure dingen leuk. Hier werd de efteling genoemd: ik loop echt 1000x liever in een bos. Dure vakanties genoemd: als ik niet met de tent kampeer is het voor mij geen vakantie. En zo kan ik wel even door gaan. Dus nee, ik leef niet om geld uit te geven. Als er echt veel en veel meer binnen zou komen, zou ik er voor zorgen dat dat minder wordt: vrije tijd is meer waard dan geld.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
pi_217104248
10k is toch niet zoveel?? 3 weken boodschappen
Ik zwaai naar dieren.
pi_217104267
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:13 schreef Hanca het volgende:
Ik vind weinig dure dingen leuk. Hier werd de efteling genoemd: ik loop echt 1000x liever in een bos. Dure vakanties genoemd: als ik niet met de tent kampeer is het voor mij geen vakantie. En zo kan ik wel even door gaan. Dus nee, ik leef niet om geld uit te geven. Als er echt veel en veel meer binnen zou komen, zou ik er voor zorgen dat dat minder wordt: vrije tijd is meer waard dan geld.
En dan in je vrije tijd in een kut tent zitten met 35C? of regen terwijl ik thuis zonnepanelen en airco heb..
Ik zwaai naar dieren.
pi_217104316
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:27 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:

[..]
Wat weerhield je ervan om je woning gewoon aan te houden en eventueel onder te verhuren?
Ik wilde er sowieso weg. En ook echt los van alles.
pi_217104318
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:16 schreef Geerd het volgende:

[..]
En dan in je vrije tijd in een kut tent zitten met 35C? of regen terwijl ik thuis zonnepanelen en airco heb..
Ja, niks leuker dan kamperen. Werkelijk waar. Daar kan wat mij betreft geen enkele luxe vakantie waar ter wereld ook tegenop.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
pi_217104393
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:08 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:

[..]
Het schijnt ook vrij vaak voor te komen dat oudere mensen die met een been in het graf staan, flinke geldbedragen gaan schenken.
Zal best. Maar ik ga het opmaken als mister dead aan mijn deur staat te kloppen. Dan hou ik een groot feest met veel eten en drank en iedereen met de taxi naar huis (of hotel) nadat ik een flinke cruise heb gemaakt en misschien wel en vette Rolls Royce waar ik mijn laatste dagen (letterlijk) ga slijten. Wordt alleen een tegenvallertje als de dokter gaat zeggen, sorry, ik heb me vergist, je gaat nog een tijdje door.

En dan kom ik aan de hemelpoort. "Zo, zo, ben je daar. We moeten even met je praten...."
pi_217104416
Vorige week vliegtickets voor 4 personen naar Thailand geboekt, in het hoogseizoen, voor 4 weken. Dan de vakantie zelf nog die best wel een beetje luxueus mag zijn, want we gaan natuurlijk niet beknibbelen, dus eind augustus zal er vrij weinig meer over zijn.
pi_217104420
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:03 schreef RetepV het volgende:

[..]
Nou, dat zullen je ouders leuk hebben gevonden. Eindelijk gaat hun zoon na 20 jaar ofzo ellende het huis uit, kunnen ze eindelijk weer eens zelf gaan leven, krijgt hun zoon een zenuwinzinking, verbrast al zijn spaargeld binnen een jaar, en komt dan ook nog weer doodleuk aankakken met de melding dat 'ie geen geld meer heeft om ergens een slaapplaats te vinden en of hij alsjeblieft nog een keer hun vrijheid mag komen afpakken.

Je ouders waren gek, en jij mag in je handjes knijpen dat ze geen ruggegraat hebben.

", en dat was niet zo tof."

Nee, natuurlijk was dat niet zo tof. Je had je leven al vrijwel meteen verkloot nadat je op jezelf ging proberen te staan, en je moest op hun kosten opnieuw beginnen.

:7
Godsklote zeg wat heb ik jou misdaan?
  woensdag 19 maart 2025 @ 12:31:27 #66
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_217104442
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:39 schreef Questular het volgende:

[..]
Wat een opschepperij weer, misschien is het salaristopic iets voor je.
Opscheppen is niet goed, maar ik had door omstandigheden al in 1990 50.000 gulden op de beurs, waar ik verder van af gebleven ben. Of het een verdienste is of niet, dat is wel veel geld geworden. En daar besteed ik nu. Ja. Dat was ook de vraag in het topic.
The End Times are wild
pi_217104448
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:31 schreef LXIV het volgende:

[..]
Opscheppen is niet goed, maar ik had door omstandigheden al in 1990 50.000 gulden op de beurs, waar ik verder van af gebleven ben. Of het een verdienste is of niet, dat is wel veel geld geworden. En daar besteed ik nu. Ja. Dat was ook de vraag in het topic.
  Redactie Frontpage woensdag 19 maart 2025 @ 12:36:49 #68
21273 JeMoeder
MijnMoeder
pi_217104478
Wat is hier het praktisch nut van?
Ta mère
El Coño
ウイスキー
pi_217104500
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:12 schreef RetepV het volgende:

[..]
Kijk, en hier wordt de vinger onbewust op de zere plek gelegd.

Wat is er mis met 'balans'? Een balans tussen geld verdienen en ervaringen opdoen? Waarom denk je zo zwart/wit? Is er misschien iets mis met je?

Sowieso, waarom stel je 'ervaringen' en 'geld' tegenover elkaar? Het zijn geen gelijkwaardige dingen. Geld is wat het mogelijk maakt om ervaringen op te doen, geld is een voorwaarde, ervaring is een doel.
"Groter dan" is niets zwart-wits, maar juist het vinden van een balans. En natuurlijk is geld hebben een voorwaarde om (gewenste) ervaringen op te doen, maar die voorwaarde is al expliciet besloten in de vraagstelling: je hebt geld als je dat er doorheen kan jagen.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Friedman on Donahue
pi_217104550
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:10 schreef Solispolar het volgende:

[..]
Is toch heerlijk _O- Ik vind het altijd wel tof zulke verhalen. Lekker om je ook een beetje los te kunnen slaan van de sparende menigte. Laat me raden: veel misgunnende blikken van mensen?
Vooral geschrokken blikken van boomers die denk ik meer dan een ton op de bankrekening hebben staan, nog thuiswonende volwassen kinderen hebben die de credit card plunderen waar boomer zo hard voor werkt. Jongeren vinden het fantastisch en de iets oudere overwerkte generatie wil dat leventje ook wel maar lastig qua kosten met 4 jonge kids en men komt niet bepaald uitgerust terug als kinderen druk zijn. Kinderen zijn best wel duur, het is echt het opofferen van je vrijheid, rust, slaap, tijd en geldmiddelen.
pi_217104563
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 10:47 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Moet je nog flink je best voor doen, want duurste Efteling abo heb je voor 400 euro per jaar.

Baan opzeggen, huis verkopen en van dat geld gewoon heel het jaar in het Efteling hotel gaan slapen (praktisch wonen) en elke dag naar de Efteling gaan tot je blut bent. Nooit boodschappen halen, gewoon alles in de Efteling kopen voor woekerprijzen. Geen idee hoe lang je dat vol kan houden dan.
Ook geen zin om de berekening van maandelijkse kosten te maken.
Heb een hekel aan de Efteling dus mijn geld gaat er sowieso niet naar toe
Mankind is poised midway between the gods and the beasts
pi_217104580
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:42 schreef TheInnocent het volgende:

[..]
Vooral geschrokken blikken van boomers die denk ik meer dan een ton op de bankrekening hebben staan, nog thuiswonende volwassen kinderen hebben die de credit card plunderen waar boomer zo hard voor werkt. Jongeren vinden het fantastisch en de iets oudere overwerkte generatie wil dat leventje ook wel maar lastig qua kosten met 4 jonge kids en men komt niet bepaald uitgerust terug als kinderen druk zijn. Kinderen zijn best wel duur, het is echt het opofferen van je vrijheid, rust, slaap, tijd en geldmiddelen.
Maar je krijgt er zóóóveel voor terug
pi_217104587
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:43 schreef Nagelslak het volgende:

[..]
Heb een hekel aan de Efteling dus mijn geld gaat er sowieso niet naar toe
De efteling is toch gewoon een groot verzamelpunt van heel tokkie ned?
Ik zwaai naar dieren.
pi_217104616
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:45 schreef Geerd het volgende:

[..]
De efteling is toch gewoon een groot verzamelpunt van heel tokkie ned?
De Efteling is zowat het summum van genot, als je alles op erotisch vlak buiten beschouwing laat.
Dus logisch dat je er veel tokkies ziet, want die besteden hun tijd liever aan genieten dan aan werken.
pindazakje
pi_217104620
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:45 schreef DjVero het volgende:

[..]
Maar je krijgt er zóóóveel voor terug
Daar kan TS antwoord op geven. Ik zou het niet weten.
  Moderator woensdag 19 maart 2025 @ 12:48:41 #76
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_217104622
Nee nooit gedaan. Wel redelijk wat uitgegeven, ik ben nooit onder mijn veiligheidsgrens gegaan. Die veiligheidsgrens is puur een gevoel dat ik gewoon niet onder dat bedrag wil komen, want dat voelt niet prettig.

Dus nee, nooit gedaan.
Breitling - Instruments for Professionals
  woensdag 19 maart 2025 @ 12:51:56 #77
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_217104657
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:04 schreef Solispolar het volgende:

[..]
Zeker niet, volgens mij noem ik je ook niet bij naam toch? Maar het feit dat je zo reageert geeft in ieder geval aan dat je je aangesproken voelt ;)
Nee, ik sloeg aan op jouw formulering dat sommige mensen de waarde van geld niet begrepen. Zonder al te filosofisch te mijmeren, is waarde een sociale constructie. Voor mij heeft een dure vakantie 0 positieve waarde, voor een ander is het de wereld.
quote:
En ik snap de gedachte (en ik herken het helaas ook; ik heb ook een aantal jaren van loonstrookje naar loonstrookje moeten leven). Maar het is onderaan de streep niet veel anders dan de voetballer die een enkel breekt en vervolgens zijn verdere carrière zoekt naar oneffenheden op het veld. Dan ga je feitelijk gewoon gebukt onder je angst.

En dat staat los van het feit dat een buffertje handig is hoor. Ik snap heel goed dat je voor de grote uitgaven een potje wil hebben (dat heb ik inmiddels ook). Ik doelde meer op de mensen die van 2 ton 4 ton maken en van 4 ton 8 ton en vervolgens 80 worden en het geld (na 30% te hebben afgedragen aan de belasting) overmaken naar hun kinderen.
Ja, dat laatste is ook niet hoe ik het zou willen aanpakken. Denk ook niet dat mijn kinderen - die donders goed snappen hoe ik voor ze krom heb gelegen en lig - tegen die tijd erg vrolijk zouden worden van mij als ik het zo aanpakte.
pi_217104687
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:48 schreef CoolGuy het volgende:
Nee nooit gedaan. Wel redelijk wat uitgegeven, ik ben nooit onder mijn veiligheidsgrens gegaan. Die veiligheidsgrens is puur een gevoel dat ik gewoon niet onder dat bedrag wil komen, want dat voelt niet prettig.

Dus nee, nooit gedaan.
Daarom een zooitje in aandelen, waar ik niet "zomaar" bijkan, mocht ik iets doms willen bestellen als een nieuwe auto ofzo.
Moet je toch eerst ff formulier invullen en voordat het verkocht is duurt toch een paar werkdagen, dan ben je wel weer tot bezinnen gekomen..
Nadeel is wel natuurlijk..dan weer duur kopen wil je het terugstorten.
Ik zwaai naar dieren.
  Moderator woensdag 19 maart 2025 @ 12:59:38 #79
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_217104728
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:55 schreef Geerd het volgende:

[..]
Daarom een zooitje in aandelen, waar ik niet "zomaar" bijkan, mocht ik iets doms willen bestellen als een nieuwe auto ofzo.
Moet je toch eerst ff formulier invullen en voordat het verkocht is duurt toch een paar werkdagen, dan ben je wel weer tot bezinnen gekomen..
Nadeel is wel natuurlijk..dan weer duur kopen wil je het terugstorten.
Dat heb ik me vroeger afgeleerd, dat impulsieve. Ik denk tegenwoordig over dingen minstens 3 dagen na. Als ik het namelijk na die 3 dagen nog steeds wil, dan koop ik het, maar als ik in die 3 dagen begin te twijfelen, dan doe ik het niet. :P
Breitling - Instruments for Professionals
pi_217104772
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:59 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Dat heb ik me vroeger afgeleerd, dat impulsieve. Ik denk tegenwoordig over dingen minstens 3 dagen na. Als ik het namelijk na die 3 dagen nog steeds wil, dan koop ik het, maar als ik in die 3 dagen begin te twijfelen, dan doe ik het niet. :P
ja goede!!

Ander voordeel.. misschien beetje geluk blijft het staan en straks een jaar of 5/8 eerder stoppen met werken
Ik zwaai naar dieren.
  woensdag 19 maart 2025 @ 13:09:56 #81
443733 Pajanus
grgr pajanus
pi_217104879
quote:
7s.gif Op woensdag 19 maart 2025 10:51 schreef nostra het volgende:
Alles is wel erg fatalistisch, maar ik zie inmiddels wel de veel grotere waarde van ervaringen dan van geld. Een kleine basis om op terug te vallen zou ik altijd houden, maar als jouw droom is om een jaar Noorwegen te verkennen of zoiets, dan zijn die centen dat meer waard dan op de bank met nog het risico dat je tegen de tijd dat je de tijd hebt om het te spenderen er niet meer (toe in staat) bent.
Wat een onzin, tuurlijk krijg je dat op als je je best maar doet!
Lachen joh.
pi_217104973
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 12:48 schreef TheInnocent het volgende:

[..]
Daar kan TS antwoord op geven. Ik zou het niet weten.
Tot nu toe nog niks voor terug gekregen, maar als je de organen los verkoopt schijnt het best lucratief te worden.
-nee-
pi_217104999
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 13:02 schreef Geerd het volgende:

[..]
ja goede!!

Ander voordeel.. misschien beetje geluk blijft het staan en straks een jaar of 5/8 eerder stoppen met werken
Waarom niet op je 40ste al?
pindazakje
pi_217105023
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 13:23 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Waarom niet op je 40ste al?
Naah..dan moet ik teveel laten..maar ga wel afbouwen idd 36/32/28/
Ik zwaai naar dieren.
pi_217105038
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 13:26 schreef Geerd het volgende:

[..]
Naah..dan moet ik teveel laten..maar ga wel afbouwen idd 36/32/28/
Oh ik dacht dat je al gestopt was? Of was dat een act.
pindazakje
pi_217105057
quote:
11s.gif Op woensdag 19 maart 2025 13:28 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Oh ik dacht dat je al gestopt was? Of was dat een act.
whehehe ja
Ik zwaai naar dieren.
pi_217105090
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 13:30 schreef Geerd het volgende:

[..]
whehehe ja
:'( :'(
pindazakje
pi_217105111
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:07 schreef Solispolar het volgende:
Beetje een extreem scenario wat TS hier schetst; een beetje spaargeld is immers wel handig; maar ik snap het idee/het gevoel wel.

Wat mij heel erg opvalt (en wat ik ook heel erg bijzonder vind) is dat weinig mensen de waarde van geld lijken te begrijpen. Daarmee bedoel ik niet dat ze het lukraak opmaken, maar meer dat ze geld oppotten/sparen zonder doel. Of het nou gewoon sparen is, bewust beleggen of je geld in vastgoed stoppen; er zijn maar weinig mensen die er een einddoel mee in gedachten hebben. Ja, zoveel mogelijk geld hebben. En dan? Geld is en blijft gewoon een middel om iets anders mee te doen; niet meer niet minder.

Ervaringen > geld, all day any day. Maar helaas zijn er mensen die dat (zelfs op latere leeftijd) nooit zullen begrijpen.
Ik kan je daar wel een korte toelichting op geven;

Ik heb zelf jarenlang in de schulden gezeten door invloed van foute mensen om mij heen én verkeerde beslissingen in en direct na die periode. Inmiddels heb ik de boel alweer de nodige jaren goed op de rit en ook behoorlijk kunnen sparen de afgelopen jaren.

De keerzijde van die medaille kán echter weer zijn dat je enorm voorzichtig gaat worden met geld uitgeven, misschien zelfs bijna tegen het vrekkige aan, in een poging om maar ten allen tijden een zo goed mogelijke buffer te hebben.

Ik begin dat nu ook aan mezelf te merken en realiseer me dat je er óók van moet kunnen genieten. Je moet jezelf van tijd tot tijd ook kunnen belonen. Uiteraard niet zodanig dat je weer financieel opnieuw aan de grond genageld zit, maar af en toe moet je ook eens bereid zijn om flink uit te pakken. Dat houdt je in balans.
pi_217105129
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 13:36 schreef Garfield1985 het volgende:

[..]
Ik kan je daar wel een korte toelichting op geven;

Ik heb zelf jarenlang in de schulden gezeten door invloed van foute mensen om mij heen én verkeerde beslissingen in en direct na die periode. Inmiddels heb ik de boel alweer de nodige jaren goed op de rit en ook behoorlijk kunnen sparen de afgelopen jaren.

De keerzijde van die medaille kán echter weer zijn dat je enorm voorzichtig gaat worden met geld uitgeven, misschien zelfs bijna tegen het vrekkige aan, in een poging om maar ten allen tijden een zo goed mogelijke buffer te hebben.

Ik begin dat nu ook aan mezelf te merken en realiseer me dat je er óók van moet kunnen genieten. Je moet jezelf van tijd tot tijd ook kunnen belonen. Uiteraard niet zodanig dat je weer financieel opnieuw aan de grond genageld zit, maar af en toe moet je ook eens bereid zijn om flink uit te pakken. Dat houdt je in balans.
Goede post ^O^ Ik doel ook absoluut niet op mensen die financiele ellende hebben gekend en daardoor wat voorzichtig zijn geworden. Ik doel vooral op de mensen die van tonnen een miljoen willen maken alleen maar om het geld 'te hebben'. Geld beheren zonder doel. Het doel van jou was vrij duidelijk: Niet meer in de shit komen waar je voorheen wel in hebt gezeten.
pi_217105367
quote:
1s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:36 schreef TheInnocent het volgende:
Met kleren let ik wel op de sale altijd en ben niet van de grote showy merken.
Zoveel geld uitgeven aan van alles en nog wat maar er wel als een sloeber bijlopen. :') Ik heb een hekel aan jouw soort.
Aan het typen...
pi_217105376
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 13:38 schreef Solispolar het volgende:

[..]
Goede post ^O^ Ik doel ook absoluut niet op mensen die financiele ellende hebben gekend en daardoor wat voorzichtig zijn geworden. Ik doel vooral op de mensen die van tonnen een miljoen willen maken alleen maar om het geld 'te hebben'. Geld beheren zonder doel. Het doel van jou was vrij duidelijk: Niet meer in de shit komen waar je voorheen wel in hebt gezeten.
Exacto mundo!
pi_217105388
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 14:15 schreef Yasmin__x het volgende:

[..]
Zoveel geld uitgeven aan van alles en nog wat maar er wel als een sloeber bijlopen. :') Ik heb een hekel aan jouw soort.
Geld uitgeven aan dure merkkleding en willen fungeren als wandelend uithangbord voor de kledingindustrie :')!
  Moderator woensdag 19 maart 2025 @ 14:23:11 #93
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_217105406
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 14:15 schreef Yasmin__x het volgende:

[..]
Zoveel geld uitgeven aan van alles en nog wat maar er wel als een sloeber bijlopen. :') Ik heb een hekel aan jouw soort.
Jij hebt een hékel aan iemand omdat diegene er als 'een sloeber' bij loopt (waar je niks van weet).

Koekkoek.
Breitling - Instruments for Professionals
pi_217105407
quote:
10s.gif Op woensdag 19 maart 2025 11:50 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Work hard, play hard.
Maar hoe verbras je 25k in 2 weken op vakantie en dat 3x per jaar.
Dan komen er coke, champagne, hoeren en een dik jacht aan te pas?
Waarschijnlijk die overhypte vakantielanden, dan gaat het snel.

Ik was naar Dubai en daar was ik in nog geen week ¤5.000 kwijt. :')
Aan het typen...
pi_217105418
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 14:23 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Jij hebt een hékel aan iemand omdat diegene er als 'een sloeber' bij loopt (waar je niks van weet).

Koekkoek.
Als ze er als sloeber bijlopen omdat ze arm zijn en niet anders kunnen, dan vind ik dat zielig maar niet iemand die geld genoeg heeft en er bewust voor kiest er als zwerver bij te lopen.
Aan het typen...
  Moderator woensdag 19 maart 2025 @ 14:26:23 #96
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_217105426
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 14:25 schreef Yasmin__x het volgende:

[..]
Als ze er als sloeber bijlopen omdat ze arm zijn en niet anders kunnen, dan vind ik dat zielig maar niet iemand die geld genoeg heeft en er bewust voor kiest er als zwerver bij te lopen.
Dus als iemand gewoon andere prioriteiten heeft dan die jouw goedkeuring kunnen weg dragen, dan heb jij een hekel aan zo iemand?
Breitling - Instruments for Professionals
pi_217105435
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 14:26 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Dus als iemand gewoon andere prioriteiten heeft dan die jouw goedkeuring kunnen weg dragen, dan heb jij een hekel aan zo iemand?
Precies.
Aan het typen...
pi_217105455
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 14:27 schreef Yasmin__x het volgende:

[..]
Precies.
Hoe vind je dit zelf gaan Yasmin?
  Moderator woensdag 19 maart 2025 @ 14:32:39 #99
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_217105497
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 14:27 schreef Yasmin__x het volgende:

[..]
Precies.
Lijkt me vervelend, want er zijn tig mensen die andere prioriteiten hebben dan jij. Dan heb je dus ook een hekel aan veel 'soorten'.
Breitling - Instruments for Professionals
pi_217105507
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 14:23 schreef Yasmin__x het volgende:

[..]
Waarschijnlijk die overhypte vakantielanden, dan gaat het snel.

Ik was naar Dubai en daar was ik in nog geen week ¤5.000 kwijt. :')
pi_217105526
quote:
0s.gif Op woensdag 19 maart 2025 14:15 schreef Yasmin__x het volgende:

[..]
Zoveel geld uitgeven aan van alles en nog wat maar er wel als een sloeber bijlopen. :') Ik heb een hekel aan jouw soort.
Ow ik loop er absoluut niet als een sloeber bij, sterker nog ik zie er heel elegant uit. Ik heb eerder een mening over mensen die gucci tassen kopen en er bij lopen met 3 kilo make-up en duckface alsof ze de shit zijn maar in werkelijkheid zien deze mensen er komisch uit voor types zoals ik: trashy met enkele hersencellen (hoe minder hersencellen, des te agressiever). Niet bepaald smaakvol.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')