Vind het vooral interessant bij Opslagman dat hij in rente omlaag gaat van 8% vorige project, naar 7,5%. Dat betekent dus dat hij vertrouwen in heeft dat het snel volloopt.quote:Op maandag 3 maart 2025 13:47 schreef peterc het volgende:
[..]
Almere idem basis, evenwel invest door 486911 van 267,5k en nog eentje van 50k. (CCF fondsje?)
1e Fat Phills bij HCN basis meegenomen
quote:Op maandag 3 maart 2025 12:57 schreef DatIsMeTochOokWat het volgende:
GVE | Bootje | 8% | 1e hypotheekStaat GVE in de lokale scheepsvaarkrant ofzo?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Friedman on Donahue
quote:Op maandag 3 maart 2025 11:10 schreef krokodil16 het volgende:
Linkje Opslagman:Hmm, 7,5 is wel wat matig. Bijna goed op mijn bek gegaan met Boxx obligaties, dat geld toen toch ergens anders in gestopt. Daarentegen ken ik Allsafe (ook financieel) goed en dat loopt als een trein. Wel het gevoel dat die self-storage hype op een gegeven moment ten einde moet gaan lopen, afgezien van locatie-locatie-locatie heb je geen USP meer en wordt het een prijsvechtersmarkt (of is dat het al).SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Friedman on Donahue
De lening die hier geherfinancierd wordt zat op 6,00%. Zat in de eerste lening wel, of ik ga deelnemen aan deze nieuwe ga ik de komende uurtjes eens over nadenken.quote:Op maandag 3 maart 2025 13:57 schreef boertje2024 het volgende:
[..]
Vind het vooral interessant bij Opslagman dat hij in rente omlaag gaat van 8% vorige project, naar 7,5%. Dat betekent dus dat hij vertrouwen in heeft dat het snel volloopt.
Totaalbedrag was toen 2500k (ltv bij aanvang 63%) , nu 3000k (ltv bij aanvang 75%) er is geen nieuwe taxatie beschikbaar. Ergens in 2023 was het percentage 8% voor een project met een stuk eigen inbreng (en een ltv van 72% tot 51% afhankelijk van uitgangspunten) , dan voelt die 7.5% wel wat mager.quote:Op maandag 3 maart 2025 14:24 schreef Ricky86 het volgende:
[..]
De lening die hier geherfinancierd wordt zat op 6,00%. Zat in de eerste lening wel, of ik ga deelnemen aan deze nieuwe ga ik de komende uurtjes eens over nadenken.
Ze hebben er wel een speciale pagina voor opgetuigd, inclusief video:quote:Op maandag 3 maart 2025 14:02 schreef nostra het volgende:
[..]
Staat GVE in de lokale scheepsvaarkrant ofzo?
Is er een aannemelijke reden dat de waarde tov de oude taxatie gedaald zou kunnen zijn?quote:Op maandag 3 maart 2025 15:47 schreef tnhb het volgende:
[..]
Totaalbedrag was toen 2500k (ltv bij aanvang 63%) , nu 3000k (ltv bij aanvang 75%) er is geen nieuwe taxatie beschikbaar. Ergens in 2023 was het percentage 8% voor een project met een stuk eigen inbreng (en een ltv van 72% tot 51% afhankelijk van uitgangspunten) , dan voelt die 7.5% wel wat mager.
Of de waarde van het vastgoed is gedaald weet ik niet, maar ik verwacht het eerlijk gezegd niet. Aan de andere kant verwacht ik ook niet dat het ineens fors veel meer waard is geworden, hooguit als je gaat rekenen obv verhuurde waarde maar dat noem ik dan de papieren werkelijkheid.quote:Op maandag 3 maart 2025 17:59 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
[..]
Is er een aannemelijke reden dat de waarde tov de oude taxatie gedaald zou kunnen zijn?
Binnenkort zal er nog wel een herfinanciering aankomen gezien Opslagman Zoetermeer B.V. begin april ook afloopt.
De onderneming heeft zich wel bewezen. Het onderpand zal bij een faillissement niet snel verkocht zijn maar met een bezettingsgraad van 93% zal een ander er wel brood in zien. Het lijkt me dat de opslaghokjesmarkt niet binnen 3 jaar instort (en anders mag je me citeren). De rente is mij ook wat laag maar beter dan het geld op de bankrekening laten staan marineren. En ik ben weer een stapje dichterbij diamant.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. Ik zal daarin vast niet de enige zijn. Voor mij een beetje zorgelijk want ik zit er, voor mijn begrippen, best dik in.
Dit betreft de laatste aflossingsvrije termijn. Als er nu al problemen ontstaan, dan gaat het nog een hobbelige rit worden.
* Sinds de eerste lening zijn er 62 units bijgekomen dus de capaciteit is met ruim 11% gestegen. De bezetting is gestegen van 84% naar 93%. Dit pand is hun kroonjuweel. Ik ben geen taxateur maar dat het o/g in waarde gestegen is lijkt me geen wilde aanname.quote:Op maandag 3 maart 2025 15:47 schreef tnhb het volgende:
[..]
Totaalbedrag was toen 2500k (ltv bij aanvang 63%) , nu 3000k (ltv bij aanvang 75%) er is geen nieuwe taxatie beschikbaar. Ergens in 2023 was het percentage 8% voor een project met een stuk eigen inbreng (en een ltv van 72% tot 51% afhankelijk van uitgangspunten) , dan voelt die 7.5% wel wat mager.
Wat gek. Ik zit daar ook in, maar zie niks van een (vervroegde) aflossingquote:Op maandag 3 maart 2025 20:51 schreef lykkefund het volgende:
Nog geen bericht gezien van Collin, maar plotseling vervroegde aflossing van gezinshuis W*he zie ik net in de wallet.
Dat is vreemd ja, ze hebben er toch maar 1 dacht ik (die nog ruim 2jr te gaan had). Termijn 32 staat er in mijn wallet, nou maar hopen dat het geen vergissing is en dat ik morgen weer mijn administratie moet aanpassen.quote:Op maandag 3 maart 2025 20:57 schreef Essebes het volgende:
[..]
Wat gek. Ik zit daar ook in, maar zie niks van een (vervroegde) aflossing
In de details van het project zie ik idd de aflossing wel staan. In mijn wallet nog niet. Datum staat op vandaag. Lijkt dus wel te kloppen 🫣quote:Op maandag 3 maart 2025 21:07 schreef lykkefund het volgende:
[..]
Dat is vreemd ja, ze hebben er toch maar 1 dacht ik (die nog ruim 2jr te gaan had). Termijn 32 staat er in mijn wallet, nou maar hopen dat het geen vergissing is en dat ik morgen weer mijn administratie moet aanpassen.
Hij is echt wel afgelostquote:Op maandag 3 maart 2025 21:20 schreef Essebes het volgende:
[..]
In de details van het project zie ik idd de aflossing wel staan. In mijn wallet nog niet. Datum staat op vandaag. Lijkt dus wel te kloppen 🫣
De vervroegde aflossing is geen foutje. Het onderpand stond eind vorig jaar te koop:quote:Op maandag 3 maart 2025 21:07 schreef lykkefund het volgende:
[..]
Dat is vreemd ja, ze hebben er toch maar 1 dacht ik (die nog ruim 2jr te gaan had). Termijn 32 staat er in mijn wallet, nou maar hopen dat het geen vergissing is en dat ik morgen weer mijn administratie moet aanpassen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Gelet op de rente van 6,5% vind ik deze vervroegde aflossing wel prima.![]()
Roermond Begij***nhof 24a-1aP ontbreekt ook.quote:Op maandag 3 maart 2025 21:45 schreef zeeland6 het volgende:
SiG.
Voerendaal, Kerkplein 78
Heb twee accounts, Bij de ene is schijf 1A wel bijgeschreven, bij het andere account 1A niet. Erg vreemd.
Graan voor Visch is niet bijgeschreven.
Ook mooi dat ze de verkoop vestiging in 2024 niet apart noemen maar in mindering brengen op de kosten. Oftewel, wat was nu het resultaat zonder de verkoop...quote:Op maandag 3 maart 2025 17:59 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
[..]
Is er een aannemelijke reden dat de waarde tov de oude taxatie gedaald zou kunnen zijn?
Binnenkort zal er nog wel een herfinanciering aankomen gezien Opslagman Zoetermeer B.V. begin april ook afloopt.
De onderneming heeft zich wel bewezen. Het onderpand zal bij een faillissement niet snel verkocht zijn maar met een bezettingsgraad van 93% zal een ander er wel brood in zien. Het lijkt me dat de opslaghokjesmarkt niet binnen 3 jaar instort (en anders mag je me citeren). De rente is mij ook wat laag maar beter dan het geld op de bankrekening laten staan marineren. En ik ben weer een stapje dichterbij diamant.
Toevoeging: Ik vind de winstcijfers in de EBI niet echt denderend. Half miljoen verlies in 2023, 2024 raar jaar wegens verkoop van een vestiging en een prognose voor 2025 die net aan positief is. De gelinkte D&B KVK cijfers in de EBI beslaan de jaren 2020-2022 dus zijn niet actueel.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
https://investeren.sameni(...)berkenwoudestraat-17quote:Berkenwoudestraat 17 Rotterdam LIVE 6 maart 2025 om 11.30 uur
Vandaag presenteren wij een nieuw project aan de Berkenwoudestraat 17 in Rotterdam. Je kunt vanaf 6 maart 2025 om 11.30 uur investeringen toezeggen. De looptijd bedraagt 36 maanden. De LTV van het pand is in totaal 39% van ¤ 770.000 van de marktwaarde in verhuurde staat.
Rentevergoedingen zakelijk tarief:
Rentevergoeding schijf 1A 7,75% ¤ 300.000
Het betreft een nog te realiseren kinderdagverblijf met een bedrijfsruimte. Het object is gelegen op bedrijventerrein Hordijk-West. Parkeren is mogelijk op eigen terrein. Alle dagelijkse voorzieningen bevinden zich in de buurt. Het object is goed te bereiken met de auto, de fiets en met het openbaar vervoer.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |