abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_216462101
quote:
’Airfryer, Nespresso-apparaat, er staat van alles’

Woning van Paul (22) plots bezet door krakers: ’Een heel gek gevoel’
author avatar
Marijn Schrijver

Aangepast: 2 uur geleden3 uur geledenin Binnenland

31
AMSTERDAM - Paul Berden (22) snapt er niets van. Terwijl de student bij zijn ouders in Limburg was, drongen krakers zijn Amsterdamse woning binnen. Nu moet hij bewijzen dat het toch echt zijn appartement is. „Het is gewoon een heel gek gevoel.”

Paul Berden kan niet meer bij zijn tandenborstel en wax. ’Het is van de zotte.’
© Foto Ronald Bakker

Paul Berden kan niet meer bij zijn tandenborstel en wax. ’Het is van de zotte.’

Dinsdag was Berden voor het eerst weer bij de woning op de Rozengracht, waar nu een anarchistische krakersvlag uit het raam hangt. Zijn sleutel werkt niet meer, de indringers hebben het slot van de voordeur vervangen. Ondanks aanbellen en kloppen, deed niemand open.

Eigen spullen
„Mijn bed staat er, gereedschap, er ligt bestek, eigenlijk gewoon alles”, zegt Berden. „Mijn tandenborstel, de wax waar ik mijn haar mee doe, er liggen scheermesjes, shampoo, noem maar op. Het is bizar dat je niet bij je eigen spullen kan. Een Airfryer, Nespresso-apparaat, een koelkast met wodka en speciaal bier. Er staat echt van alles.”

Toch zat Berden vandaag op het politiebureau om te bewijzen dat hij al maanden op het adres woont. Want ook al zitten de krakers er al sinds afgelopen weekend, van een ontruiming lijkt nog geen sprake. Terwijl je niet zomaar mag inbreken om iemands woning af te pakken, zelfs niet in het krakersvriendelijke Amsterdam.

„Naar mijn mening is er genoeg bewijs dat ik daar woon”, zegt Berden. De krakers claimen dat ze al enkele dagen in de woning verbleven, maar toen de student er donderdag voor het laatst was, heeft hij geen kraker gezien.

Eerste woning in Amsterdam

„Het is gewoon een heel gek gevoel”, zegt Berden. Het was zijn eerste woning in Amsterdam, waar hij tijdelijk voor een afstudeerscriptie over de Randstad woont. Het liefst doet hij hier volgend jaar ook zijn master. „Mijn lenzen liggen binnen, ik kan er niet bij. Het is vreemd dat je in Nederland kan inbreken en zeggen: dit is nu mijn huis. Van de zotte, echt gek.”

Het Openbaar Ministerie (OM) moet besluiten over een ontruiming. Een woordvoerder zegt bekend te zijn met de situatie aan de Rozengracht. „De krakers hebben per mail contact gezocht met het OM. Zij stellen op 22 januari hun intrek te hebben genomen in een leeg pand”, zegt hij. Daarom moet het OM eerst ’een en ander verifiëren voordat er een besluit kan worden genomen’.
Wat een nare situatie voor deze jongen dat er in zijn huis wordt ingebroken, vervolgens dat de inbrekers in zijn huis gaan wonen en dat de politie niet bij machte is om de inbrekers uit te zetten en op te pakken.

quote:
Strafbaar feit vs huisrecht
Pas in 2010 is kraken strafbaar geworden, met de invoering van de Wet Kraken en Leegstand. Sindsdien hebben veel ontruimingen plaatsgevonden, maar nog steeds kun je als eigenaar krakers niet zomaar uitzetten. Iedere huisuitzetting maakt inbreuk op het ‘huisrecht’, een grondrecht vastgelegd zowel in de Nederlandse Grondwet als in artikel 8 van het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens (EVRM). In een uitspraak van de Hoge Raad van 2011 is bepaald dat, in verband met dit grondrecht, altijd een rechter voorafgaand aan de uitzetting moet toetsen of deze in het concrete geval proportioneel is. De belangen van de krakers worden daarbij afgewogen tegen de belangen van de eigenaar. In de praktijk betekent dit dat het meestal minimaal enkele maanden duurt voordat een eigenaar krakers uit zijn pand kan zetten.

In de praktijk
Dat het zelfs door tussenkomst van de rechter soms niet lukt om krakers uit te zetten, merkte een eigenares van een kantoorpand nog in mei van dit jaar. 25 krakers namen hun intrek in het gebouw, dat al meerdere jaren leegstond. De eigenares spande een kort geding tot ontruiming aan. Zij gaf aan dat zij samen met de gemeente Tilburg woningbouwplannen had voor het kantoorgebouw. De rechter stelde haar in het ongelijk, met als argument dat de plannen niet concreet genoeg waren. Bovendien was er nauwelijks sprake van overlast en waren de krakers bereid om mee te werken aan de woningbouwplannen. Opvallend was overigens dat de rechter ook de coronacrisis meenam in haar uitspraak. Vanwege het risico op besmetting vond de rechter het beter dat de krakers bleven zitten waar ze zaten.

Handhaving kraakverbod
In oktober 2019 hebben Tweede Kamerleden Koerhuis (VVD) en Van Toorenburg (CDA) het wetsvoorstel ‘Handhaving kraakverbod’ ingediend. In dit wetsvoorstel wordt beoogd om een verkorte procedure in het leven te roepen. Hierbij kan de rechter-commissaris binnen drie dagen beoordelen of uitzetting rechtmatig is. Daarna kunnen de krakers in principe worden uitgezet. Het wetsvoorstel loopt echter tegen problemen aan. Tegen de potentiële inbreuk op het grondrecht ‘huisrecht’ moet namelijk altijd een ‘effectief rechtsmiddel’ worden geboden. Zo zal er in ieder geval een gelegenheid moeten zijn voor de krakers om gehoord te worden, ze moeten het dossier kunnen inzien en ze moeten zich kunnen laten bijstaan door een advocaat. Voorlopig voldoet het wetsvoorstel niet aan de minimumeisen en moeten de initiatiefnemers dus terug naar de tekentafel.

Mocht het wetsvoorstel in aangepaste vorm wel worden aangenomen, dan zal de lange traditie van de Nederlandse kraker wellicht ten einde komen.

https://www.extendum.nl/h(...)n,van%20de%20Mens%20(EVRM).

Echt van de gekke dat het zo moeilijk is om dit soort criminaliteit aan te pakken omdat er sprake zou zijn van bescherming van deze krakers door een beroep te doen op artikel 8 EVRM. Ik geloof nooit dat het bij het opstellen van het EVRM de bedoeling is geweest om dit soort figuren hiermee te beschermen die zich door strafbare feiten te plegen zich onwettig een woonruimte hebben toegeëigend.

Politiek ga hiermee aan de gang zowel in Nederland als in de EU als daar echt een hindernis ligt.

[ Bericht 0% gewijzigd door rutger05 op 28-01-2025 19:33:32 ]
pi_216462184
Is gewoon inbraak.
Je hoort bij de betere, maar nog lang niet bij de beste
  dinsdag 28 januari 2025 @ 19:29:57 #3
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_216462198
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_216462249
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 19:29 schreef halfway het volgende:
Is gewoon inbraak.
Amsterdam. Dus eigenlijk een grote open inrichting.
Degenen die het hier en nu voor het zeggen hebben, moesten eigenlijk in een dwangbuis.
pi_216462276
Ik vind die status van krakers maar absurd. Breek in in iemands auto en rij ermee rond, en je bent een autodief. Pak iemands telefoon stiekem weg, ga ermee bellen, en je bent een zakkenroller. Maar neem intrek in andermans pand en dan ligt het vaak allemaal veel lastiger.

Het tuig zal de woning ongetwijfeld ook kraakhelder achterlaten :X
pi_216462277
amsterdam
je zult er maar wonen, zoals ik helaas
  Moderator dinsdag 28 januari 2025 @ 19:36:04 #7
451823 crew  Plompzakker
HAAAAAAA!
pi_216462287
Zo moeilijk is het toch niet om wat man te regelen en die zooi hardhandig je huis uit te flikkeren
Deze user is best OK als je hem normaal aanspreekt via DM.
pi_216462369
Te gek voor woorden.
-
  dinsdag 28 januari 2025 @ 19:42:44 #9
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_216462419
Krakers :r
pi_216462456
Die ontruiming zou ik gelijk zelf wel regelen.
Het leven is geen krentenbol...
Volg de pijlen.
I am the Lizard King. I can do anything.
pi_216462550
Je zou moeten uitvogelen wie die krakers zijn en dan de huizen van hun ouders kraken.

Bij dat volk werken rechten/plichten altijd maar een kant op. Je zou ze met gelijke munt terug moeten betalen.
Op dinsdag 25 februari 2020 12:55 schreef Pumpalov het volgende:
een beetje zo'n lichtgetinte inteeltkop als dat filosoofert heeft.
pi_216462612
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 19:50 schreef Filosoofert het volgende:
Je zou moeten uitvogelen wie die krakers zijn en dan de huizen van hun ouders kraken.

Bij dat volk werken rechten/plichten altijd maar een kant op. Je zou ze met gelijke munt terug moeten betalen.
Ik heb een flauw vermoeden dat dit niet de krakers van vroeger zijn.
Meer oost-europa en verderweggistan daklozen en illegalen.
pi_216462623
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 19:53 schreef Zoddie het volgende:

[..]
Ik heb een flauw vermoeden dat dit niet de krakers van vroeger zijn.
Meer oost-europa en verderweggistan daklozen en illegalen.
Waarom denk je dat? Ik lees al zo lang als ik leef van dit soort verhalen.
“That's why they call it the American Dream, because you have to be asleep to believe it.”― George Carlin
  dinsdag 28 januari 2025 @ 19:56:34 #14
505619 Origami94
#FreeKlopkoek
pi_216462680
Vreemd. Misschien klopt er iets niet. Neem aan dat de man staat ingeschreven op het adres en dus moeten de krakers eruit?

#Fophef

Zover ik weet doet de politie niet moeilijk bij dit soort dingen. Of er wordt het halve verhaald vertelt. Waar is het wederhoor van de bron? Of de politie verzaakt echt.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 19:57:13 #15
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_216462689
Vreemd verhaal. Dat er nog niet direct is overgegaan tot actie wekt ook het vermoeden dat hier niet de hele waarheid wordt verteld, maar goed leer mij politie, OM en de rechtspraak kennen.

Op het oog lijkt het een uitgemaakte zaak.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
  dinsdag 28 januari 2025 @ 19:59:14 #16
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_216462719
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 19:57 schreef SebbeSwensje het volgende:
Vreemd verhaal. Dat er nog niet direct is overgegaan tot actie wekt ook het vermoeden dat hier niet de hele waarheid wordt verteld, maar goed leer mij politie, OM en de rechtspraak kennen.

Op het oog lijkt het een uitgemaakte zaak.
Dat zou nog wel eens tegen kunnen vallen.
pi_216462739
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 19:57 schreef SebbeSwensje het volgende:
Vreemd verhaal. Dat er nog niet direct is overgegaan tot actie wekt ook het vermoeden dat hier niet de hele waarheid wordt verteld, maar goed leer mij politie, OM en de rechtspraak kennen.

Op het oog lijkt het een uitgemaakte zaak.
Nee, als krakers eenmaal in je huis zitten, moet je allerlei procedures volgen om e er weer uit te krijgen.
Het is pas echt crisis als het bier op is.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:00:51 #18
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_216462741
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 19:59 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Dat zou nog wel eens tegen kunnen vallen.
Waar doel je precies op? Dit land valt mij al 34 jaar tegen.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
pi_216462742
Als krakers panden van de koning kraken waar de prinsessen afentoe wonen. Moet je zien hoe vliegensvlug er dan ineens gehandeld kan worden.
pi_216462772
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 19:42 schreef Boca_Raton het volgende:
Krakers :r
Niks mis mee bij langdurige leegstand van een pand. Wonen is een grondrecht.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:02:51 #21
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_216462775
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:00 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
Waar doel je precies op? Dit land valt mij al 34 jaar tegen.
Het kan zo zijn dat je daarvoor bij de rechtbank moet zijn. Het gaat niet 1,2,3 volgens mij.
pi_216462786
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:00 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
Waar doel je precies op? Dit land valt mij al 34 jaar tegen.
https://www.doehetzelfmakelaar.nl/krakers-in-pand/
Het is pas echt crisis als het bier op is.
pi_216462790
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:00 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
Waar doel je precies op? Dit land valt mij al 34 jaar tegen.
Sommige wijken in nederland beginnen al aardig op zwart afrika te lijken. Sinds 2015 zie ik nederland in kwaliteit nauwgezet dalen.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:05:13 #24
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_216462806
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:02 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Het kan zo zijn dat je daarvoor bij de rechtbank moet zijn. Het gaat niet 1,2,3 volgens mij.
Ze kunnen toch ook wel een educatieve maatregel opgelegd krijgen? Of een psychologisch onderzoek van +- 10 minuten á 800 euro plus nog wat urine en bloed inleveren á 250 euro? Met vanalles gaat het zo 1,2,3 en hoeft er geen politie of justitie aan te pas te komen. Laten we niet doen alsof we zo'n rechtvaardig land zijn.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
pi_216462835
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:00 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
Waar doel je precies op? Dit land valt mij al 34 jaar tegen.
Wat houd je tegen om te vertrekken?
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:07:26 #26
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_216462844
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:06 schreef George_of_the_Jungle het volgende:

[..]
Wat houd je tegen om te vertrekken?
Je denkt waarschijnlijk heel gevat uit de hoek te komen, maar dat is hier al zo vaak gedeeld dat je maar lekker zelf op zoek gaat.

Daahaaaag.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:08:14 #27
505619 Origami94
#FreeKlopkoek
pi_216462866
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:02 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Het kan zo zijn dat je daarvoor bij de rechtbank moet zijn. Het gaat niet 1,2,3 volgens mij.
1, 2, 3 onderbuik
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:08:21 #28
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_216462870
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:05 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
Ze kunnen toch ook wel een educatieve maatregel opgelegd krijgen? Of een psychologisch onderzoek van +- 10 minuten á 800 euro plus nog wat urine en bloed inleveren á 250 euro? Met vanalles gaat het zo 1,2,3 en hoeft er geen politie of justitie aan te pas te komen. Laten we niet doen alsof we zo'n rechtvaardig land zijn.
Liever smijten we ze er met kop en kont gelijk uit. Ik zat net te Googelen, daar staat het helder wat je moet doen als je huis gekraakt is. Dan treedt er één of ander grondrecht voor de krakers in werking of zo. _O-
pi_216462883
quote:
6s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:02 schreef LinkseHippie het volgende:

[..]
Niks mis mee bij langdurige leegstand van een pand. Wonen is een grondrecht.
Het probleem met socialistisch links georienteerde mensen. Is dat ze zelf minder hebben. En tegelijk van mening zijn dat ze andermans bezit zomaar mogen toe-eigenen. Tot ze zelf huisje boompje beestje bezitten. Dan roepen ze Nimby! :)

Ik zou krakers vriendelijk willen verzoeken huizen van rijke linkse BN'ers te kraken. Frans Timmermans bijvoorbeeld heeft 4 dikke panden. En om modale burgers met rust te laten.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:12:35 #30
70357 Hyperdude
#MakeLanciaGreatAgain
pi_216462953
"Vroeger" kon je knokploegen inhuren om de tent vlot te ontruimen. ^O^
How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:12:50 #31
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_216462961
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:08 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Liever smijten we ze er met kop en kont gelijk uit. Ik zat net te Googelen, daar staat het helder wat je moet doen als je huis gekraakt is. Dan treedt er één of ander grondrecht voor de krakers in werking of zo. _O-
Is dat niet alleen zo bij leegstaande panden? Geen idee hoor, dit bespottelijke land kan mij nergens meer mee verbazen.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
pi_216462964
Amsterdam, daar heb je het al.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:14:33 #33
311622 Bargehassus
Hoogst merkwaardig
pi_216462995
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:09 schreef WheatWaffles het volgende:

[..]
Het probleem met socialistisch links georienteerde mensen. Is dat ze zelf minder hebben. En tegelijk van mening zijn dat ze andermans bezit zomaar mogen toe-eigenen. Tot ze zelf huisje boompje beestje bezitten. Dan roepen ze Nimby! :)

Ik zou krakers vriendelijk willen verzoeken huizen van rijke linkse BN'ers te kraken. Frans Timmermans bijvoorbeeld heeft 4 dikke panden. En om modale burgers met rust te laten.
Ik vind hier iets van.
Het einde van de dag is nabij als kleine mensen lange schaduwen werpen.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:16:10 #34
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_216463035
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:12 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
Is dat niet alleen zo bij leegstaande panden? Geen idee hoor, dit bespottelijke land kan mij nergens meer mee verbazen.
Google: ‘Sindsdien hebben veel ontruimingen plaatsgevonden, maar nog steeds kun je als eigenaar krakers niet zomaar uitzetten. Iedere huisuitzetting maakt inbreuk op het 'huisrecht', een grondrecht vastgelegd zowel in de Nederlandse Grondwet als in artikel 8 van het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens (EVRM).’
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:16:58 #35
505619 Origami94
#FreeKlopkoek
pi_216463049
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:09 schreef WheatWaffles het volgende:

[..]
Het probleem met socialistisch links georienteerde mensen. Is dat ze zelf minder hebben. En tegelijk van mening zijn dat ze andermans bezit zomaar mogen toe-eigenen. Tot ze zelf huisje boompje beestje bezitten. Dan roepen ze Nimby! :)

Ik zou krakers vriendelijk willen verzoeken huizen van rijke linkse BN'ers te kraken. Frans Timmermans bijvoorbeeld heeft 4 dikke panden. En om modale burgers met rust te laten.
Typisch rechts gedachtegoed.

Maar anyway Follow The Money heeft ooit uitgezocht dat er een half miljoen woningen in Nederland leeg staan. Artikel van een paar jaar geleden. Dan mag Timmermans zijn huis waar hij niet in woont best gekraakt worden.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:17:53 #36
13456 AchJa
Shut up!!!
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:19:58 #37
505619 Origami94
#FreeKlopkoek
pi_216463115
quote:
Wat een bazen

Tenminste mensen die iets doen aan een probleem in plaats van braaf op de PVV of D66 stemmen elke 4 jaar, die dan een CDA dorpslul vinden in de trant van Mona Keijzer of Hugo de Jonge die het probleem verergeren.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:21:39 #38
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_216463156
Belachelijk dat zoiets kan. Moet denken aan toen in België een echtpaar een weekendje weg was en ook niet meer hun huis in kon.

https://www.ad.nl/buitenl(...)kendje-weg~a29a18ab/
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:22:09 #39
311622 Bargehassus
Hoogst merkwaardig
pi_216463169
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:16 schreef Origami94 het volgende:

[..]
Typisch rechts gedachtegoed.

Maar anyway Follow The Money heeft ooit uitgezocht dat er een half miljoen woningen in Nederland leeg staan. Artikel van een paar jaar geleden. Dan mag Timmermans zijn huis waar hij niet in woont best gekraakt worden.
Nee. Van andermans spullen blijf je af. Punt.

En nee, ik heb geen eigen woning(en)
Ik leef in een sociale huurwoning.
Het einde van de dag is nabij als kleine mensen lange schaduwen werpen.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:25:42 #40
505619 Origami94
#FreeKlopkoek
pi_216463249
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:21 schreef Momo het volgende:
Belachelijk dat zoiets kan. Moet denken aan toen in België een echtpaar een weekendje weg was en ook niet meer hun huis in kon.

https://www.ad.nl/buitenl(...)kendje-weg~a29a18ab/
Eigenlijk zouden dit soort bronnen verboden moeten worden in mijn opinie.

Eenzijdig verhaal, geen wederhoor, anekdotisch bewijs, geen fact checking. Kon net zo goed op Twitter gestaan hebben. De auteur van het verhaal heeft niet eens de moeite gedaan om Karin (de eigenaar) te beschrijven.

Ik ken mensen die bij het AD gewerkt hebben en dit is protocol.
pi_216463326
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:25 schreef Origami94 het volgende:

[..]
Eigenlijk zouden dit soort bronnen verboden moeten worden in mijn opinie.

Eenzijdig verhaal, geen wederhoor, anekdotisch bewijs, geen fact checking. Kon net zo goed op Twitter gestaan hebben. De auteur van het verhaal heeft niet eens de moeite gedaan om Karin (de eigenaar) te beschrijven.

Ik ken mensen die bij het AD gewerkt hebben en dit is protocol.
:')
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:29:16 #42
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_216463338
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:25 schreef Origami94 het volgende:

[..]
Eigenlijk zouden dit soort bronnen verboden moeten worden in mijn opinie.

Eenzijdig verhaal, geen wederhoor, anekdotisch bewijs, geen fact checking. Kon net zo goed op Twitter gestaan hebben. De auteur van het verhaal heeft niet eens de moeite gedaan om Karin (de eigenaar) te beschrijven.

Ik ken mensen die bij het AD gewerkt hebben en dit is protocol.
Komt anders aardig overeen met wat ik ongeveer weet van krakers: ze laten een godsgruwelijke bende achter. Crimineel.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:29:36 #43
505619 Origami94
#FreeKlopkoek
pi_216463342
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:22 schreef Bargehassus het volgende:

[..]
Nee. Van andermans spullen blijf je af. Punt.

En nee, ik heb geen eigen woning(en)
Ik leef in een sociale huurwoning.
Van andermans eigendom blijf je af. En dat is ook iets wat in de grondwet staat en de SG's, overheid en regeringen betogen.

Het probleem is alleen dat wonen een super groot probleem is voor veel mensen in Nederland. Als er dan een half miljoen woningen leeg staan en niet anders gebruikt worden dan als speculatie object of om vermogen op te bouwen. Terwijl tonnen mensen in Nederland geen dak boven hun hoofd hebben dan gaan voor mij de mensen voor.

Vroeger was het allemaal anders ingericht. Wou je een huis kopen dan moest je een vergunning aanvragen die paste bij de omvang van je gezin. En dit was in de tijd van de krakersrellen.
pi_216463349
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:09 schreef WheatWaffles het volgende:

[..]
Het probleem met socialistisch links georienteerde mensen. Is dat ze zelf minder hebben. En tegelijk van mening zijn dat ze andermans bezit zomaar mogen toe-eigenen. Tot ze zelf huisje boompje beestje bezitten. Dan roepen ze Nimby! :)

Ik zou krakers vriendelijk willen verzoeken huizen van rijke linkse BN'ers te kraken. Frans Timmermans bijvoorbeeld heeft 4 dikke panden. En om modale burgers met rust te laten.
Lijkt het je niet effectiever om dat van rechtse politici te doen? Die hebben de macht.
“That's why they call it the American Dream, because you have to be asleep to believe it.”― George Carlin
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:29:57 #45
505619 Origami94
#FreeKlopkoek
pi_216463351
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:29 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Komt anders aardig overeen met wat ik ongeveer weet van krakers: ze laten een godsgruwelijke bende achter. Crimineel.
Jij leest alleen de kranten AD DPG Mediahuis troep?
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:31:33 #46
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_216463379
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:29 schreef Origami94 het volgende:

[..]
Jij leest alleen de kranten AD DPG Mediahuis troep?
Nee ik leef al 59 jaar.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:31:47 #47
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_216463384
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:16 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Google: ‘Sindsdien hebben veel ontruimingen plaatsgevonden, maar nog steeds kun je als eigenaar krakers niet zomaar uitzetten. Iedere huisuitzetting maakt inbreuk op het 'huisrecht', een grondrecht vastgelegd zowel in de Nederlandse Grondwet als in artikel 8 van het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens (EVRM).’
Nogmaals: bij leegstaande panden kan ik er een soort van inkomen, bij bewoonde panden ben je gewoon een kolonisator.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
pi_216463392
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:31 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Nee ik leef al 59 jaar.
Laat die troll gewoon.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:33:04 #49
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_216463400
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:31 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
Nogmaals: bij leegstaande panden kan ik er een soort van inkomen, bij bewoonde panden ben je gewoon een kolonisator.
Maar wat is je vraag…?
  dinsdag 28 januari 2025 @ 20:33:19 #50
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_216463404
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 20:25 schreef Origami94 het volgende:

[..]
Eigenlijk zouden dit soort bronnen verboden moeten worden in mijn opinie.

Eenzijdig verhaal, geen wederhoor, anekdotisch bewijs, geen fact checking. Kon net zo goed op Twitter gestaan hebben. De auteur van het verhaal heeft niet eens de moeite gedaan om Karin (de eigenaar) te beschrijven.

Ik ken mensen die bij het AD gewerkt hebben en dit is protocol.
Nouja ik heb het ooit in het pand naast mij gehad. Kantoorpand, waar na een weekend een nieuw bedrijf zou intrekken. Andere bedrijf was er net uit gegaan. Eigenaar van het gebouw en bedrijf heeft 6 maanden juridisch moeten touwtrekken om die tokkies eruit te krijgen. Het kan echt als je even eruit bent, dat krakers erin trekken en je niet veel kan.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')