Alleen heeft sinds de jaren '60 geen hond behoefte aan Victoriaans denken.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:15 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Het is waarschijnlijk net zo vermakelijk om alle toekomstangsten van conservatieve Victorianen terug te lezen.
Grandpa yells at cloud.
toch wel in een proefballonquote:Op zaterdag 4 januari 2025 19:59 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
I.t.t. Rob Jetten en Dolf Jansen heb ik nog nooit in een vliegtuig gezeten.
[ afbeelding ]
Champagne streek.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:16 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Niet waar ik mijn huis heb. Ik heb dit nog nooit gehoord. Vuurwerk op 14 juli in de dorpen/ steden, van de gemeente uit. En niet op het platteland (al is het bepaald niet plat), die boeren staan echt niet te springen om hun beestenboel op hol te jagen of de kippen van de leg. Ik heb al heel wat verjaardagen en andere feesten (bruiloften, doop, kerst, driekoningen, maria hemelvaart, 14 juli, 8 mei, 11 november) meegemaakt, maar nog nooit iemand zelf vuurwerk zien afsteken in 15 jaar.
En ik zit op het bergachtige platteland van het Centraal Massief, tussen Vichy en Roanne.
Rookverbod is inderdaad wel een goede, daar bleek dat verbieden vrij effectief was.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:18 schreef Spablauw214 het volgende:
Vuurwerk gewoon verbieden. Dat het niet wordt nageleefd is lulkoek, het sterft uiteindelijk gewoon uit. Rookverbod in de kroeg zou ook wel massaal genegeerd worden en toen de bijl in Zwarte Piet ging ontstond ook allemaal gezeik. Hoor je nu niks meer over.
Experts doen er niet toequote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:21 schreef Spablauw214 het volgende:
Ik snap niet dat dit überhaupt een discussie is. De nadelen zijn allemaal te onderbouwen met statistieken en data, alle experts zijn voor een verbod.
De voorstanders komen niet verder dan “ja maar het is traditie”.
Misschien religie eens verbiedenquote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Rookverbod is inderdaad wel een goede, daar bleek dat verbieden vrij effectief was.
Denk je nog steeds dat dat werkt, iedereen die het niet met je eens is wegzetten als tokkie?quote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:23 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Experts doen er niet toe
“Beunhaalsvolk” beslist.
Ja. Alle rookwaar in de kroeg illegaal. Niet zoiets als wel sigaren maar geen peuken ofzo. Gewoon strak handhaven en nu zeikt niemand er meer over.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Rookverbod is inderdaad wel een goede, daar bleek dat verbieden vrij effectief was.
En toen kwamen de vapes.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Rookverbod is inderdaad wel een goede, daar bleek dat verbieden vrij effectief was.
Buiten de kroeg is het dan ook niet verboden.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:29 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Zie overigens nog genoeg mensen roken buiten de kroeg
Oh, geef het tijd...quote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:31 schreef Hanca het volgende:
[..]
Buiten de kroeg is het dan ook niet verboden.
De premies omlaag? Ben jij het Geert?quote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:06 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nou, nee. De meeste mensen zijn er niet voor verzekerd als hun auto schade heeft door vuurwerk. Die zijn hun geld gewoon kwijt. Alleen bij All Risk keert de verzekering uit.
Daarbij is 'voor verzekerd' alleen een teken dat het door iedereen wordt betaald in plaats van alleen door de persoon die schade heeft. Dus dan kost het de maatschappij nog geld, met minder schade kunnen de premies omlaag.
Het gaat ook niet om leuk, ik vind vuurwerk kijken ook best leuk. Maar ben niet zo egoïstisch alleen daaraan te denken.
De verzekeringmarkt buiten de zorg om is nou net een markt die wel werkt. Als autoverzekeringen minder schade maken en enorme winsten maken, gaat er altijd wel 1tje in premie omlaag en dan moet de rest wel volgen. Mensen zijn niet zo gehecht aan hun verzekeraar. Daar gaat dat echt wel zo.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:33 schreef Origami94 het volgende:
[..]
De premies omlaag? Ben jij het Geert?
Napoleon is trouwens gratis te zien bij Applequote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:23 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Misschien religie eens verbieden
In Frankrijk is particulier vuurwerk gebruik heel streek gebonden. Hoe zuidelijker je komt hoe minder vuurwerk je ook in de winkels ziet liggen. 10 jaar geleden was in op 14 juli in Lille en bij het wachten op de vuurwerk show leek het wel oud en nieuw. Allemaal kinderen maar ook volwassen die vuurwerk aan het afsteken waren. Heb het ook gezien rond de kust en de noordelijke streken. Ook wordt vaak vuurwerk afgestoken bij dorpsfeesten enzovoort. Of het moet in Frankrijk flink veranderd zijn want 10 jaar geleden is ook de laatste keer dat ik in Frankrijk geweest ben.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:16 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Niet waar ik mijn huis heb. Ik heb dit nog nooit gehoord. Vuurwerk op 14 juli in de dorpen/ steden, van de gemeente uit. En niet op het platteland (al is het bepaald niet plat), die boeren staan echt niet te springen om hun beestenboel op hol te jagen of de kippen van de leg. Ik heb al heel wat verjaardagen en andere feesten (bruiloften, doop, kerst, driekoningen, maria hemelvaart, 14 juli, 8 mei, 11 november) meegemaakt, maar nog nooit iemand zelf vuurwerk zien afsteken in 15 jaar.
En ik zit op het bergachtige platteland van het Centraal Massief, tussen Vichy en Roanne.
Ik zie dat ook niet snel veranderen. Zelf zou ik er al geen zin in hebben. Naast het zelf vuurwerk afsteken komen ook vaak buren en andere mensen uit de straat/buurt naar buiten met oud en nieuw. Vaak wordt het dan nog gezellig ook dat je elkaar de beste wensen wenst en regelmatig komt dan vanzelf een glaasje champagne of een biertje er ook bij en is het best gezellig met mensen die je anders nooit spreekt. Op natuurlijk de chagrijnige vuurwerk en alcohol hatende buren natuurlijk. Als er een vuurwerkverbod komt (en men houdt zich eraan wat ik zelf niet geloof) dan gaat dit soort dingen ook verloren.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 19:51 schreef capricia het volgende:
[..]
Op oudjaarsavond met je gezin van Montfoort naar het centrum van Utrecht. Of van een of ander buitengebied. Met zijn allen. Dat gaat de nieuwe traditie worden. In plaats van thuis oliebollen en gewoon normaal vuurwerk?
Dit is toch niet reëel.. kom op zeg.
Je ziet een verband tussen dat bericht en het stemgedrag van een deel van Nederland.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 20:24 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Denk je nog steeds dat dat werkt, iedereen die het niet met je eens is wegzetten als tokkie?
Succes met de volgende verkiezingsronde en deze insteek. Zal ongetwijfeld weer een succesnummer worden.
In Duitsland is die discussie pas net gestart. Daar is echt niet zomaar een vuurwerkverbod ingesteld hoor. De vuurwerk industrie is een stuk groter dan hier in Nederland. Duitsland heeft hele grote importeurs die vuurwerk verkopen binnen de hele Europese Unie. Daarnaast zijn er nog steeds bedrijven die zelf vuurwerk maken in Duitsland ook consumenten vuurwerk. Dat gaat echt nog wel wat een tijd over heen. Laat ze eerst maar is beginnen met het verbieden van knal en gil patronen die je met een alarmpistol moet afschieten wat legaal is in Duitsland en traditie met Silvester maar ook behoorlijk uit de hand aan het lopen is.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 11:51 schreef Hanca het volgende:
[..]
In Duitsland en Vlaanderen vragen politie en burgemeesters ook om een verkoopverbod. Ga in overleg en regel het. Dan moet je dus al naar Polen, dat zal echt niet zo'n grote hoeveelheid zijn.
In Utrecht waren de buurthuizen tot 2 uur open, dan kun je met rot weer zelfs droog en warm een biertje pakken met je buren.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 22:45 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Ik zie dat ook niet snel veranderen. Zelf zou ik er al geen zin in hebben. Naast het zelf vuurwerk afsteken komen ook vaak buren en andere mensen uit de straat/buurt naar buiten met oud en nieuw. Vaak wordt het dan nog gezellig ook dat je elkaar de beste wensen wenst en regelmatig komt dan vanzelf een glaasje champagne of een biertje er ook bij en is het best gezellig met mensen die je anders nooit spreekt. Op natuurlijk de chagrijnige vuurwerk en alcohol hatende buren natuurlijk. Als er een vuurwerkverbod komt (en men houdt zich eraan wat ik zelf niet geloof) dan gaat dit soort dingen ook verloren.
Waarom zou ik in godsnaam naar Utrecht gaan als ik in Brabant woon. Maar als nog dan kan ik net zo goed naar het plaatselijke café gaan. Dat is toch anders dan gezellig op straat met wat vuurwerk erbij. Het spontane maakt het juist leuk niet zo semi geregisseerd gebeuren wat tegenwoordig altijd moet. Probeer het de volgende jaarwisseling is uit.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 22:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
In Utrecht waren de buurthuizen tot 2 uur open, dan kun je met rot weer zelfs droog en warm een biertje pakken met je buren.
Dit soort kumbaya-gebeuren gaat natuurlijk geen hond doen. Dergelijke initiatieven kan je beter aan de lokale middenstand of de horeca overlaten, beter voor het draagvlak, meer animo en dan verdienen ze er ook nog wat aan.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 22:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
In Utrecht waren de buurthuizen tot 2 uur open, dan kun je met rot weer zelfs droog en warm een biertje pakken met je buren.
Goed idee en meer van die campagnes dat je een schaapmens bent als je vuurwerk afsteekt.quote:Op zaterdag 4 januari 2025 23:35 schreef KingRadler het volgende:
Vuurwerk niet verbieden maar gedogen, gewoon een verkoop verbod in Nederland.
Als je vuurwerk wilt dan haal je het maar over de grens.
Dan zal het vanzelf wel minder worden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |