Sodeknetters, jij hopt wat af zeg, je wisselt sneller van instructeur dan ik van broekquote:Op zondag 12 januari 2025 15:25 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Hmm even kijken
Ooit proefles gedaan nog in het dorp waar mijn ouders woonden (geen idee welke auto, ik weet wel nog dat ik tijdens de eerste les 80 ging waar je 50 mag, oeps)
ooit met mijn vader in de nissan micra op parkeerterrein gereden
tijdje rijles genomen in het dorp waar mijn ouders woonden, deze man sprak enkel plat Zeeuws dialect en kon geen standaardnederlands en schreeuwde steeds tegen me. Dat was geen succes. (en ja ik kan ook wel op plat hoor maar ik kan óók standaardnederlands)
in leiden ook tijdje rijles gehad
daarna in leiden tijdje in een Skoda octavia automaat gelest
proefles in leiden gedaan (weer handgeschakeld)
huidige instructeur is VW polo gewoon (handgeschakeld)
nog een proefles gedaan hier op het dorp
ooit in het buitenland een tijdje gelest
In totaal toch wel 11 instructeurs/lesbakken gereden. En helaas zal ik wéér moeten wisselen van instructeur want het laten afweten zo kort voor mijn rijexamen is gewoon geen werkbare situatie.
Hierbij speelt ook mee dat ik echt van toeten noch blazen weet m.b.t. auto's. Ik weet dat het rijdt en daar blijft het zo'n beetje wel bij.quote:Op zondag 12 januari 2025 15:38 schreef r_one het volgende:
[..]
Sodeknetters, jij hopt wat af zeg, je wisselt sneller van instructeur dan ik van broek![]()
En ook al zóóóólang dat je je niet eens de eerste lesauto meer kunt herinneren![]()
Toch knap dat je er 3 wél weet te benoemen danquote:Op zondag 12 januari 2025 15:45 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Hierbij speelt ook mee dat ik echt van toeten noch blazen weet m.b.t. auto's. Ik weet dat het rijdt en daar blijft het zo'n beetje wel bij.
Je hebt van die mensen die van 10 km afstand kunnen roepen welk merk, model en bouwjaar er rijdt. Daar ben ik er niet één van.
Tip: het logo/merk zit doorgaans pontificaal midden op het stuurquote:Op zondag 12 januari 2025 15:25 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Hmm even kijken
geen idee welke auto
nissan micra
Skoda octavia
VW polo
VW poloquote:Op zondag 12 januari 2025 15:50 schreef r_one het volgende:
[..]
Toch knap dat je er 3 wél weet te benoemen dan
[..]
Tip: het logo/merk zit doorgaans pontificaal midden op het stuur![]()
En in welke auto je NU lest(e), weten we nu nog steeds niet![]()
Toen was het vast wel gemakkelijker dan nu, rondje rond de kerk en klaar toch?quote:Op zondag 12 januari 2025 16:02 schreef Troel het volgende:
Ik heb 25 jaar geleden in een Honda Civic lesauto gereden. Alsof het gisteren was.
Het verschilt niet veel met nu, maar toen had je nog geen ttt.quote:Op zondag 12 januari 2025 16:27 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Toen was het vast wel gemakkelijker dan nu, rondje rond de kerk en klaar toch?
TTT is niet verplicht. Er wordt vaak aangeraden om dit helemaal niet te doen, maar veel mensen weten dat niet en kiezen gewoon een pakket bij de rijschool waar de TTT in zit.quote:Op zondag 12 januari 2025 16:32 schreef Ridocar het volgende:
[..]
Het verschilt niet veel met nu, maar toen had je nog geen ttt.
De theorie was wel makkelijker, alleen multiple gok (Ja, Nee)
Gezien je angst voor de examinator zou een ttt wel aan te raden zijn.quote:Op zondag 12 januari 2025 16:34 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
TTT is niet verplicht. Er wordt vaak aangeraden om dit helemaal niet te doen, maar veel mensen weten dat niet en kiezen gewoon een pakket bij de rijschool waar de TTT in zit.
Dat is een misvatting, je moet niet kunnen navigeren, het enige wat belangrijk is dat je niet wordt afgeleid door de navigatie, en geen onverwachte/gevaarlijke handelingen doet omdat de navigatie iets (onverwacht) aangeeft.quote:Op zondag 12 januari 2025 16:52 schreef Ridocar het volgende:
Ik kan ook niet zeggen of het makkelijker ging. Het was wel anders. Tegenwoordig moet je kunnen navigeren op een scherm. Mij werd verteld: Je weet de weg naar het station/examencentrum/politiebureau? Rij er maar naartoe. Dit afgewisseld met directe aanwijzingen.
Ik heb nog een vrijstelling van jaren terug omdat ik toen TTT gedaan had. Dat was me toch een ongelooflijke klootzak die ventquote:Op zondag 12 januari 2025 17:08 schreef dop het volgende:
[..]
Gezien je angst voor de examinator zou een ttt wel aan te raden zijn.
Fileparkeren ging bij mij ook gewoon foutloos met de TTT hoor, alsnog meldde die schoft me aan voor een medische rijtest.quote:Ik heb wel een ttt gedaan instructeur heeft de keuze daar voor aan mij gelaten. Gezien de geringe kosten en vrijstelling voor bijzondere verrichtingen plus de ervaring heb ik het niet als een nadeel ervaren.
Het is wederom iemand anders dan je instructeur die zegt waar je staat en wat extra aandachtspunten kan geven.
Ik had een vrouwelijke examinator bij de ttt waar mee het goed klikte bijzondere verrichtingen gingen foutloos dus.
Best prettig als het op de generale repetitie goed gaat dat geeft ook vertrouwen voor het examen.
Wel gelijk duidelijk waarom je zo vooringenomen bent.quote:Op zondag 12 januari 2025 17:22 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Ik heb nog een vrijstelling van jaren terug omdat ik toen TTT gedaan had. Dat was me toch een ongelooflijke klootzak die vent
Het wijf dat de medische rijtest bij me afnam was ook een feeks![]()
![]()
Je moet toch echt het laagste van het laagste onderkruipsel zijn om examinator te worden bij het CBR![]()
![]()
[..]
Fileparkeren ging bij mij ook gewoon foutloos met de TTT hoor, alsnog meldde die schoft me aan voor een medische rijtest.
En geringe kosten? De kosten voor een tussentijdse toets bij het CBR zijn precies hetzelfde als de kosten voor een rijexamen, namelijk ¤ 136,50 (in 2024).
Nee, geen rondje om de kerk helaas, was het maar zo simpel. Ik was enorm gespannen en zat echt niet op mijn gemak in de lesauto (en dat is ook precies de reden waarom ik geen E bij B heb wat ik heel graag zou willen, ik begin spontaan te janken als ik zelfs al denk aan opnieuw examen doen).quote:Op zondag 12 januari 2025 16:27 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Toen was het vast wel gemakkelijker dan nu, rondje rond de kerk en klaar toch?
Dat is dan boffen. Mijn zoon lest ergens waar ze gewoon een aantal keer een rijles doen met een andere instructeur zodat daar tips kunnen worden gegevenquote:Op zondag 12 januari 2025 17:22 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Ik heb nog een vrijstelling van jaren terug omdat ik toen TTT gedaan had.
Precies, vandaar dat ik er weinig vertrouwen in heb. En als dan ook de rijinstructeur het laat afweten komt het al helemaal niet goed. Notabene bij een leerling die extra heeft betaald voor een zogeheten 'faalangstexamen'. Ja en dan ga je pas op het allerlaatste moment een planning voor de rijlessen sturen vlak voor het examenquote:Op zondag 12 januari 2025 17:30 schreef dop het volgende:
[..]
Wel gelijk duidelijk waarom je zo vooringenomen bent.
Al verbaasd het me niet, gezien je hier ook gewoon ronduit lomp blijft reageren op mensen die je proberen te helpen met oprecht advies.
Ik weet verder niet wat er is voor gevallen, waarom ze een medische rijtest noodzakelijk achten. Twijfels over je gezondheidsverklaring?
Contact opnemen met CBR en vragen of ze uit coulance gratis kunnen verplaatsen?quote:Op zondag 12 januari 2025 17:42 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Precies, vandaar dat ik er weinig vertrouwen in heb. En als dan ook de rijinstructeur het laat afweten komt het al helemaal niet goed. Notabene bij een leerling die extra heeft betaald voor een zogeheten 'faalangstexamen'. Ja en dan ga je pas op het allerlaatste moment een planning voor de rijlessen sturen vlak voor het examen
Hij zegt nou dat het wel doorgaat. Ik ga het zien.quote:Op zondag 12 januari 2025 17:45 schreef Troel het volgende:
[..]
Contact opnemen met CBR en vragen of ze uit coulance gratis kunnen verplaatsen?
O dus je hebt 'm wel gesprokenquote:Op zondag 12 januari 2025 17:48 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Hij zegt nou dat het wel doorgaat. Ik ga het zien.
Het verhaal verandert telkens van hem.
Hij blijft telkens komen met vage verhalen en ja ik ga sturen wanneer dit dat.quote:
De 15e dus? Januari? 2025?quote:Op zondag 12 januari 2025 17:50 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Hij blijft telkens komen met vage verhalen en ja ik ga sturen wanneer dit dat.
Nou zijn er eindelijk tijdstippen voor de lessen en dat het examen doorgaat. Maar ik moet het nog maar zien.
Dat is nogal een muur.quote:Op zondag 12 januari 2025 17:51 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Ik heb vandaag een zwarte onderbroek aan.
Wil je komen kijken dan?quote:Op zondag 12 januari 2025 19:29 schreef Ridocar het volgende:
[..]
Dat is nogal een muur.
Ik heb het idee dat je de druk niet wilt verhogen en je examendatum niet wilt noemen.
Ben je zo onzeker van jezelf?
Het is een examen, geen show.quote:
En daarom eis je om persoonlijke informatie te ontvangen van een wildvreemde op het internet waarmee deze traceerbaar wordt?quote:Op zondag 12 januari 2025 19:43 schreef Ridocar het volgende:
[..]
Het is een examen, geen show.
Het gaat mij gewoon om een beetje nieuwsgierigheid en betrokkenheid. Hoe dwars je af en toe ook doet, een beetje compassie is nooit weg.
Een examendatum is niet zo makkelijk te herleiden naar een individu. Je bent niet de enige die dag.quote:Op zondag 12 januari 2025 19:46 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
En daarom eis je om persoonlijke informatie te ontvangen van een wildvreemde op het internet waarmee deze traceerbaar wordt?
Van de week heb ik examenquote:Op zondag 12 januari 2025 19:51 schreef Ridocar het volgende:
[..]
Een examendatum is niet zo makkelijk te herleiden naar een individu. Je bent niet de enige die dag.
Maar hey, jouw feestje.
Ik eis overigens niks, Ik ben alleen nieuwsgierig.
Ik vind de kleur onderbroek persoonlijker dan een of andere willekeurige datum.quote:Op zondag 12 januari 2025 19:46 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
En daarom eis je om persoonlijke informatie te ontvangen van een wildvreemde op het internet waarmee deze traceerbaar wordt?
Dit dus niet vinden "kunnen" maar ondertussen 2 pagina's terug >quote:Op zondag 12 januari 2025 19:46 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
En daarom eis je om persoonlijke informatie te ontvangen van een wildvreemde op het internet waarmee deze traceerbaar wordt?
quote:Op zondag 12 januari 2025 12:49 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Mag ik de naam en toenaam en woonplaats van de verdwenen rijinstructeur hier delen zonder dat je me verbant?
Je mag het vragen maar het antwoord is "nee".quote:Op maandag 13 januari 2025 10:15 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Dit dus niet vinden "kunnen" maar ondertussen 2 pagina's terug >
[..]
Hier stopte ik met lezenquote:Op dinsdag 14 januari 2025 21:29 schreef pedaalemmerzak het volgende:
Ik had weer rijles en ik reed door rood
Af en toe remmen is soms ook wel handigquote:Op woensdag 15 januari 2025 08:43 schreef SEMTEX het volgende:
Ontopic dan maar: zaterdag mijn derde rijles en ik heb nog huiswerk om te doen(scripts voorbereiden). Ik stuur, geef gas en geef richting aan, bij de rest ben ik nog niet
quote:Op dinsdag 14 januari 2025 21:29 schreef pedaalemmerzak het volgende:
Ik had weer rijles en ik reed door rood want ik dacht dat het voor de hoofdrijbaan was maar het gold dus ook voor de ventweg.
Verder ging het wel goed.
Ik weet nog niet of ik wel van instructeur wissel want het is in de auto wel gezellig
Nog niet schakelen? Je moet de koppeling rustig op laten komen. En dus niet door rood rijden, oeps.quote:Op woensdag 15 januari 2025 08:43 schreef SEMTEX het volgende:
Ontopic dan maar: zaterdag mijn derde rijles en ik heb nog huiswerk om te doen(scripts voorbereiden). Ik stuur, geef gas en geef richting aan, bij de rest ben ik nog niet
Heb je voor die drie rijlessen al iets van ervaring achter het stuur? Of heb je echt pas 3 keer zelf gereden?quote:Op woensdag 15 januari 2025 08:43 schreef SEMTEX het volgende:
Ontopic dan maar: zaterdag mijn derde rijles en ik heb nog huiswerk om te doen(scripts voorbereiden). Ik stuur, geef gas en geef richting aan, bij de rest ben ik nog niet
Dit ja!quote:Op woensdag 15 januari 2025 10:08 schreef Mano_ het volgende:
Af en toe remmen is soms ook wel handig
Dat vond ik ook, maar alles in stapjes hequote:Op woensdag 15 januari 2025 10:08 schreef Mano_ het volgende:
[..]
Af en toe remmen is soms ook wel handig
Succes!
Nee, alles in stapjes. Misschien de komende les.quote:Op woensdag 15 januari 2025 10:22 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Nog niet schakelen? Je moet de koppeling rustig op laten komen. En dus niet door rood rijden, oeps.
Nul ervaring, ik ben de eeuwige passagier, maar betaal wel motorrijtuigenbelasting, dus vond het eens tijd worden om te leren rijden.quote:Op woensdag 15 januari 2025 10:38 schreef Opzoeknaarvrienden het volgende:
[..]
Heb je voor die drie rijlessen al iets van ervaring achter het stuur? Of heb je echt pas 3 keer zelf gereden?
Succes! Komt vast goed
Nou als ik in één keer kan slagen, kan jij het ook. Maar doe alsjeblieft voldoende lessen. MINSTENS, minstens 40 lessen. Echt waar, dat is geen geldverspilling. Zelfs als je zou slagen na minder lessen, is een ongeluk een stuk duurder dan die extra lessen.quote:Op woensdag 15 januari 2025 10:39 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Nee, alles in stapjes. Misschien de komende les.
[..]
Nul ervaring, ik ben de eeuwige passagier, maar betaal wel motorrijtuigenbelasting, dus vond het eens tijd worden om te leren rijden.
We kunnen je feliciteren met je rijbewijs dus?quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:52 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Nou als ik in één keer kan slagen, kan jij het ook.
Ik ben eigenlijk meer benieuwd naar hoe hij zijn examinator vond.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:01 schreef Troel het volgende:
[..]
We kunnen je feliciteren met je rijbewijs dus?
Hij vond dat ik wel wat meer door had mogen rijden.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:15 schreef dop het volgende:
[..]
Ik ben eigenlijk meer benieuwd naar hoe hij zijn examinator vond.
Gefeliciteerd.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:30 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Hij vond dat ik wel wat meer door had mogen rijden.
Hij vond mijn kijkgedrag niet goed, maar ik zag wel alles en ben daarom geslaagd. Het lastigste om te zien zijn fietsers op rotondes waar fietsers voorrang hebben, die zag ik allemaal, en ben daarom geslaagd. Alle examenroutes hebben dergelijke rotondes erin zitten. Want dat zijn wel de plekken waar de naarste ongelukken gebeuren.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |