Begreep ook niet wat ze ermee bedoelde.quote:Op woensdag 27 november 2024 10:34 schreef Pvt.Webster het volgende:
Saskia tweet wel iets dat er verschil van inzicht is tussen rechtbank en OM over moord/doodslag.
OM ging toch voor moord?
Ik krijg altijd zo'n wrange bijsmaak als men smartengeld gaat eisen..quote:Op woensdag 27 november 2024 10:49 schreef Kissingbird het volgende:
De biologische vader heeft ook smartengeld gevraagd..
Nou nu dus smartengeld, affectieschade en shockschadequote:Op woensdag 27 november 2024 10:53 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Ik krijg altijd zo'n wrange bijsmaak als men smartengeld gaat eisen..
Oh ik niet.quote:Op woensdag 27 november 2024 10:53 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Ik krijg altijd zo'n wrange bijsmaak als men smartengeld gaat eisen..
Ik ook niet, terecht dat dit wordt uitgekeerd. Het (financiële) leven van mensen wordt (voorgoed) op z'n kop gezet.quote:
nou ja in deze situatie sowieso.quote:Op woensdag 27 november 2024 10:53 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Ik krijg altijd zo'n wrange bijsmaak als men smartengeld gaat eisen..
Ik niet. Heeft grote impact en ook dat kost geld.quote:Op woensdag 27 november 2024 10:53 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Ik krijg altijd zo'n wrange bijsmaak als men smartengeld gaat eisen..
Ik vind het terecht hoor, bij veel zaken, zeker als het ook om letsel gaat. Maar hier wordt geëist en dat klinkt zo "hebberig"...quote:
Ik denk het wel.quote:Op woensdag 27 november 2024 11:10 schreef Kissingbird het volgende:
Blij met deze uitspraak en benieuwd of hij nog in hoger beroep gaat.
juiste artikel gequote @Zipportalquote:Donny M. moet op 250 graden de oven in voor het misbruiken en vermoorden van de 9-jarige Gino in 2022.
Tsja. Kan je doen. Als dat therapeutisch werkt.quote:
reactie vanuit de familie kan ik mij wel voorstellen, maar zo'n psychopaat boeit het verder echt niet.quote:Op woensdag 27 november 2024 11:23 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Tsja. Kan je doen. Als dat therapeutisch werkt.
Nee inderdaad.quote:Op woensdag 27 november 2024 11:25 schreef dexamfetamine het volgende:
[..]
reactie vanuit de familie kan ik mij wel voorstellen, maar zo'n psychopaat boeit het verder echt niet.
Komt door Europa #nexitquote:Op woensdag 27 november 2024 11:30 schreef mackinac het volgende:
25 jaar zal voor Nederlandse begrippen wel heel erg hoog zijn maar ik blijf het bizar vinden dat dit soort figuren geen levenslang krijgen.
Ik vind het prima omdat sneu neuzen dit onfatsoenlijk gedrag vinden.quote:Op woensdag 27 november 2024 11:23 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Tsja. Kan je doen. Als dat therapeutisch werkt.
Tokkies. Tuurlijk is het het ergste wat iemand kan overkomen.. Je zoon/broer/zus die vermoord word. Maar inbreken in het huis van de dader, dit soort dingen door een rechtbank heen blèren, schadevergoedingen willen hebben. Tokkies eerste klas.quote:Op woensdag 27 november 2024 11:18 schreef ootjekatootje het volgende:
O al gevonden in het AD:
Er klinkt een zacht applaus na het uitspreken van de straf. Kelly bijt Donny M. nog toe. ,,Mij zul je altijd zien, jongen."
Huh ik heb ergens een klein stukje gemist. Inbreken?quote:Op woensdag 27 november 2024 11:45 schreef hyviiee het volgende:
[..]
Tokkies. Tuurlijk is het het ergste wat iemand kan overkomen.. Je zoon/broer/zus die vermoord word. Maar inbreken in het huis van de dader, dit soort dingen door een rechtbank heen blèren, schadevergoedingen willen hebben. Tokkies eerste klas.
Klopt. Maar dat betekent niet dat ze dan geen recht hebben op een schadevergoeding.quote:Op woensdag 27 november 2024 11:45 schreef hyviiee het volgende:
[..]
Tokkies. Tuurlijk is het het ergste wat iemand kan overkomen.. Je zoon/broer/zus die vermoord word. Maar inbreken in het huis van de dader, dit soort dingen door een rechtbank heen blèren, schadevergoedingen willen hebben. Tokkies eerste klas.
In dit soort zaken is het sowieso nooit 1 rechter die oordeelt.quote:Op woensdag 27 november 2024 11:41 schreef Scorpie het volgende:
Had levenslang moeten zijn maar allang blij dat er niet zo’n softe D66 rechter zat die Donny vooral als slachtoffer zag.
Pleur toch op met je Tokkies manquote:Op woensdag 27 november 2024 11:45 schreef hyviiee het volgende:
[..]
Tokkies. Tuurlijk is het het ergste wat iemand kan overkomen.. Je zoon/broer/zus die vermoord word. Maar inbreken in het huis van de dader, dit soort dingen door een rechtbank heen blèren, schadevergoedingen willen hebben. Tokkies eerste klas.
Met eigen ogen zien waar hun broertje misbruikt en vermoord was.quote:Op woensdag 27 november 2024 12:55 schreef Zorro het volgende:
[..]
Marwa dachten ze daarmee te bereiken dan?
Ja, veel beter kan niet in Nederland. Komt niet vaak voor dat ik dat denk bij een vonnis van dit soort nare misdaden in Nederland, maar het lijkt wel vaker te gebeuren de laatste jaren.quote:
Omdat je dan na 25 jaar een gratieverzoek kan doen. Daarbij mag bij levenslang geen tbs worden opgelegd, wat bij tijdelijke straffen wel mag. Stel dat het verzoek wordt ingewilligd, staat hij in 2047 buiten, vrij om te gaan en te staan waar hij wil.quote:Op woensdag 27 november 2024 11:30 schreef mackinac het volgende:
25 jaar zal voor Nederlandse begrippen wel heel erg hoog zijn maar ik blijf het bizar vinden dat dit soort figuren geen levenslang krijgen.
25 jaar cel. 15-20 jaar longstay.quote:Op woensdag 27 november 2024 23:55 schreef GwaiLow het volgende:
Ja, mooi vonnis. Een zeer pittige & terechte straf. Hij zal uiteindelijk op late leeftijd wel weer een keer vrij komen (al is dat ook niet zeker), maar dan mogen we wel hopen ze hem scherp in de gaten gaan houden. Die jongen heeft ook geen leven meer natuurlijk.
Dat soort lui hebben het niet echt fijn in gevangenschap en het duurt lang, heel langquote:Op donderdag 28 november 2024 00:44 schreef Red_85 het volgende:
[..]
25 jaar cel. 15-20 jaar longstay.
Bijna goed. Bijna.
Levenslang weg uit de maatschappij mag niet meer, maar had gewoon op zn plek geweest.
25 jaar cel met TBS dwangverpleging. Deze man komt ondanks dat hij geen levenslang heeft gehoord de rest van zijn leven niet meer buiten hoor.quote:Op donderdag 28 november 2024 00:44 schreef Red_85 het volgende:
[..]
25 jaar cel. 15-20 jaar longstay.
Bijna goed. Bijna.
Levenslang weg uit de maatschappij mag niet meer, maar had gewoon op zn plek geweest.
de samenleving moet beschermd worden tegen zulke beesten die mag NOOIT meer loskomen, NOOIT meerquote:Op donderdag 28 november 2024 01:00 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
25 jaar cel met TBS dwangverpleging. Deze man komt ondanks dat hij geen levenslang heeft gehoord de rest van zijn leven niet meer buiten hoor.
Sentimenteel gezeik.quote:Op donderdag 28 november 2024 01:07 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
de samenleving moet beschermd worden tegen zulke beesten die mag NOOIT meer loskomen, NOOIT meer
Dat zal vast kloppen, maar feitelijk richt tbs zich op een 'veilige' terugkeer van daders in de samenleving wat in dit geval zeer onwenselijk is. En levenslang zou gewoon levenslang moeten zijn. Het systeem deugt wat dat betreft niet.quote:Op woensdag 27 november 2024 22:36 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Omdat je dan na 25 jaar een gratieverzoek kan doen. Daarbij mag bij levenslang geen tbs worden opgelegd, wat bij tijdelijke straffen wel mag. Stel dat het verzoek wordt ingewilligd, staat hij in 2047 buiten, vrij om te gaan en te staan waar hij wil.
Een straf van 25 jaar plus tbs betekent ook 25 jaar en daarna nog tbs. In deze situatie schat ik in dat er nog best kansen zijn voor longstay. Veel veiliger dus dan levenslang.
Mooi, dat is het minste wat dat monster kan doen.quote:Op maandag 9 december 2024 17:40 schreef Kissingbird het volgende:
Donny M. gaat niet in hoger beroep in de zaak rond de misbruikte en vermoorde Gino. Dat hebben zijn advocaten Maikel Horsch en Sjanneke de Crom maandag laten weten. Ook het Openbaar Ministerie (OM) gaat niet in hoger beroep.
"Hoewel de verdediging zich met bepaalde onderdelen van het vonnis niet kan verenigen, heeft cliënt ervoor gekozen geen gebruik te maken van zijn recht hoger beroep in te stellen tegen het vonnis", aldus beide advocaten in een verklaring.
Bron: https://www.nu.nl/binnenl(...)d-9-jarige-gino.html
Dit kan ik niet rijmen. Ook bij de doodstraf is er iemand anders die een ander mens om het leven brengt. Als je tegen zelfdoding bent, dan zou je verwachten dat de doodstraf ook een no go is.quote:Op maandag 9 december 2024 19:42 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
Als Christen ben ik tegen zelfmoord. Echter wel voorstander van de herinvoering van de doodstraf in dergelijke uitzonderlijke echt gruwelijke gevallen.
Uiteraard met een eerlijk proces en de schuld onomstotelijk vaststaat. Geen geknoei zoals in de VS waar justitie een rommeltje is. Maar in deze zaak waar de verdachte bekend heeft en het onomstotelijk vast staat dat hij de dader is, is de doodstraf op zijn plaats.
Uitgevoerd door het O.M.
Vuurpeleton. Net als in China (overigens een zeer links land, namelijk Maoïstisch, veel linkser kan je het niet krijgen).
Ik begrijp dat deze straf in de Bijbel is toegelaten in ernstige uitzonderlijke gevallen en dan ook nog middels steniging.quote:Op maandag 9 december 2024 19:46 schreef Troel het volgende:
[..]
Dit kan ik niet rijmen. Ook bij de doodstraf is er iemand anders die een ander mens om het leven brengt. Als je tegen zelfdoding bent, dan zou je verwachten dat de doodstraf ook een no go is.
Wie van ulieden zonder zonde is, werpe de eerste steen.quote:Op maandag 9 december 2024 19:55 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
Ik begrijp dat deze straf in de Bijbel is toegelaten in ernstige uitzonderlijke gevallen en dan ook nog middels steniging.
Eerste deel maakte wel indruk.quote:Op maandag 9 december 2024 19:32 schreef ikweethetookniet het volgende:
In het hart van de zaak: Gino
NPO 3 · 21:25 - 22:05
Documentaireserie over het drama rond de dood van de negenjarige Gino van der Straeten in 2022. Naast de feiten over de vermissing, de arrestatie en het strafproces komt ook de impact op de nabestaanden en omgeving van het slachtoffer aan bod.
quote:Een boek over de moord op de 9-jarige Gino is na een dag uit de handel genomen na bedreigingen aan het adres van de auteur. Dat melden de uitgeverij en de maker van het boek in een verklaring.
"Om verdere escalatie en commotie te voorkomen hebben we besloten het boek niet verder te promoten en de verkoop te stoppen. We wensen de familie van Gino het allerbeste en veel sterkte bij de verdere verwerking van deze tragedie", aldus de Limburgse uitgeverij TIC en journalist Bjorn Thimister in de verklaring.
Gino werd in 2022 door Donny M. ontvoerd en om het leven gebracht. M. is eind vorig jaar veroordeeld tot een gevangenisstraf van 25 jaar en tbs met dwangverpleging.
Freelance journalist Thimister volgde de zaak rond Gino vanaf het begin en werkte volgens de uitgeverij anderhalf jaar lang aan het boek. Een van de zussen van Gino kreeg voor publicatie twee exemplaren ter inzage, schrijft L1 Nieuws.
'Inbreuk op onze rouw'
Naomi, een van de zussen van Gino, schreef gisteren op Facebook dat de nabestaanden niet blij zijn met het boek, dat zonder hun betrokkenheid is geschreven.
"Wij proberen de gruwelijkheden die ons bekend zijn geworden te verwerken nu de strafzaak is afgerond", staat in het bericht. "Dat nu, zonder onze stem en medewerking, een boek is verschenen waarin ons immense verlies wordt verhaald, voelt als een inbreuk op onze rouw en ons recht op een respectvolle verwerking."
De nabestaanden zeggen zich niet te herkennen in hoe bepaalde gebeurtenissen en personen in het boek zijn neergezet. Het bericht is vervolgens duizenden keren gedeeld op sociale media. Veel mensen reageerden onder het Facebookbericht met boosheid en onbegrip richting Thimister. De journalist is daarna naar eigen zeggen "fors bedreigd".
"Het boek bevat geen leugens en alle betrokkenen worden met respect en begrip omschreven", verweren uitgever en journalist zich. Toch halen ze het boek uit de handel. "Het is noch van de auteur noch van de uitgeverij de bedoeling geweest wie dan ook te kwetsen en het spijt ons oprecht dat we dat fout hebben ingeschat."
Niet netjes om zonder overleg met de familie een boek te schrijven en uit te geven nee.quote:Op woensdag 5 februari 2025 08:02 schreef potjecreme het volgende:
Op dit forum heb ik dit al eens eerder gezegd. Het is dubieus hoe er geen rekening wordt gehouden met slachtoffers/nabestaanden terwijl schrijvers en streamingdiensten geld verdienen met hun leed. Soms verdienen de daders geld. Dat is ergens niet oke.
Mee eens.quote:Op woensdag 5 februari 2025 08:02 schreef potjecreme het volgende:
Op dit forum heb ik dit al eens eerder gezegd. Het is dubieus hoe er geen rekening wordt gehouden met slachtoffers/nabestaanden terwijl schrijvers en streamingdiensten geld verdienen met hun leed. Soms verdienen de daders geld. Dat is ergens niet oke.
Over zo'n trieste zaak?quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:45 schreef ChevyCaprice het volgende:
Vind bedreigingen nog minder oké.
Een boek zou je moeten kunnen schrijven en uitbrengen.
Als nabestaande heb je niet ineens het recht om boeken wel of niet te laten uitgevenquote:Op woensdag 5 februari 2025 12:48 schreef maily het volgende:
[..]
Over zo'n trieste zaak?
Zonder overleg met de nabestaanden?
Ik vind van niet.
Bedreigingen zijn niet oké natuurlijk.
quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:51 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Als nabestaande heb je niet ineens het recht om boeken wel of niet te laten uitgeven
quote:Boek over de zaak Gino wordt al na één dag uit de handel genomen. De discussie over ongeautoriseerde of geautoriseerde true crime is wat mij betreft geopend. Wanneer kun je dat ethisch gezien niet en wel maken? Ik herinner me ook een boek van mijn collega
@YelleTieleman
over de zaak Faber. Daar was volgens mij geen of in ieder geval minder ophef over.
quote:Ik begrijp dat de journalist van het boek over Gino de familie een week voordat het uitkwam een paar exemplaren opstuurde. Hij heeft het boek gemaakt nav wat er in de media over de zaak is verschenen.
@YelleTieleman
laat me net weten dat hij tijdens het proces van het maken van het boek de familie van Anne Faber wel heeft benaderd voor wederhoor, maar dat die koos om niet mee te werken. Zij kwamen zelf ook met een boek uit.
Zoiets zal het vast zijn.quote:Op woensdag 5 februari 2025 13:11 schreef Leandra het volgende:
Ik denk dat het ook een lastig idee is dat iemand geld gaat verdienen met jouw leed en je er zelf niets van ziet, behalve dat mensen nog meer van je weten (en dat ook laten merken).
Het inkt is nauwelijks droog in deze zaak.quote:Op woensdag 5 februari 2025 17:16 schreef ChipsZak. het volgende:
[..]
Zoiets zal het vast zijn.
Desalniettemin moet zo’n boek gewoon uitgegeven kunnen worden, hoe kut het ook kan zijn voor nabestaanden. Het geeft je inderdaad, zoals hierboven eerder al gepost, niet ineens het recht om een boek wel of niet te laten uitgeven.
Waar trek je de grens? De zaak is enorm in de openbaarheid geweest, het is niet alsof de familie zich schuw in een hoekje hield (en ook al deden ze dat wel, had het nog geen verschil gemaakt).
Of mag je pas schrijven na een x aantal jaar? Dat slaat nergens op. Bij verhalen en weet ik het over true crime heb je simpelweg áltijd te maken met slachtoffers en/of nabestaanden. Zo is het nou eenmaal.
Dat boek kan je ook gewoon nog kopen.quote:Op woensdag 5 februari 2025 17:16 schreef ChipsZak. het volgende:
[..]
Zoiets zal het vast zijn.
Desalniettemin moet zo’n boek gewoon uitgegeven kunnen worden, hoe kut het ook kan zijn voor nabestaanden. Het geeft je inderdaad, zoals hierboven eerder al gepost, niet ineens het recht om een boek wel of niet te laten uitgeven.
Waar trek je de grens? De zaak is enorm in de openbaarheid geweest, het is niet alsof de familie zich schuw in een hoekje hield (en ook al deden ze dat wel, had het nog geen verschil gemaakt).
Of mag je pas schrijven na een x aantal jaar? Dat slaat nergens op. Bij verhalen en weet ik het over true crime heb je simpelweg áltijd te maken met slachtoffers en/of nabestaanden. Zo is het nou eenmaal.
Zat me te ergeren aan deze advocaat, die eerdere misbruikzaak waarvan zij wist deden geen alarmbellen rinkelen bijvoorbeeld toen er naar Gino werd gezocht.quote:
Ze was op dat moment in Den Bosch, hoezo moet zij trouwens een cliënt tippen vanaf haar vakantieadres als ze totaal geen aanwijzingen heeft?quote:Op zondag 24 augustus 2025 14:20 schreef Nober het volgende:
[..]
Zat me te ergeren aan deze advocaat, die eerdere misbruikzaak waarvan zij wist deden geen alarmbellen rinkelen bijvoorbeeld toen er naar Gino werd gezocht.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |