“Wat zou u doen als Nederland….”quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:34 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Ah Markuszower is door zijn Mossad riedeltjes heen. Nu maar uitwijken en Jimmy Dijk verwijten dat hij teveel focussed op problemen buiten Nederland
Het is toch ook wel duidelijk dat bij Netanyahu en zijn kliek andere motieven en doelen meespelen dan pakweg in de tijd dat Ehud Barak op deze stoel zat? Netanyahu gaat het allang niet meer om zelfverdediging maar om een Groot-Israelquote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:37 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Hoeveel burgerdoden mag dat kosten?
Oneindig blijkbaar. En het maar gek vinden dat als er een aanslag is in Israel alle buurlanden juichen. Goh dan moeten ze die niet om de paar jaar kapotschieten. Echt onbegrijpelijk hoe mensen best snappen dat Israel zich mag verdedigen maar dan zeggen iedereen die in de vuurlinie van Israel komt heeft gewoon pech ofzo. Sowieso is die verdediging van Israel ondertussen natuurlijk op het niveau van Rusland dat zich in Oekraine verdedigtquote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:37 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Hoeveel burgerdoden mag dat kosten?
Schoof zou m’n stem hebben als hij voor een redelijke gematigde partij op de lijst zou staan.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:35 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik niet. Doe mij maar iemand die wel een mandaat heeft.
Het hadden er een stuk minder kunnen zijn, maar dat ligt niet alleen aan Israël. Die hebben er ook niet om gevraagd om iedere keer opnieuw door de buren te worden aangevallen. Hopelijk zijn de omliggende landen na deze destructieve oorlog zo verstandig om een paar decennia terug in hun hok te kruipen, dan is het bloedvergieten in elk geval niet voor niets geweest.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:37 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Hoeveel burgerdoden mag dat kosten?
Dit is de definitie volgens de VanDale:quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:44 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het hadden er een stuk minder kunnen zijn, maar dat ligt niet alleen aan Israël. Die hebben er ook niet om gevraagd om iedere keer opnieuw door de buren te worden aangevallen. Hopelijk zijn de omliggende landen na deze destructieve oorlog zo verstandig om een paar decennia terug in hun hok te kruipen, dan is het bloedvergieten in elk geval niet voor niets geweest.
Hoe dan ook is het nog steeds geen terrorisme. Oorlogshandelen, sowieso. Oorlogsmisdaad, misschien. Maar geen terrorisme, dat is de modus operandi van de andere kant.
Je zou dus wel kunnen spreken van terrorisme imho.quote:(het plegen van) gewelddaden (individuele of collectieve aanslagen, gijzelingen, verwoestingen) ter demoralisering van de bevolking om een politiek doel te bereiken.
Blijft natuurlijk wel een lastige discussie dit. Wanneer is iets gerechtvaardigd vanuit een oorlogssituatie en wanneer is het terrorisme? De Duitse bezetters beschouwden, naar mijn idee volkomen onterecht, “ons” verzet ook als terrorisme. Daarmee wil ik vooral niks goedpraten in het Midden-Oosten maar goed en slecht onderscheiden is daar wel verdomde ingewikkeld…quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:44 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het hadden er een stuk minder kunnen zijn, maar dat ligt niet alleen aan Israël. Die hebben er ook niet om gevraagd om iedere keer opnieuw door de buren te worden aangevallen. Hopelijk zijn de omliggende landen na deze destructieve oorlog zo verstandig om een paar decennia terug in hun hok te kruipen, dan is het bloedvergieten in elk geval niet voor niets geweest.
Hoe dan ook is het nog steeds geen terrorisme. Oorlogshandelen, sowieso. Oorlogsmisdaad, misschien. Maar geen terrorisme, dat is de modus operandi van de andere kant.
Daar voor hebben we dus na de Tweede-Wereldoorlog ook een Geneefse conventie aangenomen en allerhande tribunalen ingesteld om helderheid over dat soort zaken te scheppen. Die kijken (kort gezegd) niet zozeer naar de motieven van de partijen (die doen er niet zoveel toe), maar of er wel op een 'normale' (voor zover daar sprake van is) manier oorlog gevoerd wordt. Dingen als met willekeur doelen aanvallen waarbij ook beschermde partijen (zoals burgers) zeker slachtoffer van zullen worden (zoals met die mooie pagerhack), dat zijn bijvoorbeeld oorlogsmisdaden. Daar maken zowel Hamas als Israël zich op vrij grote schaal schuldig aan.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:56 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Blijft natuurlijk wel een lastige discussie dit. Wanneer is iets gerechtvaardigd vanuit een oorlogssituatie en wanneer is het terrorisme? De Duitse bezetters beschouwden, naar mijn idee volkomen onterecht, “ons” verzet ook als terrorisme. Daarmee wil ik vooral niks goedpraten in het Midden-Oosten maar goed en slecht onderscheiden is daar wel verdomde ingewikkeld…
"Ligt niet aan Israel"quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:44 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het hadden er een stuk minder kunnen zijn, maar dat ligt niet alleen aan Israël. Die hebben er ook niet om gevraagd om iedere keer opnieuw door de buren te worden aangevallen. Hopelijk zijn de omliggende landen na deze destructieve oorlog zo verstandig om een paar decennia terug in hun hok te kruipen, dan is het bloedvergieten in elk geval niet voor niets geweest.
Hoe dan ook is het nog steeds geen terrorisme. Oorlogshandelen, sowieso. Oorlogsmisdaad, misschien. Maar geen terrorisme, dat is de modus operandi van de andere kant.
Volgens pvv/fvd aanhangers zijn dat allemaal linkse onnodige zaken gefaciliteerd door het linkse VNquote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:57 schreef JAM het volgende:
[..]
Daar voor hebben we dus na de Tweede-Wereldoorlog ook een Geneefse conventie aangenomen en allerhande tribunalen ingesteld om helderheid over dat soort zaken te scheppen.
Heb nooit bewijs gezien van juichende arabieren naar die aanslag. Weten we zeker dat het geen propaganda is?quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:40 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Oneindig blijkbaar. En het maar gek vinden dat als er een aanslag is in Israel alle buurlanden juichen. Goh dan moeten ze die niet om de paar jaar kapotschieten. Echt onbegrijpelijk hoe mensen best snappen dat Israel zich mag verdedigen maar dan zeggen iedereen die in de vuurlinie van Israel komt heeft gewoon pech ofzo. Sowieso is die verdediging van Israel ondertussen natuurlijk op het niveau van Rusland dat zich in Oekraine verdedigt
Ruggengraat van een banaan. We zijn het er inhoudelijk wel mee eens, maar stemmen toch tegen. Lang leve het vertrouwen in de politiek!quote:De NSC-fractie heeft dinsdag tegen een motie gestemd om partijen met maar één lid, zoals de PVV, niet langer toe te staan. Alleen de PVV heeft maar één lid: Geert Wilders. NSC-Kamerlid Sandra Palmen sprak wel ‘inhoudelijk’ steun uit voor de motie.
Ja, maar daar heb ik niet zo'n boodschap aan. Tenminste, mocht er hier een PVV of FvD-aanhanger langskomen die dat punt kracht bij wil komen zetten, dan leg ik hem met liefde uit waarom dat zeer zeker géén linkse onnodige zaken zijn die door het linkse VN gefaciliteerd zijn, maar broodnodig om allerhande leed te voorkomen.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:59 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Volgens pvv/fvd aanhangers zijn dat allemaal linkse onnodige zaken gefaciliteerd door het linkse VN
https://www.volkskrant.nl(...)dwetgeving~b7b8153b/quote:Kabinet zoekt de weg uit de impasse: Wilders praat over alternatief voor noodwetgeving
Na een wekenlange impasse wordt in de regeringscoalitie toch gepraat over een alternatief voor noodwetgeving om snel asielmaatregelen te kunnen nemen. PVV-leider Geert Wilders spreekt van gesprekken ‘in goede sfeer’.
quote:Binnen de coalitie wordt binnenskamer inmiddels smalend over Faber gesproken die kennelijk buiten de onderhandelingen tussen Schoof en de fractieleiders wordt gehouden.
Niet alleen voor Faber, voor het hele kabinet. Ik herhaal het nog maar een keer: bij de Algemene Beschouwingen kwam allang naar voren dat dat noodrecht nergens op slaat, dat daar geen enkele steun voor is, dat elke partij die daar iets verstandigs over te zeggen heeft - nota bene vooral vanuit de ministeries die met de uitvoering ervan belast zullen zijn - heeft gezegd dat het gewoon volkomen onzin is. Dat er een kamerbrede meerderheid was voor een spoedwet, die door de PVV geblokkeerd is om machtspolitieke redenen. Dat de PVV die spelletjes spelen dus belangrijker vindt om daadwerkelijk iets aan die problemen te doen. Dan nú toch tot het inzicht komen dat er betere, snellere en democratische middelen zijn om daar iets aan te doen, dat toont ons alleen maar dat er bij de PVV voornamelijk een bende koppige klunzen rondlopen die dat soort machtspolitieke spelletjes belangrijker vinden dan wat ze hun eigen kiezers hebben beloofd.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 19:05 schreef Recce het volgende:
Whaha, wat een blamage voor Faber vandaag.
[..]
https://www.volkskrant.nl(...)dwetgeving~b7b8153b/
[..]
Het was mij ook al een tijd duidelijk dat dat noodrecht een doel op zich was voor de PVV. Het uiteindelijke beleid interesseert de PVV eigenlijk vrij weinig.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 19:09 schreef JAM het volgende:
[..]
Niet alleen voor Faber, voor het hele kabinet. Ik herhaal het nog maar een keer: bij de Algemene Beschouwingen kwam allang naar voren dat dat noodrecht nergens op slaat, dat daar geen enkele steun voor is, dat elke partij die daar iets verstandigs over te zeggen heeft - nota bene vooral vanuit de ministeries die met de uitvoering ervan belast zullen zijn - heeft gezegd dat het gewoon volkomen onzin is. Dat er een kamerbrede meerderheid was voor een spoedwet, die door de PVV geblokkeerd is om machtspolitieke redenen. Dat de PVV die spelletjes spelen dus belangrijker vindt om daadwerkelijk iets aan die problemen te doen. Dan nú toch tot het inzicht komen dat er betere, snellere en democratische middelen zijn om daar iets aan te doen, dat toont ons alleen maar dat er bij de PVV voornamelijk een bende koppige klunzen rondlopen die dat soort machtspolitieke spelletjes belangrijker vinden dan wat ze hun eigen kiezers hebben beloofd.
"In hun hok terug" betekent gewoon op termijn een groter Israel. Want Israel zal door gaan met de kolonisaties en annexaties. Buurlanden zitten daar begrijpelijk niet op te wachten.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 18:58 schreef Origami94 het volgende:
[..]
"Ligt niet aan Israel"
"Agressieve buren"
"Hun hok terug te kruipen"
"Bloedvergieten voor niks geweest"
Blijkbaar een "slachtoffer" van IDF propaganda gecombineerd met islamofobie en fascisme
Overigens las ik een paar seconden geleden dit artikel Palestijnen in Jabalia kunnen geen kant op: 'Ik zit vast in mijn huis' - https://nos.nl/l/2540876
Ik heb mijzelf voorgenomen om er een gewoonte van te maken om dat bij elke gelegenheid die zich daarvoor aandient nog een keer te herhalen, in de ijdele hoop dat er dan misschien nog eens een PVV-stemmer is die dat ook leest en denkt: 'Goh, volgende keer misschien toch maar iets anders stemmen.'quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 19:11 schreef Recce het volgende:
[..]
Het was mij ook al een tijd duidelijk dat dat noodrecht een doel op zich was voor de PVV. Het uiteindelijke beleid interesseert de PVV eigenlijk vrij weinig.
Dat zei hij niet. Hij zei dat het niet door kon op de manier waarop ze nu bezig zijn. En die tour van alles is Hamas, bombarderen en bulldozeren en gebied gebruiken voor eigen vestigingen is iets wat we niet van landen mogen verlangen.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 19:10 schreef JAM het volgende:
Oei-oei-oei, Van Baarle gaat twijfelen aan het bestaansrecht van de staat Israël... dat is niet zo handig.
Dat was duidelijk vanaf dag 1. Maar goed het is alleen verkeerd als Putin het doet en zelfs onder de FvD/pvv aanhangers zal Putin het juiste doenquote:Op dinsdag 15 oktober 2024 19:11 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
"In hun hok terug" betekent gewoon op termijn een groter Israel. Want Israel zal door gaan met de kolonisaties en annexaties. Buurlanden zitten daar begrijpelijk niet op te wachten.
Ja, fair enough.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 19:19 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Dat zei hij niet. Hij zei dat het niet door kon op de manier waarop ze nu bezig zijn. En die tour van alles is Hamas, bombarderen en bulldozeren en gebied gebruiken voor eigen vestigingen is iets wat we niet van landen mogen verlangen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |