Ik moet het echt zelf regelen helaasquote:Op zondag 9 februari 2025 13:08 schreef nostra het volgende:
[..]
Ja dat kan ik begrijpen, helemaal als je je al zo slecht voelt. Is er niet zoiets als een regiebehandelaar die die coördinatie op zich kan nemen, of moet je echt alles zelf regelen?
Sterkte.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 18:14 schreef Cupfighter het volgende:
Het ging gisteren vanaf een uur of 3 weer totaal mis, ben nu weer een beetje bijgekomen
Donderdag en vrijdagochtend werk ikquote:Op zaterdag 15 februari 2025 06:29 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
Heftig allemaal!
Hoe ziet jouw dagindeling eruit? Ik heb begrepen dat je wel parttime werkt, klopt dat?
Welke aanleidingen triggeren jou meestal om in zo'n aanval te komen?
Klopt maar ik haal er ook veel steun vandaanquote:Op zondag 16 februari 2025 10:35 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
De inloop, is dat dezelfde plek waar je ook al die problemen hebt ervaren? Zoals met Kim? En wat recenter geleden die persoon die getriggerd raakte door jouw verhaal en zodoende moeite kreeg met jou?
Als jij dit met haar meemaakt, kan ik begrijpen dat het extra bijdraagt aan die dissociatieve aanvallen. Dit lijkt mij behoorlijk bedreigend.quote:Op zondag 16 februari 2025 22:12 schreef Cupfighter het volgende:
En over Kim gesproken, Kim blijft me regelmatig lastig vallen door aan te bellen of briefjes in de bus te gooien, ik meld dit allemaal bij de politie
Afgelopen woensdagavond was ze mijn flatgebouw in gekomen en stond ze in de galerij aan de deur, ik had al geen lekkere dag dus maak boos open en zeg rot nou eens op en geef haar een duwtje, ze liep snel weg en ik ging terug naar binnen, eenmaal binnen dacht ik shit dit was dom van me.
Dag later politie, Kim doet geen aangifte maar wil een gesprek wat door een derde instantie geregeld wordt, ik stem in, morgen ga ik naar juridisch loket met de vraag hoe ik dit moet aanpakken
Ik ben wat weerbaarder en minder naïef geworden al moet ik soms mijn gevoel voor Kim onder controle houden maar dat luktquote:Op maandag 17 februari 2025 12:21 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
[..]
Als jij dit met haar meemaakt, kan ik begrijpen dat het extra bijdraagt aan die dissociatieve aanvallen. Dit lijkt mij behoorlijk bedreigend.
Het zou inderdaad 'verstandiger' geweest zijn om de deur niet open te doen. Maar jij bent toch geen robot? Met alles wat je aan jouw hoofd hebt, vind ik het heel begrijpelijk en normaal dat het jou teveel wordt. Dat zouden wij allemaal hebben. Als ik dit vergelijk met een paar jaar terug, ben jij echt wel persoonlijk gegroeid. Want een paar jaar geleden liet jij je nog helemaal inpalmen.
Ik hoop dat je ook kan zien dat Karma zijn werk doet. Hoe meer negatieve energie zij in jou blijft steken, hoe meer zij zichzelf ten gronde richt. Zoals ze met jou omgaat, zegt ook iets over hoe ze met andere mensen in het algemeen omgaat. Het zal best dat ze weleens iets goed heeft gedaan naar jou toe, echter hetgeen wat ze jou daarnaast geflikt heeft, is dermate grensoverschrijdend dat ze jou voortaan met rust zou moeten laten.
En dat er de volgende dag politie bij jou langskomt en dan behoor je nog blij te zijn dat ze geen aangifte tegen jou doet ... wat kinderachtig!Tenzij je haar hebt geprobeerd te wurgen of zo of dreigde haar naar beneden te duwen. Maar ik kan mij daar niks bij voorstellen. Wat een manipulatief raar wicht zeg! Als het over psychische stoornissen gaat, dan is zij een heel stuk labieler dan jij.
Jij verdient beter. Ik twijfel er niet aan dat heel veel mensen jou een aardige leuke vent vinden en met jou willen omgaan. Je hoeft het jezelf niet aan te doen om je in te laten met dit soort lunatiks. Voor zover ik het zelf kan inschatten, hoef je niet bang te zijn voor gezeik met de justitie. Heb jij die briefjes etc bewaard?
Klote man, maar gaat jouw problematiek langs de huisarts?quote:Op woensdag 19 februari 2025 17:58 schreef Cupfighter het volgende:
Vandaag een gesprek gehad met mijn ambulant begeleider, er zijn wat randzaken in gang gezet en ik heb aangegeven dat de limiet bereikt is, er moet wat gebeuren omdat het gewoon steeds erger wordt, terug naar de huisarts is de snelste oplossing, helaas is mijn eigen huisarts er 4 weken niet dus ik zal naar een vervanger moeten, ik krijg nog antwoord wanneer ik terecht kan, ik heb aangedrongen of het nog deze week kan
Ik zou eigenlijk behandeld worden bij een instantie maar die twijfelde een dag voor de behandeling waardoor de route flinke vertraging oploopt waar nog geen eind van in zicht isquote:Op woensdag 19 februari 2025 22:02 schreef Droopie het volgende:
[..]
Klote man, maar gaat jouw problematiek langs de huisarts?
Daar schrik ik van.
Manhug
Ik wil je toch complimenteren met dat je goed bezig bent!quote:Op woensdag 19 februari 2025 22:06 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Ik zou eigenlijk behandeld worden bij een instantie maar die twijfelde een dag voor de behandeling waardoor de route flinke vertraging oploopt waar nog geen eind van in zicht is
Het wordt er helaas niet beter op dus ik ga proberen via de huisarts te kijken voor een oplossing tot dat ik behandeld ga worden
Sterkte!quote:Op woensdag 19 februari 2025 17:58 schreef Cupfighter het volgende:
Vandaag een gesprek gehad met mijn ambulant begeleider, er zijn wat randzaken in gang gezet en ik heb aangegeven dat de limiet bereikt is, er moet wat gebeuren omdat het gewoon steeds erger wordt, terug naar de huisarts is de snelste oplossing, helaas is mijn eigen huisarts er 4 weken niet dus ik zal naar een vervanger moeten, ik krijg nog antwoord wanneer ik terecht kan, ik heb aangedrongen of het nog deze week kan
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Neem je het gesprek ook op? Om later mogelijk terug te luisteren als je vreest niet alles in een keer mee te krijgen?quote:Op vrijdag 21 februari 2025 17:38 schreef Cupfighter het volgende:
Maandagochtend heb ik de afspraak met de huisarts, dit is geregeld door de ambulante begeleiding die ook mee gaat.
Ik ga sowieso een briefje maken met wat ik wil zeggen en vragen in steekwoorden
In ieder geval duidelijk maken dat er nu echt iets moet gebeuren
Dat doe ik nooit eigenlijk, ik krijg eigenlijk altijd alles mee, nu is ook de ambulante begeleiding erbij er ook nogquote:Op vrijdag 21 februari 2025 21:44 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Neem je het gesprek ook op? Om later mogelijk terug te luisteren als je vreest niet alles in een keer mee te krijgen?
quote:Op vrijdag 21 februari 2025 21:59 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Dat doe ik nooit eigenlijk, ik krijg eigenlijk altijd alles mee, nu is ook de ambulante begeleiding erbij er ook nog
Ik vind het een goed idee dat je zoiets voorsteltquote:Op zaterdag 22 februari 2025 21:24 schreef Cupfighter het volgende:
In eerste instantie zit ik aan medicatie als tijdelijke oplossing te denken tot dat ik ergens onder behandeling ben,toen ik last had van stemmen in mijn hoofd hielp Methylfenidaat erg goed, het is beter bekend als Ritalin wat veel wordt gebruikt bij adhd patienten, de bijwerkingen vielen ook erg mee alleen dacht ik dat het nogal botste met mijn diabetes en ik ben verslavingsgevoelig, ik voelde me best happy met die medicatie, soms wat overmoedig zelfs
N.a.v. alles wat je hier hebt verteld + dat die medicatie goed bij jou aanslaat - met name het feit dat jij je rustiger in jouw hoofd voelt - vind ik het waarschijnlijk dat jij wél ADD of ADHD hebt.quote:
Ik ben jaren geleden getest op adhd en autisme, ik heb van beide trekjes maar niet genoeg om de diagnose te geven, borderline is langer geleden wel vastgesteld maar dat is in regressiequote:Op woensdag 5 maart 2025 07:17 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
[..]
N.a.v. alles wat je hier hebt verteld + dat die medicatie goed bij jou aanslaat - met name het feit dat jij je rustiger in jouw hoofd voelt - vind ik het waarschijnlijk dat jij wél ADD of ADHD hebt.
Heeft die persoon daadwerkelijk tegen jou gezegd dat je geen ADHD hebt? Bij mij zat er namelijk ruim 10 jaar tussen het moment dat ik bij mezelf AD(H)D ging vermoeden en dat ik de diagnose kreeg. Binnen die 10 jaar had ik twee langdurige intensieve behandelingen voor persoonlijkheidsstoornissen gevolgd en daar kreeg ik ook stellig te horen dat ik geen ADD heb en dat ik moest ophouden daarover te piekeren (ivm de diagnose obsessief-compulsieve persoonlijkheidsstoornis die ik toen had). Ik nam dat uiteindelijk aan onder het mom van dat ik niet overal zelf controle over wilde hebben en het beter overliet aan professionele behandelaars die bevoegd zijn om dat soort diagnoses te stellen. Toen ik uiteindelijk de diagnose ADHD alsnog kreeg, werd ik daar behoorlijk labiel door. Ik wilde continu bevestiging hebben of ik echt ADHD had, want ik was bang dat ik het ADHD-onderzoek onbewust gemanipuleerd had om een label af te dwingen waardoor ik mezelf interessant zou gaan voelen om mijn gevoel van eigenwaarde op te krikken. Als ik mezelf leugens ga aanpraten, dan ga ik uiteindelijk hard op mijn bek. Bij PsyQ waar ik de diagnose had gekregen, vonden ze het maar raar dat ik elke keer bevestiging nodig had, dus zij bedachten toen dat ik waarschijnlijk naast ADHD ook autisme heb. Het gevolg was dat ik niet mocht deelnemen aan groepsvaardigheidstrainingen etc zolang er nog geen duidelijkheid was over mijn vermeende autisme. Ik moest buiten PsyQ om een ASS-onderzoek regelen. Toen ik uiteindelijk een ASS-onderzoek had ondergaan met een negatieve uitslag, was het alweer 2 jaar verder. Ik was emotioneel gesloopt. Bij mij hebben dit soort situaties ertoe bijgedragen dat ik nu nog zo met mezelf blijf worstelen, heel wantrouwig ben naar GGZ-instanties. Door die achterdocht die ik altijd heb, ben ik ook bang of ikzelf niet knettergek ben.
Ik heb er wel door leren begrijpen hoe belangrijk het is om op jezelf te kunnen vertrouwen. En ook hoe destructief het kan uitpakken als je elke keer bevestiging nodig hebt van anderen.
Uiteindelijk ken je jezelf het beste.
Wat vind je zelf?quote:Op woensdag 5 maart 2025 07:45 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Ik ben jaren geleden getest op adhd en autisme, ik heb van beide trekjes maar niet genoeg om de diagnose te geven, borderline is langer geleden wel vastgesteld maar dat is in regressie
Is prima, ik heb er geen probleem mee en vind het fijn dat je meedenktquote:Op woensdag 5 maart 2025 12:09 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
Ik had overigens getwijfeld of het verstandig was om die eerdere reactie te posten, want ik wil je niet ontmoedigen.
Ik besloot het toch wel te doen. Niet om jou ADHD aan te praten, echter als het zo is dat je in het dagelijks leven toch teveel door aandachtsproblemen belemmerd wordt, is het voor behandelaars wel belangrijk om daar rekening mee te houden. Anders kan er miscommunicatie ontstaan mbt de problemen waar jij tegenaan loopt.
Is dat misschien niet een deel van jouw probleem, dat je verwachtingen te hoog zijn? Ofwel vanuit jezelf, ofwel omdat je denkt te moeten voldoen aan de verwachtingen van anderen?quote:Op woensdag 5 maart 2025 11:57 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
[..]
... Ik functioneer altijd onder het niveau wat ik eigenlijk zou moeten hebben: ik kan wel heel goed bedenken hoe ik het moet aanpakken als ik een bepaalde opdracht wil uitvoeren of problemen wil oplossen. Maar het vervolgens ook uitvoeren, op één of andere manier mislukt dat altijd. Ik ben altijd met vanalles bezig, maar productief ben ik daarmee niet. Ik voel mij daarin net een ongeleid projectiel.
In de praktijk levert de diagnose ADHD mij alleen op dat ik medicatie kan slikken.
~~~~
Dat lijkt me voor echt héél veel mannen sexy (en lekker).....quote:Op woensdag 12 maart 2025 17:49 schreef Cupfighter het volgende:
Andere trigger is jonge dames met decolleté, ik vind het lastig uit te leggen hoe maar <knip> als ik eerlijk zeg dat ik dat sexy en lekker vind,
* Sally ziet een beetje het bekende "Hey, mijn ogen zitten hier boven"-gesprek voor zich, wat ze zelf ook wel nog wel eens ervaart... (?)quote:volgens haar maar ik dan van die persoon een object, gedeeltelijk vind ik dat wel kloppen maar ik praat ook gewoon met die dames over allerlei dingen.
Hopelijk is er een manier waarop je dit kan aanpakken.quote:Diegene die ik sprak vind de dissociatie op dit punt lastig en ze weten niet zo goed hoe hiermee om te gaan, hier wordt nog verder over gesproken hoe we dit kunnen handelen
Het is gelukkig niet zo dat ik de hele tijd naar dat decolleté loop te staren want ik begrijp dat dat irritant is voor een vrouwquote:Op woensdag 12 maart 2025 18:09 schreef Sally het volgende:
[..]
Dat lijkt me voor echt héél veel mannen sexy (en lekker).....
[..]
* Sally ziet een beetje het bekende "Hey, mijn ogen zitten hier boven"-gesprek voor zich, wat ze zelf ook wel nog wel eens ervaart... (?)
Nee, gekheid. Gelukkig kan je wel een gewoon gesprek nog hebben met die vrouwen.
[..]
Hopelijk is er een manier waarop je dit kan aanpakken.
En.. is die trigger tot dissociatie dan idd dat decolleté? Of zijn het woorden, geluiden, muziek, geur... ?
Dat is dan al stap 1?quote:Op woensdag 12 maart 2025 18:15 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Het is gelukkig niet zo dat ik de hele tijd naar dat decolleté loop te staren want ik begrijp dat dat irritant is voor een vrouw
De trigger is het decolleté,
Ik hoop dat je had kan aanpakken, inderdaad.quote:hoe ik dit moet aanpakken weet ik nog niet, ga daar wel over nadenken en overleggen met therapie
Decolleté is een van de triggers, de dissociaties thuis komen voort uit herinneringen of triggers van social media of op het forum, er zijn best veel triggers waarvan een gedeelte weg te werken is door aan mijn zelfvertrouwen te gaan werkenquote:Op woensdag 12 maart 2025 18:24 schreef Sally het volgende:
[..]
Dat is dan al stap 1?
[..]
Ik hoop dat je had kan aanpakken, inderdaad.
Maar... ook als je alleen thuis was, gebeurde de dissociaties ook. Was of is daar ook nog een oorzaak voor/bij aan te wijzen?
Dat kan zeker heel goed, en goed dat je dit voor jezelf realiseert en er ook voor zorgt dat je even niets hebt verder die dag.quote:Op zondag 23 maart 2025 09:32 schreef Cupfighter het volgende:
Donderdag krijg ik mijn eerste EMDR behandeling, ik heb voor de zekerheid vrijdag vrij gevraagd van het werk omdat ik denk dat het flink zwaar gaat worden
De therapie is dicht bij een parkje, ik denk dat ik daarna daar even ga wandelenquote:Op dinsdag 25 maart 2025 15:28 schreef Sally het volgende:
[..]
Dat kan zeker heel goed, en goed dat je dit voor jezelf realiseert en er ook voor zorgt dat je even niets hebt verder die dag.
Ik wil je succes wensen!
(heb ook EMDR gehad, het was best slopend en ik mocht ook niet meteen naar huis maar eerst in de wachtkamer met koffie/thee even bij komen).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |