Dat is geen droogte. Dat is een uitgedroogde toplaag en afhankelijk van de grondsoort kan dat heel snel gaan.quote:
Een uitgedroogde toplaag vind ik ook droogte, maar goed we verschillen van mening dan..quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:31 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat is geen droogte. Dat is een uitgedroogde toplaag en afhankelijk van de grondsoort kan dat heel snel gaan.
Gaat vnml om het grondwaterpeil
Technisch gezien is dat natuurlijk ook "droogte" maar wanneer men over droogte praat in meteorologische zin gaat dat voornamelijk over de hoeveelheid regen die er gevallen is in een bepaald tijdsbestek. Grondwaterpeil is ook een belangrijke peiler. Dat zijn namelijk indicatoren die kunnen wijzen op (mogelijke) schadelijke effecten.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:33 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Een uitgedroogde toplaag vind ik ook droogte, maar goed we verschillen van mening dan..
Uh ja juist. Erg cynisch ben ik.. precies waar?quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:46 schreef Straatcommando. het volgende:
De enige die hier cynisch doet ben jij. Ga er verder ook niet op in.
Omdat we een groter gevaar op natuurbranden is omdat er veel droog materiaal ligt en op bepaalde plekken de toplaag droog is.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 14:00 schreef Geschiedkundige het volgende:
Laat ik de vraag anders stellen.
De brandweer schaalt op omdat de kans op natuurbranden 'erg groot' is/wordt geacht. Ze moeten daar een reden voor geven, wat zal de reden zijn?
Hou er rekening mee dat de brandweer/veiligheidsregio géén meteorologisch instituut is.
Zo hadden ze het van mij ook prima mogen omschrijven hoor. Ik snap je reactie mbt vervaging zeker en deel die ook welquote:Op vrijdag 2 augustus 2024 14:01 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Omdat we een groter gevaar op natuurbranden is omdat er veel droog materiaal ligt en op bepaalde plekken de toplaag droog is.
Dat is echter geen droogte..
Zeker,het grondwaterpeil is voor veel natuur een zegen. Maar ook verstikkend voor o.a. sommige bomen en daarmee weer een vloek.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 14:06 schreef Straatcommando. het volgende:
Paraxodaal genoeg ligt er veel spul op de grond omdat de natuur er heel goed bij staat. En dat komt weer door de vele regen die we hebben gehad
Het is ook een breder ding. Je ziet dit overal terug. Iets is zwart of wit, extreem of afwezig etc.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 14:08 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Zo hadden ze het van mij ook prima mogen omschrijven hoor. Ik snap je reactie mbt vervaging zeker en deel die ook wel
Maar een veiligheidsregio ziet een droge toplaag, weinig recente neerslag en toenemende kans op natuurbrand. Dan is de term droogte niet heel gek gekozen. Dat het meteorologisch al maanden te nat is, doet daar miks aan af. Zo'n veiligheidsregio leeft in het nu, niet in hoe de situatie een halve maand geleden erbij lag.
Maar daarover mogen we best van mening verschillen natuurlijk
Als het KNMI het was, dan was het schokkend ja.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 14:11 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Het is ook een breder ding. Je ziet dit overal terug. Iets is zwart of wit, extreem of afwezig etc.
Nu is wat je zegt dit geen meteorologisch instituut dus zoveel is er ook niet aan de hand maar toch
1600MMquote:Op vrijdag 2 augustus 2024 14:06 schreef Straatcommando. het volgende:
Paraxodaal genoeg ligt er veel spul op de grond omdat de natuur er heel goed bij staat. En dat komt weer door de vele regen die we hebben gehad
Ook Jan snapt het dus niet.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 16:34 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
1600MMdroogte
. Inderdaad, verwoord het dan goed
[ x ]
Hier in limburg is men van het niet maaien van zijkanten weg/spoorbaan, het onkruid/gras staat ook 3 meter hoog, het pollengehalte is dan ook massaal.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 14:06 schreef Straatcommando. het volgende:
Paraxodaal genoeg ligt er veel spul op de grond omdat de natuur er heel goed bij staat. En dat komt weer door de vele regen die we hebben gehad
Denk dat Jan het beter snapt dan wie ook op dit forumquote:Op vrijdag 2 augustus 2024 16:40 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Ook Jan snapt het dus niet.
Jan valt over een onschuldig gebruik van de term droogte door een niet-metereologisch instituut. Jan moet zich bezig houden met het weer, dat kan ie goed.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 16:54 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Denk dat Jan het beter snapt dan wie ook op dit forum
Dus het wordt gewoon verkeerd gebruikt. Mag iedereen wat van vindenquote:Op vrijdag 2 augustus 2024 17:09 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Jan valt over een onschuldig gebruik van de term droogte door een niet-metereologisch instituut. Jan moet zich bezig houden met het weer, dat kan ie goed.
Zeker. Het is alleen volledig onnodig om te vallen over een term die je op meerdere manieren kunt gebruiken en interpreteren. Bovendien is het heel duidelijk in welke context deze 'droogte' valt. Het is dan ook hooguit mierenneuken van de bovenste plank.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 17:22 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Dus het wordt gewoon verkeerd gebruikt. Mag iedereen wat van vinden
Precies mijn punt. Daarom spreek je ook vaak van meteorologische droogte, agrarische droogte, hydrologische droogte etc.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 17:55 schreef Straatcommando. het volgende:
Het is juist geen mierenneuken. Wij hebben hier een bovengemiddelde interesse in weer en klimaat maar de meeste mensen hebben dat niet. Die denken bij droogte aan te weinig neerslag, niet de mechanieken er achter. "De media met hun angstporno ook de hele tijd, het was zeiknat!"
En dat kan je prima ondervangen door goed uit te leggen wat er echt aan de hand is.
Verschil tussen droogte aan de oppervlakte en in de grond is moelijk te begrijpen voor je?quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 11:12 schreef INViCTuS het volgende:
Man wat is het alweer droog, hè ??![]()
[ x ]
Het is gewoon een domme titel, punt.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 20:14 schreef Abrikozentaart het volgende:
[..]
Verschil tussen droogte aan de oppervlakte en in de grond is moelijk te begrijpen voor je?
Multi-interpretabel. Dat maakt het niet per se verkeerd. Maar ik zou het persoonlijk ook anders verwoorden vanwege dat feit. Al lijkt me duidelijk wat er bedoeld wordt en dat is het belang van het bericht.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 20:15 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Het is gewoon een domme titel, punt.
Lees wat ik daaronder schreeefquote:Op vrijdag 2 augustus 2024 20:14 schreef Abrikozentaart het volgende:
[..]
Verschil tussen droogte aan de oppervlakte en in de grond is moelijk te begrijpen voor je?
De gemiddelde etmaaltemperatuur ligt wel bijna elke dag rond 20°C. Daarmee koelt het binnenshuis nauwelijks af.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 22:30 schreef Geschiedkundige het volgende:
Pluim blijft behoorlijk heet en droog, erg zomers.
Doe maar niet dan krijgen we gelijk noodtoestand omdat het te droog isquote:Op zaterdag 3 augustus 2024 00:02 schreef bloodymary1 het volgende:
Temperatuur is prima. Nu nog blauwe lucht en bijvoorbeeld minimaal twee weken geen regen. Dat zou fijn zijn.
Maar 1 hete dag eigenlijk. Alleen dinsdag 30 graden. Overige dagen t/m volgend weekend 24-26 grotendeels. Eigenlijk wel prima zomerse temperaturen. Als de luchtvochtigheid niet te hoog wordtquote:Op vrijdag 2 augustus 2024 22:30 schreef Geschiedkundige het volgende:
Pluim blijft behoorlijk heet en droog, erg zomers.
ik was er laatst, een uur rondgezocht maar jou niet gevondenquote:Op zaterdag 3 augustus 2024 11:39 schreef MissHobje het volgende:
Vanochtend vroeg naar de plas gegaan @:Paulen heerlijk gezwommen. Super rustig! Toch veel meer zon dan ik dacht tot nu toe
![]()
Ben er nu wel weer klaar mee fijne ochtend besteding en nu lekker rusten thuis.
Stond eerst een buitje gepland bij 13 uur,nu half 3 en wat meer uur of 17? Zal wel weer verdampen zoals de hele week
Opbokken met die 28. Vandaag Limbabwe omgedoopt tot Limbopool. Koudste plek van het land. Genotquote:Op zaterdag 3 augustus 2024 14:11 schreef DemonRage het volgende:
[ afbeelding ]
Dit ziet er prima uit voor volgend weekend.
zo, kan mij niet voorstellen dat het lauw water was, maar juist best koud.quote:Op zaterdag 3 augustus 2024 11:39 schreef MissHobje het volgende:
Vanochtend vroeg naar de plas gegaan @:Paulen heerlijk gezwommen. Super rustig! Toch veel meer zon dan ik dacht tot nu toe
![]()
Ben er nu wel weer klaar mee fijne ochtend besteding en nu lekker rusten thuis.
Stond eerst een buitje gepland bij 13 uur,nu half 3 en wat meer uur of 17? Zal wel weer verdampen zoals de hele week
was vanmorgen idd een koude windquote:Op zaterdag 3 augustus 2024 14:41 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Opbokken met die 28. Vandaag Limbabwe omgedoopt tot Limbopool. Koudste plek van het land. Genot
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |