Ik lees in het artikel dat je deelt een zin waar wordt gezegd: "Als geraakt door een dumdumkogel bestaat de roman uit uiteengereten verhalen. Achter de verhalen gaan mensen schuil."quote:Op maandag 5 augustus 2024 18:03 schreef Blastbeat het volgende:
Wie meer wil weten over de tactiek van Israël om de Palestijnen zoveel mogelijk te verminken, raad ik dit boek aan: https://www.tzum.info/202(...)voor-verloren-benen/
Voor de goede orde: de door Israël gebruikte dumdumkogels zijn in het beschaafde deel van de wereld al sinds 1899 verboden.
Voor wie meer wil weten over de 'ethiek' die Israël hanteert verwijs is graag naar een uitspraak van een van hun ministers:
[..]
Bron
De Israëlische regering schetst hier dus een volgens hen 'acceptabel' scenario voor een totale genocide op de volledige Gazaanse bevolking. Dat noemen ze daar 'ethisch' en 'rechtvaardig'.
Ja, dat doen ze wel.quote:
Nietus.quote:
Ze bestaan niet meer. Wel hollow points - en die worden niet gebruikt; alleen al omdat ze niet kostenefficiënt zijn. FMJs zijn dat wel. NATO gebruikt ze te pas en onpas - gretig afname.quote:
Er is geen oplossing waar iedereen blij mee is. Een twee staten oplossing zal geen stand houden, want in het Israëlische kamp baalt met van de Palestijnse staat en in de Palestijnse staat baalt met van het bestaan van Israël.quote:Op donderdag 18 juli 2024 23:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
En dus de facto toch 2 staten. We hebben nu natuurlijk allang de tweestatenoplossing, alleen zijn beide landen het er niet mee eens. Maar beide hebben een deel van het land als eigen staat met een eigen regering.
Als jij voor stelt Palestina te verplaatsen, zul je trouwens in een heel deel van de wereld de vraag krijgen: waarom Palestina en niet Israël, geef die ergens anders een stuk land.
En dan kom je automatisch op Jeruzalem, voor zowel Israël als moslims is het onmogelijk om dat volledig op te geven.
We denken allemaal dat de VN de landgrenzen bepaalt, maar we weten dat als een land te machtig wordt, dit niet geldt. Turkije bezit nog altijd een deel van Cyprus, Rusland heeft de Krim ingepikt en als China straks Taiwan inlijft zal niemand hier iets aan gaan doen. Nee ook de VS niet.quote:Op donderdag 18 juli 2024 22:56 schreef Hanca het volgende:
[..]
Er is geen andere oplossing en in theorie kan dit prima. Al zie ik het de komende 10 jaar ook niet gebeuren, dat betekent niet dat het in de toekomst nooit gebeurt.
Maar wat stel jij dan voor? We laten ze beide een kampioen aanwijzen en die gaan een potje armpjedrukken met als inzet het hele land?
Dit. Niemand zal ervoor op de banken staat, maar het is het enige dat daadwerkelijk gaat functioneren.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 00:13 schreef Shreyas het volgende:
De meest efficiënte oplossing is om Israël de macht de geven en Palestina te verplaatsen.
Dumdum is een term voor een type kogel, een verouderde term die verwijst naar Britse koloniale tijden Het type kogel bestaat wel degelijk vandaag nog en word ook in grote aantallen gebruikt. Officieel is het gebruik ervan in een oorlog illegaal maar dan moet je wel in een oorlog verwikkeld zijn en volgens mij is Israel dat niet.quote:Op maandag 5 augustus 2024 21:52 schreef HannahVrede het volgende:
[..]
Ze bestaan niet meer. Wel hollow points - en die worden niet gebruikt; alleen al omdat ze niet kostenefficiënt zijn. FMJs zijn dat wel. NATO gebruikt ze te pas en onpas - gretig afname.
Waar jij vandaan haalt dat "dumdums" gebruikt worden is mij echt een raadsel. Zoals @:oblo al zegt moet je daarvoor even met een onderbouwing komen. (Zie mijn vorige post en uitleg)
Noem de landen eens op die vrijwillig een deel van hun land wat bewoonbaar is gaat afstaan aan miljoenen Palestijnen, ik wacht wel even.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 01:06 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dit. Niemand zal ervoor op de banken staat, maar het is het enige dat daadwerkelijk gaat functioneren.
Zoals je kan merken is dat dus ook, precies deze uitleg, uit mijn verhaal te halen.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 01:10 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dumdum is een term voor een type kogel, een verouderde term die verwijst naar Britse koloniale tijden Het type kogel bestaat wel degelijk vandaag nog en word ook in grote aantallen gebruikt. Officieel is het gebruik ervan in een oorlog illegaal maar dan moet je wel in een oorlog verwikkeld zijn en volgens mij is Israel dat niet.
De grootste gebruikers van dergelijke munitie zijn jagers en politiediensten, overigens.
Kortom, het is heel goed mogelijk dat dergelijke munitie wel degelijk gebruikt word, de Israelische Militaire Politie heeft hollow point munitie bijvoorbeeld maar ik kan hier geen bewijs voor vinden, persoonlijk.
https://www.theguardian.com/uk/2000/nov/19/ukcrime.jasonburkequote:Op maandag 5 augustus 2024 21:42 schreef oblo het volgende:
[..]
Nietus.
Wellus…
Israel houdt zich officieel aan het verbod op dumdumkogels, zwart op wit. Dus misschien kan je deze claim onderbouwen.
Dit zijn geen dumdumkogels en de hele wereld gebruikt dit soort kogels.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 06:11 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
https://www.theguardian.com/uk/2000/nov/19/ukcrime.jasonburke
Vergelijkbaar met dumdumkogels. Ze doen hetzelfde. En nee, niet de hele wereld gebruikt ze. Ze zijn nota bene verboden in oorlogssituaties.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 06:40 schreef oblo het volgende:
[..]
Dit zijn geen dumdumkogels en de hele wereld gebruikt dit soort kogels.
Jawel, bijna elke politiemacht in de wereld gebruikt ze. Ik kan het nu niet opzoeken, maar grote kans dat NLse politie en marechaussee ook zulke kogels gebruiken. Verboden in oorlogssituaties inderdaad, ook Israel. Israel gebruikt ze dan ook niet in oorlog.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 08:34 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Vergelijkbaar met dumdumkogels. Ze doen hetzelfde. En nee, niet de hele wereld gebruikt ze. Ze zijn nota bene verboden in oorlogssituaties.
Klopt, een van de grote afnemers van dergelijke munitie zijn politie diensten.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 09:36 schreef oblo het volgende:
[..]
Jawel, bijna elke politiemacht in de wereld gebruikt ze. Ik kan het nu niet opzoeken, maar grote kans dat NLse politie en marechaussee ook zulke kogels gebruiken. Verboden in oorlogssituaties inderdaad, ook Israel. Israel gebruikt ze dan ook niet in oorlog.
Ja, zo ook o.a. de grenspolitie in Israel die in de west bank en bij de grens met gaza actief zijn in de context van riot control wapens met zulke kogels gebruikenquote:Op dinsdag 6 augustus 2024 10:35 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Klopt, een van de grote afnemers van dergelijke munitie zijn politie diensten.
Ta'as? Wow, dit is dan wel een heel oud artikel.. IMI produceert niet meer.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 06:11 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
https://www.theguardian.com/uk/2000/nov/19/ukcrime.jasonburke
En de inzet ervan is ook zeker teruggedrongen sinds 2000. Er is indertijd meer geïnvesteerd in 'niet invasieve' maar toch dispersieve middelen, zoals de welbekende skunk. Of rubberammunitie, BIPs/KIPs danwel 'lightkits'.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 10:57 schreef oblo het volgende:
[..]
Ja, zo ook o.a. de grenspolitie in Israel die in de west bank en bij de grens met gaza actief zijn in de context van riot control wapens met zulke kogels gebruiken
Ik houd me aanbevolen. Noem maar eens wat landen die met behulp van dit soort kogels benen van demonstranten afschieten.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 09:36 schreef oblo het volgende:
[..]
Jawel, bijna elke politiemacht in de wereld gebruikt ze. Ik kan het nu niet opzoeken, maar grote kans dat NLse politie en marechaussee ook zulke kogels gebruiken. Verboden in oorlogssituaties inderdaad, ook Israel. Israel gebruikt ze dan ook niet in oorlog.
https://english.wafa.ps/Pages/Details/132238quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 13:11 schreef HannahVrede het volgende:
Ta'as? Wow, dit is dan wel een heel oud artikel.. IMI produceert niet meer.
Geen idee en die claim maak ik ook niet dus dat zoek je zelf maar op.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 15:17 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ik houd me aanbevolen. Noem maar eens wat landen die met behulp van dit soort kogels benen van demonstranten afschieten.
Fair enough. Ik claim dat Israël dat wel deed.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 15:25 schreef oblo het volgende:
[..]
Geen idee en die claim maak ik ook niet dus dat zoek je zelf maar op.
Zoals gezegd, niemand zal er voor op de banken staan. Maar een terroristisch bolwerkPalestijnse Staat aan de grenzen van Israël zal altijd het zelfde veiligheidsprobleem blijven. Vooral voor Israël, maar in principe ook voor de niet-terroristische bevolking van Palestina zelf. Zeg nou zelf, noch de Gazastrook, noch de Westoever zal ooit een levensvatbaar zelfstandig land opleveren. Het is te klein, te versnipperd en te onvruchtbaar. Als je voorstander bent van een Palestijnse staat, dan moet je accepteren dat het niet kan op de plek waar hij vaak wordt getekend.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 01:14 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Noem de landen eens op die vrijwillig een deel van hun land wat bewoonbaar is gaat afstaan aan miljoenen Palestijnen, ik wacht wel even.
Maar Israël is de genocidale terreurstaat.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 17:44 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Zoals gezegd, niemand zal er voor op de banken staan. Maar een terroristisch bolwerkPalestijnse Staat aan de grenzen van Israël
Die uitspraak eindeloos blijven herhalen maakt hem nog niet waar.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 17:45 schreef VoMy het volgende:
[..]
Maar Israël is de genocidale terreurstaat.
Ook als ie niet herhaald wordt, is het waar. Israël is het grote probleem in het Midden-Oosten, omdat ze extreem veel doden veroorzaken onder de burgers uit omliggende landen en wij ze daarvoor van wapens voorzien. Elke oplossing zou de veiligheid van Palestijnen - als grootste slachtoffers van het moorddadige Israelische beleid van etnische zuivering - voorop moeten zetten.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 17:47 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Die uitspraak eindeloos blijven herhalen maakt hem nog niet waar.
In welke landen veroorzaken ze extreem veel burgerdoden afgezien van de Palestijnse gebieden?quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 17:54 schreef VoMy het volgende:
[..]
Ook als ie niet herhaald wordt, is het waar. Israël is het grote probleem in het Midden-Oosten, omdat ze extreem veel doden veroorzaken onder de burgers uit omliggende landen en wij ze daarvoor van wapens voorzien. Elke oplossing zou de veiligheid van Palestijnen - als grootste slachtoffers van het moorddadige Israelische beleid van etnische zuivering - voorop moeten zetten.
Dus jij stelt voor om de Joden etnisch te zuiveren uit Israel? Interessante oplossing.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 19:17 schreef Blastbeat het volgende:
Het hele project Israël was gewoon echt kansloos. Je kunt een kolonie teruggeven aan de bevolking en dan geeft dat doorgaans heel veel onrust. Geef je een kolonie aan een derde partij dan wordt het chronisch oorlog.
Dus hoe nu verder? Terug naar de basale mensenrechten? Daar hebben beide partijen geen zin in. Ik denk dat een tweestatenoplossing ook niet meer kan inmiddels. Dan resteert óf een volledig Israël (dat ook in de toekomst alle omringende landen als vijand zal hebben) of een volledig Palestina met als consequentie dat die Joden die daar eindelijk een eigen plek gevonden dachten te hebben (ik breng het maar even vriendelijk) nu wéér naar een andere plek moeten.
Maar ik stel de VS voor. Ruimte zat daar en gezien de constante en enorm sterke lobby is er daar ook meer dan voldoende draagvlak voor een zuiver Joodse staat.
Nee. Ik ben voor het opheffen van Israël. Wie vervolgens waar wil wonen is een tweede. Maar ik kan me inderdaad voorstellen dat er na decennia van genocidepogingen, kolonialisme en onderdrukking wel een bepaalde onmogelijkheid is ontstaan.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 19:38 schreef oblo het volgende:
[..]
Dus jij stelt voor om de Joden etnisch te zuiveren uit Israel? Interessante oplossing.
Is dat een droom van je of een realistische oplossing voor dit conflict?quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 19:54 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Nee. Ik ben voor het opheffen van Israël. Wie vervolgens waar wil wonen is een tweede. Maar ik kan me inderdaad voorstellen dat er na decennia van genocidepogingen, kolonialisme en onderdrukking wel een bepaalde onmogelijkheid is ontstaan.
Het een sluit het ander niet uit.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 19:55 schreef oblo het volgende:
[..]
Is dat een droom van je of een realistische oplossing voor dit conflict?
Kan je mij uitleggen hoe dit precies een realistische oplossing is? Hoe zou dat moeten werken die opheffing?quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 19:56 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Het een sluit het ander niet uit.
Hetzelfde als bij andere dekolonisaties. Zoals Congo los van België raakte, enzovoort. En ja, dat wordt eerst een bende, maar een andere weg is er niet.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 19:57 schreef oblo het volgende:
[..]
Kan je mij uitleggen hoe dit precies een realistische oplossing is? Hoe zou dat moeten werken die opheffing?
Huh?quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 19:59 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Hetzelfde als bij andere dekolonisaties. Zoals Congo los van België raakte, enzovoort. En ja, dat wordt eerst een bende, maar een andere weg is er niet.
Ik slaag er niet in om dit op Israel te betrekken. Kan je wat specifieker zijn? Hoe hef je Israel op?quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 19:59 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Hetzelfde als bij andere dekolonisaties. Zoals Congo los van België raakte, enzovoort. En ja, dat wordt eerst een bende, maar een andere weg is er niet.
Ook een optie, maar die levert hetzelfde op. Noem het hele gebied Israël en organiseer er verkiezingen. Er wonen daar meer Palestijnen dan andere groepen, dus dan heb je ineens een groot Israël met een Palestijnse regering. Drie keer raden hoe die regering daarna dat land gaat noemen.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 20:00 schreef Nober het volgende:
From the river to the sea Israel will be free.
Door het niet meer als land te erkennen. Het is een doorgegeven kolonie. Dus hoe hef je Israël op? Zoals andere koloniën opgeheven werden.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 20:02 schreef oblo het volgende:
[..]
Ik slaag er niet in om dit op Israel te betrekken. Kan je wat specifieker zijn? Hoe hef je Israel op?
Ik zeg net dat al die arabieren in dat palestina naar omringende landen vertrekken.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 20:05 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ook een optie, maar die levert hetzelfde op. Noem het hele gebied Israël en organiseer er verkiezingen. Er wonen daar meer Palestijnen dan andere groepen, dus dan heb je ineens een groot Israël met een Palestijnse regering. Drie keer raden hoe die regering daarna dat land gaat noemen.
Maar koloniën die werden opgeheven, waren onzelfstandig en werden op dat moment zelfstandig. Dat kan bij Israël helemaal niet, want dat is al zelfstandig. Totaal onzinnige vergelijking dus.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 20:07 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Door het niet meer als land te erkennen. Het is een doorgegeven kolonie. Dus hoe hef je Israël op? Zoals andere koloniën opgeheven werden.
Hoe gaat dat precies uitpakken voor vrouwen, homoseksuelen en andersdenkenden?quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 20:05 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ook een optie, maar die levert hetzelfde op. Noem het hele gebied Israël en organiseer er verkiezingen. Er wonen daar meer Palestijnen dan andere groepen, dus dan heb je ineens een groot Israël met een Palestijnse regering. Drie keer raden hoe die regering daarna dat land gaat noemen.
Dus de meest realistisch oplossing is de hele wereld zo ver te krijgen om Israel niet meer als land te erkennen? En als dat gebeurd is dan is Israel magisch opgeheven? Dan gaan alle Joden vrijwillig naar Amerika?quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 20:07 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Door het niet meer als land te erkennen. Het is een doorgegeven kolonie. Dus hoe hef je Israël op? Zoals andere koloniën opgeheven werden.
Ik stelde geen vragen.quote:
Hetzelfde als voor de joodse bevolking, vermoedelijk.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 20:09 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Hoe gaat dat precies uitpakken voor vrouwen, homoseksuelen en andersdenkenden?
Goed, andere vergelijking dan. De apartheid: in Zuid-Afrika werd die afgeschaft en inderdaad, met heel lelijke gevolgen. Maar de morele vraag is dan: is apartheid oké als je er onrust mee voorkomt?quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 20:08 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Maar koloniën die werden opgeheven, waren onzelfstandig en werden op dat moment zelfstandig. Dat kan bij Israël helemaal niet, want dat is al zelfstandig. Totaal onzinnige vergelijking dus.
Hoe weet jij zo zeker dat er geen apartheid blijft bestaan? Zeker met Hamas.quote:Op dinsdag 6 augustus 2024 20:12 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Goed, andere vergelijking dan. De apartheid: in Zuid-Afrika werd die afgeschaft en inderdaad, met heel lelijke gevolgen. Maar de morele vraag is dan: is apartheid oké als je er onrust mee voorkomt?
Met dit soort opmerkingen kan ik niet zoveel.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |