abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 24 juni 2024 @ 12:33:48 #1
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214032114


Bassie en Adriaan is een van de succesvolste duo's uit de Nederlandse televisiegeschiedenis. Generaties kinderen groeiden op met hun avonturenseries op televisie. De series zijn in verschillende uitgaves verkrijgbaar op videoband, waar met name de oude banden gewild zijn onder liefhebbers vanwege de klassieke achtergrondmuziek. In latere uitgaves is de muziek vervangen door nieuwe, op elkaar aansluitende maar ook meer generieke achtergrondmuziek van Bert Smorenburg.

Bassie en Adriaan tourden ook door het land met een Lachspektakelshow en hadden in de jaren 70 en 80 zelfs hun eigen circus. Samen met theatergrootheid Joop van den Ende maakten ze deel uit van de top van de Nederlandse varieté. In 2003 maken ze bekend te stoppen als televisieduo, het einde van een tijdperk. De afscheidstournee moet vroegtijdig worden afgebroken omdat bij Aad van Toor (Adriaan) kanker wordt ontdekt. Gelukkig herstelt hij en in de jaren erna maken Bassie en Adriaan nog regelmatig hun entree op film en televisie.

Op het moment leidt Bas een teruggetrokken bestaan in verband met een verslechterde gezondheid en renteniert Adriaan in Spanje. Beide heren schreven een boek, waarin met name in het boek van Aad behoorlijk wat vuile was wordt buiten gehangen over eigenlijk, ehh, nou ja iedereen waar ze ooit mee hebben samengewerkt. Alles is voor Bassie (En Aad), is wel zo'n beetje een treffende samenvatting.

Een overzicht van de bekende televisieseries: De Plaaggeest, Het geheim van de sleutel, De diamant, De Huilende Professor, Het geheim van de schatkaart, De verdwenen kroon, De geheimzinnige opdracht (Europa) en De reis vol verrassingen (Amerika)

Een overzicht van de pikkeboeven waar het duo het regelmatig mee aan de stok kreeg:









Officiële website:
www.bassie-adriaan.nl
YouTube-kanaal:
https://www.youtube.com/user/bassieadriaanchannel
Rini dankjewel.
pi_214032509
quote:
0s.gif Op maandag 24 juni 2024 12:32 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Ik heb de professor ook nooit een slechte serie gevonden. Pas later als je erover leest en wat Aad er zelf van vindt (ook over de plaaggeest) ga je erover nadenken, maar ik blijf het van een prima serie vinden. Anders dan de series met boeven, maar wel gewoon absoluut de moeite waard.
Ik denk ook dat het belangrijk is om een serie los te zien van hoe de makers het opnemen vonden.
Plaaggeest was vervelend voor Aad omdat veel mensen zich er mee bemoeiden. Dat maakt het voor hem het zwarte schaap uit de serie. (Al klinkt het bij de huidige Adriaan alsof élke collega vervelend was.)

Als kijker vind ik de Plaaggeest een grappige serie, waarin duidelijk nog een vorm gevonden moest worden. Veel absurde situaties en dat is precies waarom ik het vermakelijk vind. Het element Douwe/Plaaggeest is leuk bedacht, ook al is het einde wat slapjes.

De Plaaggeest en Professor vind ik er qua toon uitspringen in vergelijking met de rest en dat kan juist verfrissend zijn.
Daarnaast zijn het voor mij ook twee series die ik vroeger niet veel op TV zag, ook niet met Kindernet-herhalingen dus voelen ze vrij "nieuw" voor mij.
  maandag 24 juni 2024 @ 13:50:42 #3
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214032604
quote:
1s.gif Op maandag 24 juni 2024 13:36 schreef Writersright het volgende:

[..]
Ik denk ook dat het belangrijk is om een serie los te zien van hoe de makers het opnemen vonden.
Plaaggeest was vervelend voor Aad omdat veel mensen zich er mee bemoeiden. Dat maakt het voor hem het zwarte schaap uit de serie. (Al klinkt het bij de huidige Adriaan alsof élke collega vervelend was.)

Als kijker vind ik de Plaaggeest een grappige serie, waarin duidelijk nog een vorm gevonden moest worden. Veel absurde situaties en dat is precies waarom ik het vermakelijk vind. Het element Douwe/Plaaggeest is leuk bedacht, ook al is het einde wat slapjes.

De Plaaggeest en Professor vind ik er qua toon uitspringen in vergelijking met de rest en dat kan juist verfrissend zijn.
Daarnaast zijn het voor mij ook twee series die ik vroeger niet veel op TV zag, ook niet met Kindernet-herhalingen dus voelen ze vrij "nieuw" voor mij.
Ik ‘debuteerde’ ooit met de schatkaart, daarna de kroon en de verzonken stad. Kort daarna ging Kindernet volgens mij om de sleutel en de diamant uitzenden en de huilende professor zag ik of op Kindernet als eerste of met de bassieworst muntjes, maar in elk geval ergens begin jaren ‘90. Daarna kwamen de geheimzinnige opdrachtgever en de reis vol verrassingen. Van de plaaggeest had ik toen zelfs nog nooit gehoord. Dat was de ultieme verrassing waarvan je hoopt dat ze ooit nog eens opduiken van je favoriete series. Ineens compleet ‘nieuw’ materiaal. Van Flodder, vrienden voor het leven of Bassie en Adriaan. Hoe gedateerd de plaaggeest ook was, ik was letterlijk als een kind zo blij dat het er ineens was en daarom vind ik het ook een prima serie. Wat je zegt, voor Aad zal het allicht anders voelen en heel begrijpelijk ook, het is voor iedereen verschillend.
Rini dankjewel.
pi_214033408
De Plaaggeest heeft z'n issues, maar voor een debuterende serie is het geen slecht begin. De wrok van de broertjes Van Toor jegens de serie zal ermee te maken hebben dat Jaap Stobbe erbij werd gehaald om de ondermaats geschreven verhaaltjes op te vijzelen en het daarbij teveel naar zichzelf toe wilde trekken. Maar goed, laten we wel wezen: zonder het figuur De Plaaggeest was het niet meer dan een Peppi & Kokki 2.0 geweest, met elke aflevering weer een ander beroep moeten uitoefenen. Het karakter van De Plaaggeest heb ik ook nooit eng gevonden als kind, mede doordat zo duidelijk was dat Douwe dat masker droeg. Het probleem met de serie zit 'm voor mij in de ontbrekende logica: wáárom doet De Plaaggeest wat ie doet en hoezo houdt ie er ineens mee op? De gegeven verklaringen zijn echt te stupide voor woorden, dat vond ik als klein jochie al. En ook: hoezo laat het eerste circus B&A gewoon achter en gaan er vrolijk vandoor, en hoezo weten B&A niet waar de volgende plaats is waar het circus naartoe gaat? Je gaat mij niet wijsmaken dat er geen collega of directeur is die een ram op de caravandeur geeft om die twee wakker te maken (of dat het afbouwen van zo'n circus geen ongelofelijk herrie met zich meebrengt waardoor ze uit zichzelf wakker worden), en evenmin dat er niet van tevoren een duidelijk plan is naar welke dorpen/steden zo'n circus in een bepaalde periode trekt.
Natuurlijk moet je daar doorheen kijken (het bekende suspension of disbelief), maar het toont de zwakheden van het verhaal aan. Desondanks verkies ik de Plaaggeest mijlenver boven Amerika, Europa en in mindere mate Stad.

De Professor is een grimmiger, serieuzer avontuur en een interessante reflectie op de situatie die er in de wereld was in de jaren '80. Het is een mooi breekpunt van de twee-akter Sleutel/Diamant met de gekende verhaalstructuur met de boevenbende, en is in hindsight ook een goeie manier geweest om Bassie & Adriaan (die laatste was zichtbaar ouder ten opzichte van de voorgaande serie) een nieuwe kant op te sturen en volwassener problemen aan te pakken. De serie zal desondanks geen favoriet van de Van Toors zijn om twee, misschien zelfs drie redenen. 1: de serie werd gemaakt als reactie op de teruglopende bezoekersaantallen van het circus, dus niet uit vrije wil, 2: Joop bemoeide zich intensief met de koers van de serie met de nodige meningsverschillen tot gevolg, 3: de problemen rond de opnames, met de overstap van film naar video, Robin die kuren vertoonde bij de opnames en de organisatorische problemen met scènes en droomwerelden die niet gedraaid konden worden of voor vertragingen zorgden.
Toch is Professor juist een mooi voorbeeld van wat B&A ook had kunnen zijn buiten de reguliere avonturen met de boeven. En het leverde een iconisch derde 'personage' op in Robin, wat de dynamiek veranderde en nieuwe invalshoeken meebracht, ook in de hierop volgende avonturenreeksen. Voor mij zit het probleem 'm vooral in de beeldkwaliteit, maar wellicht meer nog in hoe smoezelig Bassie er in deze reeks uitziet. Maar ook dit avontuur zou ik mijlenver boven Amerika, Europa en Stad verkiezen, juist omdat het een a-typische reeks is. En ook deels doordat ik de drie Bridge-banden had als kind, waarvan de tweede band na al een paar keer afspelen vernaggeld was en ik dus een derde van de reeks niet kon zien wanneer ik wilde :P
Op woensdag 13 november 2013 20:32 schreef luftersel het volgende:
Kelder! Wat doe jij nou hier? :D
pi_214033475
quote:
0s.gif Op maandag 24 juni 2024 13:50 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Dat was de ultieme verrassing waarvan je hoopt dat ze ooit nog eens opduiken van je favoriete series. Ineens compleet ‘nieuw’ materiaal. Van Flodder, vrienden voor het leven of Bassie en Adriaan.
Werd Vrienden voor het Leven niet altijd in totaliteit uitgezonden? Of bedoel je verwijderde scenes, of die ene aflevering die niet is uitgebracht op DVD?
Een onderzoek uit 2019 toonde dat 95 procent van de Nederlandse bevolking bewondering heeft voor de traditionele Zwarte Piet. Zwart is aantrekkelijk.
pi_214033662
quote:
0s.gif Op maandag 24 juni 2024 13:50 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Ik ‘debuteerde’ ooit met de schatkaart, daarna de kroon en de verzonken stad. Kort daarna ging Kindernet volgens mij om de sleutel en de diamant uitzenden en de huilende professor zag ik of op Kindernet als eerste of met de bassieworst muntjes, maar in elk geval ergens begin jaren ‘90. Daarna kwamen de geheimzinnige opdrachtgever en de reis vol verrassingen. Van de plaaggeest had ik toen zelfs nog nooit gehoord. Dat was de ultieme verrassing waarvan je hoopt dat ze ooit nog eens opduiken van je favoriete series. Ineens compleet ‘nieuw’ materiaal. Van Flodder, vrienden voor het leven of Bassie en Adriaan. Hoe gedateerd de plaaggeest ook was, ik was letterlijk als een kind zo blij dat het er ineens was en daarom vind ik het ook een prima serie. Wat je zegt, voor Aad zal het allicht anders voelen en heel begrijpelijk ook, het is voor iedereen verschillend.
Dat lijkt verdraaid veel op mijn geschiedenis. Ik leerde de Plaaggeest pas kennen toen iemand daar op school over begon rond 2002. En eerlijk gezegd geloofde ik niet dat die serie bestond met die belachelijke situaties die hij beschreef zoals Bassie en de badkuip.
Ik heb ook het idee dat die serie een lange tijd niet op TV vertoond is.
pi_214033748
quote:
0s.gif Op maandag 24 juni 2024 15:38 schreef PeterKelder het volgende:
De Plaaggeest heeft z'n issues, maar voor een debuterende serie is het geen slecht begin. De wrok van de broertjes Van Toor jegens de serie zal ermee te maken hebben dat Jaap Stobbe erbij werd gehaald om de ondermaats geschreven verhaaltjes op te vijzelen en het daarbij teveel naar zichzelf toe wilde trekken. Maar goed, laten we wel wezen: zonder het figuur De Plaaggeest was het niet meer dan een Peppi & Kokki 2.0 geweest, met elke aflevering weer een ander beroep moeten uitoefenen. Het karakter van De Plaaggeest heb ik ook nooit eng gevonden als kind, mede doordat zo duidelijk was dat Douwe dat masker droeg. Het probleem met de serie zit 'm voor mij in de ontbrekende logica: wáárom doet De Plaaggeest wat ie doet en hoezo houdt ie er ineens mee op? De gegeven verklaringen zijn echt te stupide voor woorden, dat vond ik als klein jochie al. En ook: hoezo laat het eerste circus B&A gewoon achter en gaan er vrolijk vandoor, en hoezo weten B&A niet waar de volgende plaats is waar het circus naartoe gaat? Je gaat mij niet wijsmaken dat er geen collega of directeur is die een ram op de caravandeur geeft om die twee wakker te maken (of dat het afbouwen van zo'n circus geen ongelofelijk herrie met zich meebrengt waardoor ze uit zichzelf wakker worden), en evenmin dat er niet van tevoren een duidelijk plan is naar welke dorpen/steden zo'n circus in een bepaalde periode trekt.
Natuurlijk moet je daar doorheen kijken (het bekende suspension of disbelief), maar het toont de zwakheden van het verhaal aan. Desondanks verkies ik de Plaaggeest mijlenver boven Amerika, Europa en in mindere mate Stad.
Goede analyse. Zonder de Plaaggeest is het echt Peppi en Kokki 2.0 en wanneer je kritisch kijkt naar de serie zie je ook wel wat er aan toegevoegd is om het tot een geheel te maken. Er zit ook best veel 'filler' in zoals dat gebeuren met Adriaan die ontvoerd zou zijn en dat gezemel op de boerderij.

Dat circus uit de Plaaggeest heeft een behoorlijk probleem ook, gezien ze op de affiches louter met Bassie en Adriaan als act adverteren. Dat wordt veel teleurgestelde bezoekers ontvangen.
Daarnaast konden Bassie en Adriaan natuurlijk gewoon bij de lokale VVV informeren over het circus, of even een telefoontje plegen om er achter te komen waar het circus is.
Fraai ook hoe ze het oplossen door spontaan bij een ander circus een contract te tekenen.

quote:
De Professor is een grimmiger, serieuzer avontuur en een interessante reflectie op de situatie die er in de wereld was in de jaren '80. Het is een mooi breekpunt van de twee-akter Sleutel/Diamant met de gekende verhaalstructuur met de boevenbende, en is in hindsight ook een goeie manier geweest om Bassie & Adriaan (die laatste was zichtbaar ouder ten opzichte van de voorgaande serie) een nieuwe kant op te sturen en volwassener problemen aan te pakken. De serie zal desondanks geen favoriet van de Van Toors zijn om twee, misschien zelfs drie redenen. 1: de serie werd gemaakt als reactie op de teruglopende bezoekersaantallen van het circus, dus niet uit vrije wil, 2: Joop bemoeide zich intensief met de koers van de serie met de nodige meningsverschillen tot gevolg, 3: de problemen rond de opnames, met de overstap van film naar video, Robin die kuren vertoonde bij de opnames en de organisatorische problemen met scènes en droomwerelden die niet gedraaid konden worden of voor vertragingen zorgden.
Toch is Professor juist een mooi voorbeeld van wat B&A ook had kunnen zijn buiten de reguliere avonturen met de boeven. En het leverde een iconisch derde 'personage' op in Robin, wat de dynamiek veranderde en nieuwe invalshoeken meebracht, ook in de hierop volgende avonturenreeksen. Voor mij zit het probleem 'm vooral in de beeldkwaliteit, maar wellicht meer nog in hoe smoezelig Bassie er in deze reeks uitziet. Maar ook dit avontuur zou ik mijlenver boven Amerika, Europa en Stad verkiezen, juist omdat het een a-typische reeks is. En ook deels doordat ik de drie Bridge-banden had als kind, waarvan de tweede band na al een paar keer afspelen vernaggeld was en ik dus een derde van de reeks niet kon zien wanneer ik wilde :P
Die serie was idd volwassener, stuk spannender ook vond ik. Beetje James Bond-invloeden, ook buiten de droomwereld. Helemaal met dat laatste deel in het mysterieuze hoofdkwartier van de prof. Haast een evolutie van de vorige series. Wat dat betreft is de Schatkaart meer in het verlengde van de Diamant.
  maandag 24 juni 2024 @ 17:05:20 #8
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214034007
quote:
0s.gif Op maandag 24 juni 2024 15:50 schreef Kaatje2658 het volgende:

[..]
Werd Vrienden voor het Leven niet altijd in totaliteit uitgezonden? Of bedoel je verwijderde scenes, of die ene aflevering die niet is uitgebracht op DVD?
Nee, ik bedoel vooral dat er ineens nooit uitgezonden materiaal blijkt te bestaan en je dus nieuwe afleveringen kunt zien! Materiaal dat kwijt was. Daarom vond ik ook de twee afleveringen uit het geheim van de sleutel prachtig toen die één voor één opdoken.
Rini dankjewel.
  maandag 24 juni 2024 @ 17:06:53 #9
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214034020
quote:
1s.gif Op maandag 24 juni 2024 16:20 schreef Writersright het volgende:

[..]
Dat lijkt verdraaid veel op mijn geschiedenis. Ik leerde de Plaaggeest pas kennen toen iemand daar op school over begon rond 2002. En eerlijk gezegd geloofde ik niet dat die serie bestond met die belachelijke situaties die hij beschreef zoals Bassie en de badkuip.
Ik heb ook het idee dat die serie een lange tijd niet op TV vertoond is.
Ja, hij is in elk geval niet tussen 1987 en 2000 op tv vertoond, of ik moet het echt gemist hebben!
Rini dankjewel.
pi_214034060
De plaaggeest heb ik nooit een leuke serie gevonden (niet omdat het te spannend was, maar gewoon te oud, te saai, niet leuk, te peppie en kokkie wat ik ook niet leuk vond) en kan me inderdaad niet herinneren die ooit te hebben gezien in de jaren 90 op Kindernet. Pas voor het eerst begin jaren '00, als puber. Tja, dan kijk je sowieso al anders naar series...

Als kind vond ik Op reis door Europa wel leuk en de Amerika-serie vond ik helemaal geweldig. Die laatste was inderdaad niet meer spannend, maar de beelden zelf van een vrij onbekend land vond ik prachtig. Als kinderreisserie zeer geslaagd.

De Sleutel zat wel goed in elkaar, maar de boeven zelf vond ik wat minder. Zeker die boevenbaas vond ik maar niks. Zat alleen maar door een zendbakkie te tetteren. De diamant vind ik een stuk minder: te veel vreemde, onrealistische fratsen.

De Schatkaart vond ik als kind spannend en De Baron zelfs een beetje eng. Leuke serie om te zien, maar nu vind ik het wel errug traaaaaag...

De Professor zit goed in elkaar, is spannend en ook vrij verfrissend. Maar ik heb meer genoten van het hoorspel van dit avontuur op mijn cassettebandje dan van de serie op TV.

De Kroon en De Verzonken Stad vind ik wel de twee topseries van B&A. Goede verhaallijnen, leuke, spannende interacties tussen B&A en de boeven en de boeven (met name B2) waren daarin ook op hun best :Y
  maandag 24 juni 2024 @ 19:11:37 #11
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214035168
quote:
0s.gif Op maandag 24 juni 2024 17:06 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Ja, hij is in elk geval niet tussen 1987 en 2000 op tv vertoond, of ik moet het echt gemist hebben!
Ik kende de serie wel, mijn broer nam de afleveringen op op videoband. Hij was er alleen nooit trouw mee dus we hebben geen serie compleet gehad tot ik zelf dvd's kon kopen. Hij labelde het ook niet en nam gewoon op op de eerste de beste beschikbare band. De reis door Europa hadden we bijvoorbeeld wel, verspreid over meerdere banden, maar Portugal was opgenomen op een of andere vage band dus die keken we veel minder vaak want we hadden geen idee welke van de 40 banden het was en Griekenland hadden we helemaal niet.
De Schatkaart eindigde voor ons bij de scène dat de kist van goud bleek (de boeven werden dus nooit gearresteerd).
Maar de plaaggeest hadden we wel grotendeels dus dat betekent dat hij minstens 2 keer is uitgezonden :+
Volgens Wikipedia is hij sinds 1997 ook herhaald.
pi_214036850
quote:
0s.gif Op maandag 24 juni 2024 17:13 schreef Ronaldussen het volgende:

De Schatkaart vond ik als kind spannend en De Baron zelfs een beetje eng. Leuke serie om te zien, maar nu vind ik het wel errug traaaaaag...

Ik vond die Baron ook wel spannend. Vooral toen hij opeens daar bij die klif in Lanzarote stond en hun auto jatte. Werd alleen nog maar erger toen hij Bassie en Adriaan liet vastbinden.
De baron was in de serie daarna gelijk een stuk softer.
  maandag 24 juni 2024 @ 23:01:16 #13
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214038706
quote:
0s.gif Op maandag 24 juni 2024 19:11 schreef Ceviche het volgende:

[..]
Ik kende de serie wel, mijn broer nam de afleveringen op op videoband. Hij was er alleen nooit trouw mee dus we hebben geen serie compleet gehad tot ik zelf dvd's kon kopen. Hij labelde het ook niet en nam gewoon op op de eerste de beste beschikbare band. De reis door Europa hadden we bijvoorbeeld wel, verspreid over meerdere banden, maar Portugal was opgenomen op een of andere vage band dus die keken we veel minder vaak want we hadden geen idee welke van de 40 banden het was en Griekenland hadden we helemaal niet.
De Schatkaart eindigde voor ons bij de scène dat de kist van goud bleek (de boeven werden dus nooit gearresteerd).
Maar de plaaggeest hadden we wel grotendeels dus dat betekent dat hij minstens 2 keer is uitgezonden :+
Volgens Wikipedia is hij sinds 1997 ook herhaald.
In 1997 was ik al 14, dus dat kan inderdaad. Ik overdreef misschien met mijn 2000 :D

Ik vond de baron uit de schatkaart ook by far de gemeenste. In alles straalde die man slechtheid uit. En hij was ook nog eens heel erg slim. De Paul van Gorcum-baron vond ik zeker in de kroon ook nog wel serieus gemeen. Hoe die kroon gestolen werd, hij liet B&A gewoon in die grot zitten en die vlucht over het water was ook vrij geniaal. Hij liet zich bovendien niet door B&A in de luren leggen. Ook in de verzonken stad, waar hij ze gewoon op een onbewoond eiland achter liet, was hij aardig gemeen. Pas vanaf de geheimzinnige opdrachtgever werd hij een schertsfiguur.
Rini dankjewel.
pi_214039083
Ik zou zeggen dat de Aad-Baron er enger uitziet, vooral in het donker. Hij gedraagt zich ook wat enger/serieuzer. Plus, zijn huis voegde iets mysterieus toe. Volgens mij hebben we voor de rest nooit het huis van een boef gezien. Hij woonde ruim en goed dus dat maakte indruk.

De baron in Kroon/Verzonken stad is wat sluwer/gemener maar ziet er minder eng uit.
  maandag 24 juni 2024 @ 23:42:40 #15
436222 Japepk
Padvinder
pi_214039187
@PeterKelder mooi verhaal. Toch til je wel erg zwaar aan de plaaggeest denk ik. De hele aanleiding voor de serie is inderdaad een behoorlijke gatenkaas, maar zeker hoe het gebracht wordt is dat eigenlijk helemaal geen issue. Dat circus is verdwenen en ze ondernemen wel meteen actie. Ik weet wel dat ik als kind mijn vraagtekens had bij je tent opzetten op een voetbalveld en daar zogenaamd niks van merken in het donker, een wedstrijd die start, of iemand van dat team die niet even die tent van het veld haalt voor ze beginnen.

In die zin vind ik Stad juist een verzameling van absurde twists en vergezochte ideeën. De boeven zitten toevállig in hetzelfde land, ze duiken toevállig een mysterieuze steen op (wat uiteindelijk nergens toe leidt), als ze gedrogeerd en ontvoerd zijn vinden ze toevállig speciale schoenen waarmee ze terug kunnen lopen en toevállig lijken twee paspoppen spreken op B&A. Dat vind ik anders dan je riemen laten versoepelen in het water of een geimproviseerde hefboom in elkaar zetten. De plot van de steen en de boeven lopen ook totaal parallel aan elkaar zonder enige verbindtenis en hier werd al het cliché 'ze zullen wel een schat zoeken' van stal gehaald om de boeven achter ze aan te sturen. Dan vind ik de Baron die eerst B&A uit de weg wil ruimen voor hij weer criminele acties plant logischer om achter ze aan te gaan. De boevenacties zijn wél heel sterk in de Verzonken Stad, met de list van de doos en het verkeerde eind van de kloof.
't Echte en 't ware!
pi_214042051
Mijn favoriete serie is toch wel De huilende professor. Hoe het komt? Een combinatie van verschillende factoren. De serie was geen onderdeel van de reguliere CNR reeks. Door dat de serie alleen via de slager verkrijgbaar was in 1994 en niet te koop was bij Bart Smit of Vroom en Dreesman, was de serie in mijn jeugd vrij zeldzaam en dus bijzonder. De serie verscheen in de reguliere winkels pas eind 1997. In kinderjaren zijn die drie jaar een eeuwigheid. Ik kan mij nog goed herinneren dat ik de geheime agenten droom had gezien bij een vriendje en ik dit geweldige scènes vond, en juist die droom ontbrak op de dubbelbox uit 1997. In mijn kinderlijke gedachte dacht ik dat dit kwam, omdat de slagerbanden uit drie delen bestond en de dubbelbox uit twee delen. Nu kon ik alleen het liedje Geheime agenten bekijken via de videoband Feest met Bassie en Adriaan. Het was pas toen Nickelodeon alles rond 2002/2003 herhaalde dat ik de droom eindelijk compleet kon zien. Ik merkte toen gelijk op dat Robin de Robot opnieuw was ingesproken. Daarnaast waren de avonturen op televisie altijd een stuk langer dan op de videobanden. Voornamelijk bij Het geheim van de schatkaart viel dat mij op, waarschijnlijk omdat dit naar mijn idee de meest herhaalde serie op Kindernet was (en de Europa serie op het Belgische Ketnet). Alleen op televisie kon je zien hoe Vlugge Japie en B2 uit de gevangenis waren ontsnapt. Toen de series op dvd verschenen met de ontbrekende scènes, de nieuwe stem van Robin de robot en de nieuwe vormgeving van titels heb ik gelijk mijn complete videoverzameling bij het vuilnis gezet en vervangen. Achteraf natuurlijk spijt, omdat ik later opmerkte hoeveel er aan de muziek was veranderd (bijv. de muziek als Adriaan van het dak springt in Het geheim van de schatkaart), maar ook de Marktplaats prijzen die ik soms voor bij zie komen haha.

Maar terug naar De huilende professor. Het is dus eigenlijk de laatste serie die ik als 'nieuw' heb kunnen beleven (met vlak daarvoor De plaaggeest als dubbelbox). Het voelde voor mij altijd aan als het grote laatste avontuur van het duo (ondanks de introductie van Robin). Nadat Bassie en Adriaan eerst te maken hadden met stelende boeven (sleutel t/m verzonken stad), vervolgens de wereld hadden overgereisd (Europa en Amerika), gingen ze nu de wereld redden! Het voelde allemaal grootser en belangrijker aan dan voorheen. Het waren geen huis, tuin en keuken problemen. Wat dat betreft is De huilende professor naar mijn idee de enige serie, die het ook goed zou doen als bioscoopfilm. Daarnaast heb ik het idee dat Bassie en Adriaan in deze serie veel meer de artiesten Bas en Aad zijn. Het voelde allemaal wat rauwer en realistischer. Eigenlijk de On Her Majesty's Secret Service of Casino Royale uit de James Bond reeks. Ik vind dat De huilende professor tegenwoordig ook frisser aanvoelt dan Het geheim van de schatkaart of de Verzonken stad.

Oke ik heb nu wel heel veel geschreven, snel weer aan het werk voordat de baas boos wordt zouden Japie en B2 zeggen. :D
  dinsdag 25 juni 2024 @ 13:37:15 #17
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214042894
quote:
0s.gif Op maandag 24 juni 2024 23:42 schreef Japepk het volgende:
@:PeterKelder mooi verhaal. Toch til je wel erg zwaar aan de plaaggeest denk ik. De hele aanleiding voor de serie is inderdaad een behoorlijke gatenkaas, maar zeker hoe het gebracht wordt is dat eigenlijk helemaal geen issue. Dat circus is verdwenen en ze ondernemen wel meteen actie. Ik weet wel dat ik als kind mijn vraagtekens had bij je tent opzetten op een voetbalveld en daar zogenaamd niks van merken in het donker, een wedstrijd die start, of iemand van dat team die niet even die tent van het veld haalt voor ze beginnen.

In die zin vind ik Stad juist een verzameling van absurde twists en vergezochte ideeën. De boeven zitten toevállig in hetzelfde land, ze duiken toevállig een mysterieuze steen op (wat uiteindelijk nergens toe leidt), als ze gedrogeerd en ontvoerd zijn vinden ze toevállig speciale schoenen waarmee ze terug kunnen lopen en toevállig lijken twee paspoppen spreken op B&A. Dat vind ik anders dan je riemen laten versoepelen in het water of een geimproviseerde hefboom in elkaar zetten. De plot van de steen en de boeven lopen ook totaal parallel aan elkaar zonder enige verbindtenis en hier werd al het cliché 'ze zullen wel een schat zoeken' van stal gehaald om de boeven achter ze aan te sturen. Dan vind ik de Baron die eerst B&A uit de weg wil ruimen voor hij weer criminele acties plant logischer om achter ze aan te gaan. De boevenacties zijn wél heel sterk in de Verzonken Stad, met de list van de doos en het verkeerde eind van de kloof.
Mwah, op zich is het zoeken van een schat in de beleving van een kind natuurlijk wel iets logisch. Als kind is schatgraven echt iets wat in je fantasie heel logisch is. De baron wil ook vooral weten wat ze doen en stuurt daarom Jaapie en B2 op ze af. De rest is inderdaad aangenaam aan erg ver gezocht en toevallig ja..
Rini dankjewel.
pi_214044177
Clown Bassie samen met Tante Soesa en Hans Klok om geld in te zamelen voor de bestrijding tegen aids op 5 maart 2001.

https://isp.cortexsystem.(...)o-joop-van-tellingen


Een onderzoek uit 2019 toonde dat 95 procent van de Nederlandse bevolking bewondering heeft voor de traditionele Zwarte Piet. Zwart is aantrekkelijk.
pi_214044186
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 juni 2024 12:00 schreef JOO het volgende:
Mijn favoriete serie is toch wel De huilende professor. Hoe het komt? Een combinatie van verschillende factoren. De serie was geen onderdeel van de reguliere CNR reeks. Door dat de serie alleen via de slager verkrijgbaar was in 1994 en niet te koop was bij Bart Smit of Vroom en Dreesman, was de serie in mijn jeugd vrij zeldzaam en dus bijzonder. De serie verscheen in de reguliere winkels pas eind 1997. In kinderjaren zijn die drie jaar een eeuwigheid. Ik kan mij nog goed herinneren dat ik de geheime agenten droom had gezien bij een vriendje en ik dit geweldige scènes vond, en juist die droom ontbrak op de dubbelbox uit 1997. In mijn kinderlijke gedachte dacht ik dat dit kwam, omdat de slagerbanden uit drie delen bestond en de dubbelbox uit twee delen. Nu kon ik alleen het liedje Geheime agenten bekijken via de videoband Feest met Bassie en Adriaan. Het was pas toen Nickelodeon alles rond 2002/2003 herhaalde dat ik de droom eindelijk compleet kon zien. Ik merkte toen gelijk op dat Robin de Robot opnieuw was ingesproken. Daarnaast waren de avonturen op televisie altijd een stuk langer dan op de videobanden. Voornamelijk bij Het geheim van de schatkaart viel dat mij op, waarschijnlijk omdat dit naar mijn idee de meest herhaalde serie op Kindernet was (en de Europa serie op het Belgische Ketnet). Alleen op televisie kon je zien hoe Vlugge Japie en B2 uit de gevangenis waren ontsnapt. Toen de series op dvd verschenen met de ontbrekende scènes, de nieuwe stem van Robin de robot en de nieuwe vormgeving van titels heb ik gelijk mijn complete videoverzameling bij het vuilnis gezet en vervangen. Achteraf natuurlijk spijt, omdat ik later opmerkte hoeveel er aan de muziek was veranderd (bijv. de muziek als Adriaan van het dak springt in Het geheim van de schatkaart), maar ook de Marktplaats prijzen die ik soms voor bij zie komen haha.

Maar terug naar De huilende professor. Het is dus eigenlijk de laatste serie die ik als 'nieuw' heb kunnen beleven (met vlak daarvoor De plaaggeest als dubbelbox). Het voelde voor mij altijd aan als het grote laatste avontuur van het duo (ondanks de introductie van Robin). Nadat Bassie en Adriaan eerst te maken hadden met stelende boeven (sleutel t/m verzonken stad), vervolgens de wereld hadden overgereisd (Europa en Amerika), gingen ze nu de wereld redden! Het voelde allemaal grootser en belangrijker aan dan voorheen. Het waren geen huis, tuin en keuken problemen. Wat dat betreft is De huilende professor naar mijn idee de enige serie, die het ook goed zou doen als bioscoopfilm. Daarnaast heb ik het idee dat Bassie en Adriaan in deze serie veel meer de artiesten Bas en Aad zijn. Het voelde allemaal wat rauwer en realistischer. Eigenlijk de On Her Majesty's Secret Service of Casino Royale uit de James Bond reeks. Ik vind dat De huilende professor tegenwoordig ook frisser aanvoelt dan Het geheim van de schatkaart of de Verzonken stad.

Oke ik heb nu wel heel veel geschreven, snel weer aan het werk voordat de baas boos wordt zouden Japie en B2 zeggen. :D
Ten eerste, waardeer dat je dat verhaal zo deelt. Is altijd leuk om te lezen. Ben het eens met jouw mening dat het als film zou werken. Juist vanwege dat gevaar, wat eigenlijk nooit is geevenaard in alle series.
Eigenlijk was het verhaal in de meeste andere series vooral dat Bassie en Adriaan in de gevangenis zouden belanden. In de professor was het niet alleen Nederlands belang, maar zelfs internationaal belang dat de professor gestopt zou worden.

Wat ik ook opvallend vind aan die serie is de soms absurde humor, zoals Sinterklaas en de "monteur" onder het bed in de geheime agenten droom. Dat zijn dingen die ik niet bij Bassie en Adriaan zou verwachten.Sowieso veel droomwerelden, waar ze daarna vrijwel mee stopten. Volgens mij is de laatste die van koning Midas in de Stad.

Voor een internationale terroristische dreiging kwamen Joris en de professor er trouwens nog goed vanaf qua straf.

Voor mij was het ook een van de nieuwere series. Denk de laatste "nieuwe" serie zelfs.
Mijn eerste serie was denk ik de Diamant, of tenminste de cassetteband versie van die serie. Zwaar ingekort dus. Wat daar wel interesssant aan was is dat ze in die versie een vliegtuigje huren en Zo vrij als een vogel zingen, die dan weer op TV bij de huilende Professor voorkwam. Vond dat dan wel een slaapverwekkend liedje maar je kan niet alles mee hebben.
pi_214044238
quote:
0s.gif Op maandag 24 juni 2024 23:42 schreef Japepk het volgende:
In die zin vind ik Stad juist een verzameling van absurde twists en vergezochte ideeën. De boeven zitten toevállig in hetzelfde land,
Dat is inderdaad wel heel toevallig. Bassie en Adriaan zijn op vakantie, en van alle landen die je kan kiezen om op vakantie te gaan, gaan ze naar Griekenland. De boeven zijn uit Nederland gevlucht, en van alle landen waar je naartoe kan vluchten, zijn ze naar Griekenland gevlucht. En dan als extra toeval, want Griekenland is ook niet klein, spotten de boeven Bassie en Adriaan daar. Dat voelt niet goed, en is eigenlijk gewoon slecht geschreven.

quote:
ze duiken toevállig een mysterieuze steen op (wat uiteindelijk nergens toe leidt),
Dat Bassie een bijzondere steen vindt, vind ik dan weer niet zo bijzonder. Je ziet en vindt wel meer geks als je op vakantie bent. (Het lijkt wel op de sleutel, waar Bassie per toeval een sleutel krijgt.)

quote:
als ze gedrogeerd en ontvoerd zijn vinden ze toevállig speciale schoenen waarmee ze terug kunnen lopen
Ja, een deus ex machina, net of god de schoenen daar neergelegd heeft. Desalniettemin, het is wel leuk om Bassie en Adriaan op die schoenen te zien. Het mag dan wel heel toevallig zijn, er wordt wel iets leuks ingebracht.

Overigens gebeurt er iets soortgelijk in Amerika. Bassie en Adriaan komen, zonder water, vast te zitten in de woestijn. Dan worden ze ook plotseling gered door een bus toeristen, Nederlandse toeristen nog wel...

quote:
en toevállig lijken twee paspoppen spreken op B&A.
Eén pop leek op Adriaan? En de ander met wat schmink op Bassie toch? Wat wel grappig is dat de boeven het verschil niet zien tussen de poppen en de echte Bassie en Adriaan. Terwijl dat voor iedereen duidelijk is. Dat is iets dat niet klopt, maar prima past in een kinderserie. (Net als dat Bassie een groot kind is, en zo dus ook tussen de kinderen meespeelt met voetbal.)

Daarbij is er nog een toevalselement, Adriaan heeft toevallig een gesp op zijn riem waarmee hij uit het busje kan komen.

Overigens is De Verzonken Stad wel een leuke serie. Een goede mix van humor en actie. De boeven zijn slim en hebben Bassie en Adriaan ook te pakken. En er zitten veel kleine grappen in, dat met de flesjes met inkt er op. Of dat de telefoon op hun kamer hetzelfde klinkt als hun wekker. Ook is het verhaal mooi rond, op het eind zitten de boeven in de gevangenis en is het geheim van de steen verklaard.
pi_214044371
Volgens mij is het in Death Valley verplicht om mensen met pech te helpen/mee te laten liften dus als die bus niet kwam was er vast wel ander vervoer. Dat het toevallig Nederlanders waren is idd wel even ...toeval ja.

Wat betreft die poppen, als die er zo overtuigend uitzien verbaast het me dat andere toeristen niet paniekerig reageren op het beeld van een clown en acrobaar die random met een geweer op straat staan te richten.
pi_214044774
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 juni 2024 16:22 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Dat is inderdaad wel heel toevallig. Bassie en Adriaan zijn op vakantie, en van alle landen die je kan kiezen om op vakantie te gaan, gaan ze naar Griekenland. De boeven zijn uit Nederland gevlucht, en van alle landen waar je naartoe kan vluchten, zijn ze naar Griekenland gevlucht. En dan als extra toeval, want Griekenland is ook niet klein, spotten de boeven Bassie en Adriaan daar. Dat voelt niet goed, en is eigenlijk gewoon slecht geschreven.
[..]
Dat Bassie een bijzondere steen vindt, vind ik dan weer niet zo bijzonder. Je ziet en vindt wel meer geks als je op vakantie bent. (Het lijkt wel op de sleutel, waar Bassie per toeval een sleutel krijgt.)
[..]
Ja, een deus ex machina, net of god de schoenen daar neergelegd heeft. Desalniettemin, het is wel leuk om Bassie en Adriaan op die schoenen te zien. Het mag dan wel heel toevallig zijn, er wordt wel iets leuks ingebracht.

Overigens gebeurt er iets soortgelijk in Amerika. Bassie en Adriaan komen, zonder water, vast te zitten in de woestijn. Dan worden ze ook plotseling gered door een bus toeristen, Nederlandse toeristen nog wel...
[..]
Eén pop leek op Adriaan? En de ander met wat schmink op Bassie toch? Wat wel grappig is dat de boeven het verschil niet zien tussen de poppen en de echte Bassie en Adriaan. Terwijl dat voor iedereen duidelijk is. Dat is iets dat niet klopt, maar prima past in een kinderserie. (Net als dat Bassie een groot kind is, en zo dus ook tussen de kinderen meespeelt met voetbal.)

Daarbij is er nog een toevalselement, Adriaan heeft toevallig een gesp op zijn riem waarmee hij uit het busje kan komen.

Overigens is De Verzonken Stad wel een leuke serie. Een goede mix van humor en actie. De boeven zijn slim en hebben Bassie en Adriaan ook te pakken. En er zitten veel kleine grappen in, dat met de flesjes met inkt er op. Of dat de telefoon op hun kamer hetzelfde klinkt als hun wekker. Ook is het verhaal mooi rond, op het eind zitten de boeven in de gevangenis en is het geheim van de steen verklaard.
Toch blijf ik me afvragen, en ik ben toch op aardig wat Griekse eilanden op vakantie geweest, hoe een hotelmanager het idee heeft opgevat om de hotelkamer, ten behoeve van de roomservice met het ontbijt, van een deurbel te voorzien…
pi_214044830
Ik weet ook nog dat Bassie een keer bij AstroTV ofzoiets was, toen was hij al in de 70. Daar ging een waarzegger zijn toekomst uitlezen: op reis, koud gebied. Bassie zei: met 2 kunstknieen naar de noordpool! Zou dat nog terug te zien zijn?
pi_214044913
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 juni 2024 16:16 schreef Writersright het volgende:

[..]
Ten eerste, waardeer dat je dat verhaal zo deelt. Is altijd leuk om te lezen. Ben het eens met jouw mening dat het als film zou werken. Juist vanwege dat gevaar, wat eigenlijk nooit is geevenaard in alle series.
Eigenlijk was het verhaal in de meeste andere series vooral dat Bassie en Adriaan in de gevangenis zouden belanden. In de professor was het niet alleen Nederlands belang, maar zelfs internationaal belang dat de professor gestopt zou worden.

Wat ik ook opvallend vind aan die serie is de soms absurde humor, zoals Sinterklaas en de "monteur" onder het bed in de geheime agenten droom. Dat zijn dingen die ik niet bij Bassie en Adriaan zou verwachten.Sowieso veel droomwerelden, waar ze daarna vrijwel mee stopten. Volgens mij is de laatste die van koning Midas in de Stad.

Voor een internationale terroristische dreiging kwamen Joris en de professor er trouwens nog goed vanaf qua straf.

Voor mij was het ook een van de nieuwere series. Denk de laatste "nieuwe" serie zelfs.
Mijn eerste serie was denk ik de Diamant, of tenminste de cassetteband versie van die serie. Zwaar ingekort dus. Wat daar wel interesssant aan was is dat ze in die versie een vliegtuigje huren en Zo vrij als een vogel zingen, die dan weer op TV bij de huilende Professor voorkwam. Vond dat dan wel een slaapverwekkend liedje maar je kan niet alles mee hebben.
Dankjewel! Het mooie van De huilende professor op het eind plaatsen in de reeks (het lijkt wel Star Wars op deze manier), is dat Bassie en Adriaan eindigen met het reizen van het circus. Een mooie afsluiting voor een clown en acrobaat, in plaats van op een strandbedje zoals in de Amerika serie.
pi_214045630
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 juni 2024 17:11 schreef DrDentz het volgende:
Ik weet ook nog dat Bassie een keer bij AstroTV ofzoiets was, toen was hij al in de 70. Daar ging een waarzegger zijn toekomst uitlezen: op reis, koud gebied. Bassie zei: met 2 kunstknieen naar de noordpool! Zou dat nog terug te zien zijn?
Waarschijnlijk op DVD te bestellen bij het productiebedrijf. Als je nog weet bij welke zender het werd uitgezonden dan kun je bij de televisiezender vragen welk bedrijf het programma geproduceerd heeft. Het is wel handig om de televisiezender te vertellen dat je de aflevering wilt bestellen want het kan zijn dat de televisiezender je al een kopie kan verkopen.

Weet wel dat de kosten voor slechts één DVD al hoog kunnen uitvallen: een commerciele televisiezender kan al gauw 50 tot 100 euro vragen voor één DVD. Ook kan het handig zijn om de uitzenddatum bij de hand te hebben.
Een onderzoek uit 2019 toonde dat 95 procent van de Nederlandse bevolking bewondering heeft voor de traditionele Zwarte Piet. Zwart is aantrekkelijk.
pi_214046865
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 juni 2024 17:18 schreef JOO het volgende:

[..]
Dankjewel! Het mooie van De huilende professor op het eind plaatsen in de reeks (het lijkt wel Star Wars op deze manier), is dat Bassie en Adriaan eindigen met het reizen van het circus. Een mooie afsluiting voor een clown en acrobaat, in plaats van op een strandbedje zoals in de Amerika serie.
"Helaas" heb je weer gelijk. Qua setting/wat er op het spel staat is de Professor denk ik de grootste serie en Amerika is een beetje een slap einde. Een alternatieve volgorde zou een leuk idee zijn voor de series, zelfs al zijn de series een beetje gegrond in de tijd waar ze zitten.


Ik weet niet of er naast geruchten echt concrete plannen waren voor een volgende/laatste serie maar Amerika was groots in scope maar minder qua afsluiten.

Het zou ook interessant zijn om te weten hoe het einde van de afscheidsshows geweest zou zijn, gezien dat het geplande einde van de act was.

(Al geloof ik niet dat ze daarna nooit meer iets samen zouden doen.)

En ja, Keet en Koen zou je als "echte" einde kunnen beschouwen maar dat kwam ver achteraf.
pi_214048510
Het Ibiza-avontuur van Bassie & Adriaan:

Een onderzoek uit 2019 toonde dat 95 procent van de Nederlandse bevolking bewondering heeft voor de traditionele Zwarte Piet. Zwart is aantrekkelijk.
  woensdag 26 juni 2024 @ 17:50:34 #28
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214060829
quote:
0s.gif Op maandag 24 juni 2024 17:06 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Ja, hij is in elk geval niet tussen 1987 en 2000 op tv vertoond, of ik moet het echt gemist hebben!
Heb je gemist. Op Kindernet werd ie weer uitgezonden vanaf 1993, afgewisseld met de andere series (Daarom ook de aangepaste aftitelingen). Op Kindernet 5 kwam ie een paar keer waarbij het einde ordinair werd afgekapt, en de laatste aflevering (Zonder aftiteling!) eindigde met het wegrennende jongetje in het Plaaggeest-pak.
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
  woensdag 26 juni 2024 @ 17:54:03 #29
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214060851
Ik blijf het een doodzonde vinden dat er in 2004 nooit een digibox is uitgekomen per serie. Elk seizoen op zijn eigen 3 DVD-boxset, een beetje vormgegeven zoals Spijkerhoek, SamSam, Kees en Co, Vrienden voor het Leven (De eerste box tenminste).

[ Bericht 51% gewijzigd door ArnieAlberts op 26-06-2024 18:05:36 ]
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
pi_214061050
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 17:50 schreef ArnieAlberts het volgende:

[..]
Heb je gemist. Op Kindernet werd ie weer uitgezonden vanaf 1993, afgewisseld met de andere series (Daarom ook de aangepaste aftitelingen). Op Kindernet 5 kwam ie een paar keer waarbij het einde ordinair werd afgekapt, en de laatste aflevering (Zonder aftiteling!) eindigde met het wegrennende jongetje in het Plaaggeest-pak.
Hmm apart want ik keek altijd naar Kindernet in die tijd en ook alles van Bassie en Adriaan maar de Plaaggeest had ik nooit gezien
  woensdag 26 juni 2024 @ 18:17:30 #31
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214061111
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 18:12 schreef DrDentz het volgende:

[..]
Hmm apart want ik keek altijd naar Kindernet in die tijd en ook alles van Bassie en Adriaan maar de Plaaggeest had ik nooit gezien
Zeker? Hmm. Dan begin ik nu ook te twijfelen.
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
pi_214061334
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 18:17 schreef ArnieAlberts het volgende:

[..]
Zeker? Hmm. Dan begin ik nu ook te twijfelen.
Ik herinner me ook rond 1998 dat ik voor het eerst De plaaggeest zag op Kindernet. Dat was toen wel vroeg op de ochtend. Ik bezorgde toen als tiener een ochtendkrant en was tegen 8:00 weer thuis. En omdat ik toch wakker was en alleen beneden was, ging ik dan lekker rustig op de bank hangen en zappen.
  woensdag 26 juni 2024 @ 19:27:39 #33
62455 Frey
Ludo Sanders
pi_214062127
Ik had de Plaaggeest inderdaad ook nog nooit gezien, totdat die dubbelvideo uitkwam in 1996. Ik dacht toen eerst nog dat het een nieuwe serie was, bleek het een hele oude te zijn. :P
Jij moet nog krijgen wat je verdient. Keep the change.
pi_214062187
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 17:50 schreef ArnieAlberts het volgende:

[..]
Heb je gemist. Op Kindernet werd ie weer uitgezonden vanaf 1993, afgewisseld met de andere series (Daarom ook de aangepaste aftitelingen). Op Kindernet 5 kwam ie een paar keer waarbij het einde ordinair werd afgekapt, en de laatste aflevering (Zonder aftiteling!) eindigde met het wegrennende jongetje in het Plaaggeest-pak.
Dat vind ik alsnog een beter einde dan die slappe brief. Een soort mysterieus einde die in het midden laat wat er gebeurt is maar wel dat de Plaaggeest zo'n beetje opgegeven heeft.
pi_214062403
Ondanks dat de aftiteling 1993 schrijft, is de Plaaggeest pas vanaf december 1997 uitgezonden op Kindernet.
pi_214063994
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 19:45 schreef JOO het volgende:
Ondanks dat de aftiteling 1993 schrijft, is de Plaaggeest pas vanaf december 1997 uitgezonden op Kindernet.
Wie weet was de bewerking in 1993 af en kocht Kindernet het later.
pi_214064396


Vandaag kregen we de 'Vlaardingse Stadspenning' uit handen van Burgemeester Bert Wijbenga. Daarmee zijn we ereburgers van Vlaardingen geworden! En daar zijn we enorm trots op!

https://www.facebook.com/(...)et=a.322379849457289

14.gif
pi_214064638
Die lijkt wel een broertje van Kojak!
  donderdag 27 juni 2024 @ 09:16:04 #39
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214068378
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 18:31 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Ik herinner me ook rond 1998 dat ik voor het eerst De plaaggeest zag op Kindernet. Dat was toen wel vroeg op de ochtend. Ik bezorgde toen als tiener een ochtendkrant en was tegen 8:00 weer thuis. En omdat ik toch wakker was en alleen beneden was, ging ik dan lekker rustig op de bank hangen en zappen.
Hier ook ja, 1997 kan, maar 1993 was ik echt nog kind en keek ik alles op Kindernet. Tom Sawyer, Nils Holgersson, Wickie de Viking en al die topseries ^O^
Rini dankjewel.
pi_214069623
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juni 2024 09:16 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Hier ook ja, 1997 kan, maar 1993 was ik echt nog kind en keek ik alles op Kindernet. Tom Sawyer, Nils Holgersson, Wickie de Viking en al die topseries ^O^
Ik lustte ook bijna alles, begin jaren ‘90. Zelfs die origami- en klei-animatiefilmpjes vroeger op de ochtend.
Dinobabies en Star street vond ik dan weer minder.
pi_214069985
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juni 2024 09:16 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Hier ook ja, 1997 kan, maar 1993 was ik echt nog kind en keek ik alles op Kindernet. Tom Sawyer, Nils Holgersson, Wickie de Viking en al die topseries ^O^
Kindernet had toen wel echt goede series. Veel anime eigenlijk ook.
Zat veel leuks tussen, vond Ovide en Boes ook leuk daarop.

Dat zeggende keek ik in de praktijk meer Telekids.
  donderdag 27 juni 2024 @ 13:01:21 #42
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214070042
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juni 2024 12:04 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Ik lustte ook bijna alles, begin jaren ‘90. Zelfs die origami- en klei-animatiefilmpjes vroeger op de ochtend.
Dinobabies en Star street vond ik dan weer minder.
Pieter Post was ik ook veel te oud voor, maar keek ik ook altijd :D Net als Budgie. Er was toch nog zo’n ruimte achtige serie, met een hele lange en sterke intro, die vond ik wel echt goed! Kom niet meer op de naam..
Edit: dat was Bobobobs!

[ Bericht 1% gewijzigd door WismutVeilchen83 op 27-06-2024 13:51:36 ]
Rini dankjewel.
pi_214070472
Terugkijkend naar mijn B&A tijd als kind sprongen er drie series voor mij uit: Kroon (de schuilplaats, de race met die telefooncellen), de Verzonken Stad (de Griekse sfeer, de ontsnapping uit het busje), en de Sleutel (de achtervolging op Zandvoort, de ontvoering van Bassie in het spookhuis op de kermis.

De Huilende Professor vond ik wel gaaf vanwege die schuilplaats bij het groene meer, maar de personages van de professor en Joris heb ik nooit geweldig gevonden.

Van de Europa en de Amerika serie heb ik altijd enorm genoten, maar vooral ook vanwege het reis aspect naar allerlei steden en landen.

De Diamant, Schatkaart en Plaaggeest ook natuurlijk met plezier gekeken, maar spraken mij gewoon minder aan. Ik had destijds alle videobanden ook, en deze series pakte ik het minst snel uit de kast.
  donderdag 27 juni 2024 @ 15:16:03 #44
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214070786
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 21:34 schreef Writersright het volgende:
Die lijkt wel een broertje van Kojak!
Of van Piet van der Kooij.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  donderdag 27 juni 2024 @ 18:56:55 #45
339901 LordofLeaves
conjurer of cheap tricks
pi_214072337
Ze hadden destijds wel een vervolg op " De Man In Het Kasteel" mogen maken.
“A wizard is never late, nor is he early .He arrives precisely when he means to.”
pi_214072906
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juni 2024 09:16 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Hier ook ja, 1997 kan, maar 1993 was ik echt nog kind en keek ik alles op Kindernet. Tom Sawyer, Nils Holgersson, Wickie de Viking en al die topseries ^O^
The Brothers Garcia op Kindernet! :)


quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 17:54 schreef ArnieAlberts het volgende:
Ik blijf het een doodzonde vinden dat er in 2004 nooit een digibox is uitgekomen per serie. Elk seizoen op zijn eigen 3 DVD-boxset, een beetje vormgegeven zoals Spijkerhoek, SamSam, Kees en Co, Vrienden voor het Leven (De eerste box tenminste).
Digipacks kwamen er later: avonturenseries De Plaaggeest t/m De Verzonken Stad verspreid over twee DVD's per box, De Reis Door Europa verspreid over drie DVD's en De Reis Door Amerika verspreid over vier DVD's (2 x 2). Maar niet met de originele TV-montages.
Een onderzoek uit 2019 toonde dat 95 procent van de Nederlandse bevolking bewondering heeft voor de traditionele Zwarte Piet. Zwart is aantrekkelijk.
pi_214073710
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2024 18:31 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Ik herinner me ook rond 1998 dat ik voor het eerst De plaaggeest zag op Kindernet. Dat was toen wel vroeg op de ochtend. Ik bezorgde toen als tiener een ochtendkrant en was tegen 8:00 weer thuis. En omdat ik toch wakker was en alleen beneden was, ging ik dan lekker rustig op de bank hangen en zappen.
Ik hoor bij de mensen die De Plaaggeest niet in hun (vroegere) jeugd gezien hebben. In de hele jaren '90 leek de serie niet te bestaan. M'n broer had er toen wel over verteld, waarbij ik eerst nog dacht dat het een grap was, een plaaggeest, dat klinkt niet echt Bassie-en-Adriaanachtig. De serie heb ik toen pas gezien in de tweede helft van de jaren 0, toen ik de dvd-box had gekocht.

Overigens ontstond er ook een tijd dat Bassie en Adriaan langzaam verdween, waarschijnlijk omdat men niet eindeloos herhalingen kon blijven uitzenden, en omdat er nieuwe kindertelevisie kwam, bijvoorbeeld Pokémon. De laatste keer dat ik het nog tussen de kinderprogramma’s zag, was in 2005/2005 op Nickelodeon. Ik weet wel dat het toen ook nog 's nachts uitgezonden werd, dat was toen populair na het stappen.

[ Bericht 0% gewijzigd door luxerobots op 27-06-2024 21:29:23 ]
pi_214074323
quote:
0s.gif Op maandag 24 juni 2024 17:13 schreef Ronaldussen het volgende:
De plaaggeest heb ik nooit een leuke serie gevonden (niet omdat het te spannend was, maar gewoon te oud, te saai, niet leuk, te peppie en kokkie wat ik ook niet leuk vond) en kan me inderdaad niet herinneren die ooit te hebben gezien in de jaren 90 op Kindernet. Pas voor het eerst begin jaren '00, als puber. Tja, dan kijk je sowieso al anders naar series...
Ik vond De Plaaggeest wel interessant, maar ik vond het ook niet heel leuk. Te traag, te oubollig.

Overigens snap ik het wel, Bassie en Adriaan zijn gewoon in het diepe gesprongen en hebben met allerlei, in hun ogen, leuke ideeën een serie gemaakt. Ze hadden natuurlijk al ervaring als acrobaten en entertainers, maar een televisieserie maken is natuurlijk nog een vak apart. Later hebben ze veel dingen ook anders, en beter gedaan.

Zelf vond ik de Sleutel, Diamant, Professor, Schatkaart, Kroon en Verzonken stad als kind leuk. Het was spannende televisie. Ik kan me nog herinneren dat ik De Geheimzinnige Opdracht op tv zag als klein kind, ook dat vond ik leuk, met B100 op de bloemenveiling. Later bij de herhalingen, vond ik die laatste twee series wel minder. De Amerika-reis had wel leuke stukjes, Bassie bij de Indianen en het gevaar in Death Valley, maar er is ook minder spanning en er wordt te veel gepraat over de omgeving.
pi_214074670
Ik denk dat de Amerika serie een stuk boeiender kan zijn met een hermontage. Het is een wat slimmere, reisprogramma-achtige serie maar er zitten mooie en interessante stukken in, verspreid over heel Amerika. Daarnaast zitten er ook verrassend goede liedjes in.

Ik zou Het Curaçao deel loshalen en als eigen mini serie zetten.
De boeven uit de Amerika serie knippen, evenals verwijzingen er naar. Die zijn qua verhaal een non-factor en halen het tempo naar beneden. Zonder die stukjes gaan B&A sneller van staat naar staat en zit er meer vaart in.
pi_214074744
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juni 2024 22:36 schreef Writersright het volgende:
Ik denk dat de Amerika serie een stuk boeiender kan zijn met een hermontage. Het is een wat slimmere, reisprogramma-achtige serie maar er zitten mooie en interessante stukken in, verspreid over heel Amerika. Daarnaast zitten er ook verrassend goede liedjes in.

Ik zou Het Curaçao deel loshalen en als eigen mini serie zetten.
De boeven uit de Amerika serie knippen, evenals verwijzingen er naar. Die zijn qua verhaal een non-factor en halen het tempo naar beneden. Zonder die stukjes gaan B&A sneller van staat naar staat en zit er meer vaart in.
Amerika is leuk vanwege de beelden van Amerika. Het verhaal zelf is prutswerk.
pi_214074987
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juni 2024 21:24 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Overigens ontstond er ook een tijd dat Bassie en Adriaan langzaam verdween, waarschijnlijk omdat men niet eindeloos herhalingen kon blijven uitzenden, en omdat er nieuwe kindertelevisie kwam, bijvoorbeeld Pokémon. De laatste keer dat ik het nog tussen de kinderprogramma’s zag, was in 2005/2005 op Nickelodeon.
Dat was een rare keuze van Nickelodeon want Bassie & Adriaan was lange tijd het (op één na) best bekeken programma van Nickelodeon. Geen enkele herhaalserie was bij Nickelodeon zo succesvol als Bassie & Adriaan.
Een onderzoek uit 2019 toonde dat 95 procent van de Nederlandse bevolking bewondering heeft voor de traditionele Zwarte Piet. Zwart is aantrekkelijk.
pi_214075130
Dat is het hem ja. Des te meer verhaal je weg zou knippen des te beter. Het verhaal is letterlijk "Bassie wint een reis en heeft geen last van boeven."
  vrijdag 28 juni 2024 @ 00:23:33 #53
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214075344
Ik vind de Amerikaserie juist zo leuk O+
Ik keek nooit voor de spanning, maar voor de interessante dingen en grapjes. Ik vond de boeven ook heel leuk in de Europa/Amerikaseries, het onderlinge gekibbel, niet teveel in beeld, maar ik snap jullie punt wel.
Misschien speelt ook wel een beetje mee dat sommige van jullie een stuk ouder waren tijdens de Europa/Amerikaserie dan tijdens de spannende jaren 80-series, dat maakt het contrast ook wat groter.
pi_214075355
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juni 2024 22:45 schreef Halcon het volgende:

[..]
Amerika is leuk vanwege de beelden van Amerika. Het verhaal zelf is prutswerk.
Niet alleen het verhaal, maar inderdaad.
Clown bedenkt ineens om mee te doen aan een quiz en wint meteen de hoofdprijs. De drie boeven gaan erachteraan, gewoon door de douane met een ticket op eigen naam, terwijl ze worden gezocht wegens een inbraak. Waarom die baron niet gewoon wacht tot B&A een maand later landen op Schiphol met een koffer vol vakantiefoto’s en vuile was, is me een raadsel.
Vervolgens reizen ze kriskras door Amerika en ontdekken ze de boeven, die na één anoniem telefoontje met slecht verdraaide stem direct naar Sint Maarten reizen. Ook daar is elk telefoontje genoeg om de boeven in elke gewenste richting te laten lopen.

Verder heeft de serie inderdaad sfeervolle beelden, maar het jeugdreisprogramma dat het eindproduct is geworden, is enorm traag geworden door de uitgebreide, inleidende dialogen. Bovendien is zichtbaar dat de dialogen niet gelijk zijn opgenomen, maar allebei apart. Daardoor komen veel gesprekken heel gekunsteld over.

Tot slot irriteert de Baron me in deze serie behoorlijk, net als Harry, die alleen maar zeurt in de meeste scènes. Waar hij dat niet doet, naait hij B100 de kofferbak in van een sportwagen, terwijl de Baron toekijkt.
De Baron zelf is in deze serie van een sjieke, wat opgefokte man afgegleden naar een verwende manische driftkikker. Waar zijn teksten in De Kroon nog wat humor bevatten en hij in de Europaserie nog wat vrolijke of ontspannen buien heeft, loopt hij in Amerika alleen maar bezeten achter twee circusartiesten aan.
  Trouwste user 2022 vrijdag 28 juni 2024 @ 10:34:27 #55
7889 tong80
Spleenheup
pi_214077635
Vanavond om 22:15 een documentaire op NED-1.

Verder is heel die serie kut, op Jaap Stobbe na.

:T
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  vrijdag 28 juni 2024 @ 13:19:41 #56
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214079415
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juni 2024 20:09 schreef Kaatje2658 het volgende:

[..]

Digipacks kwamen er later: avonturenseries De Plaaggeest t/m De Verzonken Stad verspreid over twee DVD's per box, De Reis Door Europa verspreid over drie DVD's en De Reis Door Amerika verspreid over vier DVD's (2 x 2). Maar niet met de originele TV-montages.
Dat zeg ik toch ook niet. Dat allerlaatste, dat bedoel ik.

Ik wist dat iemand het over die 2-dvd per box-uitgaves zou hebben en die zijn een lachertje, want het is de eerste dvd-master letterlijk gesplit op 2 schijfjes. Amerika is een heruitgave van deel 1 en 2 (eveneens gesplit op twee schijfjes). Gaat nergens over.
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
pi_214080692
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 juni 2024 00:26 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Niet alleen het verhaal, maar inderdaad.
Clown bedenkt ineens om mee te doen aan een quiz en wint meteen de hoofdprijs. De drie boeven gaan erachteraan, gewoon door de douane met een ticket op eigen naam, terwijl ze worden gezocht wegens een inbraak. Waarom die baron niet gewoon wacht tot B&A een maand later landen op Schiphol met een koffer vol vakantiefoto’s en vuile was, is me een raadsel.
Terwijl de Baron, staand bij de balie van Schiphol, notabene aan Harry vraagt of hij de onderdelen voor de bom bij zich heeft.
pi_214080714
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 juni 2024 13:19 schreef ArnieAlberts het volgende:

[..]
Dat zeg ik toch ook niet. Dat allerlaatste, dat bedoel ik.

Ik wist dat iemand het over die 2-dvd per box-uitgaves zou hebben en die zijn een lachertje, want het is de eerste dvd-master letterlijk gesplit op 2 schijfjes. Amerika is een heruitgave van deel 1 en 2 (eveneens gesplit op twee schijfjes). Gaat nergens over.
Het werd nog dramatischer toen de Amerika-serie van 2 DVD's random naar 5 DVD's ging. Volgens mij was het Universal Studios deel uit deel 5 geknipt, waardoor je met 5 DVD's minder content had dan met de 2 DVD-uitgave.
  vrijdag 28 juni 2024 @ 15:55:12 #59
339901 LordofLeaves
conjurer of cheap tricks
pi_214080980
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 juni 2024 10:34 schreef tong80 het volgende:
Vanavond om 22:15 een documentaire op NED-1.

Verder is heel die serie kut, op Jaap Stobbe na.

:T
En de Schandebakker!
“A wizard is never late, nor is he early .He arrives precisely when he means to.”
pi_214082279
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 juni 2024 10:34 schreef tong80 het volgende:
Vanavond om 22:15 een documentaire op NED-1.

Verder is heel die serie kut, op Jaap Stobbe na.

:T
Klopt, de serie is kut, maar Jaap Stobbe is een lul.
  vrijdag 28 juni 2024 @ 18:03:36 #61
436222 Japepk
Padvinder
pi_214082290
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 juni 2024 18:02 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Klopt, de serie is kut, maar Jaap Stobbe is een lul.
Aad is that you?
't Echte en 't ware!
pi_214083463
De Plaaggeest zit ook in een theatershow maar dan in een soort flauwe sketch waarin hij in een kooi wordt gelokt. Ook geen dialoog van hen volgens mij.
pi_214087167
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 juni 2024 18:03 schreef Japepk het volgende:

[..]
Aad is that you?
Nee, eigen oordeel. Ik kan me goed voorstellen dat B&A Jaap Stobbe zat waren. Hoewel ze geen ervaring hadden en Jaaps hulp wel wat hadden mogen accepteren, duwde Jaap zich er wel heel erg tussen. Die hele functie van die constant terugkerende Douwe heb ik nooit begrepen.
Overigens kan ik me Jaaps ergernissen ook levendig voorstellen. Twee personen begeleiden die hun eigen product hebben, terwijl het nog niet voor televisie geschikt is.
pi_214087628
Zonder Douwe/Jaap zou het Peppi en Kokki 2.0 geweest zijn. Daarbij denk ik dat Bas en Aad vrij lastig zijn qua samenwerken, koppig wellicht, alles moet op hun manier. Wanneer ze dan moeten samenwerken met iemand anders, met meer ervaring, botst dat geheid.
pi_214087640
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 juni 2024 15:25 schreef Writersright het volgende:

[..]
Terwijl de Baron, staand bij de balie van Schiphol, notabene aan Harry vraagt of hij de onderdelen voor de bom bij zich heeft.
Kon gewoon nog voor 9/11.
  zaterdag 29 juni 2024 @ 13:57:10 #66
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214089452
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 10:16 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Nee, eigen oordeel. Ik kan me goed voorstellen dat B&A Jaap Stobbe zat waren. Hoewel ze geen ervaring hadden en Jaaps hulp wel wat hadden mogen accepteren, duwde Jaap zich er wel heel erg tussen. Die hele functie van die constant terugkerende Douwe heb ik nooit begrepen.
Overigens kan ik me Jaaps ergernissen ook levendig voorstellen. Twee personen begeleiden die hun eigen product hebben, terwijl het nog niet voor televisie geschikt is.
De bedoeling was wel om Jaap Stobbe terug te halen in de rol van Douwe, maar door andere verplichtingen kon Stobbe er niet aan meewerken. Daarom is toen Andre de Heer (Andre du Lord) gaan optreden als 'vriend van B&A'. Zie Wikipedia.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214090620
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 11:07 schreef Writersright het volgende:
Zonder Douwe/Jaap zou het Peppi en Kokki 2.0 geweest zijn. Daarbij denk ik dat Bas en Aad vrij lastig zijn qua samenwerken, koppig wellicht, alles moet op hun manier. Wanneer ze dan moeten samenwerken met iemand anders, met meer ervaring, botst dat geheid.
Oh, absoluut. Alleen de volgende quote van Bas uit 1987 al getuigt van weinig reflectie naar eigen kunnen:

quote:
“Vijf jaar lang,” vertelt Bas, “hebben we gewerkt met een tv-producent en een door hem aangestelde regisseur. Maar gaandeweg werden we het steeds meer oneens over de sturing. We moesten, naar onze smaak, veel te veel in een gareeltje lopen. Bovendien, die regisseur mag dan misschien fantastische showprogramma’s als de ‘1-2-3 show’ en ‘Moordspel’ kunnen maken, wat het regisseren van zo’n kinderserie betreft kon hij nog wel iets leren.” Bron
Vooral dat laatste vind ik zo laag onder de gordel. Want oké, misschien was Guus Verstraete geen ervaren regisseur wat betreft kinderseries, maar het zal ook niet zo zijn dat Bas en/of Aad in 1976 al de nodige ervaring hadden om zoiets te kunnen doen. En het is nu ook niet zo dat Aad zo'n enorm regiewonder was bij de series die hij regisseerde.
Op woensdag 13 november 2013 20:32 schreef luftersel het volgende:
Kelder! Wat doe jij nou hier? :D
pi_214091193
Een onderzoek uit 2019 toonde dat 95 procent van de Nederlandse bevolking bewondering heeft voor de traditionele Zwarte Piet. Zwart is aantrekkelijk.
pi_214091639
quote:
18s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 13:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
De bedoeling was wel om Jaap Stobbe terug te halen in de rol van Douwe, maar door andere verplichtingen kon Stobbe er niet aan meewerken. Daarom is toen Andre de Heer (Andre du Lord) gaan optreden als 'vriend van B&A'. Zie Wikipedia.
Het blijft Wikipedia maar het klinkt idd wel waar. Douwe had aan het einde immers een baan bij hetzelfde circus, als spreekstalmeester dan.
pi_214091681
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 16:09 schreef PeterKelder het volgende:

[..]
Oh, absoluut. Alleen de volgende quote van Bas uit 1987 al getuigt van weinig reflectie naar eigen kunnen:
[..]
Vooral dat laatste vind ik zo laag onder de gordel. Want oké, misschien was Guus Verstraete geen ervaren regisseur wat betreft kinderseries, maar het zal ook niet zo zijn dat Bas en/of Aad in 1976 al de nodige ervaring hadden om zoiets te kunnen doen. En het is nu ook niet zo dat Aad zo'n enorm regiewonder was bij de series die hij regisseerde.
Interessant interview, dankje voor het delen. Die opmerking van Bassie is idd wel laag. Zonder Guus zouden die eerste series compleet in het water vallen.
Wel vind ik Bassie nuchterder overkomen dan Aad in dit soort interviews. Ze opereren beiden vanuit een enorm verdedigende houding maar Bas kan dat af en toe nog wel vanuit een knipoog doen. Dat zag je ook met die 5 minute tv interviews.
  zaterdag 29 juni 2024 @ 18:15:09 #71
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214092343
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 17:30 schreef Writersright het volgende:

[..]
Het blijft Wikipedia maar het klinkt idd wel waar. Douwe had aan het einde immers een baan bij hetzelfde circus, als spreekstalmeester dan.
Wat natuurlijk toch ook weer de vraag openlaat, wie dan toch de Plaaggeest was en vooral, waarom die zich ineens zo ging focussen op B&A?
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214092435
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 18:15 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Wat natuurlijk toch ook weer de vraag openlaat, wie dan toch de Plaaggeest was en vooral, waarom die zich ineens zo ging focussen op B&A?
Goede vraag. Het eerste wapenfeit van de Plaaggeest is de flashback waarin hij de voetbal van de twee saboteert. En hij sloeg specifiek toe op plekken waar het circus was geweest.

Wellicht was het oorspronkelijke idee een jaloerse circuscollega ofzo? Anders was het iemand die de moeite nam om specifiek steeds het circus te volgen.
  zaterdag 29 juni 2024 @ 18:40:28 #73
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214092635
Ik las een stuk in Adriaans boek over Jaap Stobbe en ik schrok daar wel een beetje van hoe hard het was. Ik weet niet meer precies hoe het er stond maar er was een hele alinea over wat een nare man het was, wat naar mijn idee nooit het boek zou hebben gehaald als er een onafhankelijke redacteur naar het boek had gekeken.
Het kan natuurlijk dat je iemand echt niet aardig vindt maar eigenlijk regelrechte beledigingen zo in een boek stoppen is niet zo netjes.
  zaterdag 29 juni 2024 @ 18:50:36 #74
339901 LordofLeaves
conjurer of cheap tricks
pi_214092783
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 18:40 schreef Ceviche het volgende:
Ik las een stuk in Adriaans boek over Jaap Stobbe en ik schrok daar wel een beetje van hoe hard het was. Ik weet niet meer precies hoe het er stond maar er was een hele alinea over wat een nare man het was, wat naar mijn idee nooit het boek zou hebben gehaald als er een onafhankelijke redacteur naar het boek had gekeken.
Het kan natuurlijk dat je iemand echt niet aardig vindt maar eigenlijk regelrechte beledigingen zo in een boek stoppen is niet zo netjes.
Jaap wist zelfs Nol Brouwer jaloers te maken. Ik snap de woorden van Aad wel. ;)
“A wizard is never late, nor is he early .He arrives precisely when he means to.”
pi_214092831
Tja Adriaans boek is mee bedoeld om anderen zwart te maken ipv een informatieve kijk te geven. Het is geen enkel wonder dat ze het zelf moesten uitgeven en via hun eigen website moesten verkopen.
pi_214093292
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 18:23 schreef Writersright het volgende:

[..]
Goede vraag. Het eerste wapenfeit van de Plaaggeest is de flashback waarin hij de voetbal van de twee saboteert. En hij sloeg specifiek toe op plekken waar het circus was geweest.

Wellicht was het oorspronkelijke idee een jaloerse circuscollega ofzo? Anders was het iemand die de moeite nam om specifiek steeds het circus te volgen.
De Plaaggeest was afgewezen als spreekstalmeester.
pi_214096046
Tijd voor een Plaaggeest origin story als film haha. (Niet serieus nemen dit). Douwe die van kinds af aan droomt om clown te worden in het circus. Hij wordt helaas keer op keer afgewezen. Zijn afwijzing bij Circus Mariska is de druppel. Toch besluit hij nog wel naar de voorstelling die middag te gaan van het circus, waar Bassie en Adriaan optreden. De clown en acrobaat hebben voor hun act iemand nodig uit het publiek. Douwe wordt tot zijn verbazing uitgekozen. Komt zijn droom dan toch uit? Geforceerd probeert Douwe grappig te zijn, wat bijna ten koste gaat van de act. Wederom kan niemand om hem lachen, maar wel om Bassie zoals de act vraagt. Als de voorstelling is afgelopen gaat Douwe opzoek naar het duo of ze toch niet iets voor zijn carrière kunnen betekenen. Hij hoort echter Bassie tegen Adriaan zeggen dat het wel een hele rare vogel was die ze dit keer hadden uitgekozen. Adriaan antwoordt dat Bassie die man maar snel moet vergeten; gebeurd is gebeurd. We praten er niet meer over. (Dit verklaart dat ze hem later ook niet herkennen.)

Is er dan niemand die om Douwe kan lachen? Daarom besluit hij voor zichzelf; hij is de enige die nog mag lachen. The rest is history..

[ Bericht 0% gewijzigd door JOO op 29-06-2024 23:25:17 ]
pi_214097100
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 21:56 schreef JOO het volgende:
Tijd voor een Plaaggeest origin story als film haha.
Is Nederland wel groot genoeg om een waardige opvolger voor Jaap Stobbe te vinden? Inspector Gadget kreeg laatst wel een waardige opvolger en ook bij Scooby Doo lukt dat prima. Maar de Verenigde Staten van Amerika is dan ook veel groter.
Een onderzoek uit 2019 toonde dat 95 procent van de Nederlandse bevolking bewondering heeft voor de traditionele Zwarte Piet. Zwart is aantrekkelijk.
pi_214097644
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 21:56 schreef JOO het volgende:
Tijd voor een Plaaggeest origin story als film haha. (Niet serieus nemen dit). Douwe die van kinds af aan droomt om clown te worden in het circus. Hij wordt helaas keer op keer afgewezen. Zijn afwijzing bij Circus Mariska is de druppel. Toch besluit hij nog wel naar de voorstelling die middag te gaan van het circus, waar Bassie en Adriaan optreden. De clown en acrobaat hebben voor hun act iemand nodig uit het publiek. Douwe wordt tot zijn verbazing uitgekozen. Komt zijn droom dan toch uit? Geforceerd probeert Douwe grappig te zijn, wat bijna ten koste gaat van de act. Wederom kan niemand om hem lachen, maar wel om Bassie zoals de act vraagt. Als de voorstelling is afgelopen gaat Douwe opzoek het duo of ze toch niet iets voor zijn carrière kunnen betekenen. Hij hoort echter Bassie tegen Adriaan zeggen dat het wel een hele rare vogel was die ze dit keer hadden uitgekozen. Adriaan antwoordt dat Bassie die man maar snel moet vergeten; gebeurd is gebeurd. We praten er niet meer over. (Dit verklaart dat ze hem later ook niet herkennen.)

Is er dan niemand die om Douwe kan lachen? Daarom besluit hij voor zichzelf; hij is de enige die nog mag lachen. The rest is history..
Eerlijk, dit zou een fantastische prequel zijn _O_
Op woensdag 13 november 2013 20:32 schreef luftersel het volgende:
Kelder! Wat doe jij nou hier? :D
  zaterdag 29 juni 2024 @ 23:17:44 #80
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214097958
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 18:55 schreef Writersright het volgende:
Tja Adriaans boek is mee bedoeld om anderen zwart te maken ipv een informatieve kijk te geven. Het is geen enkel wonder dat ze het zelf moesten uitgeven en via hun eigen website moesten verkopen.
Ik ging er altijd vanuit dat dat vanwege het geld was :@
pi_214098326
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 21:56 schreef JOO het volgende:
Tijd voor een Plaaggeest origin story als film haha. (Niet serieus nemen dit). Douwe die van kinds af aan droomt om clown te worden in het circus. Hij wordt helaas keer op keer afgewezen. Zijn afwijzing bij Circus Mariska is de druppel. Toch besluit hij nog wel naar de voorstelling die middag te gaan van het circus, waar Bassie en Adriaan optreden. De clown en acrobaat hebben voor hun act iemand nodig uit het publiek. Douwe wordt tot zijn verbazing uitgekozen. Komt zijn droom dan toch uit? Geforceerd probeert Douwe grappig te zijn, wat bijna ten koste gaat van de act. Wederom kan niemand om hem lachen, maar wel om Bassie zoals de act vraagt. Als de voorstelling is afgelopen gaat Douwe opzoek naar het duo of ze toch niet iets voor zijn carrière kunnen betekenen. Hij hoort echter Bassie tegen Adriaan zeggen dat het wel een hele rare vogel was die ze dit keer hadden uitgekozen. Adriaan antwoordt dat Bassie die man maar snel moet vergeten; gebeurd is gebeurd. We praten er niet meer over. (Dit verklaart dat ze hem later ook niet herkennen.)

Is er dan niemand die om Douwe kan lachen? Daarom besluit hij voor zichzelf; hij is de enige die nog mag lachen. The rest is history..
Ik zou die film gaan zien. Dat stukje met dat alleen hij moet lachen deed me denken aan de Professor, die ook de emoties wilde sturen.
pi_214098858
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juni 2024 23:13 schreef Kaatje2658 het volgende:

[..]
Dat was een rare keuze van Nickelodeon want Bassie & Adriaan was lange tijd het (op één na) best bekeken programma van Nickelodeon. Geen enkele herhaalserie was bij Nickelodeon zo succesvol als Bassie & Adriaan.
In welke periode was dat? En welk programma stond aan top?
  zondag 30 juni 2024 @ 10:43:15 #83
436222 Japepk
Padvinder
pi_214100151
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 17:35 schreef Writersright het volgende:

[..]
Interessant interview, dankje voor het delen. Die opmerking van Bassie is idd wel laag. Zonder Guus zouden die eerste series compleet in het water vallen.
Wel vind ik Bassie nuchterder overkomen dan Aad in dit soort interviews. Ze opereren beiden vanuit een enorm verdedigende houding maar Bas kan dat af en toe nog wel vanuit een knipoog doen. Dat zag je ook met die 5 minute tv interviews.
Nah, ik vond Adriaan in de tijd dat ze nog samen interviews deden, wel altijd wat bescheidener. Bas was altijd al erg uit de hoogte, met het argument ''We hebben toch gewerkt voor ons geld, nu mogen we ook zo doen''.
't Echte en 't ware!
pi_214100240
Ik heb nooit geweten dat het broers zijn.

Schaam me kaputt.
Volgens mij ben ik toch geen weerwolfje
  zondag 30 juni 2024 @ 10:53:58 #85
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214100245
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 18:23 schreef Writersright het volgende:

[..]
Goede vraag. Het eerste wapenfeit van de Plaaggeest is de flashback waarin hij de voetbal van de twee saboteert.
Wat ik van het begin af aan onwaarschijnlijk heb gevonden. B&A hebben een bal bij zich. En niemand ziet hoe die plaaggeest die normale bal opensnijdt, er stenen in stopt en vervolgens ook nog even Bassie’s mouwen dichtnaait? Of later die ladder weghaalt als A dat katje redt? Allemaal ongezien terwijl toch zeker B staat toe te kijken?
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 30 juni 2024 @ 11:51:17 #86
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214100638
quote:
1s.gif Op zondag 30 juni 2024 10:53 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Wat ik van het begin af aan onwaarschijnlijk heb gevonden. B&A hebben een bal bij zich. En niemand ziet hoe die plaaggeest die normale bal opensnijdt, er stenen in stopt en vervolgens ook nog even Bassie’s mouwen dichtnaait? Of later die ladder weghaalt als A dat katje redt? Allemaal ongezien terwijl toch zeker B staat toe te kijken?
Alle ramen in de stad ‘s nachts zwart verven lijkt me ook best een opgave..
Rini dankjewel.
pi_214100886
quote:
0s.gif Op zondag 30 juni 2024 02:23 schreef ikbengeenslappehap het volgende:

[..]
In welke periode was dat? En welk programma stond aan top?
Dat was in de tijd dat Bassie & Adriaan geprogrammeerd stond in het Nick at Night-blok, aan de rand van de nacht. Daardoor trok het naar het schijnt ook weer een hoop studenten, die of nog wakker waren of zich aan het indrinken waren voor een stapavond :D
Op woensdag 13 november 2013 20:32 schreef luftersel het volgende:
Kelder! Wat doe jij nou hier? :D
pi_214101696
quote:
1s.gif Op zondag 30 juni 2024 11:51 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Alle ramen in de stad ‘s nachts zwart verven lijkt me ook best een opgave..
En de torenklok stilzetten in een dorp/stad waarbij men blijkbaar thuis geen klokken of horloges of wekkers hebben.
pi_214101702
quote:
1s.gif Op zondag 30 juni 2024 10:53 schreef Pinnenmutske het volgende:
Ik heb nooit geweten dat het broers zijn.

Schaam me kaputt.
Zal je nog wat verder laten schamen. Andre Du Lord, de goochelaar uit de eerdere series is een halfbroer van Bassie.
  zondag 30 juni 2024 @ 15:15:07 #90
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214102409
quote:
De Heer had, voordat hij goochelaar werd, een loopbaan als profvoetballer bij Fortuna Vlaardingen. In 1976 werd hij uitgeroepen tot Nederlands kampioen door de Nederlandse Magische Unie. De Heer werd dat zelfde jaar geschorst door de unie.

In 1981 werden zijn jachtluipaard en een babyleeuw in beslag genomen door het toenmalige ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (CRM) en ze dreigden te worden afgemaakt. De Heer zou geen vergunning hebben. De babyleeuw bleek illegaal verhandeld te zijn en werd naar Diergaarde Blijdorp gebracht en is later in Zuid-Afrika uitgezet in een reservaat. Het jachtluipaard mocht De Heer houden, omdat hij het dier gekocht had voordat de Wet Bedreigde Uitheemse diersoorten in werking trad en het daarom legaal was gekocht.

Eind 1993 werd De Heer veroordeeld tot een gevangenis straf van 6 jaar. Hij werd veroordeeld tot uitlokken van een poging tot moord. De Heer had iemand betaald om een handgranaat te gooien naar het huis van zijn ex, die eerder al verminkt werd met zoutzuur. Bij de explosie raakte niemand gewond, omdat de handgranaat tegen de ramen terugketste en op straat explodeerde.

Eind jaren 90 spande Bas van Toor een rechtszaak aan tegen De Heer. In een huis, eigendom van Van Toor, waarin De Heer woonde, werd een cannabiskwekerij ontdekt. Van Toor eiste dat De Heer de woning zou verlaten.
Andre du Lord :X dat is nog eens een onderbelicht figuur!
pi_214102664
quote:
1s.gif Op zondag 30 juni 2024 15:15 schreef Ceviche het volgende:

[..]
Andre du Lord :X dat is nog eens een onderbelicht figuur!
Ik heb dat vaker gelezen maar ik blijf me verbazen. Gelukkig was er in 1990 nog een reunie met Bas en Aad:

pi_214116646
quote:
0s.gif Op zondag 30 juni 2024 02:23 schreef ikbengeenslappehap het volgende:

[..]
In welke periode was dat? En welk programma stond aan top?
Ergens rond 2000. Als ik het me heel goed herinner waren een tijdje de meest succesvolle programma's ZOOP en Het Huis Anubis - maar deze programma's (om 19.00u) werden back-to-back uitgezonden met Bassie & Adriaan (om 18.00u) dus de destijds nieuwe succesvolle programma's hebben ongetwijfeld geprofiteerd van het succes van Bassie & Adriaan.
Een onderzoek uit 2019 toonde dat 95 procent van de Nederlandse bevolking bewondering heeft voor de traditionele Zwarte Piet. Zwart is aantrekkelijk.
pi_214119545
Ik herinner me ook B en A na het uitgaan. Was altijd heerlijk om mee bij te komen, al werd na een tijdje ook de Berenboot uitgezonden.
  maandag 1 juli 2024 @ 19:58:25 #94
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214120686
Ik heb ook nooit begrepen dat B&A Douwe niet herkennen in de garage. Hij vertelt notabene dat hij ook in het circus heeft gewerkt als dierentemmer. Lijkt me toch dat je een mede artiest wel herkent als je hem tegenkomt.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214121658
quote:
1s.gif Op zondag 30 juni 2024 11:51 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Alle ramen in de stad ‘s nachts zwart verven lijkt me ook best een opgave..
Je zou het kunnen berekenen waarom het een onmogelijke klus is. De Kerstman is al ontkracht: https://www.reddit.com/r/(...)snt_exist/?rdt=53974
pi_214121699
quote:
0s.gif Op maandag 1 juli 2024 19:06 schreef Writersright het volgende:
Ik herinner me ook B en A na het uitgaan. Was altijd heerlijk om mee bij te komen, al werd na een tijdje ook de Berenboot uitgezonden.
Ik ook. Guilty pleasure als goede reden om het rond 0:00 voor gezien te houden op een minder spannende borrel. En inderdaad nog na beide afleveringen een stukje Berenboot als ik niet kon slapen of als ik mijn afzakkertje nog niet op had. Heel even daarover: die zee was dus een rol van glitterpapier, heb ik later ontdekt… :D
pi_214122842
Ik zit de Avondetappe te kijken, Edwin van der Sar te gast. Hij lijkt toch wel op B100…
pi_214123182
quote:
0s.gif Op maandag 1 juli 2024 21:20 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Ik ook. Guilty pleasure als goede reden om het rond 0:00 voor gezien te houden op een minder spannende borrel. En inderdaad nog na beide afleveringen een stukje Berenboot als ik niet kon slapen of als ik mijn afzakkertje nog niet op had. Heel even daarover: die zee was dus een rol van glitterpapier, heb ik later ontdekt… :D
Oh wauw. Dat wist ik niet. Oprecht knap bedacht en gemaakt voor die tijd.
pi_214125040
quote:
0s.gif Op zondag 30 juni 2024 14:16 schreef Writersright het volgende:

[..]
En de torenklok stilzetten in een dorp/stad waarbij men blijkbaar thuis geen klokken of horloges of wekkers hebben.
Ik denk dat vroeger minder mensen klokken hadden waardoor ze afhankelijk waren van de kerkklok. Bassie & Adriaan is een franchise waarin oude gebruiken stand houden zoals het feit dat kinderen met rebellerig gedrag gestrafd werden met lijfstraffen. Bassie & Adriaan is ongegeneerde 'ouderwetse gezelligheid'.
Een onderzoek uit 2019 toonde dat 95 procent van de Nederlandse bevolking bewondering heeft voor de traditionele Zwarte Piet. Zwart is aantrekkelijk.
  dinsdag 2 juli 2024 @ 13:39:54 #100
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214128037
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juli 2024 00:07 schreef Kaatje2658 het volgende:

[..]
Ik denk dat vroeger minder mensen klokken hadden waardoor ze afhankelijk waren van de kerkklok. Bassie & Adriaan is een franchise waarin oude gebruiken stand houden zoals het feit dat kinderen met rebellerig gedrag gestrafd werden met lijfstraffen. Bassie & Adriaan is ongegeneerde 'ouderwetse gezelligheid'.
Niet meer in 1976, hoor. Ja, waar jij woont misschien, maar in de beschaafde wereld hadden mensen gewoon klokken in huis.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214130555
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juli 2024 13:39 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Niet meer in 1976, hoor. Ja, waar jij woont misschien, maar in de beschaafde wereld hadden mensen gewoon klokken in huis.
En die zette je, zo je wilde, gelijk met het nieuwsbulletin-verzorgd-door-het-ANP op de radio, of met 002.
pi_214133860
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 juli 2024 13:39 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Niet meer in 1976, hoor. Ja, waar jij woont misschien, maar in de beschaafde wereld hadden mensen gewoon klokken in huis.
Ik bedoel dat Bassie & Adriaan daarmee een gevoel van daarvoor probeerde te creeeren. Net Liedjes Uit GrootmoedersTijd en Alle Sinterklaasliedjes.
Een onderzoek uit 2019 toonde dat 95 procent van de Nederlandse bevolking bewondering heeft voor de traditionele Zwarte Piet. Zwart is aantrekkelijk.
pi_214136177
Als ik er over nadenk is de Plaaggeest de meest effectieve boef. Hij kan torenklokken stilzetten, alle ramen van een dorp schilderen zonder dat iemand het doorheeft, Bassie en Adriaan steeds te pakken nemen en zelf komt hij ongeschonden weg. Sterker nog, hij staat er zelfs vaak bij, zowel als zichzelf alswel als Douwe, om die twee uit te lachen.
  woensdag 3 juli 2024 @ 14:00:32 #104
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214142609
quote:
Het is me al een paar keer opgevallen, nu zeg ik er wat van. Waarom deel je de hele tijd zonder ook maar enige aanleiding of toelichting filmpjes? Niemand heeft het hierover. Iedereen kan googelen. Ik probeer de discussie te volgen die al loopt, kom jij weer met een offtopic filmpje. Hou es op.
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
  woensdag 3 juli 2024 @ 14:02:27 #105
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214142628
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 18:40 schreef Ceviche het volgende:
Ik las een stuk in Adriaans boek over Jaap Stobbe en ik schrok daar wel een beetje van hoe hard het was. Ik weet niet meer precies hoe het er stond maar er was een hele alinea over wat een nare man het was, wat naar mijn idee nooit het boek zou hebben gehaald als er een onafhankelijke redacteur naar het boek had gekeken.
Het kan natuurlijk dat je iemand echt niet aardig vindt maar eigenlijk regelrechte beledigingen zo in een boek stoppen is niet zo netjes.
Dat hele boek zit vol met aanvallen tegen mensen die zich niet meer kunnen verdedigen want dood of geen contact of Aad die weet dat de tegenpartij te trots is om zich tegen dit soort onzin te verdedigen.
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
  woensdag 3 juli 2024 @ 14:10:10 #106
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214142702
Er staat een editorial in de nieuwe editie van &C (blad van Chantal Janzen) waarin vriendinnen van Chantal en/of Chantal zelf vertellen dat Adriaan hun eerste natte droom was _O- "Van wie werd jij voor het eerst opgewonden?" "Van Adriaan..." "Adriaan? HAHAHA, van Bassie, zeker?" "Uh, ja..."

Ik wist niet wat ik las en dacht, hoezo lezen vrouwen dit _O- _O- _O-
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
pi_214143197
quote:
1s.gif Op woensdag 3 juli 2024 14:10 schreef ArnieAlberts het volgende:
Er staat een editorial in de nieuwe editie van &C (blad van Chantal Janzen) waarin vriendinnen van Chantal en/of Chantal zelf vertellen dat Adriaan hun eerste natte droom was _O- "Van wie werd jij voor het eerst opgewonden?" "Van Adriaan..." "Adriaan? HAHAHA, van Bassie, zeker?" "Uh, ja..."

Ik wist niet wat ik las en dacht, hoezo lezen vrouwen dit _O- _O- _O-
Dat strakke blauwe pak zal hen hebben opgewonden…
pi_214146646
Adriaan was gewoon té sexy in de Sleutel in zijn zwembroek.
pi_214161103
Is er iets van een overzicht welke bronnen de originele muziek etc nog hebben? Het liefst alles zo dicht mogelijk bij het origineel.

Ik heb een stel oude videobanden, de caravanbox met DVD's uit de tijd dat 'ie uitkwam en zou Videoland kunnen nemen. De videobanden zijn leuk maar ik heb geen VHS speler meer, dus die vallen af, ik heb liever iets modernere media. Ik vermoed dat de andere twee te nieuw zijn en dus de nieuwe muziek hebben en ik dus op zoek moet naar iets anders. Kan de DVD's pas dit weekend testen maar vraag het alvast even op voorhand.
  vrijdag 5 juli 2024 @ 03:13:08 #110
268260 Dr.Mikey
Games Crew van het jaar 2013
pi_214161111
Aad moet dat boek een keer in een kleiner formaat uitbrengen.
They wish to cure us. But I say to you, WE are the cure!
"WHAT IF YOU'RE RIGHT AND THEY'RE WRONG?"
R.I.P DTS.
  vrijdag 5 juli 2024 @ 08:24:33 #111
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214161662
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 juli 2024 02:59 schreef ikbengeenslappehap het volgende:
Is er iets van een overzicht welke bronnen de originele muziek etc nog hebben? Het liefst alles zo dicht mogelijk bij het origineel.

Ik heb een stel oude videobanden, de caravanbox met DVD's uit de tijd dat 'ie uitkwam en zou Videoland kunnen nemen. De videobanden zijn leuk maar ik heb geen VHS speler meer, dus die vallen af, ik heb liever iets modernere media. Ik vermoed dat de andere twee te nieuw zijn en dus de nieuwe muziek hebben en ik dus op zoek moet naar iets anders. Kan de DVD's pas dit weekend testen maar vraag het alvast even op voorhand.
Op de Wikipedia van de series staat meestal wel hoe het zit met de muziek.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  vrijdag 5 juli 2024 @ 09:01:41 #112
311340 J83
New kid, be nice
pi_214161988
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 juli 2024 02:59 schreef ikbengeenslappehap het volgende:
Is er iets van een overzicht welke bronnen de originele muziek etc nog hebben? Het liefst alles zo dicht mogelijk bij het origineel.

Ik heb een stel oude videobanden, de caravanbox met DVD's uit de tijd dat 'ie uitkwam en zou Videoland kunnen nemen. De videobanden zijn leuk maar ik heb geen VHS speler meer, dus die vallen af, ik heb liever iets modernere media. Ik vermoed dat de andere twee te nieuw zijn en dus de nieuwe muziek hebben en ik dus op zoek moet naar iets anders. Kan de DVD's pas dit weekend testen maar vraag het alvast even op voorhand.
Ik zou voor een tientje bij de kringloopwinkel een VHS-speler kopen ^O^
pi_214165296
Wellicht kan je de banden laten digitaliseren? Voor de rest zou je anders oude banden moeten sparen. Ik weet wel dat er van bepaalde series zoals Schatkaart en Kroon digitale versies rondzweven op het Internet, mét originele muziek maar voor oudere series wordt het lastig.
pi_214166733
Dan gaan we toch maar even kijken voor een VHS-speler inderdaad. Met die banden wordt het wel even uitzoeken want het is best een stapel, maar die series zijn toen in delen uitgegeven oid (was toen nog een kind, dus geen idee of het in VHS-boxen kwam). Dan staat er bvb wel deel 1 en 2 etc op, maar niet bijvoorbeeld 'deel 1 van 5'. Maar die banden hebben ook titels en die zag ik op Wiki wel terugkomen, dus komt wel goed - vooral hopen dat er niet al te veel mist en mocht dat mee vallen dat vul ik die gaten wel op door de 'nieuwere' releases te kijken... Bij Sleutel is dat sowieso een goed idee want ik heb de dvd met één van de twee verloren afleveringen.
  vrijdag 5 juli 2024 @ 18:02:33 #115
436222 Japepk
Padvinder
pi_214168791
quote:
0s.gif Op woensdag 3 juli 2024 14:00 schreef ArnieAlberts het volgende:

[..]
Het is me al een paar keer opgevallen, nu zeg ik er wat van. Waarom deel je de hele tijd zonder ook maar enige aanleiding of toelichting filmpjes? Niemand heeft het hierover. Iedereen kan googelen. Ik probeer de discussie te volgen die al loopt, kom jij weer met een offtopic filmpje. Hou es op.
Het is gelukkig al geen of toch minder 'zwarte pieten fetisj' meer. Deze users heeft topics lang gekaapt vol met leuzen en onzinnige filmpjes over B&A met zwarte pieten. Ook de filmpjes die nu worden gepost hebben inderdaad 0 binding met een lopende discussie en geven ook geen aanleiding om over een nieuw onderwerp te beginnen. De gedachtegang erachter is me een raadsel, ik hoop gewoon een troll. Stierlijk irritant was het in elk geval wel.

Anyway, on topic; ik zou echt graag de achtervolging op de Emmabrug met Magnetic Fiels eronder zien. Ik neem aan dat dat de originele muziek was in elk geval. Klopt dat?
't Echte en 't ware!
  zaterdag 6 juli 2024 @ 14:43:24 #116
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214180773
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 juli 2024 18:02 schreef Japepk het volgende:

[..]
Anyway, on topic; ik zou echt graag de achtervolging op de Emmabrug met Magnetic Fiels eronder zien. Ik neem aan dat dat de originele muziek was in elk geval. Klopt dat?
Correct.

De allerbeste optie blijft de TV-uitzendingen van de eerste uitzendingen. Ik waan me gelukkig met een opname van de eerste uitzending bij de TROS van de 16 afleveringen (Dank Hinse) van de laatste serie, en TV-opnames van de eerste uitzending van Europa (Dank Stephanne), al is die laatste op de originele koopvideo's veel minder gealterd.

Eigenlijk is het héél simpel (Zo sprak hij de woorden voordat hij er spijt van kreeg):

Plaaggeest - Penta Video-uitgaves of KidStuff-uitgaves, 3 videoband-delen, eigenlijk is daar nagenoeg niks geknipt behalve de opening (Een shot van Bassie zonder clownsneus op zwaaiend vanuit de caravan) en het allereind. Geen muziektoevoegingen.

Sleutel: ÓF de 90 minuten-versie uit eind 80s/begin 90s met toevoegingen van muziek zoals ook in Schatkaart zat, ÓF de gele DVD uit 2003, maar met muziek-toevoegingen van Bert Smorenburg. De 1991-TV montage bevat oude muziek, maar mist natuurlijk zoek zijnde afleveringen 2 en 7 (Weggemonteerd). Deze serie mist op élke uitgave het allereinde met de recap van de serie vanuit de caravan.

Diamant: Same thing, óf de 90 minuten versie uit eind 80s (1987 zelfs denk ik) of de dubbelbox uit 1998. Enige wat bij die tweede mist zijn het allereinde met het shownummer 'Maak de piste maar vrij', evenals enkele dingen die wellicht op Wikipedia vermeld staan. Ook hier: elke video/dvd-uitgave mist het allereinde, deze keer vanuit de tent.

Huilende Professor: Penta Video, 4 delen (later uitgebracht bij KidStuff, 4 delen ook). De meest rauwe vorm van de serie, vollediger dan hier ga je 'm niet vinden. Enkel de muziek die er toen in zat zit er in.

Schatkaart: De dvd's bevatten het meeste materiaal (Met name van de eerste 2 afleveringen zit niks op de oude deel 1-koopvideo), maar tot en met de koopvideo's uit 1998 met de oude muziek. De TV-versie van deze is tot en met 2005 ongewijzigd gebleven en was de laatste opgefriste serie. Het enige wat op álle dragers mist, is de opening van aflevering 2, een korte scène waar Adriaan de kijker groet en hij onderweg naar Bassie is, samen met Lara.

Kroon: De 2 koopvideo's volstaan, en bevatten op een opener (van volgens mij aflevering 6?) van Bassie wachtend bij de caravan na, alles.

Stad: De 2 koopvideo's bevatten voor zover ik weet alles. De dubbelbox uit 1999 is een bijzondere en begint met een aanpassing naar Smorenburg, maar halverwege de box is ie weer origineel Klaris... Play it safe, ga voor de 1992-CNR Video delen.

Europa/Geheimzinnige Opdracht: De 6 koopvideo's van CNR én Arcade (Nieuwe cover) volstaan, alleen de titels en de intro is anders (Met Antartica Echoes toegevoegd aan de videoband-intro's van de delen).

Amerika/Reis vol Verrassingen: De 5 koopvideo's volstaan, met uitzondering van deel 5, waar zo'n twee afleveringen materiaal missen: hiervoor adviseer ik de dvd van Op Reis door Amerika deel 2 als alternatief (Wel met Smorenburg-audio), of de TV-airings van 1994-1999.

Op- of aanvullingen zijn welkom.

Kleine persoonlijke aanvulling: ik vind de slagersbanden-montage van de huilende professor dus écht erg lekker wegkijken. De Klaris-aanvullingen daar (en ook de aanpassing van de tune naar gewoon dé Hallo Vriendjes-tune) maakt het écht een Bassie en Adriaan-reeks. Je merkt dat er nog steeds iets afwijkt, maar het geeft het geheel wel een B&A sausje waardoor het vooral overkomt als 'een spannender avontuur dan anders'. :D
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
pi_214183671
Ik vind zelf de Plaaggeest nabewerking met de pianomuziek ook niet storend..ik vind beter passen bij Bassie en Adriaan dan het intense theme Plaaggeest wat er eerst in zat.
  zondag 7 juli 2024 @ 11:36:13 #118
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214195547
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 juli 2024 17:52 schreef Writersright het volgende:
Ik vind zelf de Plaaggeest nabewerking met de pianomuziek ook niet storend..ik vind beter passen bij Bassie en Adriaan dan het intense theme Plaaggeest wat er eerst in zat.
Mwah, de 1993-1996 hermontages vond ik best wel aardig. Het was geen Slagersbanden-Professor niveau, maar it worked.

Ik vergat bij Plaaggeest overigens de uitgaves van Videomedia te noemen, al is dat redelijk expres: die banden, met als verschil die eindscène die al op YouTube staat, zou je een debiele prijsverhoging opleveren. Is écht de moeite niet waard.
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
pi_214195978
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 juni 2024 18:40 schreef Ceviche het volgende:
Ik las een stuk in Adriaans boek over Jaap Stobbe en ik schrok daar wel een beetje van hoe hard het was. Ik weet niet meer precies hoe het er stond maar er was een hele alinea over wat een nare man het was, wat naar mijn idee nooit het boek zou hebben gehaald als er een onafhankelijke redacteur naar het boek had gekeken.
Het kan natuurlijk dat je iemand echt niet aardig vindt maar eigenlijk regelrechte beledigingen zo in een boek stoppen is niet zo netjes.
Dat boek is toch een grote rant naar zo ongeveer iedereen met wie ze ooit samen hebben gewerkt?

Kort samengevat waren het allemaal verwende en vervelende lui, die zonder Aadje niks voor zouden hebben gesteld en er desondanks toch alleen maar op uit waren om hem een poot uit te draaien.
  zondag 7 juli 2024 @ 13:56:13 #120
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214196719
quote:
0s.gif Op zondag 7 juli 2024 12:24 schreef Halcon het volgende:

[..]
Dat boek is toch een grote rant naar zo ongeveer iedereen met wie ze ooit samen hebben gewerkt?

Kort samengevat waren het allemaal verwende en vervelende lui, die zonder Aadje niks voor zouden hebben gesteld en er desondanks toch alleen maar op uit waren om hem een poot uit te draaien.
Ja maar over de rest schrijft Aad meer over de situatie, bijvoorbeeld: hij zei dit, ik zei dat, toen is hij woedend weggegaan en dat was het einde van de samenwerking.

Over Douwe wordt het erg persoonlijk, dat het de naarste vent is die ze ooit hebben ontmoet, er stond nog net niet dat het een enorme klootzak was.

Een situatie beschrijven waar de ander er niet goed vanaf komt, dat is één ding, maar naar Douwe wordt het zo persoonlijk dat ik bij mezelf dacht: dit kun je niet maken, om dat zo te doen.

Maar inderdaad hadden/hebben ze met iedereen ruzie, ook volgens het boek, behalve dan misschien met mensen die met hangende pootjes bij ze terugkwamen en smeekten om vergiffenis. En veel lovende woorden over een cameraman/geluidsman, maar ik kreeg de indruk dat deze man gewoonweg is overleden voordat ze ruzie kregen :@

Bas en Aad zijn ongetwijfeld moeilijke mensen om mee te werken.
Ik las dat er een tentoonstelling van B&A is in een streekmuseum in Vlaardingen waar ook de docu wordt vertoond (er was eerder kritiek dat deze alleen in Schiedam te zien was en niet in Vlaardingen), maar blijkbaar gaat dat niet door want het museum kreeg problemen met het management van B&A :') maar goed, ik ken het verhaal daarachter niet.
pi_214198060
quote:
0s.gif Op zondag 7 juli 2024 11:36 schreef ArnieAlberts het volgende:

[..]
Mwah, de 1993-1996 hermontages vond ik best wel aardig. Het was geen Slagersbanden-Professor niveau, maar it worked.

Ik vergat bij Plaaggeest overigens de uitgaves van Videomedia te noemen, al is dat redelijk expres: die banden, met als verschil die eindscène die al op YouTube staat, zou je een debiele prijsverhoging opleveren. Is écht de moeite niet waard.
Ik denk dat het deels ook afhangt van welke versie je als eerste ziet. Ik keek de Plaaggeest voor het eerst op dvd in 2001 dus merkte ik minder van de vervangen muziek gezien ik het pianoriedeltje ook vond passen.

De Schatkaart heb ik als eerst op tv met de originele muziek gezien dus voor mij voelt de nieuwe muziek, hoewel niet per se slecht, wel als gekunsteld. Het haalt me er een beetje uit dan.
pi_214198138
quote:
0s.gif Op zondag 7 juli 2024 13:56 schreef Ceviche het volgende:

[..]
Ja maar over de rest schrijft Aad meer over de situatie, bijvoorbeeld: hij zei dit, ik zei dat, toen is hij woedend weggegaan en dat was het einde van de samenwerking.

Over Douwe wordt het erg persoonlijk, dat het de naarste vent is die ze ooit hebben ontmoet, er stond nog net niet dat het een enorme klootzak was.

Een situatie beschrijven waar de ander er niet goed vanaf komt, dat is één ding, maar naar Douwe wordt het zo persoonlijk dat ik bij mezelf dacht: dit kun je niet maken, om dat zo te doen.

Maar inderdaad hadden/hebben ze met iedereen ruzie, ook volgens het boek, behalve dan misschien met mensen die met hangende pootjes bij ze terugkwamen en smeekten om vergiffenis. En veel lovende woorden over een cameraman/geluidsman, maar ik kreeg de indruk dat deze man gewoonweg is overleden voordat ze ruzie kregen :@
Wat kenmerkend is voor de mensen in het boek is dat het volgens Aad extreem afschuwelijke mensen zijn.

Mensen die in andere producties met mensen als Stobbe, van Gorcum en Beier gewerkt hebben, hebben echter niet dat soort verhalen geuit. Deze acteurs hadden en hebben geen reputatie wat betreft "moeilijk" doen of onprofessioneel zijn. Alle beschuldigingen komen vanuit het B&A-kamp.
pi_214215986
quote:
0s.gif Op zondag 7 juli 2024 15:40 schreef Writersright het volgende:

[..]
Ik denk dat het deels ook afhangt van welke versie je als eerste ziet. Ik keek de Plaaggeest voor het eerst op dvd in 2001 dus merkte ik minder van de vervangen muziek gezien ik het pianoriedeltje ook vond passen.

De Schatkaart heb ik als eerst op tv met de originele muziek gezien dus voor mij voelt de nieuwe muziek, hoewel niet per se slecht, wel als gekunsteld. Het haalt me er een beetje uit dan.
Zo heb ik het ook wel. Ik dacht vroeger dat er maar drie series waren, omdat alleen de schatkaart, kroon en stad werden uitgezonden op Kindernet. De schatkaart heb ik als kleuter als eerste serie op televisie gezien.
De overige series waren pas vanaf 1991-1992 op Kindernet, te beginnen met de sleutel en daarna de diamant en de hp. Die hadden dus al een kleine nabewerking ondergaan (Klaris, hermontage), maar waren voor mij de authentieke.
De stad was als eerste versmorenburgd. Jammer dat een groot deel van de Griekse sfeer verloren is gegaan door die stomme keyboardtoontjes, maar voor de jongere fan is dat weer ‘de enige echte’.
pi_214216648
quote:
0s.gif Op zondag 7 juli 2024 15:44 schreef Writersright het volgende:

[..]
Wat kenmerkend is voor de mensen in het boek is dat het volgens Aad extreem afschuwelijke mensen zijn.

Mensen die in andere producties met mensen als Stobbe, van Gorcum en Beier gewerkt hebben, hebben echter niet dat soort verhalen geuit. Deze acteurs hadden en hebben geen reputatie wat betreft "moeilijk" doen of onprofessioneel zijn. Alle beschuldigingen komen vanuit het B&A-kamp.
Klopt, Bassie werkte 11 jaar na het stoppen van de serie nog samen met Paul (Sinterklaas). Als Paul echt zo lastig was dan vraag je hem niet terug voor een rol die eigenlijk iedereen wel zou kunnen doen.
pi_214218846
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juli 2024 01:50 schreef Michie_ het volgende:

[..]
Klopt, Bassie werkte 11 jaar na het stoppen van de serie nog samen met Paul (Sinterklaas). Als Paul echt zo lastig was dan vraag je hem niet terug voor een rol die eigenlijk iedereen wel zou kunnen doen.
Ze waren goede vrienden tot de rechtzaak. Meest kinderachtige actie van Aad was dat hij op zijn website interviews had met veel van de acteurs waarin te lezen was hoe gezellig ze het hadden en hoe goed de samenwerking was.

Rond die rechtzaak verdwenen die pagina's "opeens" . :')

https://web.archive.org/w(...)acteurs00_index.html

Frappant stukje:

Hans Beijer is de acteur die in de Bassie en Adriaan series de rol van de pechvogel B100 speelt en met Hans heb ik, Aad van Toor, altijd heel prettig samengewerkt. Hij werkte mee in de series die zich afspeelde in Amerika en twaalf landen van Europa. Hoewel Hans absoluut geen sportman of stuntman is, deed toch tijdens de opname alles wat ik hem vroeg en dat waren niet altijd de makkelijkste opgaven.

Goh, en ik maar denken dat Aad het samenwerken met hem zo vreselijk vond.
pi_214220307
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juli 2024 10:39 schreef Writersright het volgende:

[..]
Ze waren goede vrienden tot de rechtzaak. Meest kinderachtige actie van Aad was dat hij op zijn website interviews had met veel van de acteurs waarin te lezen was hoe gezellig ze het hadden en hoe goed de samenwerking was.

Rond die rechtzaak verdwenen die pagina's "opeens" . :')

https://web.archive.org/w(...)acteurs00_index.html

Frappant stukje:

Hans Beijer is de acteur die in de Bassie en Adriaan series de rol van de pechvogel B100 speelt en met Hans heb ik, Aad van Toor, altijd heel prettig samengewerkt. Hij werkte mee in de series die zich afspeelde in Amerika en twaalf landen van Europa. Hoewel Hans absoluut geen sportman of stuntman is, deed toch tijdens de opname alles wat ik hem vroeg en dat waren niet altijd de makkelijkste opgaven.

Goh, en ik maar denken dat Aad het samenwerken met hem zo vreselijk vond.

''In de series bezorgde de Baron Adriaan regelmatig moeilijkheden, maar tijdens de opname beleefde ik, Aad van Toor, aan Paul van Gorcum heel veel plezier.''

https://web.archive.org/w(...)acteurs01_baron.html
  dinsdag 9 juli 2024 @ 15:04:38 #127
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214221438
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juli 2024 10:39 schreef Writersright het volgende:

[..]
Ze waren goede vrienden tot de rechtzaak. Meest kinderachtige actie van Aad was dat hij op zijn website interviews had met veel van de acteurs waarin te lezen was hoe gezellig ze het hadden en hoe goed de samenwerking was.

Rond die rechtzaak verdwenen die pagina's "opeens" . :')

https://web.archive.org/w(...)acteurs00_index.html

Frappant stukje:

Hans Beijer is de acteur die in de Bassie en Adriaan series de rol van de pechvogel B100 speelt en met Hans heb ik, Aad van Toor, altijd heel prettig samengewerkt. Hij werkte mee in de series die zich afspeelde in Amerika en twaalf landen van Europa. Hoewel Hans absoluut geen sportman of stuntman is, deed toch tijdens de opname alles wat ik hem vroeg en dat waren niet altijd de makkelijkste opgaven.

Goh, en ik maar denken dat Aad het samenwerken met hem zo vreselijk vond.

Hans was in ‘Een schat aan herinneringen’ ook uitermate lovend over Bas en Aad en hun vakmanschap.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214226240
Ik kan me sowieso niet echt herinneren of de acteurs die de boeven speelden zich publiekelijk negatief uitgelaten hebben over Bas en Aad of de samenwerking.
pi_214232479
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 juli 2024 20:56 schreef Writersright het volgende:
Ik kan me sowieso niet echt herinneren of de acteurs die de boeven speelden zich publiekelijk negatief uitgelaten hebben over Bas en Aad of de samenwerking.
Alleen Jaap Stobbe had, dacht ik, wel forse kritiek op het duo. Vooral de onervarenheid en hun Vlaardingse tongval zorgden ervoor dat ze ontzettend lang bezig waren met opnemen en repeteren.
  woensdag 10 juli 2024 @ 19:29:59 #130
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214238843
Zou het een idee zijn de franchise nieuw leven in te blazen met Keet en Koen als de nieuwe B&A, met de Jonkheer als nieuwe vaste tegenstander?
Je kunt dan in principe B&A avonturen schrijven (aangepast aan de K & K karakters natuurlijk) en hetzelfde soort series maken, maar dan in een modern jasje, eventueel met gastoptredens van B&A, Handige Harry en B100, maar met de boefjes uit de film als voornaamste tegenstanders.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214239156
quote:
18s.gif Op woensdag 10 juli 2024 19:29 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Zou het een idee zijn de franchise nieuw leven in te blazen met Keet en Koen als de nieuwe B&A, met de Jonkheer als nieuwe vaste tegenstander?
Je kunt dan in principe B&A avonturen schrijven (aangepast aan de K & K karakters natuurlijk) en hetzelfde soort series maken, maar dan in een modern jasje, eventueel met gastoptredens van B&A, Handige Harry en B100, maar met de boefjes uit de film als voornaamste tegenstanders.
Ik denk dat die kans al lang vervlogen is. Keet en Koen was volgens mij bedoeld als begin van een nieuwe franchise, maar sinds de film hebben we er niks van gehoord. Ik moet zeggen dat ik de nieuwe boeven uit de film, zoals inderdaad ook de Jonkheer, leuk gedaan vond.
  woensdag 10 juli 2024 @ 21:30:43 #132
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214242104
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juli 2024 19:47 schreef Writersright het volgende:

[..]
Ik denk dat die kans al lang vervlogen is. Keet en Koen was volgens mij bedoeld als begin van een nieuwe franchise, maar sinds de film hebben we er niks van gehoord. Ik moet zeggen dat ik de nieuwe boeven uit de film, zoals inderdaad ook de Jonkheer, leuk gedaan vond.
Ik vraag me af wat er zou gebeuren als iemand een verhaal zou schrijven, er een draaiboek van zou maken en dat aan Aad voorleggen, met de vraag of het uitgevoerd mag worden. Er natuurlijk vanuit gaand dat het kwalitatief in orde is.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214243477
quote:
18s.gif Op woensdag 10 juli 2024 21:30 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Ik vraag me af wat er zou gebeuren als iemand een verhaal zou schrijven, er een draaiboek van zou maken en dat aan Aad voorleggen, met de vraag of het uitgevoerd mag worden. Er natuurlijk vanuit gaand dat het kwalitatief in orde is.
Dat is interessant. Ik denk dat wanneer je de Bassie en Adriaan-gerelateerde figuren zou gebruiken hij nee zou zeggen gezien het dan een rechtenkwestie wordt. Jij hebt de rechten op het verhaal dan en gebruikt zijn karakters. Dat kan lastig worden qua geld.

Daarnaast...zou je Bassie recasten, of Adriaan weer in het pak willen zien? Of ze er beiden niet in laten spelen?

Het is eenvoudiger om een Bassie en Adriaan-achtig iets te schrijven. Dan. Heb je meer vrijheid ook. Op zich een interessant idee anno nu, met alle techniek van nu. De meeste series van Bassie en Adriaan zouden immers in 20 minuten klaar zijn wanneer ze de beschikking over een smartphone met internet zouden hebben. ;)
  woensdag 10 juli 2024 @ 22:49:57 #134
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214244708
quote:
0s.gif Op woensdag 10 juli 2024 22:15 schreef Writersright het volgende:

[..]
Dat is interessant. Ik denk dat wanneer je de Bassie en Adriaan-gerelateerde figuren zou gebruiken hij nee zou zeggen gezien het dan een rechtenkwestie wordt. Jij hebt de rechten op het verhaal dan en gebruikt zijn karakters. Dat kan lastig worden qua geld.

Daarnaast...zou je Bassie recasten, of Adriaan weer in het pak willen zien? Of ze er beiden niet in laten spelen?

Het is eenvoudiger om een Bassie en Adriaan-achtig iets te schrijven. Dan. Heb je meer vrijheid ook. Op zich een interessant idee anno nu, met alle techniek van nu. De meeste series van Bassie en Adriaan zouden immers in 20 minuten klaar zijn wanneer ze de beschikking over een smartphone met internet zouden hebben. ;)
Nee, ik zou B&A niet recasten. Ze zouden gewoon op de achtergrond aanwezig zijn, oud en niet meer actief, maar er wel in betrokken worden als eminence grises die K & K adviseren of tips geven. Cameo-optredens dus. Ze zijn niet nodig voor het verhaal, maar je kunt ze gebruiken om de die hard B&A fans binnen te halen.
En ik zou ook af zijn van de irritante gimmick, dat de Baron zenuwachtig wordt als B&A in de buurt zijn en zo altijd weet waar hij moet zoeken.
Maar ik zou het wel leuker vinden als de series een beetje de simpele sfeer uitstralen van de originele series. Dus geen Internet, smartphones enzovoort.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214248853
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 juli 2024 10:39 schreef Writersright het volgende:

[..]
Ze waren goede vrienden tot de rechtzaak. Meest kinderachtige actie van Aad was dat hij op zijn website interviews had met veel van de acteurs waarin te lezen was hoe gezellig ze het hadden en hoe goed de samenwerking was.

Rond die rechtzaak verdwenen die pagina's "opeens" . :')

https://web.archive.org/w(...)acteurs00_index.html

Frappant stukje:

Hans Beijer is de acteur die in de Bassie en Adriaan series de rol van de pechvogel B100 speelt en met Hans heb ik, Aad van Toor, altijd heel prettig samengewerkt. Hij werkte mee in de series die zich afspeelde in Amerika en twaalf landen van Europa. Hoewel Hans absoluut geen sportman of stuntman is, deed toch tijdens de opname alles wat ik hem vroeg en dat waren niet altijd de makkelijkste opgaven.

Goh, en ik maar denken dat Aad het samenwerken met hem zo vreselijk vond.

Aad die denkt iets van de website af te halen, ook echt van internet verdwijnt. Best een goede grap :D
pi_214250121
quote:
18s.gif Op woensdag 10 juli 2024 22:49 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Nee, ik zou B&A niet recasten. Ze zouden gewoon op de achtergrond aanwezig zijn, oud en niet meer actief, maar er wel in betrokken worden als eminence grises die K & K adviseren of tips geven. Cameo-optredens dus. Ze zijn niet nodig voor het verhaal, maar je kunt ze gebruiken om de die hard B&A fans binnen te halen.
Ehhh... ik mag hopen dat dit een gevalletje wishful thinking is, want ik zie zeker Bas al niet meer kunnen meedoen aan zo'n project :X
Op woensdag 13 november 2013 20:32 schreef luftersel het volgende:
Kelder! Wat doe jij nou hier? :D
pi_214250251
quote:
18s.gif Op woensdag 10 juli 2024 22:49 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Nee, ik zou B&A niet recasten. Ze zouden gewoon op de achtergrond aanwezig zijn, oud en niet meer actief, maar er wel in betrokken worden als eminence grises die K & K adviseren of tips geven. Cameo-optredens dus. Ze zijn niet nodig voor het verhaal, maar je kunt ze gebruiken om de die hard B&A fans binnen te halen.
En ik zou ook af zijn van de irritante gimmick, dat de Baron zenuwachtig wordt als B&A in de buurt zijn en zo altijd weet waar hij moet zoeken.
Maar ik zou het wel leuker vinden als de series een beetje de simpele sfeer uitstralen van de originele series. Dus geen Internet, smartphones enzovoort.
Het is lastig om een goede reboot van Bassie en Adriaan te maken, een nieuwe serie zal het snel afleggen tegen de oude series, omdat de oude series verbonden zijn met de herinneringen die veel mensen als kind eraan hadden.

Het succes van Bassie en Adriaan is ook verbonden aan de tijdsgeest. Eind jaren '70 en vrijwel de hele jaren '80 was televisie dominant, als mensen iets wilden zien, keek men televisie of ging men naar de bioscoop. Er waren ook maar een paar zenders, waardoor mensen ook nog eens hetzelfde voorgeschoteld kregen. Commerciële televisie kreeg in Nederland ook pas in 1989 voet aan de grond.

Als ik nu de Plaaggeest zie, zie ik geen bijzonder leuke serie, het is te traag en oubollig. Is het slecht? Nee, Bassie en Adriaan hebben best chemie, en er zitten leuke stunts in (die ze zelf deden). Maar dat het een hit was, heeft vooral met de tijdsgeest (no pun) te maken.

[ Bericht 1% gewijzigd door luxerobots op 11-07-2024 12:54:29 ]
pi_214250333
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juli 2024 12:27 schreef PeterKelder het volgende:

[..]
Ehhh... ik mag hopen dat dit een gevalletje wishful thinking is, want ik zie zeker Bas al niet meer kunnen meedoen aan zo'n project :X
Bassie kan niet meer goed bewegen, en Adriaan ziet eruit als een man van 90. Dat zal inderdaad niet scoren.

Zoals in de post hierboven, zie ik geen geslaagd vervolg komen op Bassie en Adriaan. De nostalgie zit in de weg, waardoor bijna alles van Bassie en Adriaan wat nieuw zal zijn, minder voelt.

Je kan hoogstens vaag iets doen met het concept. De archetypes. Je hebt een personage dat slim is, en een personage dat grappig is en voor de komische noot zorgt. Bassie en Adriaan, Bobbie en Ernst, Gert en Samson. Op die manier is er best iets nieuws te bedenken.
  donderdag 11 juli 2024 @ 16:46:11 #139
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214252665
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juli 2024 12:27 schreef PeterKelder het volgende:

[..]
Ehhh... ik mag hopen dat dit een gevalletje wishful thinking is, want ik zie zeker Bas al niet meer kunnen meedoen aan zo'n project :X
quote:
Maar het gesprek tussen ons lukte prima omdat Bas en ik maar een half woord nodig hebben om elkaar goed te begrijpen. Toen ik na een tijdje tegen Bas zei dat mijn geheugen nog steeds goed was zei Bas; 'Mijn geheugen ook.” En liet me toen verbaasd staan. Vrij duidelijk noemde hij de lange plaatsnaam van het stationnetje in Wales waar we opname hebben gemaakt voor de Europa serie
Dus zelfs Bas zou best een passieve rol kunnen spelen. Zoals ik al zeg, ze zouden geen deel zijn van het verhaal an sich, maar meer, oneerbiedig gezegd, als props dienen.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214253216
Bas kan een klein beetje praten maar dat is wat anders dan acteren als Bassie.
In Keet en Koen zagen Bas en Aad er ook al enorm 'op' uit en deden ze niet veel naast (vast)zitten. En dat was x jaar terug.

Het lastige van een potentieel vervolg is dat je aan de ene kant Bassie en Adriaan zou willen gebruiken maar naast het feit dat ze weinig kunnen, is het lastig om nieuwe helden te introduceren.
pi_214254047
Ze hadden tussen 2003 en 2017 gewoon nog eindeloos hoorspelen of zelfs liedjes kunnen opnemen als ze dat echt wilden. Dat iPad-spel was ook wel een leuk idee met een magere uitvoering (volgens mij gebruikten ze ook gewoon oude opnames daarvoor). Nu is het veel te laat voor dat soort dingen.
  donderdag 11 juli 2024 @ 19:44:26 #142
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214254276
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juli 2024 17:34 schreef Writersright het volgende:
Bas kan een klein beetje praten maar dat is wat anders dan acteren als Bassie.
In Keet en Koen zagen Bas en Aad er ook al enorm 'op' uit en deden ze niet veel naast (vast)zitten. En dat was x jaar terug.

Het lastige van een potentieel vervolg is dat je aan de ene kant Bassie en Adriaan zou willen gebruiken maar naast het feit dat ze weinig kunnen, is het lastig om nieuwe helden te introduceren.
Daarom zeg ik ook dat je Keet en Koen kunt gebruiken. Aad zou gewoon een B&A verhaal kunnen schrijven en die dan laten spelen door de nieuwe helden en boefjes. Met natuurlijk hun eigen eigenaardigheden. Dus geen ' Ik heb altijd pech' en geen doofheid.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214254312
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juli 2024 16:46 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
[..]
Dus zelfs Bas zou best een passieve rol kunnen spelen. Zoals ik al zeg, ze zouden geen deel zijn van het verhaal an sich, maar meer, oneerbiedig gezegd, als props dienen.
Dat wordt dan wel heel passief, want:

quote:
0s.gif Op donderdag 11 juli 2024 17:34 schreef Writersright het volgende:
Bas kan een klein beetje praten maar dat is wat anders dan acteren als Bassie.
Dit dus. Bas zit in een rolstoel, kan met moeite één hand bewegen en murmelt 95% van de tijd iets. De man is een schim van zichzelf, en ondanks dat ik geen hoge pet van hem op heb als persoon had ik hem wel een mooiere laatste levensfase gegund.

quote:
0s.gif Op donderdag 11 juli 2024 19:17 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
Ze hadden tussen 2003 en 2017 gewoon nog eindeloos hoorspelen of zelfs liedjes kunnen opnemen als ze dat echt wilden. Dat iPad-spel was ook wel een leuk idee met een magere uitvoering (volgens mij gebruikten ze ook gewoon oude opnames daarvoor). Nu is het veel te laat voor dat soort dingen.
Mja, zeker in de eerste periode na het voortijdige einde was wel duidelijk dat zeker Aad daar geen behoefte aan had. Die aankondigingsfilmpjes voor Nickelodeon met oudejaarsdag 2003 waren in dat opzicht een mooi document: hij deed dat duidelijk om te laten zien dat die rotziekte hem niet klein zou krijgen, maar het was een soort pleister op de wonde na het voortijdige en ongeplande afscheid. Pas toen hij ineens in kostuum weer in Sinterklaasfilms en reclamefilmpjes verscheen werd duidelijk dat hij het toch niet kon laten.

Zelf blijf ik er bij: ze hadden midden jaren 90 gewoon moeten overstappen op tekenfilmreeksen. Desnoods hadden ze kunnen beginnen met het ombuigen van een oud avontuur naar tekenfilmversie als test. Het had het merk tijdlozer gemaakt (want animatie is wat dat betreft minder makkelijk te vangen in een tijdsperiode, zeker de personages blijven er hetzelfde uitzien) én ze de mogelijkheid gegeven langer door te gaan zonder alle rompslomp van opnames maken in het (buiten)land en dergelijke. Maar ook dat is inmiddels veel en veel te laat.
Op woensdag 13 november 2013 20:32 schreef luftersel het volgende:
Kelder! Wat doe jij nou hier? :D
pi_214254953
quote:
0s.gif [b]Op donderdag 11 juli 2024 19:47 schreef PeterKelder het volgende:.l

Zelf blijf ik er bij: ze hadden midden jaren 90 gewoon moeten overstappen op tekenfilmreeksen. Desnoods hadden ze kunnen beginnen met het ombuigen van een oud avontuur naar tekenfilmversie als test. Het had het merk tijdlozer gemaakt (want animatie is wat dat betreft minder makkelijk te vangen in een tijdsperiode, zeker de personages blijven er hetzelfde uitzien) én ze de mogelijkheid gegeven langer door te gaan zonder alle rompslomp van opnames maken in het (buiten)land en dergelijke. Maar ook dat is inmiddels veel en veel te laat.
Dat was idd een goede optie. Ze hadden al goede cartoon designs voor Bassie, Adriaan en de boeven en Aad had dan ook niet "nare" ex-collegas hoeven in te huren voor de stemmen. Zo deed hij al de stem van B2 voor het audiospel van de Verzonken Stad en het CD-rom spel.

Zou een mooie evolutie van hun hoorspel avonturen zijn. Zelf had ik het idee dat ze wellicht nog iets met 3D animatie wilden doen nav die iPad games maar dat is er ook niet van gekomen.
pi_214256887
Ze hadden na Amerika nog een aantal films moeten maken. Keet & Koen kwam te laat om nog relevant te zijn.
pi_214256955
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 juli 2024 00:10 schreef Michie_ het volgende:
Ze hadden na Amerika nog een aantal films moeten maken. Keet & Koen kwam te laat om nog relevant te zijn.
Je had natuurlijk met de uitbreiding van de EU nog veel afleveringen erbij kunnen maken, al vraag ik me af hoe een Hongaars taalliedje had geklonken of waar je in Zweden een pakje had moeten verstoppen.
pi_214260719
In Stockholm zijn genoeg leuke plekjes te vinden voor een pakje waarbij een spannend raadsel bij valt te bedenken :Y

Maar een nieuwe serie gebaseerd op een B&A-achtig verhaal zie ik niet zo zitten. De B&A-fans zullen ongetwijfeld teleurgesteld zijn (want geen B&A en niet hetzelfde gevoel als vroeger) en om de eerder genoemde redenen zal ook het commercieel succes waarschijnlijk tegenvallen. Het B&A-concept is uitgekauwd en dus klaar. We moeten niet krampachtig daaraan vast willen blijven houden vind ik. Koester de herinneringen aan de mooie, leuke en spannende series die zijn gemaakt *O*
pi_214262588
quote:
0s.gif Op donderdag 11 juli 2024 19:47 schreef PeterKelder het volgende:
Zelf blijf ik er bij: ze hadden midden jaren 90 gewoon moeten overstappen op tekenfilmreeksen. Desnoods hadden ze kunnen beginnen met het ombuigen van een oud avontuur naar tekenfilmversie als test. Het had het merk tijdlozer gemaakt (want animatie is wat dat betreft minder makkelijk te vangen in een tijdsperiode, zeker de personages blijven er hetzelfde uitzien) én ze de mogelijkheid gegeven langer door te gaan zonder alle rompslomp van opnames maken in het (buiten)land en dergelijke. Maar ook dat is inmiddels veel en veel te laat.
Ik denk niet dat een tekenfilm gewerkt had. De tekenfilms van Mr. Bean en Clerks zijn ook niet leuk, niet zo leuk als de varianten met acteurs.

Veel hangt toch af van de chemie van de acteurs. Bassie en Adriaan hebben chemie samen. Net als de Baron, B2 en Vlugge Japie dat hadden.

Als er iets ergs gebeurt, wil je het droevige gezicht van Bassie zien. Of als er een taart gegooid wordt, wil je zien dat de gezichten onder de slagroom zitten. Dat werkt allemaal niet als tekenfilm. Het is niet zo dat Bassie en Adriaan allemaal zo slim geschreven is, het is geen The Simpsons.
  vrijdag 12 juli 2024 @ 22:02:54 #149
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214266802
Ik ben eens gaan kijken naar mijn oude videobanden en vroeg me af hoe ze in godsnaam de sleutel in 90 minuten hebben samengevat. Best nog ingenieus gedaan! Ik kwam ook nog dit shot tegen van Adriaan die naar vliegveld Utrecht rent. Dat heb ik echt nog nooit gezien :D zat dat ooit in de originele serie?
Rini dankjewel.
pi_214266962
Het voordeel van een B&A tekenfilm zou wel zijn is dat je veel dingen kan doen die in live action een stuk minder praktisch zijn. Wanneer ze op die manier er mee om zouden gaan, hadden ze het best aardig als spin-of kunnen doen. Een getekende kopie van de live-action series zou denk ik minder werken.

[ Bericht 0% gewijzigd door Writersright op 12-07-2024 22:24:05 ]
pi_214267602
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 juli 2024 22:02 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
Ik ben eens gaan kijken naar mijn oude videobanden en vroeg me af hoe ze in godsnaam de sleutel in 90 minuten hebben samengevat. Best nog ingenieus gedaan! Ik kwam ook nog dit shot tegen van Adriaan die naar vliegveld Utrecht rent. Dat heb ik echt nog nooit gezien :D zat dat ooit in de originele serie?
[ link | afbeelding ]
Volgens mij zit dat niet in de langere dvd versie?

Doet me wel denken aan het hilarisch absurde snelwandel-rennen, wat ze in latere series doen.
pi_214267902
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 juli 2024 23:34 schreef Writersright het volgende:

[..]
Volgens mij zit dat niet in de langere dvd versie?

Doet me wel denken aan het hilarisch absurde snelwandel-rennen, wat ze in latere series doen.
Je bedoeld het 'rennen' waarbij een oude baron met stok, net zo snel weet te rennen dan een fitte acrobaat :D :7
  zaterdag 13 juli 2024 @ 08:37:36 #153
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214269157
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 juli 2024 23:34 schreef Writersright het volgende:

[..]
Volgens mij zit dat niet in de langere dvd versie?

Doet me wel denken aan het hilarisch absurde snelwandel-rennen, wat ze in latere series doen.
Ik had dit shot echt nog nooit gezien :D hij rent echt, nadat hij met de auto zonder benzine kwam te staan.
Rini dankjewel.
  zaterdag 13 juli 2024 @ 09:03:19 #154
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214269412
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2024 00:36 schreef Dutch_view het volgende:

[..]
Je bedoeld bedoelt het 'rennen' waarbij een oude baron met stok, net zo snel weet te rennen dan als een fitte acrobaat :D :7
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214269715
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2024 00:36 schreef Dutch_view het volgende:

[..]
Je bedoeld het 'rennen' waarbij een oude baron met stok, net zo snel weet te rennen dan een fitte acrobaat :D :7
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2024 00:36 schreef Dutch_view het volgende:

[..]
Je bedoeld het 'rennen' waarbij een oude baron met stok, net zo snel weet te rennen dan een fitte acrobaat :D :7
Volgens mij is het idd vanaf de Schatkaart dat Aad 90% van zijn lenigheid/acrobatiek kwijt was. Series daarvoor deed hij nog wel aardige stunts.
pi_214271955
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2024 08:37 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Ik had dit shot echt nog nooit gezien :D hij rent echt, nadat hij met de auto zonder benzine kwam te staan.
Het shot staat ook op m'n dvd van de sleutel.

  zaterdag 13 juli 2024 @ 14:07:51 #157
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214272727
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2024 13:04 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Het shot staat ook op m'n dvd van de sleutel.

[ afbeelding ]
Echt waar? Op de gele versie of die met de verloren aflevering?
Rini dankjewel.
pi_214272946
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2024 14:07 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Echt waar? Op de gele versie of die met de verloren aflevering?
Op deze versie staat 2005 en komt uit de box met alle dvd's. Het is ook met de verloren aflevering.

Maar ik denk dat het shot er altijd bijgezeten heeft.
- Eerst zie je Adriaan in een auto zonder benzine
- Dan zie je Adriaan rennen naar het vliegveld
- Daarna stapt hij in een vliegtuig.

Je kunt dat middelste er ook niet zomaar uithalen, dat wordt ook vreemd.
  zaterdag 13 juli 2024 @ 16:23:30 #159
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214273972
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2024 14:34 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Op deze versie staat 2005 en komt uit de box met alle dvd's. Het is ook met de verloren aflevering.

Maar ik denk dat het shot er altijd bijgezeten heeft.
- Eerst zie je Adriaan in een auto zonder benzine
- Dan zie je Adriaan rennen naar het vliegveld
- Daarna stapt hij in een vliegtuig.

Je kunt dat middelste er ook niet zomaar uithalen, dat wordt ook vreemd.
Oké, dan ga ik m nog eens nakijken, het shot is me echt nooit opgevallen :D In mijn herinnering zegt Aad alleen: wacht eens, jullie zijn nog niet van me af! En daarna staat hij bij dat vliegtuigje. Maar ik ga het nog eens nakijken!
Rini dankjewel.
pi_214275470
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2024 13:04 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Het shot staat ook op m'n dvd van de sleutel.

[ afbeelding ]
Hij loopt niet naar vliegveld Utrecht, want dat bestaat niet. Er bestaat wel een vliegbasis Soesterberg, maar dan was Adriaan met een schietstoel gelanceerd uit een Starfighter, in plaats van dat hij met een parachute uit een Cessna sprong.
Het betreft mogelijk vliegveld Hilversum, dicht bij de televisiestudio. De streep onder ‘vliegveld’ betekent volgens mij ook dat je dat niet gecombineerd moet lezen, maar dat Utrecht dus ook die kant op is.
Over vliegvelden: het inchecken in De sleutel gebeurt op Rotterdam, net als het afscheid van Jeroen in de HP en het parkeren door Joris. De Reis vol verrassingen speelt zich qua Nederlandse luchthavens af op Schiphol, net als de vliegtuigbeelden in De sleutel. De opnames in het vliegtuig zijn in een hangar gemaakt in een stilstaand vliegtuig, of in een trainingsruimte voor cabinepersoneel.
  zaterdag 13 juli 2024 @ 22:44:39 #161
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214278523
Kudelstaart ligt daar dan weer niet echt in de buurt. Knap dat Aad de boeven daar zo snel wist te vinden.
Rini dankjewel.
pi_214282665
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 juli 2024 22:44 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
Kudelstaart ligt daar dan weer niet echt in de buurt. Knap dat Aad de boeven daar zo snel wist te vinden.
Wel dicht bij Schiphol, waar die DC-10 geland was.
Het blijkt maar weer dat televisie maken een beetje goochelen is. Nog een voorbeeld daarvan is de scène waarin de drie boeven geland zijn op Curaçao. In de aankomsthal lopen ze met z’n drieën naar de uitgang, maar Paul van Soest was niet mee naar de Antillen en Florida. En omdat niemand het opvalt dat de binnenruimte zich niet op de locatie bevindt, zijn die opnames elders gemaakt. De aankomsthal zal een Amerikaanse luchthaven zijn geweest, ergens, en de hotelkamers waren gewoon bij de dichtstbijzijnde Van der Valk waar een kamer vrij was.
  zondag 14 juli 2024 @ 11:34:06 #163
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214283016
quote:
0s.gif Op zondag 14 juli 2024 11:00 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Wel dicht bij Schiphol, waar die DC-10 geland was.
Het blijkt maar weer dat televisie maken een beetje goochelen is. Nog een voorbeeld daarvan is de scène waarin de drie boeven geland zijn op Curaçao. In de aankomsthal lopen ze met z’n drieën naar de uitgang, maar Paul van Soest was niet mee naar de Antillen en Florida. En omdat niemand het opvalt dat de binnenruimte zich niet op de locatie bevindt, zijn die opnames elders gemaakt. De aankomsthal zal een Amerikaanse luchthaven zijn geweest, ergens, en de hotelkamers waren gewoon bij de dichtstbijzijnde Van der Valk waar een kamer vrij was.
Volgens Wiki zijn alle hotelkamer opnames in Nederland gemaakt. Dat is ook wel te zien aan de inrichting en de lay out van de gangen bijvoorbeeld.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214283078
quote:
0s.gif Op zondag 14 juli 2024 11:34 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Volgens Wiki zijn alle hotelkamer opnames in Nederland gemaakt. Dat is ook wel te zien aan de inrichting en de lay out van de gangen bijvoorbeeld.
Evenals de gehuurde bungalow in dat natuurpark. Gewoon Center parcs.
  zondag 14 juli 2024 @ 15:57:34 #165
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214286470
Verkeerde topic.
Rini dankjewel.
pi_214287848
quote:
0s.gif Op zondag 14 juli 2024 11:39 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Evenals de gehuurde bungalow in dat natuurpark. Gewoon Center parcs.
Is dat met die scène met dat cement? Dat zag er altijd al zó Hollands uit. Daar trapte ik vroeger al niet in.
  zondag 14 juli 2024 @ 19:44:29 #167
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214289759
quote:
0s.gif Op zondag 14 juli 2024 11:39 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Evenals de gehuurde bungalow in dat natuurpark. Gewoon Center parcs.
En het opblazen van de boevenauto. Dat was een Ford Sierra. Nou, die hadden ze echt niet in Amerika. Alleen de kleur was ongeveer hetzelfde.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  maandag 15 juli 2024 @ 21:51:53 #168
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214303443
Bassie heeft in de Europareis ook wel een unieke walkman. Die gaat al aan als hij alleen maar de koptelefoon (die overigens ook steeds verandert) opzet.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214304267
quote:
18s.gif Op maandag 15 juli 2024 21:51 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Bassie heeft in de Europareis ook wel een unieke walkman. Die gaat al aan als hij alleen maar de koptelefoon (die overigens ook steeds verandert) opzet.
Tegenwoordig heb je koptelefoons die dat doen. Ik denk dat ze hun tijd ver vooruit waren. Vergeet ook niet dat Bassie a.i.-wonder Robin gebouwd heeft.
  dinsdag 16 juli 2024 @ 10:28:09 #170
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214306665
Ook grappig dat de in Luxemburg gehuurde auto een Nederlands kenteken heeft. Net als de Lada in Sleutel overigens (zie het zichtbare kopie deel 3 op de voorruit).
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214308439
Is "Wij zijn er bijna" eigenlijk door Aad geschreven? Iedereen kent het van de serie maar volgens mij is het nooit op plaat verschenen. Als Aad de rechten had zou hij dat denk ik wel doen.
  dinsdag 16 juli 2024 @ 14:29:12 #172
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214308449
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 juli 2024 14:27 schreef Writersright het volgende:
Is "Wij zijn er bijna" eigenlijk door Aad geschreven? Iedereen kent het van de serie maar volgens mij is het nooit op plaat verschenen. Als Aad de rechten had zou hij dat denk ik wel doen.
Haha. Dat zou hij wel willen. We zijn er bijna is een oud volksliedje. Wij zongen dat al op schoolreisjes begin jaren 70.


We Zijn Er Bijna!
Tekst en muziek: Elly Zuiderveld-Nieman
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  dinsdag 16 juli 2024 @ 15:05:05 #173
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214308735
quote:
18s.gif Op dinsdag 16 juli 2024 14:29 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Haha. Dat zou hij wel willen. We zijn er bijna is een oud volksliedje. Wij zongen dat al op schoolreisjes begin jaren 70.


We Zijn Er Bijna!
Tekst en muziek: Elly Zuiderveld-Nieman
Lijkt me niet dat het oorspronkelijk van Elly Zuiderveld is, maar Elly en Rikkert zijn ook wel een mooi stukje nostalgie :)
pi_214309121
quote:
18s.gif Op dinsdag 16 juli 2024 14:29 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Haha. Dat zou hij wel willen. We zijn er bijna is een oud volksliedje. Wij zongen dat al op schoolreisjes begin jaren 70.


We Zijn Er Bijna!
Tekst en muziek: Elly Zuiderveld-Nieman
Wat grappig zeg, dat wist ik niet. Leuk om te leren, dankjewel. Ik hoorde het recent in een Liga reclame en voor de rest eigenlijk alleen maar bij B&A gehoord.
  dinsdag 16 juli 2024 @ 17:19:29 #175
436222 Japepk
Padvinder
pi_214309894
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 juli 2024 15:05 schreef Ceviche het volgende:

[..]
Lijkt me niet dat het oorspronkelijk van Elly Zuiderveld is, maar Elly en Rikkert zijn ook wel een mooi stukje nostalgie :)
Elly en Rikkert zullen vast niet de uitsmijter 'kontje kaal, piemeltje wit, kersenpit!' hebben verzonnen 😂
't Echte en 't ware!
  dinsdag 16 juli 2024 @ 18:24:07 #176
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214310445
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 juli 2024 17:19 schreef Japepk het volgende:

[..]
Elly en Rikkert zullen vast niet de uitsmijter 'kontje kaal, piemeltje wit, kersenpit!' hebben verzonnen 😂
Nee dat dan weer niet :D ik ken van vroeger trouwens alleen 'kontje blauw', misschien waren wij erg braaf :+
Elly en Rikkert hadden wel 'thuis, dat is een schone onderbroek' en liedjes over kruisigingen, maar dat is misschien teveel offtopic.
pi_214310739
quote:
18s.gif Op maandag 15 juli 2024 21:51 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Bassie heeft in de Europareis ook wel een unieke walkman. Die gaat al aan als hij alleen maar de koptelefoon (die overigens ook steeds verandert) opzet.
Veel verschillende muziek zit er niet op, maar spotify bestond natuurlijk nog niet.
pi_214310834
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 juli 2024 18:51 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Veel verschillende muziek zit er niet op, maar spotify bestond natuurlijk nog niet.
Robin kon radiosignalen van de politie ontvangen in de Kroon. Wie weet kon hij ook muziek streamen naar de moderne walkman van Bassie.
pi_214310850
Robin lag al op de eeuwige schroothopen toen ze door Europa reisden.
pi_214319902
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 juli 2024 19:05 schreef Magister_Artium het volgende:
Robin lag al op de eeuwige schroothopen toen ze door Europa reisden.
Wat is de eerste keer na Verzonken Stad dat we Robin weer zagen? De Honda reclame?
pi_214319986
quote:
0s.gif Op woensdag 17 juli 2024 17:22 schreef Writersright het volgende:

[..]
Wat is de eerste keer na Verzonken Stad dat we Robin weer zagen? De Honda reclame?
Al bij de marathon-aankondigingen in 2004 maakte Robin zijn opwachting:
Op woensdag 13 november 2013 20:32 schreef luftersel het volgende:
Kelder! Wat doe jij nou hier? :D
pi_214323147
quote:
0s.gif Op woensdag 17 juli 2024 17:31 schreef PeterKelder het volgende:

[..]
Al bij de marathon-aankondigingen in 2004 maakte Robin zijn opwachting:
2003 alweer. Jemig wat gaat de tijd snel
  woensdag 17 juli 2024 @ 22:26:57 #183
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214323233
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 juli 2024 22:02 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
Ik ben eens gaan kijken naar mijn oude videobanden en vroeg me af hoe ze in godsnaam de sleutel in 90 minuten hebben samengevat.
Heb ik me ook wel eens over verbaasd, gevalletje kill your darlings. Het feit dat ze de montage beginnen bij de reis naar de dierenwinkel en daarvan 'de reis naar het vliegveld' maakten, scheelde ze al zo drie afleveringen :D Haal vervolgens elke droomwereld en bijna ieder liedje (Behalve Ezel Ballade, no idea waarom die er van al die liedjes nog inzat) uit, en je bent een hoop ballast kwijt (en je kan weer een andere videoband met droomwerelden vullen. Extra money!) ;)
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
pi_214323473
quote:
0s.gif Op woensdag 17 juli 2024 22:26 schreef ArnieAlberts het volgende:

[..]
Heb ik me ook wel eens over verbaasd, gevalletje kill your darlings. Het feit dat ze de montage beginnen bij de reis naar de dierenwinkel en daarvan 'de reis naar het vliegveld' maakten, scheelde ze al zo drie afleveringen :D Haal vervolgens elke droomwereld en bijna ieder liedje (Behalve Ezel Ballade, no idea waarom die er van al die liedjes nog inzat) uit, en je bent een hoop ballast kwijt (en je kan weer een andere videoband met droomwerelden vullen. Extra money!) ;)
Nou was het geluk dat veel van die dromen en liedjes bijna nooit cruciaal waren voor de verhaallijn. Zelfs de toegevoegde waarde wil ik nog ter discussie stellen, afgezien van opvullen van afleveringen, om aan misschien gedane beloftes te voldoen.
‘Raar maar waar’, ‘Wij zijn reuzen’ en de tweede Spaanse zon kun je zo wegknippen, zonder dat een kijker het merkt. Hetzelfde geldt voor de goocheldroom.
pi_214323802
Zou me niet verbazen als die er bewust in zaten om aten te verkopen.
  donderdag 18 juli 2024 @ 00:04:53 #186
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214323831
quote:
0s.gif Op woensdag 17 juli 2024 22:49 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Nou was het geluk dat veel van die dromen en liedjes bijna nooit cruciaal waren voor de verhaallijn. Zelfs de toegevoegde waarde wil ik nog ter discussie stellen, afgezien van opvullen van afleveringen, om aan misschien gedane beloftes te voldoen.
‘Raar maar waar’, ‘Wij zijn reuzen’ en de tweede Spaanse zon kun je zo wegknippen, zonder dat een kijker het merkt. Hetzelfde geldt voor de goocheldroom.
Ik vond dat Aad een hele goede uitleg had voor die droomscenes in Schat aan Herinneringen.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  donderdag 18 juli 2024 @ 00:20:55 #187
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214323873
quote:
0s.gif Op woensdag 17 juli 2024 22:49 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Nou was het geluk dat veel van die dromen en liedjes bijna nooit cruciaal waren voor de verhaallijn. Zelfs de toegevoegde waarde wil ik nog ter discussie stellen, afgezien van opvullen van afleveringen, om aan misschien gedane beloftes te voldoen.
‘Raar maar waar’, ‘Wij zijn reuzen’ en de tweede Spaanse zon kun je zo wegknippen, zonder dat een kijker het merkt. Hetzelfde geldt voor de goocheldroom.
Het Geheim van de Sleutel is een Bollywood-reeks, ja. Elke aflevering meerdere liedjes en een droomwereld.
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
  donderdag 18 juli 2024 @ 00:21:12 #188
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214323875
quote:
0s.gif Op woensdag 17 juli 2024 23:57 schreef Writersright het volgende:
Zou me niet verbazen als die er bewust in zaten om aten te verkopen.
Platen? Sowieso.
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
pi_214324876
quote:
0s.gif Op donderdag 18 juli 2024 00:20 schreef ArnieAlberts het volgende:

[..]
Het Geheim van de Sleutel is een Bollywood-reeks, ja. Elke aflevering meerdere liedjes en een droomwereld.
En dan zijn ze in Schatkaart, Kroon en Stad nog onderdeel van het verhaal. De droom van koning Midas is ook wel een mooie manier om een Griekse mythe luchtig uit te beelden. Jammer dat ze nooit in Schotland zijn geweest en Macbeth hebben uitgebeeld in een droom, al hebben we daar Herman Finkers voor.
  donderdag 18 juli 2024 @ 10:22:49 #190
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214325448
quote:
0s.gif Op donderdag 18 juli 2024 09:23 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
En dan zijn ze in Schatkaart, Kroon en Stad nog onderdeel van het verhaal. De droom van koning Midas is ook wel een mooie manier om een Griekse mythe luchtig uit te beelden. Jammer dat ze nooit in Schotland zijn geweest en Macbeth the Scottish Play hebben uitgebeeld in een droom, al hebben we daar Herman Finkers voor.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214326434
Ik vind de "Adriaan ontvoerd" droomwereld in de Plaaggeest nog best verwarrend. Die wordt haast afgebeeld of het is wat er echt gebeurd was, waarna Adriaan vervolgens meldt dat er wat anders is gebeurd.
  donderdag 18 juli 2024 @ 23:20:32 #192
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214333773
Als Rotterdammer van geboorte erger ik me steeds als ik in de Europareis de Duitsland aflevering zie. Ze staan bij de Euromast als ze de brief met de tickets krijgen en volgens Adriaan ligt de boot naar Duitsland 'een stukje verderop'. De KD boot ligt aan de Maasboulevard en dat is allerminst 'een stukje verderop' als je bij de Euromast staat.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  vrijdag 19 juli 2024 @ 05:07:03 #193
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214334629
quote:
18s.gif Op donderdag 18 juli 2024 23:20 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Als Rotterdammer van geboorte erger ik me steeds als ik in de Europareis de Duitsland aflevering zie. Ze staan bij de Euromast als ze de brief met de tickets krijgen en volgens Adriaan ligt de boot naar Duitsland 'een stukje verderop'. De KD boot ligt aan de Maasboulevard en dat is allerminst 'een stukje verderop' als je bij de Euromast staat.
Ach, wat is een stukje verderop als je een grot op Gran Canaria inloopt en je zit ineens in Valkenburg. De grot waar ze in de diamant naar binnen lopen ligt ook ergens anders dan het binnengedeelte. Overigens: zelfs in monument Valley kloppen de afstanden voor geen meter, haha. Die trucages zijn wel echt leuk als je ze zelf voor het eerst vast stelt.
Rini dankjewel.
pi_214337673
quote:
18s.gif Op donderdag 18 juli 2024 23:20 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Als Rotterdammer van geboorte erger ik me steeds als ik in de Europareis de Duitsland aflevering zie. Ze staan bij de Euromast als ze de brief met de tickets krijgen en volgens Adriaan ligt de boot naar Duitsland 'een stukje verderop'. De KD boot ligt aan de Maasboulevard en dat is allerminst 'een stukje verderop' als je bij de Euromast staat.
Adriaan, enkele minuten later: ‘een paar uur later voeren we bij Lobith de grens over’, met beelden van een wel heel glooiend Duits landschap.
1. Lobith ligt niet aan de Rijn. Spijk is de eerste Nederlandse plaats aan de Rijn.
2. Al vaker gezegd: in een paar uur hemelsbreed 150 km afleggen met een boot betekent topsnelheden van boven de 150, over een kronkelende Waal. Dat zal bij Nijmegen wel een flinke golfslag hebben opgeleverd…
3. Een klein uur na vertrek gaan HH en B100 die twee met de draagvleugelboot achterna. Hoe hard moet die wel niet hebben gevaren om die twee in te halen? En waarom pakken ze niet gewoon de auto tot de grens?

Nog een interessant weetje: die Lambertikerk staat, onder een andere naam, in Rhens (waar ook dat vakwerkhuisje staat waar ze het eerste couplet Duitse les zingen). Geen pakje daar, dus gaan ze met de taxi naar het station. Het station van Rhens ligt in werkelijkheid aan de andere kant van de kerk, 50m verderop.
Vanuit de Königsstuhl, net buiten het stadje, zie je in het verlengde van de torenhaan wel dat kasteel waar het pakje moet liggen.
  vrijdag 19 juli 2024 @ 17:47:00 #195
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214340901
In de Amerikaserie zijn ze ook redelijk slordig met de continuïteit. Met name op het gebied van de huurauto’s. Ze rijden bijna altijd in hetzelfde type rode Ford, maar vaak zijn in twee opvolgende scenes in Californie en Nevada de kentekens van die auto anders.

In het begin van de serie zitten de boefjes weer op hun boot, maar dat is duidelijk een andere dan in de Europa serie.

B100 heeft wel een paarbriljante teksten in deze serie.
HH: Ik moet even een paar jaar weg.
B100: Ik loop zover met je mee.

Baron: Zij die gaan zegevieren, groeten u!
B100: En hij die moe wordt van die man, groet u ook.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  vrijdag 19 juli 2024 @ 18:16:16 #196
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214341187
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 juli 2024 17:47 schreef Lord_Vetinari het volgende:
In de Amerikaserie zijn ze ook redelijk slordig met de continuïteit. Met name op het gebied van de huurauto’s. Ze rijden bijna altijd in hetzelfde type rode Ford, maar vaak zijn in twee opvolgende scenes in Californie en Nevada de kentekens van die auto anders.

In het begin van de serie zitten de boefjes weer op hun boot, maar dat is duidelijk een andere dan in de Europa serie.

B100 heeft wel een paarbriljante teksten in deze serie.
HH: Ik moet even een paar jaar weg.
B100: Ik loop zover met je mee.

Baron: Zij die gaan zegevieren, groeten u!
B100: En hij die moe wordt van die man, groet u ook.
‘Hij sei, als u niet in de buurt bent word ik rustig’
Dat heb ik wel gehoord *BAM*
Ik waarschuw je Harry, nog één zo’n opmerking en je krijgt net zo’n oplawaai als B100.
Rini dankjewel.
  vrijdag 19 juli 2024 @ 18:32:02 #197
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214341302
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 juli 2024 18:16 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
‘Hij sei, als u niet in de buurt bent word ik rustig’
Dat heb ik wel gehoord *BAM*
Ik waarschuw je Harry, nog één zo’n opmerking en je krijgt net zo’n oplawaai als B100.
Hij ‘sei’?
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  vrijdag 19 juli 2024 @ 20:04:55 #198
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214342221
En Adriaan moet zijn biologie eens opfrissen. Zowel in de dierentuin van Washington als in de haven van San Fransisco scheldt hij zeeleeuwen uit voor zeehonden.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  vrijdag 19 juli 2024 @ 21:09:50 #199
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214343137
En in Death Valley komt die autobus. Als je goed kijkt zie je dat de scene met het water is opgenomen op een parkeerterrein. Er staan lijnen op de weg en als de bus wegrijdt zie je zelfs een richtingspijl op de weg staan. Dat is echt niet in Death Valley opgenomen.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214343236
En als je goed kijkt zie je dat die scène met het natte cement gewoon in Nederland is opgenomen (wel in 'America').
  vrijdag 19 juli 2024 @ 21:25:33 #201
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214343381
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 juli 2024 21:15 schreef DrDentz het volgende:
En als je goed kijkt zie je dat die scène met het natte cement gewoon in Nederland is opgenomen (wel in 'America').
Spuit 11. Zie post #164.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214343395
quote:
18s.gif Op vrijdag 19 juli 2024 21:09 schreef Lord_Vetinari het volgende:
En in Death Valley komt die autobus. Als je goed kijkt zie je dat de scene met het water is opgenomen op een parkeerterrein. Er staan lijnen op de weg en als de bus wegrijdt zie je zelfs een richtingspijl op de weg staan. Dat is echt niet in Death Valley opgenomen.
Het zou me niet verbazen als dat niet mocht.
  vrijdag 19 juli 2024 @ 21:28:23 #203
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214343418
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 juli 2024 21:26 schreef Writersright het volgende:

[..]
Het zou me niet verbazen als dat niet mocht.
Maar dan kun je het wel minder obvious maken, lijkt me. Genoeg achterafweggetjes in Nevada waar je even zo'n bus kunt neerzetten.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  vrijdag 19 juli 2024 @ 21:38:22 #204
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214343584
Ook raar. In Yosemite blaast HH de auto op met alles erin. De scenes erna roept de Baron om de haverklap dat er geen geld is. Maar ze kunnen wel naar Florida vliegen, een hotel nemen, een huurauto, toegang tot al die parken betalen en daarna naar St Maarten vliegen, waar ze ook weer een auto huren en naar een hotel gaan. Betalen ze dat in natura of zo?
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214344048
Nee maar zoals je weet heeft de Baron invloedrijke vrienden in Amerika, zoals John, die die billboard betaalt als hij in New York is. Dus die helpt hem zijn missie financieren, en heeft waarschijnlijk na Yosemite een nieuwe financiële injectie gegeven.
  vrijdag 19 juli 2024 @ 23:13:30 #206
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214344575
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 juli 2024 22:17 schreef DrDentz het volgende:
Nee maar zoals je weet heeft de Baron invloedrijke vrienden in Amerika, zoals John, die die billboard betaalt als hij in New York is. Dus die helpt hem zijn missie financieren, en heeft waarschijnlijk na Yosemite een nieuwe financiële injectie gegeven.
Het lijkt me dat ze dat dan best in het verhaal hadden kunnen opnemen.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214347136
quote:
18s.gif Op vrijdag 19 juli 2024 23:13 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Het lijkt me dat ze dat dan best in het verhaal hadden kunnen opnemen.
Het was idd vreemd dat ze random die actief in New York hadden en voor de rest niets. Daar hadden ze meer nee kunnen doen. Had zelfs gewoon via de telefoon gekund, hadden ze een goedkope Nederlandse acteur voor kunnen huren.
Het idee van een groot netwerk van de Baron klinkt intrigerend.
  zaterdag 20 juli 2024 @ 14:44:40 #208
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214349451
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 juli 2024 11:18 schreef Writersright het volgende:

[..]
Het was idd vreemd dat ze random die actief in New York hadden en voor de rest niets. Daar hadden ze meer nee kunnen doen. Had zelfs gewoon via de telefoon gekund, hadden ze een goedkope Nederlandse acteur voor kunnen huren.
Het idee van een groot netwerk van de Baron klinkt intrigerend.
In Luxemburg had hij ook wat mannetjes, en in de sleutel (als ik het goed heb) was er ook een b3 t/m b6, en b100 was de honderdste boef die voor de baron werkte dus er is wel een grotere organisatie :)
pi_214349507
Goed punt ja. Bij de achtervolging in de Sleutel had je nog 4 extra b's.
Al staat de telling los van de Baron gezien dat een andere opdrachtgever dan de Boevenbaas is. ;)

De vraag is dan welk nummer Japie kreeg gezien hij ook een boef is die aangenomen is. 99? Gezien hij daarna, iig in het kader van de series geen boeven aannam tot B100.
  zaterdag 20 juli 2024 @ 15:01:49 #210
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214349656
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 juli 2024 18:32 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Hij ‘sei’?
Dik Amsterdams accent van b100..!
Rini dankjewel.
  zaterdag 20 juli 2024 @ 15:04:46 #211
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214349685
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 juli 2024 14:48 schreef Writersright het volgende:
Goed punt ja. Bij de achtervolging in de Sleutel had je nog 4 extra b's.
Al staat de telling los van de Baron gezien dat een andere opdrachtgever dan de Boevenbaas is. ;)

De vraag is dan welk nummer Japie kreeg gezien hij ook een boef is die aangenomen is. 99? Gezien hij daarna, iig in het kader van de series geen boeven aannam tot B100.
Handige Harry zal dan toch zijn? Jaapie zal dan B98 zijn.
Rini dankjewel.
pi_214353117
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 juli 2024 15:04 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Handige Harry zal dan toch zijn? Jaapie zal dan B98 zijn.
Die baron heeft een heel schimmig verleden…
Hij is pas gaan nummeren bij B2, die onder die naam bekend bleef nadat hij zijn eerdere werkgever was kwijtgeraakt.
  zaterdag 20 juli 2024 @ 19:55:04 #213
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214353582
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 juli 2024 19:01 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Die baron heeft een heel schimmig verleden…
Hij is pas gaan nummeren bij B2, die onder die naam bekend bleef nadat hij zijn eerdere werkgever was kwijtgeraakt.
Ik heb altijd het vermoeden gehad dat de Baron gewoon de Boevenbaas in een nieuw jasje was. Vandaar ook zijn uitspraak in de Europareis dat ' toen hij een diamant wilde stelen, B&A hem dat beletten.'

Aan de andere kant heb ik ook wel gedacht dat het stelen van een diamant best ook een daad van de Baron kan zijn geweest, maar eentje die niet is opgepikt als serie, omdat er al een diamant-serie was. Of het was zo vlug verhinderd dat er geen serie van te maken was.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214353857
quote:
18s.gif Op zaterdag 20 juli 2024 19:55 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Ik heb altijd het vermoeden gehad dat de Baron gewoon de Boevenbaas in een nieuw jasje was. Vandaar ook zijn uitspraak in de Europareis dat ' toen hij een diamant wilde stelen, B&A hem dat beletten.'

Aan de andere kant heb ik ook wel gedacht dat het stelen van een diamant best ook een daad van de Baron kan zijn geweest, maar eentje die niet is opgepikt als serie, omdat er al een diamant-serie was. Of het was zo vlug verhinderd dat er geen serie van te maken was.
Als het de boevenbaas in een nieuw jasje was, dan is hij wel snel gestopt met roken en is de nieuwe identiteit wel snel gelukt. En wat is er dan met B1 gebeurd? Geliquideerd tijdens een ripdeal?
  zaterdag 20 juli 2024 @ 20:39:56 #215
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214354101
quote:
0s.gif Op donderdag 18 juli 2024 09:23 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
En dan zijn ze in Schatkaart, Kroon en Stad nog onderdeel van het verhaal. De droom van koning Midas is ook wel een mooie manier om een Griekse mythe luchtig uit te beelden. Jammer dat ze nooit in Schotland zijn geweest en Macbeth hebben uitgebeeld in een droom, al hebben we daar Herman Finkers voor.
Alleen in die héle rare shorty uit de 1990-reeks van 10 afleveringen, met MacBassie er random in gesodemieterd.
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
  zaterdag 20 juli 2024 @ 20:41:50 #216
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_214354126
quote:
18s.gif Op vrijdag 19 juli 2024 21:09 schreef Lord_Vetinari het volgende:
En in Death Valley komt die autobus. Als je goed kijkt zie je dat de scene met het water is opgenomen op een parkeerterrein. Er staan lijnen op de weg en als de bus wegrijdt zie je zelfs een richtingspijl op de weg staan. Dat is echt niet in Death Valley opgenomen.
Verdomme, heb ik weer dat blije overwinnings-muziekje van Klaris van daar in mijn kop :D
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
  zaterdag 20 juli 2024 @ 21:15:27 #217
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214354739
quote:
18s.gif Op zaterdag 20 juli 2024 19:55 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Ik heb altijd het vermoeden gehad dat de Baron gewoon de Boevenbaas in een nieuw jasje was. Vandaar ook zijn uitspraak in de Europareis dat ' toen hij een diamant wilde stelen, B&A hem dat beletten.'

Aan de andere kant heb ik ook wel gedacht dat het stelen van een diamant best ook een daad van de Baron kan zijn geweest, maar eentje die niet is opgepikt als serie, omdat er al een diamant-serie was. Of het was zo vlug verhinderd dat er geen serie van te maken was.
Ik heb het ook altijd zo gezien, dat de boevenbaas en de baron dezelfde zijn. Misschien was hij altijd al baron en was hij incognito als boevenbaas en professor :+
En is hij van sigaren breken overgestapt naar telefoons.
pi_214355347
Ik had de theorie dat de Baron de diamantair uit de Diamant was. Die zag hoe makkelijk de diamant gestolen kon worden, wat hem op ideeën bracht. Ook gezien dat een Paul van Gorchum rol was.
pi_214355365
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 juli 2024 20:23 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Als het de boevenbaas in een nieuw jasje was, dan is hij wel snel gestopt met roken en is de nieuwe identiteit wel snel gelukt. En wat is er dan met B1 gebeurd? Geliquideerd tijdens een ripdeal?
B1 was ontsnapt uit de gevangenis, aldus B2.
  zaterdag 20 juli 2024 @ 22:33:38 #220
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214355732
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 juli 2024 21:58 schreef Writersright het volgende:

[..]
B1 was ontsnapt uit de gevangenis, aldus B2.
En zijn baas ook. En Jaapie moet B2 aan de baron voorstellen, dan kan je dus nooit de boevenbaas zijn.
Rini dankjewel.
  zondag 21 juli 2024 @ 14:47:52 #221
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214360267
Iemand zou ook eens moeten tellen hoe vaak ze in de Europareis met elkaar afspreken, dat ‘dit het laatste pakje is dat we ophalen / de laatste opdracht is die we doen!’
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 21 juli 2024 @ 15:19:55 #222
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214360828
Ook zonder blikken of blozen zeggen:
“Julius Caesar was 2000 jaar geleden de keizer van het Romeinse Rijk.”

:R
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214361552
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 14:47 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Iemand zou ook eens moeten tellen hoe vaak ze in de Europareis met elkaar afspreken, dat ‘dit het laatste pakje is dat we ophalen / de laatste opdracht is die we doen!’
Sowieso niet slim om pakjes te vervoeren zonder te weten wat er in zit. Voor het zelfde geld smokkel je drugs. En dan maar uitleggen dat je de pakketjes vervoerde voor een anonieme opdrachtgever.
  zondag 21 juli 2024 @ 16:25:13 #224
339901 LordofLeaves
conjurer of cheap tricks
pi_214361997
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 16:07 schreef Writersright het volgende:

[..]
Sowieso niet slim om pakjes te vervoeren zonder te weten wat er in zit. Voor het zelfde geld smokkel je drugs. En dan maar uitleggen dat je de pakketjes vervoerde voor een anonieme opdrachtgever.
Bassie heeft eens tegen Jensen gezegd dat hij in de bak had gezeten.
“A wizard is never late, nor is he early .He arrives precisely when he means to.”
pi_214368699
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 15:19 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ook zonder blikken of blozen zeggen:
“Julius Caesar was 2000 jaar geleden de keizer van het Romeinse Rijk.”

:R
De functie van keizer moest nog worden uitgevonden toen Caesar de eindbaas was van het Romeinse Rijk. Hij was wel imperator (Engels: emperor), dus je zou het nog als Jip-en-Janneketaal kunnen goedpraten.
pi_214369099
Het is Bassie en Adriaan, geen History Channel. De doelgroep is kinderen van 4 tot 9. Caesar was de baas.
  maandag 22 juli 2024 @ 09:34:15 #227
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214371117
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:47 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
De functie van keizer moest nog worden uitgevonden toen Caesar de eindbaas was van het Romeinse Rijk. Hij was wel imperator (Engels: emperor), dus je zou het nog als Jip-en-Janneketaal kunnen goedpraten.
Nee, hij was ‘dictator’. Een van de redenen voor zijn moord was nu juist dat men vreesde dat hij zich tot alleenheerser wilde uitroepen. Koning in die tijd, omdat de term keizer nog niet bestond.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  maandag 22 juli 2024 @ 09:35:43 #228
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214371129
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 23:18 schreef DrDentz het volgende:
Het is Bassie en Adriaan, geen History Channel. De doelgroep is kinderen van 4 tot 9. Caesar was de baas.
Ook niet. De Senaat was de baas. Men was juist bang dat Caesar de baas wilde worden. Lees eens het geweldige boek ‘Caesar’ van Adrian Goldsworthy.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214374830
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2024 09:34 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Nee, hij was ‘dictator’.
Net als Aad op de set dus. ;)
  maandag 22 juli 2024 @ 19:11:41 #230
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214375937
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2024 17:20 schreef Writersright het volgende:

[..]
Net als Aad op de set dus. ;)
Allerminst. Een dictator in Republikeins Rome was heel wat anders dan wat we tegenwoordig onder die term verstaan.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214379475
Wat is jullie minst favoriete einde van een van de series?

Ik vind dat er zelf een aantal echt goede maar ook een aantal anticlimactische eindes zijn.

De Plaaggeest had bijvoorbeeld een einde wat vanuit het niets kwam maar het minst favoriete einde is voor mij dat van de Europa serie. Dan vraag je je als kind wekenlang af wat er toch in die geheimzinnige pakjes zit en blijken het puzzelstukken van landen te zijn voor een verkapte EEG-promo.
Na alle bijzondere dingen waar die twee in alle series mee in aanraking kwamen was die puzzel echt een afknapper.
  dinsdag 23 juli 2024 @ 06:33:49 #232
436222 Japepk
Padvinder
pi_214379990
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 juli 2024 17:47 schreef Lord_Vetinari het volgende:
In de Amerikaserie zijn ze ook redelijk slordig met de continuïteit. Met name op het gebied van de huurauto’s. Ze rijden bijna altijd in hetzelfde type rode Ford, maar vaak zijn in twee opvolgende scenes in Californie en Nevada de kentekens van die auto anders.

In het begin van de serie zitten de boefjes weer op hun boot, maar dat is duidelijk een andere dan in de Europa serie.

B100 heeft wel een paarbriljante teksten in deze serie.
HH: Ik moet even een paar jaar weg.
B100: Ik loop zover met je mee.

Baron: Zij die gaan zegevieren, groeten u!
B100: En hij die moe wordt van die man, groet u ook.
"Haal die stomme grijns van je gezicht, anders haal ik hem eraf!", vind ik ook altijd een goeie.

En de volgende quote, als hij het Curaçao-plan uitlegt op de boot:
B100: "Maar waarom gaan we zo ver? Waarom lokken we ze niet gewoon hier naartoe?"
Baron: "Hier komen ze misschien niet, he. Maar als die twee worden gevraagd om dààr een pakje te gaan zoeken, dan zullen die twee ook dààr gaan zoeken. Want ja, die Bassie en Adriaan zijn dol op reizen! Maar dat wordt dan wel hun laatste reis, hahaha!"

Dat is echt de meest epic line van de Baron ooit 😎

Sowieso heeft het boeventrio in die serie leuke interacties en speelt Paul van Gorcum die zo heerlijk uit de hoogte.
't Echte en 't ware!
pi_214388188
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2024 23:37 schreef Writersright het volgende:
Wat is jullie minst favoriete einde van een van de series?

Ik vind dat er zelf een aantal echt goede maar ook een aantal anticlimactische eindes zijn.

De Plaaggeest had bijvoorbeeld een einde wat vanuit het niets kwam maar het minst favoriete einde is voor mij dat van de Europa serie. Dan vraag je je als kind wekenlang af wat er toch in die geheimzinnige pakjes zit en blijken het puzzelstukken van landen te zijn voor een verkapte EEG-promo.
Na alle bijzondere dingen waar die twee in alle series mee in aanraking kwamen was die puzzel echt een afknapper.
Europa was wel een gortdroog einde, al vond ik het ook toen nog wel leerzaam (ik zat in de laatste jaren van de basisschool).
De HP vond ik ook wel een anticlimax. De prof speelt nu poppenkast en broeder Joris zet tijdens het wassen en verschonen een feestneus op. Hans Otjes heeft zijn Belgische accent weer terug en met een liedje nemen we afscheid. Het restaurant boven de A4 is een aantal keren mijn laatste stop na een vakantie in Frankrijk geweest, dus het eindshot is op zich wel een aangename herkenning voor mij.
En eigenlijk vind ik Amerika ook niet heel spectaculair. De arrestatie van Baron en B100 is mooi, maar die van HH buiten beeld is hooguit grappig door de ‘imitatie’ van de Baron door Adriaan.
pi_214388424
* 1 brood
* 1 fles melk
* 1 pond kaas
* 5 kilo aardappelen
* 1 ijsje voor Bassie

Ik had ook enige tijd nodig om t te onthouden :@
"You can call me Susan if it makes you happy"
  woensdag 24 juli 2024 @ 01:51:12 #235
436222 Japepk
Padvinder
pi_214389575
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 juli 2024 22:44 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Europa was wel een gortdroog einde, al vond ik het ook toen nog wel leerzaam (ik zat in de laatste jaren van de basisschool).
De HP vond ik ook wel een anticlimax. De prof speelt nu poppenkast en broeder Joris zet tijdens het wassen en verschonen een feestneus op. Hans Otjes heeft zijn Belgische accent weer terug en met een liedje nemen we afscheid. Het restaurant boven de A4 is een aantal keren mijn laatste stop na een vakantie in Frankrijk geweest, dus het eindshot is op zich wel een aangename herkenning voor mij.
En eigenlijk vind ik Amerika ook niet heel spectaculair. De arrestatie van Baron en B100 is mooi, maar die van HH buiten beeld is hooguit grappig door de ‘imitatie’ van de Baron door Adriaan.
Ik heb de eindes van de series nooit heel goed opgeslagen. Het grootste 'probleem' wat ik hier terug zie komen is dat er dus altijd nog wat aftermath is, op zich is dat niet gek toch? Bij professor en plaaggeest hoeft/kan er ook niet iemand gearresteerd worden, maar dan wil je dus wel uitleg over hoe het nou precies zat. Enkel bij de Diamant ken ik alleen het einde bij de 50 tv's en het ingezoomde shot op de diamant, daar stopt de serie echt op de climax. De schatkaart heeft ook zo'n edit, waarbij het eindigt in het pakhuis, maar origineel is daar nog een napraatscène met Lara bij.

'Vroegah' had ik slechts 4 banden; de slager serie van de HP en 'Op zoek in San Fransisco', dus de tv quiz en New York. Ik dacht heel lang dat dat het einde van Bassie en Adriaan was, ook omdat in die terugblik nog het pakje en de inbraak zit, ik dacht dat het voortborduurde op Europa. Ze gaan naar Amerika, de boeven eindigen in Alcatraz en klaar. Later ontdekte ik stukje bij beetje de Amerikaserie en duurde het even voor ik Orlando en Sint Maarten zag. Dat Bassie en Adriaan hun series eindigen op een ligbedje ergens op een strand vond ik inderdaad wel lame. In dat opzicht vond ik het einde van Europa wel cool. Beetje belerend, maar we kwamen er eindelijk achter wie die Geheimzinnige Opdrachtgever nu was, en dat was nog best wel origineel en geloofwaardig.
't Echte en 't ware!
  woensdag 24 juli 2024 @ 10:14:35 #236
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214391347
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 juli 2024 23:12 schreef TLC het volgende:
* 1 brood
* 1 fles melk
* 1 pond kaas
* 5 kilo aardappelen
* 1 ijsje voor Bassie

Ik had ook enige tijd nodig om t te onthouden :@
En de batterijen voor Robin?

Wat ik ook nooit heb begrepen. Robin is gemaakt van een stofzuiger, die op 220 werkt en een wekker, met een veermechaniek. Waar heeft hij batterijen voor nodig?

[ Bericht 11% gewijzigd door Lord_Vetinari op 24-07-2024 10:46:22 ]
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214391790
Stofzuiger? Ik dacht dat hij per ongeluk door Bassie gemaakt was uit een wekker en een radio in een poging een wekkerradio te creëeren.
  woensdag 24 juli 2024 @ 11:25:50 #238
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214392053
quote:
0s.gif Op woensdag 24 juli 2024 11:01 schreef DrDentz het volgende:
Stofzuiger? Ik dacht dat hij per ongeluk door Bassie gemaakt was uit een wekker en een radio in een poging een wekkerradio te creëeren.
Ik dacht ergens gelezen te hebben stofzuiger, maar Aad zelf geeft aan wekker en radio.
quote:
Robin is per ongeluk door Bassie gemaakt in de serie van de "Huilende professor". Hij wilde van de radio en de wekker een wekkerradio maken maar dat ging verkeerd en het resultaat was, Robin de robot.
https://www.adriaan-homepage.nl/vragen/vragen-over-de-karakters/
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214392265
Misschien ben je in de war met de Teletubbies, die hebben een robot stofzuiger.
pi_214392275
De slang van de stofzuiger is gebruikt om Robin armen en benen te geven.
pi_214399897
quote:
0s.gif Op woensdag 24 juli 2024 11:52 schreef DrDentz het volgende:
Misschien ben je in de war met de Teletubbies, die hebben een robot stofzuiger.
Noo-Noo :D
pi_214431637
Een nieuwe weekendvraag: wat vinden we de beste openingsscène (dus niet de begintune) van de series?
Mijn top-3:
3. De plaaggeest, met een stapsgewijze introductie, luchtig met kinderen die langs een affiche van het circus rennen.
2. Amerika, Bassie en Adriaan kijken naar zichzelf op tv.
1. Griekenland, met het landende vliegtuig en gelijk opkomen in het Griekse decor.
pi_214451672
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 juli 2024 12:55 schreef Magister_Artium het volgende:
Een nieuwe weekendvraag: wat vinden we de beste openingsscène (dus niet de begintune) van de series?
Mijn top-3:
3. De plaaggeest, met een stapsgewijze introductie, luchtig met kinderen die langs een affiche van het circus rennen.
2. Amerika, Bassie en Adriaan kijken naar zichzelf op tv.
1. Griekenland, met het landende vliegtuig en gelijk opkomen in het Griekse decor.
Goede vraag. Veel series hebben een lauw einde. De Schatkaart bijvoorbeeld met het vertellen over Robin en het avontuur.

3. Griekenland vind ik ook goed. Je komt gelijk in de vakantie/zomer sfeer van de rest van de serie.
2. Huilende professor. Je zit gelijk in de circussfeer, krijgt een beeld van het dagelijks werk van Bassie en Adriaan.
1. Plaaggeest. Het laat gelijk in de eerste scene de karakters van Bassie en Adriaan zien, zonder iets te zeggen
pi_214452900
quote:
0s.gif Op zondag 28 juli 2024 17:00 schreef Writersright het volgende:

[..]
Goede vraag. Veel series hebben een lauw einde. De Schatkaart bijvoorbeeld met het vertellen over Robin en het avontuur.

3. Griekenland vind ik ook goed. Je komt gelijk in de vakantie/zomer sfeer van de rest van de serie.
2. Huilende professor. Je zit gelijk in de circussfeer, krijgt een beeld van het dagelijks werk van Bassie en Adriaan.
1. Plaaggeest. Het laat gelijk in de eerste scene de karakters van Bassie en Adriaan zien, zonder iets te zeggen
Er zitten ook wel heel ‘normale’ openingen tussen. De Kroon opent met een rustige begroeting en het standaard begin dat er nog niets spannends op komst is, maar dat we als kijkers nog best mee mogen doen. Europa vind ik wel heel traag. De slotscène van de Lachspektakelshow, dialoog in de kleedkamer, afbouwen van de sporthal.
  zondag 28 juli 2024 @ 19:36:18 #245
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214453693
quote:
0s.gif Op zondag 28 juli 2024 18:23 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Er zitten ook wel heel ‘normale’ openingen tussen. De Kroon opent met een rustige begroeting en het standaard begin dat er nog niets spannends op komst is, maar dat we als kijkers nog best mee mogen doen. Europa vind ik wel heel traag. De slotscène van de Lachspektakelshow, dialoog in de kleedkamer, afbouwen van de sporthal.
Maar ook de vrijlating van de Baron c.s. en de aftocht van Japie, het jatten van die boot, het vinden van de eerste brief…
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 28 juli 2024 @ 19:46:32 #246
436222 Japepk
Padvinder
pi_214453834
quote:
0s.gif Op zondag 28 juli 2024 19:36 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Maar ook de vrijlating van de Baron c.s. en de aftocht van Japie, het jatten van die boot, het vinden van de eerste brief…
Dan heb je het over openingsdag levering. Volgens mij wordt er meer gezocht naar openingsscène. Mij staat Amerika ook het meest bij, ze kijken naar zichzelf op televisie (en daarna B100 langs die telecomwinkel ook, als ze over elkaar praten)

Overigens vind ik die 'niets aan de hand' openingen wel prima. Als ze zich later bewust van de camera worden, zoals in Griekenland, vind ik het minder. We kijken immers gewoon naar Bassie en Adriaan en die gaan vanzelf wel een avontuur beleven

[ Bericht 13% gewijzigd door Japepk op 28-07-2024 20:39:20 ]
't Echte en 't ware!
pi_214458297
quote:
0s.gif Op zondag 28 juli 2024 18:23 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Er zitten ook wel heel ‘normale’ openingen tussen. De Kroon opent met een rustige begroeting en het standaard begin dat er nog niets spannends op komst is, maar dat we als kijkers nog best mee mogen doen. Europa vind ik wel heel traag. De slotscène van de Lachspektakelshow, dialoog in de kleedkamer, afbouwen van de sporthal.
Opening van Europa voelt meer als een reclame voor die show.
  maandag 29 juli 2024 @ 20:57:22 #248
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214468922
Ook wel knap: Adriaan is voor het eerst in Amerika, maar weet in het cowboystadje meteen in welke winkel ze cowboykleding verkopen en waar hij paarden kan huren.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214470546
Dat is makkelijk te verklaren. Adriaan weet alles. Hij is de slimste man ooit. Het probleem is de rest van de wereld.
Bron: moe ik kan een salto.

(Wat een pakkende titel voor een boek trouwens)
pi_214471424
quote:
18s.gif Op maandag 29 juli 2024 20:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ook wel knap: Adriaan is voor het eerst in Amerika, maar weet in het cowboystadje meteen in welke winkel ze cowboykleding verkopen en waar hij paarden kan huren.
Het vliegtuig van Martinair is nog aan het afremmen en Adriaan spreidt zijn gymnasiale kennis van de Griekse mythologie al ten toon.
En toch steekt hij dan iets nieuws op uit die goedkope reisgidsjes van de anwb.
  dinsdag 30 juli 2024 @ 10:20:29 #251
436222 Japepk
Padvinder
pi_214473443
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 00:12 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
En toch steekt hij dan iets nieuws op uit die goedkope reisgidsjes van de anwb.
Maar dat lukt vaak beter, met muziek erbij..!
't Echte en 't ware!
pi_214473922
Desondanks deed Adriaan verdraaid lang over het oplossen van Bassie 's simpele rebus in de Amerika serie.

"Autéé? Dat is geen woord."
  dinsdag 30 juli 2024 @ 11:27:23 #253
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_214474341
Wat is jullie fascinatie met Bassie en Adriaan toch? :D
  dinsdag 30 juli 2024 @ 11:30:09 #254
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214474387
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 00:12 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Het vliegtuig van Martinair is nog aan het afremmen en Adriaan spreidt zijn gymnasiale kennis van de Griekse mythologie al ten toon.
En toch steekt hij dan iets nieuws op uit die goedkope reisgidsjes van de anwb.
Maar voor het allerkleinste op de wereld dat in Brussel heel groot is heeft hij dan weer Danny nodig.
Rini dankjewel.
pi_214476878
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 11:30 schreef WismutVeilchen83 het volgende:

[..]
Maar voor het allerkleinste op de wereld dat in Brussel heel groot is heeft hij dan weer Danny nodig.
En hij had ook veel moeite met het ontcijferen van de tekens op de steen in Griekenland.
  dinsdag 30 juli 2024 @ 21:54:02 #256
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214483357
En in Italie in de Europa serie krijgen ze 160 gulden (100.000 Lire). Daarvan zien ze kans naar Pesaro te rijden (benzine) in Pesaro een hotel te betalen en uitgebreid op het terras te eten. Dan zwijg ik even over de vliegtickets naar en uit Italie.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214484959
quote:
18s.gif Op dinsdag 30 juli 2024 21:54 schreef Lord_Vetinari het volgende:
En in Italie in de Europa serie krijgen ze 160 gulden (100.000 Lire). Daarvan zien ze kans naar Pesaro te rijden (benzine) in Pesaro een hotel te betalen en uitgebreid op het terras te eten. Dan zwijg ik even over de vliegtickets naar en uit Italie.
In 1990 was je in Italië ook nog best goedkoop uit, lijkt me. Daarbij waren die scooters natuurlijk afgetankt en zal dat hotel wel weer vooraf bekokstoofd zijn door de opdrachtgever. Vliegtickets waren in de envelop in Ierland al bijgeleverd.
Wel knap om al die dagen zonder bagage te reizen. Je hoopt toch dat Bassie elke dag een schone feestneus op zet.
En de timing blijft bovennatuurlijk. Drie uur voor vertrek uit Rome zitten de heren nog in Rimini op het terras. Dan moet je met die scooters de Eurostar nog in kunnen halen, wil je op tijd zijn. En die scooters flikkeren we zeker ergens bij de ingang neer, om de hoek?
  woensdag 31 juli 2024 @ 00:57:52 #258
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214485111
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2024 00:18 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
In 1990 was je in Italië ook nog best goedkoop uit, lijkt me. Daarbij waren die scooters natuurlijk afgetankt en zal dat hotel wel weer vooraf bekokstoofd zijn door de opdrachtgever.
Nee, Adriaan zegt bij vertrek dat hij het eten en het hotel gaat betalen. Van die 160 piek dus.Nou, zo goedkoop was Italie, zeker in de toeristensteden nou ook weer niet.
quote:
Vliegtickets waren in de envelop in Ierland al bijgeleverd.
Ja, van Dublin naar Rome. Ik betwijfel of er tickets naar huis bijgezeten hebben.
quote:
En de timing blijft bovennatuurlijk. Drie uur voor vertrek uit Rome zitten de heren nog in Rimini op het terras.
Rimini? Pesaro.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  woensdag 31 juli 2024 @ 07:01:25 #259
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214485524
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2024 00:18 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Wel knap om al die dagen zonder bagage te reizen.
Nou ja er past een hoop in Adriaans pak :+
  woensdag 31 juli 2024 @ 14:12:09 #260
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214491569
42.195 meter is nou ook niet het moeilijkste raadsel.
Rini dankjewel.
  woensdag 31 juli 2024 @ 14:33:16 #261
436222 Japepk
Padvinder
pi_214491758
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2024 14:12 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
42.195 meter is nou ook niet het moeilijkste raadsel.
"30 meter onder water, op een droge plek" ook niet. Vond het altijd typisch dat dat het raadsel was dat B100 als voorbeeld gaf aan de Baron.

Alleen die haan van Lamberti was echt een pittige die stap voor stap opgelost moest worden.
't Echte en 't ware!
  woensdag 31 juli 2024 @ 15:32:46 #262
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214492418
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2024 14:33 schreef Japepk het volgende:

[..]
"30 meter onder water, op een droge plek" ook niet. Vond het altijd typisch dat dat het raadsel was dat B100 als voorbeeld gaf aan de Baron.

Alleen die haan van Lamberti was echt een pittige die stap voor stap opgelost moest worden.
Die onder water vond ik juist altijd het lastigste :D

Die met het alfabet (reis door amerika), die vond ik dan weer absurd makkelijk, maar die was dan ook door de baron bedacht en niet een echte opdrachtgever.
pi_214492983
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2024 15:32 schreef Ceviche het volgende:

[..]
Die onder water vond ik juist altijd het lastigste :D

Die met het alfabet (reis door amerika), die vond ik dan weer absurd makkelijk, maar die was dan ook door de baron bedacht en niet een echte opdrachtgever.
Het zou mooi geweest zijn als Bassie en Adriaan niet naar Curacao geweest zouden gaan en gewoon het geld gehouden hadden.

Trouwens, dat geld zal wel gestolen zijn. Maakt dat Bassie en Adriaan medeplichtig, gezien ze het uitgegeven hebben?
  woensdag 31 juli 2024 @ 18:09:44 #264
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214494532
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2024 14:33 schreef Japepk het volgende:

[..]
"30 meter onder water, op een droge plek" ook niet. Vond het altijd typisch dat dat het raadsel was dat B100 als voorbeeld gaf aan de Baron.

Alleen die haan van Lamberti was echt een pittige die stap voor stap opgelost moest worden.
Vond ik niet. Ik herinner me dat ik bij het lezen van de brief al riep “Lorelei!”.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214494550
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2024 14:33 schreef Japepk het volgende:

[..]
"30 meter onder water, op een droge plek" ook niet. Vond het altijd typisch dat dat het raadsel was dat B100 als voorbeeld gaf aan de Baron.

Alleen die haan van Lamberti was echt een pittige die stap voor stap opgelost moest worden.
‘Waar ‘s nachts voor de dag gezorgd wordt’ en ‘de zon en de regen wijzen je de weg’ vind ik ook wel cryptisch. Vooral bij die laatste moet je ook mazzel hebben dat het weer meewerkt.
  woensdag 31 juli 2024 @ 18:22:00 #266
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214494664
Wat ik nooit begrepen heb is het verdwijnen van de mensen die brieven kwamen brengen. Het voegde niets toe en het werd nooit verklaard. Net alsof er een bovennatuurlijk element in moest om de een of andere reden.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  woensdag 31 juli 2024 @ 19:04:29 #267
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214495264
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2024 18:22 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Wat ik nooit begrepen heb is het verdwijnen van de mensen die brieven kwamen brengen. Het voegde niets toe en het werd nooit verklaard. Net alsof er een bovennatuurlijk element in moest om de een of andere reden.
Dat scheelt een ongemakkelijke scène, gaan ze vragen wie die persoon is en voor wie diegene werkt, en die mensen weten het dan ook niet of draaien eromheen, lijkt me heel vermoeiende televisie.

Net als dat mensen in tv-series nooit normaal een telefoongesprek beëindigen maar als ze dat wel zouden doen wordt zo'n serie erg traag.
  woensdag 31 juli 2024 @ 20:16:58 #268
436222 Japepk
Padvinder
pi_214496428
quote:
1s.gif Op woensdag 31 juli 2024 18:22 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Wat ik nooit begrepen heb is het verdwijnen van de mensen die brieven kwamen brengen. Het voegde niets toe en het werd nooit verklaard. Net alsof er een bovennatuurlijk element in moest om de een of andere reden.
Het droeg natuurlijk wel bij aan de geheimzinnigheid van de opdrachtgever. Bovendien is het wel aardig gedaan, die mensen kunnen gewoon zijn weggelopen terwijl ze die brief lazen, alleen B&A maken er steeds een ding van.
't Echte en 't ware!
  woensdag 31 juli 2024 @ 20:50:28 #269
466281 WismutVeilchen83
Gelderlander is ook schuld!
pi_214497108
quote:
0s.gif Op woensdag 31 juli 2024 20:16 schreef Japepk het volgende:

[..]
Het droeg natuurlijk wel bij aan de geheimzinnigheid van de opdrachtgever. Bovendien is het wel aardig gedaan, die mensen kunnen gewoon zijn weggelopen terwijl ze die brief lazen, alleen B&A maken er steeds een ding van.
In het vliegtuig kregen ze ook een keer een brief, toen kon de stewardess nooit weg zijn gelopen, maar toen was het niet ‘waar is die vrouw nu’, maar ‘naar welk land moeten we nu weer’.
Rini dankjewel.
  zondag 4 augustus 2024 @ 11:20:35 #270
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214555618
https://www.rijnmond.nl/n(...)raakt-in-vlaardingen

46 jaar nadat de caravan van de Maassluisserdijk rolde (in de sleutel) rolt er een tractor van de dijk.
pi_214574328
quote:
0s.gif Op zondag 4 augustus 2024 11:20 schreef Ceviche het volgende:
https://www.rijnmond.nl/n(...)raakt-in-vlaardingen

46 jaar nadat de caravan van de Maassluisserdijk rolde (in de sleutel) rolt er een tractor van de dijk.
Ik vraag me af waarom ze dat oorspronkelijk eigenlijk deden, helemaal voor een productie die zo op de centen lette. Ik heb Adriaan ooit wel eens gemaild en gevraagd waarom ze de "buggy", de Ruska Klassika, uit de Plaaggeest vervingen en Aad gaf aan dat de auto heel vervelend reed. Jammer, want zelf vind ik dat het mooiste model auto uit alle series.

Qua caravan sta ik voor een raadsel.

[ Bericht 0% gewijzigd door Writersright op 05-08-2024 11:40:38 ]
  maandag 5 augustus 2024 @ 12:05:11 #272
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214574963
quote:
0s.gif Op maandag 5 augustus 2024 11:26 schreef Writersright het volgende:

[..]
Ik vraag me af waarom ze dat oorspronkelijk eigenlijk deden, helemaal voor een productie die zo op de centen lette. Ik heb Adriaan ooit wel eens gemaild en gevraagd waarom ze de "buggy", de Ruska Klassika, uit de Plaaggeest vervingen en Aad gaf aan dat de auto heel vervelend reed. Jammer, want zelf vind ik dat het mooiste model auto uit alle series.

Qua caravan sta ik voor een raadsel.
Misschien was die caravan toch al aan vervanging toe :)
  maandag 5 augustus 2024 @ 12:38:54 #273
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214575407
quote:
0s.gif Op maandag 5 augustus 2024 12:05 schreef Ceviche het volgende:

[..]
Misschien was die caravan toch al aan vervanging toe :)
En ze hebben die caravan daarna nog gewoon gebruikt als slaapplek voor de tentopbouwers van het circus. Die dan elke ochtend gewekt werden door kinderen die B en A wilden zien (zie ‘schat aan herinneringen’) Wat ik nooit gesnapt heb is dat ze in Plaaggeest pas merkten dat de caravan achter de auto weg was toen ze ergens stopten en B de caravan in wilde. Ik bedoel, wat voor chauffeur ben je dan als je niet merkt dat je caravan niet meer achter je auto hangt, zeker achter zo’n lichte als die buggy. En in zijn spiegels kijken deed hij dus duidelijk ook niet.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214580682
quote:
1s.gif Op maandag 5 augustus 2024 12:38 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
En ze hebben die caravan daarna nog gewoon gebruikt als slaapplek voor de tentopbouwers van het circus. Die dan elke ochtend gewekt werden door kinderen die B en A wilden zien (zie ‘schat aan herinneringen’) Wat ik nooit gesnapt heb is dat ze in Plaaggeest pas merkten dat de caravan achter de auto weg was toen ze ergens stopten en B de caravan in wilde. Ik bedoel, wat voor chauffeur ben je dan als je niet merkt dat je caravan niet meer achter je auto hangt, zeker achter zo’n lichte als die buggy. En in zijn spiegels kijken deed hij dus duidelijk ook niet.
Adriaan had weinig kennis van auto's. Hij zag het lampje van de richtingaanwijzer en kwam tot de conclusie dat de benzine op is.

Wat ik trouwens ook een hele hilarische scene vind, is de scene waarin de AadBaron vliegtickets koopt in de Schatkaart. Helemaal met hoe hot privacy tegenwoordig is. Onguur type loopt het reisbureau in, vraagt waar totaal andere klanten geboekt hebben omdat hij ze wil "verrassen". Loopt vervolgens heel gemeen te lachen en vertrekt weer, zonder uberhaupt tickets te kopen.

[ Bericht 14% gewijzigd door Writersright op 05-08-2024 18:00:39 ]
  maandag 5 augustus 2024 @ 19:09:32 #275
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214582398
quote:
0s.gif Op maandag 5 augustus 2024 17:21 schreef Writersright het volgende:

[..]
Adriaan had weinig kennis van auto's. Hij zag het lampje van de richtingaanwijzer en kwam tot de conclusie dat de benzine op is.

Wat ik trouwens ook een hele hilarische scene vind, is de scene waarin de AadBaron vliegtickets koopt in de Schatkaart. Helemaal met hoe hot privacy tegenwoordig is. Onguur type loopt het reisbureau in, vraagt waar totaal andere klanten geboekt hebben omdat hij ze wil "verrassen". Loopt vervolgens heel gemeen te lachen en vertrekt weer, zonder uberhaupt tickets te kopen.
Wat dacht je dan van de Amerikaserie? Baron c.s worden gezocht, maar kunnen blijkbaar gewoon naar Amerika vertrekken vanaf Schiphol. En als ze uit Florida vertrekken gooit HH de bom gewoon op het bed. Die moet gevonden worden bij het schoonmaken van de kamer met alle politie tot gevolg, maar de boefjes kunnen gewoon naar St Maarten vliegen.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  dinsdag 6 augustus 2024 @ 18:04:08 #276
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214598722
Overigens ben ik benieuwd of Aad zich voor het ‘Drommels, drommels en nog eens drommels!’ Heeft laten inspireren door Dick Dastardly uit de Wacky Races. Die roeptaltijd ‘Drat, Drat and double drat!’
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  woensdag 7 augustus 2024 @ 17:05:24 #277
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214613670
Detail. Als Adriaan in Italie in het vliegtuig ineens bedenkt waar het pakje ligt en wil uitstappen roept hij de stewardess. Ze zitten in een Alitalia vliegtuig en hij roept haar met ‘Senorita’. Dat is echter Spaans. De correcte aanspreekvorm voor een Italiaanse zou moeten zijn ‘signorina’.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214614145
Eigenlijk best matige series dus als je erover nadenkt.
pi_214617147
quote:
0s.gif Op woensdag 7 augustus 2024 17:05 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Detail. Als Adriaan in Italie in het vliegtuig ineens bedenkt waar het pakje ligt en wil uitstappen roept hij de stewardess. Ze zitten in een Alitalia vliegtuig en hij roept haar met ‘Senorita’. Dat is echter Spaans. De correcte aanspreekvorm voor een Italiaanse zou moeten zijn ‘signorina’.
Ze halen wel vaker fratsen uit met Spaans. Fles spreek je niet uit al botielja.
pi_214617171
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 augustus 2024 18:04 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Overigens ben ik benieuwd of Aad zich voor het ‘Drommels, drommels en nog eens drommels!’ Heeft laten inspireren door Dick Dastardly uit de Wacky Races. Die roeptaltijd ‘Drat, Drat and double drat!’
Zou je niet verbazen. Ze hebben subtiel en minder subtiel wel elementen uit andere films en series overgenomen.
  maandag 12 augustus 2024 @ 20:44:46 #281
341556 whY...
symbolisch ambassadeur
pi_214695094
quote:
0s.gif Op woensdag 7 augustus 2024 20:53 schreef Writersright het volgende:

[..]
Zou je niet verbazen. Ze hebben subtiel en minder subtiel wel elementen uit andere films en series overgenomen.
In het vlaamse programma Postbus X zat ook een handige Harry (1989, 1993). Dus vermoedelijk heb je wel gelijk.

Is er lijstje van 'inspiratie' van Bas en Aad?
Apeldoorn 't Loo is waar ik te vinden ben.
"Ambassadeur van de stad Apeldoorn, namens Isis20."
  maandag 12 augustus 2024 @ 21:18:38 #282
431496 girlnextdoor.
Could be mine, could be yours.
pi_214695584
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 augustus 2024 18:04 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Overigens ben ik benieuwd of Aad zich voor het ‘Drommels, drommels en nog eens drommels!’ Heeft laten inspireren door Dick Dastardly uit de Wacky Races. Die roeptaltijd ‘Drat, Drat and double drat!’
Nu je het zegt :D Dastardly en Muttley _O_
With love :*
  maandag 12 augustus 2024 @ 21:19:53 #283
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214695605
quote:
1s.gif Op maandag 12 augustus 2024 21:18 schreef girlnextdoor. het volgende:

[..]
Nu je het zegt :D Dastardly en Muttley _O_
:Y ^O^
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214695767
quote:
0s.gif Op maandag 12 augustus 2024 20:44 schreef whY... het volgende:

[..]
In het vlaamse programma Postbus X zat ook een handige Harry (1989, 1993). Dus vermoedelijk heb je wel gelijk.

Is er lijstje van 'inspiratie' van Bas en Aad?
We kunnen er wel een maken.

-Het einde van de Kroon is met het spandoek en de kooi is 1 op 1 een scène uit Chitty Chitty Bang Bang.
-De saaie scène uit volgens mij de diamant met spiegelbeeld-Bassie is uit de film Duck Soup.
  maandag 12 augustus 2024 @ 21:49:50 #285
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214695999
Het hele "diamant verhaal is natuurlijk uit 'The Pink Panther' met Peter Sellers. Iedere keer als de diamant in beeld komt, hoor je ook de beginnoten met de belletjes van Henry Mancini's meesterwerkje.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214704381
sapperdeflap



  dinsdag 13 augustus 2024 @ 20:14:20 #287
341556 whY...
symbolisch ambassadeur
pi_214705539
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 augustus 2024 18:39 schreef JOO het volgende:
sapperdeflap
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
Die is eigenlijk nog slecht nagemaakt ook. ^O^
Apeldoorn 't Loo is waar ik te vinden ben.
"Ambassadeur van de stad Apeldoorn, namens Isis20."
pi_214706554
De plot van de professor is ook een soort kinderversie van een Bondfilm uit die tijd toch? Omdat het sowieso een spannende tijd met koude oorlog en kernwapens was.
't Echte en 't ware!
  dinsdag 13 augustus 2024 @ 21:57:22 #289
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214707130
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 augustus 2024 18:39 schreef JOO het volgende:
sapperdeflap
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
Haha die aflevering van Kluk Kluk had ik vroeger op videoband, ik had de overeenkomst wel gezien maar ik ging er gewoon van uit dat dat zo'n tv-trope was, zo'n scène die in vrijwel elke kinderserie langs komt. Bedenk me nu pas dat ik dat verder nooit ergens gezien heb. Ik was die scène met Kluk Kluk na 20 jaar wel vergeten dus wel leuk om weer eens te zien :D
pi_214711041
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 augustus 2024 18:39 schreef JOO het volgende:
sapperdeflap
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
Staat dat fragment van klukkluk op youtube?
pi_214713611
Van de wikipediapagina van 'Ja zuster, nee zuster'.

quote:
De ingenieur voert buiten het zicht van de kijker proeven uit in de kelder, die altijd mislukken. Regelmatig komt er een grote knal uit de kelder, waarna de ingenieur omringd door rookpluimen uit de kelder komt.
Dan moet ik aan Handige Harry denken die beneden in de boot bommen probeert te maken.

Ik vind het overigens wel bizar dat er geen afleveringen van 'Ja zuster, nee zuster' bewaard zijn gebleven. Je zou toch denken dat je eerst kopieën maakt voordat je de originele banden overschrijft...
  woensdag 14 augustus 2024 @ 18:12:07 #292
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_214713893
quote:
0s.gif Op woensdag 14 augustus 2024 17:36 schreef luxerobots het volgende:
Van de wikipediapagina van 'Ja zuster, nee zuster'.
[..]
Dan moet ik aan Handige Harry denken die beneden in de boot bommen probeert te maken.

Ik vind het overigens wel bizar dat er geen afleveringen van 'Ja zuster, nee zuster' bewaard zijn gebleven. Je zou toch denken dat je eerst kopieën maakt voordat je de originele banden overschrijft...
Idem voor ‘Hamelen’.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_214714526
quote:
0s.gif Op woensdag 14 augustus 2024 11:41 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Staat dat fragment van klukkluk op youtube?
Op 2 minuut 50
Daarnaast gebruikt de Dikke deur in Pipo de clown regelmatig de kreet 'wat heb ik weer een pech'. Zie bijvoorbeeld deze aflevering:
pi_214714567
Het plot van deze Peppi en Kokki aflevering is later ook gebruikt in Bassie en Adriaan.
  woensdag 14 augustus 2024 @ 19:28:30 #295
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214714602
quote:
0s.gif Op woensdag 14 augustus 2024 19:20 schreef JOO het volgende:

[..]
Op 2 minuut 50
Daarnaast gebruikt de Dikke deur in Pipo de clown regelmatig de kreet 'wat heb ik weer een pech'. Zie bijvoorbeeld deze aflevering:
Oh ja, die aflevering had ik ook :D een beetje een trip down the wrong memory lane :D
Verder hadden we niks met pipo, vonden we maar een derderangsclown vergeleken met Bassie. Smaken verschillen :+

Oh, en vanaf 1:21:40 doet het wel erg denken aan caribisch carnaval :D

[ Bericht 4% gewijzigd door Ceviche op 14-08-2024 19:35:42 ]
pi_214714608
Sowieso zijn de eerste afleveringen van de Plaaggeest nogal Peppi en Kokki qua structuur. Ze moeten geld verdienen en zoeken dan een baantje en worden vervolgens ontslagen als het komisch fout gaat. Als je kritisch kijkt zie je dat de Plaaggeest achteraf is toegevoegd in het script.
Zo worden ze op school niet door hem ontslagen maar door domme Bassie. Zelfde geldt voor het circus en de haven.
pi_214717205
Over Peppi en Kokki én Pipo én Bassie gesproken..

In 1981 reisde het circus onder een andere naam: Circus Mariska. Peppi en Kokki werkten nu samen in één show met Cor Witschge als Pipo de Clown om de concurrentie aan te gaan met Circus Bassie en Adriaan.



Dát is pas een crossover. Bonuspunten voor het feit dat Circus Mariska het circus uit de Plaaggeest is :D.

[ Bericht 6% gewijzigd door Writersright op 14-08-2024 23:51:30 ]
pi_214717455
quote:
1s.gif Op woensdag 14 augustus 2024 23:45 schreef Writersright het volgende:
Over Peppi en Kokki én Pipo én Bassie gesproken..

In 1981 reisde het circus onder een andere naam: Circus Mariska. Peppi en Kokki werkten nu samen in één show met Cor Witschge als Pipo de Clown om de concurrentie aan te gaan met Circus Bassie en Adriaan.

[ afbeelding ]

Dát is pas een crossover. Bonuspunten voor het feit dat Circus Mariska het circus uit de Plaaggeest is :D.

En die zijn ze kwijt geraakt door zonder hem op tournee te vertrekken. Dat heeft wel gebackfired, want met de series is de ster van B&A gaan rijzen.
't Echte en 't ware!
pi_214725543
quote:
0s.gif Op woensdag 7 augustus 2024 20:52 schreef Writersright het volgende:

[..]
Ze halen wel vaker fratsen uit met Spaans. Fles spreek je niet uit al botielja.
Dat klinkt wel al te Braziliaans en dus Portugees, maar van al die talen zijn er in Zuid-Amerika weer tal van varianten, met een andere uitspraak en soms zelfs andere grammatica dan het Europese Spaans. In Madrid zal 5 worden uitgesproken als ‘thinko’, maar op de Canarische eilanden en verder zuidwaarts hoor je vooral ‘sienko’.
En in Brazilië is het al helemaal lachen: de grootste stad wordt uitgesproken als ‘hieuw’ (Rio).
Ook met andere talen klinken vooral de nieuwe versies met Bert Smorenburgs keyboard erg slecht. De Italiaanse les is, zeker in de tekst van Bassie, zeer slordig, nog niet het niveau van een cappuccino op een terras in Vlaardingen. Daarnaast valt Adriaans Duits op. In het origineel telt hij tot zeven met eigen ‘r’ (die in veel zuidelijke Duitse dialecten nog dominant is). In de nieuwe versie gorgelt hij een kunstmatige, meer hoogduitse ‘R’ eruit. Niet voor niets heeft in (klassieke) zang de tong-r de voorkeur, omdat die vaak veel beter in harmonie is met de andere klanken. De poging tot perfectionisme maakt het dus onnodig onnatuurlijk.
  vrijdag 16 augustus 2024 @ 10:16:40 #300
341556 whY...
symbolisch ambassadeur
pi_214728650
quote:
0s.gif Op woensdag 14 augustus 2024 17:36 schreef luxerobots het volgende:
Van de wikipediapagina van 'Ja zuster, nee zuster'.
[..]
Dan moet ik aan Handige Harry denken die beneden in de boot bommen probeert te maken.

Ik vind het overigens wel bizar dat er geen afleveringen van 'Ja zuster, nee zuster' bewaard zijn gebleven. Je zou toch denken dat je eerst kopieën maakt voordat je de originele banden overschrijft...
Die banden waren onwijs duur, alles in Nederland was nog gemaakt op live televisie en alles eenmalig uitzenden. Als je dan als productie niet voldoende geld hebt dan neem je het volgende seizoen eroverheen op.

Soms worden er nog oude banden uit archieven gevonden die verkeerd gelabeld zijn, of nog een deel origineel hebben staan. Er zijn in televisieland ook wat branden geweest en film schijnt erg goed te branden dus zelfs in het blik bleef daar niks van over.

Niemand uit die tijd had kunnen weten dat ja zuster, hamelen, zevensprong etc zo iconisch zou zijn en daarmee de moeite waard werd om te bewaren. Tegenwoordig kan je veel makkelijker dingen bewaren, het kost nagenoeg geen fysieke ruimte meer met digitale opslag.
Apeldoorn 't Loo is waar ik te vinden ben.
"Ambassadeur van de stad Apeldoorn, namens Isis20."
pi_214730130
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 augustus 2024 10:16 schreef whY... het volgende:

[..]
Die banden waren onwijs duur, alles in Nederland was nog gemaakt op live televisie en alles eenmalig uitzenden. Als je dan als productie niet voldoende geld hebt dan neem je het volgende seizoen eroverheen op.

Soms worden er nog oude banden uit archieven gevonden die verkeerd gelabeld zijn, of nog een deel origineel hebben staan. Er zijn in televisieland ook wat branden geweest en film schijnt erg goed te branden dus zelfs in het blik bleef daar niks van over.

Niemand uit die tijd had kunnen weten dat ja zuster, hamelen, zevensprong etc zo iconisch zou zijn en daarmee de moeite waard werd om te bewaren. Tegenwoordig kan je veel makkelijker dingen bewaren, het kost nagenoeg geen fysieke ruimte meer met digitale opslag.
Dure videobanden. Klinkt als een geschikte titel voor een nieuw deel!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')