abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_213883984
Rusland, getroffen door nieuwe Amerikaanse sancties, legt de handel in dollars en euro's op de grootste beurs stil

12 juni (Reuters) - Nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland hebben geleid tot een onmiddellijke opschorting van de handel in dollars en euro's op zijn belangrijkste financile marktplaats, de Moskouse Beurs (MOEX.MM), opent een nieuw tabblad.
De beurs en de centrale bank brachten woensdag – een feestdag in Rusland – snel verklaringen naar buiten, binnen een uur nadat Washington een nieuwe ronde van sancties had aangekondigd, gericht op het beperken van de geld- en goederenstroom om de Russische oorlog in Oekrane te ondersteunen .

“Vanwege de introductie van beperkende maatregelen door de Verenigde Staten tegen de Moskouse Exchange Group zijn de valutahandel en de afwikkeling van leverbare instrumenten in Amerikaanse dollars en euro’s opgeschort”, aldus de centrale bank.
Het voegde eraan toe dat het gegevens uit over-the-counter-handel – waarbij deals rechtstreeks tussen twee partijen worden gesloten in plaats van via een centrale beurs – zou gebruiken om officile wisselkoersen voor de dollar en de euro vast te stellen.
De centrale bank verzekerde de mensen dat hun bankdeposito's in dollars en euro's veilig waren.
“Bedrijven en individuen kunnen Amerikaanse dollars en euro’s blijven kopen en verkopen via Russische banken. Alle fondsen in Amerikaanse dollars en euro’s op de rekeningen en deposito’s van burgers en bedrijven blijven veilig”, aldus het rapport.

De Moskouse Beurs (MOEX) zei dat de handel in aandelen en geldmarkttransacties in dollars en euro's zouden stoppen. Ook het Russische National Clearing Center (NCC), de clearingagent van MOEX, kreeg sancties opgelegd.
Het Amerikaanse ministerie van Financin zei dat het "zich richtte op de architectuur van het Russische financile systeem, dat geherorinteerd is om investeringen in de defensie-industrie en de verwerving van goederen te vergemakkelijken die nodig zijn om de agressie tegen Oekrane te bevorderen".

De Russische centrale bank bereidt zich al ongeveer twee jaar voor op dergelijke sancties. In juli 2022 zei de bank dat ze verschillende sanctiescenario's aan het modelleren was met forexmarktdeelnemers en infrastructuurorganisaties.
Forbes Rusland had gemeld dat de bank een mechanisme besprak voor het beheer van de wisselkoers van de roebel-dollar, mocht de valutahandel worden stopgezet in het geval van sancties tegen de MOEX en de NCC.

De onmiddellijke impact van de Amerikaanse maatregel was niet duidelijk, aangezien de Russische financile markten gesloten waren vanwege de Russische feestdag.
"Dit is slecht, maar verwacht nieuws", zei de Russische makelaar T-Investments op Telegram.
De roebel sloot dinsdag op 89,10 ten opzichte van de dollar en op 95,62 ten opzichte van de euro.
De op een na grootste beurs van Rusland, SPB Exchange (SPBE.MM), opent een nieuw tabblad, viel eind 2023 onder Amerikaanse sancties. Die sancties dwongen de beurs, die gespecialiseerd is in de handel in buitenlandse aandelen, om de handel tijdelijk stop te zetten en over te schakelen op nederzettingen in roebels.

https://www.reuters.com/m(...)anctions-2024-06-12/

Ik weet niet wat de gevolgen hiervan gaan zijn, of meer BRICS landen zullen volgen.
Er was ook nog de geruisloze introductie van de zakelijke digitale Yuan afgelopen weekend.
pi_213884418
En wat betekend dat voor ons?
mon citoyens vous serez unis.
pi_213884421
Goed nieuws. Ze doen hier iets wat pijn doet, anders hadden ze dit jaren terug al gedaan.
  woensdag 12 juni 2024 @ 20:11:45 #4
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_213884483
Mooi toch! Hopelijk gaan ze helemaal naar de klote daar in Moskou
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
pi_213884572
quote:
7s.gif Op woensdag 12 juni 2024 20:06 schreef HSG het volgende:
En wat betekend dat voor ons?
Helemaal niets.
pi_213885080
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2024 20:17 schreef Tijger_m het volgende:

Helemaal niets.
Hoezo niet, de valuta handel daar in dollars en euros bedroeg 45% van de handel in vreemde valuta, eveneens hebben ze de koers voor dollars aangepast (ik neem aan hetzelfde voor de euro).
Andere BRICS landen kunnen volgen.

twitter


[ Bericht 25% gewijzigd door Za op 12-06-2024 21:05:58 ]
  woensdag 12 juni 2024 @ 21:18:21 #7
110057 AgLarrr
Merck toch hoe sterck!
pi_213885378
Ergo: importeren (via secondanten) wordt nog duurder tenzij ze Yuan gaan gebruiken. Dat zullen ze wel moeten, wat hun opties/handelspartners sterk zal beperken waardoor ze nog meer de bitch van China worden.

Zoiets?
"Ill fares the land, to hastening ills a prey;
Where wealth accumulates, and men decay"

- Oliver Goldsmith, The Deserted Village
pi_213885474
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2024 21:18 schreef AgLarrr het volgende:
Ergo: importeren (via secondanten) wordt nog duurder tenzij ze Yuan gaan gebruiken. Dat zullen ze wel moeten, wat hun opties/handelspartners sterk zal beperken waardoor ze nog meer de bitch van China worden.

Zoiets?
Vanaf maand 1 was voor mij al duidelijk dat ze zelfs bij "winst" definitief een vazalstaat van China zouden worden. Europa moet ze niet meer, de VS al helemaal niet en India en China maken vanaf de start al gretig misbruik van hun goedkope energie. Het hilarische is dat zelfs China ook niet bepaald haast maakt met nieuwe pijpleidingen, want wie wil er nu afhankelijk zijn van dat land _O-
pi_213885507
BRICS :')

pi_213885566
Reuters- De rol van de euro als reservevaluta gaat ten koste van de dollar en de yen, zegt de ECB

FRANKFURT, 12 juni (Reuters) – Het aandeel van de euro in het bezit van buitenlandse valuta is vorig jaar gekelderd ten koste van de dollar en de yen, en verdere dalingen zijn mogelijk wanneer Rusland de vrijheid krijgt om zijn eigen eurovoorraden te verminderen, zo blijkt uit een nieuw rapport van liet de Europese Centrale Bank zien.
Het aandeel van de euro in de buitenlandse reserves is sinds het begin van dit decennium aan het afnemen en de ECB heeft lang betoogd dat de Europese Unie nog een sprong in de financile integratie moet maken als zij deze trend wil keren.

Het aandeel van de euro in de buitenlandse reserves daalde met n vol procentpunt tot 20% in 2023 en officile reservebeheerders waren nettoverkopers van euro-activa voor een bedrag van ongeveer 100 miljard euro, aldus de ECB woensdag in een rapport.
“Daarentegen stegen de aandelen van de Amerikaanse dollar, de Japanse yen en andere niet-traditionele reservevaluta’s”, aldus de ECB. "In het bijzonder waren er aankopen van in yen luidende reserves door officile investeerders, vermoedelijk bedoeld om de depreciatie van de yen tijdens de verslagperiode te compenseren."
De ECB schat ook dat de in euro luidende reserves van de Zwitserse Nationale Bank met 35 miljard euro zijn gedaald, voornamelijk als gevolg van haar interventie ter ondersteuning van de Zwitserse frank.

Hoewel de rentetarieven in het eurogebied scherp zijn gestegen, heeft dit de aantrekkelijkheid van de munt niet verbeterd, omdat de rentetarieven op veel andere plaatsen hoger zijn en vanwege de gematigde economische vooruitzichten van de eurozone.
Onder verwijzing naar een recent onderzoek onder 91 centrale banken in HSBC Reserve Management Trends zei de ECB dat zowel de financile architectuur als de vooruitzichten van het blok reden tot zorg waren.
"Respondenten op dit onderzoek noemden de zwakke groei vooruitzichten in de eurozone, het gebrek aan aanbod van activa met een hoge rating en de gecentraliseerde uitgifte van schulden als potentile factoren die investeringen in in euro luidende activa belemmeren", aldus de ECB.
De toekomst wordt ook vertroebeld door de plannen van Rusland.
https://www.reuters.com/m(...)ecb-says-2024-06-12/
pi_213885788
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2024 21:25 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Vanaf maand 1 was voor mij al duidelijk dat ze zelfs bij "winst" definitief een vazalstaat van China zouden worden. Europa moet ze niet meer, de VS al helemaal niet en India en China maken vanaf de start al gretig misbruik van hun goedkope energie. Het hilarische is dat zelfs China ook niet bepaald haast maakt met nieuwe pijpleidingen, want wie wil er nu afhankelijk zijn van dat land _O-
Dat komt ook omdat China helemaal geen behoefte heeft aan extra gas, lopende contracten zijn nog genoeg voor jaren. En ze willen niet in hetzelfde bootje terecht komen als Europa en landen als Georgi, Moldavi, die extreem gevoelig bleken te zijn voor russische chantage.

Dat is ook de reden dat China keihard vasthoudt aan de eis dat zij k de (extreem zwaar gesubsidieerde) prijzen van de russische consumenten gaan betalen.

Kortom, niemand wil het russische gas meer. En dat was 30-40% van hun totale export. :7
pi_213885822
Forbes:

Sancties tegen de Moskouse beurs: wat zal er nu gebeuren met de wisselkoersen van de dollar en de euro?

Op 12 juni voerden de Verenigde Staten blokkerende sancties in tegen de Moskouse Beurs. De belangrijkste dreiging van deze sancties is een klap voor de valutamarkt en het mechanisme voor de vorming van de wisselkoersen van de dollar en de euro ten opzichte van de roebel. De beurs kondigde aan dat het op 13 juni zou stoppen met handelen in deze valuta. Welke andere gevolgen wachten deelnemers aan de valutahandel, hoe de Centrale Bank nu de wisselkoers zal vormen en hoe deze zal veranderen - in het Forbes-materiaal

Verwachte impact
Het Amerikaanse ministerie van Financin en zijn waakhond voor buitenlandse investeringen, OFAC, kondigden rond 17.30 uur Moskouse tijd sancties aan tegen de Moskouse Beurs. Ze zijn opgenomen in een nieuw pakket sancties gericht tegen Russische bedrijven en de Russische financile infrastructuur vanwege een “speciale operatie”* in Oekrane.

“Poetin heeft een aantal maatregelen goedgekeurd om via de Moskouse Beurs verder kapitaal aan te trekken van zowel Russische als niet-Russische entiteiten, wat het vermogen van [beide] vergroot om te profiteren van de oorlogsmachine van het Kremlin door te investeren in Russische staatsschulden, Russische bedrijven en toonaangevende Russische defensiebedrijven”, aldus het ministerie van Financin in een verklaring.

Al snel maakte de Moskouse Beurs bekend dat vanaf 13 juni de handel in valutaparen met de dollar en de euro niet meer op de valutamarkt zou plaatsvinden.

Nadat de St. Petersburg Exchange onder blokkerende Amerikaanse sancties kwam te staan, verwachtte de markt beperkingen op de Moskouse Beurs, en vooral op de kern van de afwikkeling ervan: het National Clearing Center (NCC). Het handelsplatform gaf eerder aan dit scenario te overwegen en de procedure voor deze zaak uit te werken.

De beurs stelde klanten gerust door te zeggen dat het over alle noodzakelijke hulpmiddelen beschikt voor ononderbroken handel. Alle markten zullen op donderdag 13 juni open zijn; de instrumenten waarvoor verrekeningen in dollars en euro's nodig zijn, zullen niet worden verhandeld. Zo zal de derivatenmarkt blijven functioneren, en zullen futures op de dollar en de euro verhandeld blijven worden, omdat deze afgerekend worden in roebels.

Zonder dollar en euro
De grootste klap van de sancties tegen de Moskouse Beurs valt precies op de valutamarkt: de handel in de dollar en de euro en alle nederzettingen die verband houden met deze valuta. Sancties tegen het clearingcentrum liggen het meest gevoelig, zegt Vladislav Kochetkov, president van Finam Financial Group. “Het is vooral gevoelig in het NCC-gedeelte, waar aanzienlijke saldi in vreemde valuta vast kunnen zitten. Maar de beurs zelf zei dat ze oefeningen uitvoerde, er is een mogelijkheid dat dit de ernst van het probleem zal verminderen”, zegt Kochetkov.

Managing partner van het NSP-advocatenkantoor, Alexander Nektorov, is van mening dat sancties tegen de Moskouse Beurs en NCC in de praktijk niet alleen gevolgen zullen hebben voor dollars en euro's, maar ook voor de handel in andere valuta. Hij legt uit: Amerikaanse blokkeringssancties betekenen een verbod voor Amerikaanse correspondentbanken om schikkingen te treffen met NCC. Correspondentbanken van andere landen kunnen echter bang zijn voor secundaire sancties en ook de interactie met de Moskouse Beurs en de NCC stopzetten. “In feite zal de handelsbeperking niet alleen gevolgen hebben voor de dollar, maar ook voor de euro, de yuan, de Turkse lira enzovoort. De beurs en de NCC zullen alleen in roebels kunnen opereren”, zegt Nektorov.

De mening dat tegenpartijen uit andere landen de interactie met de Moskouse Beurs kunnen stopzetten, wordt gedeeld door Anton Namenov, senior partner van de Pen & Paper Bar Association. Hij merkt op dat Moskou Exchange, nadat het op de SDN-lijst was opgenomen, een “extreem giftige” tegenpartij werd vanuit het oogpunt van naleving van de sancties.

Het tegenovergestelde is echter ook mogelijk. Volgens Oleg Abelev, hoofd van de analytische afdeling van Ricom Trust Investment Company, kan China profiteren van de huidige situatie en een leidende positie innemen op de Russische valutamarkt. “Veel Chinese tegenpartijen zullen hoogstwaarschijnlijk bereid zijn om te werken, maar niet via grote Chinese banken, omdat voor deze banken een dergelijke samenwerking het risico met zich meebrengt dat er secundaire sancties worden opgelegd. Hoogstwaarschijnlijk zullen kleine Chinese banken bereid zijn om volgens dit schema te werken”, zegt hij.

Soevereine wisselkoers
Volgens Romanchuk zullen de vraag naar en het aanbod van de munt fundamenteel niet veranderen, dus zou de wisselkoers van de dollar en de euro ten opzichte van de roebel niet veel moeten veranderen als gevolg van het OFAC-besluit.

Maar er zullen nog andere gevolgen zijn. Onder hen noemt Romanchuk een stijging van de kosten en een stijging van het verschil tussen de aan- en verkoopkoersen van dollars en euro's bij banken. En bovendien - een toename van de transactievoorwaarden en de complicatie ervan: noch individuen, noch bedrijven zullen niet langer in staat zijn valuta te kopen bij de beurshandel. Daarom, zegt hij, zal de markt zich concentreren op banken, zal het volume ervan scherp afnemen en zullen de wisselkoersschommelingen toenemen.

“Hoewel de volatiliteit in de eerste weken kan toenemen, zullen de koersen van de roebel ten opzichte van de euro en de dollar bepaald blijven door de wereldmarkt. De verhouding tussen deze valuta’s en de yuan is het gevolg van actieve arbitrage door financile instellingen die toegang hebben tot buitenlandse markten. ”, zegt Isakov.

https://www.forbes.ru/inv(...)ursom-dollara-i-evro
  woensdag 12 juni 2024 @ 22:31:12 #13
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_213886150
Netjes, afstraffen die Kremlinmaffia. Laat ze maar gewoon de bitch van China worden. Massaal gas verkopen in ruil voor wat stuivers.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
  Overall beste user 2022 woensdag 12 juni 2024 @ 23:17:39 #14
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213886781
Bankruns in 5......4........3........
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_213886789
Weer niet werkende sancties?
  woensdag 12 juni 2024 @ 23:18:56 #16
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_213886795
Haha!

twitter
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
  woensdag 12 juni 2024 @ 23:24:48 #17
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_213886866
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2024 23:17 schreef Ulx het volgende:
Bankruns in 5......4........3........
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
pi_213887198
quote:
1s.gif Op woensdag 12 juni 2024 21:00 schreef Za het volgende:

[..]
Hoezo niet, de valuta handel daar in dollars en euros bedroeg 45% van de handel in vreemde valuta, eveneens hebben ze de koers voor dollars aangepast (ik neem aan hetzelfde voor de euro).
Andere BRICS landen kunnen volgen.

[ x ]
Ja....en wat heeft dat voor gevolgen voor ons?
pi_213887418
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 00:17 schreef Tijger_m het volgende:

Ja....en wat heeft dat voor gevolgen voor ons?
Dat er weinig mensen nog belangstelling zullen hebben aldaar om Euro's of dollars te kopen, en ze snel wegdoen, helemaal met de koers die sommige banken nu hanteren 1/200.

Als voorzitterschapsnatie van de BRICS, kunnen ze tevens invloed uitoefenen op de andere BRICS landen ten aanzien van de euro en dollar.
Helemaal nu China op 9 juni een zakelijke digitale yuan heeft geopend.
Ik lees ook (maar dat is wat onduidelijk) dat de overeenkomst tussen Saudi Arabie en de VS mbt de petrol dollar afgelopen weekend zou aflopen, ookal betrof het een mondelinge overeenkomst.

Misschien doet de euro het initieel beter nav dit, maar voor hoe lang met straks de goud gedekte BRICS en een stevig machtsblok hieromtrent.

China zal blijven handelen in dollars en Euro's, maar mogelijk minder of veel minder.
Het is gewoon niet bekend, zelfs analisten twijfelen heel erg over de gevolgen.

Kun je uitleggen waarom jij denkt dat het niets gaat uitmaken? Ik ben wel benieuwd. BVD
  Overall beste user 2022 donderdag 13 juni 2024 @ 03:27:54 #20
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213887466
Waarom zouden burgers van hun buitenlands geld af willen? De kans op hoge inflatie is erg groot. Dan kun je beter wat euro's en dollars hebben.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_213887655
Het enige wat dit betekent is wat al langer gaande is, Rusland vreet zichzelf kapot van binnenuit.
Daar heeft het de economie niet voor.

Inflatie zal exploderen en is het terug naar de “gouden tijden” van het Sovjet unie waar je 3 uur in de rij staat voor vlees wat er niet is als jij aan de beurt bent.
pi_213887730
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 05:29 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Het enige wat dit betekent is wat al langer gaande is, Rusland vreet zichzelf kapot van binnenuit.
Daar heeft het de economie niet voor.

Inflatie zal exploderen en is het terug naar de “gouden tijden” van het Sovjet unie waar je 3 uur in de rij staat voor vlees wat er niet is als jij aan de beurt bent.
Hmzzz, ik denk het niet.
pi_213887772
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 06:10 schreef Za het volgende:

[..]
Hmzzz, ik denk het niet.
Nou dan zal het zeker gebeuren. _O-
pi_213887776
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 06:10 schreef Za het volgende:

[..]
Hmzzz, ik denk het niet.
Denk het wel.
Papa China’s economie gaat richting recessie en gaat de klappen niet opvangen.
De rest van de Brics landen stelt niks voor, misschien over 100 jaar als we er met zijn allen nog zijn, maar daar zit geen toekomst in want de rest van de wereld gaat al decennia een andere kant op.

Rusland heeft zichzelf vastgebeten in een eigen gecreerd conflict, niet alleen met Oekrane maar ook maar veelal de rest van de wereld, daarmee bedoel ik de landen die er iets toe doen.

Het is een te groot land om compleet te isoleren, maar met een economie waar de benelux er al beter uit ziet, dat word niks.

Dat is zoiets als Belgi wat Frankrijk binnenvalt of Duitsland en daarna te maken krijgt met de rest van Europa.
pi_213888545
quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2024 21:18 schreef AgLarrr het volgende:
Ergo: importeren (via secondanten) wordt nog duurder tenzij ze Yuan gaan gebruiken. Dat zullen ze wel moeten, wat hun opties/handelspartners sterk zal beperken waardoor ze nog meer de bitch van China worden.

Zoiets?
Tja en wij zijn de bitch van de VS. Ik hoor helaas al sinds 2014 dat Rusland stuk is met een economie kleiner dan Luxemburg en BRICS geen zak voorstelt.

Sancties houden helaas geen tanks tegen. Wat ik wel merk is dat de Euro steeds minder waard word.
pi_213888772
Haha BRICS. Waarbij de twee grootste landen China en India zich aan het voorbereiden zijn om oorlog te voeren met elkaar over territoriale geschillen.
pi_213888800
Goed nieuws.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  donderdag 13 juni 2024 @ 09:10:17 #28
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_213888809
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 08:35 schreef Cherni het volgende:

[..]
Wat ik wel merk is dat de Euro steeds minder waard word.
ten opzichte van wat?

Merk zelf het omgekeerde eigenlijk. Maar zit nu vooral in Azie, en de euro sterkt juist aan tov Japan en Korea bijvoorbeeld.

En tegen de dollar doet de euro het ook niet slecht de laatste tijd....
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_213888855
quote:
2s.gif Op donderdag 13 juni 2024 09:10 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]
ten opzichte van wat?

Merk zelf het omgekeerde eigenlijk. Maar zit nu vooral in Azie, en de euro sterkt juist aan tov Japan en Korea bijvoorbeeld.

En tegen de dollar doet de euro het ook niet slecht de laatste tijd....
Stijgende prijzen. Alsof wij niet met inflatie te maken hebben. Het spijt me maar ik woon en leef in Nederland en daar moet ik mijn euro's besteden. En ik kan steeds minder doen met mijn euro's.
pi_213889031
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 03:27 schreef Ulx het volgende:
Waarom zouden burgers van hun buitenlands geld af willen? De kans op hoge inflatie is erg groot. Dan kun je beter wat euro's en dollars hebben.
Je kunt beter goud, aandelen, onroerendgoed of crypto hebben ipv euro's.
pi_213889057
quote:
7s.gif Op woensdag 12 juni 2024 20:06 schreef HSG het volgende:
En wat betekend dat voor ons?
Niets. Het betekent vooral dat Moskou het voor de eigen burgers moeilijker maakt hun zwakke roebels om te zetten in euro's en dollars.
Ik ben een kl ⭕⭕n van deze user
  donderdag 13 juni 2024 @ 09:38:57 #32
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_213889063
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 09:15 schreef Cherni het volgende:

[..]
Stijgende prijzen. Alsof wij niet met inflatie te maken hebben. Het spijt me maar ik woon en leef in Nederland en daar moet ik mijn euro's besteden. En ik kan steeds minder doen met mijn euro's.
Ah op die fiets. Zeker een issue. Maar ten opzichte van andere landen in de wereld doet de euro het best goed eigenlijk.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_213889068
Mooi zo, laat het maar compleet imploderen daar in Rusland. Hoe eerder er hopelijk een massale volksopstand komt daar.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  donderdag 13 juni 2024 @ 10:01:59 #34
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_213889398
HAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!! GENOT :D :D :D :D :D :D
twitter

twitter
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
pi_213889545
Dit is toch eigenlijk voordelig voor Rusland (& de BRICS landen). Het doel was toch om van de dollar af te komen?
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_213889547
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 10:17 schreef Discombobulate het volgende:
Dit is toch eigenlijk voordelig voor Rusland (& de BRICS landen). Het doel was toch om van de dollar af te komen?
De eigen roebel is niks meer waard.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_213889872
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 10:17 schreef Discombobulate het volgende:
Dit is toch eigenlijk voordelig voor Rusland (& de BRICS landen). Het doel was toch om van de dollar af te komen?
Ja en nee. Het kremlin wil af van de hegemonie van de dollar. Maar het gepeupel niet, want de eigen munt is een stuk volatieler. De normale burger spaart in buitenlandse valuta omdat dat veiliger is. Die worden nu nerveus. "Wat als ik dadelijk niet bij mijn euro-rekening kan, of dat deze geconfisqueerd wordt?"
  Overall beste user 2022 donderdag 13 juni 2024 @ 11:15:21 #38
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213890138
quote:
10s.gif Op donderdag 13 juni 2024 10:01 schreef Starhopper het volgende:
HAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!! GENOT :D :D :D :D :D :D
[ x ]
[ x ]
Goh....

quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2024 23:17 schreef Ulx het volgende:
Bankruns in 5......4........3........
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
  donderdag 13 juni 2024 @ 11:46:50 #39
172669 Papierversnipperaar
Cafene is ook maar een drug.
pi_213890505
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 10:17 schreef Discombobulate het volgende:
Dit is toch eigenlijk voordelig voor Rusland (& de BRICS landen). Het doel was toch om van de dollar af te komen?
Het doel was ook om voor een alternatieve monetaire munt te zorgen, maar alleen het eerste is gelukt. Voor Rusland. :+
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  donderdag 13 juni 2024 @ 11:47:31 #40
172669 Papierversnipperaar
Cafene is ook maar een drug.
pi_213890510
Dit is ook een manier om de oorlog te stoppen.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  Overall beste user 2022 donderdag 13 juni 2024 @ 11:58:41 #41
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213890644
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 10:17 schreef Discombobulate het volgende:
Dit is toch eigenlijk voordelig voor Rusland (& de BRICS landen). Het doel was toch om van de dollar af te komen?
Dat zeggen veel Bricsbewonderaars. Maar toen India besloot Russische olie in rupees te gaan betalen wilde Moskou toch liever dollars.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_213890688
@Za is gestopt met posten en is nu als een gek aan het proberen in te loggen op zijn bank.
  donderdag 13 juni 2024 @ 12:22:06 #43
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_213890936
_O-

twitter
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
pi_213890975
Dit zal ook in het nadeel van de VS zijn, aangezien er steeds meer landen in eigen valuta handelen en de dollar laten vallen. BRICS landen zijn er al mee bezig. Nieuwsberichten als dit werken ook niet in het voordeel van de VS:

Saudi Arabia's petro-dollar exit: A global finance paradigm shift

quote:
The financial world is bracing for a significant upheaval following Saudi Arabia's decision not to renew its 50-year petro-dollar deal with the United States, which expired on Sunday, 9 June, 2024.
quote:
The crucial decision to not renew the contract enables Saudi Arabia to sell oil and other goods in multiple currencies, including the Chinese RMB, Euros, Yen, and Yuan, instead of exclusively in US dollars. Additionally, the potential use of digital currencies like Bitcoin may also be considered.

This latest development signifies a major shift away from the petrodollar system established in 1972, when the US decoupled its currency from gold, and is anticipated to hasten the global shift away from the US dollar.
pi_213891056
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:25 schreef Antideeltje.. het volgende:
Dit zal ook in het nadeel van de VS zijn, aangezien er steeds meer landen in eigen valuta handelen en de dollar laten vallen. BRICS landen zijn er al mee bezig. Nieuwsberichten als dit werken ook niet in het voordeel van de VS:

Saudi Arabia's petro-dollar exit: A global finance paradigm shift
[..]
[..]

Dit soort berichten lees ik echt al zolang als ik op internet zit, zo'n 20 jaar ofzo. Ik zeg niet dat het niet gaat gebeuren maar wat mij betreft eerst zien dan geloven.
Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.
  Overall beste user 2022 donderdag 13 juni 2024 @ 12:31:09 #46
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213891058
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:25 schreef Antideeltje.. het volgende:
Dit zal ook in het nadeel van de VS zijn, aangezien er steeds meer landen in eigen valuta handelen en de dollar laten vallen. BRICS landen zijn er al mee bezig. Nieuwsberichten als dit werken ook niet in het voordeel van de VS:

Saudi Arabia's petro-dollar exit: A global finance paradigm shift
[..]
[..]

Ik betwijfel of SA zit te wachten op roebels.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_213891108
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 00:18 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Een Google Translate van een Russische website. Hoe kom je aan it soort links?
Je kunt je off topic oneliners ook posten zonder telkens hele lappen tekst te quoten.

Simpel figuur 8)7
  Overall beste user 2022 donderdag 13 juni 2024 @ 12:36:41 #48
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213891119
twitter


:D
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_213891129
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:30 schreef Ronald-Koeman het volgende:

[..]
Dit soort berichten lees ik echt al zolang als ik op internet zit, zo'n 20 jaar ofzo. Ik zeg niet dat het niet gaat gebeuren maar wat mij betreft eerst zien dan geloven.
Hou er in iedergeval rekening mee. Zelfs de mainstream en dat wil wel wat zeggen heeft het er steeds vaker over. Ik trek mij eigen plan wel waar ik mijn spaargeld in steek.


https://eenvandaag.avrotr(...)ersing-in-de-wereld/

De naviteit in de jaren 90 om Rusland en China als een geweldige ontwikkeling te zien werd ik ook uitgelachen. Inmiddels is wel duidelijk dat dit een slechte keuze was.
pi_213891349
quote:
10s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:22 schreef Starhopper het volgende:
_O-

[ x ]
Dit grafiekje is toch wel heel extreem ingezoomd om groter te doen lijken dan het is hoor. En een daling van 1-2% bij die meeste aandelen zou ik niet COLLAPSING noemen.

Helaas.
  donderdag 13 juni 2024 @ 13:24:45 #51
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_213891744
Modcheck?
pi_213891844
twitter
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_213891867
quote:
14s.gif Op donderdag 13 juni 2024 13:36 schreef Ali_boo het volgende:
[ x ]
Tweet zonder bron. Als je er een betrouwbare bron bij kan leveren: graag.
Ik ben een kl ⭕⭕n van deze user
pi_213891899
quote:
14s.gif Op donderdag 13 juni 2024 13:36 schreef Ali_boo het volgende:
[ x ]
Zelfs als de claim hier waar is volgt de conclusie van de tweeter daar helemaal niet uit. Wat is dit voor poep?
pi_213891952
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 13:41 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Zelfs als de claim hier waar is volgt de conclusie van de tweeter daar helemaal niet uit. Wat is dit voor poep?
Dan niet :6

A shift away from the US dollar is happening in real time, and investors must be ready

The US dollar’s dominance is in decline as Russia and Saudi Arabia eye the Chinese yuan for oil trades, and investors may need to begin to revise their long-term investment strategies, warns the CEO and founder of one of the world’s largest independent financial advisory and asset management companies, deVere Group.

https://finance.yahoo.com(...)ening-052445179.html
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
  Admin donderdag 13 juni 2024 @ 13:48:28 #56
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_213891970
Kappen met die hele lappen tekst,
er zijn nog mensen aan het discussieren.
Nooit je eigen topic om zeep helpen.
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
pi_213891980
quote:
10s.gif Op donderdag 13 juni 2024 13:46 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Dan niet :6

A shift away from the US dollar is happening in real time, and investors must be ready

The US dollar’s dominance is in decline as Russia and Saudi Arabia eye the Chinese yuan for oil trades, and investors may need to begin to revise their long-term investment strategies, warns the CEO and founder of one of the world’s largest independent financial advisory and asset management companies, deVere Group.

https://finance.yahoo.com(...)ening-052445179.html
Je bent gegaan van: DOLLAR DOMINANTIE IS VOORBIJ!!! naar: misschien in de toekomst gaat er wat gebeuren.
pi_213892022
quote:
10s.gif Op donderdag 13 juni 2024 13:46 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Dan niet :6

A shift away from the US dollar is happening in real time, and investors must be ready

The US dollar’s dominance is in decline as Russia and Saudi Arabia eye the Chinese yuan [b]for oil trades, and investors may need to begin to revise their long-term investment strategies, [/b]warns the CEO and founder of one of the world’s largest independent financial advisory and asset management companies, deVere Group.

https://finance.yahoo.com(...)ening-052445179.html
Voor deals met China. Dat is wat anders dan gesuggereerd werd. China zegt: we willen met de Yuan betalen. Dat betekent niet meteen dat olie voortaan overal in Yuan verhandeld wordt.
Ik ben een kl ⭕⭕n van deze user
  donderdag 13 juni 2024 @ 14:13:42 #59
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_213892258
Medvedev is weer viesmad _O-

twitter
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
  donderdag 13 juni 2024 @ 14:18:36 #60
110057 AgLarrr
Merck toch hoe sterck!
pi_213892286
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 08:35 schreef Cherni het volgende:

[..]
Tja en wij zijn de bitch van de VS. Ik hoor helaas al sinds 2014 dat Rusland stuk is met een economie kleiner dan Luxemburg en BRICS geen zak voorstelt.

Sancties houden helaas geen tanks tegen. Wat ik wel merk is dat de Euro steeds minder waard word.
Vanuit economisch oogpunt is de EU zeker geen bitch van de VS. Wij hebben een interne markt van 500mln pax + eigen sterke valuta.
"Ill fares the land, to hastening ills a prey;
Where wealth accumulates, and men decay"

- Oliver Goldsmith, The Deserted Village
  donderdag 13 juni 2024 @ 14:26:40 #61
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_213892346
quote:
7s.gif Op woensdag 12 juni 2024 20:06 schreef HSG het volgende:
En wat betekend dat voor ons?
Dat de russische bevolking nu het vertrouwen in de ruble zal verliezen, dit zijn hele rare maatregelen , die men neemt als de eigen munt instort

quote:
0s.gif Op woensdag 12 juni 2024 20:06 schreef Glazenmaker het volgende:
Goed nieuws. Ze doen hier iets wat pijn doet, anders hadden ze dit jaren terug al gedaan.
dit gaat de bevolking niet leuk vinden
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_213892356
quote:
17s.gif Op donderdag 13 juni 2024 13:48 schreef yvonne het volgende:
Kappen met die hele lappen tekst,
er zijn nog mensen aan het discussieren.
Nooit je eigen topic om zeep helpen.
Ik heb al 4 maal verzocht middels TR en in Feedback, of de onzin van anderen, om hele lappen tekst te quoten en te voorzien van 1 off topic oneliner gecorrigeerd kan worden. Maar die rotzooi blijft gewoon staan.
  donderdag 13 juni 2024 @ 14:28:21 #63
168804 Buitendam
Commissaris.
pi_213892358
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 14:18 schreef AgLarrr het volgende:

[..]
Vanuit economisch oogpunt is de EU zeker geen bitch van de VS. Wij hebben een interne markt van 500mln pax + eigen sterke valuta.
Als al dat extreemrechtse Nexit/Brexit/Dexit/Frexit tuig nou eens zou snappen wat de mogelijkheden van een florerend Europa voor Europeanen zou kunnen betekenen.
Dit, dus.
  donderdag 13 juni 2024 @ 14:30:45 #64
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_213892373
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 14:28 schreef Buitendam het volgende:

[..]
Als al dat extreemrechtse Nexit/Brexit/Dexit/Frexit tuig nou eens zou snappen wat de mogelijkheden van een florerend Europa voor Europeanen zou kunnen betekenen.
niet zou betekenen , maar betekend en voor nederland in het bijzonder , ons BNP ging wandelend door de triljard euro
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 13 juni 2024 @ 14:31:55 #65
168804 Buitendam
Commissaris.
pi_213892382
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 14:30 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
niet zou betekenen , maar betekend en voor nederland in het bijzonder , ons BNP ging wandelend door de triljard euro
Ja, op dit moment. Maar de voorstanders van uittreding, als zij dat op dit moment zouden begrijpen.
Dit, dus.
pi_213892414
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 14:28 schreef Za het volgende:

[..]
Ik heb al 4 maal verzocht middels TR en in Feedback, of de onzin van anderen, om hele lappen tekst te quoten en te voorzien van 1 off topic oneliner gecorrigeerd kan worden. Maar die rotzooi blijft gewoon staan.
Maak een kop waarover het artikel gaat.
Zet daarna die gigantische lap tekst onder een spoiler.

Probleem opgelost ^O^
  Admin donderdag 13 juni 2024 @ 14:38:31 #67
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_213892442
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 14:28 schreef Za het volgende:

[..]
Ik heb al 4 maal verzocht middels TR en in Feedback, of de onzin van anderen, om hele lappen tekst te quoten en te voorzien van 1 off topic oneliner gecorrigeerd kan worden. Maar die rotzooi blijft gewoon staan.
ik heb toch heel wat verwijderd.
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
pi_213892543
Maar goed is de dollar nu flink aan het devalueren dat we met onze euros goedkopere olie kunnen kopen. Nee nog steeds niet.

De hyperinflatie van de roebel zit er natuurlijk ook aan te komen. De rente staat er al op 16%.

Ik heb medelijden met de gendoctrineerde Russische burgers die door Poetin weer eens in een volgende miserabele situatie gestort worden.
pi_213892550
quote:
17s.gif Op donderdag 13 juni 2024 14:38 schreef yvonne het volgende:

ik heb toch heel wat verwijderd.
Ik zie het. Thanks🌷
pi_213892589
quote:
14s.gif Op donderdag 13 juni 2024 13:36 schreef Ali_boo het volgende:
[ x ]
Ik kan niet terugvinden dat het een 50 jarige overeenkomst betrof.

Deze bewering vind ik alleen terug bij Bitcoin handelaren.

Mocht je meer info hebben graag, ze handelen sowieso al een poosje niet meer uitsluitend in dollars.
  Overall beste user 2022 donderdag 13 juni 2024 @ 15:12:48 #71
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213892754
Er is volgens mij nooit zo'n overeenkomst geweest. Het was defacto de standaard. En ik hoor al decennia dat dat op het einde loopt.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
  Overall beste user 2022 donderdag 13 juni 2024 @ 15:15:07 #72
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213892775
En tot ziens Rusland, het was niet leuk je gekend te hebben. Vazalstaat van Xi.

twitter
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
  donderdag 13 juni 2024 @ 15:38:17 #73
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_213892981
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 15:15 schreef Ulx het volgende:
En tot ziens Rusland, het was niet leuk je gekend te hebben. Vazalstaat van Xi.

[ x ]
:D
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
pi_213893010
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 08:35 schreef Cherni het volgende:

[..]
Tja en wij zijn de bitch van de VS. Ik hoor helaas al sinds 2014 dat Rusland stuk is met een economie kleiner dan Luxemburg en BRICS geen zak voorstelt.

Sancties houden helaas geen tanks tegen. Wat ik wel merk is dat de Euro steeds minder waard word.
Dat dus.
pi_213893029
It’s obvious that most Chinese companies prefer not to risk losing access to Western markets for the sake of access to the Russian market. Moscow has become dependent on Chinese supplies, and it would now be extremely difficult to find a replacement. Diversifying its international trading partners is all but impossible for Russia because of Western sanctions: not just because of the restrictions, but because often those countries that have not imposed sanctions do not have the goods that Moscow wants.

There are also limits to cross-border payments. China is not seeking to help Russia by increasing the role of the ruble in transactions between the two countries, and Chinese banks have been tightening compliance requirements for many Russian companies.

At the same time, Beijing of course welcomes the increased use of Chinese payment systems. Western sanctions against Russia have allowed China to thoroughly test these systems, making them more flexible and easier to use. It’s not a panacea for Russia’s payment problems, nor does it do much harm to the U.S. dollar, but it does weaken the impact of sanctions.

https://carnegieendowment(...)-russia-yuan?lang=en
pi_213893153
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 14:28 schreef Za het volgende:

[..]
Ik heb al 4 maal verzocht middels TR en in Feedback, of de onzin van anderen, om hele lappen tekst te quoten en te voorzien van 1 off topic oneliner gecorrigeerd kan worden. Maar die rotzooi blijft gewoon staan.
Geen idee of je dit leest, want ik denk dat ik nog steeds op negeer sta bij je maar ik heb een serieuze tip: als je lappen tekst uit een bron post, post ze dan als quote. Als iemand dat dan citeert wordt niet de hele lap tekst meegeciteerd. Probleem opgelost.
Ik ben een kl ⭕⭕n van deze user
pi_213893270
Hoe de acties van n man uiteindelijk een heel land en haar bevolking plat kan leggen.
Dit is gewoon triest. In en in triest.

Voordeel is wel dat de oorlog straks gauw over is omdat Rusland haar manschappen niet meer kan betalen, bevoorraden en bewapenen.
Nadeel is wel dat die trippy generaal met zijn nuke dreiging wel eens een coupe kan plegen en cht op het knopje kan drukken.
Google is your friend, abuse your friends
  donderdag 13 juni 2024 @ 16:14:22 #78
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_213893287
quote:
15s.gif Op donderdag 13 juni 2024 16:12 schreef Metalfrost het volgende:
Hoe de acties van n man uiteindelijk een heel land en haar bevolking plat kan leggen.
Dit is gewoon triest. In en in triest.

Voordeel is wel dat de oorlog straks gauw over is omdat Rusland haar manschappen niet meer kan betalen.
de doden hoeven ze niet te betalen en of ze de levenden betalen dat vraag ik me af
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_213893290
quote:
15s.gif Op donderdag 13 juni 2024 16:12 schreef Metalfrost het volgende:
Hoe de acties van n man uiteindelijk een heel land en haar bevolking plat kan leggen.
Dit is gewoon triest. In en in triest.

Voordeel is wel dat de oorlog straks gauw over is omdat Rusland haar manschappen niet meer kan betalen.
Poetin is de cumulatie van de ellende dat het Russische volk heet. Het is tijd om de Rus te vernederen en uit te kleden als waarschuwing naar andere barbaarse, agressieve volkeren.
pi_213893323
quote:
0s.gif Op [url=https://forum.fok.nl/topic/2712219/2[quote]0s.gif [b]Op donderdag 13 juni 2024 16:14 schreef Confetti het volgende:

[..]
Poetin is de cumulatie van de ellende dat het Russische volk heet. Het is tijd om de Rus te vernederen en uit te kleden als waarschuwing naar andere barbaarse, agressieve volkeren.
Je vergeet dat Rusland een federatie is van allerlei verschillende soorten volkeren ondergebracht in de staat die Rusland heet.
De 'andere barbaarse, agressieve volkeren' hebben zijzelf wel.
Google is your friend, abuse your friends
  Overall beste user 2022 donderdag 13 juni 2024 @ 16:51:10 #81
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213893605
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 08:35 schreef Cherni het volgende:

[..]
Tja en wij zijn de bitch van de VS. Ik hoor helaas al sinds 2014 dat Rusland stuk is met een economie kleiner dan Luxemburg en BRICS geen zak voorstelt.

Sancties houden helaas geen tanks tegen. Wat ik wel merk is dat de Euro steeds minder waard word.
Je zult van het minder waard worden van de roebel minder merken als je die niet gebruikt. Maar de Russen zelf merken het wel. De inflatie staat nu al op zo'n 8-9%. Poetin kan kiezen tussen interen op bezit, maar da's niet zo handig op de lange termijn, of hele vervelende maatregelen nemen met een morrend thuisfront als gevolg. Dat is ook niet zo handig. Zeker niet als de oorlog totaal niet opschiet. Als veel gewone Russen in de grote steden in de portemonnee geraakt gaan worden zou ik zeggen all bets are off.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
  donderdag 13 juni 2024 @ 17:16:45 #82
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_213893912
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 16:51 schreef Ulx het volgende:

[..]
Je zult van het minder waard worden van de roebel minder merken als je die niet gebruikt. Maar de Russen zelf merken het wel. De inflatie staat nu al op zo'n 8-9%. Poetin kan kiezen tussen interen op bezit, maar da's niet zo handig op de lange termijn, of hele vervelende maatregelen nemen met een morrend thuisfront als gevolg. Dat is ook niet zo handig. Zeker niet als de oorlog totaal niet opschiet. Als veel gewone Russen in de grote steden in de portemonnee geraakt gaan worden zou ik zeggen all bets are off.
Ruzzia staat op 8 9 % , Turkije op 50 % rente , China is ook de rente aan het verhogen wegens de vastgoed en banken problemen, laten we maar niet over Brazilie praten met die idioot
En Zuid Afrika is het ergst corrupte land in Afrika
https://www.bnr.nl/nieuws(...)topie-en-lachwekkend
Moeten die oplichters samen een stabiele wereldmunt gaan maken >???????????????

Over divergerende economieen gesproken 8)7 8)7 :W _O-
en wij maar zeuren over Griekenland of Italie
Nederland wordt ieder jaar sterker in de Euro familie door dit verschijnsel , we nemen als het moet heel Europa op sleeptouw

quote:
Economie China en Brazili te zwak voor BRICS-munt, 'utopie en lachwekkend'
Auteur: Julian Verbeek
De BRICS-landen - Brazili, Rusland, India, China en Zuid-Afrika - vrezen dat de VS haar dollar inzet als economisch wapen, omdat hun schulden in die munt worden gerekend.
Daarom werd bij de BRICS-top van deze week het idee van een gezamenlijke munt geopperd.

Macro-econoom Edin Mujagic ziet er geen heil in. 'Neem de verschillen tussen Brazili en China.
Daarmee vergeleken zijn de eurolanden echt zo homogeen als het maar kan.'
quote:
Mujagic ziet meerdere redenen waarom zo'n BRICS-munt er niet kan komen. 'Om te beginnen moet het een munt zijn van een sterke economie.

En China is dat niet, en hetzelfde geldt voor Rusland en Brazili.'
Daarnaast vereist een munteenheid ook gezamenlijk beleid. 'Bijvoorbeeld rentebeleid', geeft hij als voorbeeld. 'Maar gezien de grote verschillen is het onmogelijk om n rente vast te stellen die goed is voor zowel Brazili als China.'


[ Bericht 9% gewijzigd door michaelmoore op 13-06-2024 17:23:41 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_213894434
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 14:28 schreef Za het volgende:

[..]
Ik heb al 4 maal verzocht middels TR en in Feedback, of de onzin van anderen, om hele lappen tekst te quoten en te voorzien van 1 off topic oneliner gecorrigeerd kan worden. Maar die rotzooi blijft gewoon staan.
Mimimimimi :'(
pi_213894480
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 17:16 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

En Zuid Afrika is het ergst corrupte land in Afrika
Nee, dat zijn Somalie en Zuid-Sudan. Ook Libi, Sudan, Democratische Republiek Congo, Tsjaad, Burundi, Eritrea, Congo, Zimbabwe, CAR, Nigeria, Mozambique, Oeganda, Kameroen, Mali, Gabon, Mauretanie, Djibouti, Togo, Kenia, Niger, Angola, Malawi, Sierra Leone, Egypte, Algerije, Zambia, Gambia, Ethiopie, Marokko, Lesotho, Tunesie, Tanzania en Ivoorkust scoren slechter op de CPI. Eigenlijk is Zuid-Afrika een van de minst corrupte Afrikaanse landen.
Ik ben een kl ⭕⭕n van deze user
  donderdag 13 juni 2024 @ 18:13:52 #85
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_213894494
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 18:12 schreef recursief het volgende:

[..]
Nee, dat zijn Somalie en Zuid-Sudan. Ook Libi, Sudan, Democratische Republiek Congo, Tsjaad, Burundi, Eritrea, Congo, Zimbabwe, CAR, Nigeria, Mozambique, Oeganda, Kameroen, Mali, Gabon, Mauretanie, Djibouti, Togo, Kenia, Niger, Angola, Malawi, Sierra Leone, Egypte, Algerije, Zambia, Gambia, Ethiopie, Marokko, Lesotho, Tunesie, Tanzania en Ivoorkust scoren slechter op de CPI. Eigenlijk is Zuid-Afrika een van de minst corrupte Afrikaanse landen.
ik heb meer vertrouwen in Bitcoin dan al die print gelden
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_213894514
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 18:13 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
ik heb meer vertrouwen in Bitcoin dan al die print gelden
Je bewering dat Z-A "het ergst corrupte land van Afrika" is klopt niet eens een heel klein beetje. Daar ging het om, niet om geldpersen of Bitcoin.

[ Bericht 0% gewijzigd door recursief op 13-06-2024 19:06:02 ]
Ik ben een kl ⭕⭕n van deze user
pi_213894768
quote:
15s.gif Op donderdag 13 juni 2024 16:12 schreef Metalfrost het volgende:
Hoe de acties van n man uiteindelijk een heel land en haar bevolking plat kan leggen.
Dit is gewoon triest. In en in triest.

Voordeel is wel dat de oorlog straks gauw over is omdat Rusland haar manschappen niet meer kan betalen, bevoorraden en bewapenen.
Nadeel is wel dat die trippy generaal met zijn nuke dreiging wel eens een coupe kan plegen en cht op het knopje kan drukken.
Poetin is een symptoom van het Russische volk en cultuur. Je kunt het regime, waar hij het uithangbord van is, daar niet los van zien.
  donderdag 13 juni 2024 @ 19:35:55 #88
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_213895295
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 18:45 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]
Poetin is een symptoom van het Russische volk en cultuur. Je kunt het regime, waar hij het uithangbord van is, daar niet los van zien.
Poetin is in doen en laten niet anders dan Stalin

Stalin die vermoorde zelfs de familie van zijn huishoudelijk personeel
Stalin was knettergek die laatste jaren voor zijn dood in totale eenzaamheid
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  Overall beste user 2022 donderdag 13 juni 2024 @ 20:42:58 #91
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213896246
twitter
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_213896379
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 20:40 schreef Za het volgende:
[ x ]
Daar gaan we weer met een stevig potje (Russische?) desinformatie. Door dit in dit topic te posten suggereer je dat er verband is met het stilleggen van de handel in euro's en dollars door Rusland. De werkelijkheid is dat het geen drol met elkaar te maken heeft. Die "petrodollar" vloeide voor uit een handelsovereenkomst tussen de USA en Saudi-Arabie die in 1974 werd gesloten met een looptijd van 50 jaar. Die overeenkomst loopt nu af en wordt niet verlengd. Maar nogmaals: er is nul komma nul verband met de maatregelen die Moskou tegen haar eigen burgers neemt.
Ik ben een kl ⭕⭕n van deze user
  Moderator donderdag 13 juni 2024 @ 21:59:13 #94
236264 crew  capricia
pi_213897160
Schijnt toch wel redelijk paniek in Rusland te zijn.

twitter
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_213897606
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 20:38 schreef Za het volgende:
[ x ]
Dit was ook het doel toch
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
  donderdag 13 juni 2024 @ 22:37:55 #96
172669 Papierversnipperaar
Cafene is ook maar een drug.
pi_213897755
quote:
14s.gif Op donderdag 13 juni 2024 20:45 schreef Za het volgende:
RFK jr:

[ x ]

Hear, hear.
Rusland gaat zich financieel volledig overleveren aan de Chinese centrale bank?
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_213898111
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 15:15 schreef Ulx het volgende:
En tot ziens Rusland, het was niet leuk je gekend te hebben. Vazalstaat van Xi.

[ x ]
En dat zie ik als groot risico op de lange termijn. Terug naar een bipolaire wereld maar nu met een grondstoffenrijk Rusland als Chinees satelietstaatje. Hopelijk wordt daar al hier en daar over nagedacht. Ideaal zou zijn om Rusland op korte termijn terug het hok in te trappen en op de middelange termijn aan het westen te binden cq. bij China vandaan te houden.
Representant van het failliet van de westerse liberale maatschappij
pi_213898151
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 16:14 schreef Confetti het volgende:

[..]
Poetin is de cumulatie van de ellende dat het Russische volk heet. Het is tijd om de Rus te vernederen en uit te kleden als waarschuwing naar andere barbaarse, agressieve volkeren.
Het verdrag van Versailles heeft laten zien dat dit goed werkt. Not.
Representant van het failliet van de westerse liberale maatschappij
pi_213898533
quote:
82s.gif Op donderdag 13 juni 2024 23:16 schreef stavromulabeta het volgende:

[..]
Het verdrag van Versailles heeft laten zien dat dit goed werkt. Not.
Verschil met toen is dat Duitsland ongezien kon werken aan de wederopbouw van de krijgsmacht.

Iets wat tegenwoordig dmv satellieten niet meer mogelijk is.
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_213899351
quote:
82s.gif Op donderdag 13 juni 2024 23:16 schreef stavromulabeta het volgende:

[..]
Het verdrag van Versailles heeft laten zien dat dit goed werkt. Not.
Er zijn nogal wat verschillen tussen het Duitsland van toen en het Rusland van nu, waardoor je die situaties niet zomaar met mekaar kan vergelijken.
pi_213900003
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 07:54 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]
Er zijn nogal wat verschillen tussen het Duitsland van toen en het Rusland van nu, waardoor je die situaties niet zomaar met mekaar kan vergelijken.
Zoals?

En zelfs al zijn er verschillen, dan lijkt het me moreel niet correct om een land nog generaties lang onder de duim te houden en te kleineren. Even afgezien van hoe je praktisch dat wil en tegen welke kosten.
Representant van het failliet van de westerse liberale maatschappij
  vrijdag 14 juni 2024 @ 09:39:41 #102
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_213900379
Deze juf is echt knettergek
we weten dat Ruzzia financieel klem zit , maar om nu van corrupte russen te vragen om het stelen omgekeerd te gaan doen nee, echt niet

Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_213900443
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 23:11 schreef stavromulabeta het volgende:

[..]
En dat zie ik als groot risico op de lange termijn. Terug naar een bipolaire wereld maar nu met een grondstoffenrijk Rusland als Chinees satelietstaatje. Hopelijk wordt daar al hier en daar over nagedacht. Ideaal zou zijn om Rusland op korte termijn terug het hok in te trappen en op de middelange termijn aan het westen te binden cq. bij China vandaan te houden.
Die grondstoffen kan je ook elders betrekken, het is niet zo dat die alleen in Rusland voorkomen. Russen zijn geen betrouwbare handelspartner en zullen dat in de komende 100 jaar ook niet zijn. Trekken aan een dood paard
lijkt me onverstandig. Terug naar een bipolaire wereld is ook geen probleem, schept misschien zelfs meer duidelijkheid en daardoor minder onzekerheid.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  Overall beste user 2022 vrijdag 14 juni 2024 @ 10:22:09 #104
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213900891
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 23:11 schreef stavromulabeta het volgende:

[..]
En dat zie ik als groot risico op de lange termijn. Terug naar een bipolaire wereld maar nu met een grondstoffenrijk Rusland als Chinees satelietstaatje. Hopelijk wordt daar al hier en daar over nagedacht. Ideaal zou zijn om Rusland op korte termijn terug het hok in te trappen en op de middelange termijn aan het westen te binden cq. bij China vandaan te houden.
Hoe had je dat in gedachten? Pijpleidingen voor Russisch gas naar Europa aanleggen en zorgen dat wij hun grootse afnemer zijn zodat ze ons geen loer proberen te draaien omdat dat economische zelfmoord zou zijn?

Ik kan me vergissen, maar hebben we dat niet al een keer geprobeerd?
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_213901077
twitter
pi_213901223
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 10:22 schreef Ulx het volgende:

[..]
Hoe had je dat in gedachten? Pijpleidingen voor Russisch gas naar Europa aanleggen en zorgen dat wij hun grootse afnemer zijn zodat ze ons geen loer proberen te draaien omdat dat economische zelfmoord zou zijn?

Ik kan me vergissen, maar hebben we dat niet al een keer geprobeerd?
Nee, de Duitsland anno 1945-aanpak. Gedwongen hervormen, zorgen voor een democratische regering en rechtstaat, stabiele instituties en collectief afrekenen met het verleden. En daarna met een schone lei opnieuw beginnen.
Representant van het failliet van de westerse liberale maatschappij
  Overall beste user 2022 vrijdag 14 juni 2024 @ 10:48:29 #107
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213901273
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 10:45 schreef stavromulabeta het volgende:

[..]
Nee, de Duitsland anno 1945-aanpak. Gedwongen hervormen, zorgen voor een democratische regering en rechtstaat, stabiele instituties en collectief afrekenen met het verleden. En daarna met een schone lei opnieuw beginnen.
Dan moet je het land wel eerst veroveren.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_213901350
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 08:58 schreef stavromulabeta het volgende:

[..]
Zoals?

En zelfs al zijn er verschillen, dan lijkt het me moreel niet correct om een land nog generaties lang onder de duim te houden en te kleineren. Even afgezien van hoe je praktisch dat wil en tegen welke kosten.
Duitsland was in de aanloop naar WO I zo'n beetje de grondlegger van de sociaaldemocratie zoals we die heden ten dage in Europa kennen. Rusland is al sinds mensenheugenis een oorlogszuchtige dictatuur bevolkt door een misdadig barbarenvolk.

Het Russische gevaar kan alleen beperkt worden door het dat volk op demografisch en economisch vlak zo goed als onmogelijk te maken om oorlog te voeren.
pi_213901490
Rusland was op een redelijke weg naar een sociale democratie na het uit elkaar vallen totdat Poetin de macht gegrepen heeft.
  vrijdag 14 juni 2024 @ 12:06:37 #110
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_213902224
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 11:22 schreef Origami94 het volgende:

[..]
Aldus Baudet knuffelaar Nikonlover
Dat was inderdaad in de Nikonlover tijd. Nu ben ik Starhopper en weet ik beter :)
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
pi_213902281
quote:
84s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 12:06 schreef Starhopper het volgende:

[..]
Dat was inderdaad in de Nikonlover tijd. Nu ben ik Starhopper en weet ik beter :)
Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald.🥸
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  vrijdag 14 juni 2024 @ 12:11:13 #112
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_213902295
quote:
14s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 12:10 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald.🥸
Yes!
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
pi_213903844
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 11:04 schreef Basp1 het volgende:
Rusland was op een redelijke weg naar een sociale democratie na het uit elkaar vallen totdat Poetin de macht gegrepen heeft.
Rusland zal nooit een functionerende democratie worden, daar is het Russische volk mentaal en cultureel nu eenmaal niet toe in staat.
pi_213904142
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 14:12 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]
Rusland zal nooit een functionerende democratie worden, daar is het Russische volk mentaal en cultureel nu eenmaal niet toe in staat.
Dan zouden alle andere Europese landen met hun mentale en culturele achtergrond ook nooit democratisch geworden kunnen zijn. :D

Als een volk vanaf hun geboorte met de paplepel staats of geloof propaganda krijgt dan wordt het idd moeilijk om na hun puberteit nog humanistische en democratische waardes bij te brengen...
  Overall beste user 2022 vrijdag 14 juni 2024 @ 16:10:00 #115
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213905676
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 14:12 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]
Rusland zal nooit een functionerende democratie worden, daar is het Russische volk mentaal en cultureel nu eenmaal niet toe in staat.
Vooral als ze een koloniaal rijk blijven. Het zou beter zijn als het land uit elkaar dondert.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_213907611
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 14:29 schreef Basp1 het volgende:

[..]
Dan zouden alle andere Europese landen met hun mentale en culturele achtergrond ook nooit democratisch geworden kunnen zijn. :D

Als een volk vanaf hun geboorte met de paplepel staats of geloof propaganda krijgt dan wordt het idd moeilijk om na hun puberteit nog humanistische en democratische waardes bij te brengen...
De rest van Europa heeft zijn feodale systemen, dictaturen, totalitaire systemen enz. al lang geleden bij het grof vuil gezet, de Russen blijven er maar in volharden.
  vrijdag 14 juni 2024 @ 18:51:48 #117
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_213907644
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 18:48 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]
De rest van Europa heeft zijn feodale systemen, dictaturen, totalitaire systemen enz. al lang geleden bij het grof vuil gezet, de Russen blijven er maar in volharden.
Ruzzia heeft nooit anders gekend , die tsaren familie wat dat was ook geen best volk he, feestvieren in St Petersburg terwijl het volk honger leed , dat hebben ze met de dood moeten bekopen, geen wonder dat het communisme aansloeg toen
https://historiek.net/nicolaas-ii-tsaar-rusland-romanovs/68006/
allemaal ratten

Rusland heeft veel oorlogen verloren daar hoor je geen rus meer over , allemaal door de absolute wanorde, dronkenschap en corruptie
en Raspoetin was de ergste rat

Het is angstwekkend die overeenkomsten met nu
https://p-magazine.com/nl(...)raspoetin-van-poetin



quote:
Wie heeft de Romanovs verraden?
De ondergang van de Russische Romanov-dynastie, in het revolutiejaar 1917, wordt vanouds voor een belangrijk deel toegeschreven aan de legendarische 'intrigant' Grigori ('Grishka') Raspoetin.23 okt 2023
quote:
Eerste Wereldoorlog en ondergang

Grigori Raspoetin
Nicolaas II voerde tijdens zijn regeerperiode twee oorlogen: de Russisch-Japanse Oorlog (1904-1905), die door Rusland verloren werd, en de Eerste Wereldoorlog.
Met name de Eerste Wereldoorlog vormde een katalysator in het proces dat uitliep op de Russische Revolutie. De Russische verliezen qua mankracht (begin 1917 al zes miljoen), maar ook de voedseltekorten waren dramatisch en de roep om het beindigen van de oorlog klonk steeds luider. Een cruciaal moment was de keuze van Nicolaas II om in de zomer van 1915 zelf opperbevelhebber van het Russische leger te worden.


quote:
Van alle Russische tsaren is de allereerste, Iwan IV 'de Verschrikkelijke', wellicht de beruchtste. Vooral vanwege zijn wreedheden.

Precies 475 jaar geleden werd hij tsaar.
Daarvoor was hij grootvorst van Moskou maar 'tsaar', net als 'keizer' afgeleid van 'ceasar', vond de 17-jarige beter passen.18 jan 2022


[ Bericht 16% gewijzigd door michaelmoore op 15-06-2024 14:43:56 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_213973736
Sinds die dag:

twitter


De euro:

pi_213973926
quote:
1s.gif Op woensdag 19 juni 2024 16:54 schreef Za het volgende:
Sinds die dag:

[ x ]

De euro:

[ afbeelding ]
Sinds die dag, sinds de aanval op de Oekrane en de ingestelde sancties vind er al geen wisselkoers prijsvorming door de markt plaats. :D
  Overall beste user 2022 woensdag 19 juni 2024 @ 17:17:05 #120
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_213974030
quote:
1s.gif Op woensdag 19 juni 2024 16:54 schreef Za het volgende:
Sinds die dag:

[ x ]

De euro:

[ afbeelding ]
Het zal best. Ze kunnen er van maken wat ze willen aangezien het toch niet realistisch hoeft te zijn.
Deden ze voor de val van de muur ook.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_213974174
quote:
1s.gif Op woensdag 19 juni 2024 16:54 schreef Za het volgende:
Sinds die dag:

[ x ]

De euro:

[ afbeelding ]
Tja, wat is het volume in die markten nog? Zal niet veel zijn als je de handel verbiedt. Rusland kan de koers net zo hard manipuleren als ze zelf willen.
Ik ben een kl ⭕⭕n van deze user
  woensdag 19 juni 2024 @ 17:38:43 #122
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_213974292
quote:
7s.gif Op woensdag 12 juni 2024 20:06 schreef HSG het volgende:
En wat betekend dat voor ons?
Betekend?
pi_213974878
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2024 18:51 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
Ruzzia heeft nooit anders gekend , die tsaren familie wat dat was ook geen best volk he, feestvieren in St Petersburg terwijl het volk honger leed , dat hebben ze met de dood moeten bekopen, geen wonder dat het communisme aansloeg toen
https://historiek.net/nicolaas-ii-tsaar-rusland-romanovs/68006/
allemaal ratten

Rusland heeft veel oorlogen verloren daar hoor je geen rus meer over , allemaal door de absolute wanorde, dronkenschap en corruptie
en Raspoetin was de ergste rat

Het is angstwekkend die overeenkomsten met nu
https://p-magazine.com/nl(...)raspoetin-van-poetin

[ afbeelding ]
[..]
[..]
[..]

Ach ze hebben in ieder geval Turkije in het verleden flink lopen kontschoppen. Maar zegt dat niet te hard vanwege al die Turkije-liefhebbers hier.
mon citoyens vous serez unis.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')