Wat voor regenpijp heb je? Die plastic dingen zijn met een gewone handzaag echt perfect door te zagen en helemaal niet spannend/lastigquote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:35 schreef Doedezemaar het volgende:
De regenton hier moet nog steeds aangesloten worden, maar de bijgeleverde slang van de regenpijp naar de ton is veel te kort en we hebben geen zaag en we durven sowieso niet in de regenpijp te zagen, dus ik denk dat dat ding nog jaren in de schuur blijft liggen. De bijgeleverde sokkel leek ons niet stabiel genoeg, dus we hebben een stapel grote tegels neergelegd waar hij op moet komen te staan.
Straks bij de nieuwe kas gaan we er ook wel 1 (of 2) neerzetten, daar verwacht ik minder gedoe
Ah. Dank je. Dat scheelt mij weer uitzoekwerkquote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:55 schreef Puala het volgende:
[..]
Er zijn pompen te koop voor als je de tuinslang er aan wilt hangen, op gewoon de normale druk lukt dat niet
Hoe ga je er water in laten lopen? Als dat in een bestaande vertikale hemelwaterafvoer is (da's handig), koopt er dan een vulautomaat bij:quote:Op vrijdag 14 juni 2024 08:29 schreef Pisces29 het volgende:
Heeft er iemand hier misschien een regenton en bevalt het? En waar moet ik op letten bij het aanschaffen?
Tuinslang aan de regenton gaat prima. Je kan er geen sproeier ofzoiets op aansluiten maar een druppelslang/zweetslang geschikt voor lage druk gaat wel prima.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:55 schreef Puala het volgende:
[..]
Er zijn pompen te koop voor als je de tuinslang er aan wilt hangen, op gewoon de normale druk lukt dat niet
Wat zijn de voorwaarden voor die subsidie? Wij willen als we onze oprit aanpakken het regenwater af laten voeren naar een sloot omdat we niet weten hoe het nu allemaal onder de grond loopt en of dat nog functioneert. Ik had er niet bij stilgestaan dat dit zou kunnen vallen onder het afkoppelen van regenwater.quote:Op zaterdag 15 juni 2024 09:30 schreef Seven. het volgende:
Wij hebben het regenwater bijna volledig afgekoppeld (en daar krijgen we 917 euro subsidie voor). In ons geval loopt het regenwater van het huis en de schuur de wadi in. Als de wadi vol zit, dan voert het af op de drainagebuis die er een meter onder loopt en die voert rechtstreeks af op de beek achter ons huis.
Alleen op het erkerdakje komt nog een regentonnetje en dan zijn we helemaal afgekoppeld:
[ afbeelding ]
De regenpijp zelf koppelen we dan van het riool af. De overloop laten we gewoon uitstromen op de tuin en dan wil ik nog een druppelslang kopen om de zijtuin te wateren vanuit de regenton.
Je moet in Apeldoorn foto's doorsturen en aantal m2 van je dak doorgeven. Op basis van ondergrondse of bovengrondse oplossing, krijg je dan per m2 afgekoppeld een bedrag toegekend.quote:Op zaterdag 15 juni 2024 09:53 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Wat zijn de voorwaarden voor die subsidie? Wij willen als we onze oprit aanpakken het regenwater af laten voeren naar een sloot omdat we niet weten hoe het nu allemaal onder de grond loopt en of dat nog functioneert. Ik had er niet bij stilgestaan dat dit zou kunnen vallen onder het afkoppelen van regenwater.
Bij mij heeft de strategie van elke week schoffelen niet gewerkt (heb ik een jaar geprobeerd, uiteindelijk was het weer een veld vol heermoes). Wat wel heeft gewerkt is om heel dikke hopen heermoes te laten liggen. Licht wegnemen is de meest effectieve methode die ik heb ontdekt om heermoes te bestrijden. Niet dat het dan ineens weg is, maar het groeit minder in bossen en andere planten krijgen meer een kans, zeker als je nieuwe sprieten heermoes die opkomen braaf weghaalt.quote:Op zaterdag 15 juni 2024 10:37 schreef miss_sly het volgende:
Ik heb trouwens een nieuwe tactiek in de strijd tegen heermoes ingezet. Ik maak bepaalde plekken met de hand eerst goed leeg en trek ook zo goed mogelijk met wortel alles uit de grond. En daarna schoffel ik die plek één keer per week waarbij ik de nieuw opgestoken heermoes na het schoffelen laat liggen. Tot nu toe is de plek van de judasboom, waar ik met deze tactiek ben begonnen, netjes gebleven. Ik maak telkens een nieuw stukje extra schoon en neem dat met schoffelen mee.
Benieuwd hoe deze tactiek werkt, uiteraard in combinatie met alle andere tactieken die al zijn ingezet
Wat is je vrouwenmantel gaaf! De plant op de eerste foto is volgens mij een campanula.quote:Op zaterdag 15 juni 2024 10:17 schreef miss_sly het volgende:
Er stak hier zomaar een hele mooie bloem de kop op
[ afbeelding ]
Het judasboompje staat zo mooi hier. In de ochtend als het ochtendzonnetje (sporadisch) erop schijnt, is hij nog mooier.
[ afbeelding ]
Vrouwenmantel is ontzettend uit de kluiten gewassen dit jaar.
[ afbeelding ]
De voortuin is heel erg groen. Ik moet daar nog heel veel onkruid weghalen, maar het oogt in ieder geval groen en weelderig
[ afbeelding ]
Tussen al dat groen staat wat teunisbloem mooi te zijn.
[ afbeelding ]
De eerste is volgens mijn plantdeterminatieapp een marietteklokje, een campanula medium.quote:Op zaterdag 15 juni 2024 14:40 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Wat is je vrouwenmantel gaaf! De plant op de eerste foto is volgens mij een campanula.
Er is denk ik geen volledig afdoende methode om helemaal van heermoes af te komen.quote:Op zaterdag 15 juni 2024 14:36 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Bij mij heeft de strategie van elke week schoffelen niet gewerkt (heb ik een jaar geprobeerd, uiteindelijk was het weer een veld vol heermoes). Wat wel heeft gewerkt is om heel dikke hopen heermoes te laten liggen. Licht wegnemen is de meest effectieve methode die ik heb ontdekt om heermoes te bestrijden. Niet dat het dan ineens weg is, maar het groeit minder in bossen en andere planten krijgen meer een kans, zeker als je nieuwe sprieten heermoes die opkomen braaf weghaalt.
Dat gezegd hebbende: het werkt niet heel lang. Zelfs op een stuk dat ik een jaar heb afgedekt met plastic, groeide na dat jaar nog heermoes.
quote:Op zaterdag 15 juni 2024 15:23 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Er is denk ik geen volledig afdoende methode om helemaal van heermoes af te komen.
Ik doe maar gewoon van alles een beetje en heb daardoor wel echt plekken met minder heermoes. Maar op andere plekken woekert het gezellig door. Ach, het wuift wel mooi in de wind, zoals nu, nu het ook weer stormt
Hoe hoger de heermoes wordt, hoe mooier het eruit zietquote:Op zaterdag 15 juni 2024 15:24 schreef Claudia_x het volgende:
[..]![]()
Ik geloof dat ik zelfs heb berust in m'n haat. Ik houd van de natuur, maar voor heermoes maak ik een uitzondering.
quote:Op zaterdag 15 juni 2024 15:24 schreef Claudia_x het volgende:
[..]![]()
Ik geloof dat ik zelfs heb berust in m'n haat. Ik houd van de natuur, maar voor heermoes maak ik een uitzondering.
Ja klopt, wordt bij ons gezien als bovengrondse oplossing.quote:Op zaterdag 15 juni 2024 16:02 schreef Lucky_Strike het volgende:
@:seven., in onze gemeente kan je ook subsidie op regentonnen krijgen. Weet niet of je dat weet, maar als je toch bezig bent kan je er misschien ook gebruik van maken.
Ik heb dat niet gedaan want mijn tonnen komen van Marktplaats.
Update: uitplanten weer mislukt. Ik denk dat het te nat is en de slakken het jonge blad hebben opgevreten. Gelukkig heb ik wat achter de hand gehouden. Dat ga ik uitplanten als het niet meer zo ontzettend veel regent.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 21:26 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik heb vorige week Spaanse vlag (zelf gezaaid) uitgeplant. Zo'n leuke klimmer vind ik dat. Fotootje van 2022 (in 2023 is het uitplanten mislukt):
[ afbeelding ]
Wat heb je een prachtig huis (met dito tuin), laziness.quote:Op zaterdag 15 juni 2024 21:53 schreef laziness het volgende:
[ link | afbeelding ]
In de voortuin hebben we een Kornoelje en die zie ik hier in de regio echt bij iedereen staan terwijl ik ‘m in de randstad nooit zag
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op zondag 16 juni 2024 13:51 schreef AnneX het volgende:
Tussen de stortbuien door toch maar even naar buiten,
Lupine voor Claudia:Wat gaaf, dat beeld!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Is het geen vingershoedskruid in plaats van lupine?
Eén van mijn buren heeft een tuin met alleen maar gras en witte hortensia's. Het zijn er veel, tientallen. Ik ben witte hortensia's erom gaan haten.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
quote:Op zondag 16 juni 2024 13:51 schreef AnneX het volgende:
Tussen de stortbuien door toch maar even naar buiten,
Lupine voor Claudia:VingerhoedskruidSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Ik vind witte hortensia's designplanten. Je ziet ze vaak in tuinen van mensen die eigenlijk geen tuin willen en er dan toch maar iets in zetten. Pampasgras valt voor mij ook in die categorie. Ik wil niemand beledigen, hoor. Het is vast mijn gebrek dat ik deze planten zo haat.quote:Op zondag 16 juni 2024 14:03 schreef AnneX het volgende:
[..]
Shut. Fout. Excuus.
Hoezo kun je witte hortensia’s haten?
Meer kleur? Dit is de boerenhortensia voor mijn deur en niet van mij.
[ link | afbeelding ]
De tuin is nu 10 maanden oud.quote:Op zondag 16 juni 2024 07:48 schreef Claudia_x het volgende:
Wat ziet dat er allemaal al groen uit, @:laziness! Hoe oud is de tuin nu? Opnieuw beginnen zonder heermoes, daar kan ik alleen maar van dromen. En je verhaal is meteen een mooi pleidooi voor het kiezen van planten die bij de omstandigheden passen.
Ik vind de kastanjehouten (?) palen met verbena ertussen erg leuk. Verbena zaait zich goed uit, maar niet altijd op de plek waar je dat wil. Mocht je t.z.t. een betrouwbaar alternatief willen planten, dan is ruit (thalictrum) misschien iets voor je (voor halfschaduw of een plek waar het vochtig is). Of vuurpijl (kniphofia, voor een zonnige border). Er zijn best wel wat leuke planten met een opgaande, losse groei. Gek eigenlijk dat die niet meer worden gebruikt in tuinen, want ze piepen fraai boven de lagere beplanting uit.
De vorige tuin was achter noordwesten, nu zuidwesten en de sering stond voor op het zuidoosten waar dit nu het noordoosten is.quote:Op zondag 16 juni 2024 08:31 schreef Seven. het volgende:
@:laziness wat een mooie update!
Nog een fan van je kastanje palen. Ik moet hier niet alleen aanplanten maar ook aankleden dus mogelijk ga ik ook zoiets doen. Er komen bij ons sowieso kastanje palen als pergola dus eventuele overschotten kunnen dan ingezet worden.
Fijn dat de sering van je opa het zo goed doet. Zo zie je maar hoe belangrijk standplaats is. Zijn er ook planten die het nu op de zandgronden juist niet goed doen?
Wat is het? Lijkt op brandkruid?quote:Op zondag 16 juni 2024 08:55 schreef Claudia_x het volgende:
Ik ben verliefd.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Nauwelijks te vinden, schandalig duur. Toch besteld.![]()
quote:Op zaterdag 15 juni 2024 10:18 schreef Claudia_x het volgende:
Vraag aan de mensen met een kas: kunnen jullie een foto van de goot laten zien?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
Baptisia's en lupines bloeien in lange aren. Brandkruid is bijzonderder, want die bloeit in een soort etagières. (Ik vind dat zo wonderlijk.) Plaatje van het internet:quote:Op zondag 16 juni 2024 17:29 schreef Seven. het volgende:
[..]
Wat is het? Lijkt op brandkruid?
Edit: baptisia's dus.
quote:Op zondag 16 juni 2024 18:38 schreef sigme het volgende:
[..]Dank je! Ziet eruit als een specifiek onderdeel. Grmbl.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
Wat stom, zeg.quote:Op zondag 16 juni 2024 19:15 schreef Doedezemaar het volgende:
Ik ben om het voorzichtig uit te drukken ‘niet zo tevreden’ over wat er hier door de medewerker van de hovenier neegezet is, dus daar gaan we even stevig over in gesprek. Prima dat hij geen beplantingsplan maakt bij zijn ontwerp, ik vertrouw hem echt voor wat betreft planten, maar als hij dan uiteindelijk z’n medewerker met een paar bakken planten stuurt die ze in mijn ogen zonder echt plan inplant en de boel niet afmaakt dan hebben we wel een probleem nu. Er staan qua vaste planten eigenlijk alleen maar niet- wintergroene zomerbloeiers in, ik zou het zelf veel beter kunnen zeg maar. De vaste planten en het inplanten daarvan waren een substantieel bedrag van de offerte, dan moet hij zich er niet zo van af maken.
Ik las pas iets over Chelsea Chopquote:Op zondag 16 juni 2024 20:53 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Baptisia's en lupines bloeien in lange aren. Brandkruid is bijzonderder, want die bloeit in een soort etagières. (Ik vind dat zo wonderlijk.) Plaatje van het internet:
[ afbeelding ]
Vervelend.. Heb je nog op papier staan wat jouw wensen waren?quote:Op zondag 16 juni 2024 19:15 schreef Doedezemaar het volgende:
Ik ben om het voorzichtig uit te drukken ‘niet zo tevreden’ over wat er hier door de medewerker van de hovenier neegezet is, dus daar gaan we even stevig over in gesprek. Prima dat hij geen beplantingsplan maakt bij zijn ontwerp, ik vertrouw hem echt voor wat betreft planten, maar als hij dan uiteindelijk z’n medewerker met een paar bakken planten stuurt die ze in mijn ogen zonder echt plan inplant en de boel niet afmaakt dan hebben we wel een probleem nu. Er staan qua vaste planten eigenlijk alleen maar niet- wintergroene zomerbloeiers in, ik zou het zelf veel beter kunnen zeg maar. De vaste planten en het inplanten daarvan waren een substantieel bedrag van de offerte, dan moet hij zich er niet zo van af maken.
Het komt vast nog wel goed, als hij maar gewoon zelf komt en dat heeft hij nu ook beloofdquote:Op zondag 16 juni 2024 21:21 schreef Seven. het volgende:
[..]
Vervelend.. Heb je nog op papier staan wat jouw wensen waren?
Hoe werkt dat dan? Dat het de bloei vertraagt, oké, maar waarom zou de plant dan langer bloeien als je de hele plant zo snoeit?quote:Op zondag 16 juni 2024 21:14 schreef maily het volgende:
[..]
Ik las pas iets over Chelsea Chop
Dat ga ik volgend jaar met ons Brandkruid ook doen. https://www.gardenersworl(...)noeien/chelsea-chop/
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
Ik wil de bloemen om en om snoeien, dat niet heel de bos in één keer bloeit.quote:Op zondag 16 juni 2024 21:50 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Hoe werkt dat dan? Dat het de bloei vertraagt, oké, maar waarom zou de plant dan langer bloeien als je de hele plant zo snoeit?
Ja graag. Ik heb hier echt heel veel van. Stuk of 20 - 25 jonge planten. En dan 1 volwassen plant die vorig jaar idd uit elkaar gezakt is. Ik wist eigenlijk niet dat het gesnoeid moest worden om dit te voorkomen.quote:Op zondag 16 juni 2024 21:56 schreef Claudia_x het volgende:
ARGH, we hadden een paar weken geleden hemelsleutel moeten snoeien. Vergeten. Zullen we elkaar daar vanaf nu elk jaar aan herinneren?
20-25, dat is wel heel veel.quote:Op zondag 16 juni 2024 23:25 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ja graag. Ik heb hier echt heel veel van. Stuk of 20 - 25 jonge planten. En dan 1 volwassen plant die vorig jaar idd uit elkaar gezakt is. Ik wist eigenlijk niet dat het gesnoeid moest worden om dit te voorkomen.
Ik weet het niet, maar dit is wel een leuke kans om het uit te proberen! Dat hij nog niet aan het afsterven is, zou een goed teken kunnen zijn. Wat ik zelf zou doen:quote:Op maandag 17 juni 2024 12:49 schreef dick_laurent het volgende:
Hola! Ik heb even een vraagje voor de kenners hier.
Is deze nog te redden? Hij is onderaan bij zn stam flink geknakt geraakt vorige week tijdens een harde onweersbui met veel wind.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Hij staat wel nog soort van overeind en vertoont (nog) geen tekenen van sterfte ofzo... maar ja geen idee of ie dit kan overleven
Dit ziet eruit als jade plant (Engelse naam) en die heb ik als kamerplant.quote:Op maandag 17 juni 2024 12:49 schreef dick_laurent het volgende:
Hola! Ik heb even een vraagje voor de kenners hier.
Is deze nog te redden? Hij is onderaan bij zn stam flink geknakt geraakt vorige week tijdens een harde onweersbui met veel wind.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Hij staat wel nog soort van overeind en vertoont (nog) geen tekenen van sterfte ofzo... maar ja geen idee of ie dit kan overleven
Elk blaadje kan een nieuwe plant worden.quote:Op maandag 17 juni 2024 13:59 schreef Tele6 het volgende:
[..]
Dit ziet eruit als jade plant (Engelse naam) en die heb ik als kamerplant.
Mijnes werd ooit heel lelijk (lange kale stam met daarop nog wat blad) en toen heb ik de kruin met een stukje stam afgesneden en in een nieuwe pot grond geplaatst. Dan komen er gewoon weer wortels aan![]()
Je kan 'm ook nog een tijdje zo laten staan om te kijken of hij het houdt. Zo'n vetplant heeft een hoop reserves is mijn ervaring dus je kunt je veel verwaarlozing veroorloven
quote:De Crassula is in de Feng Shui filosofie het symbool voor financieel geluk (...). bron
Ja, ik zet ze in een paar grote groepen. Ik heb zowel groene als rodequote:Op maandag 17 juni 2024 11:43 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
20-25, dat is wel heel veel.Vorig jaar had iemand de tip om de plant eind mei/begin juni te snoeien zodat die minder de hoogte in gaat en niet omvalt. Ik weet niet meer wie het was, maar ik vond het de moeite van het proberen waard. Ik heb het zelf nog niet eerder gedaan.
Lekker bezig geweest.quote:
Is te moeilijk te zien op de foto, maar kan het teunisbloem zijn?quote:Vedergras, leliegras, muhlenbergia (roze bloeiende siergras), en geen idee hoe die hogere stengels heten maar die staan over de hele lengte van de A1 van Amsterdam naar Apeldoorn in bloei. Leuk spul(weet iemand het?):
[ link | afbeelding ]
Yep, denk het wel!quote:Op woensdag 19 juni 2024 20:19 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Lekker bezig geweest.
[..]
Is te moeilijk te zien op de foto, maar kan het teunisbloem zijn?
De wind van laatst heeft een aantal planten in m'n tuin ook geen goed gedaan. Ik houd mezelf voor dat dit nu eenmaal de omstandigheden zijn en dat we in de toekomst vaker te maken krijgen met veel regen in een jaar, zachte winters en droge zomers. De planten die daar niet in gedijen, moet ik misschien maar niet willen. Ik zoek actief alternatieven voor zulke planten - of ik kijk of ik kleine aanpassingen in de tuin kan maken. Sommige planten staan bijv. liever wat hoger en droger in schrale grond. Dat kun je zelf creëren. En ik plant geen zonminnende planten in halfschaduw, want dat is vaak vragen om problemen.quote:Op woensdag 19 juni 2024 20:55 schreef FlippingCoin het volgende:
Er blijft niks van mijn dahlia's over met al die rotslakken nu.
Voor het eerst dat ik er zo'n last van heb, maar het is wel erg bizar nat geweest dat zal er mee te maken hebben misschien. Wel jammer, vind ze altijd erg mooie bloemen hebben; gelukkig doet de rest het wel aardig, op een peper plant die ook omgewaaid is na, nu staat die gespalkt maar met erg slappe bladeren.quote:Op woensdag 19 juni 2024 21:13 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
De wind van laatst heeft een aantal planten in m'n tuin ook geen goed gedaan. Ik houd mezelf voor dat dit nu eenmaal de omstandigheden zijn en dat we in de toekomst vaker te maken krijgen met veel regen in een jaar, zachte winters en droge zomers. De planten die daar niet in gedijen, moet ik misschien maar niet willen. Ik zoek actief alternatieven voor zulke planten - of ik kijk of ik kleine aanpassingen in de tuin kan maken. Sommige planten staan bijv. liever wat hoger en droger in schrale grond. Dat kun je zelf creëren. En ik plant geen zonminnende planten in halfschaduw, want dat is vaak vragen om problemen.
Dahlia's heb ik opgegeven. In dat jaarlijkse gezeur met slakken heb ik geen zin.
Dit is de wegquote:Op woensdag 19 juni 2024 20:53 schreef Claudia_x het volgende:
Mocht je het trouwens interessant vinden, @:seven., op www.gardenprofessors.com staat veel nuttige informatie over hoe een boom te planten (hier bijvoorbeeld).
Ik wilde graag een bonte wilg in m'n tuin (vraag me niet waarom). Ik had er een neergezet en die ging al snel dood. Bij de tweede was het hetzelfde verhaal. Toen volgde ik de instructies hierboven en de derde doet het als een tierelier. Toen ik de wortels uitspoelde, viel me op dat de aangekochte wilg nauwelijks een wortelstelsel had.
Goede kans dat de dahlia's later nog herstellen. Dat deden ze bij mij ook, maar ik heb ze bij mij nooit echt mooi en vol gevonden. Ik denk dat ik ze te nat had staan.quote:Op woensdag 19 juni 2024 21:18 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Voor het eerst dat ik er zo'n last van heb, maar het is wel erg bizar nat geweest dat zal er mee te maken hebben misschien. Wel jammer, vind ze altijd erg mooie bloemen hebben; gelukkig doet de rest het wel aardig, op een peper plant die ook omgewaaid is en nu staat die gespalkt maar met erg slappe bladeren.
Reden waarom ik niet meer langs ons oude huis rij. Ik kon weinig meenemen ivm heermoes en ben bang dat ze alles er uit getrokken hebben. Mijn peer en kersenbloesem en pioenroosquote:Op zondag 23 juni 2024 19:43 schreef Pisces29 het volgende:
Ik heb 2 appelbomen en wil ze graag meenemen naar m’n nieuwe tuin. Ze zijn echt groot (jaren geleden mini gepland), geven ook wat appeltjes.
Ik heb altijd gezegd ze mee te nemen als ik ga verhuizen, nu vind ik het sneu als ik ze zo klein moet snoeien om te mee te nemen (ze zijn nu na het snoeien in de lente alweer 3 meter). Ook ben ik bang dat het een onmogelijke klus is.
Maar ik ben ook bang dat de nieuwe bewoners ze er gewoon uit zagen en in de GFT bak doen.![]()
Ik denk er nog even over na.
Hier was ook een pracht vogel concert! De tjif tjaf en allerlei vriendjes.🎶quote:Op zondag 23 juni 2024 20:50 schreef Hupje het volgende:
Elke avond rond deze tijd krijgen wij in de tuin een concert van de merelDie gaat op de schoorsteen van de buurman zitten en zingt een hele poos.
[ afbeelding ]
Van welke plant wil je dat die zich uitzaait? Ik merk zelf dat planten zich niet altijd op een voorspelbare manier uitzaaien. Veel planten houden van steen en hebben nauwelijks ruimte en aarde nodig. Klaprozen zaaien zich bij mij vooral op de open stukken uit. Verbena zie ik werkelijk overal in de tuin terug, maar zelden op dezelfde plek.quote:Op zondag 23 juni 2024 23:38 schreef Seven. het volgende:
Cross post uit m'n klustopic:
Ik ben bezig met plantjes en mulchen. De zijtuin is grotendeels klaar nu.
Olijf, vijg, brandkruid, kogellook en Pijpenstrootje:
[ link | afbeelding ]
Wolfsmelk, akelei, ijzerhard, m'n roze siergras, vlinderstruik, Afrikaanse lelie, vedergras:
[ link | afbeelding ]
Helmgras (denk ik) en Teunisbloem:
[ link | afbeelding ]
En nog meer ijzerhard.
[ link | afbeelding ]
Met al dat mulchen kunnen m'n planten zich dan eigenlijk wel uitzaaien enzo?
quote:Op maandag 24 juni 2024 13:36 schreef Doedezemaar het volgende:
Hier wordt vandaag de kas geplaatst, wat een genot om iemand dat te zien doen die er veel ervaring in heeft en er gewoon een dag over doet in z’n eentje ipv de mannen van de hovenier die er met 2 man meer dan 4 dagen over hebben gedaan.
Hovenier komt vrijdag de boel (hopelijk) afmaken
Yes, day wist ik wel maar aangezien het gratis bijvangst was van de Judasboom en de tuin snel vult, heb ik het toch maar aangeplant. Ik had het zelf waarschijnlijk niet uitgekozen dus als het de winter niet overleeft, dan heb ik weer wat leuks te doenquote:Op woensdag 26 juni 2024 00:00 schreef Claudia_x het volgende:
@:seven., ik heb geen tip voor je judasboom anders dan water blijven geven en er het beste van hopen.
Wist je dat Afrikaanse lelie niet echt winterhard is bij ons?
Ik moest nog een hoop uitplanten, er was iets mis met de potgrond dus alles was supertraag en met de slakken en mijn mutantpissenbedden durfde ik niet eerder.quote:Op maandag 24 juni 2024 15:32 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Als je een masochist bent, kun je deze week veel tijd in je kas doorbrengen.
Je kunt er rekening mee houden, bijvoorbeeld door de plant elders te laten overwinteren of in de winter af te dekken. Onze winters worden zo zacht, wie weet. Bij mij in de koude kas doen ze het geweldig. (Ik spaar ze.quote:Op woensdag 26 juni 2024 12:41 schreef Seven. het volgende:
[..]
Yes, day wist ik wel maar aangezien het gratis bijvangst was van de Judasboom en de tuin snel vult, heb ik het toch maar aangeplant. Ik had het zelf waarschijnlijk niet uitgekozen dus als het de winter niet overleeft, dan heb ik weer wat leuks te doen
Tip van Flip om te besparen: Als je een siergras koopt, kun je die bij het uitplanten al meteen goed splitsen. Ik maak zo van één plant drie.quote:Op woensdag 26 juni 2024 12:43 schreef Seven. het volgende:
Dat helmgras vind ik eigenlijk ook maar niks, dus dat ga ik sowieso vervangen op termijn. Voor nu is het vooral veel grote pollen kunnen aanplanten dus dat is dan ook prima.
Het is nu 44,7 graden in m'n kas.quote:Op woensdag 26 juni 2024 13:40 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Ik moest nog een hoop uitplanten, er was iets mis met de potgrond dus alles was supertraag en met de slakken en mijn mutantpissenbedden durfde ik niet eerder.
Nu ben ik niet per se in topconditie. Het werd me gisterochtend al zwart voor de ogen na het planten van de derde. Nu doe ik ze een voor een met oneindige rustpauzes![]()
Nog 5 (6?) te gaan
Alleen planten die daartegen kunnen. Afrikaanse lelie, oleander, palm, olijfboompje, citrusboompjes, meloen. Dat soort spul. Colakruid doet het er ook lekker, net als bieslook - die planten hebben eigenlijk geen koude kas nodig, maar zijn er per ongeluk in beland. En ik heb er een paar klimplanten in staan - trompetbloem en druif.quote:Op woensdag 26 juni 2024 22:52 schreef Seven. het volgende:
[..]
Holy shittt, heb je er nog planten staan?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |