quote:Onderzoek naar incident rond Joost Klein, mag voorlopig niet repeteren voor finale songfestival
Joost Klein is vrijdagmiddag de grote afwezige bij de generale repetitie voor de finale van het Eurovisie Songfestival zaterdag. Volgens de EBU, de organisator van het festival, is de aanleiding ‘een incident’ rond de Europapa-zanger. AvroTros is vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
Joost Klein zou eigenlijk als vijfde act aantreden, maar na nummer 4 - Luxemburg - ging de repetitie gelijk door naar nummer 6, Israël. In de zaal werd daar verder niets over gezegd. Hij werd wel aangekondigd in de vlaggenparade, daar liep de zanger nog gewoon over het podium.
Onderzoek
De EBU liet vrijdag weten onderzoek te doen naar ‘een incident’ en dat Nederland voorlopig niet repeteert. Het gaat duidelijk om een lastminute-beslissing. Na de Luxemburgse act werden de decorstukken voor Europapa al naar het podium gereden, waarna de leider op het podium gebaarde dat ze moesten worden teruggebracht.
Op social media wordt inmiddels druk gespeculeerd over de aanleiding. De woordvoerster van AvroTros, verantwoordelijk voor de Nederlandse inzending, reageert vooralsnog niet op telefoontjes en vragen over de toedracht.
Na de generale repetitie volgt vrijdagavond ook de juryshow, waarin de vakjury’s hun punten uitdelen. Zowel de generale repetitie als de juryshow worden niet op tv uitgezonden.
quote:
Geruchten
Over wat er aan de hand is, wordt druk gespeculeerd. Achter de schermen gaat het gerucht dat de zanger een statement had willen maken op het podium, maar is teruggefloten door de EBU. Dit is nadrukkelijk nog niet bevestigd. De Songfestivalorganisatie geeft verder geen commentaar na de eerdere verklaring. Ook het Nederlandse kamp is niet bereikbaar.
Opvallend is dat Klein op Instagram sinds vrijdagmiddag is gestopt met het volgen van Eurovision. Ook heeft de zanger al zijn stories van donderdagavond over het Songfestival verwijderd.
Oh, vertelquote:Op vrijdag 10 mei 2024 21:07 schreef Mutant01 het volgende:
Mensen die denken dat het ESF geen doorgestoken kaart is..
Het is al lang en breed duidelijk dat Israel zou winnen.
Di-Rectquote:
Als jodenhaat het criterium is Appa.quote:
Wat een droevige en gęnante vertoning begint dit te worden zeg. Binnen minder dan een dag van de blije, 'verbindende' positivo naar dit.quote:
Li'l Kleine en Glennis Grace.quote:
Dit, samen met die Nasrdin Dchar, Halina Rijn en Carice van Houten op een podiumquote:Op vrijdag 10 mei 2024 21:39 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Als jodenhaat het criterium is Appa.
De Jostiband was al genoemd.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 21:43 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Het nog op te richten Fok! mannenkoor.
Braddie op de piano!quote:Op vrijdag 10 mei 2024 21:43 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Het nog op te richten Fok! mannenkoor.
Jammer dat Vader Abraham niet meer leeft.quote:
Nou doe dan maar Sieneke.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 21:47 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Jammer dat Vader Abraham niet meer leeft.
Dat is een Israelische journalist.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |