Niemand hier wil iets 'oplossen'. We geven gewoon onze mening. Maak er niet zo hoogdravend iets van.quote:Op maandag 6 mei 2024 11:30 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Natuurlijk wel. Ik kan ook wel zeggen dat Israel moet stoppen en iedereen lief moet doen tegen elkaar, maar dat lost het probleem niet op en getuigt vooral van intellectuele luiheid. Komt ook de discussie niet ten goede, als je niet eens moeite doet jezelf te verdiepen in alternatieve scenario's of gedegen bronnenonderzoek, maar jezelf alleen beperkt tot het heel hard roepen dat er genocide gepleegd wordt.
Als letterlijk alles kut is volgens hem dan doet hij dat wel.quote:Op maandag 6 mei 2024 11:22 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik heb VoMy nog niet zien stellen dat Israel niets mocht doen na 7 oktober.
Prima, dan zijn het domme slecht genformeerde meningen die men spuit. Blijft natuurlijk armoedig.quote:Op maandag 6 mei 2024 11:31 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Niemand hier wil iets 'oplossen'. We geven gewoon onze mening. Maak er niet zo hoogdravend iets van.
Asjeblieft zeg.
Dat klopt. Het is in principe begonnen met geweld van Arabieren jegens Joden in de jaren twintig van de vorige eeuw. Dat gezegd hebbende er was op 6 oktober wel een staakt-het-vuren, dat is verbroken door de Palestijnen zelf.quote:Op maandag 6 mei 2024 11:44 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik heb een tijdje niet kunnen posten. Maar is het valse narratief dat alles zgn is begonnen op 7 oktober nog steeds actief?
en jij denkt dat dat allemaal zonder rede gebeurt?quote:Op maandag 6 mei 2024 10:33 schreef VoMy het volgende:
[..]
Ze doden elk jaar heel veel Palestijnen en verwonden er nog meer, maar hun intentie is goed hoor. Lekkere manier van argumenteren
wel sterk om het verdrijven van mensen als hetzelfde te zien als mensen op de meest brute wijzen afslachten.quote:Op maandag 6 mei 2024 11:17 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Gaza is een beetje een rode lap voor iedereen. Ja het is bijvoorbeeld niet leuk om te zien hoe op een ziekenhuis wordt geschoten, maar een dagenlange belegering heb je alleen als er ook vanuit dat ziekenhuis weerstand wordt geboden en een ziekenhuis vol gewapende kerels is een militair doelwit. Dat soort gebeurtenissen maken nog geen genocide.
Aan de andere kant zie je wel overduidelijk dat het criminele regime van Bibi wederom Palestijnen aan het verdrijven is op de Westbank en dat het leger op beeld kolonisten staat te helpen die random burgers terroriseren. De beelden hadden zo van oktober 7 kunnen zijn ware het niet dat er geniformeerde militairen op de uitkijk staan terwijl woningen worden afgebrand. Dat ontsnapt een beetje uit het zicht door echt onzinnige contextloze lijstjes slachtoffers.
Zelfs ls je al kunt vaststellen wie er begon toen er ineens grote aantallen joden zich gingen vestigen, is het te simpel om dat als een soort startpunt van een conflict te zien. Dat jij dat niet wilt begrijpen weten we ondertussen.quote:Op maandag 6 mei 2024 13:00 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat klopt. Het is in principe begonnen met geweld van Arabieren jegens Joden in de jaren twintig van de vorige eeuw. Dat gezegd hebbende er was op 6 oktober wel een staakt-het-vuren, dat is verbroken door de Palestijnen zelf.
Famous last words.quote:Op maandag 6 mei 2024 13:02 schreef HowardRoark het volgende:
Hmm, dat is toch duidelijke taal. Maar ze zullen vast wel gewoon vrede willen een tweestatenoplossing.
[ twitter ]
Gewapende mensen die je huis binnendringen en in de fik zetten terwijl buiten het leger op de uitkijk staat vindt ik anders wel een heel eind in de buurt komen. Zeker als je weet dat er aan de lopende band inderdaad brute doden en gewonden bij vallen.quote:Op maandag 6 mei 2024 13:14 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
wel sterk om het verdrijven van mensen als hetzelfde te zien als mensen op de meest brute wijzen afslachten.
de kolonisten moeten daar weg, daar niet van. maar hamas heeft het framework gemaakt voor deze ellende. voor de kolonisten is de palestijnse aanwezigheid vlakbij nu een bedreiging, en dus hebben ze een excuus om ze weg te jagen.
Een mogelijk genocidaal element.quote:Op maandag 6 mei 2024 09:49 schreef VoMy het volgende:
[..]
Heeft er werkelijk geen reet mee te maken
Sterker nog, een gedwongen volksverhuizing is een genocidaal element.
Voor 7 oktober waren er in 2023 in de west bank alleen al 200 Palestijnen afgeknald en 1 klein dorp volledig verdreven. Daarnaast sinds 1 januari 2022 en voor 7 oktober hebben meer dan 1.100 Palestijnen hun huis gedwongen verlaten. Een aantal Palestijnen noemt dat 'geen staakt 't vuren', dat zogenaamde staakt 't vuren is een verzonnen argument van Isralische kantquote:Op maandag 6 mei 2024 13:14 schreef viagraap het volgende:
[..]
Zelfs ls je al kunt vaststellen wie er begon toen er ineens grote aantallen joden zich gingen vestigen, is het te simpel om dat als een soort startpunt van een conflict te zien. Dat jij dat niet wilt begrijpen weten we ondertussen.
Verder is het ronduit leugenachtig om te doen alsof Israel zich een afzienbare periode vr 7 oktober geen kwaad gedaan heeft.
tijdje terug was dit het geval ja.quote:Op maandag 6 mei 2024 13:31 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Gewapende mensen die je huis binnendringen en in de fik zetten terwijl buiten het leger op de uitkijk staat vindt ik anders wel een heel eind in de buurt komen. Zeker als je weet dat er aan de lopende band inderdaad brute doden en gewonden bij vallen.
En als je die gasten wel zou stoppen is de kans groot dat je huis spontaan ontploft, je auto de lucht in gaat of je de volgende keer bij een checkpoint jarenlang in de isolatiecel verdwijnt. Iedere keer als je een vliegtuig hoort denk je eraan.
Hoe is dan milder dan wat burgers op 7 oktober meemaakten?
Nee hoor, het aanvallen van de Joodse gemeenschappen is wel degelijk het startpunt van dit conflict. En inderdaad, Isral is al decennialang weg uit de Gazastrook, dus daar heeft men geen kwaad gedaan. Isral is pas weer met het leger dat rovershol ingegaan na de aanslagen van 7 oktober. Wat ook te begrijpen valt gezien de omvang van de aanslagen en het feit dat er honderden burgers, waarvan natuurlijk ook een aantal buitenlanders, gegijzeld zijn.quote:Op maandag 6 mei 2024 13:14 schreef viagraap het volgende:
[..]
Zelfs ls je al kunt vaststellen wie er begon toen er ineens grote aantallen joden zich gingen vestigen, is het te simpel om dat als een soort startpunt van een conflict te zien. Dat jij dat niet wilt begrijpen weten we ondertussen.
Verder is het ronduit leugenachtig om te doen alsof Israel zich een afzienbare periode vr 7 oktober geen kwaad gedaan heeft.
Je vergeet ook even de tientallen doden door terroristische aanslagen zowel op als buiten de Westoever.quote:Op maandag 6 mei 2024 13:41 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Voor 7 oktober waren er in 2023 in de west bank alleen al 200 Palestijnen afgeknald en 1 klein dorp volledig verdreven. Daarnaast sinds 1 januari 2022 en voor 7 oktober hebben meer dan 1.100 Palestijnen hun huis gedwongen verlaten. Een aantal Palestijnen noemt dat 'geen staakt 't vuren', dat zogenaamde staakt 't vuren is een verzonnen argument van Isralische kant
Die 200+ doden en 9.000 gewonden in Gaza bij die Great March of Return klinkt niet als 'geen kwaad doen', zeker niet als er nog geen 12 Isralirs gewond zijn geraakt. Het klinkt als een bloedbad en mensen verwerken zoiets slechtquote:Op maandag 6 mei 2024 14:21 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nee hoor, het aanvallen van de Joodse gemeenschappen is wel degelijk het startpunt van dit conflict. En inderdaad, Isral is al decennialang weg uit de Gazastrook, dus daar heeft men geen kwaad gedaan. Isral is pas weer met het leger dat rovershol ingegaan na de aanslagen van 7 oktober. Wat ook te begrijpen valt gezien de omvang van de aanslagen en het feit dat er honderden burgers, waarvan natuurlijk ook een aantal buitenlanders, gegijzeld zijn.
De Great March of Return, als in: een militaire bufferzne in rennen op het hek af ondanks de waarschuwingen, snipers, brandende objecten en projectielen over het hek sturen...noem maar op...georkestreerd door Hamas...of herinner ik me een ander evenement?quote:Op maandag 6 mei 2024 14:26 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Die 200+ doden en 9.000 gewonden in Gaza bij die Great March of Return klinkt niet als 'geen kwaad doen', zeker niet als er nog geen 12 Isralirs gewond zijn geraakt. Het klinkt als een bloedbad en mensen verwerken zoiets slecht
Fair point. n bij die Palestijnse doden zitten zeker heel veel terroristenquote:Op maandag 6 mei 2024 14:25 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Je vergeet ook even de tientallen doden door terroristische aanslagen zowel op als buiten de Westoever.
Niet dat dat het vuile gedoe op de Westoever legitimeert, maar ik vind het belangrijk om niet te doen alsof het enige geweld vanuit de Isralische hoek kwam.
Uitstekend dat men hiermee is begonnen, uitroken dat terroristennest. Alles met een wapen meteen neutraliseren, gijzelaars lokaliseren en in veiligheid brengen. Vervolgens Gaza heropbouwen, waarbij er veel aandacht is voor het deradicaliseren van de bevolking. Als dat zou lukken, zou een eigen staat op de lange termijn best mogelijk moeten zijn.quote:
Het met dodelijk geweld verdrijven van Palestijnen door kolonisten, gesteund door het leger, gebeurt aan de lopende band en elke vorm van door hunzelf gegeven ""rechtvaardiging"" daarvan is niets waard en doet niets af aan de onrechtmatigheid en dodelijkheid van die acties.quote:Op maandag 6 mei 2024 14:10 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
tijdje terug was dit het geval ja.
toen bleek dat er een kolonisten meisje vermoord gevonden was, dat was de reden.
Goh, hebben ze dat zelf bedacht?quote:Op maandag 6 mei 2024 14:50 schreef BeriBeri het volgende:
Komen die sneue Nederlanders ook weer aankakken hoor
Pro-Palestijnse studenten bouwen tentenkamp bij Universiteit van Amsterdam: ’Viva intifada’
https://www.telegraaf.nl/(...)terdam-viva-intifada
En maakt dat de dood van dat kolonistenmeisje erger, minder erg of maakt dat niet uit?quote:Op maandag 6 mei 2024 14:40 schreef VoMy het volgende:
[..]
Het met dodelijk geweld verdrijven van Palestijnen door kolonisten, gesteund door het leger, gebeurt aan de lopende band en elke vorm van door hunzelf gegeven ""rechtvaardiging"" daarvan is niets waard en doet niets af aan de onrechtmatigheid en dodelijkheid van die acties.
en dat vermoorde meisje, dat was niet dodelijk en onrechtmatig? of de aanslage tegen kolonisten? als je boos wordt over zulke dingen, moet je ook boos zijn over alles.quote:Op maandag 6 mei 2024 14:40 schreef VoMy het volgende:
[..]
Het met dodelijk geweld verdrijven van Palestijnen door kolonisten, gesteund door het leger, gebeurt aan de lopende band en elke vorm van door hunzelf gegeven ""rechtvaardiging"" daarvan is niets waard en doet niets af aan de onrechtmatigheid en dodelijkheid van die acties.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |