quote:Terwijl de beroepsorganisatie van accountants NBA momenteel in een peperdure reclamecampagne ’Nederland rekent op zijn accountants’ het imago van de beroepsgroep probeert op te krikken, zorgen de accountants zelf steeds weer voor bevestiging van het beeld dat hun betrouwbaarheid ver te zoeken is.
Hierbij werd vaak onvoldoende doorgevraagd over de verzamelde informatie die de controlerende accountant gebruikte voor de controle van zijn klant.quote:Bij middelgrote en kleine kantoren constateerde de AFM in maar liefst 26 van de 30 onderzochte gevallen tekortkomingen.
quote:Tot slot vergaten sommige kantoren zelfs te controleren of de accountant die de interne toets uitvoerde wel voldoende deskundig was.
Gebrekkig kwaliteitsstelselquote:In 2016 werd hij al eens eerder 18 maanden doorgehaald, nota bene omdat hij toen ook al met de btw-aangiften van het installatiebedrijf had gesjoemeld.
Waarom ook jarenlang met die frauduleuze handelwijze doorgaan, zelfs na een eerdere doorhaling? “Dat had te maken met de emotionele druk van die mensen. Ze zaten continu op het randje van een faillissement, het was eigenlijk het in stand houden van het bedrijf. Je bent vertrouwd met die mensen na 20 jaar, ze raken steeds je emotie. Daardoor heeft het steeds voortgekabbeld. Maar ik had moeten zeggen: we kappen ermee.” Toch bestaan er bij de Accountantskamer ook twijfels over de door de accountant opgevoerde emotionele druk van de klant. “Die vind geen grond in de mails, ik lees nergens: help me, want anders kan ik het personeel niet betalen, alleen: wat maken we er van?”quote:De accountant vroeg steeds aan de klant hoeveel er aangegeven moest worden. “En deze wetenschap ontlenen we aan de mails die u zelf in het kader van uw verweer aan ons hebt gestuurd”, hield voorzitter De Haan de accountant voor. “Hebt u niet gedacht: als ik dit niet had opgestuurd zouden ze het nooit hebben geweten?” De AA wilde naar eigen zeggen open zijn en stuurde daarom alle belastende stukken, “maar dat heb ik achteraf wel gedacht inderdaad.”
https://fd.nl/financiele-(...)-accountancy-expertsSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kritiek op de toezichthouder
Hoewel er vanuit de sector instemmende en schuldbewuste geluiden klinken, is er ook kritiek op de toezichthouder. Die wordt onder andere verwoord door Albert Bosch, directeur van V&A accountant-adviseurs, een kantoor dat jaarlijks ‘een paar honderd’ OKB-controles verzorgt voor accountantsorganisaties. Volgens Bosch staat de Nederlandse accountancy internationaal juist hoog in aanzien. Niettemin krijgt de sector regelmatig een tik van de AFM, mede vanwege onduidelijkheid over de open normen (in plaats van absolute normen) die de AFM hanteert.
Bosch stelde samen met nog drie grotere aanbieders van dergelijke dienstverlening, te weten Kriton, Cygnus Atratus en het Compliancekantoor, een kritische brief op. Opmerkelijk genoeg besteedde de AFM een deel van de uitvoering van hun onderzoek uit aan datzelfde Compliancekantoor.
De organisaties, die tot op zekere hoogte betrokken waren bij het onderzoek, hekelen de suggestie van de AFM dat die OKB-controles soms onder tijdsdruk uitgevoerd worden ‘in een spreekwoordelijk uurtje’. Dat is volgens hen niet het geval. Maar bovenal vinden ze de toezichthouder vooringenomen, schrijven ze in hun open brief op een website van beroepsorganisatie NBA. ‘Volgens de AFM is het onderzoek uitgevoerd “om accountantsorganisaties aan te jagen en te stimuleren om de inzet en de uitvoering van de kwaliteitswaarborg OKB verder te versterken”. Uit deze doelstelling lijkt de conclusie al voort te vloeien, namelijk dat het instrument OKB moet worden versterkt.’
Interpretatievraag
Gezien het hoge aantal door de AFM afgekeurde controles, acht het kwartet criticasters het ‘dringend noodzakelijk’ om ook ‘de interpretatievraag’ te stellen. Daarmee geven de critici aan dat er in hun ogen nogal wat licht zit tussen de manier waarop de sector regels interpreteert en de manier waarop de toezichthouder dat doet. ‘In een professionele omgeving bespreek je openlijk, constructief en positief-kritisch verschillen van inzicht met elkaar en kan niemand zich veroorloven een eigen interpretatie tot norm te verheffen.’
De criticasters, die zeggen niet te twijfelen aan de goede bedoelingen van de AFM, gaan volgens Bosch in april met de toezichthouder in gesprek over de interpretatie van de normen, onder meer over wat je mag verwachten van een OKB. Een woordvoerder van de AFM zegt nog niet inhoudelijk te willen reageren op de kritiek en verwijst naar het gesprek dat de toezichthouder nog zal hebben met betrokken partijen.
Als V&A (Niels van Nieuw Amerongen) en Cygnus Atratus (toepasselijke naam, Tom Koning) daar zware kritiek op hebben, dan zal daar ongetwijfeld meer dan een kern van waarheid in zitten. Strakker in de leer krijg je ze niet echt.quote:Op woensdag 27 maart 2024 11:48 schreef ikweethetookniet het volgende:
Een kwartet gespecialiseerde dienstverleners in de accountancy heeft flinke kritiek op een recent onderzoek van de AFM. Dat onderzoek zou niet neutraal zijn uitgevoerd, onder andere omdat de toezichthouder ‘eigen interpretatie tot norm’ verheft. Openlijke kritiek vanuit de sector op de toezichthouder is relatief zeldzaam.
quote:Op woensdag 27 maart 2024 12:06 schreef nostra het volgende:
Ik ben tientallen keren door Niels geOKB'ed (en mét hem OKB's uitgevoerd) en daar word je niet vrolijk van.
De accountant heeft een ‘oordeel zonder beperkingen’ afgegeven. Conform de subsidiebeschikking had de accountant daarbij expliciet moeten verklaren of het geld is gebruikt volgens het doel waar de stichting voor is opgericht. Dat is niet gebeurd. We spreken de accountant hierop aan”, laat het ministerie weten.quote:Hoewel beleggen met subsidiegeld tegen de regels is, gaf BAAT Accountants toch een goedkeurende verklaring af bij de jaarrekeningen van het fonds van de afgelopen jaren. Het ministerie gaat het accountantskantoor daar alsnog op aanspreken. “
Vergoossen blijft lang stil. "Het zou kunnen. Maar neem het hele duurzaamheidsgebeuren. Dat is heel breed en betreft naast milieu ook sociale aangelegenheden, ethische aspecten, corporate governance en cybersecurity. Accountantskantoren zeggen heel snel 'Kom maar langs, dat doen wij wel voor u!' Ze moeten echter assurance gaan verlenen bij de duurzaamheidsrapportage.quote:Komen accountants ooit nog terug op het voetstuk?
Gefeliciteerd je zit nu in fase 3quote:Op maandag 1 april 2024 13:50 schreef nostra het volgende:
Het idee dat accountants ook maar iets kúnnen zeggen over de volledigheid van het bestuursverslag of straks CSRD geeft vooral de schattige naïviteit van beleidsmakers en accountants weer. Ga eens een jaartje aan de andere kant van de tafel zitten, dan weet je wat je weet als accountant.
Oh wacht het is 1 aprilquote:Op maandag 1 april 2024 13:50 schreef nostra het volgende:
Het idee dat accountants ook maar iets kúnnen zeggen over de volledigheid van het bestuursverslag of straks CSRD geeft vooral de schattige naïviteit van beleidsmakers en accountants weer. Ga eens een jaartje aan de andere kant van de tafel zitten, dan weet je wat je weet als accountant.
Verder springt het relatief grote aantal zaken in het oog waarbij accountants optraden als (partij-)adviseur en bevindingen en conclusies rapporteerden die geen deugdelijke grondslag hadden. Ook opvallend was het aantal klachten over opdrachten waarop door de accountant Standaard 4400N Opdrachten tot het verrichten van overeengekomen specifieke werkzaamheden, was toegepast.quote:In ons vorige jaarverslag schreef een accountantslid dat hem was tegengevallen dat er best veel klachten tegen accountants op het fundamentele beginsel integriteit gegrond worden verklaard. Hij vond dat heftig en accountants onwaardig en dat ben ik met hem eens! Maar nu blijkt dat aantal nog eens te zijn toegenomen.”
EY Duitsland zegt het niet eens te zijn met alle bevindingen van de Duitse waakhond, maar legt zich er toch bij neer. Dat betekent dat het verbod om nieuwe controleklanten te werven nu van kracht wordt. Het werd opgeschort in afwachting van het beroep dat EY zou aantekenen.quote:Ook kreeg EY een boete van een half miljoen euro voor ernstige tekortkomingen in de boekhouding van Wirecard, een Duits techbedrijf dat op op papier miljarden waard was, maar dat op financieel drijfzand was gebouwd. EY ontdekte er geen kwaad in en keurde de boeken goed. In 2020 ging het miljardenbedrijf failliet.
quote:De strafmaatregelen van de waakhond zijn niet de enige zaken die EY achtervolgen in Duitsland. Ook de curator eist geld van EY, ongeveer anderhalf mljard euro. Ook een aantal (voormalige) partners is aangeklaagd. Aandeelhouders van voormalige Wirecard eisen van EY financiële genoegdoening wegens schade in het Wirecard-debacle. De zaken zullen naar verwachting nog jaren slepen.
https://accountantweek.nl(...)or-wirecardschandaalquote:Het aantal controlecliënten van EY in de Dax 40-index van grote bedrijven is vorig jaar bijna gehalveerd, van elf naar zes. Grote klanten als Volkswagen en Deutsche Bank gingen weg bij EY.
Accountants en kantoren vallen onder het toezicht van de Amerikaanse Public Company Accounting Oversight Board zodra ze een relatie hebben met een kantoor bedrijven in de VS controleert. Ook is de PCAOB bevoegd om boetes of andere maatregelen op te leggen aan kantoren buiten de VS.quote:Het onderzoek was ingesteld naar aanleiding van een belastingschandaal waar PwC de spil van is. Een partner zou geheime informatie over toekomstige fiscale wetgeving hebben gelekt naar grote klanten. Het is nu de eerste keer dat een buitenlandse toezichthouder in deze zaak optreedt.
https://accountantweek.nl(...)beboet-pwc-australiequote:Zo hebben accountantskantoren in Nederland de opdracht gekregen van de PCAOB om het onderzoek naar examenfraudes uit te breiden.
Mooi zo. Dat was pas wel prutswerk in plaats van geneuzel over antwoorden doorgeven.quote:Op woensdag 3 april 2024 13:32 schreef ikweethetookniet het volgende:
EY in Duitsland staakt het verzet tegen strafmaatregelen door de financieel toezichthouder in het Wirecard-schandaal. De Duitse financieel toezichthouder Apas legde EY vorig jaar een tweejarig verbod op voor het werven van nieuwe beursgenoteerde controleklanten
Fraudequote:Een RA die al eens eerder 5 jaar uit het register werd geschrapt wegens hypotheekfraude is door de Accountantskamer nu voor dezelfde periode opnieuw doorgehaald. Dit keer ging het om een ander geval, waarbij ABN Amro om de tuin werd geleid bij de aankoop van een villa in het Gelderse Warnsveld.
De FIOD spande daarna namens het OM de tuchtklacht aan en ook in hoger beroep volgden veroordelingen. De NBA had voor die tijd zelfs een verzoekschrift ingediend bij de tuchtrechter om bij wijze van voorlopige voorziening de inschrijving van de RA in het accountantsregister tijdelijk door te halen. Het was pas de tweede keer ooit dat de beroepsorganisatie dat deed. Dat verzoek werd door de Accountantskamer echter afgewezen. De accountant werd in een civielrechtelijk procedure ook nog veroordeeld tot terugbetaling van ruim 1,6 miljoen euro aan Rabobank.quote:Die eetgelegenheid met ongeveer 900 stoelen – al snel omgedoopt tot Wereldrestaurant A12 – ging eind 2016 failliet, binnen twee jaar na de start.
quote:Op woensdag 3 april 2024 13:37 schreef nostra het volgende:
Mooi zo. Dat was pas wel prutswerk in plaats van geneuzel over antwoorden doorgeven.
Peanuts voor US begrippen. Geeft de zwaarte ook gelijk aan.quote:Op woensdag 10 april 2024 18:51 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]![]()
![]()
![]()
[ x ]
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Geneuzel kost 25 miljoen en levenslange schorsing![]()
![]()
![]()
Die 25 miljoen is alleen voor nlquote:Op woensdag 10 april 2024 18:55 schreef nostra het volgende:
Peanuts voor US begrippen. Geeft de zwaarte ook gelijk aan.
Op de voorpagina van de financial timesquote:Op woensdag 10 april 2024 18:55 schreef nostra het volgende:
Peanuts voor US begrippen. Geeft de zwaarte ook gelijk aan.
quote:Op woensdag 10 april 2024 18:55 schreef nostra het volgende:
Peanuts voor US begrippen. Geeft de zwaarte ook gelijk aan.
Dat is een goed diner.quote:Op woensdag 10 april 2024 19:01 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Die 25 miljoen is alleen voor nl
Met 3000 partners is dat 8300 euro de man
Daar hebben die bonentellers flink buikpijn van![]()
![]()
![]()
Kan je gezellig babbelen over alle publiciteit en reclame die je er gratis bij kreegquote:
Alleen geen PCAOB audits meer he. Tis niet alsof hij is doorgehaald hier in NL.quote:Op woensdag 10 april 2024 19:38 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Niet voor Hogeboom die zit binnenkort bij de voedselbank![]()
Nee natuurlijk nietquote:Op donderdag 11 april 2024 06:29 schreef KaBuf het volgende:
Alleen geen PCAOB audits meer he. Tis niet alsof hij is doorgehaald hier in NL.
Denk dat hij zichzelf nog goed vermaken hoorquote:Op donderdag 11 april 2024 10:06 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Nee natuurlijk niet
Op je cv staat alleen:
Eruit getrapt bij KPMG wegens wanprestatie
150.000 euro boete gehad
Daarmee kom je zo bij de concurrentie binnen![]()
![]()
![]()
Andy Fastow boert prima hoor met KeenCorp en lezinkjes (approved voor PE-punten). Al zijn die verhalen natuurlijk wel wat spannender dan "ik heb multiplechoice-antwoordjes doorgegeven".quote:Op donderdag 11 april 2024 10:06 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Nee natuurlijk niet
Op je cv staat alleen:
Eruit getrapt bij KPMG wegens wanprestatie
150.000 euro boete gehad
Daarmee kom je zo bij de concurrentie binnen![]()
![]()
![]()
Een snoeiharde klap voor KPMG met potentieel grote gevolgenquote:Op donderdag 11 april 2024 06:29 schreef KaBuf het volgende:
Alleen geen PCAOB audits meer he. Tis niet alsof hij is doorgehaald hier in NL.
De schikking met de toezichthouders na maandenlange onderzoeken levert ironisch genoeg ook veel nieuwe vragen op. Daarmee is duidelijk: het boek over de examenfraude kan voor KPMG nog zeker niet dicht, deze klap kan in potentie nog grote gevolgen krijgen.quote:Pas nu blijkt uit gepubliceerde boetebesluiten hoe achter de schermen in Amstelveen geprobeerd is de honderden gevallen van examenfraude te verbergen, tot woede van de Amerikaanse toezichthouder PCAOB die juist om die reden een straf van maar liefst $25 mln oplegde, en een persoonlijke boete van $150.000 voor het voormalige hoofd van de accountantstak van KPMG in Nederland, Marc Hogeboom.
https://fd.nl/financiele-(...)tieel-grote-gevolgenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het is één van de redenen waarom de boete zoveel hoger is uitgevallen dan boetes voor accountantsfirma’s elders in de wereld. President-commissaris bij KPMG en voormalig VNO-NCW-voorman Bernard Wientjes wil inhoudelijk geen commentaar geven op de boetes en de fouten die zijn gemaakt, onder meer door zijn voorganger Roger van Boxtel. Maar over de vraag of zijn ceo ter discussie staat is hij duidelijk: ‘Dat is niet aan de orde, er is geen seconde twijfel aan haar en de manier waarop ze heeft geopereerd in dit dossier.’ Hottenhuis zelf was desgevraagd niet beschikbaar voor vragen. In een schriftelijke verklaring van KPMG ging ze woensdag niet in op de verwijten van de PCAOB aan haar adres.
2) Krijgen de honderden sjoemelende medewerkers van KPMG nog meer straf?
KPMG zegt dat afhankelijk van de ernst van het gesjoemel en de functie van de betreffende medewerker straffen zijn uitgedeeld, variërend van een waarschuwing tot een geldstraf. Enkele medewerkers zijn ontslagen, onbekend is hoeveel exact, net als het aantal partners dat is betrapt. Volgens sommige critici is dat echter niet genoeg.
Mogelijk dat de tuchtrechter voor accountants nog zaken in behandeling moet nemen, mits beroepsorganisatie NBA daar klachten over kan indienen. Daarvoor moeten kantoren wel gehoor geven aan een oproep van beroepsorganisatie NBA om de zwaarste zaken, inclusief namen en rugnummers, over te dragen. Iets dat vooralsnog niet is gebeurd.
AFM-bestuurder Hanzo van Beusekom stelde woensdag in de gezamenlijke persconferentie met de PCAOB dat het niet aan de AFM is om individuele accountants hiervoor over te dragen aan de accountantskamer en verwees naar de oproep van NBA-voorzitter Kris Douma die daar juist een rol voor de NBA ziet.
In de wandelgangen is te horen dat de grote accountantskantoren echter niet bereid lijken te zijn hun eigen mensen aan te geven bij de NBA om ze te laten beboeten, berispen of schorsen door de tuchtrechter in Zwolle. Een woordvoerder van de NBA liet donderdag weten dat de beroepsorganisatie daarover in gesprek is met de betrokken kantoren, maar wilde daar inhoudelijk niet verder op ingaan.
3) Blijven de grote klanten en ‘rainmakers’ KPMG trouw?
Een decennium geleden kwam KPMG in een neergaande spiraal terecht, toen verscheidene affaires en het opstappen van de topman voor veel nervositeit op het hoofdkantoor in Amstelveen zorgden. De vraag was of de beste partners onder de accountants en consultants – de rainmakers die de meeste omzet binnenhalen – hun heil niet elders zouden zoeken. En dat klanten hun vertrouwen in de kwaliteit van de dienstverlening zouden verliezen. Daarvoor vrezen intern medewerkers nu ook, zo vertellen enkele contacten aan het FD.
Han Mesters, sectoreconoom bij ABN Amro, denkt echter niet dat klanten op korte termijn massaal weg zullen lopen. ‘Er is simpelweg een wereldwijd tekort aan accountants. En de hoeveelheid werk blijft toenemen door nieuwe regelgeving.’
Waarin wel een gevaar schuilt op de langere termijn, aldus Mesters, is de achterblijvende kwaliteit van de bedrijfscultuur en het leiderschap binnen KPMG. ‘En dat zijn volgens een recente studie de twee belangrijkste redenen voor mensen om ergens te vertrekken, een slechte cultuur en zwak leiderschap.’
Ook stipt hij aan dat het probleem vermoedelijk groter is dan KPMG. ‘De nutsfunctie van accountants – zorgen voor vertrouwen in het maatschappelijk verkeer – is tegenwoordig belegd op een plek die gedreven wordt door geld, en die financiële prikkel is uit de hand gelopen.’ Als straks blijkt dat het bij andere kantoren ook hommeles is, kan dat voor een forser ingrijpen pleiten, zegt hij. ‘In de sector zullen sommigen ervan schrikken, maar het lijkt me niet ondenkbaar dat er stemmen op zullen gaan om van de accountantscontrole van grote beursbedrijven ook weer een overheidsdienst te maken.’ Mesters verwijst naar de Rijksaccountantsdienst, die dat tot 1990 deed.
4) Hoe staat het met de onderzoeken naar examenfraude bij de overige vijf grote accountantskantoren?
Daarover is nog niet meer bekend dan dat Mazars inmiddels een klokkenluidersmelding heeft gekregen over mogelijk examenfraude, en dat bij Deloitte inmiddels de voormalig verantwoordelijk bestuurder Rob Bergmans is vertrokken.
Tegelijkertijd waarschuwde de Nederlandse toezichthouder AFM bij monde van bestuurder Hanzo van Beusekom dat bij ieder kantoor de feiten en omstandigheden kunnen verschillen. Of en zo ja, hoeveel boetes er nog uit de VS gaan komen, liet hij in het midden, maar de verwachting is dat nog zeker een aantal andere Nederlandse firma’s dezelfde behandeling gaan krijgen.
5) Brengt de affaire de verschillende bloedgroepen binnen KPMG met elkaar in conflict?
De grote accountants- en advieskantoren hebben vrijwel altijd een accountancytak en een adviestak. Als het goed gaat, verdienen de consultants vaak meer, maar in economisch mindere tijden blijken de accountants een voorspelbare inkomstenstroom voor de maatschap. Desalniettemin staat er spanning op de relatie, omdat beide bloedgroepen niet dezelfde klant mogen bedienen. De accountants en consultants van KPMG-rivaal EY besteedden daarom een groot deel van 2022 en 2023 aan een studie om te kijken of de firma zichzelf niet beter in tweeën kon delen.
Binnen KPMG Nederland zijn de accountants in de meerderheid met 90 partners en zo’n 2000 mensen in totaal. De consultants tellen 1300 mensen en ruim 60 partners. De consultants ergeren zich regelmatig aan de hoeveelheid toetsen en trainingen die ze moeten voltooien louter en alleen omdat ze onder één dak zitten met de accountants. ‘Het nut is niet altijd duidelijk, maar je bent vaak al snel een halve dag kwijt aan zo’n toets’, zegt een consultant die jarenlang bij KPMG werkte. ‘Als dan ook nog eens blijkt dat de accountants, waar de meeste trainingen, toetsen en examens voor bedoeld zijn, daarmee sjoemelen maar jij daar ook voor moet lappen, dan ben je er snel klaar mee.’
.quote:Een kennis solliciteerde bij KPMG en kreeg te verstaan dat ze ‘hier Champions League spelen’
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De fraude legt bloot dat de grootste accountantsorganisaties vanuit de topstructuur een fors integriteitsprobleem hebben: men handelt niet proactief en meldt problemen niet zelf bij toezichthouders, maar komt pas echt in actie op instructie van AFM en PCAOB. De cultuur van de vuile was intern witwassen en extern verdoezelen, moet worden gestopt.
https://fd.nl/opinie/1513(...)mg-is-ronduit-genant
In recente persberichten van de PCAOB zijn de twaalf grootste boetes aan accountantskantoren te vinden. Dit zijn de sanctiebedragen van de afgelopen twee jaren op een rij:quote:Aan KPMG Nederland valt de discutabele eer toe, met de schikking à 25 miljoen dollar, om dat record in 2024 opnieuw en nadrukkelijk te doen sneuvelen.
KPMG mag op last van de PCAOB voor de opgelegde boete niet aankloppen bij een verzekeraar of het bedrag aftrekken van de belastingen, aldus de Amerikaanse toezichthouder.quote:Per Nederlandse KPMG-partner betekent dat een bedrag van $158.000, becijferde het FD al snel.
https://www.accountancyva(...)anie-hottenhuis-nog/quote:De NBA wil meer ruimte bij regelgeving. ‘Maar de examenfraude is politiek bezien geen reclame om de NBA die ruimte te geven,’ aldus Pheijffer.
quote:In 2018 zette de Bank of England vraagtekens bij het voortbestaan van KPMG, dat na een reeks van schandalen in problemen was gekomen.
Elke cent die je aan KPMG uitgeeft is er een teveelquote:Op vrijdag 12 april 2024 12:57 schreef nostra het volgende:
4MM voor de controle van de BoE? Wat een schijntje.
quote:Op donderdag 18 april 2024 09:28 schreef nostra het volgende:
Kan Prima Multiplechoiceantwoorden Geven, dat weet je toch @:ikweethetookniet
Tuurlijk kom ikquote:Op vrijdag 19 april 2024 18:17 schreef nostra het volgende:
@:ikweethetookniet
Kom je ook? Niet-leden zijn welkom!
[ afbeelding ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. ‘Het kan niet zo zijn dat een Nederlander in Amerika een beroepsverbod krijgt en in eigen land gewoon zijn gang kan gaan’
Ook andere zware gevallen horen bij de tuchtrechter thuis.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Of grijpen de KPMG-partners zelf in en maken zij intern schoon schip? Ook dat zou KPMG sieren.
https://fd.nl/opinie/1514(...)we-de-balans-opmaken
Ze staan weer lekker in het FD![]()
![]()
![]()
![]()
Vorig jaar was het ook gezellig met Marcel die iedereen de oren wastequote:Op vrijdag 19 april 2024 18:17 schreef nostra het volgende:
@:ikweethetookniet
Kom je ook? Niet-leden zijn welkom!
[ afbeelding ]
quote:Marcel Pheijffer stelde vast dat de huidige discussie ook 38 jaar geleden al werd gevoerd, getuige onder meer het rapport 'The Accounting Establishment' van de Amerikaanse Senaat in 1976. "We weten al heel lang wat er moet gebeuren, maar wat doet u er nu aan? Het lijkt op het verplaatsen van de dekstoelen op de Titanic. Voor de maatschappij is niet herkenbaar dat u er aan werkt."
Vervolgens kwam in de diverse vragenrondes een serie vaststellingen, voorstellen en prioriteiten naar voren, waaronder:quote:"Beste mensen, voordat ik vanmiddag mijn bijdrage aan het debat zal leveren, stel ik het op prijs om een enkele opmerking te kunnen maken inzake KPMG.
Wij varen door wild water waarvan de deining door onszelf is veroorzaakt. In werk voor controleklanten dat ter discussie komt, in zaken die onszelf als organisatie aangaan. We schaden daarmee niet alleen de belangen van onszelf maar ook die van onze klanten, de maatschappij en van de beroepsgroep als geheel. En met name voor deze laatste wil ik in het kader van deze bijeenkomst van vanmiddag, namens KPMG mijn oprechte excuses aanbieden.
Ik doe dat in de overtuiging dat wij, en dat proces is al ingezet voordat wij eergisteren de welkome entree van Jan Hommen konden aankondigen, met alle kracht en prioriteit onze inspanningen zullen concentreren op de kwaliteit van ons controlewerk. Waarin we terug zullen gaan naar de basis, werkend zonder uiterlijk vertoon, degelijk en met ingeprent plichtsbesef. Ons terdege realiserend dat ons bestaansrecht ligt in onze vertrouwensrol voor de maatschappij. Dit motiveert mij om deel te nemen aan dit debat."
Dat moet ook wel anders kan de halve zaal niet aanwezig zijn want geschorst of eruit getraptquote:Op vrijdag 19 april 2024 18:17 schreef nostra het volgende:
@:ikweethetookniet[ afbeelding ]quote:Niet-leden zijn welkom!
Wirecard ging in 2020 failliet, nadat de helft van zijn omzet en ¤1,9 mrd aan financiële buffer niet bleken te bestaan. Het frauduleuze bedrijf was ooit de grote belofte van de Duitse fintechwereld. EY controleerde het bedrijf bijna tien jaar.quote:Accountantskantoor EY heeft zijn professionele plicht ‘herhaaldelijk ernstig’ verzuimd bij de controle van het Duitse betalingsbedrijf Wirecard, concludeert de Duitse toezichthouder Apas vrijdag.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Boetesquote:De Duitse toezichthouder heeft al eerder straffen opgelegd aan EY. De accountant krijgt een boete van ¤500.000 en mag twee jaar lang geen nieuwe klanten met een publieke functie aannemen in Duitsland, waaronder beursgenoteerde ondernemingen. Daarnaast krijgen vijf individuele accountants van het bedrijf boetes tussen de ¤23.000 en ¤300.000. Zeven anderen ontlopen hun straf door hun vergunning in te leveren. EY is het niet eens met de bestraffing, maar besloot eind maart om geen hoger beroep aan te tekenen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. https://fd.nl/bedrijfslev(...)uitse-toezichthouder
Je verwacht het niet![]()
![]()
Weer 7 randdebielen minder![]()
Maar gelukkig wel welkom op congres nba![]()
[ Bericht 4% gewijzigd door ikweethetookniet op 20-04-2024 13:22:31 ]
Spelen die ook al Champions Leaguequote:Op maandag 22 april 2024 12:01 schreef ludovico het volgende:
Ben benieuwd wanneer EY en PwC aan de beurt zijn.
quote:
Staat ook op hun ere lijstquote:In VS kampt EY ook nog met de gevolgen van omvangrijke examenfraude waar lokale accountants bij betrokken waren. Toezichthouder SEC legde EY een boete op van 95 miljoen dollar. Het lukt EY maar niet om de onderliggende problemen hiervan op te lossen.
EY en PwC Nederland zijn gewoon lekker bezig dus?quote:
Inderdaad spelen ook Champions League met KPMG en doen er alles aan om die prutsers te overtreffenquote:Op maandag 22 april 2024 13:49 schreef ludovico het volgende:
EY en PwC Nederland zijn gewoon lekker bezig dus?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Excusesquote:Commissaris Margarete Haase had op vragen van een aandeelhouder al laten weten doorlopend in gesprek te zijn met KPMG, dus ook over de affaire. ‘Wij zorgen ervoor dat KPMG handelt volgens de regels én onze waarden’, bezwoer ze de vergadering.
Inhoudelijk vragen verwees ze door naar de accountant, en dus mocht De Wit enkele uren later de kritiek over de examenfraude bij zijn firma persoonlijk weerleggen. Aarzelend en met een droge mond begon hij zijn presentatie met excuses. ‘U als aandeelhouder bent onze formele opdrachtgever, u bent de belangrijkste gebruiker van onze rapportages. Uw vertrouwen is belangrijk voor ons. Daarom wil ik allereerst aangeven dat ik het wangedrag binnen KPMG Nederland met betrekking tot het delen van antwoorden op verplichte opleidingstoetsen ten zeerste betreur.’
‘Dit had niet mogen gebeuren. We moeten hiervan leren en een verandering in onze cultuur en gedrag doorvoeren. Personen die hebben deelgenomen aan het delen van antwoorden, zijn bestraft. Sommigen van hen moesten het bedrijf verlaten.’quote:Over zijn eigen rol was hij stellig: ‘Ik ben niet betrokken geweest bij ongepast gedrag. Ik kan ook bevestigen dat dit het geval is voor elke andere partner die met mij heeft samengewerkt aan de audit van 2023 van de ING-Groep.’ Voor de rest van zijn bijna honderd mensen tellende team kon hij niet instaan, zei hij op vragen van Gerben Everts, directeur van de Vereniging van Effectenbezitters. Door de strikte privacywetgeving weet hij niet van elk teamlid of die sancties opgelegd heeft gekregen.
Levenslang beroepsverbod
De Wits voorganger Marc Hogeboom, het gevallen hoofd van de accountantstak van KPMG en een van de hoofdrolspelers in de examenfraude-affaire, tekende zelf tot en met 2020 voor de cijfers van de grootste bank van Nederland. Hij viel twee weken geleden volledig door de mand, omdat bleek dat hij zelf meermaals betrokken was geweest bij examenfraude, onder meer door tijdens de controle van ING een van zijn toetsen samen met medewerkers te maken. Dat was, naast het lang verzwijgen, de basis voor een persoonlijke boete van $150.000 en een levenslang beroepsverbod.https://fd.nl/financiele-(...)-geeft-geen-garantiequote:KPMG bevestigt in een reactie de lezing van De Wit wat betreft de individuele medewerkers en stelt dat het bestraffen van de ongeveer vijfhonderd fraudeurs is afgerond. Tot hoeveel ontslagen dat heeft geleid of tot wisselingen binnen controleteams zoals dat van ING wil de firma niet zeggen.
Zo kennen we dat tuig weer, liegen en bedriegen totdat het niet meer kan, dan 180 graden draaien en excuses maken die niet gemeend zijn maar wel goed getimed voor de beeldvorming
Tot slot geen garanties geven dat het niet weer kan gebeuren en vrolijk door blijven graaien
om te![]()
De Financial Times zegt zich te baseren op gegevens van de Public Company Accounting Oversight Board (PCAOB).quote:Maar deze accountant leek veel moeite te hebben met het spellen van zijn eigen naam, meldde de Financial Times afgelopen woensdag. Ben F Borgers, de oprichter en managing partner van het accountantskantoor BF Borgers, spelde zijn naam op 14 verschillende manieren in officiële documenten.
Koersvalquote:Dubieuze reputatie
Volgens toezichthouder PCAOB zijn er in elke audit die het kantoor de afgelopen twee jaar uitvoerde ‘meerdere tekortkomingen’ geconstateerd, zo meldde Bloomberg op 8 april. Afgelopen november werd Borgers verwijderd uit het collegiale toetsingsprogramma van het American Institute of Certified Public Accountants. BF Borgers was volgens de organisatie ‘zo ernstig tekortgeschoten in zijn prestaties dat extra training en corrigerende maatregelen niet afdoende zijn’.
https://www.ed.nl/veldhov(...)nen-niet-op~aacee0c7quote:Dat bleek maandag bij de tuchtrechter waar twee notarissen moesten verschijnen nadat hun boekhouder dertien jaar lang kon frauderen.
. De boekhouder sluisde geld weg naar rekeningen waarover hij controle had en hield een schaduwboekhouding bij gedurende veertien jaar.quote:in september vorig jaar bekende ruim drie miljoen euro te hebben verduisterd
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.https://www.destentor.nl/(...)gewoon-niet~a0a388d9
We gaan je missen
![]()
![]()
De man stapt naar de rechter; een van zijn bezwaren geldt de pensioenregeling, want in zijn pensioenpotje zou nog eens 331.412 euro extra moeten zitten, vindt hij. De kantonrechter wijst die eis af, maar oordeelt wel dat de man nog ruim 3.600 euro van zijn ex-baas krijgt in verband met vakantiedagen en een dertiende maand.quote:‘Ik snap er niets van’
Zijn pensioenregeling bestond uit een kapitaalverzekering van Nationale-Nederlanden: de man bouwde een kapitaal op waarmee op pensioendatum een uitkering wordt aangekocht. De verzekering wordt herhaaldelijk gewijzigd en vanaf 2016 stelt de man geregeld vragen over zijn pensioen. Eind 2017 krijgt hij een formulier van zijn werkgever om de polis stop te zetten. ‘Ik snap er helemaal niets van’, is zijn reactie. Na een aantal gesprekken blijft de verzekering toch in stand; wel krijgt de man in 2019 een bedrag van bijna 30.000 euro gestort in zijn pensioenregeling – de uitspraak vermeldt niet waarom.
commerciele pensioenverzekeraars zijn allemaal oplichtersquote:Op zaterdag 27 april 2024 16:51 schreef ikweethetookniet het volgende:
Pensioenregeling ook voor accountant soms ondoorgrondelijk
Ook voor een (assistent-)accountant zijn pensioenregelingen geen gesneden koek, zo blijkt uit een recente uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam. Een ontslagen arbeidsongeschikte medewerker van een accountantskantoor heeft zonder succes een schadevergoeding van ruim drie ton geëist omdat hij ervan uitging dat zijn verzekerde pensioenregeling een gegarandeerde uitkering bood.
De inmiddels 67-jarige man begon in 1982 als assistent-accountant en verdiende uiteindelijk 4.444 bruto per maand. In 2020 wordt de arbeidsovereenkomst ontbonden op de b-grond (langdurige arbeidsongeschiktheid). Als de eindafrekening op de deurmat valt, vraagt de man om een herziening. Wat hem betreft klopt er onder meer op pensioengebied iets niet.
[..]
De man stapt naar de rechter; een van zijn bezwaren geldt de pensioenregeling, want in zijn pensioenpotje zou nog eens 331.412 euro extra moeten zitten, vindt hij. De kantonrechter wijst die eis af, maar oordeelt wel dat de man nog ruim 3.600 euro van zijn ex-baas krijgt in verband met vakantiedagen en een dertiende maand.
Streefregeling
Daarmee is de man niet tevreden: hij gaat in beroep. Het belangrijkste bezwaar is dat de pensioenovereenkomst als een zogeheten uitkeringsovereenkomst moet worden gezien, waarbij de pensioenuitkering al vooraf duidelijk is. De kantonrechter had eerder geoordeeld dat er sprake was van een streefovereenkomst zonder gegarandeerde uitkering. Het gerechtshof gaat hierin mee: ‘Uit de onder de feiten geciteerde stukken blijkt dat partijen ervan uit gingen dat de pensioenuitkeringen hoger of lager konden zijn dan beoogd en dat de pensioenaanspraak dan gelijk was aan die hogere of lagere bedragen. Het hof verenigt zich derhalve met het oordeel van de kantonrechter dat sprake is van een streefregeling en maakt dat tot de zijne. Uit de pensioencommunicatie met [de man] blijkt dat een kapitaalverzekering is aangegaan waarvan het verzekerde bedrag (samen met winstuitkeringen) voldoende werd geacht voor aankoop van het beoogde pensioen, met een voorbehoud voor de rentestand.’
Andere grieven zijn onvoldoende onderbouwd, aldus het hof.
Gerechtshof Amsterdam, 19 april 2024
https://www.accountancyva(...)ms-ondoorgrondelijk/
Je verwacht het niet![]()
![]()
Weer eens wat anders dan fraudeurs tegen woekerprijzenquote:Op zondag 28 april 2024 15:01 schreef michaelmoore het volgende:
commerciele pensioenverzekeraars zijn allemaal oplichters
ik vertrouw de reguliere pensioenfondsen ook niet hoorquote:Op maandag 29 april 2024 19:41 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Weer eens wat anders dan fraudeurs tegen woekerprijzen
Wat dacht je van minister van financiën Gerrit Zalmquote:Op maandag 29 april 2024 20:58 schreef michaelmoore het volgende:
ik vertrouw de reguliere pensioenfondsen ook niet hoor
nou het "lenen van 25 miljard gulden " was een algemeen geaccepteerd idee, dat het nooit terug gestort is dat is minderquote:Op maandag 29 april 2024 21:06 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Wat dacht je van minister van financiën Gerrit Zalm![]()
Jat miljarden uit het ABP
Verdacht van witwassen als bankdirecteur abnamro
Dit verzin je niet
Daar ging hij heen voor de poen 500.000 per jaar ipv 120000 als ministerquote:Op maandag 29 april 2024 22:31 schreef michaelmoore het volgende:
Maar ik heb Zalm wel hoog zitten , als hij van te voren wist wat er speelde bij de DSB dan was hij daar nooit gaan werken
ach ik vind dat een minister minstens 500.000 hoort te verdienen , als je ziet wat een voetballer heeft, of de baas van schiphol , of de baas van rotterdam portquote:Op maandag 29 april 2024 23:09 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Daar ging hij heen voor de poen 500.000 per jaar ipv 120000 als minister
En bij ABNAMRO heeft hij hele foute dingen gedaan waaronder witwassen op grote schaal
Dat sujet hoort nu kaalgeplukt in de gevangenis![]()
Gelukkig is hij goed op weg daar naar toe
quote:De chief executive officer van PostNL is H.W.P.M.A. (Herna) Verhagen, geboren in 1966. Het salaris van Verhagen is ¤ 696.630 exclusief een bonus van ¤ 447.587. Het pensioen van de CEO is ¤ 45.447. Verhagen heeft 323.610 aandelen in bezit.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.https://fd.nl/bedrijfslev(...)van-ey-duitsland-aan
Het is en blijft tuig die accountants, nu zelfs zo erg dat de advies en belastingtak zich wil afsplitsen om schadeclaims van die prutsers te ontlopen
Het zullen je collega's maar zijn![]()
![]()
![]()
Volgens toezichthouder voldeden audits in ruim 1500 bij de SEC ingeleverde documenten niet aan de minimale kwaliteitseisen. In meer dan vijfhonderd bij de SEC ingeleverde documenten zou het bedrijf ook gelogen hebben door te stellen dat de controle aan alle kwaliteitseisen voldeed.quote:Borgers en zijn bedrijf BF Borgers CPA treffen nu schikking met de SEC van in totaal 14 miljoen euro. Borgers en het kantoor beloven ook om niet langer als accountant op te treden.
Ze zijn geschorst door de SEC en het betreft hier niet Trump zijn bedrijf. Die zoeken nu ook een nieuwe accountant (wens ze veel succes met dat)quote:Op zaterdag 4 mei 2024 12:57 schreef ikweethetookniet het volgende:
'Enorme fraude' accountant die cijfers Trump Media controleerde
Het boekhoudkantoor dat onder andere de cijfers van Donald Trumps socialemediabedrijf Trump Media controleert, wordt verdacht van "grootschalige fraude". Volgens de Amerikaanse beurswaakhond SEC hielden accountant Benjamin Borgers en zijn firma zich bij audits bij tal van beursgenoteerde bedrijven niet aan de kwaliteitseisen voor goede boekencontroles.
[..]
Volgens toezichthouder voldeden audits in ruim 1500 bij de SEC ingeleverde documenten niet aan de minimale kwaliteitseisen. In meer dan vijfhonderd bij de SEC ingeleverde documenten zou het bedrijf ook gelogen hebben door te stellen dat de controle aan alle kwaliteitseisen voldeed.
Volgens de SEC gaat het om een van de "grootste gebreken bij poortwachters van onze financiële markten" ooit, waarmee Borgers beleggers in gevaar bracht en "het vertrouwen in onze markten" heeft ondermijnd.
https://www.welingelichte(...)p-media-controleerde
Je verwacht het niet![]()
![]()
![]()
![]()
KPMG eens bellen, die zijn nog niet geschorst door de SEC, hebben slechts 24 miljoen boete gehad wegens examen fraudequote:Op zaterdag 4 mei 2024 13:22 schreef Origami94 het volgende:
Ze zijn geschorst door de SEC en het betreft hier niet Trump zijn bedrijf. Die zoeken nu ook een nieuwe accountant (wens ze veel succes met dat)
quote:Waar voorheen vier procent van de fraudes werd gevonden door de accountant, is dat nu nog maar drie procent.
Een audit van hoge kwaliteit wordt soms een 'geloofsgoed' genoemd, omdat de waarde ervan moeilijk te berekenen is, zo schrijft de krant. "Maar zoals de aandeelhouders van Enron, Wirecard en talloze anderen u zullen vertellen, kunnen de kosten van een slechte audit zoveel hoger zijn."quote:Maar de chief accountant van de Amerikaanse toezichthouder SEC wil niet langer horen van accountants wat je vooral niet van ze mag verwachten, aldus de FT.
Dat is hun taak dan ook niet primair.quote:Op woensdag 8 mei 2024 10:21 schreef ikweethetookniet het volgende:
Accountants vinden nog steeds te weinig gevallen van fraude
quote:
quote:. Overigens is het in dit verband opmerkelijk dat de RvC-voorzitter, Bernard Wientjes, liet weten dat ‘er geen seconde twijfel is’ aan hoe de CEO in dit dossier heeft geopereerd. Die quote roept de vraag op of hij het PCAOB-rapport wel (goed) heeft gelezen.”
Of dat ook gaat gebeuren blijft vooralsnog onduidelijk. “Over de sanctionering en over individuele gevallen doen wij geen uitlatingen”, laat een woordvoerder van het accountantskantoor desgevraagd weten. “Wat we kunnen zeggen over en rondom de schikking met de PCAOB staat in ons persbericht.”quote:Marc Hogeboom kreeg over boekjaar 2021/2022 bijvoorbeeld een vergoeding van ¤1,184,000 van KPMG voor zijn diensten.
quote:Volgens de FRC hadden de accountants moeite om de zakelijke structuur en risico’s van LC&F te begrijpen,
De bulk van de meldingen komt gewoon van collega's of van leveranciers. Dat is ook logisch, want die zien het ter plekke gebeuren. Zo had ik een klant die 's avonds achterbleef en de verkoopfacturen van stickers voorzag met "Let op! Nieuw bankrekeningnummer", wat dan zijn eigen was. Totdat een klant een keer belde of dat klopte na een paar weken. Daar komt geen externe auditor aan te pas, simpelweg omdat het niet nodig is en in veel gevallen ook gewoon een risico dat het management aanvaardt.quote:Op woensdag 8 mei 2024 13:18 schreef ikweethetookniet het volgende:
Gast dat doen jullie al voordat jullie beginnen aan een opdracht
Daarom nog maar eens de link om je korte termijn geheugen wat op te frissen
“De kern van het accountantsberoep is het toevoegen van vertrouwen, door examenfraude is dit geschaad.”quote:“Er was een cultuur waarin examenfraude kon ontstaan en lang onopgemerkt kon blijven”, stelt de Nederlandse toezichthouder.
https://accountantweek.nl(...)aliteit-accountants/quote:Accountants die jaarlijks meer dan honderd bedrijven controleren, moeten een externe toezichthouder aanstellen voor hun kwaliteitssysteem.
Ze hebben nu die ¤25 mln boete betaald aan de Amerikaanse toezichthouder, maar daarmee is het verhaal natuurlijk nog lang niet over. Klanten zullen zeggen: wij gaan jullie rekening niet betalen. Daarom zeg ik altijd: de hoogste baas is vaak het grootste risico voor de reputatie van een organisatie.’quote:Heb je dat Amerikaanse onderzoeksrapport over KPMG gezien? Je gelooft niet wat je leest. Hoe is het mogelijk! Jarenlang hebben ze daar zitten rotzooien met die examens. En hun president-commissaris Roger van Boxtel deed gewoon mee.
LOL, lekkere rechtsgrond voor ook. Succes Charles.quote:Op zaterdag 18 mei 2024 12:30 schreef ikweethetookniet het volgende:
Klanten zullen zeggen: wij gaan jullie rekening niet betalen.
Beste accountants: Met de vrienden waar deze column over gaat, heb je geen vijanden nodig.quote:Op zaterdag 18 mei 2024 13:06 schreef XLVNB het volgende:
Ga op een veldje met een vlag staan in je eentje. Ik vind het een beetje sneu voor je worden...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Gerben Everts is directeur van de Vereniging van Effectenbezitters.quote:Ik hoop dat betrokkenen hebben genoten van hun goedbetaalde, maar weinig nuttige bijrol in de schemerzone op kosten van Ajax-aandeelhouders.
Mevrouw Mosselman nog bedankt voor het leegtrekken van de kas van Ajax om haar oud collega,s aan hun bonus te helpen met een flut rapport wat nog geheim is ook
Om te![]()
quote:Waarom heette het administratiekantoor eigenlijk administratiekantoor, vervolgde de voorzitter. “U weet toch dat een kantoor waaraan een geregistreerd accountant is verbonden automatisch een accountantskantoor wordt?” Ook daarvan bleek de man niet op de hoogte.
quote:Ondanks het geknoei met de boeken keurde PwC de jaarrekeningen van Evergrande goed.
Wanneer frauderen onderdeel is van een bedrijfscultuur en velen zich er schuldig aan maken, dan is het geen legitieme reden om een klein aantal individuen te ontslaan. Zeker niet als de fraude plaatsvond tot in de top van het bedrijf. Dat ontslag is dan willekeur, zo betoogt arbeidsrechtadvocaat Marcus Draaisma. In zijn ogen is dat exact wat bij KPMG is gebeurd.quote:Frauderen was onderdeel van de bedrijfscultuur, en dat kan volgens hem niet worden verweten aan individuele werknemers.
Tjah, Chinese tak, maar wat is er dan precies gebeurt?quote:Op zaterdag 1 juni 2024 19:20 schreef ikweethetookniet het volgende:
China wil accountant PwC recordboete opleggen om vastgoedschandaal
China wil een recordboete opleggen aan accountant PricewaterhouseCoopers (PwC) vanwege een omvangrijke boekhoudfraude bij projectontwikkelaar Evergrande. PwC staat volgens ingewijden een boete te wachten van minstens 1 miljard yuan, bijna 130 miljoen euro. Dat is aanzienlijk hoger dan de vorige recordboete van 212 miljoen yuan die Deloitte vorig jaar van het Chinese ministerie van Financiën kreeg opgelegd.
De fraude zou zich volgens de Chinese beursautoriteiten in de jaren 2019 en 2020 hebben afgespeeld, vlak voordat Evergrande in grote financiële problemen kwam. Het Chinese vastgoedconcern zou geknoeid hebben met omzetcijfers. PwC zou bij de controle van de boeken tekort zijn geschoten.
De sancties komen op een moment dat president Xi Jinping het toezicht op de financiële instellingen in China wil verscherpen. Afgelopen maandag hield Xi een toespraak waarin hij lokale overheden opdracht gaf ervoor te zorgen dat financieel toezicht meer "tanden" krijgt.
https://www.welingelichte(...)om-vastgoedschandaal
Ook in China dus prutsers![]()
Die worden met minder concurrentie nog hoger :pquote:Op zondag 2 juni 2024 15:28 schreef ikweethetookniet het volgende:
In en in verrot die tent dus gewoon opheffen die bak ellende met torenhoge factuurtjes
Reactie KPMGquote:Op zondag 2 juni 2024 15:41 schreef ludovico het volgende:
Maar hier staat omzetcijfers, dat is an sich een beetje vaag toch? Daar neem je sowieso niet meer op dan de gerealiseerde kosten?
PwC China in Evergrande verhaal.quote:Op zondag 2 juni 2024 16:02 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Reactie KPMG
U betaalt dus u bepaalt en wij zijn toonaangevend![]()
En als er controle komt liegen we de controleurs tot directie nivo 5 maal voor als het moet
dit is zo overtrokken. Examenfraudequote:Op zondag 2 juni 2024 15:28 schreef ikweethetookniet het volgende:
Arbeidsrechtadvocaat: ‘Ontslag KPMG’ers om examenfraude te zwaar, want willekeur’
KPMG heeft ‘een handvol’ mensen ontslagen na het interne onderzoek naar examenfraude. Ze zijn slachtoffer van willekeur, stelt arbeidsrechtadvocaat Marcus Draaisma, die ontslag een te zware sanctie noemt.
[..]
Wanneer frauderen onderdeel is van een bedrijfscultuur en velen zich er schuldig aan maken, dan is het geen legitieme reden om een klein aantal individuen te ontslaan. Zeker niet als de fraude plaatsvond tot in de top van het bedrijf. Dat ontslag is dan willekeur, zo betoogt arbeidsrechtadvocaat Marcus Draaisma. In zijn ogen is dat exact wat bij KPMG is gebeurd.
https://fd.nl/financiele-(...)zwaar-want-willekeur
In en in verrot die tent dus gewoon opheffen die bak ellende met torenhoge factuurtjes
Hebben ze gedaan en ook dat koste een godsvermogen daardoor is de winst nog lager uitgevallenquote:
https://fd.nl/bedrijfslev(...)kt-door-examenfraudequote:Naast de boete maakte KPMG ook veel juridische kosten. Zo schakelde het onder meer de eigen forensische afdeling in, plus externe advocaten van Zuidaskantoor Van Doorne en het gespecialiseerde Ivy Advocaten.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.https://fd.nl/financiele-(...)m-faillissementszaak
Ze staan er weer mooi op![]()
https://www.faillissement(...)pmg-accountants.aspxquote:KPMG heeft nog niet gereageerd op de berichtgeving van Accountancy Vanmorgen.
Curatoren Paperlinx dienen miljoenenclaim in bij KPMGquote:Op donderdag 11 juli 2024 23:41 schreef ikweethetookniet het volgende:
Hogeboom dus vervangen door een nog grotere randdebiel![]()
![]()
Best knap,
https://www.accountant.nl(...)enclaim-in-bij-kpmg/quote:Volgens het FD is één van de betrokken accountants het huidige Head of Assurance van KPMG, Mariska van de Luur. Zij volgde afgelopen jaar de rondom de examenfraude vertrokken Marc Hogeboom op. Van de Luur was jarenlang tekenend accountant van het papierbedrijf, aldus de krant.
quote:Als de sociale werkplaats met verstandelijk beperkten al is leeg gevist en leidinggevende functies bezet dan volgt dit
Een ‘klassieke casus’, zo omschreef de voorzitter de klacht tegen de accountant uit West-Friesland. Eind 2021 werd duidelijk dat de breuk tussen de klager en drie andere vennoten niet meer te lijmen was. Volgens de klager was de accountant betrokken bij de totstandkoming van de aandelentransactie. Door haar vermeende partijdigheid was die koopprijs veel te laag vastgesteld.quote:,,Het lijkt er op, zeg ik voorzichtig, dat u uw positie wat uit oog bent verloren”, reageerde de voorzitter van de Accountantskamer.
Vastleggingquote:Maar naast haar goede intenties en haar familieband met drie van de vier vennoten: had ze voldoende oog voor haar positie? ,,Het centrale thema in deze behandeling is uw positie als accountant”, zei de voorzitter. ,,Het lijkt er op dat u die positie uit het oog verliest en met de beste bedoelingen partijen helpt.”
De accountantskamer doet over circa drie maanden uitspraak.quote:De accountant erkent slechts dat ze de bedreigingen voor haar objectiviteit had moeten vastleggen en zei dat ze daarvan geleerd heeft.
Dus de rest van de schandalen van deze hele topic reeks ben je het wel mee eensquote:Op vrijdag 11 oktober 2024 17:21 schreef Mortaxx het volgende:
Doe eens normaal zeg.. examenfraude. Het gaan om van die nutteloze e-learnings waarmee je in ieder groot bedrijf wordt doodgegooid
Dit blijkt volgens het FD uit een recente brief van de toezichthouder aan BDO, waarin het boetebesluit wordt toegelicht. Volgens BFT had de accountant in 2020, bij de controle van de jaarrekening 2019/2020 van een cliënt een ongebruikelijke transactie, bestaande uit drie stortingen van in totaal 6,2 miljoen euro 'onverwijld' moeten melden bij de 'witwaspolitie': Financial Intelligence Unit-Nederland (FIU).quote:BFT legde niet eerder zo'n hoge boete op aan een accountant, schrijft de zakenkrant.
Twee accountants van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) zijn tijdens een opzienbarende rechtszaak beschuldigd van vooringenomenheid en misleiding. Volgens investeringsmaatschappij Momentum Capital (MC) hebben de boekhouders basale fouten gemaakt bij de beoordeling van jaarrekeningen en hun werkzaamheden slecht gedocumenteerd, en moeten zij daarom worden gestraft.quote:AFM-voorzitter Laura van Geest baarde opzien door een brief te sturen aan de Accountantskamer in aanloop naar de zitting.
https://fd.nl/financiele-(...)tuchtklachtprocedurequote:De zichtbaar geëmotioneerde accountants stelden op het eind van de zitting dat de tuchtprocedure hen diep geraakt heeft, en dat ze ‘voor de volle honderd procent’ achter hun werk blijven staan. De Accountantskamer doet op zijn vroegst over twaalf weken uitspraak.
Tuig is het daar bij de AFMquote:De kwestie zorgt voor veel beroering, tot in de directiekamer van de toezichthouder. AFM-voorzitter Laura van Geest baarde opzien door een brief te schrijven aan de Accountantskamer, waarin zij haar steun uitspreekt voor de accountants en de proceshouding van MC bekritiseert. Die zou er volgens de AFM op gericht zijn om verwarring te zaaien onder beleggers.
Zij is ook echt wel eng hoor, ik zal even een foto zoeken:quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 13:25 schreef ikweethetookniet het volgende:
AFM-voorzitter Laura van Geest baarde opzien door een brief te sturen aan de Accountantskamer in aanloop naar de zitting.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dat weet ik allemaal niet, maar dat ze hier zijn teruggefloten is duidelijk.... Dat staat namelijk door de ondernemerskamer beoordeeld in de boeken.quote:
Maar in een eerdere rechtszaak was het oordeel nog anders, maar die rechtbank gaat niet over de jaarrekening."Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
quote:Pheijffer is het daar mee eens. "Accountants(organisaties) nemen onvoldoende verantwoordelijkheid voor zaken die misgaan en zijn niet doortastend genoeg bij het vinden van oplossingen."
Hoe lang was je geschorst dit keer ?quote:Op donderdag 9 oktober 2025 18:04 schreef nostra het volgende:
Ik ben ook weer tekenend accountant, @:ikweethetookniet, houd je me wel een beetje in de gaten?
Ik was even aan het graaien in het bedrijfsleven, beetje cijfertjes oppoetsen enzo. Nu weer beetje rustig handtekeningen zetten zonder veel te doen.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 18:06 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Hoe lang was je geschorst dit keer ?
En waarvoor, welk schandaal was het ?
Je tijd dat je geschorst was nuttig besteed dusquote:Op donderdag 9 oktober 2025 18:07 schreef nostra het volgende:
Ik was even aan het graaien in het bedrijfsleven, beetje cijfertjes oppoetsen enzo. Nu weer beetje rustig handtekeningen zetten zonder veel te doen.
Ik ben geen equity partner, maar gewoon in loondienst, dus aan uren vorken heb ik niets. Mijn dag ziet er een beetje zo uit:quote:Op donderdag 9 oktober 2025 18:09 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Je tijd dat je geschorst was nuttig besteed dus![]()
Nu zakken vullen met uurtje groot factuurtje totdat je weer gepakt wordt?
De vork om de uren mee te schrijven doet het nog?
Loonslaaf dus lekker geen verantwoording maar wel de status op verjaardagenquote:Op donderdag 9 oktober 2025 18:11 schreef nostra het volgende:
Ik ben geen equity partner, maar gewoon in loondienst, dus aan uren vorken heb ik niets. Mijn dag ziet er een beetje zo uit:
Nou, het doet het niet zo goed bij de vrouwtjes hoor, dan kan je beter straaljagerpiloot zijn of iets dergelijks. Accountant valt in de onderste regionen. Al maakt mijn uiterlijk veel goed.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 18:15 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Loonslaaf dus lekker geen verantwoording maar wel de status op verjaardagen
Geen 6 nullen op je bankrekeningquote:Op donderdag 9 oktober 2025 18:16 schreef nostra het volgende:
[..]
Nou, het doet het niet zo goed bij de vrouwtjes hoor, dan kan je beter straaljagerpiloot zijn of iets dergelijks. Accountant valt in de onderste regionen. Al maakt mijn uiterlijk veel goed.
Nee helaas, kamerlidsalaris en dan houdt het wel een beetje op. Word je niet zo rijk van. Ook niet arm. ID3-leasebakje, allemaal lekker burgerlijk. Zit nog te denken aan een ANWB-fiets met bijpassende jas om het plaatje compleet te maken.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 18:18 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Geen 6 nullen op je bankrekening
Vrijgezel tot in de kist dusquote:Op donderdag 9 oktober 2025 18:21 schreef nostra het volgende:
Nee helaas, kamerlidsalaris en dan houdt het wel een beetje op. Word je niet zo rijk van. Ook niet arm. ID3-leasebakje, allemaal lekker burgerlijk. Zit nog te denken aan een ANWB-fiets met bijpassende jas om het plaatje compleet te maken.
Nee nee, gezellig samen. Maar daarom die fiets dus niet, want zij kan niet fietsen.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 18:24 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Vrijgezel tot in de kist dus
Zit ze nog op schoolquote:Op donderdag 9 oktober 2025 18:25 schreef nostra het volgende:
Nee nee, gezellig samen. Maar daarom die fiets dus niet, want zij kan niet fietsen.
Ja, de accountant sprak met de toezichthouders, waaronder de Federal Reserve. Toezichthouders die KPMG - blijkens het Senaatsrapport - op hun zorgen ten aanzien van SVB wezen. Bijvoorbeeld ten aanzien van internal audit en risk management, maar ook ten aanzien van de effecten van stijgende rente. Dergelijke zorgen en onderwerpen kwamen vervolgens niet terug in het controleplan van KPMG, waarin onderwerpen zoals klimaat, duurzaamheid en crypto’s bijvoorbeeld wel voorkwamen.quote:KPMG kreeg - en dat is naar mijn mening een heel belangrijk punt waarop KPMG een verwijt kan en mag worden gemaakt - een concept van de rapportage te zien, waarin de tekst over EVE met rode strepen was doorgehaald. Indien de tekst was blijven staan, zou een achteruitgang in EVE van 4,7 miljard dollar in 2022 moeten worden getoond. Het is voor mij volstrekt duister waarom KPMG akkoord ging met het door SVB schrappen van een dergelijk voor derden relevant feit, waarover voordien - toen er nog iets positiefs te melden viel - wél consequent werd gerapporteerd.
quote:Op 10 maart 2023 sloot de toezichthouder de bank. Daar is niets grappigs aan.
Volgens Brouwer en zijn advocaat bestond het plan voor herstructurering al langer. Dit was gebaseerd op een ouder advies van de accountant. Bij het hof erkent Brouwer echter dat dit vermeende advies niet bestaat. Vond die herstructurering dan toevallig plaats vlak voordat Andresen die claim indiende? De accountant verzocht de notaris om ,,zo spoedig mogelijk (bij voorkeur nog deze week)” om de nieuwe BV op te richten. Het hof ziet dat als sterke aanwijzing dat Brouwer met die herstructurering het doel had om vermogen te onttrekken aan het verhaal door Andresen. In het oordeel van het hof komt ook de mail voorbij die al in het oordeel van de Accountantskamer een opvallende rol speelde. Het hof meent dat hier in strijd met de waarheidsplicht cruciale informatie is achtergehouden. In die mail komt de accountant met het voorstel tot herstructurering. Ook komt daarin de aanleiding hiervoor aan bod. ,,Vanmiddag kwam Brouwer langs. De koper wil het paard terug leveren en eist de betaalde koopsom terug.” Juist die passage werd geschrapt toen de mail werd overgelegd door de advocaat van Brouwer. Het hof rekent Brouwer en raadsman die verzwijging zwaar aan.quote:Eerder oordeelde de Accountantskamer al dat de ‘sterfhuisconstructie’ van de accountant onmiskenbaar werd toegepast in het zicht van die claim. De accountant werd voor drie maanden doorgehaald.
En dat is allemaal vanwege hun geweldige gepruts in de afgelopen jaren en nog is die ziekte er niet uit te rammenquote:Op zondag 21 december 2025 15:45 schreef phpmystyle het volgende:
.....de hele sector is verziekt met wet en regelgeving, hoge werkdruk, en graaiende partners.
Heel veel (assistent) accountants lopen hun benen onder hun lijf vandaan om het juiste te doen. Het is echt een samenspel van graaiende partners, majeure wet- en regelgeving en hoge eisen.quote:Op donderdag 25 december 2025 13:02 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
En dat is allemaal vanwege hun geweldige gepruts in de afgelopen jaren en nog is die ziekte er niet uit te rammen
Haha nee hoor, ik ken de user.quote:Op donderdag 25 december 2025 13:48 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Heel veel (assistent) accountants lopen hun benen onder hun lijf vandaan om het juiste te doen. Het is echt een samenspel van graaiende partners, majeure wet- en regelgeving en hoge eisen.
Wat stel jij precies voor? Welke goede ideeën heb jij?
Ik ben benieuwd.
Do not worry: ik ben geen accountant. Zit aan de andere kant van de tafel.
Jouw posts kwetsen @:nostra
quote:Ze was toe aan iets nieuws, zegt ze, en wilde voorkomen dat ze “te veel in zichzelf zou gaan geloven”.
quote:Uit eerdere reconstructies van deze site over deze deal bleek al dat Smak Gregoor en zijn adviseurs (onder wie zijn accountant Perry Wils uit Valkenswaard) geprobeerd hebben te verhullen dat ASML 17,75 miljoen euro had betaald voor De Heiberg. Ze hielden Aarts voor dat het om iets meer dan 5,2 miljoen ging.
Daar is weinig kroms aan, al blijft men dat herhalen; het hele principe is dat de eigenaar zijn directie laat controleren. De aandeelhouder stelt dus de accountant aan, de directie heeft dat te laten gebeuren (en te betalen).quote:Op donderdag 12 februari 2026 12:37 schreef ikweethetookniet het volgende:
Het kromme is dat de cliënt zelf betaalt voor de controle.
Wat bedoel je?quote:Op donderdag 12 februari 2026 12:57 schreef nostra het volgende:
Het spanningsveld kom pas als die twee hetzelfde zijn, zoals het gros van de grotere mkb-jongens. Daarvan kan je je ook afvragen of zoiets als een wettelijke controle wel zin heeft. Dat dwingt de bank wel af dan.
Hahahaquote:Op donderdag 12 februari 2026 12:37 schreef ikweethetookniet het volgende:
Als die een zogenaamde goedkeurende verklaring geeft, heb je een redelijke mate van zekerheid over de continuïteit van de onderneming
Een nog grotere onafhankelijkheid nastreven is an sich niks mis mee, maar het is nou niet alsof accountants niet ook te verantwoorden hebben aan de AFM die steekproefgewijs accountants controleert op voldoende uitgevoerde werkzaamheden, cq, de kwaliteitscontrole van accountants zit gewoon in een framework dat wordt gecontroleerd door ambtenaren.quote:Op donderdag 12 februari 2026 12:37 schreef ikweethetookniet het volgende:
Het kromme is dat de cliënt zelf betaalt voor de controle. En ook hier geldt in zekere mate: wie betaalt, bepaalt. Als je kijkt naar de winstcijfers van accountantsbureaus, dan speelt hier duidelijk een belangenconflict. Ze verdienen goed aan de controles, maar dit staat haaks op de onafhankelijkheid die ze moeten hebben jegens de cliënt.
Vreemd stukje inderdaad, dat is niet is wat een goedkeuringsverklaring is. Een terechte goedkeuringsverklaring betekent nog steeds slechts dat de werkelijkheid niet materieel afwijkt van de jaarcijfers.quote:
Als die een zogenaamde goedkeurende verklaring geeft, heb je een grote kans dat de rekening snel betaald wordt en volgend jaar weer mag komen en heb je continuïteit voor de accountantquote:Op donderdag 12 februari 2026 15:26 schreef ludovico het volgende:
Als die een zogenaamde goedkeurende verklaring geeft, heb je een redelijke mate van zekerheid over de continuïteit van de onderneming
Hahaha
Zo is dat.quote:Op donderdag 12 februari 2026 15:47 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Vreemd stukje inderdaad, dat is niet is wat een goedkeuringsverklaring is. Een terechte goedkeuringsverklaring betekent nog steeds slechts dat de werkelijkheid naar redelijke verwachting niet materieel afwijkt van de jaarcijfers.
Dan kunnen de jaarcijfers zelf nog steeds uitwijzen dat de onderneming zich op het randje van een faillissement bevindt, met de goedkeurende verklaring van de accountant dat de aankomende rampspoed volledig correct wordt weergegeven
quote:Opvallend is dat het hierbij ging om een interne training over het gebruik van AI.
In 2025 zijn er meer tuchtklachten binnengekomen en relatief vaker doorhalingen opgelegdquote:Op woensdag 25 maart 2026 16:50 schreef nostra het volgende:
Wat is je probleem nu precies, een werkend tuchtrechtsysteem?
Ik kom nog uit de tijd waarin dit soort bedrijven gewoon een grootboekrekening 'steekpenningen' hadden en iedereen en zijn moeder, de belastingdienst incluis (kosten gewoon aftrekbaar), dat prima vonden. (Pas in 1997, en later verscherpt in 2001, is dat veranderd).quote:Op maandag 30 maart 2026 00:01 schreef ikweethetookniet het volgende:
Hoppa weer een doorgehaald![]()
![]()
![]()
Tuchtklacht AFM tegen EY-accountant Airbus grotendeels gegrond
De Accountantskamer heeft de tuchtklacht van de AFM tegen een voormalig accountant van EY grotendeels gegrond verklaard. De accountant, die verantwoordelijk was voor de controle van de jaarrekening 2019 van Airbus, krijgt een tijdelijke doorhaling van drie maanden opgelegd.
https://www.accountancyva(...)grotendeels-gegrond/
Nostra kom er maar in
Afpakken crimineel geld komt amper van de grond, kabinet neemt verliesquote:Op maandag 30 maart 2026 07:27 schreef nostra het volgende:
Nu het OM en de belastingdienst de accountant steeds meer als een verlengstuk voor hun eigen opsporingsbevoegdheid en -verantwoordelijkheid zien, krijg je dit soort frapatsen. En nu het uit het zicht moet gebeuren, kom je daar als accountant ook gewoon niet achter, tenzij de gecontroleerde onderneming oliedom is.
In de praktijk komt het erop neer dat je een checklistje moet afwerken en wat handelingen moet verrichten die alleen overduidelijke fraude aan het licht brengen. Als je zelfs dát niet doet, kom je voor het bankje ja. Enig effect sorteert het echter niet.
Ja precies, dat hele systeem werkt niet - en dat kon je op voorhand al uittekenen - maar het lijkt net alsof er iets gebéurt.quote:Op maandag 30 maart 2026 08:59 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Afpakken crimineel geld komt amper van de grond, kabinet neemt verlies
https://www.telegraaf.nl/(...)rlies/144691897.html
Ook zo een succes waarvoor banken en accountant gebruikt worden
Dit land wordt gestuurd op beeldvormingquote:Op maandag 30 maart 2026 09:09 schreef nostra het volgende:
Ja precies, dat hele systeem werkt niet - en dat kon je op voorhand al uittekenen - maar het lijkt net alsof er iets gebéurt.
quote:,,Ik had iets voorbereid maar gezien uw opmerkingen over mijn zelfbeeld wil ik het hierbij laten, dank u wel.”
Hoe is dit zo uit de hand gelopen qua regelgeving, bureaucratie, en verstikkende toezicht?quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:05 schreef nostra het volgende:
PE als accountant in business is dan ook een crime. Ik ben er ook uitgepikt vorig jaar - je kan overigens tegenwoordig geen onvoldoende meer halen - dus dan krijg je een "met aanbevelingen". De crux zat hem er dan in, dat "overduidelijk was dat ik voldoende aandacht aan educatie besteedde", maar "dat dat onvoldoende gedocumenteerd is".
Logisch ook, want in het bedrijfsleven krijg je best veel trainingen, maar geen certificaten. Accountants die een opleiding volgen, krijgen dat wel en dan heb je je documentatie. Advies was dan om een kopie van mijn agenda te maken (hallo 2026 en wat is dat voor 'bewijs') of een foto van de cursuszaal of een foto van het cursusmateriaal. Alsof je daar op dat moment mee bezig bent.. Helemaal leuk als je van werkgever bent gewisseld en je agenda, mails etc. dus ook allemaal niet meer toegankelijk zijn en het niet bepaald de bedoeling is dat je die hele dataset naar je privémail dendert.
Nee, het vorige model was juist extreem helder. 40 PE punten per jaar, een PE punt kostte je 100 euro. Voor accountants in business volgens mij 20 geaccrediteerde punten en 20 punten die je met zelfstudie mocht halen.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:31 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hoe is dit zo uit de hand gelopen qua regelgeving, bureaucratie, en verstikkende toezicht?
Zal ik een voorzet geven? Partners met exorbitante beloningen die alles uit de kast trekken om zo hoog mogelijke marge te behalen, vervolgens gaan er veel zaken fout en moet de beroepsgroep zelf oplossingen aandragen - of accepteren vanuit afm/politiek - en slikt dat maar om het partnermodel wat de oorzaak is van de vele idioterie te kunnen behouden.
Dat bedoelde ik niet.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:38 schreef nostra het volgende:
[..]
Nee, het vorige model was juist extreem helder. 40 PE punten per jaar, een PE punt kostte je 100 euro. Voor accountants in business volgens mij 20 geaccrediteerde punten en 20 punten die je met zelfstudie mocht halen.
Nu is het model het bouwen van een portfolio met doelen en dan gedurende het jaar je doelen documenteren. Maar doordat ik dus van werkgever wisselde (van private equity naar accountancy) sloegen die doelen nergens meer op. En hoe en wat je precies moet documenten is ook vaag gelaten (bewust). Dus tja...
Dat partnermodel is wel redelijk dood aan het bloeden, het grootste gevaar nu is private equity dat alles aan het overnemen is. Die hebben maar één doel.
Jawel hoor, banken.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:42 schreef phpmystyle het volgende:
Ik bedoelde waarom accountants sinds 10-15 jaar ellelange vragenlijsten moet invullen bij aanvang opdracht inzake vio en andere zaken? De vele onbetaalde overuren die het jongere deel van het personeelskwadrant moet maken.
Er is geen andere sector te verzinnen met een dergelijke verrotte cultuur.
quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:32 schreef phpmystyle het volgende:
@:ikweethetookniet
Vanwaar die haat tegen accountants? Ooit eruit gekicked omdat je onvoldoende functioneerde of onvoldoende declarabele uren had?
Di bedoel ik dus totaal verrot en partners graaien zich suf.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:42 schreef phpmystyle het volgende:
Er is geen andere sector te verzinnen met een dergelijke verrotte cultuur.
Komt doordat AFM ook vol zit met incompetente randdebielen die vonkjes zetten op zelf verzonnen papieren zonder er verstand van te hebbenquote:Op dinsdag 31 maart 2026 12:03 schreef nostra het volgende:
[..]
Jawel hoor, banken.En omdat cover-your-ass. Als je 10 aandelen Boeing hebt en je helemaal niet in het controleteam daarvan zit (maar het is wel een klant van kantoor), heb je al een probleem.
Ik wil jou begrijpen. Oprecht.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 12:55 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
[..]
Di bedoel ik dus totaal verrot en partners graaien zich suf.
Nee ben geen accountant en nooit willen worden, wel ondernemer en vaak met ze te maken en weet dus uit eigen ervaring hoe rot die beroepsgroep is
Falen en graaien en de boel bedonderen en gedragen alsof ze God zijn.
quote:Ook deelde hij vertrouwelijke informatie met de verkoper, terwijl juist de koper zijn opdrachtgever was.
Geheimhoudingsplicht geschondenquote:Wel erkende de accountant tijdens de zitting dat hij achteraf anders had moeten handelen. Hij noemde de kwestie ‘leerzaam’![]()
![]()
en bood excuses aan aan de koper en diens CEO.
.quote:De AFM onderzocht negen wettelijke auditopdrachten en stelde in alle gevallen vast dat KC Audit ten onrechte de opdracht aanvaardde en de wettelijke controle verrichtte. Het kantoor liet een bevriende accountant van een ander kantoor aftekenen, maar nam zelf de opdrachten aan
De oorzaak van de vele negativiteit omtrent accountants zit'm vooral in de partner/vennootschap cultuur. Een partner dan tussen de 300 - 600 k per jaar verdienen door hele jonge mensen die nog studeren of net afgestudeerd zijn heel hard te laten werken en door hen heel veel overuren te laten draaien in de busy season. Deze scholieren/studenten volgen via het kantoor een opleiding tot RA.quote:Op dinsdag 21 april 2026 14:20 schreef Lospedrosa het volgende:
Het is toch ook zeker het meest domme kutwerk wat er is, al die boekingen controleren met zoveel regeldruk en controledrang.
Het is niet voor niks dat van de 15 middelgrote kantoren er maar 1 voldoet.
Dat er gegraaid wordt oké, maar dat puur een hele beroepsgroep niet zou functioneren geloof ik niet, het ligt aan meer zaken.
25? We pakken makkelijk het dubbele.quote:Op vrijdag 24 april 2026 09:25 schreef ikweethetookniet het volgende:
https://fd.nl/financiele-(...)et-de-toezichthouder
Ze laten het werk doen door hun Servische collega’s![]()
Kunnen zij 25% verschil graaien
quote:Op vrijdag 1 mei 2026 10:06 schreef ikweethetookniet het volgende:
En weer een randdebiel die zich accountant noemt
Vertrekpremie ex-topman NOS blijkt bijna vier keer zo hoog als gemeld
Nu blijkt dat die extra ontslagvergoeding in werkelijkheid 75.000 euro bedroeg. "Begin 2025 is aan Gerard Timmer het restant uitgekeerd van de overeengekomen vertrekregeling van 75.000 euro", is nu in het nieuwe jaarverslag te lezen.
Vier keer hoger
Dat betekent dus dat de extra ontslagvergoeding bijna vier keer zo hoog is als eerder gemeld. "In de jaarrekening 2024 heeft de NOS niet het volledige overeengekomen bedrag vermeld (…) door een verkeerde interpretatie van de WNT-regeling", verklaart de omroeporganisatie nu. In de Wet Normering Topinkomens (WNT) zijn de regels over beloningen en ontslagvergoedingen van bestuurders van (semi-)publieke instellingen vastgelegd.
De NOS erkent dat ze door de verkeerde vermelding een onjuist beeld creëerde over de hoogte van de extra ontslagvergoeding. "Hierdoor ontstond de indruk dat de uitkering bestond uit alleen dat bedrag" (van 19.452 euro, red.), aldus het jaarverslag. De omroeporganisatie spreekt in dat kader van een 'technische omissie'.
Fout accountant
NOS-woordvoerder Koen Adriaanse voegt toe dat die fout niet werd opgemerkt door de externe accountant, die de jaarrekening controleert. "De NOS en onze externe accountant waren in de veronderstelling dat in het jaarverslag 2024 alleen het bedrag van december 2024 moest worden opgenomen, en in het jaarverslag 2025 het bedrag van januari 2025." De jaarstukken werden goedgekeurd door accountantskantoor PWC.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)na-vier-keer-zo-hoog
Man man wat een prutsers
NOS-woordvoerder Koen Adriaanse voegt toe dat die fout niet werd opgemerkt door de externe accountant, die de jaarrekening controleert. "De NOS en onze externe accountant waren in de veronderstelling dat in het jaarverslag 2024 alleen het bedrag van december 2024 moest worden opgenomen, en in het jaarverslag 2025 het bedrag van januari 2025." De jaarstukken werden goedgekeurd door accountantskantoor PWCquote:Op vrijdag 1 mei 2026 10:13 schreef Mortaxx het volgende:
Dit is geen gepruts maar opzettelijk zo gedaan
[..]
Man man lezenquote:Op vrijdag 1 mei 2026 17:08 schreef nostra het volgende:
@:ikweethetookniet : terechte onderscheidingen voor misschien wel de belangrijkste beroepsgroep van Nederland:
https://www.accountant.nl(...)ler&utm_medium=email
Dat is ook de kracht van accountants. Niet alleen aan hun eigen vakgebied denken, maar aan de maatschappij als geheel en handelend vanuit zuiver altruïsme.quote:Op vrijdag 1 mei 2026 17:11 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Man man lezen
Slechts 1 omdat hij de opleiding verbeterd heeft, de rest vanwege andere werkzaamheden die NIETS met het vak te maken hebben
Tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd de heren D.L.H. van Beek RA uit Zegge, voor verdiensten op het terrein van muziek, sport en dierenliefhebberij, de heer R.E.M. Tromp MBA AA uit Aruba, voor verdiensten op het terrein van jeugdwelzijn, volksgezondheid en ondernemersbelangen en de heer F.H.B.M. Grotens AA uit Nijeveen, voor verdiensten op het terrein van media, voetbal en armoedebestrijding.
Volgens de lintjeslijst ontving nog een accountant een onderscheiding, maar deze staat niet (meer) als AA of RA ingeschreven in het register van de NBA. De heer J.L.M. Smits uit Raamsdonksveer werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau voor verdiensten op het terrein van religieus leven en welzijn.
Wees er maar trots op![]()
![]()
quote:Op vrijdag 1 mei 2026 17:16 schreef nostra het volgende:
Dat is ook de kracht van accountants. Niet alleen aan hun eigen vakgebied denken, maar aan de maatschappij als geheel en handelend vanuit zuiver altruïsme.
Hier heb je een voorbeeld daarvanquote:Op vrijdag 1 mei 2026 17:16 schreef nostra het volgende:
Dat is ook de kracht van accountants. Niet alleen aan hun eigen vakgebied denken, maar aan de maatschappij als geheel en handelend vanuit zuiver altruïsme.
Equity partner moet je maar kunnen, de meeste (blauwe) accountants kunnen dat niet, dus de move is vrij begrijpelijk.quote:Op vrijdag 1 mei 2026 18:05 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Hier heb je een voorbeeld daarvan
Britse KPMG en EY snoeien in aantal partners om winst op peil te houden
Leestijd van ongeveer 2 minuten
KPMG en EY in het Verenigd Koninkrijk snoeien in het aantal equity partners, om de winst onder de overgebleven partners te kunnen verbeteren. Een deel van de equity partners krijgt een positie als 'salary partner' aangeboden.
Dat melden bronnen aan de Britse zakenkrant Financial Times. Tot nu toe raakten equity partners binnen accountantsorganisaties alleen hun positie kwijt als ze de organisatie verlieten wegens een overstap, of bij het bereiken van de verplichte pensioenleeftijd.
Volgens de FT wordt inmiddels kritischer gekeken naar welke partners daadwerkelijk bijdragen aan de omzet van de organisatie. Een deel van de partners bedient in de praktijk weinig klanten en haalt minder nieuwe opdrachten binnen. En commerciële prestaties wegen zwaar, aldus de krant.
Salary partners
De Financial Times schrijft dat eerder de positie van 'salary partner' is ingesteld om ervaren senior managers binnen de kantoren te behouden, door hen de status van 'partner' te bieden. Wel de titel partner maar met een vast salaris, dus zonder te delen in de winst van de organisatie.
https://www.accountant.nl(...)t-op-peil-te-houden/
Dat scoort goed op de altruïsme ladder![]()
![]()
Hoe dan, zelfs ik als nitwit op dit gebied kan al snappen dat dit opsplitsen vreemd is.quote:Op vrijdag 1 mei 2026 17:09 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
NOS-woordvoerder Koen Adriaanse voegt toe dat die fout niet werd opgemerkt door de externe accountant, die de jaarrekening controleert. "De NOS en onze externe accountant waren in de veronderstelling dat in het jaarverslag 2024 alleen het bedrag van december 2024 moest worden opgenomen, en in het jaarverslag 2025 het bedrag van januari 2025." De jaarstukken werden goedgekeurd door accountantskantoor PWC
Dit is het lul verhaal wat de werkelijke opzet moet verbergen
Crimineel gewoon dit
Voor 40k kan je geen fatsoenlijke controle uitoefenen, althans niet 1 die de test van de AFM doorstaat. Dus succes met het vinden van een accountant. Misschien heeft hun oud-voorzitter nog wat tips.quote:Op woensdag 13 mei 2026 20:06 schreef ikweethetookniet het volgende:
Conflict met accountant
In het auditverslag licht de raad van commissarissen toe dat er gesprekken zijn geweest met de accountant over wat wordt omschreven als "onaanvaardbaar hoge kosten voor de audit", als gevolg van een "veelvuldig wisselende samenstelling van het auditteam". Inhoudelijk heeft de accountant "extra aandacht gevraagd voor de controle en administratieve behandeling van aanpalende stichtingen met derdengelden en voor de procedures rondom de uitbetalingen aan begunstigden". De auditcommisssie heeft "op haar beurt zorgen uitgesproken over de frequente wisselingen in het auditteam en de consequenties die dat heeft voor de kwaliteit van de audit".
Volgens de ongecontroleerde jaarrekening 2025 is er aan honoraria voor de accountant ¤ 39.770 voorzien, "gebaseerd op een degelijke controle met een volgens VEB reële en efficiënte tijdsbesteding", waarbij "rekeningen voor ongevraagd, vermijdbaar ontoereikend en/of ongespecificeerd (meer)werk" niet zijn betaald. Een boekjaar eerder bedroegen de accountantskosten opgeteld ¤ 60.637.
https://www.accountant.nl(...)ing-veb-af-te-geven/
Zo kennen we dat tuig weer, hoge facturen, stagiaires werk laten doen, en oordeel onthouden lekker veilig
Ego uitzettenquote:Op zondag 17 mei 2026 11:06 schreef nostra het volgende:
Voor 40k kan je geen fatsoenlijke controle uitoefenen, althans niet 1 die de test van de AFM doorstaat. Dus succes met het vinden van een accountant. Misschien heeft hun oud-voorzitter nog wat tips.
Is dit een herkenbare casus voor je? Dat er ergens een diepgewortelde haat tegen accountants is ontstaan en je nu uit wraak deze (sneue) one-man-show opvoert?quote:Op zaterdag 23 mei 2026 00:28 schreef ikweethetookniet het volgende:
Student accountancy breekt drie keer in bij scoutingclub
Een oud-penningmeester van een scoutingvereniging is veroordeeld voor drie inbraken bij zijn eigen scoutinggroep in Arnhem. De man, die een opleiding volgt tot registeraccountant, handelde naar eigen zeggen uit wraak. Hij was uit het bestuur van de vereniging gezet vanwege een onderzoek naar ongewenst gedrag.
Daarover bericht het Algemeen Dagblad. De 29-jarige man uit Arnhem was al twintig jaar lid van de scoutingvereniging. De laatste vijf jaar was hij bovendien penningmeester in het bestuur van de club. Maar twee leden beschuldigden hem van ongewenst gedrag, waarop de club een onderzoek startte, aldus het AD.
Gedurende dat onderzoek "liepen de emoties bij de man zo hoog op dat hij in januari en februari 2026 drie keer inbrak bij het clubgebouw", zo meldt de krant. Hij deed dat met een sleutel van het clubgebouw die hij van een ander lid had gekregen.
Rechtszaak
Na de inbraken door de accountant in opleiding miste de vereniging zaken als een kookstel, EHBO-koffer, kloofbijl, keukengerei, een krat bier en frisdrank. Tijdens de rechtszaak erkende de man de inbraken, maar stelde dat hij alleen een krat bier en frisdrank had gestolen. Andere zaken zou hij uit frustratie hebben verstopt in het clubgebouw, of waren volgens hem gewoon al langer kwijt.
Volgens de oud-penningmeester voelde hij zich onrechtvaardig behandeld door de scoutingclub en kon hij daarmee moeilijk omgaan. Inmiddels heeft hij hulp gezocht bij een psycholoog. De rechtbank veroordeelt de man tot een taakstraf van 180 uur, waarvan zestig uur voorwaardelijk. "De rechtbank houdt bij de straf rekening met het feit dat de man een blanco strafblad heeft en een opleiding volgt tot registeraccountant", zo schrijft het AD.
Schadeclaim
De scoutinggroep diende ook een schadeclaim in voor ruim negenduizend euro, wegens inbraakschade, vernielingen en het opnieuw moeten kopen van gestolen spullen. Maar het grootste deel daarvan werd afgewezen, omdat het juridisch gezien geen directe schade betrof als gevolg van de inbraak.
De oud-penningmeester moet van de rechtbank wel een bedrag van 750 euro terugbetalen aan de club. De scoutingclub en de accountancystudent hebben besloten dat het beter is om uit elkaar te gaan.
https://www.accountant.nl(...)in-bij-scoutingclub/
Goed voor zijn cv![]()
, een adviseur en leden van het eigen bestuur. Ook de oud-voorzitter van de administratieve commissie, Ingo Rellermeier, wordt genoemd.quote:Inmiddels zijn juridische procedures gestart tegen de voormalige accountant
Checken bij een bank gaat niet vanwege privacyregels.”quote:In de accountantswereld kijkt niemand er van op dat je wel eens wordt gedagvaard.Je tekent accountantsverklaringen ervan uitgaande dat je opdrachtgever juiste informatie verstrekt.
laten weten geen overtreding van het provisieverbod te constateren.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |