Er is volgens mij niet genoeg goud vrij beschikbaar in de wereld om als goudstandaard te fungeren voor een munteenheid.quote:Op dinsdag 2 april 2024 05:13 schreef Za het volgende:
Goudprijs bereikt nieuwe recordhoogtes nu het Westen zijn prijsbepalende macht verliest: Frank Giustra & Pierre Lassonde over de nieuwe geopolitieke realiteit en het nationalisme van hulpbronnen
(Kitco News) - Nu goud opnieuw een recordhoogte heeft bereikt, zeggen de Canadese mijnbouwlegendes Frank Giustra, CEO van Fiore Group, en Pierre Lassonde, voorzitter emeritus bij Franco-Nevada, dat het Westen zijn macht heeft verloren om de prijs van goud te bepalen. Giustra en Lassonde waarschuwen ook dat Canada in de nieuwe geopolitieke realiteit van grondstoffennationalisme zijn economie en burgers in de steek laat.
Nu goudfutures aan het begin van het tweede kwartaal opnieuw een recordhoogte bereikten van boven de $2.264 per ounce, wezen Giustra en Lassonde op een grote verschuiving op de goudmarkt.
“De wereld is nog niet wakker geworden. De marginale koper van goud is niet langer de VS. Het is niet langer Europa. Het is China. Tussen de centrale bank van het land en het Chinese publiek neemt China meer dan tweederde van de totale jaarlijkse productie voor zijn rekening. Zij zijn de nieuwe marginale koper. Dat is waar de goudprijs wordt vastgesteld”, vertelde Lassonde aan Michelle Makori, Lead Anchor en Editor-in-Chief bij Kitco News, tijdens Kitco Insights Interactive Mining Titans’ Power Panel.
BRICS Plus, dat nu Brazilië, Rusland, India, China, Zuid-Afrika, Saoedi-Arabië, Egypte, Ethiopië, Iran en de Verenigde Arabische Emiraten omvat, kan op een ochtend opstaan en zeggen dat ze “hun collectieve nieuwe munt gaan steunen met goud”, dat ze nu kunnen instellen om meer krediet en reserves te creëren, merkte Giustra op.
Een gecoördineerde actie van de BRICS Plus ten opzichte van de Amerikaanse dollar zou tot gewelddadige resultaten kunnen leiden, waarschuwde hij.
“Niemand wil oorlog, maar dit is het probleem: de VS worden geconfronteerd met een existentiële dreiging. Het is een nationale veiligheidskwestie”, zei Giustra. "Als er een plotselinge beweging komt in de richting van het vervangen van de Amerikaanse dollar, wat misschien een BRICS-aankondiging betekent van een nieuwe munt [gesteund door] goud, dan denk ik dat deze behoorlijk gewelddadig zal reageren."
https://www.kitco.com/new(...)setting-powers-frank
Geloof je het zelf?quote:Op donderdag 21 maart 2024 10:54 schreef zuchtje het volgende:
[..]
(grote) cash transacties zijn al verboden.
Is dat tegenwoordig niet met alles zo waarin gehandeld wordt?quote:Op dinsdag 2 april 2024 10:01 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Er is volgens mij niet genoeg goud vrij beschikbaar in de wereld om als goudstandaard te fungeren voor een munteenheid.
Het zijn vooral investeerders in goud die belang hebben bij dit soort verhalen om de prijs verder op te voeren.
Dat wil overigens niet zeggen dat de Dollar geen concurrentie kan krijgen.
De goudprijs is al 10 jaar aan het stijgen in euro's en nu wordt de volkskrant ineens wakkerquote:Op vrijdag 5 april 2024 14:39 schreef Za het volgende:
De goudprijs breekt record na record, en dat is niet per se vrolijk nieuws. Goud geldt namelijk als verkapte verzekeringspolis tegen oorlogen, crises en ander onheil.
https://www.volkskrant.nl(...)ns-vandaan~b8f223d1/
68.387
Inflatie van de goudvoorraad is ongeveer 1% per jaar, als ik het goed begrepen heb.quote:Op vrijdag 5 april 2024 19:10 schreef Vvdjemoeder het volgende:
Je gaat toch geen geld verdienen met investeren. Als je geluk heb speel je break even met inflatie. Met goud is het zo dat ze tonnen uit de grond halen
Liever dat dan dat een deel van je geld verdampt is.quote:Op vrijdag 5 april 2024 19:10 schreef Vvdjemoeder het volgende:
Je gaat toch geen geld verdienen met investeren. Als je geluk heb speel je break even met inflatie.
Dat is al een stuk beter dan je euro.quote:Op vrijdag 5 april 2024 19:10 schreef Vvdjemoeder het volgende:
Je gaat toch geen geld verdienen met investeren. Als je geluk heb speel je break even met inflatie. Met goud is het zo dat ze tonnen uit de grond halen
Eens maar het schiet nu in een bijna verticale lijn omhoog, ook de snelheid waarmee is ongekend.quote:Op vrijdag 5 april 2024 19:06 schreef QAnonn het volgende:
De goudprijs is al 10 jaar aan het stijgen in euro's en nu wordt de volkskrant ineens wakker
De prijs stijgt wel vaker met 10% in een week tijd als je de grafiek bekijkt.quote:Op vrijdag 5 april 2024 19:52 schreef Za het volgende:
[..]
Eens maar het schiet nu in een bijna verticale lijn omhoog, ook de snelheid waarmee is ongekend.
Dan is het dus de vraag wat China met al dat goud wil. Als de prijs steeds verder opgedreven wordt dan wordt hooguit elektronica en sierraden duurder.quote:Op dinsdag 9 april 2024 13:47 schreef Za het volgende:
De afgelopen maanden is de Chinese goudimport enorm gestegen, wat velen ertoe heeft aangezet te geloven dat de goudprijsstijging door China wordt geleid.
Wel als je voorziet dat er een grote geldcrash aankomt, dan is goud, goud waard.quote:Op dinsdag 9 april 2024 14:12 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Dan is het dus de vraag wat China met al dat goud wil. Als de prijs steeds verder opgedreven wordt dan wordt hooguit elektronica en sierraden duurder.
Heb je werkelijk meer politieke macht als je grote hoeveelheden goud bezit?
Mijn idee, maar goed ..dat heb ik hier al aangegeven.quote:Op dinsdag 9 april 2024 13:47 schreef Za het volgende:
Hij voegde eraan toe dat hij gelooft dat mensen die al Bitcoin bezitten, het moeten verkopen en in plaats daarvan goud moeten kopen “voordat Bitcoin voorgoed crasht”.
BRICS: China neemt de controle over de goudprijzen over van het Westenquote:Op dinsdag 9 april 2024 14:12 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Dan is het dus de vraag wat China met al dat goud wil. Als de prijs steeds verder opgedreven wordt dan wordt hooguit elektronica en sierraden duurder.
Heb je werkelijk meer politieke macht als je grote hoeveelheden goud bezit?
Internationaal is er best aandacht voor, Zero Hedge tweette er ook over. Ook over dat het ergens verontrustend is. Maar met name de nederlandse media ligt weer eens te slapen.quote:Op vrijdag 12 april 2024 15:50 schreef Za het volgende:
72.652
Waarom is hier zo weinig belangstelling voor?
Er zit uiteraard een reden achter deze bijna verticale stijgende lijn.
In Nederland is er idd nauwelijks aandacht voor, en dat terwijl je kijkt de prijs gewoon per 5 seconden oploopt:quote:Op vrijdag 12 april 2024 16:39 schreef Dutchguy het volgende:
Internationaal is er best aandacht voor, Zero Hedge tweette er ook over. Ook over dat het ergens verontrustend is. Maar met name de nederlandse media ligt weer eens te slapen.
Grootste risico voor de goudprijs is imo astroid mining, maar dat duurt nog wel even voordat het rendabel is.quote:Op maandag 13 mei 2024 19:35 schreef Vvdjemoeder het volgende:
Er bestaat geen garantie dat een belegging omhoog gaat. Ook goud gaat weer naar beneden.
Net als diamanten ligt het meeste goud ooit gedolven, in een kluis.quote:Op zaterdag 18 mei 2024 09:37 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Grootste risico voor de goudprijs is imo astroid mining, maar dat duurt nog wel even voordat het rendabel is.
Zodra Starship regulier gaat lanceren wordt het wel oppassen geblazen wat dat betreft.
We gaan goud minen op Mars ofzo? Of wat bedoel je precies?quote:Op zaterdag 18 mei 2024 09:37 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Grootste risico voor de goudprijs is imo astroid mining, maar dat duurt nog wel even voordat het rendabel is.
Zodra Starship regulier gaat lanceren wordt het wel oppassen geblazen wat dat betreft.
Asterioden bevatten regelmatig veel edelmetalen. Tijdens de vorming van de aarde zijn de meeste edelmetalen naar de aardkern verzonken vanwege de grote dichtheid. Hoofdzakelijk goud kan nog enigzins oplossen in water van hoge temperatuur en druk en zo in geringe hoeveelheden weer in de aardmantel terechtkomen. Voor bijv platina gaat dat niet op en het is daarom nog zeldzamer in de aardmantel. Asteriod mining leek langere tijd onrendabel, maar de Starship kan daar hoogst waarschijnlijk verandering in brengen. Vanwege de enorme hoeveelheden edelmetaal die dan beschikbaar komen is dit imo iets om goed te blijven volgen.quote:Op zaterdag 18 mei 2024 13:51 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
We gaan goud minen op Mars ofzo? Of wat bedoel je precies?
quote:The Colossal Untapped Value Of Asteroids
In addition to their large quantities of commodity materials such as gold, nickel, iron, and platinum, many asteroids hold an abundant supply of water, which would be useful as a fuel and water supply replenishment source for space exploration missions.
The known asteroid count is currently 994,409. Of these, approximately 10,000 asteroids have been identified near the Earth.
Wij kunnen blijven volgen wat we willen, deze materie vind ik ook interessant, ik denk alleen niet dat wij het in ons leven mee gaan maken dat er op grote schaal goud of andere edelmetalen terug naar aarde gebracht zullen gaan worden?quote:Op zaterdag 18 mei 2024 14:08 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Asterioden bevatten regelmatig veel edelmetalen. Tijdens de vorming van de aarde zijn de meeste edelmetalen naar de aardkern verzonken vanwege de grote dichtheid. Hoofdzakelijk goud kan nog enigzins oplossen in water van hoge temperatuur en druk en zo in geringe hoeveelheden weer in de aardmantel terechtkomen. Voor bijv platina gaat dat niet op en het is daarom nog zeldzamer in de aardmantel. Asteriod mining leek langere tijd onrendabel, maar de Starship kan daar hoogst waarschijnlijk verandering in brengen. Vanwege de enorme hoeveelheden edelmetaal die dan beschikbaar komen is dit imo iets om goed te blijven volgen.
[..]
Mars is een planeet. Geen asteroïde.quote:Op zaterdag 18 mei 2024 13:51 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
We gaan goud minen op Mars ofzo? Of wat bedoel je precies?
Men is er al in geslaagd kleine hoeveelheden materiaal uit Asteroiden te verwijderen en die succesvol naar de aarde te brengen. De huidige kosten per Kg van een lancering zijn nog hoog, alhoewel die d.m.v. de Falcon 9 al wel drastisch gedaald zijn. Als Starship in staat is na refueling de maan te bereiken, zover is het nog niet, dan is dat tegelijkertijd het moment om je edelmetalen van de hand te doen want rendabele grootschalige astroidmining staat dan niets meer in de weg imo. Om inkomen te genereren zal dat ook zeer snel in werking treden verwacht ik.quote:Op zondag 19 mei 2024 14:12 schreef PieterCornelis het volgende:
[..]
Wij kunnen blijven volgen wat we willen, deze materie vind ik ook interessant, ik denk alleen niet dat wij het in ons leven mee gaan maken dat er op grote schaal goud of andere edelmetalen terug naar aarde gebracht zullen gaan worden?
Wanneer je bedenkt hoe lang het nu al duurt om sinds de laatste bemande vluchten naar de Maan er weer een mens naar terug te brengen, puur om vanaf daar die stap naar Mars te kunnen gaan maken, denk ik niet dat er tijd en grondstoffen genoeg zijn om binnen een jaar of 50 van een serieuze aanvoer van delfstoffen terug naar de Aarde zal kunnen zijn..
Ik zeg niet dat je helemaal geen gelijk hebt, die opbrengsten zullen ze zeker nodig hebben om de boel te financieren, het gaat alleen niet zo snel.quote:Op zondag 19 mei 2024 15:22 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Men is er al in geslaagd kleine hoeveelheden materiaal uit Asteroiden te verwijderen en die succesvol naar de aarde te brengen. De huidige kosten per Kg van een lancering zijn nog hoog, alhoewel die d.m.v. de Falcon 9 al wel drastisch gedaald zijn. Als Starship in staat is na refueling de maan te bereiken, zover is het nog niet, dan is dat tegelijkertijd het moment om je edelmetalen van de hand te doen want rendabele grootschalige astroidmining staat dan niets meer in de weg imo. Om inkomen te genereren zal dat ook zeer snel in werking treden verwacht ik.
Alleen ounces hier, geen baren.quote:Op dinsdag 21 mei 2024 10:34 schreef YoshiBignose het volgende:
Zijn er hier ook mensen met goudbaren? Zo ja hoeveel
Ja same, 1 troy ounce goudbaar... maar het is meer een plakje dat is waar. Denk niet dat er hier mensen zijn die echt 1 hele staaf van 12,5kg hebben toch? Maar lijkt me wel coolquote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |