Snap ik. Maar als 25 jarige heb je dat echt bijna nergens hoor. En overheid heeft natuurlijk 13 maanden, heb je ook niet overal, en goede pensioenregeling. Enige nadeel is echt Leeuwaarden maar je zal daar toch wel genoeg personeel voor moeten kunnen vinden? Zit het probleem ook niet meer in de 'echte' soldaten en mecaniciens enzo?quote:
De vacatures die ik zie hebben eerder ¤5850 als top, voor een starter zijn dit geen normale salarissen, zeker niet vers van het HBO. Schaarste maakt duur maar je lijkt mij hier toch schromelijk te overdrijven.quote:Op zondag 25 februari 2024 15:45 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
25 jarige, zeker. Wij hebben een CAO en daardoor zijn de salarissen voor iedereen bekend. Beginsalaris voor een DEVOPS engineer trede 1 van de schaal is ongeveer 5850 bruto pm. Daar komt dus vakantiegeld en 13e maand bij. Bij 7+ dienstjaren je naar de 7600 bruto per maand. Geen leaseautos bij ons mogelijk btw.
Een externe kost minimaal 90 euro per uur, maar uitschieters naar 140 euro per uur zijn er ook.
Schaarste maakt duur.
Dit.quote:Op zondag 25 februari 2024 12:35 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Lekker jezelf of je kinderen opofferen in een loopgraaf voor Geert/Frans/Thierry/Dylan/je buurman.
Belachelijk.
Nee, niet dit, want helemaal niemand heeft het over gaan matten omdat een debiele NL politicus dat graag wil.quote:
Als de Russen morgen op de grens staan dan hoeven we ons land dus niet te verdedigen? Gewoon lekker laten gebeuren en ons volledig onderwerpen aan een aggressor?quote:Op zondag 25 februari 2024 16:05 schreef Rodgrod het volgende:
[..]
Dit.
Men denkt veel te makkelijk over mensen levens. In dat opzicht zijn we nog steeds een primitieve soort
Dat zou ik willen. De schaarste is enorm. Helaas verziekt door detacheerders. Die zetten mensen weg tegen minimaal 90 euro per uur. Dat is bijna 15.000 per maand, 180k per jaar.quote:Op zondag 25 februari 2024 15:59 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
De vacatures die ik zie hebben eerder ¤5850 als top, voor een starter zijn dit geen normale salarissen, zeker niet vers van het HBO. Schaarste maakt duur maar je lijkt mij hier toch schromelijk te overdrijven.
Edit: nog even het satrsalaris van een gemiddelde WO-er opgezocht. Zelfs een tandarts verdient na een studie van 10 jaar als starter geen 6K.
Ik kan maar 1 conclusie trekken.
Noem de CAO dan maar eens dat we het ook even kunnen toetsen.quote:Op zondag 25 februari 2024 16:12 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Dat zou ik willen. De schaarste is enorm. Helaas verziekt door detacheerders. Die zetten mensen weg tegen minimaal 90 euro per uur. Dat is bijna 15.000 per maand, 180k per jaar.
De grootste nadelen naast dat ze duur zijn, is dat we niet op ze kunnen bouwen. Er zijn interne krachten nodig. Het enige dat bij ons niet wordt aangeboden is een leaseauto, maar dat wordt gecompenseerd met het salaris.
Wij hebben een vaste CAO (op een kleine 1800 man personeel) en in de semi publieke sector, maar deze bedragen zijn ook het zelfde bij mijn voorgaande baan en die was volledig commercieel.
Onze CAO wordt jaarlijks getoetst en voor iedereen inzichtelijk (salaristabellen).
We hebben genoeg technische kennis om robots/drones te maken die de Russen kunnen afslachten. Moet men nu wel beginnen met het ontwikkelen/produceren.quote:Op zondag 25 februari 2024 16:10 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Als de Russen morgen op de grens staan dan hoeven we ons land dus niet te verdedigen? Gewoon lekker laten gebeuren en ons volledig onderwerpen aan een aggressor?
Ik ga liever ook nog niet dood en als ik iets zou willen doen voor het landsbelang had ik het leger wel ingegaan. Maar deze ruggengraatloze houding gaat onze vrijheid en welvaart in ieder geval niet verder helpen.
Als jij bij de MQ-9 wil werken dan ben je idd gebonden aan Leeuwarden. Wil je iets doen met de F-35 dan kun je meer kanten uit (Leeuwarden of Volkel). De heli's staan voor het gros op Gilze en de transportvloot staat op Eindhoven... Men spreekt ook altijd gekscherend over de "Brabantse luchtmacht", de enige luchmachtclub die niet in Brabant zit is VLB Leeuwarden.quote:Op zondag 25 februari 2024 15:58 schreef BEFEM het volgende:
Snap ik. Maar als 25 jarige heb je dat echt bijna nergens hoor. En overheid heeft natuurlijk 13 maanden, heb je ook niet overal, en goede pensioenregeling. Enige nadeel is echt Leeuwaarden maar je zal daar toch wel genoeg personeel voor moeten kunnen vinden? Zit het probleem ook niet meer in de 'echte' soldaten en mecaniciens enzo?
Welke kwalificaties moet men beschikken om in aanmerking te komen voor LKOL?quote:Op zondag 25 februari 2024 16:27 schreef AchJa het volgende:
[..]
Als jij bij de MQ-9 wil werken dan ben je idd gebonden aan Leeuwarden. Wil je iets doen met de F-35 dan kun je meer kanten uit (Leeuwarden of Volkel). De heli's staan voor het gros op Gilze en de transportvloot staat op Eindhoven... Men spreekt ook altijd gekscherend over de "Brabantse luchtmacht", de enige luchmachtclub die niet in Brabant zit is VLB Leeuwarden.
De 13e maand kennen wij bij defensie overigens niet, dat is een eindejaarsuitkering van 8.33%... Overigens is dat ook pas sinds een jaar of 5.
Hier overigens de salaristabellen van defensie: Salaristabellen. Laatste loonsverhoging van 7% is hier nog niet in verwerkt.
Dat is dan een extreme uitzondering, normaal startsalaris voor een junior is 3000 p/m.quote:Op zondag 25 februari 2024 14:24 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Dan ben je niet bekend met de IT. Ons startsalaris hier is 85k (incl vakantiegeld en 13e maand). Instap HBO niveau.
Naar de KMA gaan, goed je best doen, de rangen en functies doorlopen, als je kapitein bent ergens een keer je MDV doen om majoor te worden, daarna de HDV en dan kun je Lkol/Ltkol worden... Maar dan ben je over het algemeen wel ergens halverwege/eind 40.quote:Op zondag 25 februari 2024 16:40 schreef Vliegbaard het volgende:
Welke kwalificaties moet men beschikken om in aanmerking te komen voor LKOL?
Ja eindejaarsuitkering is hetzelfde als dertiende maand. Hopelijk gaan de reguliere lonen nog flink stijgen de komende jaren en vooral ook voor de 'gewone' soldaat. Heb overigens een oud collega die overgestapt is naar defensie en is er niet op achteruitgegaan zei die, als ITerquote:Op zondag 25 februari 2024 16:27 schreef AchJa het volgende:
[..]
Als jij bij de MQ-9 wil werken dan ben je idd gebonden aan Leeuwarden. Wil je iets doen met de F-35 dan kun je meer kanten uit (Leeuwarden of Volkel). De heli's staan voor het gros op Gilze en de transportvloot staat op Eindhoven... Men spreekt ook altijd gekscherend over de "Brabantse luchtmacht", de enige luchmachtclub die niet in Brabant zit is VLB Leeuwarden.
De 13e maand kennen wij bij defensie overigens niet, dat is een eindejaarsuitkering van 8.33%... Overigens is dat ook pas sinds een jaar of 5.
Hier overigens de salaristabellen van defensie: Salaristabellen. Laatste loonsverhoging van 7% is hier nog niet in verwerkt.
Dan ben je te oudquote:Op zondag 25 februari 2024 16:46 schreef StateOfMind het volgende:
En als je al halverwege/eind 40 zit
Dan moet je wel heel veel voor het landsbelang over hebben als je aan de andere kant als startende HBO-er al meteen op dat salaris kunt zitten.quote:Op zondag 25 februari 2024 16:42 schreef AchJa het volgende:
[..]
Naar de KMA gaan, goed je best doen, de rangen en functies doorlopen, als je kapitein bent ergens een keer je MDV doen om majoor te worden, daarna de HDV en dan kun je Lkol/Ltkol worden... Maar dan ben je over het algemeen wel ergens halverwege/eind 40.
Vraag @Bouke-p maar eens...quote:Op zondag 25 februari 2024 16:45 schreef BEFEM het volgende:
Ja eindejaarsuitkering is hetzelfde als dertiende maand. Hopelijk gaan de reguliere lonen nog flink stijgen de komende jaren en vooral ook voor de 'gewone' soldaat. Heb overigens een oud collega die overgestapt is naar defensie en is er niet op achteruitgegaan zei die, als ITer
Gilze Rijen, daar zit het DHC.quote:Vroeger zag ik nog weleens helikopters vliegen in Brabant, nu kom ik daar helaas minderis dat trouwens bij het zweefvliegtuigveld?
Dan ga je maar bij de NATRES...quote:Op zondag 25 februari 2024 16:46 schreef StateOfMind het volgende:
En als je al halverwege/eind 40 zit
Zoals ik al zei, je doet het niet voor het geld.quote:Op zondag 25 februari 2024 16:51 schreef Vliegbaard het volgende:
Dan moet je wel heel veel voor het landsbelang over hebben als je aan de andere kant als startende HBO-er al meteen op dat salaris kunt zitten.
Dan hou ik het wel bij Prestige level 50quote:
En waar mag dat zijn (ongeveer)?quote:Op zondag 25 februari 2024 16:12 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Dat zou ik willen. De schaarste is enorm. Helaas verziekt door detacheerders. Die zetten mensen weg tegen minimaal 90 euro per uur. Dat is bijna 15.000 per maand, 180k per jaar.
De grootste nadelen naast dat ze duur zijn, is dat we niet op ze kunnen bouwen. Er zijn interne krachten nodig. Het enige dat bij ons niet wordt aangeboden is een leaseauto, maar dat wordt gecompenseerd met het salaris.
Wij hebben een vaste CAO (op een kleine 1800 man personeel) en in de semi publieke sector, maar deze bedragen zijn ook het zelfde bij mijn voorgaande baan en die was volledig commercieel.
Onze CAO wordt jaarlijks getoetst en voor iedereen inzichtelijk (salaristabellen).
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |