Zoals de statistiek aangeeft is daar geen sprake van. Waarom zou je Russisch graan richting westen vervoeren? De Russische afzetmarkten qua graan liggen heel ergens anders:quote:Op zaterdag 24 februari 2024 02:59 schreef Ulx het volgende:
[..]
Doorvoer naar andere landen, net zoals Oekraïens graan.
quote:In 2021, Russia exported $8.92B in Wheat, making it the 1st largest exporter of Wheat in the world. At the same year, Wheat was the 8th most exported product in Russia. The main destination of Wheat exports from Russia are: Egypt ($2.44B), Turkey ($1.79B), Nigeria ($493M), Azerbaijan ($339M), and Saudi Arabia ($316M).
Dat ligt wel wat genuanceerder, als we willen blijven eten wat we nu eten niet.quote:Op zaterdag 24 februari 2024 10:21 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Vooor wat betreft landbouw/veeteelt is dat toch echt zeer discutabel. Ja, ieder mens moet eten. Maar voor zelfvoorziening hebben we aan minder dan de helft meer dan genoeg.
Ik wil die discussie niet in dit topic gaan voeren maar voor zelfvoorziening komen we zelfs grandioos tekort.quote:Op zaterdag 24 februari 2024 10:21 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Vooor wat betreft landbouw/veeteelt is dat toch echt zeer discutabel. Ja, ieder mens moet eten. Maar voor zelfvoorziening hebben we aan minder dan de helft meer dan genoeg.
Dit is er idd het topic niet voor maar het is idd al meerdere keren aangehaald in de andere topics die er wel over gaan. Men kijkt veel teveel naar de totale exportwaarde waar ook heruitvoer, machineonderdelen en de bloemen onder worden gerekend...quote:Op zaterdag 24 februari 2024 10:37 schreef Vliegbaard het volgende:
Ik wil die discussie niet in dit topic gaan voeren maar voor zelfvoorziening komen we zelfs grandioos tekort.
Het is geen oordeel verder maar het feit dat mensen denken dat we met ons areaal zelfvoorzienend kunnen zijn is op zichzelf al discutabel genoeg.
Ergens anders ook te zien?quote:
Dat zou heel fijn zijn, want dan hebben we ook veel minder arbeidsmigranten en expats nodig, waarmee ook de druk op de woningmarkt verlaagd wordt.quote:Op zaterdag 24 februari 2024 09:58 schreef bianconeri het volgende:
[..]
De feiten zeggen van wel.
[..]
En dan minder bedrijven over houden. Minder werkgelegenheid. Etc etc etc.
Aan de brandweer heb je dus blijkbaar ook niets, afschaffen maar!quote:Geld aan defensie heeft geen mens iets aan. Is alleen maar schadelijk.
Die miljarden kun je ook gebruiken om belastingen voor lagere inkomens te verlagen. Scholen te verbeteren. Gezondheidszorg. Noem het maar.
Ja ik kan er niet naar kijkenquote:Op zaterdag 24 februari 2024 11:31 schreef SeaOfLove het volgende:
Zal vast en zeker al besproken zijn hier maar ben nu 'twenty days in Mariupol aan het kijken.
Met 10 minuten hield ik het al niet droog.
Wat een hel!
quote:Op zaterdag 24 februari 2024 11:24 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ergens anders ook te zien?
Heb 'm afgezetquote:Op zaterdag 24 februari 2024 11:34 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Ja ik kan er niet naar kijken
Je gaat daarbij volledig voorbij aan moderne technieken waarmee het telen van meer zuidelijke teelt ook in Nederland steeds betaalbaarder wordt.quote:Op zaterdag 24 februari 2024 10:29 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat ligt wel wat genuanceerder, als we willen blijven eten wat we nu eten niet.
https://www.vee-en-gewas.(...)bevolking-te-voeden/
Wil je dat wel dan krijg je een heel karig dieet wat de vegetariers/veganisten vrij slecht zal bekomen.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)-met-een-karig-dieet
Jaquote:Op zaterdag 24 februari 2024 11:43 schreef SeaOfLove het volgende:
[..]
Heb 'm afgezetTe vreselijk dit
Het is vrij standaard dat je bij een RWR (Radar Warning Receiver) waarschuwing beide gaat doen aangezien je weet dat er elk moment op je gevuurd kan gaan worden maar dat kan ook een mix van wapensystemen zijn dus ga je beide doen en chaff en flares. Mijn punt was meer dat het een dedicated FCR moet zijn die dat toestel aan het volgen was anders blijft de RWR stil. En als ze een soort MAWS (Missile Approach Warning System) aan boord hadden die gaat flares poppen bij de daadwerkelijke launch van een missile, die slaat aan op een plotselinge hittebron.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 19:55 schreef ExTec het volgende:
Ja, idd. Maar daarvoor heb je chaf, niet flares, dus logisch is het wmb nog steeds niet. Of het was die crew die dacht: doe iets. Iets, niet perse iets zinnigs.
Fighters/heli's die in de buurt van/ boven vijandelijk gebied (voor de Russen dan he) neer worden gehaald dat zie ik niet direct als friendly fire, Oekraiene heeft genoeg (V)SHORDAD/MRAD systemen in de buurt van het front om daar wat tegen te doen. Systemen die op grote afstand boven Russisch grondgebied worden neergehaald zijn nmm of fratricide of long range AA wapensystemen van Oekraiene.quote:Friendly fire is best mogelijk, al begint die mogelijkheid gevoelsmatig af te nemen. Want wordt wel erg gortig dan.
Exact, het eindresultaat is wat telt.quote:Maar win win sowieso, dus leuke discussie
En die knakker op het eind een gesloten kistquote:
Zal ff zoeken, hold on.quote:Op zaterdag 24 februari 2024 11:24 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Ergens anders ook te zien?
Sorry @AchJa, ik heb je hoog zitten, maar in deze discussie sla je de plank toch echt mis.quote:Op zaterdag 24 februari 2024 09:47 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik heb het over de manier waarop het ingevuld wordt en welke maatregelen hier getroffen worden. Daar is hier in Nederland echt bijzonder weinig draagvlak voor.
Iedereen is op papier voor maatregelen todat ze zelf met de gevolgen van die maatregelen geconfronteerd worden dan verdwijnt dat draagvlak als sneeuw voor de zon.
Het is niet voor niets dat een Wilders op 50+ zetels staat in de peilingen en dat die hele Greendeal van Timmermans ondertussen halfdood en bijna begraven is.
Zelfs de acties van de boeren krijgen meer steun dan XR...
[ afbeelding ]
En op 20 februari, toen het allemaal begon in 2014?quote:Op zaterdag 24 februari 2024 08:06 schreef Starhopper het volgende:
Meerderheid voor Oekraïense vlag op Kamergebouw op 24 februari
Ik heb zojuist ook de vlag opgehangen![]()
[ afbeelding ]
Kortom: het kan prima. Alleen vegetariers/veganisten zullen waarschijnlijk toch zuivel moeten gaan consumeren.quote:Op zaterdag 24 februari 2024 10:29 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat ligt wel wat genuanceerder, als we willen blijven eten wat we nu eten niet.
https://www.vee-en-gewas.(...)bevolking-te-voeden/
Wil je dat wel dan krijg je een heel karig dieet wat de vegetariers/veganisten vrij slecht zal bekomen.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)-met-een-karig-dieet
Voor de doelen wel ja, niet voor de beoogde maatregelen en zeker niet als het de mensen zelf gaat raken. Daar heb ik het over. Net als nu iedereen plotseling wil gaan investeren in defensie en het moet meer, dit, dat, alles tot ze beginnen over vliegvelden, oefenterreinen, kazernes, laagvlieggebieden etc. Dan gaan de hakken in het zand en hoeft het allemaal niet meer want geluid, overlast, gevaarlijk, willen we niet, uitzicht...quote:Op zaterdag 24 februari 2024 12:06 schreef dudewhereismycar het volgende:
Sorry @:Achja, ik heb je hoog zitten, maar in deze discussie sla je de plank toch echt mis.
Er is gewoon draavlak voor deze klimaatdoelen. Dat laten alle enquêtes en peilingen zien.
Het geeft gewoon aan dat niemand zin heeft in dit soort onzin.quote:Kom dan niet met een peiling over protesten. Want die XR protesten door de snelwegen te blokkeren heeft daar echt 0 mee te maken. Die zijn ook gewoon irritant en schieten hun doel voorbij.
En het is aan de politiek om keuzes te maken, zoals ik al zei in alle defensieparagrafen van de afgelopen zoveel jaar hadden vooral de rechtsere partijen het hoogste woord dat er niet meer bezuinigd moest worden op defensie en een partij als de VVD was aan de lopende band de grootste dus dan zou je verwachten dat er draagvlak was toch? Maar toch werd er weer bezuinigd.quote:De discussie die wij voerden ging gewoon over een simpel feit: dat de maatschappij ergens achter moet staan. Mbt de defensiebegroting was die er de afgelopen jaren niet, waar legio redenen voor waren.
Okee, ik had gisteravond wel wat anders te doen.quote:Verder had ik deze discussie al gesloten omdaf het dit topic vervuild.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |