Hoezo was Ronhaar getriggerd door Pol?quote:Op zondag 28 januari 2024 21:28 schreef Frozen-assassin het volgende:
Niemand wacht op Toon Aerts
Behalve Toon en Sporza.
quote:UCI pleit voor meer crossen buiten België en minder drukke kalender: “Er komt meer bescherming voor wereldbeker veldrijden”
De Internationale Wielerunie UCI en medeorganisator Flanders Classics willen de wereldbeker veldrijden beter beschermen. Het aantal wedstrijden zal teruggebracht worden naar tien tot twaalf manches in plaats van de veertien die er dit seizoen georganiseerd werden. De kalender rondom de wereldbeker zal ook gebalder worden.
“Wij hebben beslist dat er meer bescherming zal komen wat betreft onze wereldbeker veldrijden. Hoeveel manches er in het seizoen 2024-2025 zullen komen, daar zijn we nog niet over uit. Het concept op zich heeft wel degelijk een toekomst. We willen de wereldbeker meer buiten België krijgen. Wij kunnen, UCI zijnde, de kalender bepalen”, stelt Peter Van Den Abeele, directeur sport binnen de UCI.
“De nieuwe WB zal zich niet enkel rond de kerstperiode situeren. We hebben met Flanders Classics een contract voor twaalf tot veertien manches. Tien tot twaalf manches in de wereldbeker zou ook wel mooi zijn. Dit in de periode december en januari, gevolgd door het wereldkampioenschap. Wij hopen hiermee de ‘grote namen’ warm te maken voor de WB”, legt hij uit.
“De renners bepalen echter nog altijd zelf hun programma. Wij kunnen er niet voor zorgen dat Mathieu van der Poel of Fem van Empel sowieso starten in die wedstrijden. Wij hopen met de herschikking van de datums zo de renners meer kansen te geven die Wereldbeker wel af te werken”, gaat de UCI-topman verder.
“Welke crossen er zullen wegvallen van die veertien? Dat is een andere vraag. In de periode van de voorjaarsklassiekers hopen we hieromtrent meer duidelijkheid te schenken. Dan willen we met de veldritkalender 2024-2025 naar buiten te komen”, aldus Van Den Abeele. “We willen ook de andere klassementen behouden en gaan niet iedereen van tafel vegen. Het komt er wel op neer de wereldbeker een betere kalender te geven. Bij de jeugd hebben we een ruim internationaal platform. Bij de elites ligt dat anders. Er is de Nederlandse dominantie bij de vrouwen en in de mannencategorie is er een Nederlands-Belgische dominantie. De sterke landen zullen de sterke landen blijven, maar wij willen vechten voor een verdere investering van de mondialisering van het veldrijden”, besluit Van Den Abeele.
Denk overigens dat het sowieso te laat is om de grote namen bij de mannen nog te kunnen verleiden. Wout, Pidcock en Mathieu zie ik echt niet voor een wereldbeker gaan, ook niet als die 10 races is.quote:
Met belangrijke doelen op de weg (of MTB) vlak voor het veldritseizoen gaan die renners nooit een volledige WB-cyclus rijden inderdaad, helemaal niet met zo’n vroege cross in de VSquote:Op maandag 5 februari 2024 08:40 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Denk overigens dat het sowieso te laat is om de grote namen bij de mannen nog te kunnen verleiden. Wout, Pidcock en Mathieu zie ik echt niet voor een wereldbeker gaan, ook niet als die 10 races is.
En ook niet als dat betekent dat je de halve wereld rond moet reizen in een paar weken.quote:Op maandag 5 februari 2024 08:40 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Denk overigens dat het sowieso te laat is om de grote namen bij de mannen nog te kunnen verleiden. Wout, Pidcock en Mathieu zie ik echt niet voor een wereldbeker gaan, ook niet als die 10 races is.
De meesten hebben wereldbeker wel serieus genomen. Iserbyt had wel snel een aardige voorsprong daar. Vanthourenhout een periode ziek geweest.quote:Op maandag 5 februari 2024 13:19 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Waren er dit jaar klassementen waar in ieder geval alle mindere goden voor gingen? Op zich een daadwerkelijke klassementsstrijd tussen Van der Haar, Nieuwenhuis, Ronhaar, Iserbyt, Vanthourenhout(, Aerts), etc. kan best interessant zijn. Die strijd was er dit jaar niet echt voor zover ik het gevolgd heb.
Dat sowieso, je moet je richten op de komende generaties.quote:Op maandag 5 februari 2024 08:40 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Denk overigens dat het sowieso te laat is om de grote namen bij de mannen nog te kunnen verleiden. Wout, Pidcock en Mathieu zie ik echt niet voor een wereldbeker gaan, ook niet als die 10 races is.
Wat een kop van Sporzaquote:Op maandag 5 februari 2024 12:10 schreef Frozen-assassin het volgende:
TERUGKEER VAN TOON AERTS!!!
https://sporza.be/nl/2024(...)weken~1707126603949/
Stan Godrie rijdt hier al niet eens bij de beste 16.quote:Op woensdag 7 februari 2024 16:01 schreef Frozen-assassin het volgende:
Iserbyt rijdt nog weg van Vanthourenhout. Vandeputte derdes. Orts 5e![]()
Leuke cross
Hij heeft sebiet besloten er na dit seizoen maar mee te stoppen. Ach, Stanquote:Op donderdag 8 februari 2024 17:00 schreef Halcon het volgende:
[..]
Stan Godrie rijdt hier al niet eens bij de beste 16.
Vorige week wilde hij zich nog blijven inzetten om het Nederlandse veldrijden in de breedte te laten groeien.quote:Op donderdag 8 februari 2024 18:23 schreef TommyL0204 het volgende:
[..]
Hij heeft sebiet besloten er na dit seizoen maar mee te stoppen. Ach, Stan
Die tweede cross hoeft natuurlijk geen WB te zijn. Het geld dat de organisatie zou moeten betalen aan de UCI kunnen ze dan gebruiken voor het prijzengeld of startgeld.quote:Op maandag 5 februari 2024 19:06 schreef Idisrom het volgende:
Je kunt de WB wel uitbreiden naar 15 wedstrijden, maar wel inkorten tot 10 weekenden en 10 zondagen.
Als je een WB organiseert in de VS, Dublin en Tabor , dan moet je in de buurt nog een WB organiseren (in de VS kan dat op vrijdag, want dan is het hier vrijdagavond).
Ik denk dat het voor de spanning van de eindstand goed is, dan iedereen zijn of haar twee slechtste wedstrijden of gemiste wedstrijden kan wegstrepen.. Dat doen we hier met het Skûtsjesilen ook, en dat maakt het klassement een stuk spannender.
quote:Waarom het eerste WK snow bike niet onbelangrijk is voor Eli Iserbyt en Thibau Nys: nieuwe discipline moet veldrijden naar Olympische Winterspelen loodsen
In de Franse Haute-Savoie wordt dit weekend het eerste WK Snow Bike gereden. Simpel gesteld: fietsen op sneeuw. Een ver-van-mijn-bedshow voor de Belgische renners, maar dat zou wel eens heel snel kunnen veranderen. Het merkwaardige snow bike kan het vehikel worden dat een lang gekoesterde Belgische droom moet waarmaken: cyclocross op de Olympische Winterspelen, het liefst al in 2030.
Voor wie zich niets kan voorstellen bij snow bike: denk aan alpine skiën, maar dan met de fiets. Een vijftigtal deelnemers uit negen landen duikt straks op de fiets een skipiste af. De Super-G werken ze één voor één af ; de ‘dual slalom’ in manches per twee. In elke categorie krijgen we zowel bij de vrouwen als de mannen een wereldkampioen. Helemaal nieuw is de discipline niet. Wat wel nieuw is: met dit eerste officiële WK zet de wereldwielerbond UCI volop zijn schouders onder de discipline.
“Wielrennen ook in de winter in de spotligths”
Merkwaardig? Niet voor de Franse UCI-voorzitter David Lappartient, die graag beklemtoont dat de UCI de jongste jaren een traditie heeft opgebouwd om nieuwe disciplines in de armen te sluiten. “Denk aan e-mountainbike, het intussen olympische BMX-freestyle, cycling e-sports en gravel. Ook daarin organiseren we een WK”, zegt hij desgevraagd. “De wielersport boomt over de hele wereld. Alleen zijn er verschillende manieren om te fietsen. Dit is een manier om wielrennen ook in de winter in de spotligths te houden.”
Geen onbelangrijke zin, die laatste. Al decennialang wil het wielrennen, traditioneel een van de meest prominente sporten op de Olympische Zomerspelen, ook een plek afdwingen op de Winterspelen. Even lang leek het veldrijden daarvoor de meest aangewezen discipline. Maar onder meer de beperkte internationale uitstraling van de cyclocross zat die olympische ambitie altijd in de weg. “Bovendien stelt het olympisch charter dat sneeuw of ijs absolute vereisten zijn om een olympische wintersport te kunnen zijn”, zegt Lappartient. “Dat is het probleem met veldrijden: je kán het wel op sneeuw doen, maar het is geen absolute must.”
Dat is anders voor snow biking, waarmee de UCI van meet af aan wel volop olympische ambities koestert. En dat schept meteen ook weer mogelijkheden voor het veldrijden. Met enkele welgemikte reglementswijzigingen hoopt de UCI dat snow bike zich niet hoeft te beperken tot zijn huidige vormen. Naast een Super-G en een dual slalom kan je ook een uur lang op een drie kilometer lang sneeuwcircuit tegen mekaar koersen. Cyclocross-op-sneeuw, helemaal naar het beeld van de bestaande wereldbekerwedstrijd cyclocross in Val di Sole, maar dan als onderdeel van Snow Bike.
Lappartient: “Ook ik droom van veldrijden op de Winterspelen”
Kan dit de weg voor Eli Iserbyt en Thibau Nys richting Winterspelen openen? Lappartient sluit het niet uit. “Ook ik droom van veldrijden op de Winterspelen. Ik ben ervan overtuigd dat het een toegevoegde waarde zou hebben. Alleen kijkt het IOC ook naar de ‘universaliteit’ van de sport. Cyclocross is lang een zaak geweest van een te klein aantal landen.”
Maar alvast Tabor bracht op dat vlak goed nieuws: met deelnemers uit 26 landen en 4 continenten en medaillewinnaars uit 7 verschillende landen op het WK zette de trend van een groeiende internationalisering zich door. “Maar als we onze olympische ambities al kracht willen bijzetten, hebben we daar sowieso nog werk voor de boeg”, aldus Lappartient.
Zoals ‘vlagvoetbal’ in de VS?
Veel ‘als’, veel ‘zou’, en toch zijn de plannen minder vaag dan het op het eerste gezicht lijkt. Over zes jaar komen de Winterspelen naar de Franse Alpen en daar zullen naar goede gewoonte ook enkele nieuwere sporten een kans krijgen. Traditioneel heeft het nationale olympisch comité van het organiserende land daar flink wat inspraak in. Zo slaagde het Amerikaanse comité er zelfs in om van ‘vlagvoetbal’ – de meest brave variant van American Football – een olympische sport te maken op de Spelen van 2028. En aangezien David Lappartient zijn functie als voorzitter van de UCI sinds 2022 combineert met het voorzitterschap van het Franse olympisch comité, zit hij in de ideale positie om de olympische winterambities van het wielrennen een zetje te geven.
Euh die zal er 3 rondjes op het einde mee gestopt zijn. Gedubbelden moeten uit koersquote:
Michael is woest.quote:Boze Michael Vanthourenhout schiet met scherp op Ryan Kamp na incident: “Wat was zijn bedoeling?”
Een tweede plek in de Noordzeecross van Middelkerke, meer zat er zaterdag niet in voor Michael Vanthourenhout. Na afloop was de Europese kampioen echter boos, vooral op Ryan Kamp.
De Nederlander deed al vroeg in de cross de deur brutaal dicht, waardoor Vanthourenhout heel wat plekken verloor en zijn winstkansen in rook zag opgaan. Het kwam tot een discussie tussen de twee, waarop onze landgenoot na afloop terug kwam.
“Ik denk dat Ryan nog met wat revanchegevoelens zat na Maldegem”, klonk het. “Daar wilde hij ook ergens binnenkant bocht komen, maar ik stond mijn plaats niet af. Daardoor verloor hij wat plaatsen. Ik weet ook niet wat nu zijn bedoeling was, maar wel frustrerend voor mij dat ik daardoor de wedstrijd verlies. Ryan wordt veertiende of vijftiende, dus wat was zijn bedoeling? Daar zullen we nog wel een keer over praten. Als Ryan het zo wil spelen, is dat zijn ding.”
Ook winnaar/ploegmakker Eli Iserbyt moest het ontgelden. “Ik denk dat ik het meeste kopwerk heb gedaan (in de achtervolging op Joris Nieuwenhuis, red.), dus ik vind het wel spijtig dat Eli op het einde niet wacht op mij. Maar het is wat het is, de wedstrijd is gereden en ik moet leven met een tweede plaats. Ik had niet verwacht dat we nog tot Nieuwenhuis zouden komen, we waren aan elkaar gewaagd. Ik moest uiteindelijk van iets verder komen en dat kost me denk ik wel de wedstrijd. Ik zat op de limiet toen we aan het achtervolgen waren, met Eli die in mijn wiel zat. Ik heb nog geprobeerd om met Eli mee te gaan toen hij ging, maar dat lukte niet.”
Michael likt mij wel snel heetgebakerd. Vorig jaar om deze tijd had hij steeds akkefietsjes met Laurens Sweeck.quote:
Hij gaat iedereen lappen.quote:Op zondag 11 februari 2024 09:46 schreef Fretwork het volgende:
Ik hoop echt vurig dat Toon iedereen op 2 minuten zet binnenkort
Winnen moet kunnen in dit veld, al zou het na zo'n lange time-out wel enorm straf zijn natuurlijk.quote:Op zondag 11 februari 2024 09:46 schreef Fretwork het volgende:
Ik hoop echt vurig dat Toon iedereen op 2 minuten zet binnenkort
Morele wereldkampioenquote:Op zondag 11 februari 2024 09:46 schreef Fretwork het volgende:
Ik hoop echt vurig dat Toon iedereen op 2 minuten zet binnenkort
De toppers zitten in Spanje, de rest is uitgepierd dus als hij niet vooraan mee doet moet hij niet te veel verwachten van 24/25.quote:Op zondag 11 februari 2024 09:46 schreef Fretwork het volgende:
Ik hoop echt vurig dat Toon iedereen op 2 minuten zet binnenkort
Tot nuquote:Op zondag 11 februari 2024 13:48 schreef Faraday01 het volgende:
Benieuwd hoe lang Brand het wiel kan houden
Normaal gesproken heeft hij hier ook naar toegewerkt, terwijl bij de rest het beste er al vanaf is dit seizoen. Maar zolang eruit en rond plek 40-45 starten... zal allemaal nog niet zo mee vallen.quote:Op zondag 11 februari 2024 10:14 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Winnen moet kunnen in dit veld, al zou het na zo'n lange time-out wel enorm straf zijn natuurlijk.
Andersom, het was Paul, maar dat zegt hij wel vaker als hij bedoelt dat is zeker zo. Klonk wel een beetje lullig inderdaad.quote:Op zondag 11 februari 2024 13:38 schreef Frozen-assassin het volgende:
Zei Natte Wind nou "Het zal wel" op uitspraak van Herygers dat het fijn is dat ze ook BK voor G-sporten hebben georganiseerd?
Had wel een rondje langer gekund ja.quote:Op zondag 11 februari 2024 14:10 schreef Frozen-assassin het volgende:
Nog 2 rondjes jeetje, wat een korte cross
Vind het wel genoeg. Heel erg spannend was het nu ook weer niet.quote:Op zondag 11 februari 2024 14:10 schreef Frozen-assassin het volgende:
Nog 2 rondjes jeetje, wat een korte cross
Nochtans blijft hij in de buurtquote:Op zondag 11 februari 2024 15:35 schreef Frozen-assassin het volgende:
Nieuwenhuis zakt weer weg. Die is wel klaar met het seizoen. Foutjes maak je ook door vermoeidheid
Hij komt wel knap terug ja. Mag ook wel tov Wyseure en Vandeputte op zich.quote:Op zondag 11 februari 2024 15:38 schreef Van_Poppel het volgende:
[..]
Nochtans blijft hij in de buurt
Edit: nu al weer aangesloten
quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:16 schreef Szura het volgende:
WIN: Genieten van de terugkeer van Toon Aerts in het veld? Win een duoticket voor Sint-Niklaas of Brussel
Kritiek op de UCI jaquote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:04 schreef franklop het volgende:
Benieuwd hoeveel kritiek er in het commentaarhok zal zijn
Ik hoop dat hij wint. Niet omdat ik in het bijzonder sympathie voor Toon heb maar alleen omdat we een interview krijgen waar we mee voort kunnen tot volgende winter. Sporza in het kwadraat tot de macht oneindig.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:12 schreef Szura het volgende:
Ik hoop dat hij 6 keer lek rijdt. Altijd tegen Toon.
Sneu voor al die andere Belgische veldrijders. Ik denk dat alleen Eli Iserbyt en Wout van Aert deze winter meer aandacht hebben gekregen.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 06:24 schreef DeeBee het volgende:
Fijne Toondag allen!
https://sporza.be/nl/2024(...)ebben~1708077311264/
Een trainingsrapportage voor de liefhebbers, Sporza blijft leveren
Nee het D woord mag niet vallenquote:Op zaterdag 17 februari 2024 13:34 schreef Szura het volgende:
Kritische noten niet aanwezig in de cabine
Maar er is wel een fanfare!quote:Op zaterdag 17 februari 2024 13:35 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Nee het D woord mag niet vallen
Dit is echt het gênante een eind voorbij.quote:
Had Toon Aerts de zesde titel van Van der Poel kunnen voorkomen?quote:Op zaterdag 17 februari 2024 10:19 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Ik hoop dat hij wint. Niet omdat ik in het bijzonder sympathie voor Toon heb maar alleen omdat we een interview krijgen waar we mee voort kunnen tot volgende winter. Sporza in het kwadraat tot de macht oneindig.
Zonder van Empel meestal ookquote:Op zaterdag 17 februari 2024 13:56 schreef Nober het volgende:
Zonder Brand was het wel spannender geworden.
quote:Op zaterdag 17 februari 2024 14:04 schreef DeeBee het volgende:
[..]
https://www.vrt.be/vrtnws(...)n-aerts-rijkevorsel/
[ afbeelding ]
quote:Supporters kijken vol onrechtvaardigheid terug op de afgelopen twee jaren, toen Aerts niet mocht koersen. "We zijn erg verdrietig geweest", zegt Jack Jacobs. "Het is oneerlijk wat daar is gebeurd, dat weet iedereen. We hebben enorm veel bewondering voor de manier waarop Toon nu toch terugkeert."
Serieus?quote:Op zaterdag 17 februari 2024 13:19 schreef Szura het volgende:
Jaaaaa TOON in het journaal
Hij heeft een rugnummer gehaald en verkent het parcours!
‘Achtervolgers’quote:
quote:
Alles was fantastischquote:Op zaterdag 17 februari 2024 14:58 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Was biatlon aan het kijken, was het wat? Of heb ik een teiltje nodig?
En dan straks nog een special met Sammy in het spoor van?quote:Op zaterdag 17 februari 2024 15:03 schreef DiegoFuser het volgende:
Je verwacht dat het gênant wordt, en dan nog weet Sporza zichzelf te overtreffen
Die had ook geen zin meer in de comeback van Toon?quote:Op zaterdag 17 februari 2024 15:32 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Ach nee, de grootvader van Toon is overleden. Altijd tegen Toon.
Het kan eigenlijk niet, maar toch gelachen.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 15:33 schreef Felagund het volgende:
[..]
Die had ook geen zin meer in de comeback van Toon?
Maar de UCI heb toegegeven dat het niet-intentioneel was!!quote:Op zaterdag 17 februari 2024 15:40 schreef DiegoFuser het volgende:
Joseph Goebbels maakt een diepe buiging voor de Toon propaganda van Sporza deze middag op de mat legt. Iedereen die staat te kijken heeft zich al mogen uitspreken voor Toon.
Het D woord is niet één keer gevallen.
Ook nog eens op het podium als morele winnaar!quote:Op zaterdag 17 februari 2024 15:56 schreef Faraday01 het volgende:
Speciaal voor Toon krijgen we vandaag een MTB podium ceremonie met 5
Morele winnaar.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 15:56 schreef Faraday01 het volgende:
Speciaal voor Toon krijgen we vandaag een MTB podium ceremonie met 5
Een paar keer genoemd maar dat mag geen naam hebben.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 15:59 schreef franklop het volgende:
Kan niet kijken, maar hebben ze het nog over Toon gehad?
Haha dit ja.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 16:01 schreef DiegoFuser het volgende:
Jammer dat Karrel het commentaar niet geeft, die was vies mad geworden
Iemand die piekt op de laatste 3 wedstrijden van het seizoen vs renners die al sinds oktober bijna elk weekend aan het rijden zijn en op laatste krachten rondrijden. Dan verbaast mij het resultaat niet.quote:
Quote van Sporzaquote:Op zaterdag 17 februari 2024 16:38 schreef DeeBee het volgende:
Larsgod
[..]
https://sporza.be/nl/matc(...)eback~1702380301313/
Knap 4e!
Ha, ha. Lars TOONt blijkbaar te weinig respect .quote:In de sprint voor de 3e plaats gunde Lars van der Haar zijn ex-ploegmaat Toon Aerts geen podiumplaats.
quote:Op zaterdag 17 februari 2024 17:16 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Quote van Sporza
[..]
Ha, ha. Lars TOONt blijkbaar te weinig respect .
Het was echt bizar. Ik kan eigenlijk nog steeds niet geloven wat ik vandaag en de afgelopen dagen allemaal heb gelezen en gehoord.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 20:47 schreef Van_Poppel het volgende:
Wat een gênante vertooning. Het was alsof Toon na een paar jaar gevangenisstraf op Robbeneiland weer was vrijgelaten.
Ik heb niet kunnen kijken, geef me een paar highlightsquote:Op zaterdag 17 februari 2024 20:47 schreef Van_Poppel het volgende:
Wat een gênante vertooning. Het was alsof Toon na een paar jaar gevangenisstraf op Robbeneiland weer was vrijgelaten.
90% van de tijd hadden ze het over Toon. Ook op Sporza.be wordt hij bijna in ieder artikel genoemd:quote:Op zaterdag 17 februari 2024 21:24 schreef Aguero het volgende:
[..]
Ik heb niet kunnen kijken, geef me een paar highlights
quote:De dag van Toon Aerts, na twee moeilijke jaren weer crosser: “Discussiëren met onze pa in de camper, helemaal zoals vroeger”
Vierde, op een paar meter na het podium gemist. En toch sprak Toon Aerts (30) van “een feestje” bij zijn rentree in Sint-Niklaas. “Na twee sombere jaren hoor ik terug bij de crossers: dat doet iets met mij.”
Als er na de cross 200 man aan je camper staat te zingen terwijl je aan het uitrijden bent op de rollen, dan weet je dat het een mooie dag is geweest. Toon Aerts arriveerde en vertrok in Sint-Niklaas met een grote glimlach. “Het doet deugd om terug te zijn”, zei hij na zijn rentree in het veld. Aerts zat een dopingschorsing uit van twee jaar, maar werd bij zijn terugkeer verwelkomd als een held - Vlaamse wielerfans veroordelen duidelijk niet snel. “Als er negatieve reacties zijn geweest, heb ik die niet gehoord”, zei Aerts. “Dan kwamen ze niet boven het gebrul van mijn supporters uit.”
Eén momentje zagen we een vieze lip: toen hij vlak na de finish achter het podium binnenbolde. Die vierde plaats, op een haar van het podium, was niet fijn. “Een beetje zuur”, noemde Aerts het. Vooraf had hij ervoor getekend - top vijf was wat hij en zijn entourage voor de cross als hoogst haalbare hadden uitgesproken - maar als je zo dicht bij het podium komt, wil je er natuurlijk ook op. Aerts klonk kalm voor de camera’s: “De kers ontbreekt, maar de taart heeft gesmaakt.”
Even later liet hij zijn teleurstelling duidelijker merken. Toen Aerts in extremis Joran Wyseure remonteerde, dacht hij dat de derde plaats binnen was. Hij had niet gedacht dat Lars van der Haar op zijn beurt nog zou passeren. “Dat had ik niet verwacht. Op een bepaald moment had Lars op mij gewacht in de cross. Ik dacht dat hij mij het gunde. Toen ik op het einde naar Joran kon toefietsen, dacht ik: ‘Podium, zalig!’ Niet dus.”
Van der Haar maakte zich met zijn felle eindspurt niet populair bij de fans van Aerts, maar waarom zou de Nederlander zijn ex-ploegmaat moeten laten voorgaan? In topsport gaat het om de resultaten, niet om cadeau’s. Van der Haar: “Een vierde plaats gunde ik hem, maar niet de derde. Ik heb lang genoeg zelf niet op het podium gestaan. Het is heel zuur voor Toon, dat snap ik. Ik heb hem in de koers een paar keer op sleeptouw genomen, ik denk dat dat genoeg was. Als ploegmaat had ik het hem gegund, maar hij is nu ex-ploegmaat.”
Aerts: “Ik ga er verder niet veel woorden aan vuilmaken. Dit komt wel eens terug.”
Om maar te zeggen: Aerts zat bij zijn rentree al snel weer heel diep in crossmodus. Maar dat was ook de bedoeling. Zijn hoofd staat op het nu en de toekomst - het verleden is een hoofdstuk dat hij zo snel mogelijk wil afsluiten. “Ik heb er heel even aan gedacht tijdens de wedstrijd. Op het einde deden mijn longen en benen pijn, maar ik putte er kracht uit: wat is een uurtje afzien in vergelijking met de voorbije twee jaar? Ik heb nog een keer alles op alles gezet om naar Wyseure te rijden.”
Aerts vertrok uiteindelijk met een voldaan gevoel uit Sint-Niklaas. Een mix van “genieten, stress en afzien”, zei hij. Maar het positieve blijft het meest hangen. “Dit was een klein beetje feest. Na twee sombere jaren hoor ik terug bij de crossers. Dat doet iets met mij.”
Aerts was vooraf zenuwachtig geweest - hij had ‘s nachts een paar uur wakker gelegen, bang dat hij zijn rollen of de veiligheidsspelden om zijn nummer vast te maken, zou vergeten. “Uiteindelijk was het de rugzak om mijn kleren in te steken die ik ben vergeten”, lachte hij. Hij genoot van de trip met de camper richting cross. “Discussiëren met onze pa omdat hij te snel of te traag reed - helemaal zoals vroeger.” Hij genoot van de handtekeningen die hij moest uitdelen. “Er waren echt jonge gastjes bij. Twee jaar geleden waren dat nog kleutertjes, die kennen me niet: daar gaan we verandering in brengen.”
Ook de concurrentie heette hem hartelijk welkom. “Ik ben blij voor Toon”, zei Eli Iserbyt. “We zijn concullega’s, en daar zit ook nog altijd het woord collega’s in. Chapeau voor hoe Toon de voorbije twee jaar overbrugd heeft. Ik ken de situatie niet exact, maar ik probeer me in te beelden wat het moet zijn als je geschorst wordt voor een product dat onbewust in je lijf is terecht gekomen. ik ga het cru zeggen, maar er zijn mensen die een touw nemen als ze zoiets meemaken. Knap hoe Toon is blijven vechten.”
Aerts: “Ik heb het enorm gemist. Dit was een mooie dag.”
Roglicquote:Op zondag 18 februari 2024 13:35 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Björn Verstraete
1 dag geleden
Hopelijk dopingvrij deze keer !! Maar commentaar zou achterwege blijven daar je je straf hebt uitgevoerd !! Absoluut geen fan van Toon maar iedereen verdient een 2de kans !!
Oei, een kritische Belg gevonden. Het paspoort van Björn is inmiddels ingenomen neem ik aan?
Dit is wel een parcours voor hem dus sporza kan er nog een dagje schaamteloos toon-eren aan vastknopenquote:
"Had deze Toon Mathieu van der Poel van de wereldtitel kunnen houden"quote:Op zondag 18 februari 2024 14:42 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Dit is wel een parcours voor hem dus sporza kan er nog een dagje schaamteloos toon-eren aan vastknopen
Deze EN de vorigequote:Op zondag 18 februari 2024 14:53 schreef franklop het volgende:
[..]
"Had deze Toon Mathieu van der Poel van de wereldtitel kunnen houden"
De vrede lijkt nog niet getekend daarquote:Op zondag 18 februari 2024 15:48 schreef Szura het volgende:
VTH moet nu op zijn beurt roepen dat de gnoom niet mag rijden
quote:Op zaterdag 17 februari 2024 22:49 schreef DiegoFuser het volgende:
Aerts: “Ik ga er verder niet veel woorden aan vuilmaken. Dit komt wel eens terug.”
Gezien de laatste dagen hebben ze een zwak voor erkende dopeurs daarquote:Op zondag 18 februari 2024 13:52 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Ik blijf het altijd heel bijzonder vinden dat ze bij Sporza zo fan van haar zijn
Als je dingen fout doet blijft karma je achtervolgenquote:
Deze zin is wat onduidelijk. Bedoeld wordt waarschijnlijk de nationale crossen in hetzelfde weekeinde.quote:De top 20 van de UCI-ranking bij de mannen en vrouwen elite mag voortaan ook niet meer deelnemen aan nationale crossen.
Matje, Wout en Piddles slaan volgend jaar een jaartje over.quote:Op donderdag 29 februari 2024 13:08 schreef franklop het volgende:
Internationale Wielerunie (UCI) heeft enkele dagen na het einde van het veldritseizoen een reeks maatregelen voorgesteld om volgend seizoen meer toppers aan de start van Wereldbekercrossen te krijgen. Daarbij springt onder meer in het oog dat enkele WB-crossen een "beschermde status" zullen krijgen.
De vele afmeldingen van toprenners voor de Wereldbekermanches van dit seizoen waren al langer een doorn in het oog van de UCI.
Begin deze maand werden de koppen bij elkaar gestoken om hier wat aan te doen. Dat heeft geleid tot enkele nieuwe maatregelen die vanaf volgende week van kracht zijn.
Het meest opvallend daarbij is dat sommige WB-crossen een status van "beschermde cross" zullen krijgen. "Die status wordt toegekend aan maximaal 50 procent van de WB-crossen en enkel wanneer het evenement van een bijzonder belang is voor de internationale ontwikkeling van het veldrijden", klinkt het.
Weekends met een internationale cross in België en een dag later een WB-wedstrijd in het buitenland, zoals afgelopen seizoen bijvoorbeeld het geval was met de dubbel Kortrijk-Dublin, lijken zo vanaf volgend seizoen uitgesloten.
De UCI versterkt ook de plicht om deel te nemen aan Wereldbekermanches. Vanaf volgend seizoen zullen profteams verplicht zijn om met minstens 3 renners, bij de mannen of vrouwen elite, deel te nemen aan alle WB-crossen.
De top 20 van de UCI-ranking bij de mannen en vrouwen elite mag voortaan ook niet meer deelnemen aan nationale crossen.
"De UCI wil hiermee een duidelijke scheiding aanbrengen tussen de internationale en nationale veldritkalender en wil toprenners aanmoedigen zich op het internationale niveau te concentreren", zo klinkt het.
Tot slot zullen tijdens Wereldbekercrossen de eerste twee startrijen, bij alle categorieën, voorbehouden worden voor de hoogst gerangschikte renners in de tussenstand van de Wereldbeker. Zo wil de UCI renners belonen die het best presteerden in de vorige manches.
Wij, als Toon fanatici, betreuren dat ten zeerste.quote:Op zaterdag 2 maart 2024 12:34 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Matje, Wout en Piddles slaan volgend jaar een jaartje over.
Lijkt me wel. Anders draai je de nationale circuits de nek om. Voor Pidlul maakt het niet veel uit trouwens. Die staat 30e. Wout 19e, dus valt er net binnen.quote:Op donderdag 29 februari 2024 13:28 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Deze zin is wat onduidelijk. Bedoeld wordt waarschijnlijk de nationale crossen in hetzelfde weekeinde.
quote:September
15-09-2024:Kleeberg
Oktober
12-10-2024: Beringen
17-10-2024 Ardooie
19-10-2024: Essen/Heerderstrand
20-10-2024:Ruddervoorde
22-10-2024: Woerden
27-10-2024: Overijse
November
01-11-2024: Koppenberg
01/02/03-11-2024 EK Pontevedra
09-11-2024: Rucphen
10-11-2024: Lokeren/Huijbergen
11-11-2024: Niel
16-11-2024: Merksplas
17-11-2024: Hamme
23-11-2024: Kortrijk
24-11-2024: Antwerpen (WB)
December
01-12-2024: Dublin (WB)
08-12-2024:Oristano (WB)
14-12-2024: Herentals
15-12-2024: Namen (WB)
21-12-2024: Hulst (WB)
22-12-2024: Zonhoven (WB)
23-12-2024: Mol
26-12-2024: Gavere (WB)
27-12-2024: Loenhout
29-12-2024: Besançon (WB)
30-12-2024: Diegem
Januari
01-01-2025: Baal
03-01-2025: Koksijde
04-01-2025: Gullegem
05-01-2025: Dendermonde (WB)
11/12-01-2025 BK Heusden Zolder
13-01-2025: Otegem
19-01-2025: Benidorm (WB)
25-01-2025: Maasmechelen (WB)
26-01-2025: Hoogerheide (WB)
Februari
31-01/02/03-02-2025: WK veldrijden Liévin
05-02-2025: Maldegem
08-02-2025: Middelkerke
09-02-2025: Lille
15-02-2025: Sint-Niklaas
16-02-2025: Brussel
23-02-2025: Oostmalle
Eerst zien dan geloven.quote:Op zaterdag 27 juli 2024 23:11 schreef wimderon het volgende:
Olympisch dus, over 6 jaar. Aldus Karrel.
Ze zijn dan 35 jaar, maar ze zijn ook al hun leven bijna renner.quote:Op zondag 28 juli 2024 17:40 schreef Van_Poppel het volgende:
Nog net op tijd voor Wout en Mathieu dus
Zie Mathieu er wel voor aan om over een paar jaar weer volledig terug naar het veldrijden te switchen als dit doorgaat.quote:Op zondag 28 juli 2024 17:46 schreef Momo het volgende:
[..]
Ze zijn dan 35 jaar, maar ze zijn ook al hun leven bijna renner.
Net als papa Adriequote:Op zondag 28 juli 2024 17:49 schreef Dale__Cooper het volgende:
[..]
Zie Mathieu er wel voor aan om over een paar jaar weer volledig terug naar het veldrijden te switchen als dit doorgaat.
En veldlopen?quote:Op zaterdag 27 juli 2024 23:11 schreef wimderon het volgende:
Olympisch dus, over 6 jaar. Aldus Karrel.
Is dat nodig dan? Zoals hij het nu doet gaat toch prima.quote:Op zondag 28 juli 2024 17:49 schreef Dale__Cooper het volgende:
[..]
Zie Mathieu er wel voor aan om over een paar jaar weer volledig terug naar het veldrijden te switchen als dit doorgaat.
Ik zie hem eigenlijk niet meer zoveel wegseizoenen doen, hij heeft Roubaix, Vlaanderen en WK gewonnen.quote:Op zondag 28 juli 2024 19:04 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Is dat nodig dan? Zoals hij het nu doet gaat toch prima.
Nog los van dit nieuws heb ik sowieso al wel het idee dat hij over een paar jaar weer meer de switch richting mountainbike/veldrijden gaat maken. Mocht veldrijden Olympisch worden, dan lijkt het mij helemaal een zekerheid.quote:Op zondag 28 juli 2024 19:04 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Is dat nodig dan? Zoals hij het nu doet gaat toch prima.
quote:
quote:The official Cyclingmews – the world centre of cycling - PARODY Account. NOT Affiliated with
@Cyclingnewsfeed
Geen Koppenberg?quote:Op donderdag 10 oktober 2024 08:01 schreef franklop het volgende:
KALENDER 2024/2025
(bron: http://www.veldritkalender.nl)
Veldritkalender 2024-2025
Oktober 2024
22-10-2024 Nacht van Woerden (Ned) Losse cross
27-10-2024 Vlaamse Druivencross Overijse (Bel) Superprestige
November 2024
02-11-2024 Europese kampioenschappen Pontevedra (Spa)
03-11-2024 Europese kampioenschappen Pontevedra (Spa)
---
@:rellende_rotscholier kan jij de OP aanpassen? Als er tenminste consensus is vanuit WLR over dat dit de veldritkalender is.
veldritkalender.nl heeft die compleet gemist. Dagje voor het EK wel (zal hem toevoegen)quote:
Volgens onze vrienden van veldritkalender.nl lagen Maasmechelen en Huijbergen in Nederland en niet in Belgiëquote:Op donderdag 10 oktober 2024 08:11 schreef Frozen-assassin het volgende:
Koppenbergcross is op 1 november. Die mist in kalender ja
Huijbergen is wel in Nederland maar het is niet erg goed in elkaar gezet neequote:Op donderdag 10 oktober 2024 08:14 schreef franklop het volgende:
[..]
Volgens onze vrienden van veldritkalender.nl lagen Maasmechelen en Huijbergen in Nederland en niet in België
Misschien dat er met een aantal teams een charter wordt geregeld.quote:Op vrijdag 11 oktober 2024 15:04 schreef Frozen-assassin het volgende:
Wel benieuwd hoeveel vrouwen dubbel Koppenberg en EK gaan doen want dat lijkt me praktisch zeer lastig haalbaar. Er gaan volgens mij geen rechtstreekse vluchten vanuit België naar Santiago de Compostela. Dan moet je met een privejet, al dan niet samen met de mannen.
quote:Op vrijdag 11 oktober 2024 14:23 schreef Steven184 het volgende:
Boeiend, ze gaan toch nauwelijks vooraan rijden
Op zich best mooi maar als trui voor de Nederlandse kampioen...quote:Op vrijdag 11 oktober 2024 13:27 schreef franklop het volgende:
[ x ]
Op het randje, of nee er eigenlijk net over
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |