Je wilt niet weten wat voor gezeik er juist in Staphorst is geweest over het onderbrengen van enkele tientallen statushouders in een voormalig hotel…quote:Op maandag 15 januari 2024 17:35 schreef Hexagon het volgende:
De SGP laat zich ook weer van zijn beste kant zien. Want er zal maar eens een vluchtelingencentrum in Nunspeet of Staphorst komen.
Ik zeg ook niet dat ik niet dogmatisch ben, ik mag hopen dat ik dat ben. Dogmatiek is niet voor niets een apart vak op de Theologische Universiteit. Ik zeg alleen dat ze gewoon het hele naastenliefde niet begrepen hebben of niet willen accepteren dat de SGP niet aan naastenliefde doet.quote:Op maandag 15 januari 2024 18:14 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Je bent zelf net zo dogmatisch hoor, alleen dan vanuit een andere hoek.
Ideaal om lekker in te gaan shoppen voor de aanstaande coalitiepartijen. Een mooie stok om asielzoekers mee te slaan, maar de paragraaf over laaggeschoolde arbeidsmigratie negeren we even voor het gemak.quote:Op maandag 15 januari 2024 14:10 schreef trein2000 het volgende:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)te-behouden-a4187001
Een staatscommissie adviseert nu ook migratiebeperking en meer regie daarop door de overheid
Ik vind de SGP juist een leuke partij.quote:Op maandag 15 januari 2024 18:26 schreef Hexagon het volgende:
[..]
De SGP-politici lezen erg vaak het "belangenpolitiek voor woonplekken en beroepen waar veel van onze stemmers zitten"-boek.
Prima, dat doen wel meer partijen. Maar de wijze waarop die partij altijd bejubeld wordt als zulke principiële en onversneden waardevaste politici zouden zijn, daar wordt ik dan een beetje kriegel van.
In die zin benadert de CU dat ondanks compromissen inderdaad veel meer. Die komen in ieder geval altijd op voor mensen in nood, en niet enkel die in hun straatje passen.
Volgens mij ijverde de SGP ooit nog eens voor extra ontwikkelingshulp.quote:Op maandag 15 januari 2024 18:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat ik niet dogmatisch ben, ik mag hopen dat ik dat ben. Dogmatiek is niet voor niets een apart vak op de Theologische Universiteit. Ik zeg alleen dat ze gewoon het hele naastenliefde niet begrepen hebben of niet willen accepteren dat de SGP niet aan naastenliefde doet.
Maar net als de buitenlandernimbypolitiek van de VVD is dit geen nieuw standpunt te noemen. D66 heeft al een jaar of vijftien het liefst zo veel mogelijk buitenlandse studenten op Nederlandse universiteiten, ongeacht de nadelen die dat oplevert.quote:Op maandag 15 januari 2024 10:13 schreef nostra het volgende:
De schizofrenie lijkt wat besmettelijk:
[..]
Prima plan verder.
Pas maar op.quote:Op maandag 15 januari 2024 18:52 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Alternatief: maak de universiteiten en hbo's verantwoordelijk voor de huisvesting van al hun studenten.
Nou en? Dan wordt het in elk geval niet over de schutting van de gemeentes en de overige stedelijke bewoners gegooid.quote:Op maandag 15 januari 2024 18:54 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Pas maar op.
Straks gaan ze dat ook nog echt doen. En dat zou best kunnen met financiering vanuit de markt/banken om grote campus complexen te gaan financieren.
En dat is erg?quote:Op maandag 15 januari 2024 18:54 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Pas maar op.
Straks gaan ze dat ook nog echt doen. En dat zou best kunnen met financiering vanuit de markt/banken om grote campus complexen te gaan financieren.
Niks is erg of goed, of slecht. Maar je moet daar wel een fundamentele discussie over voeren. Als duur en schaars vasgoed wordt aangetrokken door kapitaalkrachtige partijen, dan kunnen gewone Nederlandse studenten er nog moeilijker tussen. Bovendien moet je je ook afvragen waarom wij onderwijs in Nederland hebben: is dat om buitenlandse studenten op te leiden?quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."Fifty years ago the Leningrad street taught me a rule - if a fight is inevitable, you have to throw the first punch."
Vladimir Putin
“To forgive the terrorists is up to God, but to send them there is up to me.”
Vladimir Putin
Ook hierbij gaat het weer om te grote concentratie. Zat steden die heel blij zouden zijn met een flink aantal (buitenlandse) studenten maar in plaats daarvan zijn het er nu zoveel dat ze lokaal voor problemen zorgen.quote:Op maandag 15 januari 2024 18:55 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Nou en? Dan wordt het in elk geval niet over de schutting van de gemeentes en de overige stedelijke bewoners gegooid.
De rol van universiteiten is tweeledig; onderwijs en onderzoek. Het is niet meer helemaal 1629, dus de scheiding daartussen is veel groter dan toen - vooral omdat veel universitair studenten uiteindelijk helemaal niet in het wetenschappelijk onderzoek belanden.quote:Op maandag 15 januari 2024 19:02 schreef KareldeStoute het volgende:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)t-slecht-af-a4186198
Ook wel een interessante insteek.
De oorzaak van het woningprobleem ligt niet in de buitenlandse studenten, maar het falen van langetermijn vooruitzien van politici, en het bouwen van huizen niet aanjagen gedurende langere tijd. Maar sommige partijen vonden dat eigenlijk wel best, omdat hun kiezers vooral profiteerden van het stijgen van huizenprijzen, en die kiezers bleven ook stug op hun stemmen.quote:Op maandag 15 januari 2024 17:38 schreef Hanca het volgende:
[..]
De belastingbetaler draait nu deels op voor de maatschappelijke kosten: een gebrek aan huisvesting. Daar is dan de lokale politiek flink zoet mee, bijvoorbeeld: https://stadszaken.nl/art(...)jdelijk-op-een-kamer.
En daar zijn ze dus ook nieuwbouw voor de buitenlandse studenten aan het neerzetten: https://www.sshxl.nl/nl/nieuws/nieuwe-woontoren-groningen
Daar hadden ook andere mensen kunnen wonen.
Klopt. Maar aangezien we niet terug kunnen gaan in de tijd en in de periode van de financiële crisis alsnog een half miljoen huizen kunnen bouwen en omdat we nu niet binnen een jaar een half miljoen huizen neer kunnen zetten, moeten we nu eerst aandacht hebben voor de oplossing van het probleem, ipv de oorzaak.quote:Op maandag 15 januari 2024 21:07 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
De oorzaak van het woningprobleem ligt niet in de buitenlandse studenten, maar het falen van langetermijn vooruitzien van politici, en het bouwen van huizen niet aanjagen gedurende langere tijd. Maar sommige partijen vonden dat eigenlijk wel best, omdat hun kiezers vooral profiteerden van het stijgen van huizenprijzen, en die kiezers bleven ook stug op hun stemmen.
Maar een druppel op een gloeiende plaat helpt ook niet veel, en daarmee schaadt je een andere sector. Is het het dat waard?quote:Op maandag 15 januari 2024 21:24 schreef Hanca het volgende:
[..]
Klopt. Maar aangezien we niet terug kunnen gaan in de tijd en in de periode van de financiële crisis alsnog een half miljoen huizen kunnen bouwen en omdat we nu niet binnen een jaar een half miljoen huizen neer kunnen zetten, moeten we nu eerst aandacht hebben voor de oplossing van het probleem, ipv de oorzaak.
Voorlopig gaan er in 2024 minder huizen dan in 2023 gebouwd worden, veel minder als we naar de verleende vergunning kijken. Er zijn momenteel voor rond de 55.000 woningen vergunning voor '24 aangevraagd en verleend.quote:Op maandag 15 januari 2024 21:38 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Maar een druppel op een gloeiende plaat helpt ook niet veel, en daarmee schaadt je een andere sector. Is het het dat waard?
Het woningprobleem is een complex probleem, wat met visie over langere termijn aangepakt moet worden. Paniekvoetbal gaat op de langere duur weinig zoden aan de dijk zetten, en veroorzaakt waarschijnlijk meer schade dan dat het oplevert.
Op dit moment is het eerder zo dat alle beetjes helpen en samen misschien toch een deel van het probleem kunnen oplossen. Doe je dat niet, dan weet je zeker dat het de komende 10 jaar niet is opgelost. Ik zou zeggen dat het wel tijd is voor paniekvoetbal, we zitten namelijk al in de blessuretijd: een hele generatie loopt nu al een achterstand op, dat kunnen we geen 10 jaar laten duren.quote:Op maandag 15 januari 2024 21:38 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Maar een druppel op een gloeiende plaat helpt ook niet veel, en daarmee schaadt je een andere sector. Is het het dat waard?
Het woningprobleem is een complex probleem, wat met visie over langere termijn aangepakt moet worden. Paniekvoetbal gaat op de langere duur weinig zoden aan de dijk zetten, en veroorzaakt waarschijnlijk meer schade dan dat het oplevert.
De laatste anderhalve maand gaat het wel weer redelijk met bouwvergunningen, de cijfers zijn dus iets rooskleuriger dan jij zegt: https://www.ing.nl/zakeli(...)ruitzicht-woningbouwquote:Op dinsdag 16 januari 2024 00:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Voorlopig gaan er in 2024 minder huizen dan in 2023 gebouwd worden, veel minder als we naar de verleende vergunning kijken. Er zijn momenteel voor rond de 55.000 woningen vergunning voor '24 aangevraagd en verleend.
Bouwbedrijven hebben last van een aantal zaken en willen/kunnen momenteel niet meer bouwen. Kortom, het probleem word alleen maar groter.
Kosten materiaal en arbeid zijn flink toegenomen, kosten investeren is ook toegenomen door toegenome rente, terwijl de zakken van de kopers minder diep zijn geworden door toegenomen rente. Voor een groot deel zijn dit dingen waar de Nederlandse politiek op dit moment weinig invloed op heeft, het enige waar lokale overheden invloed op hebben is de prijs van bouwgrond, maar veel gemeentes zijn afhankelijk van de inkomsten daarvan om hun begroting rond te krijgen, dus daar is ook niet veel ruimte.quote:Op dinsdag 16 januari 2024 00:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Voorlopig gaan er in 2024 minder huizen dan in 2023 gebouwd worden, veel minder als we naar de verleende vergunning kijken. Er zijn momenteel voor rond de 55.000 woningen vergunning voor '24 aangevraagd en verleend.
Bouwbedrijven hebben last van een aantal zaken en willen/kunnen momenteel niet meer bouwen. Kortom, het probleem word alleen maar groter.
Ik denk dat we al in de verlenging zitten en dat het nemen van strafschoppen dichtbij isquote:Op dinsdag 16 januari 2024 07:34 schreef Hanca het volgende:
[..]
Op dit moment is het eerder zo dat alle beetjes helpen en samen misschien toch een deel van het probleem kunnen oplossen. Doe je dat niet, dan weet je zeker dat het de komende 10 jaar niet is opgelost. Ik zou zeggen dat het wel tijd is voor paniekvoetbal, we zitten namelijk al in de blessuretijd: een hele generatie loopt nu al een achterstand op, dat kunnen we geen 10 jaar laten duren.
Gelukkig lijkt men hoofd- en bijzaken te scheiden en is men nu niet de positie van de rechtsstaat aan het bespreken omwille van 1 partij.quote:Op dinsdag 16 januari 2024 00:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Voorlopig gaan er in 2024 minder huizen dan in 2023 gebouwd worden, veel minder als we naar de verleende vergunning kijken. Er zijn momenteel voor rond de 55.000 woningen vergunning voor '24 aangevraagd en verleend.
Bouwbedrijven hebben last van een aantal zaken en willen/kunnen momenteel niet meer bouwen. Kortom, het probleem word alleen maar groter.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |