abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 3 januari 2024 @ 21:02:50 #1
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_211908166
Samenvatting 7 oktober tot met 6 november (wiki)

In de ochtend van 7 oktober 2023 werden vanuit de Gazastrook duizenden raketten op Isralische plaatsen in de grensstreek afgevuurd. Ook de steden Tel Aviv en Jeruzalem waren doelwit. Een groot aantal Hamasleden stak vanuit de Gazastrook op meerdere plaatsen de grens met Isral over, over land en via de lucht. Meer dan 1.300 mensen werden gedood, waaronder tientallen niet-Israli's.

Premier Benjamin Netanyahu sprak in reactie op de aanvallen over een oorlogssituatie. Op 7 oktober begon Isral met een uitgebreide reeks luchtaanvallen op de Gazastrook, die volgens Isral waren gericht op locaties van Hamas.
Op 8 oktober sloot Isral de toevoer van elektriciteit en brandstof naar Gaza af. Als gevolg daarvan viel de enige elektriciteitscentrale op 11 oktober uit.Netanyahu zei op 9 oktober tegen VS-president Biden, dat Isral geen andere keus heeft dan een grondoperatie in Gaza te starten en dat het "een lange en moeilijke oorlog" zal worden

Als gevolg van het conflict liepen ook de spanningen op de Westelijke Jordaanoever, inclusief Oost-Jeruzalem op. Sinds 8 oktober werden gevechten aan de Isralisch-Libanese grens gemeld. Het ging om beschietingen door Hezbollah, die het Isralische leger met raketaanvallen antwoordde.

Isral riep op 13 oktober inwoners van Gaza-Stad op om voor hun veiligheid uit te wijken naar zuidelijker delen van de Gazastrook. De burgers hebben tot 16:00 uur lokale tijd op 14 oktober naar haar het zuiden te vertrekken via 2 routes. Tot op heden is er nog geen grond offensief in Gaza. Op 17 oktober werd het Al-Ahli Arabi Baptistenziekenhuis in Gaza getroffen door een bom, sommige bronnen spreken zelfs van 500 doden. Dit bombardement leidde tot veel onrust. Leiders in het Midden Oosten zeggen hun afsprak met Joe Biden af, bij ambassades wordt geprotesteerd. Beide partijen claimen dat de andere partij verantwoordelijk is voor het drama in het ziekenhuis.

Op 19 oktober werd bekend dat Ofir Engel, een 18-jarige Nederlander een van de 200 gegijzelde is die Hamas heeft meegenomen naar Gaza. Op 21 oktober werden er enkele vrachtwagens met hulp Gaza binnengelaten vanuit Egypte. Op 22 oktober werd bekend dat een 33-jarige Nederlandse vrouw is overleden in Zuid-Gaza in een vluchtelingenkamp, dit was de moeder van de 16-jarige Mohammed die vlogs maakt voor de NOS. Mark Rutte bracht op 23 oktober een bezoek aan Isralische premier Netanyahu en Palestijnse president Abbas. In de nacht van 27 op 28 oktober leek een nieuwe fase aangebroken, Isral trok met niet alleen bommen, maar ook mankracht Gaza binnen. Dit bleek het begin van het grondoffensief te zijn. Op 5 november is Noord Gaza van Zuid-Gaza gescheiden door de Isralische troepen. Ondertussen zijn een groot deel van de Nederlanders die vast zaten in Gaza weer terug in Nederland.

SPOILER: Twitteraccounts van een aantal betrouwbare twitteraars
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Kaart van de Gazastrook en informatie over de Gazastrook
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Geschiedenis conflict
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Enkele belangrijke links
Liveblog Nu.nl
Liveblog NOS
Liveblog AD

SPOILER: Livestreams
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Steve Lookner live

And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_211908251
Praat eens met de laatste poster op NWS / Oorlog Isral - Hamas - #228
pi_211908300
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 20:57 schreef Ali_boo het volgende:
Oke?

[ twitter ]
Nu ook Duitsland dus

twitter
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_211908334
Spannond
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_211908373
quote:
14s.gif Op woensdag 3 januari 2024 20:58 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Hmm, nee. Er waren over en weer talloze slachtpartijen. Je had talloze dorpen die zijn aangevallen door Arabieren jegens Joden en van Joden jegens Arabieren. Joden hebben de Haganah moeten oprichten in de jaren 20 om zich te verdedigen tegen Arabieren.
Ja van 1900 tot 1945 waren er hier en daar van beide kanten geweldsuitbarstingen waarbij onschuldige niet gewapende burgers werden afgemaakt. Maar het was een kant die met geweld vanaf vroeg in 1900 erop uit was voor een politieke ideologie te moorden; dat waren de zionisten. Ze hebben zelfs medejoden vermoord zoals de Nederlandse Jacob Israel de Haan, toen orthodox jood en omgelegd door zionisten. Maar ook op de Britten aanslagen gepleegd waarbij zowel officieren omkwamen als burgers zoals de aanslag op het King David hotel. En rondom 1946 tot aan 1948 de officiele uitroeping van de staat Israel worden alleen de zionisten door alle historici doelmatige moordpartijen en etnische zuiveringen toegerekend met als expliciet en uitgesproken doel om de demografie te veranderen ten faveure van de joodse staat die ze zouden uitroepen als het geslaagd was. En dat was het in 1948 met een 80/85% ontstane meerderheid aan joden in wat dan de Israelische staat zou worden na uitroeping ervan. Dat is wat anders dan "slachtpartijen van beide kanten" zonder het oogmerk om een heel gebied demografisch te zuiveren. Alles is helaas gedocumenteerd dus kan iedereen die het wil zo nalezen met een beetje moeite.

quote:
Het etnisch zuiveren van minderheden is immers de norm in de hele Arabische en Islamtische wereld.
Zelfs als dat zo is; two wrongs dont make it right.

quote:
Op maandag 30 juni 1924 werd De Haan met drie pistoolschoten om het leven gebracht op de trappen van het Sja'arei Tsedek-ziekenhuis in de Jaffastraat in Jeruzalem, toen hij terugkwam van het avondgebed in de synagoge. Eerst werd een zekere Jacob Zugmann of Gussmann gearresteerd, die door zijn hospita met de moord in verband werd gebracht. Zugmann poogde zich van het leven te beroven, zoals hij al eerder had getracht, maar overleefde. Hij werd niet geheel toerekeningsvatbaar geacht maar bleek uiteindelijk onschuldig. De Joodse pers achtte het ondenkbaar dat een prominent Joods geleerde door een Jood was vermoord; het doden van een Jood door een andere Jood was en is een groot taboe in het Jodendom.

Door velen werd lange tijd gedacht dat de daders Arabieren waren, maar die opvatting is onjuist gebleken. Het was een van de seculiere zionistische organisaties die had besloten De Haan te vermoorden, de Hagana. Een aantal Hagana-activisten, met medewerking van een politieman, bracht hem midden op straat om het leven, met medeweten van hun leider Itzhak Ben-Zvi, die later de tweede president van Isral zou worden (1952-1963). Dat evenwel ook in De Haans eigen tijd aan deze mogelijkheid gedacht werd, blijkt uit een krantenbericht over zijn begrafenis, die door een menigte van zo'n 5000 mensen werd bijgewoond, 'vrijwel de geheele Joodsche orthodoxie van Jeruzalem': 'Tijdens de begrafenis kwam het tot een groote protestbetooging tegen de Zionisten, aan wie men te Jeruzalem algemeen den moord toeschrijft.'[5] Ook had De Haan in de laatste maanden van zijn leven veel dreigbrieven uit zionistische hoek ontvangen, waaronder n op gouvernementspapier.[6]

De politieke moord op De Haan is zorgvuldig onderzocht en beschreven in het boek De Haan: De eerste politieke moord in Palestina, door Shlomo Nakdimon en Shaul Mayzlish (1985).[7] Nakdimon en Mayzlish verrichtten een diepgaand onderzoek naar de moord, en zij wisten de moordenaar te traceren, Avraham Tehomi, die toen als bejaarde zakenman in Hong Kong woonde.

Tehomi (1903-1990) heeft nooit spijt van de moord gehad, zoals bleek uit een interview voor de Isralische televisie met Nakdimon: 'Ik heb gedaan wat de Hagana besloten had. En er werd niets gedaan zonder bevel van Itzhak Ben-Zvi. (...) Ik heb geen spijt, want hij wilde ons hele zionistische idee verwoesten.' Tehomi werd kort voor zijn dood ook genterviewd door Emile Fallaux voor een omvangrijke documentaire over De Haan voor de Nederlandse VPRO-televisie, Het eind dat niemand keren kan, waarin hij dit nog eens bevestigde.

In de charedisch ('ultraorthodox') joodse gemeenschap van Jeruzalem worden de namen 'Yaakov Yisroel' of 'Yisroel Yaakov' regelmatig aan jongens gegeven als herinnering aan De Haan, die in deze gemeenschap als een held wordt gezien die door de zionistische ketters is vermoord, en voor een heilige zaak gestorven is.[8] Een bekend persoon met deze naam was Rabbijn Yisroel Yaakov Fisher, opperrabbijn van de Edah HaChareidis tot zijn overlijden in 2003.[9]

Het leven en de tragische dood van De Haan inspireerde Arnold Zweig tot zijn roman De Vriendt kehrt heim (1932). En het grote aantal recente uitgaven (waaronder veel bibliofiele) van zijn werk geeft aan dat Jacob Isral de Haan ook in de niet-joodse wereld nog allesbehalve vergeten is.
Op woensdag 26 oktober 2022 07:33 schreef Lospedrosa:
“Kan gebeuren in een live uitzending dat je je een beetje laat meeslepen er bleert dat je kinderen maar moet verbranden.”
pi_211908394
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:08 schreef Jaroon het volgende:
Praat eens met de laatste poster op NWS / Oorlog Isral - Hamas - #228
Eerst mag die poster even de cijfers van de verdreven joden erbij halen, zodat we het verhaal in de juiste context kunnen plaatsen.

Maar dat gaat denk ik niet gebeuren. ;)
Intolerant voor intolerantie
  woensdag 3 januari 2024 @ 21:15:20 #7
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_211908424
Waar blijft z'n heilige oorlog gezwam? :(
=============
🇱🇧🇵🇸 The leader of Hezbollah, Hassan Nasrallah, tells the Israelis they will never be welcome in the region.

"Here you don't have a future, from the river to the sea the land of Palestine is for the Palestinian people, and the Palestinian people only."

"You want to stay here?

That's very difficult."

"If you want to be secure, you want to feel secure, you have an American passport go back to the United States,

You have a British passport go back to the UK."
twitter
pi_211908472
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:15 schreef slashdotter3 het volgende:
Waar blijft z'n heilige oorlog gezwam? :(
=============
🇱🇧🇵🇸 The leader of Hezbollah, Hassan Nasrallah, tells the Israelis they will never be welcome in the region.

"Here you don't have a future, from the river to the sea the land of Palestine is for the Palestinian people, and the Palestinian people only."

"You want to stay here?

That's very difficult."

"If you want to be secure, you want to feel secure, you have an American passport go back to the United States,

You have a British passport go back to the UK."
[ twitter ]
Wat zeg je hiermee?
  woensdag 3 januari 2024 @ 21:17:03 #9
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_211908473
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:10 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Nu ook Duitsland dus

[ twitter ]
Vannacht zal het wel los gaan, ik gok een opening met een enorme raket regen.
Maar gaan ze mikken op de textielfabriek?
pi_211908510
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:15 schreef slashdotter3 het volgende:
Waar blijft z'n heilige oorlog gezwam? :(
=============
🇱🇧🇵🇸 The leader of Hezbollah, Hassan Nasrallah, tells the Israelis they will never be welcome in the region.

"Here you don't have a future, from the river to the sea the land of Palestine is for the Palestinian people, and the Palestinian people only."

"You want to stay here?

That's very difficult."

"If you want to be secure, you want to feel secure, you have an American passport go back to the United States,

You have a British passport go back to the UK."
[ twitter ]
Kijk, en de droom, dat de gebieden ooit judenrein worden... die staat op het punt van uiteenspatten.

En wat gaan ze dan doen?
Intolerant voor intolerantie
pi_211908783
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:18 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Kijk, en de droom, dat de gebieden ooit judenrein worden... die staat op het punt van uiteenspatten.

En wat gaan ze dan doen?
Die droom is er nooit geweest. Ze hebben daar altijd naast elkaar geleefd.
Maar zionisten vrij. Dat gaat zeker gebeuren. Dat is een kwestie van tijd. Daarom zegt hij ook dat die moordenaars van een zionistisch kolonistische import terug moet naar eigen land.
pi_211908857
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:28 schreef Chadi het volgende:

[..]
Die droom is er nooit geweest. Ze hebben daar altijd naast elkaar geleefd.
Maar zionisten vrij. Dat gaat zeker gebeuren. Dat is een kwestie van tijd. Daarom zegt hij ook dat die moordenaars van een zionistisch kolonistische import terug moet naar eigen land.
Die aanslag bedoelt hij dan? 7 October. Wie? Waar moet men heen? Welk land?
pi_211908910
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:31 schreef Jaroon het volgende:

[..]
Die aanslag bedoelt hij dan? 7 October. Wie? Waar moet men heen? Welk land?
Daar heeft hij niet genoemd
pi_211908929
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:33 schreef Chadi het volgende:

[..]
Daar heeft hij niet genoemd
Waar dan. Niet daar. Dat zou te makkelijk zijn. "ga daar maar heen daar ben je veilig".
pi_211908970
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:17 schreef slashdotter3 het volgende:

[..]
Vannacht zal het wel los gaan, ik gok een opening met een enorme raket regen.
Maar gaan ze mikken op de textielfabriek?
Denk je dat ze zo snel zullen toeslaan?
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_211909029
Enige wat Hamas tot nu toe voor elkaar heeft gekregen is dat de hele wereld schijt op de Islam.

En dit zal niet meer veranderen.
  woensdag 3 januari 2024 @ 21:40:44 #17
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_211909049
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:39 schreef UitStraling het volgende:
Enige wat Hamas tot nu toe voor elkaar heeft gekregen is dat de hele wereld schijt op de Islam.

En dit zal niet meer veranderen.
Ik denk dat er over de hele wereld een hele diepe verdeeldheid is over dit conflict.
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_211909083
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:13 schreef Aloulu het volgende:
Op maandag 30 juni 1924 werd De Haan met drie pistoolschoten om het leven gebracht op de trappen van het Sja'arei Tsedek-ziekenhuis in de Jaffastraat in Jeruzalem, toen hij terugkwam van het avondgebed in de synagoge. Eerst werd een zekere Jacob Zugmann of Gussmann gearresteerd, die door zijn hospita met de moord in verband werd gebracht. Zugmann poogde zich van het leven te beroven, zoals hij al eerder had getracht, maar overleefde. Hij werd niet geheel toerekeningsvatbaar geacht maar bleek uiteindelijk onschuldig. De Joodse pers achtte het ondenkbaar dat een prominent Joods geleerde door een Jood was vermoord; het doden van een Jood door een andere Jood was en is een groot taboe in het Jodendom.

Door velen werd lange tijd gedacht dat de daders Arabieren waren, maar die opvatting is onjuist gebleken. Het was een van de seculiere zionistische organisaties die had besloten De Haan te vermoorden, de Hagana. Een aantal Hagana-activisten, met medewerking van een politieman, bracht hem midden op straat om het leven, met medeweten van hun leider Itzhak Ben-Zvi, die later de tweede president van Isral zou worden (1952-1963). Dat evenwel ook in De Haans eigen tijd aan deze mogelijkheid gedacht werd, blijkt uit een krantenbericht over zijn begrafenis, die door een menigte van zo'n 5000 mensen werd bijgewoond, 'vrijwel de geheele Joodsche orthodoxie van Jeruzalem': 'Tijdens de begrafenis kwam het tot een groote protestbetooging tegen de Zionisten, aan wie men te Jeruzalem algemeen den moord toeschrijft.'[5] Ook had De Haan in de laatste maanden van zijn leven veel dreigbrieven uit zionistische hoek ontvangen, waaronder n op gouvernementspapier.[6]
Hmm, nu blijkt het toch ineens van beide kanten te zijn? Net wilde je nog anders beweren. En Wikipedia is natuurlijk nooit een goede bron om hele lappen tekst vandaan te halen.
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:28 schreef Chadi het volgende:

[..]
Die droom is er nooit geweest. Ze hebben daar altijd naast elkaar geleefd.
Met Joden in de rol van 'dhimmi' ja. Dat was van de Sepharad tot het Ottomaanse Rijk tot de Arabische landen het geval. Als een quasi tweederangs burger, die veroordeeld is tot allerlei extra plichten en weerhouden van andere zaken. Dit is de enige manier hoe de Islamtische wereld, etnische of religieuze minderheden heeft kunnen gedogen. Een beschuldiging die men nu richting Isral uit (ten onrechte overigens), de ironie.
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:28 schreef Chadi het volgende:
Maar zionisten vrij. Dat gaat zeker gebeuren. Dat is een kwestie van tijd. Daarom zegt hij ook dat die moordenaars van een zionistisch kolonistische import terug moet naar eigen land.
Isralirs wonen al in hun eigen land. Een plek waar de geschiedenis van het Jodendom veel verder teruggaat dan de Islam.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_211909113
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:40 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Ik denk dat er over de hele wereld een hele diepe verdeeldheid is over dit conflict.
Ja. Heel moeilijk. Veel mensen willen niet echt ook SIMPEL een kant kiezen ook denk ik. Iemand die ik nu ken is en Palestijn en heeft alles verloren op moeder en twee zussen na. Mijn leven is simpel.
pi_211909223
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:28 schreef Chadi het volgende:

[..]
Die droom is er nooit geweest. Ze hebben daar altijd naast elkaar geleefd.
Maar zionisten vrij. Dat gaat zeker gebeuren. Dat is een kwestie van tijd.
Nee. Dat gaat nooit gebeuren. Deze oorlog dient ervoor om jullie (ja, jullie - de Palestijnen, maar ook de anti-Isral mensen in het westen) dat voor eens en voor altijd duideliik te maken.

Jullie kunnen niet winnen.

Het enige waar die droom toe leidt, is dood en vernietiging, maar erger nog: 0 stappen dichterbij je doel en miljoenen stappen verder ervan af. Elke nakba weer. (Dit is de vierde; Isral is nog lang niet klaar met winnen).
quote:
Daarom zegt hij ook dat die moordenaars van een zionistisch kolonistische import terug moet naar eigen land.
Ik ben het met je eens dat de kolonisten terug moeten naar Isral. Maar ga het ze maar vragen. Ik denk niet dat ze willen. -O-
Intolerant voor intolerantie
pi_211909237
quote:
14s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:42 schreef HowardRoark het volgende:
Hmm, nu blijkt het toch ineens van beide kanten te zijn? Net wilde je nog anders beweren. En Wikipedia is natuurlijk nooit een goede bron om hele lappen tekst vandaan te halen.
Nee even opletten. Er is een verschil tussen geweldsuitbarstingen, lokaal vaak, zonder het motief om een gebied etnisch te zuiveren. Of puur etnisch te zuiveren met politiek oogmerk/doel, hebben we ook in andere delen van de wereld gezien he?

Nogmaals, de moorden op Britse officieren, aanslagen, zelfs moorden op joden als Jacob Israel de Haan die niet zionistisch waren spreken echt boekdelen. Men was al bezig met een politiek project, alles moest ervoor wijken, elke vorm van geweld was geoorloofd want anders konden ze het nooit realizeren ook....en in die hoedanigheid was tussen 1946-48 de tijd rijp om het toekomstige Israel wat uiteindelijk gesticht werd te zuiveren van de niet-joodse meerderheid. Dat in de tijden ervoor er hier en daar geweldsuitbarstingen waren tussen joden en Palestijnen hoef je daarvoor niet te ontkennen. En dat heb ik nooit gedaan. Ondanks dat je dat wel aanneemt. Omdat je verder niet eens de moeite neemt om mijn andere argumenten te weerleggen beschouw ik als dat je het wel weet. Het is ook iets wat algemeen bekend is.
Op woensdag 26 oktober 2022 07:33 schreef Lospedrosa:
“Kan gebeuren in een live uitzending dat je je een beetje laat meeslepen er bleert dat je kinderen maar moet verbranden.”
  woensdag 3 januari 2024 @ 21:53:11 #22
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_211909252
Interessant, Congo is bereid om Palestijnen op te vangen.
Overigens ook interessant dat 60% van het landbouwgebied van Gaza een militaire bufferzone gaat worden en er komt ook een permanente zeeblokkade.

https://www.timesofisrael(...)tary-migration-plan/
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  woensdag 3 januari 2024 @ 21:56:12 #23
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_211909310
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:51 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Nee. Dat gaat nooit gebeuren. Deze oorlog dient ervoor om jullie (ja, jullie - de Palestijnen, maar ook de anti-Isral mensen in het westen) dat voor eens en voor altijd duideliik te maken.

Jullie kunnen niet winnen.

Het enige waar die droom toe leidt, is dood en vernietiging, maar erger nog: 0 stappen dichterbij je doel en miljoenen stappen verder ervan af. Elke nakba weer. (Dit is de vierde; Isral is nog lang niet klaar met winnen).
[..]
Ik ben het met je eens dat de kolonisten terug moeten naar Isral. Maar ga het ze maar vragen. Ik denk niet dat ze willen. -O-
Misschien zou je er eens wat afstand van moeten nemen, wat een emotie. ‘Jullie’. ‘Winnen’. ‘Anti-Isral mensen in het westen’

Doe eens normaal man, wat een vijandigheid tegen mensen die het niet zo op de acties van Isral hebben en dat op een forum zeggen.

Je laat je te veel meeslepen, we zitten hier lekker veilig in NL, en de discussie mag gevoerd worden, en zonder zulke halve oorlogstaal aub.

Misschien ben je in je hoofd Isral ofzo, dat je het zo persoonlijk maakt.
Wie dit leest is een lezer van dit
  woensdag 3 januari 2024 @ 21:57:11 #24
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_211909340
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:53 schreef BlaZ het volgende:
Interessant, Congo is bereid om Palestijnen op te vangen.
Overigens ook interessant dat 60% van het landbouwgebied van Gaza een militaire bufferzone gaat worden en er komt ook een permanente zeeblokkade.

https://www.timesofisrael(...)tary-migration-plan/
Dat zijn slechts ideeen, en er wordt al volop afkeurend op gereageerd.
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_211909344
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:52 schreef Aloulu het volgende:

[..]
Nee even opletten. Er is een verschil tussen geweldsuitbarstingen, lokaal vaak, zonder het motief om een gebied etnisch te zuiveren. Of puur etnisch te zuiveren met politiek oogmerk/doel, hebben we ook in andere delen van de wereld gezien he?
Zelfs in hetzelfde deel van de wereld, om dezelfde reden ook nog! Maar zie beneden...
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:13 schreef Aloulu het volgende:

[..]
Ja van 1900 tot 1945 waren er hier en daar van beide kanten geweldsuitbarstingen waarbij onschuldige niet gewapende burgers werden afgemaakt.
En waarom was dat dan denk je? :?

Waar blijven trouwens de cijfers over de joodse verdrijvingen uit de omliggende Midden-Oosterse landen, zodat je je verhaal compleet kan maken?
Intolerant voor intolerantie
pi_211909367
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:51 schreef Cuendillar het volgende:
Ik ben het met je eens dat de kolonisten terug moeten naar Isral. Maar ga het ze maar vragen. Ik denk niet dat ze willen. -O-
Ze willen niet omdat Israeliers het niet willen. En daarmee zijn ze medeverantwoordelijk voor het bezettings en kolonsatiebeleid want alle regeringen zijn democratisch gekozen. Dat beleid vindt al 20+ jaar plaats, op zijn minst. En daarmee is gewapend verzet ertegen net zo gerechtvaardigd als dat dat tegen de Duitse bezetting in NL was. Uiteraard wel met het in acht nemen van een onderscheid tussen militairen en niet-militairen. Dan moet je daar Hamas op bekritiseren, dat ze het gewapende verzet verkeerd voeren. Maar gewapend verzet ansich tegen bezetting en kolonisatie wel hun recht op zelfverdediging is, zoals van alle Palestijnen in de Palestijnse gebieden. Als je in ieder geval een beetje consequent bent.

Zolang Israel doorkoloniseert hebben ze elk argument dat begint met "wij mogen ons verdedigen" verloren. Het recht op zelfverdediging is geen argument terwijl je meer en meer steelt elke dag van het slachtoffer. Als je oprecht bent stop je met stelen en zeg je dan: "afblijven gappie anders deel ik je uit zelfverdediging tikken uit".
Op woensdag 26 oktober 2022 07:33 schreef Lospedrosa:
“Kan gebeuren in een live uitzending dat je je een beetje laat meeslepen er bleert dat je kinderen maar moet verbranden.”
pi_211909399
Joden hadden ook in Afrika kunnen zitten. Bedenk ik mij nu. Dat zat toch ook in 1 van de eerste deals?
  woensdag 3 januari 2024 @ 22:00:32 #28
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_211909420
Ik vermoed trouwens dat de reactie van hezbollah wel eens mee zou kunnen vallen.
Die pipo die een toespraak heeft gehouden bleef nog best neutraal, benadrukte nog eens niks te maken te hebben met de aanvallen van 7 oktober en dat dit puur Hamas was en dat hezbollah daar niks mee te maken heeft.

Als israel ze aanvalt zeggen ze terug te vechten maar het komt over alsof hezbollah er niet om staat te springen in het conflict te worden meegetrokken.
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_211909468
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:58 schreef Aloulu het volgende:

[..]
Ze willen niet omdat Israeliers het niet willen.
:? Ze willen niet omdat ze het zelf niet willen.
quote:
En daarmee zijn ze medeverantwoordelijk voor het bezettings en kolonsatiebeleid want alle regeringen zijn democratisch gekozen. Dat beleid vindt al 20+ jaar plaats, op zijn minst. En daarmee is gewapend verzet ertegen net zo gerechtvaardigd als dat dat tegen de Duitse bezetting in NL was.
Maar het gaat de Palestijnen helemaal niet om bezettings- en kolonisatiebeleiden... het gaat ze niet eens om landbezit.

Het gaat ze om de afkomst van de inwoners.

Heb ik al eerder gezegd, maar daar reageer je niet op. (Past ook niet in je denkbeelden, denk ik)
quote:
Uiteraard wel met het in acht nemen van een onderscheid tussen militairen en niet-militairen. Dan moet je daar Hamas op bekritiseren, dat ze het gewapende verzet verkeerd voeren. Maar gewapend verzet ansich tegen bezetting en kolonisatie wel hun recht op zelfverdediging is, zoals van alle Palestijnen in de Palestijnse gebieden. Als je in ieder geval een beetje consequent bent.
Kijk maar waar het toe leidt. Dood en verderf voor hun eigen volk. Als je de militaire middelen ontbeert om dat tegen te houden en de vijand te kunnen verslaan, dan moet je toch capituleren? Waarom gebeurt dat dan niet? Het Nederlandse leger deed dat toch ook in 1940?

Ze hebben de strijd al decennia geleden verloren. Er is geen winstscenario mogelijk. Waarom geven ze zich niet over en laten de gijzelaars weer vrij?
Intolerant voor intolerantie
  woensdag 3 januari 2024 @ 22:03:26 #30
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_211909492
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:57 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Dat zijn slechts ideeen, en er wordt al volop afkeurend op gereageerd.
Hoezo zou men afkeurend op vrijwillige migratie reageren, dat is aan de individun die wensen te migreren en ontvangende landen.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_211909879
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:03 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Hoezo zou men afkeurend op vrijwillige migratie reageren, dat is aan de individun die wensen te migreren en ontvangende landen.
Die lui die vrijwillig zouden moeten gaan verhuizen hebben de verhuizing van een deel van hun overoveroverovergrootouders 75 jaar geleden nog niet eens verwerkt.... _O- 8)7
pi_211909888
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:57 schreef Cuendillar het volgende:En waarom was dat dan denk je? :?
Ligt eraan welke periode je wil pakken. Maar het doet er niet heel veel toe om het punt wat ik maakte. Weet je dat zionistische joden in Brits-Palestina ook andere joden hebben afgemaakt vanwege hun politieke ideologie (de zionisten de niet-zionistische joden dus)? Ik begrijp dat je het daar niet over wil hebben, maar dat maakt het punt duidelijk waarom er etnisch gezuiverd moest worden in aanloop naar de oprichting van Israel in 1948 toen de zuiveringen voltooid genoeg waren om de staat te stichten. En zelfs na de oprichting van de staat Israel waren er operaties in andere landen blijkt uit vele getuigenissen waarbij aanslagen op joodse doelen werden gepleegd om de joodse emigratie naar Israel te bevorderen en te versnellen. Verschillende Israelische historici die daarover geschreven hebben.

Jij en die andere kerel proberen een burenruzie, of familievete, te vergelijken met een etnische zuivering van veel grotere schaal langs etnische lijn met politieke doeleinden. Niet helemaal eerlijk. Ondanks dat in beide gevallen onschuldigen de lul zijn.

quote:
Waar blijven trouwens de cijfers over de joodse verdrijvingen uit de omliggende Midden-Oosterse landen, zodat je je verhaal compleet kan maken?
Two wrongs dont make it right. Wel moeilijk te begrijpen voor je he? Al waren het er 50 miljoen in letterlijk alle Midden-Oosterse landen. Blijkbaar heb je moeite te begrijpen dat dat dan niet het goedmaakt dat je ergens anders een ander gebied zuivert van een niet-joods volk dat geen moer te maken heeft of had met hoe joden in andere M-Oosterse landen worden of werden behandeld. Je zou pas hier een punt hebben als ik dat goedpraat, maar helaas. Dat doe ik niet. Nu jij nog mbt de etnische zuivering van Palestijnen historisch gezien.
Op woensdag 26 oktober 2022 07:33 schreef Lospedrosa:
“Kan gebeuren in een live uitzending dat je je een beetje laat meeslepen er bleert dat je kinderen maar moet verbranden.”
  woensdag 3 januari 2024 @ 22:23:33 #33
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_211910126
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:03 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Hoezo zou men afkeurend op vrijwillige migratie reageren, dat is aan de individun die wensen te migreren en ontvangende landen.
Is de Palestijnen zelf al gevraagd wat ze willen of wordt er mogelijk voor ze bepaald?
Wie dit leest is een lezer van dit
  Moderator woensdag 3 januari 2024 @ 22:24:44 #34
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_211910154
Hamas heeft hun lot bepaald

wat het ook is uiteindelijk
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  woensdag 3 januari 2024 @ 22:27:00 #35
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_211910211
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:16 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Die lui die vrijwillig zouden moeten gaan verhuizen hebben de verhuizing van een deel van hun overoveroverovergrootouders 75 jaar geleden nog niet eens verwerkt.... _O- 8)7
Een deel niet natuurlijk. Maar er zijn er natuurlijk ook die wel inzien dat het met Gaza niks gaat worden en dan is het mooi dat dat deel op een andere plaats opnieuw kan beginnen.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  woensdag 3 januari 2024 @ 22:27:04 #36
401485 Molo
Vllig losgelst
pi_211910213
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:23 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Is de Palestijnen zelf al gevraagd wat ze willen of wordt er mogelijk voor ze bepaald?
De Palestijnen hebben Hamas als leiders

En vervolgens

quote:
88s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:24 schreef sp3c het volgende:
Hamas heeft hun lot bepaald

wat het ook is uiteindelijk
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
  woensdag 3 januari 2024 @ 22:27:12 #37
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_211910218
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:23 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Is de Palestijnen zelf al gevraagd wat ze willen of wordt er mogelijk voor ze bepaald?
Ze doen er in elk geval verstandig aan om de afweging te maken welke locatie er meer toekomst voor ze heeft. Die in de Gazastrook is ongeveer nul.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
  woensdag 3 januari 2024 @ 22:28:11 #38
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_211910245
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:23 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Is de Palestijnen zelf al gevraagd wat ze willen of wordt er mogelijk voor ze bepaald?
Zoals duidelijk boven het artikel staat, het gaat om vrijwillige migratie. Daarbij wordt ook de toekomstige politiek van Israel aangaande Gaza uiteengezet en daaruit kan denk ik wel opgemaakt worden dat veel slechter als voorheen gaat worden.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_211910337
Ah dus het slopen van scholen, moskeen en 'second house' (?) is dus gewoon een doel

twitter


In ieder geval eerlijk en helder.
Die genocide opmerking van die twitteraar daar sta ik niet achter. Leg het voorwerp wat je had gepakt maar weer weg
pi_211910369
quote:
88s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:24 schreef sp3c het volgende:
Hamas heeft hun lot bepaald

wat het ook is uiteindelijk
Men zal opgejaagd worden. Geen prettig idee.
pi_211910426
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:27 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Ze doen er in elk geval verstandig aan om de afweging te maken welke locatie er meer toekomst voor ze heeft. Die in de Gazastrook is ongeveer nul.
Zonder de im- en export beperkingen en dat gasveld voor de kust wat ze nu niet mogen gebruiken valt er wel iets van te maken. De vruchtbaarste grond zijn ze ook al een tijdje kwijt maar dat is ook een eigen schuld dikke bult
pi_211910479
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:32 schreef opgebaarde het volgende:
Ah dus het slopen van scholen, moskeen en 'second house' (?) is dus gewoon een doel

[ twitter ]

In ieder geval eerlijk en helder.
Die genocide opmerking van die twitteraar daar sta ik niet achter. Leg het voorwerp wat je had gepakt maar weer weg
Nee ze zegt daar dat het doel de tunnels opblazen is en dat die onder iedere school en moskee te vinden zijn. Twitteraar en jij draaien het om.
pi_211910524
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:37 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Nee ze zegt daar dat het doel de tunnels opblazen is en dat die onder iedere school en moskee te vinden zijn. Twitteraar en jij draaien het om.
Wat is de werkelijkheid dan?
pi_211910577
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:39 schreef Jaroon het volgende:

[..]
Wat is de werkelijkheid dan?
Hamas is een terreurgroep en ze zouden gek zijn als ze dat niet deden.
pi_211910699
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:41 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Hamas is een terreurgroep en ze zouden gek zijn als ze dat niet deden.
Rare uitleg.dan. Hamas zou in elk geval voor het Palestijnse volk opkomen. Dat deed het militaire gedeelte van Hamas niet.
pi_211910712
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:37 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Nee ze zegt daar dat het doel de tunnels opblazen is en dat die onder iedere school en moskee te vinden zijn. Twitteraar en jij draaien het om.
Ze zegt dat ze (Isral) realiseerden dat alle moskeen, alle scholen en elk tweede huis een toegang tot de tunnels heeft.

Luister naar de verbijsterende vraag van die interviewer op 32 seconden en dan haar antwoord daarop. Ze zegt het gewoon. Ze vraagt zelfs of hij een andere oplossing heeft
pi_211910813
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:02 schreef Cuendillar het volgende:
:? Ze willen niet omdat ze het zelf niet willen.
De kolonisten willen en gaan niet wegtrekken uit nederzettingen omdat het Israelische volk elke verkiezingen een regering kiezen die pro-kolonisatie is. Oftewel, blijkbaar stemmen grote delen van het Israelische electoraat op partijen die pro-kolonisatie zijn. Anders heb je niet al letterlijk 30 jaar regeringen na regeringen die verder koloniseren. Zelfs Barak van de Arbeidspartij bouwde meer nederzettingen, oftewel meer kolonisatie. Dus waar in Gaza sinds 2007 (?) al geen verkiezing meer is geweest houden we wel alle mensen voor Hamas verantwoordelijk maar in Israel waar elke keer democratisch regeringen in het zadel worden geholpen die verder koloniseren......daarvoor houden we Israeliers niet verantwoordelijk op dezelfde manier? En als dat wel zo is....waarom hebben we het niet over het recht van Palestijnen op zelfverdediging? We gaan het toch ook niet eerst over het recht op zelfverdediging hebben als Kees de auto van Johan heeft gestolen en Johan hem vervolgens bont en blauw slaat als reactie daarop? Of probeert te slaan....want Kees is veel sterker. Even in jip-en-janneketaal.

quote:
Maar het gaat de Palestijnen helemaal niet om bezettings- en kolonisatiebeleiden... het gaat ze niet eens om landbezit.

Het gaat ze om de afkomst van de inwoners.

Heb ik al eerder gezegd, maar daar reageer je niet op. (Past ook niet in je denkbeelden, denk ik)
Oh ja....het heeft er nietsssss mee te maken dat ze eerst verdreven zijn rondom de oprichting van de staat Israel - zoals ik al aangaf en breed geaccepteerd - bij honderdduizenden uit de dorpen en plaatsen waar ze woonden. En vervolgens op een kluitje in Gaza bijv terechtkwamen waar 80% circa kinderen of kleinkinderen van vluchtelingen zijn de 750k etnische gezuiverde Palestijnen die gevlucht waren na massamoorden (zoek het maar). Het heeft er niets mee te maken dat ze vervolgens tot aan de 2000 ook in Gaza nog onder bezetting leefden.....want Hamas was er pas vanaf 1980 hoor, 40 jaar na al die ellende. Het heeft er niets mee te maken dat in de Westbank (en Oost-Jeruzalem) nog dagelijks Palestijnen van land worden afgetrapt en verjaagd. Het is allemaal rabiate jodenhaat. Mooi verhaaltje wel voor het slapen gaan. Dat wel. Alsof je Jezidi's in Irak gaat verwijten dat ze anti-moslimgelul uitslaan na wat ze hebben meegemaakt met ISIS en het "geboren moslimhaters zijn". Ook een mooi verhaaltje voor het slapen gaan.

Ik zal eens iemand citeren, mag je erna googlen van wie het komt:

"We did not fight the Americans or the Europeans. We fight only the Israeli enemy that took our homes and homeland".

“We don’t hate the Jews and fight them because they’re Jews. We love all people of religion. We fight anyone who takes our homes and expels us, even if they’re our own brothers.We ask for (what is) our right, that’s all."


En dan nog een andere van iemand anders, mag jij uitzoeken wie dat was:

“If I were an Arab leader, I would never sign an agreement with Israel. It is normal; we have taken their country. It is true God promised it to us, but how could that interest them? Our God is not theirs. There has been Anti-Semitism, the Nazis, Hitler, Auschwitz, but was that their fault? They see but one thing: we have come and we have stolen their country. Why would they accept that?”

“Let us not ignore the truth among ourselves … politically we are the aggressors and they defend themselves… The country is theirs, because they inhabit it, whereas we want to come here and settle down, and in their view we want to take away from them their country. … Behind the terrorism [by the Arabs] is a movement, which though primitive is not devoid of idealism and self sacrifice.”

quote:
Ze hebben de strijd al decennia geleden verloren. Er is geen winstscenario mogelijk. Waarom geven ze zich niet over en laten de gijzelaars weer vrij?
Hamas of het bredere gewapende verzet? Want niet alleen Hamas zetelt in Gaza, ook andere strijdgroepen waaronder zelfs marxistische. Gewapend verzet zal nooit weggaan als deze situatie zo voortborduurt; geen Palestijnse staat waarmee ze dus feitelijk stateloos en rechteloos zijn; bezetting en onderhevig aan Israelische militiare wet en rechtbank waarmee ze onbeperkt en zonder uitleg kunnen worden vastgezet bijv, en verdere eeuwig uitdijende kolonisatie en nederzettingen. Het is vijf voor twaalf voor Palestijnen in de Westbank en Oost-Jeruzalem met name en het is of niets hebben en ten onder gaan of op zijn minst iets terugdoen. Daarom is het ook in het belang van Israeliers die echt een einde aan het geweld willen om de angel eruit te halen van het gewapende verzet/zelfverdediging van Palestijnen en wel voor een tweestatenoplossing te pushen. Maar goed, ik zie het niet meer gebeuren omdat Israelische regeringen al 20+ jaar het niet willen en daarom actief verder koloniseren en internationaal ermee wegkomen (lees in Westen) en dus ook niet zich hoeven aan te passen.
En daarmee gaat de situatie op zijn best bij de huidige blijven. Op zijn slechtst verergeren want het verzet zal niet verminderen en dat doet allereerst Palestijnen niet goed maar ook Israeliers niet. Je ziet ook dat in de Westbank de gewapende strijd met zelf gemproviseerde wapens oplaait maar ook de populariteit van Hamas al langer. Uiteindelijk gaan de Palestijnen circa 2.3 miljoen in de Westbank niet naar de maan verdwijnen en kan je ze ook niet in 2024 allemaal afmaken. Ze krijgen ook nog eens best wel wat kinderen, sowieso meer dan seculier Israel. Ook de buurlanden gaan ze niet opnemen dus blijf je met een probleem zitten. Hoe hard je ze ook bezet, afmat, koloniseert etc.

Laten we eerlijk zijn; Mahmoud Abbas die de partij voorstaat die gewapend verzet vaarwel heeft gezegd heeft al 20+ jaar meer nederzettingen in "zijn gebied" gekregen en is daarmee in zijn bek gescheten als dank voor de opstelling die Israel wel van hem eiste; geen gewapend verzet meer. Als men echt vrede wilde had men hem als "goed voorbeeld" voor zijn houding veel meer gegeven, maar nu is men juist in de Westbank zwaar de lul met al die kolonisten en uitbreidende nederzettingen om meer land te verjoodsen. Hamas en diegenen die wel voor gewapend verzet staan lachen hem uit; "mongooltjes we zeiden het toch, je gaat op je knieen en je krijgt jaar in jaar uit meer kolonisten en nederzettingen. Ga dan strijdend neer tenminste en niet als een laffe hond want ook op jouw manier eindigen wij net als aboriginals ooit in Australie, kan je beter vechten voor wat je waard bent en hopen dat God je ooit nog helpt ofzo".
Op woensdag 26 oktober 2022 07:33 schreef Lospedrosa:
“Kan gebeuren in een live uitzending dat je je een beetje laat meeslepen er bleert dat je kinderen maar moet verbranden.”
pi_211910839
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:46 schreef Jaroon het volgende:

[..]
Rare uitleg.dan. Hamas zou in elk geval voor het Palestijnse volk opkomen. Dat deed het militaire gedeelte van Hamas niet.
Waar haal je deze fantasie vandaan? Al lang voordat ze Isralische burgers konden ontvoeren had Hamas al martelkamers voor de eigen bevolking.

Iedere radicale terreurgroep verschuilt zich onder de eigen bevolking. Burgerdoden hebben ze sowieso op 7 oktober al bewezen geen moeite mee, maar het is een makkelijke calculatie. Als de partij die geterroriseerd wordt niet terugschiet vanwege de angst voor burgerdoden, kun je je vrij bewegen. Als de partij die geterroriseerd wel terugschiet krijg je maximale burgerdoden wat dan weer zorgt voor een nieuwe generatie boze gekkies en je kan de slachtofferrol induiken.
pi_211910860
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:23 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Is de Palestijnen zelf al gevraagd wat ze willen of wordt er mogelijk voor ze bepaald?
Voor de oprichting van de staat Israel werd ook door iedereen behalve Palestijnen zelf in dat gebied bepaald dat er een joodse staat mocht komen, 90% importjoden uit Europa net aangekomen. Dus wat dat betreft is het een oude traditie die men wellicht in ere zal houden. Uiteraard noemen wij ze dan ook dit keer weer "onredelijk" en "kwaadaardig van insteek" als ze het ook nu niet accepteren.
Op woensdag 26 oktober 2022 07:33 schreef Lospedrosa:
“Kan gebeuren in een live uitzending dat je je een beetje laat meeslepen er bleert dat je kinderen maar moet verbranden.”
pi_211910906
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:51 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Waar haal je deze fantasie vandaan? Al lang voordat ze Isralische burgers konden ontvoeren had Hamas al martelkamers voor de eigen bevolking.

Iedere radicale terreurgroep verschuilt zich onder de eigen bevolking. Burgerdoden hebben ze sowieso op 7 oktober al bewezen geen moeite mee, maar het is een makkelijke calculatie. Als de partij die geterroriseerd wordt niet terugschiet vanwege de angst voor burgerdoden, kun je je vrij bewegen. Als de partij die geterroriseerd wel terugschiet krijg je maximale burgerdoden wat dan weer zorgt voor een nieuwe generatie boze gekkies en je kan de slachtofferrol induiken.
Palestijnen kozen ervoor. Niet voor dit geweld. Ik zou mijzelf ook beschermen. Je moet iets. . .
pi_211910914
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:56 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Misschien zou je er eens wat afstand van moeten nemen, wat een emotie. ‘Jullie’. ‘Winnen’. ‘Anti-Isral mensen in het westen’
:')
quote:
Doe eens normaal man, wat een vijandigheid tegen mensen die het niet zo op de acties van Isral hebben en dat op een forum zeggen.
:')
quote:
Je laat je te veel meeslepen, we zitten hier lekker veilig in NL, en de discussie mag gevoerd worden, en zonder zulke halve oorlogstaal aub.

Misschien ben je in je hoofd Isral ofzo, dat je het zo persoonlijk maakt.
:') :D

Je had ook gewoon niets kunnen zeggen... maar wie de schoen past, trekke hem aan. :s)
Intolerant voor intolerantie
pi_211910946
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:55 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
:')
[..]
:')
[..]
:') :D

Je had ook gewoon niets kunnen zeggen... maar wie de schoen past, trekke hem aan. :s)
Jij zegt iets.....
pi_211910996
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:46 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Ze zegt dat ze (Isral) realiseerden dat alle moskeen, alle scholen en elk tweede huis een toegang tot de tunnels heeft.

Luister naar de verbijsterende vraag van die interviewer op 32 seconden en dan haar antwoord daarop. Ze zegt het gewoon. Ze vraagt zelfs of hij een andere oplossing heeft
Ik denk dat je verbijsterde vraag bedoelde, nu staat er het tegenovergestelde van wat je waarschijnlijk bedoelde.

Maar ze zegt hier toch dat het doel die tunnels is? Je kan klagen over de manier waarop ze het doen, maar ze zegt nergens dat het doel mensen schoolloos maken is. Het is helaas een middel, omdat er nog dagelijks raketten uit die scholen omhoog komen om Isralische burgers mee te vermoorden.
pi_211911154
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:59 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Ik denk dat je verbijsterde vraag bedoelde, nu staat er het tegenovergestelde van wat je waarschijnlijk bedoelde.

Maar ze zegt hier toch dat het doel die tunnels is? Je kan klagen over de manier waarop ze het doen, maar ze zegt nergens dat het doel mensen schoolloos maken is. Het is helaas een middel, omdat er nog dagelijks raketten uit die scholen omhoog komen om Isralische burgers mee te vermoorden.
Burgerdoelen gebruiken? Heel fout.
  woensdag 3 januari 2024 @ 23:07:21 #55
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_211911226
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 23:03 schreef Jaroon het volgende:

[..]
Burgerdoelen gebruiken? Heel fout.
Hamas heeft er militaire doelen van gemaakt. Is vast onderdeel van hun tactiek. Hij werkt alleen niet meer.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_211911242
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 23:07 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Hamas heeft er militaire doelen van gemaakt. Is vast onderdeel van hun tactiek. Hij werkt alleen niet meer.
Het werkt deels wel want nomaliter val je als normale soldaten dat soort doelen niet vol aan.
  woensdag 3 januari 2024 @ 23:15:04 #57
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
  woensdag 3 januari 2024 @ 23:25:19 #59
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_211911587
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:59 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]
Ik denk dat je verbijsterde vraag bedoelde, nu staat er het tegenovergestelde van wat je waarschijnlijk bedoelde.

Maar ze zegt hier toch dat het doel die tunnels is? Je kan klagen over de manier waarop ze het doen, maar ze zegt nergens dat het doel mensen schoolloos maken is. Het is helaas een middel, omdat er nog dagelijks raketten uit die scholen omhoog komen om Isralische burgers mee te vermoorden.
Dank voor verbijsterd/verbijsterend.
Als ze had aangegeven dat het opblazen van de tunnels tot gevolg kan hebben dat huizen, gebouwen etcetera (definitief) beschadigd kan raken, dan had ik je de hand geschud.
pi_211911692
En dat is wat men moet doen als Israel. Het rustiger aanpakken. Pak ze maar met minder schade.

[ Bericht 1% gewijzigd door Jaroon op 03-01-2024 23:45:05 ]
pi_211911771
Zijn alsnog relatief weinig Hamas strijders omgelegd door het Israelische leger. 5% ofzo.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_211911779
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 23:46 schreef Discombobulate het volgende:
Zijn alsnog relatief weinig Hamas strijders omgelegd door het Israelische leger. 5% ofzo.
En dat weet je niet zeker. Maar afgezet tegen burgers is dat niet okay.
  donderdag 4 januari 2024 @ 00:01:16 #65
243458 LitmanenAFCA
Gracie Jiu Jitsu
pi_211911855
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 23:46 schreef Discombobulate het volgende:
Zijn alsnog relatief weinig Hamas strijders omgelegd door het Israelische leger. 5% ofzo.
Bron
pi_211911980
quote:
14s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:42 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Hmm, nu blijkt het toch ineens van beide kanten te zijn? Net wilde je nog anders beweren. En Wikipedia is natuurlijk nooit een goede bron om hele lappen tekst vandaan te halen.
[..]
Met Joden in de rol van 'dhimmi' ja. Dat was van de Sepharad tot het Ottomaanse Rijk tot de Arabische landen het geval. Als een quasi tweederangs burger, die veroordeeld is tot allerlei extra plichten en weerhouden van andere zaken. Dit is de enige manier hoe de Islamtische wereld, etnische of religieuze minderheden heeft kunnen gedogen. Een beschuldiging die men nu richting Isral uit (ten onrechte overigens), de ironie.
[..]
Isralirs wonen al in hun eigen land. Een plek waar de geschiedenis van het Jodendom veel verder teruggaat dan de Islam.
De geschiedenis van de Palestijnen het veel verder terug dan het jodendom. Zij waren er veel eerder.
pi_211911982
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:34 schreef Jaroon het volgende:

[..]
Waar dan. Niet daar. Dat zou te makkelijk zijn. "ga daar maar heen daar ben je veilig".
Rustig ademen en gewoon daarna je pillen slikken. Je praat wartaal.
pi_211911983
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 01:01 schreef Chadi het volgende:

[..]
Rustig ademen en gewoon daarna je pillen slikken. Je praat wartaal.
Jij woont er?
pi_211911985
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:51 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Nee. Dat gaat nooit gebeuren. Deze oorlog dient ervoor om jullie (ja, jullie - de Palestijnen, maar ook de anti-Isral mensen in het westen) dat voor eens en voor altijd duideliik te maken.

Jullie kunnen niet winnen.

Het enige waar die droom toe leidt, is dood en vernietiging, maar erger nog: 0 stappen dichterbij je doel en miljoenen stappen verder ervan af. Elke nakba weer. (Dit is de vierde; Isral is nog lang niet klaar met winnen).
[..]
Ik ben het met je eens dat de kolonisten terug moeten naar Isral. Maar ga het ze maar vragen. Ik denk niet dat ze willen. -O-
Dat gaat op zeker gebeuren. Hoogmoed komt voor de val. Is het niet door de gematigde Isralirs dan door de buurlanden. Zodra de balance of power shift is het over en uit met de pret daar. De publieke opinie is al op zijn retour voor ze, nu de rest nog.
pi_211911986
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 01:02 schreef Jaroon het volgende:

[..]
Jij woont er?
Israel gaf in het begin toch aan dat Palestijnen in een bepaald gebied veilig zouden zijn?
pi_211912247
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 01:05 schreef Jaroon het volgende:
Israel gaf in het begin toch aan dat Palestijnen in een bepaald gebied veilig zouden zijn?
Om het erna plat te gooien.

De volgende citaten zijn niet verzonnen h. Ze zijn er vrij eerlijk en duidelijk over, alleen sommigen in het Westen willen nog doen alsof “Isral er alles aan doet burgerslachtoffers te minimaliseren”:

quote:
“Gaza will eventually turn into a city of tents. There will be no buildings”
(Israeli defence official, 10 October)
quote:
“Israel needs to create a humanitarian crisis in Gaza, compelling tens of thousands or even hundreds of thousands to seek refuge in Egypt or the Gulf … The entire population of Gaza will either move to Egypt or move to the Gulf”
(Advisor to Defence Minister Gallant, former Head of the National Security Council and former IDF operations chief Giora Eiland, 13 October)
quote:
“This is not about surgical strikes and military infrastructure anymore … This means we will obliterate civilian infrastructure as well. Apartment buildings will be toppled”
(IDF officer, 9 October)
quote:
“We are imposing a complete siege on the city of Gaza. There will be no electricity, no food, no water, no fuel, everything is closed. We are fighting human animals and we are acting accordingly”
(Defence Minister Yoav Gallant, 9 October)
quote:
We need to put them [the Palestinians] on boats and send them to wherever will be good for them. They’re wanted in Scotland? We’ll hand them over.
(Deputy Speaker of the Knesset Nissim Vaturi MK (Likud, governing), 12 November)
quote:
“There are no uninvolved [civilians] in Gaza”.
Reporter; “should we drop an atomic bomb?”
Minister: “that’s one way”.
(Jerusalem Affairs and Heritage Minister Amichai Eliyahu, 5 November)
quote:
“The Gaza Strip should be flattened, and there should be one sentence for everyone there—death. We have to wipe the Gaza Strip off the map. There are no innocents there”.
(Yitzhak Kroizer MK (Otzma Yehudit, governing), 5 November)
quote:
Look it is totally unacceptable that the war on [sic] Gaza will end with any Palestinian rule [there]. The main form of defeat understood by radical Islam is loss of control over land, and this must be the result [of the war]. Therefore, the first step the Knesset must pursue is to undo the law which forbids the entry of Jews into Gaza”.
(MK Amit Halevi MK (Likud, governing), 1 November)
quote:
“Hate the enemy. Hate the monsters. […] Spend your energy on one thing; wiping Gaza off the face of the earth. Let the Gazan monsters fly to the southern fence and flee into Egyptian territory. Or have them die. And have them die horribly. Gaza must be wiped out. And fire and billows of smoke must be upon the heads of the Nazis in Judea and Samaria. Jewish wrath that will cause the ground to shake around the world. We require a revengeful and cruel IDF. Anything less than that is immoral. Simply immoral”.
(Galit Distel-Atbaryan MK (Likud, governing), 1 November)
quote:
The north of the strip—more beautiful than ever. Blowing up and flattening everything, simply a delight for the eyes.
(Minister of Heritage Amichai Eliyahu, 1 November)
quote:
“If the Prime Minister … cared, or his ministers from the State of Israel cared, there would have been 150,000 dead already in the Gaza Strip and not a single building in the Gaza Strip would have been left standing”.
(Jerusalem Deputy Mayor Arieh King, 17 October)
quote:
“Without hunger and thirst among the Gazan population, we will not succeed in recruiting intelligence, [or] … in bribing people with food, drink, medicine, in order to obtain intelligence”.
(Revital “Tally” Gotlieb MK (Likud, governing), 23 October)
quote:
“And the children in Gaza—the children in Gaza have brought this upon themselves!”.
(Meirav Ben-Ari MK (Yesh Atid, opposition), 16 October)
quote:
“All the civilian population in gaza is ordered to leave immediately. We will win. They will not receive a drop of water or a single battery until they leave the world”.
(Energy Minister Israel Katz, 13 October)
quote:
“Israel needs to create a humanitarian crisis in Gaza, compelling tens of thousands or even hundreds of thousands to seek refuge in Egypt or the Gulf. In order for this to happen, Israel needs to demand four key points with greater determination than ever before. 1) The entire population of Gaza will either move to Egypt or move to the Gulf … 2) Every vehicle in Gaza is considered a military vehicle transporting combatants. Therefore, there is no vehicular traffic, and it does not matter whether it is transporting water or other critical supplies … Israel has no choice. It is comparable to the Japanese attack on Pearl Harbour, which led to the launch of an atomic bomb in Japan. As a result, Gaza will become a place where no human being can exist”.
(Advisor to Defence Minister Gallant, former Head of the National Security Council and former IDF operations chief Giora Eiland, 13 October)
quote:
“Erase Gaza. Nothing else will satisfy us … Do not leave a child there[,] expel anyone who remains there when it ends, so that they won’t re-establish”.
(Deputy Speaker of the Knesset Nissim Vaturi MK (Likud, governing), 9 October)
Maar goed. Ze strooien wel flyers voorafgaand aan een bombardement. Dat is wel coulant. En ze draaien er ook niet omheen wat hun doelstellingen betreft. Nu sommigen pro-Isralische lui in dit topic nog en in NL die nog steeds met droge ogen beweren dat het doel absoluut niet is om Gaza collectief te straffen en/of onleefbaar te maken. Totaal niet. Hoe komen mensen daar nou toch bij eigenlijk?

En ook de bevolking van Gaza verantwoordelijk stellen voor de daad van Hamas gaat uiteraard maar n kant op. Want dat geldt niet voor de 25+ jaar echt democratisch verkozen Isralische regeringen die jaar in jaar uit nieuwe nederzettingen blijven bouwen op land ontnomen van niet-joden, op grond van verwoeste huizen van niet-joden, niet-joden etc etc. Dan geldt dat argument opeens niet, of minder. Of ligt het allemaal wat complexer. Maar in Gaza waar de laatste verkiezing in 2007 ongeveer was is het overduidelijk allemaal.

En stel je nou eens voor dat ipv 1400 doden op 7 Oktober het er 750 duizend waren? Dan had men direct op de rode knop gedrukt van nucleaire wapens…..zo zullen de Palestijnen zich gevoeld hebben gedurende de Nakba waarbij in twee jaar tijd de bevolking zo was etnisch gezuiverd dat ipv 35% joden in het land - latere Isral - het opeens miraculeus 85% was geworden! Maar ook dat wraakgevoel en legitimeren ervan zal vast voor een kant gelden. En wat zou Isral doen als Palestijnen in Isralisch gebied nederzettingen bouwt door joden uit huizen en van grond te trappen om het met Palestijnen te bevolken? Maar ook die wraakgevoelens en reactie daarop geldt dan volgens sommigen alleen voor een kant…maakt het leven wel simpel.
Op woensdag 26 oktober 2022 07:33 schreef Lospedrosa:
“Kan gebeuren in een live uitzending dat je je een beetje laat meeslepen er bleert dat je kinderen maar moet verbranden.”
pi_211912306
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 07:11 schreef Aloulu het volgende:

[..]
Om het erna plat te gooien.

De volgende citaten zijn niet verzonnen h. Ze zijn er vrij eerlijk en duidelijk over, alleen sommigen in het Westen willen nog doen alsof “Isral er alles aan doet burgerslachtoffers te minimaliseren”:
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
Maar goed. Ze strooien wel flyers voorafgaand aan een bombardement. Dat is wel coulant. En ze draaien er ook niet omheen wat hun doelstellingen betreft. Nu sommigen pro-Isralische lui in dit topic nog en in NL die nog steeds met droge ogen beweren dat het doel absoluut niet is om Gaza collectief te straffen en/of onleefbaar te maken. Totaal niet. Hoe komen mensen daar nou toch bij eigenlijk?

En ook de bevolking van Gaza verantwoordelijk stellen voor de daad van Hamas gaat uiteraard maar n kant op. Want dat geldt niet voor de 25+ jaar echt democratisch verkozen Isralische regeringen die jaar in jaar uit nieuwe nederzettingen blijven bouwen op land ontnomen van niet-joden, op grond van verwoeste huizen van niet-joden, niet-joden etc etc. Dan geldt dat argument opeens niet, of minder. Of ligt het allemaal wat complexer. Maar in Gaza waar de laatste verkiezing in 2007 ongeveer was is het overduidelijk allemaal.

En stel je nou eens voor dat ipv 1400 doden op 7 Oktober het er 750 duizend waren? Dan had men direct op de rode knop gedrukt van nucleaire wapens…..zo zullen de Palestijnen zich gevoeld hebben gedurende de Nakba waarbij in twee jaar tijd de bevolking zo was etnisch gezuiverd dat ipv 35% joden in het land - latere Isral - het opeens miraculeus 85% was geworden! Maar ook dat wraakgevoel en legitimeren ervan zal vast voor een kant gelden. En wat zou Isral doen als Palestijnen in Isralisch gebied nederzettingen bouwt door joden uit huizen en van grond te trappen om het met Palestijnen te bevolken? Maar ook die wraakgevoelens en reactie daarop geldt dan volgens sommigen alleen voor een kant…maakt het leven wel simpel.
En dan heb je nog mensen die bovenstaande allemaal erkennen, maar dat dat nu eenmaal het gevolg is van verloren oorlogen in 1948, 67 en de terreur op 7 oktober.

Die uitspraken die je hier uitlicht zijn walgelijk, maar dien je wel in de context te zijn waarbij veel Israeli's Gaza nu eenmaal als het centrum van Hamas zien. Uiteraard zullen ze zeer technisch gezien wel weten dat niet elke Gazaan een Hamas lid is (helft is kind immers), maar waarom het risico nemen?

Vandaar ook die uitspraken van Nissim Vaturi. Zo van: we kunnen iedereen bombarderen. We kunnen ze ook deporteren naar landen die ze met open armen ontvangen. Met het risico dat je Hamas binnen haalt. Uitermate cynisch, dat begrijp ik ook. Maja....
pi_211912344
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:50 schreef Aloulu het volgende:

[..]
De kolonisten willen en gaan niet wegtrekken uit nederzettingen omdat het Israelische volk elke verkiezingen een regering kiezen die pro-kolonisatie is. Oftewel, blijkbaar stemmen grote delen van het Israelische electoraat op partijen die pro-kolonisatie zijn. Anders heb je niet al letterlijk 30 jaar regeringen na regeringen die verder koloniseren. Zelfs Barak van de Arbeidspartij bouwde meer nederzettingen, oftewel meer kolonisatie. Dus waar in Gaza sinds 2007 (?) al geen verkiezing meer is geweest houden we wel alle mensen voor Hamas verantwoordelijk maar in Israel waar elke keer democratisch regeringen in het zadel worden geholpen die verder koloniseren......daarvoor houden we Israeliers niet verantwoordelijk op dezelfde manier? En als dat wel zo is....waarom hebben we het niet over het recht van Palestijnen op zelfverdediging? We gaan het toch ook niet eerst over het recht op zelfverdediging hebben als Kees de auto van Johan heeft gestolen en Johan hem vervolgens bont en blauw slaat als reactie daarop? Of probeert te slaan....want Kees is veel sterker. Even in jip-en-janneketaal.
[..]
Oh ja....het heeft er nietsssss mee te maken dat ze eerst verdreven zijn rondom de oprichting van de staat Israel - zoals ik al aangaf en breed geaccepteerd - bij honderdduizenden uit de dorpen en plaatsen waar ze woonden. En vervolgens op een kluitje in Gaza bijv terechtkwamen waar 80% circa kinderen of kleinkinderen van vluchtelingen zijn de 750k etnische gezuiverde Palestijnen die gevlucht waren na massamoorden (zoek het maar). Het heeft er niets mee te maken dat ze vervolgens tot aan de 2000 ook in Gaza nog onder bezetting leefden.....want Hamas was er pas vanaf 1980 hoor, 40 jaar na al die ellende. Het heeft er niets mee te maken dat in de Westbank (en Oost-Jeruzalem) nog dagelijks Palestijnen van land worden afgetrapt en verjaagd. Het is allemaal rabiate jodenhaat. Mooi verhaaltje wel voor het slapen gaan. Dat wel. Alsof je Jezidi's in Irak gaat verwijten dat ze anti-moslimgelul uitslaan na wat ze hebben meegemaakt met ISIS en het "geboren moslimhaters zijn". Ook een mooi verhaaltje voor het slapen gaan.

Ik zal eens iemand citeren, mag je erna googlen van wie het komt:

"We did not fight the Americans or the Europeans. We fight only the Israeli enemy that took our homes and homeland".

“We don’t hate the Jews and fight them because they’re Jews. We love all people of religion. We fight anyone who takes our homes and expels us, even if they’re our own brothers.We ask for (what is) our right, that’s all."


En dan nog een andere van iemand anders, mag jij uitzoeken wie dat was:

“If I were an Arab leader, I would never sign an agreement with Israel. It is normal; we have taken their country. It is true God promised it to us, but how could that interest them? Our God is not theirs. There has been Anti-Semitism, the Nazis, Hitler, Auschwitz, but was that their fault? They see but one thing: we have come and we have stolen their country. Why would they accept that?”

“Let us not ignore the truth among ourselves … politically we are the aggressors and they defend themselves… The country is theirs, because they inhabit it, whereas we want to come here and settle down, and in their view we want to take away from them their country. … Behind the terrorism [by the Arabs] is a movement, which though primitive is not devoid of idealism and self sacrifice.”
[..]
Hamas of het bredere gewapende verzet? Want niet alleen Hamas zetelt in Gaza, ook andere strijdgroepen waaronder zelfs marxistische. Gewapend verzet zal nooit weggaan als deze situatie zo voortborduurt; geen Palestijnse staat waarmee ze dus feitelijk stateloos en rechteloos zijn; bezetting en onderhevig aan Israelische militiare wet en rechtbank waarmee ze onbeperkt en zonder uitleg kunnen worden vastgezet bijv, en verdere eeuwig uitdijende kolonisatie en nederzettingen. Het is vijf voor twaalf voor Palestijnen in de Westbank en Oost-Jeruzalem met name en het is of niets hebben en ten onder gaan of op zijn minst iets terugdoen. Daarom is het ook in het belang van Israeliers die echt een einde aan het geweld willen om de angel eruit te halen van het gewapende verzet/zelfverdediging van Palestijnen en wel voor een tweestatenoplossing te pushen. Maar goed, ik zie het niet meer gebeuren omdat Israelische regeringen al 20+ jaar het niet willen en daarom actief verder koloniseren en internationaal ermee wegkomen (lees in Westen) en dus ook niet zich hoeven aan te passen.
En daarmee gaat de situatie op zijn best bij de huidige blijven. Op zijn slechtst verergeren want het verzet zal niet verminderen en dat doet allereerst Palestijnen niet goed maar ook Israeliers niet. Je ziet ook dat in de Westbank de gewapende strijd met zelf gemproviseerde wapens oplaait maar ook de populariteit van Hamas al langer. Uiteindelijk gaan de Palestijnen circa 2.3 miljoen in de Westbank niet naar de maan verdwijnen en kan je ze ook niet in 2024 allemaal afmaken. Ze krijgen ook nog eens best wel wat kinderen, sowieso meer dan seculier Israel. Ook de buurlanden gaan ze niet opnemen dus blijf je met een probleem zitten. Hoe hard je ze ook bezet, afmat, koloniseert etc.

Laten we eerlijk zijn; Mahmoud Abbas die de partij voorstaat die gewapend verzet vaarwel heeft gezegd heeft al 20+ jaar meer nederzettingen in "zijn gebied" gekregen en is daarmee in zijn bek gescheten als dank voor de opstelling die Israel wel van hem eiste; geen gewapend verzet meer. Als men echt vrede wilde had men hem als "goed voorbeeld" voor zijn houding veel meer gegeven, maar nu is men juist in de Westbank zwaar de lul met al die kolonisten en uitbreidende nederzettingen om meer land te verjoodsen. Hamas en diegenen die wel voor gewapend verzet staan lachen hem uit; "mongooltjes we zeiden het toch, je gaat op je knieen en je krijgt jaar in jaar uit meer kolonisten en nederzettingen. Ga dan strijdend neer tenminste en niet als een laffe hond want ook op jouw manier eindigen wij net als aboriginals ooit in Australie, kan je beter vechten voor wat je waard bent en hopen dat God je ooit nog helpt ofzo".
Strijdend neer. Dat is beslissen om een linkse kibuts aan te vallen?
pi_211912554
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:32 schreef opgebaarde het volgende:
Ah dus het slopen van scholen, moskeen en 'second house' (?) is dus gewoon een doel

[ twitter ]

In ieder geval eerlijk en helder.
Die genocide opmerking van die twitteraar daar sta ik niet achter. Leg het voorwerp wat je had gepakt maar weer weg
En jij neemt dit aan in plaats van het veel logischer "in elke moskee, school en 'second house' zit een Hamas-tunnel, een lanceerbasis, een terroristennest"? :')
Intolerant voor intolerantie
pi_211912699
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:16 schreef Aloulu het volgende:

[..]
Ligt eraan welke periode je wil pakken.
Nee, vind ik niet. De hoofdreden was altijd dezelfde voor beide kanten in alle tijdvakken. Arabieren wilden niet dat het gebied onder niet-islamitisch bestuur kwam en joden wilden dat juist wl. Dit was voor beide partijen altijd de grondreden van waaruit de moordpartijen en het terreur en uiteindelijk de burgeroorlog voortkwam.

En het was een bron voor de Arabische en inmiddels islamitische jodenhaat.
quote:
Maar het doet er niet heel veel toe om het punt wat ik maakte. Weet je dat zionistische joden in Brits-Palestina ook andere joden hebben afgemaakt vanwege hun politieke ideologie (de zionisten de niet-zionistische joden dus)? Ik begrijp dat je het daar niet over wil hebben, maar dat maakt het punt duidelijk waarom er etnisch gezuiverd moest worden
Extremisten gonna extremist.

En dan nu over etnische zuiveringen. Waarom bleven er Arabieren wonen in Isral als er etnisch gezuiverd moest worden? :?

Want als het zo is gegaan als jij voorspiegelt, dan waren die etnische zuiveringen gewoon doorgegaan na 1948. Want waarom stoppen? Dan was er in 1955 geen Arabier meer over geweest in de Joodse natie.

De waarheid is natuurlijk anders. Sterker nog, vervang de twee partijen door elkaar en plotseling heb je de schokkende realiteit: er is vrijwel geen Jood meer over in Arabische naties. De etnische zuiveringen daar waren daadwerkelijke etnische zuiveringen: 99% van alle joden in het Midden-Oosten zijn verdreven.

Ik vind het verdrijven van Arabische inwoners een verschrikking die bij (die) oorlog hoort. Zoals HowardRoark al aangaf is het vaker gebeurd en zal het in de toekomst ook nog wel eens gebeuren. Nou ja, neem de Gazanen... n van de plannen van Isral is om ze inderdaad uit Gaza te verdrijven.

Maar het is gebeurd. De oorlog is gestreden en in 1948 gewonnen door Isral. Daarmee is de status quo verschoven; er is een nieuwe realiteit. De Arabieren die zich nu Palestijnen noemen, claimen het recht op terugkeer, maar eigenlijk claimen ze de overwinning.
quote:
in aanloop naar de oprichting van Israel in 1948 toen de zuiveringen voltooid genoeg waren om de staat te stichten. En zelfs na de oprichting van de staat Israel waren er operaties in andere landen blijkt uit vele getuigenissen waarbij aanslagen op joodse doelen werden gepleegd om de joodse emigratie naar Israel te bevorderen en te versnellen. Verschillende Israelische historici die daarover geschreven hebben.
Heb je bronnen van deze verschillende Israelische historici?
quote:
Jij en die andere kerel proberen een burenruzie, of familievete, te vergelijken met een etnische zuivering van veel grotere schaal langs etnische lijn met politieke doeleinden. Niet helemaal eerlijk. Ondanks dat in beide gevallen onschuldigen de lul zijn.
Raar toch dat de Arabische aanvallen burenruzies zijn en Joodse aanvallen etnische zuivering. :Y

Het was burgeroorlog. De joden hadden mazzel dat er zionistische immigratie plaatsvond waardoor ze de overhand kregen. Dat is alles, moeilijker is het niet.
quote:
[..]
Two wrongs dont make it right. Wel moeilijk te begrijpen voor je he? Al waren het er 50 miljoen in letterlijk alle Midden-Oosterse landen. Blijkbaar heb je moeite te begrijpen dat dat dan niet het goedmaakt dat je ergens anders een ander gebied zuivert van een niet-joods volk dat geen moer te maken heeft of had met hoe joden in andere M-Oosterse landen worden of werden behandeld. Je zou pas hier een punt hebben als ik dat goedpraat, maar helaas. Dat doe ik niet. Nu jij nog mbt de etnische zuivering van Palestijnen historisch gezien.
Dat heb ik nooit ontkend. Maar war is hell. Zij zijn niet de enigen die het is overkomen; het is letterlijk de joden zelf ook gebeurd.

En het heeft uiteraard alles te maken met elkaar. De etnische zuiveringen van joden uit de Middenoosterse landen n de etnische zuiveringen van Arabieren uit de Joodse gebieden die Isral zou gaan vormen. Hoort bij oorlog, en zeker bij deze oorlog.
Intolerant voor intolerantie
pi_211912911


Israel zou hun tiktok troepen een beetje onder controle moeten krijgen.
pi_211913144
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 09:26 schreef Glazenmaker het volgende:
[ afbeelding ]

Israel zou hun tiktok troepen een beetje onder controle moeten krijgen.
Ja, echt zinnig voor de internationale propaganda is dit niet.

Maja, volgens mij heeft Israel dat sinds 7 oktober wel beetje opgegeven.
  donderdag 4 januari 2024 @ 09:57:50 #78
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_211913175
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 09:26 schreef Glazenmaker het volgende:
[ afbeelding ]

Israel zou hun tiktok troepen een beetje onder controle moeten krijgen.
Voor de mensen die het niet kunnen zien:
Hier klikken https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/ajVzxb0_460svav1.mp4, downloaden en lokaal afspelen

[ Bericht 1% gewijzigd door slashdotter3 op 04-01-2024 10:30:09 ]
pi_211913557
Goeie genade! Wat een lap tekst! :o

quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 22:50 schreef Aloulu het volgende:

[..]
De kolonisten willen en gaan niet wegtrekken uit nederzettingen omdat het Israelische volk elke verkiezingen een regering kiezen die pro-kolonisatie is.
Het woordje "omdat" is hier niet op z'n plaats. De kolonisten willen niet wegtrekken omdat zij daar willen wonen.

Wat trouwens best een redelijk onschuldige wens is, als je erover nadenkt... :D

De manier waarop, echter, gaat tegen alle afspraken en verdragen in. Daarom moeten zij daar weg. Eerst moet het probleem van de Palestijnse haat en indoctrinatie opgelost worden (de echte kern van het probleem), daarna kan dit probleem worden getackeld. Idealiter is het dan helemaal geen probleem meer en kunnen joden gewoon naar Palestina emigreren als zij dat willen.
quote:
Oftewel, blijkbaar stemmen grote delen van het Israelische electoraat op partijen die pro-kolonisatie zijn. Anders heb je niet al letterlijk 30 jaar regeringen na regeringen die verder koloniseren. Zelfs Barak van de Arbeidspartij bouwde meer nederzettingen, oftewel meer kolonisatie. Dus waar in Gaza sinds 2007 (?) al geen verkiezing meer is geweest houden we wel alle mensen voor Hamas verantwoordelijk maar in Israel waar elke keer democratisch regeringen in het zadel worden geholpen die verder koloniseren......daarvoor houden we Israeliers niet verantwoordelijk op dezelfde manier?
:? Natuurlijk wel. Er is helemaal geen discussie over de Isralische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Iedereen die ik ken, inclusief de Isral-steuners, vinden gewoon dat die nederzettingen moeten verdwijnen. En daar houden wij Isral gewoon voor verantwoordelijk.

Wat er nu in Gaza gebeurt heeft niets met de Westoever te maken. Beide verschijnselen komen voort uit de onderliggende problematiek.
quote:
En als dat wel zo is....waarom hebben we het niet over het recht van Palestijnen op zelfverdediging? We gaan het toch ook niet eerst over het recht op zelfverdediging hebben als Kees de auto van Johan heeft gestolen en Johan hem vervolgens bont en blauw slaat als reactie daarop? Of probeert te slaan....want Kees is veel sterker. Even in jip-en-janneketaal.
Gewoon niet doen, dit heeft geen zin.
quote:
[..]
Oh ja....het heeft er nietsssss mee te maken dat ze eerst verdreven zijn rondom de oprichting van de staat Israel - zoals ik al aangaf en breed geaccepteerd - bij honderdduizenden uit de dorpen en plaatsen waar ze woonden.
:?

Het heeft daar alles mee te maken.

Maar dat doet niets aan af aan het doel van Hamas en de Palestijnen. Dat is helemaal geen eigen staat, maar de vernietiging van de joden. Eerst die in Isral uiteraard... en dan die in de rest van de wereld. Een garantie dat het nooit meer gebeurt, zeg maar.
quote:
En vervolgens op een kluitje in Gaza bijv terechtkwamen waar 80% circa kinderen of kleinkinderen van vluchtelingen zijn de 750k etnische gezuiverde Palestijnen die gevlucht waren na massamoorden (zoek het maar). Het heeft er niets mee te maken dat ze vervolgens tot aan de 2000 ook in Gaza nog onder bezetting leefden.....want Hamas was er pas vanaf 1980 hoor, 40 jaar na al die ellende. Het heeft er niets mee te maken dat in de Westbank (en Oost-Jeruzalem) nog dagelijks Palestijnen van land worden afgetrapt en verjaagd. Het is allemaal rabiate jodenhaat. Mooi verhaaltje wel voor het slapen gaan.
Jij denkt te zwart-wit. Je denkt "als het ene waar is kan het andere niet waar zijn".

Wat jij hier beschrijft is mede het gevolg van die rabiate jodenhaat en de loop van de oorlog(en). Het heeft er [i]alles[/i] mee te maken.
quote:
Dat wel. Alsof je Jezidi's in Irak gaat verwijten dat ze anti-moslimgelul uitslaan na wat ze hebben meegemaakt met ISIS en het "geboren moslimhaters zijn". Ook een mooi verhaaltje voor het slapen gaan.
Wederom: het heeft er alles mee te maken. Het is een gevolg van de haat en het voedt de haat. Maar het is niet de oorzaak van de haat. Die was er al en dat is het element waar jij zo zorgvuldig omheen danst.
quote:
Ik zal eens iemand citeren, mag je erna googlen van wie het komt:
Nee, ik ken die verhalen wel.
quote:
Hamas of het bredere gewapende verzet?
Wat bedoel jij met "verzet"?

Terreur is geen verzet; terreur is terreur.

Als er een Palestijnse strijdgroep had bestaan die het uitsluitend tegen militaire of strategische doelen zou opnemen, zoals ons verzet deed, dan had je mogen spreken van "gewapend verzet". Een Palestijn die een militair neersteekt zou ik onder verzet willen scharen bijvoorbeeld. Een Palestijn die een Isralische burger neersteekt, is echter een terrorist.

Voor we verder discussiren: zijn wij het hierover eens?

[ Bericht 0% gewijzigd door Cuendillar op 04-01-2024 12:42:13 (Opmaak raar...) ]
Intolerant voor intolerantie
pi_211913603
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 01:05 schreef Chadi het volgende:

[..]
Dat gaat op zeker gebeuren. Hoogmoed komt voor de val. Is het niet door de gematigde Isralirs dan door de buurlanden. Zodra de balance of power shift is het over en uit met de pret daar. De publieke opinie is al op zijn retour voor ze, nu de rest nog.
Ik wens je veel sterkte in de komende tijd. Er komt een moment, dit jaar hopelijk nog, dat de totale ontgoocheling volgt. De wanhoop, misschien, al naar gelang hoe sterk je haat is.

Zeg dan niet dat ik het je niet heb gezegd. :{
Intolerant voor intolerantie
pi_211913617
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 09:26 schreef Glazenmaker het volgende:
[ afbeelding ]

Israel zou hun tiktok troepen een beetje onder controle moeten krijgen.
_O-
Intolerant voor intolerantie
pi_211913636
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 01:01 schreef Chadi het volgende:

[..]
Rustig ademen en gewoon daarna je pillen slikken. Je praat wartaal.
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 01:05 schreef Chadi het volgende:

[..]
Dat gaat op zeker gebeuren. Hoogmoed komt voor de val. Is het niet door de gematigde Isralirs dan door de buurlanden. Zodra de balance of power shift is het over en uit met de pret daar. De publieke opinie is al op zijn retour voor ze, nu de rest nog.
8)7
Intolerant voor intolerantie
pi_211913877
quote:
10s.gif Op donderdag 4 januari 2024 08:34 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
En jij neemt dit aan in plaats van het veel logischer "in elke moskee, school en 'second house' zit een Hamas-tunnel, een lanceerbasis, een terroristennest"? :')
Dat zijn veel gebouwen h. Meer dan 1.000 scholen, tientallen moskeeen. Alles gaat er aan omdat ze 'een toegang' hebben.

Dat er iets kapot gaat omdat een tunnel gesloopt wordt dat lijkt me logisch. Wat is de rationele toevoeging van het slopen van al die scholen en moskeen als de tunnels vernietigd zijn? De ellende van lanceerbasissen, commandocentrums, sjoelverenigingen en terroristennesten daargelaten

[ Bericht 12% gewijzigd door opgebaarde op 04-01-2024 11:20:48 ]
pi_211914008
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 10:49 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
_O-
Leuk man.
pi_211914104
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 09:26 schreef Glazenmaker het volgende:
[ afbeelding ]

Israel zou hun tiktok troepen een beetje onder controle moeten krijgen.
Het was vanaf dag 1 allang duidelijk wat de missie van Israel is en hoe hun leger erover denkt. Leuk al hun woorden maar hun daden laten zien dat ze gewoon heel Gaza willen innemen en in geen enkel geval Palestina willen laten bestaan. Nu zijn ze ook al bezig met acties in Westelijke Jordaanoever dus dat zal ook wel ingenomen worden.

En dan straks een slap sorrytje van landen zoals Amerika en Nederland dat ze dit echt niet aan zagen komen.
  donderdag 4 januari 2024 @ 11:53:40 #86
401485 Molo
Vllig losgelst
pi_211914223
Daar zijn o.a. de verwijderde organen weer hoor _O_
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_211914249
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 09:26 schreef Glazenmaker het volgende:
[ afbeelding ]

Israel zou hun tiktok troepen een beetje onder controle moeten krijgen.
Deze was ook wel mooi, ook gisteren

Als die 't niet doet. https://video.twimg.com/e(...)xnVd9HBbV.mp4?tag=12

Ga er ajb vanuit dat de ondertiteling niet klopt, zie vooral de omgeving
pi_211914448
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 10:47 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Ik wens je veel sterkte in de komende tijd. Er komt een moment, dit jaar hopelijk nog, dat de totale ontgoocheling volgt. De wanhoop, misschien, al naar gelang hoe sterk je haat is.

Zeg dan niet dat ik het je niet heb gezegd. :{
Denk niet dat je lang hoeft te wachten om je te realiseren dat de ondergang al is ingezet. 11-1 is de ICJ aan de beurt en dit is wat een expert zegt.

twitter
  donderdag 4 januari 2024 @ 12:16:46 #89
13684 Deadre
Schijt aan jou
pi_211914489
quote:
10s.gif Op donderdag 4 januari 2024 11:53 schreef Molo het volgende:
Daar zijn o.a. de verwijderde organen weer hoor _O_
Dus littekens van hechtingen op tientallen vermooorde Palestijnen is fake?

De zionisten hebben eerder erkend dat ze zonder toestemming organen hebben verwijderd bij Palestijnse doden

https://www.theguardian.c(...)sts-harvested-organs
Schijt aan iedereen
pi_211914490
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 09:26 schreef Glazenmaker het volgende:
[ afbeelding ]

Israel zou hun tiktok troepen een beetje onder controle moeten krijgen.
Hoezo? Dit is toch precies wat ze willen en aan het doen zijn?
Allah Al Watan Al Malik
  donderdag 4 januari 2024 @ 12:18:16 #91
13684 Deadre
Schijt aan jou
pi_211914506
quote:
1s.gif Op donderdag 4 januari 2024 11:55 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Deze was ook wel mooi, ook gisteren
[ afbeelding ]
Als die 't niet doet. https://video.twimg.com/e(...)xnVd9HBbV.mp4?tag=12

Ga er ajb vanuit dat de ondertiteling niet klopt, zie vooral de omgeving
De vertaling klopt weldegelijk, IDF stimuleert zionistische kolonisten nu al te investeren in Gaza.
Schijt aan iedereen
pi_211914536
quote:
10s.gif Op donderdag 4 januari 2024 11:53 schreef Molo het volgende:
Daar zijn o.a. de verwijderde organen weer hoor _O_
Is zelfs toegegeven door de Isralirs zelf. Dat is gewoon vast gelegd op beeld jaren geleden zonder deepfakes etc etc. Ik weet niet meer waarom maar het kwam erop neer dat zij geen organen mogen afstaan of afnemen van gesneuvelde soldaten... Het is dus niet uit de lucht gegrepen. Bewijs voor de beschuldigingen onlangs daarvoor heb ik niet gezien dat organen weg zijn of dat een arts het bevestigt. Maar het is dus niet uit de lucht gegrepen.
pi_211914540
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 12:13 schreef Chadi het volgende:

[..]
Denk niet dat je lang hoeft te wachten om je te realiseren dat de ondergang al is ingezet. 11-1 is de ICJ aan de beurt en dit is wat een expert zegt.

[ twitter ]
Leuk voor Zuid-Afrika, maar ongeveer de halve wereld geven geen erkenningen aan het Internationaal Gerechtshof.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_211914601
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 12:18 schreef Deadre het volgende:

[..]
De vertaling klopt weldegelijk, IDF stimuleert zionistische kolonisten nu al te investeren in Gaza.
Bron?
pi_211914609
quote:
14s.gif Op donderdag 4 januari 2024 12:20 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Leuk voor Zuid-Afrika, maar ongeveer de halve wereld geven geen erkenningen aan het Internationaal Gerechtshof.
Kan je die landen opnoemen dan?
pi_211914637
quote:
14s.gif Op donderdag 4 januari 2024 12:20 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Leuk voor Zuid-Afrika, maar ongeveer de halve wereld geven geen erkenningen aan het Internationaal Gerechtshof.
Zuid Afrika is gewoon boos omdat ze zelf een aanklacht aan de broek kregen waarop ze uit het ICJ wilde stappen en dit is hun wraak. Tot een eventuele uitspraak niet groter maken dan het is lijkt me
pi_211914687
quote:
1s.gif Op donderdag 4 januari 2024 12:27 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Zuid Afrika is gewoon boos omdat ze zelf een aanklacht aan de broek kregen waarop ze uit het ICJ wilde stappen en dit is hun wraak. Tot een eventuele uitspraak niet groter maken dan het is lijkt me
Uit het ICJ stappen.. vertel eens hoe doe je dat? Wie zijn er allemaal lid en kan je eruit stappen?
pi_211914764
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 12:25 schreef Chadi het volgende:

[..]
Kan je die landen opnoemen dan?
Isral zelf om te beginnen, maar tevens de VS, China, Rusland en ongeveer half de Arabische en Islamtische wereld. En dat valt ook wel te begrijpen, want anders blijf je bezig. Het schenden van mensenrechten is in landen als China, Rusland en de Arabische en Islamtische wereld natuurlijk de norm.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_211914799
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 12:16 schreef Mutant01 het volgende:

[..]
Hoezo? Dit is toch precies wat ze willen en aan het doen zijn?
Als ze dit hadden gewild, dan was dit jaren terug al wel gebeurd. Er was een massamoord/massaverkrachting voor nodig en daarna maanden van steun aan de daders ervan om op dit punt te komen.
pi_211914828
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 12:18 schreef Deadre het volgende:

[..]
De vertaling klopt weldegelijk, IDF stimuleert zionistische kolonisten nu al te investeren in Gaza.
_O-
Intolerant voor intolerantie
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')