En in twee dagen? Dat je steeds om en om verft en niet verft. En dag later dan dus andersom. Dan kun je dus de trap wel gewoon gebruiken (moet je alleen iets grotere stappen nemen want steeds trede overslaan). En even duidelijk markeren welke treden dus beloopbaar zijnquote:Op zondag 29 oktober 2023 17:50 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik weet het, ik heb zelfs nog een pot staan. Maar ik krijg het gewoon niet voor elkaar omdat er altijd iemand thuis is als ik thuis ben. Ik snap dat dat voor anderen lastig te begrijpen is - we zijn huismussen.
Goed punt!quote:Op zondag 29 oktober 2023 18:24 schreef Lucky_Strike het volgende:
Wat gaat je kat doen met stoffen trapbekleding?
Bonuskat
Ik ben een pvc-hater, dus dat komt er hier niet in.quote:Op zondag 29 oktober 2023 18:17 schreef Tink89 het volgende:
Ik zou laten bekleden of zelf bekleden met pvc. Ik vind vloerbedekking zo ongelooflijk ouderwets. En bij m'n schoonouders gleed ik op m'n sokken op de vloerbedekking altijd van de trap. Dan honderd keer liever antislipverf.
Prachtig! 😍quote:Op woensdag 14 juni 2023 12:21 schreef Claudia_x het volgende:
Vrouwen gaan gemiddeld na 7,6 jaar vreemd. Ook ik ga gebukt onder de seven year itch, alleen manifesteert die zich op een andere manier: ik moet verhuizen. En dus heb ik met mijn lief een nieuw huis gekocht, 7,6 jaar na de aankoop van ons nieuwbouwhuis waar we voor altijd in hadden kunnen blijven wonen. Ons nieuwe huis is een kluswoning. Zijn jullie dan handig? hoor ik jullie denken. Nee, wij zijn niet handig. En we zijn ook niet erg avontuurlijk. Niks voor ons eigenlijk, zo'n verbouwproject. Maar het is goed gekomen.
Dit is waar we het voor deden:
[ afbeelding ]
Zo was het en werd het:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Sinds april 2019 zit de verbouwing erop maar ook nadien is er veel gebeurd. Een mooie klus was het opknappen van de kas:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De grote klus van 2022 was het vervangen van de stoeptegels door Achterhoeks padvast als halfverharding met borderranden van cortenstaal.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Dat beviel zo goed dat we ook padvast en cortenstaal voor het gedeelte achter de kas hebben gebruikt.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
In september 2022 is de cv-ketel vervangen door een warmtepomp, een Panasonic Monobloc WH-MDC09J3E5 (9 kW), en is een rvs-boiler van DJG geplaatst. We hebben de gasleiding laten verwijderen en hebben een ombouw gemaakt:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
In januari van dit jaar hebben we zonnepanelen op het dak bij laten plaatsen:
[ afbeelding ]
En een maand later hebben we inbouwkasten laten maken:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
In mei kwam er dan eindelijk een robotmaaier, de Navimow van Segway zonder perimeterdraad:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De volgende klus wordt waarschijnlijk het vervangen van de garagedeur. Dat mag ook wel eens, want we hebben het er al jaren over.
Deze heb je ook in traploper. En van sisal(melanges). Ik zit even helemaal in een traploperstunnel maar zit mobiel dus kan even geen plaatjes posten.quote:Op zondag 29 oktober 2023 18:01 schreef Claudia_x het volgende:
Zoiets zou denk ik wel mooi zijn:
[ afbeelding ]
Een mooie traploper heb ik nog niet gevonden. Ik houd me aanbevolen.
Ter illustratie: het tuinseizoen is zo'n beetje afgelopen, dus ik ben wat klusjes in huis aan het doen. Eén van de dingen op mijn lijstje was het herstellen van een stuk muur in de inloopdouche. Het stucwerk boven de tegelplint liet los. Ik heb die rand ooit bijgewerkt met kit op kleur, maar dat was geen permanente oplossing. Dus ik moest alle zwakken delen verwijderen, vullen en schilderen met verf waarvan ik hoop dat die beter tegen natte omstandigheden kan. (En eindeloos tegen de kinderen zeuren dat ze de muur na het douchen even droog moeten deppen. Ik had dat stukje door moeten laten tegelen, zucht.)quote:Op zondag 29 oktober 2023 18:23 schreef vlindertje89 het volgende:
[..]
En in twee dagen? Dat je steeds om en om verft en niet verft. En dag later dan dus andersom. Dan kun je dus de trap wel gewoon gebruiken (moet je alleen iets grotere stappen nemen want steeds trede overslaan). En even duidelijk markeren welke treden dus beloopbaar zijn![]()
Edit: oh grapje, net niet ver genoeg teruggelezen, dat zie je niet zitten.
Dan op een weekenddag alle spellen in huis verzamelen, van boven naar beneden lakken en dan met het hele gezin een spelletjesdag houden tot de trap droog is?zo heel lang hoef je dat dan dus niet eens vol te houden.
Wat staat "Lente look" geweldig is dat huis, zeg!quote:Op zondag 29 oktober 2023 19:03 schreef yinu het volgende:
[..]
Deze heb je ook in traploper. En van sisal(melanges). Ik zit even helemaal in een traploperstunnel maar zit mobiel dus kan even geen plaatjes posten.
Ik weet niet zeker of de links werken daarom zet ik de naam van het project er ook even bij. Deze heet Laat me binnen en is geometrisch, dit heet Lente look (ja met spatie) en is een sisalloper. En hier heb je Boho ambience, sisal met een (geometrisch) visgraatwerkje. Van het patroon Hongaarse Punt heb ik trouwens een keer een winterjas gehad
Ik heb erover nagedacht maar de tegels zijn in het stucwerk verzonken, als je begrijpt wat ik bedoel. Dat is een waanzinnig detail, vind ik, maar in dit geval is het wat onhandig.quote:
quote:Op zondag 29 oktober 2023 18:23 schreef vlindertje89 het volgende:
Dan op een weekenddag alle spellen in huis verzamelen, van boven naar beneden lakken en dan met het hele gezin een spelletjesdag houden tot de trap droog is?zo heel lang hoef je dat dan dus niet eens vol te houden.
quote:Op zondag 29 oktober 2023 18:57 schreef Tegan het volgende:
Slaapfeestje in de woonkamer.
Geen tips verder, gewoon zo laten.
Als ik achter de prijs van traplopers kom, ben ik vast snel genezen en zal ik wel moeten.quote:Op zondag 29 oktober 2023 19:06 schreef Puala het volgende:
Ik denk dat ik een kampeer nachtje zou houden in de woonkamer met t gezin en de "overlast" zou accepteren.
Die coating zou ik alleen maar durven als de vochtwaarde in de muur laag genoeg is, anders sluit je het vocht op.quote:Op zondag 29 oktober 2023 19:14 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik heb erover nagedacht maar de tegels zijn in het stucwerk verzonken, als je begrijpt wat ik bedoel. Dat is een waanzinnig detail, vind ik, maar in dit geval is het wat onhandig.
Ik hoop dat met aangepast douchebeleid de onderkant van de muur het beter houdt. Op de rand aan de onderkant na gaat het heel goed. Mijn plan B is tweecomponentencoating gebruiken.
Goed punt, dat zou ik moeten meten. Het zou wel goed moeten zitten, want we hebben in de muur het voegwerk laten herstellen, de spouw laten isoleren en het dak vervangen. Al vind ik coating ook een wat rigoureuze oplossing voor alleen die rand.quote:Op zondag 29 oktober 2023 19:25 schreef Puala het volgende:
[..]
Die coating zou ik alleen maar durven als de vochtwaarde in de muur laag genoeg is, anders sluit je het vocht op.
Ik vrees het ook ja. Ik wil nu eigenlijk ook een traploper op mijn gelakte maar versleten en gladde trappen. Maar ik weet niet of ik dat nog wil als ik de prijzen zie.quote:Op zondag 29 oktober 2023 19:19 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
[..]
[..]
Als ik achter de prijs van traplopers kom, ben ik vast snel genezen en zal ik wel moeten.
Dat is sowieso wel een trappenhuis om van te dromenquote:Op zondag 29 oktober 2023 19:11 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Wat staat "Lente look" geweldig is dat huis, zeg!
Je hebt ook Sisal Look, die schijnt minder ruw te zijn. Wij hebben nu Sisal op de trap, ik vind het heel mooi maar het is wel onprettig op blote voeten.quote:Op zondag 29 oktober 2023 17:51 schreef Claudia_x het volgende:
[..]!
Ik heb ooit in een vakantiehuis gezeten met ruwe sisal en ik kon er nauwelijks overheen lopen. Vreselijk. Maar gemixt met wol is misschien wel wat, al vrees ik met ernstige vrezen dat het niet goedkoop gaat worden.
Daar zitten wel hele mooie tussen! Zal wel flink wat kosten inderdaad...quote:Op zondag 29 oktober 2023 19:03 schreef yinu het volgende:
[..]
Deze heb je ook in traploper. En van sisal(melanges). Ik zit even helemaal in een traploperstunnel maar zit mobiel dus kan even geen plaatjes posten.
Ik weet niet zeker of de links werken daarom zet ik de naam van het project er ook even bij. Deze heet Laat me binnen en is geometrisch, dit heet Lente look (ja met spatie) en is een sisalloper. En hier heb je Boho ambience, sisal met een (geometrisch) visgraatwerkje. Van het patroon Hongaarse Punt heb ik trouwens een keer een winterjas gehad
Nah, van synthetisch en namaak word ik niet blij.quote:Op maandag 30 oktober 2023 19:50 schreef Draadjes het volgende:
[..]
Je hebt ook Sisal Look, die schijnt minder ruw te zijn. Wij hebben nu Sisal op de trap, ik vind het heel mooi maar het is wel onprettig op blote voeten.
https://www.natuur-tapijt.nl/sisal-look
Hier in huis ook een tapijt met geometrisch patroontje. Deze.quote:Op zondag 29 oktober 2023 18:01 schreef Claudia_x het volgende:
Zoiets zou denk ik wel mooi zijn:
[ afbeelding ]
Een mooie traploper heb ik nog niet gevonden. Ik houd me aanbevolen.
Ik was wel overtuigd van een traploper, totdat de kat werd genoemd. Die gaat er natuurlijk aan krabben. Op de trap naar zolder zouden we wel tapijt kunnen nemen, want daar komt de kat niet en een traploper is er niet zinnig. Met tapijt hebben we meteen een extra isolerende laag tussen zolder en de slaapkamer eronder. We hebben onder de trap al isolatie aangebracht, maar meer is beter.quote:Op vrijdag 3 november 2023 10:33 schreef Lemijn het volgende:
Om dit dilemma heb ik ook al ruim 3 jaar een onbeschilderde versleten trap. Maar jij kan aanzienlijk beter beslissen dan ik, dus ik lees weer graag mee en misschien besluit ik dan ooit wat te doen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |