Ah, volgens mij begrijp ik nu pas wat je bedoelt. Want ik dacht "Dat deed Apple toch altijd al?", maar het zou natuurlijk kunnen dat Viaplay nu besloten heeft die kosten aan de (Apple-)klanten door te berekenen. Dat kan inderdaad.quote:Op maandag 19 juni 2023 18:57 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Misschien komt dat doordat Apple een provisie rekent?
Als ze het van NL moeten hebben zijn ze snel weg, je moet het wel in de juiste verhouding zien, als ze nog 1 miljoen gebruikers hebben hier zijn dat relatief goedkope abbo's, ze betalen in Scandavie veel meer voor deze pakketten, daar hebben ze zo'n 5 miljoen klanten.quote:Op maandag 19 juni 2023 18:57 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Een bedrijf in nood gaat niet zulke risico's nemen met de enige tak die nog wel loopt. Nou ja, als ze slim zijn dan. Dat gaat klanten kosten.
En juist in Scandinavië is een hoop gedonder.quote:Op maandag 19 juni 2023 19:15 schreef Tarado het volgende:
[..]
Als ze het van NL moeten hebben zijn ze snel weg, je moet het wel in de juiste verhouding zien, als ze nog 1 miljoen gebruikers hebben hier zijn dat relatief goedkope abbo's, ze betalen in Scandavie veel meer voor deze pakketten, daar hebben ze zo'n 5 miljoen klanten.
Dat is ook wel logisch als je 40-65 euro/maand moet betalen voor het sportpakket met F1 en PL.quote:Op maandag 19 juni 2023 19:32 schreef Nattekat het volgende:
[..]
En juist in Scandinavië is een hoop gedonder.
Volgens mij is het probleem de teruglopende advertentie inkomsten. Niet zozeer het teruglopen van de abonnees.quote:Op maandag 19 juni 2023 19:36 schreef Tarado het volgende:
[..]
Dat is ook wel logisch als je 40-65 euro/maand moet betalen voor het sportpakket met F1 en PL.
Ze hadden waarschijnlijk tijdens covid een stevige basis omdat men weinig anders kon dan thuis maar streamen, maar als je weer veel andere dingen kan doen dan is 500-750 euro per jaar best wel veel.quote:Op maandag 19 juni 2023 19:56 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Volgens mij is het probleem de teruglopende advertentie inkomsten. Niet zozeer het teruglopen van de abonnees.
Edit: beide dus.
https://deadline.com/2023(...)downturn-1235408444/
Dat waren rechten die nog in Premier Sports zaten wat zij hebben overgenomen, ik denk dat ze er geen brood in zien of die league vroeg om meer geld maar groot is het niet.quote:Op maandag 19 juni 2023 19:29 schreef Jane het volgende:
Als ik het goed lees heeft Viaplay UK de uitzendrechten voor de Britse Elite Ice Hockey Leage laten verlopen/niet vernieuwd. Minder belangrijk dan de F1-rechten in NL, maar toch wel een teken aan de wand voor een bedrijf met de (voormalige) ambities van Viaplay, denk ik.
Geen idee hoeveel geld er met die ijshockeyrechten gemoeid is, trouwens. Iemand hier?
6 euro is duur voor alleen de race, maar wellicht een uitkomst voor casual kijker die minder dan 10 races per jaar wil zien en/of streamen gezeik vindt. Of het ook een echt gat in de markt is en Viaplay hiermee hun marktaandeel significant kan laten groeien moet worden bezien.quote:[...]
Nu de spanning in de titelstrijd in Formule 1 door de dominantie van Max Verstappen is afgenomen, lijken Nederlanders die voor Formule 1 een Viaplay-abonnement kopen af te haken. KPN is voor deze groep afhakkers en andere Nederlanders die interesse hebben om zo nu en dan een race live te willen kijken een alternatief. Het telecombedrijf biedt op dit moment als enige provider Formule 1 via pay per view aan. Dit betekent dat een digitale dagpas voor Viaplay gekocht kan worden. Hiermee kan alleen naar de Formule 1-race gekeken worden.
[...]
https://www.viaplaygroup.(...)agement-team-2140330quote:Peter Nørrelund, who recently rejoined the Group as EVP and Chief Sports & Business Development Officer, will also take on responsibility for the Group’s operations in the Netherlands, Poland, Baltics, and the UK.
Further information about these team members is available here. The new operating model and changes to the Group’s executive management team will be effective from 1 July, and each leader will review their organisations to ensure full optimisation and focus. The financial impact of the resulting changes will be announced as part of the update on or before 20 July.
Dat is duurder dan die kortingsactie voor een heel jaarquote:Op vrijdag 23 juni 2023 15:52 schreef Jane het volgende:
KPN gaat vanaf nu Viaplay-dagpassen verkopen om F1 te kijken.
Live lineair Formule 1 kijken zonder Viaplay-abonnement bij KPN
[..]
6 euro is duur voor alleen de race, maar wellicht een uitkomst voor casual kijker die minder dan 10 races per jaar wil zien en/of streamen gezeik vindt. Of het ook een echt gat in de markt is en Viaplay hiermee hun marktaandeel significant kan laten groeien moet worden bezien.
Ikzelf betwijfel wel of de (kennelijk) teruglopende interesse die Viaplay opmerkt echt aan de dominantie van Verstappen ligt of dat die mensen gewoon zijn overgestapt op F1TV.
https://www.gpfans.com/nl(...)l-echt-het-pareltje/quote:Volgens voormalig Formule 1-coureur Robert Doornbos gaat Ziggo Vodafone wederom een 'serieuze poging doen' om de uitzendrechten van de Formule 1 binnen te halen. De Rotterdammer gaat in gesprek met GPFans in op de huidige situatie en hoopt het 'pareltje' zoals hij de Formule 1 omschrijft, weer snel bij de zender te zien.
Dit ja dus het zal wel bij het saneringsplan horen, nog 2 weken dan komen de halfjaarcijfers en verslag, dan weten we wat meer over de toekomstplannen.quote:Op vrijdag 7 juli 2023 16:27 schreef Nattekat het volgende:
Niet zo gek. Er is geen hond in dit land dat Viaplay voor iets anders dan sport heeft.
Dennis is ontslagen?quote:Op zondag 9 juli 2023 13:43 schreef Jane het volgende:
Ik moet even iets kwijt over Allard Kalff, dus ik post het hier maar...
Ik zie gisteren en vandaag ineens meerdere (reacties op) tweets van hem langskomen, waarvan ik het gevoel krijg dat hij een beetje aan het doordraaien is.
Kijk, dat hij de F1-uitzending waaraan hij meewerkt verdedigt is te begrijpen (al kan hij dat beter ook niet op Twitter doen), maar inmiddels gaat hij ook in tegen mensen die andere klachten over Viaplay hebben. Problemen met de aftelklok, een slecht werkende stream, Allard komt je even vertellen dat je zeurt of dat het aan je eigen apparatuur ligt.
Echt, doe dat niet.
Allard ziet de bui ook al hangen.quote:Op zondag 9 juli 2023 13:43 schreef Jane het volgende:
Ik moet even iets kwijt over Allard Kalff, dus ik post het hier maar...
Ik zie gisteren en vandaag ineens meerdere (reacties op) tweets van hem langskomen, waarvan ik het gevoel krijg dat hij een beetje aan het doordraaien is.
Kijk, dat hij de F1-uitzending waaraan hij meewerkt verdedigt is te begrijpen (al kan hij dat beter ook niet op Twitter doen), maar inmiddels gaat hij ook in tegen mensen die andere klachten over Viaplay hebben. Problemen met de aftelklok, een slecht werkende stream, Allard komt je even vertellen dat je zeurt of dat het aan je eigen apparatuur ligt.
Echt, doe dat niet.
Nou, dat gevoel krijg ik er wel een beetje bij, inderdaad.quote:
Hier hangt de bui ook a- oh wacht.quote:Op zondag 9 juli 2023 13:49 schreef Jane het volgende:
[..]
Nou, dat gevoel krijg ik er wel een beetje bij, inderdaad.
quote:
Rouwbeeld.quote:
kalm..kalm... denk aan je hart, en bloeddrukquote:Op dinsdag 11 juli 2023 14:28 schreef Eagles89 het volgende:
Op naar de afgrond met ViaPlay ! Ik heb de fles duurste champagne al koud staan om open te knallen als ze hun faillissement aankondigen. Dankzij dat klote bedrijf hebben ze miljoenen Nederlanders hun plezier afgenomen of in elk geval sterk verminderd bij het kijken naar de F1. Sommigen kijken dankzij ViaPlay zelfs helemaal niet meer. Ik verheugde me altijd enorm op een F1 weekend met de gezellige sfeer van Ziggo en nog veel belangrijker gewoon op de klassieke TV zonder haperingen met stabiel beeld en zonder allerlei internet gezeik en irritante commentatoren die net zoveel fouten maken als Mol maar dan ook nog zónder enig enthousiasme.
Ik kijk al tijden via F1 TV en ben super tevreden, maar veel oudere kijkers doen dat niet snappen het niet kijken soms helemaal niet meer sinds het allemaal gestreamd moet worden.
Verder ben ik het zat steeds Mol te moeten syncen en ook is mijn wifi (vooral als ik in het buitenland ben) niet altijd helemaal stabiel en dan loopt geluid en beeld sowieso niet gelijk. En ik zit met vrienden in een chatgroep en iedereen ziet de beelden op andere momenten nu, sommigen kijken via F1 anderen ViaPlay en iemand in het buitenland weer via de lokale aanbieder, de hele chat groep is daardoor doodgebloed.
Klote kut ViaPlay is daar volledig verantwoordelijk voor, ze hebben echt zoveel ellende aan hun handen, ik gun ze de volledige ondergang en hoop dat alle overgestapte commentatoren/presentatoren/analisten NOOIT meer ergens anders op een beeldscherm te zien zullen zijn, Kalff, Albers, vd Garde, de Coronel brothers, die heks die het presenteert, hopelijk worden ze al flink zenuwachtig voor hun toekomst in het wereldje en zal de wraak van Ziggo zoet zijn, tot NOOIT MEER ZIENS.
Ziggo moet ze voor altijd op de black list zetten als ze volgend jaar het weer gaan uitzenden ik wil die lui nooit meer op een beeldscherm zien en vooral nooit meer horen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op maandag 12 oktober 2009 00:26 schreef vosss het volgende:
:*-je voor Sally, gewoon omdat ik haar lief vind :@
Neem dan gewoon F1TV ipv Viaplay.quote:
Dat heeft hij al lang.quote:Op dinsdag 11 juli 2023 15:48 schreef daNpy het volgende:
[..]
Neem dan gewoon F1TV ipv Viaplay.
Je hebt een keuze.
Het is Olav.quote:Op dinsdag 11 juli 2023 16:55 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Dat heeft hij al lang.
Hij is alleen boos op Viaplay omdat ze Ziggo en de Mol er uit gewerkt hebben.
Maar dat verhaal hoor ik nu al anderhalf jaar.
En als Ziggo de rechten terug krijgt is het maar de vraag of Mol terugkomt.quote:Op dinsdag 11 juli 2023 16:55 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Dat heeft hij al lang.
Hij is alleen boos op Viaplay omdat ze Ziggo en de Mol er uit gewerkt hebben.
Maar dat verhaal hoor ik nu al anderhalf jaar.
Dat nieuws is al ontkracht.quote:Op dinsdag 11 juli 2023 16:58 schreef Starflyer het volgende:
[..]
En als Ziggo de rechten terug krijgt is het maar de vraag of Mol terugkomt.
https://www.gptoday.net/n(...)v-mol-en-jack-plooij
Dat had ik dan nog niet meegekregen.quote:
Het blijft uiteraard de vraag of Viaplay F1 in NL op gaat geven, ik meen dat ze degene die de rechten heeft aangekocht verantwoordelijk hebben gemaakt voor oa NL dus ik neem aan dat het weg doen niet bovenaan z'n lijstje staat.quote:Op dinsdag 11 juli 2023 17:00 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Dat had ik dan nog niet meegekregen.
quote:Peter Nørrelund
EVP AND CHIEF SPORTS & BUSINESS DEVELOPMENT OFFICER
Danish, born 1971
Peter was appointed EVP and Chief Sport & Business Development Officer at Viaplay Group on 14 June 2023. He is also responsible for running the Group's operations in the Netherlands, Poland, Baltics, and the UK. He first joined the company in 2003 and was previously EVP and Chief Sports Officer and an advisor to Viaplay's President and CEO on sports rights. Peter was appointed Head of Sports in 2013, having been responsible for the company's sports rights acquisitions since 2006. In addition, Peter has been EVP and Head of Product Development & Incubation at Modern Times Group, CEO of DreamHack Sports Games and COO of Turtle Entertainment. Peter graduated from the Danish School of Media & Journalism and has worked as a reporter, commentator, host and Editor in Chief at Danmarks Radio.
Ownership: 6,155 VPLAY Class B shares.
Niet eens per se vanwege het schandalig behandelen van Mol, maar vooral vanwege het wanproduct wat ze hebben gecreëerd, en de arrogantie van het niet luisteren naar hun klanten, de extreem slechte commentatoren en analisten zoals Albers en een presentatrice die totaal niks met de sport had en het journaal presenteerde, het wegkapen van de NL radiorechten puur uit jaloezie en wraak naar het succes van Mol, en tot slot het feit dat ze heel F1 kijkend Nederland verplichten nu opeens te moeten streamen, met elk kwartaal hogere prijzen (die ze niet zouden verhogen volgens hun belofte).quote:Op dinsdag 11 juli 2023 16:55 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Dat heeft hij al lang.
Hij is alleen boos op Viaplay omdat ze Ziggo en de Mol er uit gewerkt hebben.
Maar dat verhaal hoor ik nu al anderhalf jaar.
talpa-vibesquote:Op woensdag 12 juli 2023 03:26 schreef Eagles89 het volgende:
[..]
Niet eens per se vanwege het schandalig behandelen van Mol, maar vooral vanwege het wanproduct wat ze hebben gecreëerd, en de arrogantie van het niet luisteren naar hun klanten, de extreem slechte commentatoren en analisten zoals Albers en een presentatrice die totaal niks met de sport had en het journaal presenteerde, het wegkapen van de NL radiorechten puur uit jaloezie en wraak naar het succes van Mol, en tot slot het feit dat ze heel F1 kijkend Nederland verplichten nu opeens te moeten streamen, met elk kwartaal hogere prijzen (die ze niet zouden verhogen volgens hun belofte).
Zelden zoveel onzin gelezen als in die twee laatste stukjesquote:Op woensdag 12 juli 2023 03:26 schreef Eagles89 het volgende:
[..]
Niet eens per se vanwege het schandalig behandelen van Mol, maar vooral vanwege het wanproduct wat ze hebben gecreëerd, en de arrogantie van het niet luisteren naar hun klanten, de extreem slechte commentatoren en analisten zoals Albers en een presentatrice die totaal niks met de sport had en het journaal presenteerde, het wegkapen van de NL radiorechten puur uit jaloezie en wraak naar het succes van Mol, en tot slot het feit dat ze heel F1 kijkend Nederland verplichten nu opeens te moeten streamen, met elk kwartaal hogere prijzen (die ze niet zouden verhogen volgens hun belofte).
Wat is precies onzin dan? Amber was af en toe te gast bij Ziggo omdat ze een fan was van de F1 en weleens een race had bezocht, en ze gaf zelf in die uitzendingen toe dat ze er niet heel veel van wist en heeft dat baantje nu te danken aan die gast optredens bij Ziggo. Is nog killer dan de ijs koningin uit de Narnia kronieken, heeft echt een ongelofelijke dramatische uitstraling voor een gezellig middagje F1 kijken. Heeft het tijdens de eerste uitzendingen bij dat vreselijke ViaPlay allemaal moeten leren, en dat merkte je gewoon (toen had ik nog een proef abbo bij dat verschrikkelijke ViaPlay). De beloftes dat ze de prijzen niet zouden verhogen…inmiddels zitten ze geloof ik al op de vierde verhoging. De belofte dat ze 5 races voor iedereen gratis zouden uitzenden…waar waren die dan precies?quote:Op woensdag 12 juli 2023 09:10 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Zelden zoveel onzin gelezen als in die twee laatste stukjesOverigens heeft Amber wel degelijk iets met F1 en presenteerde ze al enige tijd de NOS F1-podcast en dat deed ze prima. Dat jij graag de al jaren over hun top zijnde Olav Mol graag hoort (die de laatste tijd steeds meer zijn ware gezicht laat zien) of Robert Doornbos die zichzelf alleen maar overschreeuwt (hoe vind je zelf dat het gaat? Zouden de kijkers het nog snappen?) moet jij weten. Grappig ook dat je Viaplay van arrogantie beticht. Heb je Mol al eens kijkers vragen of vragen vanuit de studio zien beantwoorden?
Ik verklaar Viaplay ziet heilig, er is best het één en ander aan te merken, maar terug naar Ziggo hoeft voor mij absoluut niet.
Que?quote:Op woensdag 12 juli 2023 13:13 schreef Eagles89 het volgende:
maar ik begreep dat ze daarmee willen stoppen
Ik las ergens wat dat ze Mol alleen nog het commentaar wilden laten doen en tijdens de laatste uitzending maakte Kampheus er een opmerking over, maar ik bedenk me nu dat het misschien juist sarcastisch was, zo van “we lazen iets in de media wat onzin is en nu doen we alsof het zo is”.quote:
quote:Situatie Viaplay nog slechter dan gedacht, kans op vertrek uit Nederland
Het Zweedse streamingplatform Viaplay staat er nog slechter voor dan begin vorige maand werd gemeld. De nieuw aantreden topman Jorgen Madsen Lindemann maakte vandaag aan beleggers bekend dat Viaplay de voor dit jaar beloofde financiële doelen niet gaat halen. De kans bestaat zelfs dat het doek valt voor Viaplay in Nederland.
Lindemann kondigt aan over een week een flink aantal kostenbesparingen door te voeren. In dat kader worden alle internationale onderdelen van Viaplay momenteel tegen het licht gehouden.
Eind 2022 had Viaplay 1,2 miljoen abonnees in Nederland. Of dat voldoende is om de grote bedragen die waren neergelegd voor de uitzendrechten van de Formule 1 en de Premier League terug te verdienen is niet duidelijk.
Ontslag
Ruim een maand geleden maakte het bedrijf al bekend dat de gehoopte groei van het aantal abonnees in alle landen waar het actief is flink tegenvalt. De advertentie-inkomsten daalden zelfs. Topman Anders Jensen nam daarop ontslag.
Zijn opvolger Lindemann lijkt te zijn geschrokken van de situatie bij Viaplay. In een korte persverklaring stelt hij dat het er bij het bedrijf nog slechter voor staat dan een maand geleden werd gedacht. "De kosten van content stijgen, maar gaan niet gepaard met omzetgroei of kostenbesparingen."
Viaplay bemachtigde in 2021 de Nederlandse uitzendrechten van de Formule 1 voor een periode van drie jaar. Die periode loopt nog tot en met 2024. Daarvoor had Ziggo de Formule 1-rechten in handen.
Het beursgenoteerde Viaplay zegt pas volgende week meer details te kunnen verstrekken over de besparingen en wil tot die tijd geen nader commentaar geven.
Benieuwd of hij dan inmiddels wat lesjes Nederlands(e leestekens) heeft gekregen, dubbele puntkomma, uitroepteken, vraagteken.quote:Op woensdag 12 juli 2023 13:26 schreef Eagles89 het volgende:
[..]
Ik las ergens wat dat ze Mol alleen nog het commentaar wilden laten doen en tijdens de laatste uitzending maakte Kampheus er een opmerking over, maar ik bedenk me nu dat het misschien juist sarcastisch was, zo van “we lazen iets in de media wat onzin is en nu doen we alsof het zo is”.
Hoe dan ook, als ze de rechten (hopelijk volgend seizoen al) weer hebben maakt het toch niet meer uit, want dan is Mol weer lekker op locatie en dat is precies de plek waar die hoort. Niet mee gaan praten aan die tafel in de studio, imo.
Tee hee.quote:Op donderdag 13 juli 2023 15:04 schreef Tijn het volgende:
De NOS sorteert alvast voor op een mogelijk vertrek van Viaplay uit Nederland: https://nos.nl/artikel/24(...)ertrek-uit-nederland
[..]
Eind 2022 waren er nog heel veel mensen die vast zaten aan een jaarabo bij Viaplay via allerlei kortingsacties. Dat zal echt niet meer zo veel zijn.quote:Op donderdag 13 juli 2023 15:04 schreef Tijn het volgende:
De NOS sorteert alvast voor op een mogelijk vertrek van Viaplay uit Nederland: https://nos.nl/artikel/24(...)ertrek-uit-nederland
[..]
Ik vind het goed nieuws. Gegokt en verloren.quote:Op donderdag 13 juli 2023 15:19 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Eind 2022 waren er nog heel veel mensen die vast zaten aan een jaarabo bij Viaplay via allerlei kortingsacties. Dat zal echt niet meer zo veel zijn.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |