abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_208563978
Logischerwijs heeft niemand zin in een discussie over de uiterst vermoeiende industriële veeteeltboeren, maar er mag toch wel een draadje zijn waarin de ontwikkelingen in ieder geval kunnen worden bijgehouden en eventuele oplossingen besproken kunnen worden.

Ik trap wel af.

Wat wel te doen:
- Maximale stalgroottes instellen.
- Drastische reductie van de veestapel.
- Per 2021 nu echt maar dan dus echt en niet zoals in 2013 stopzetten van nertsenfokkerij
- Drastische reductie van de aanwezigheid van Carola Schouten op ministersposten.
- Hogere eisen stellen aan personeel in slachthuizen + betere arbeidsomstandigheden.
- Omstandigheden voor dierentransport verbeteren, met hogere boetes bij overtredingen, in plaats van die nietszeggende 'sectorafspraken' die nooit worden nageleefd waardoor varkens met 200 per wagen bij 30 graden nog steeds urenlang vervoerd kunnen worden.
- Strenger straffen bij zaken als mestfraude, dierenwelzijnsovertredingen, intimidatie van controleurs, etcetera.
- Niet meer alles wat los en vast zit op het boerenland op vrijwillige basis met subsidies ondersteunen, maar enkel nog gericht, met controleerbare doelen.
- Geborgde zetels verdwijnen uit de waterschappen zodat de waterhuishouding meer oog kan hebben voor de natuur en niet enkel voor de hoogste akkeropbrengst.
- Tractors per 2021 enkel nog de weg op met een kenteken.
- In bestemmingsplan van grond beter onderscheid maken tussen gebieden bestemd voor intensieve landbouw (zgn gangbaar, gekenmerkt door de doodsheid en saaiheid) en extensieve landbouw, waar meer ruimte kan zijn voor variatie en die zo toch rendabeler kunnen worden.

Wat niet te doen:
- Toegeven aan de boeren die in hun vrijstaande woningen door de EU gesubsidieerd 'ondernemertje' spelen maar wel elk jaar aankloppen bij de overheid als de prijzen te laag liggen en die weigeren oog te hebben voor de schade die hun bedrijven aan de omgeving aanricht en al 40 jaar alles tegenwerken
- Toegeven aan de boeren die met tractoren naar de huizen van anderen rijden om deze te intimideren.
- Toegeven aan de boeren die politiebureaus belagen omdat enkelen van hun tijdens het overtreden van de wet zijn gearresteerd.
- Toegeven aan de mensen van FDF, de strijders die zich aangetast voelen in hun man-zijn op het moment dat ze niet zo onbeperkt mogelijk zoveel mogelijk dieren in zo erbarmelijk mogelijke omstandigheden mogen fokken voor hun eigen portemonnee.
- Toegeven aan de boeren die vinden dat de slachtsnelheid (de snelheid waarmee op diervriendelijke wijze zoveel mogelijk dieren geslacht kunnen worden) niet omlaag mag worden gebracht als de slachthuizen een broeinest van corona blijken.
- CDA'ers (of CU'ers) op het ministerie van landbouw toelaten. Na 40 jaar loopjongen spelen voor de LTO mag het wel weer even wat minder met de laksheid van de overheid richting een specifieke beroepsgroep.
- Verkeersovertredingen toestaan zolang ze gedaan worden door opgefokt volk en zoveel mogelijk mensen hinderen die wel gewoon werken voor hun geld.
- Niet meegaan in schijnargumenten over dierenwelzijn afkomstig uit een beroepsgroep met als verdienmodel het (soms onverdoofd, in kokend water, onvolledig) laten slachten van 600 miljoen kuikens, 15 miljoen varkens en 2 miljoen runderen per jaar - dit gaat ook op voor dat geklaag over die 100 doodgebeten schapen in een land waar 600.000 schapen per jaar geslacht worden.

Concreet komt dat er dan op neer dat:
- dat kinderachtige gekleuter met tractors wat strenger aangepakt wordt, zodat er niet meer een exclusieve groep gepriviligeerden rondrijdt die overal maar files kan veroorzaken.
- Boeren net als andere ondernemers zelf wat meer verantwoordelijk zijn voor het inspelen op een veranderende toekomst, in plaats van dat de overheid ze bakken met geld toeschuift om de lang van te voren aangekondigde problemen nog steeds niet op te lossen.
- De beroepsgroep met relatief veel miljonairs die vooral veel exporteren naar het buitenland voor hun eigen beurs wat meer oog moet hebben voor wat hun werk op hun 50% van het vaderland bij de publieke ruimte aanricht, waaronder ook de ruimte valt waar 99% van de andere Nederlanders wonen.
- Er iets minder achterlijk veel dieren gefokt en geslacht worden in de verziekte industrie die de bio-industrie nu eenmaal is.
- Doordat er geen CDA'ers meer toegelaten zijn op het ministerie van Landbouw, de lange natuurhatende arm van de LTO minder te zeggen heeft, waardoor Nederland er mooier op wordt.

Dat resulteert dan hopelijk in:
- Minder achterlijk veel dieren die geslacht worden na een tragisch zinloos leven
- De natuur die al 40 jaar achteruit holt in Nederland kan wellicht een beetje opkrabbelen
- Tussen de dorpen minder saaie groene betongrasvlakten en meer ruimte voor variatie.
- Betere luchtkwaliteit, gezondere waterstanden, betere waterkwaliteit, minder verzuring en verschraling van de grond.
- Minder kans op luchtweginfecties, Q-koorts, en andere zoönoses.
- Minder beroepsmatig ontstane files
- Minder intimidatie van personen, bedrijven en bewindslieden door een kleine groep agressievelingen
- Minder illegale kap in het regenwoud voor plantages om aan de gigantische vraag van sojavoer voor de veestapel te voldoen
- Minder overproductie en langdurige schade door roofbouw op het huidige land.

Tegen de boeren die zeggen dat het boeren ze onmogelijk wordt gemaakt door de, door de LTO zelf steeds afgedwongen veranderende regelgeving, zou ik willen zeggen: Stoppen mag. Zoveel mensen in Nederland zijn gestopt met wat ze deden, er is net weer een hele faillisementsronde opgang gekomen omdat corona, en dan heb je hier nog het geluk dat je niet eens failliet gaat maar dat je er gewoon mee op willen houden. Dat is geen enkel probleem. Stop vooral, zou ik dan zelfs zeggen. Het is geen ultiem recht om te kunnen boeren zoals je zelf wil, net zoals het geen ultiem recht is om boekhandelaar te zijn zonder regels, of zoals het geen ultiem recht is om tv-personality te zijn zonder belemmeringen.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
  dinsdag 28 maart 2023 @ 09:06:12 #2
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_208564351
Gewoon de geldkraan dichtdraaien en alleen boeren die zichzelf kunnen bedruipen over laten.
Laffe huichelaar
  dinsdag 28 maart 2023 @ 18:59:24 #3
201761 phpmystyle
Ordinary guy from Moscow
pi_208570173
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 maart 2023 09:06 schreef timmmmm het volgende:
Gewoon de geldkraan dichtdraaien en alleen boeren die zichzelf kunnen bedruipen over laten.
Geen slecht idee, maar dat geldt dan wel voor elke vorm van staatssteun aan particuliere entiteiten. Gelijke monniken, gelijke kappen.
"Fifty years ago the Leningrad street taught me a rule - if a fight is inevitable, you have to throw the first punch."
Vladimir Putin
pi_208570587
Vollenbroek is toch weer met rechtszaken begonnen:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)ers-intrekt-a4160674

Eerst eisen bij de provincies om onmiddelijk 40 vergunningen in te trekken (lijkt me kansloos), daarna gaat hij naar de rechter.


Ben eigenlijk wel benieuwd wat een rechter dan doet. Als rechters dit gaan beslissen, wordt de ruimte voor de politiek om beleid te maken wel heel erg klein. Dan beslist de rechter namelijk voor de politiek niet alleen dat de uitstoot omlaag moet, maar ook hoe. En dat vind ik eigenlijk te ver gaan.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
pi_208570801
quote:
7s.gif Op dinsdag 28 maart 2023 18:59 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
Geen slecht idee, maar dat geldt dan wel voor elke vorm van staatssteun aan particuliere entiteiten. Gelijke monniken, gelijke kappen.
Ik ben helemaal voor maar ik denk dat rechts Nederland het nog geen maand volhoudt. :P
  dinsdag 28 maart 2023 @ 19:45:08 #6
201761 phpmystyle
Ordinary guy from Moscow
pi_208571032
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 maart 2023 19:33 schreef Tijger_m het volgende:

[..]
Ik ben helemaal voor maar ik denk dat rechts Nederland het nog geen maand volhoudt. :P
Dat maakt mij niet uit, hoewel ik mij afvraag welke rechtse belangen imploderen.
Maar ik kijk niet perse naar links of rechts, het gaat erom wat het belang dient.

In principe ben ik gewoon midden-conservatief. Maar tegenwoordig in het huidige NL landschap ben ik wel behoorlijk rechts. Ik denk dat iemand als Obama al eeen stuk rechtser is dan ik.
"Fifty years ago the Leningrad street taught me a rule - if a fight is inevitable, you have to throw the first punch."
Vladimir Putin
  dinsdag 28 maart 2023 @ 21:03:56 #7
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_208572212
quote:
7s.gif Op dinsdag 28 maart 2023 18:59 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
Geen slecht idee, maar dat geldt dan wel voor elke vorm van staatssteun aan particuliere entiteiten. Gelijke monniken, gelijke kappen.
Als je dat aanpast naar alles met een winstoogmerk kan ik daar best mee leven.

Ik kan me voorstellen dat je als overheid geld uitgeeft voor diensten waar je niet zonder kan, maar dat moet je niet doen zonder dat je er iets als overheid over te zeggen hebt
Laffe huichelaar
  dinsdag 28 maart 2023 @ 22:50:49 #8
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_208573614
de boeren het land uit en de treinen met afval uit het zuiden erin om lekker te verbranden en de warmte te verkopen
hoeveel boeren moeten stoppen om vergunning te verkrijgen voor deze verbranding
of is er nu geen PAS vergunning nog

quote:
Consternatie
Het nieuws rond het importeren van buitenlands afval roept consternatie op.
AEB en twee andere afvalverwerkers staan al op de lijst van 25 grootste stikstofuitstoters van ons land.

Het Romeinse huisvuil per trein 1700 kilometer naar Nederland vervoeren en hier verbranden zorgt voor extra CO2 in de lucht en meer stikstof.

Senator Henk Otten vraagt zich af ’waar we in hemelsnaam mee bezig zijn’.

Hij stipt aan dat terwijl er 900 ton aan Italiaans huisvuil naar Nederland komt, Nederlandse boeren moeten stoppen door de ’stikstofbureaucratie’. „
Meer treinen bedoelden wij anders”, schrijft ook GroenLinks-Kamerlid Laura Bromet schertsend op Twitter.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_208575243
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 maart 2023 19:22 schreef Hanca het volgende:
Ben eigenlijk wel benieuwd wat een rechter dan doet. Als rechters dit gaan beslissen, wordt de ruimte voor de politiek om beleid te maken wel heel erg klein. Dan beslist de rechter namelijk voor de politiek niet alleen dat de uitstoot omlaag moet, maar ook hoe. En dat vind ik eigenlijk te ver gaan.
Wil jij dan liever de rechtstaat afschaffen?
pi_208575311
quote:
0s.gif Op woensdag 29 maart 2023 08:25 schreef Bondsrepubliek het volgende:

[..]
Wil jij dan liever de rechtstaat afschaffen?
Nee, zeer zeker niet. Maar er moet wel onderscheid zijn. Dat je naar de rechter kunt stappen om te zorgen dat de stikstofuitstoot naar beneden gaat, helemaal voor. Maar als die rechter ook nog gaat bepalen hoe dat moet, dan schaf je in feite de democratie af en zet je rechters op de plek van de politici.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
pi_208575345
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 maart 2023 19:22 schreef Hanca het volgende:
Vollenbroek is toch weer met rechtszaken begonnen:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)ers-intrekt-a4160674

Eerst eisen bij de provincies om onmiddelijk 40 vergunningen in te trekken (lijkt me kansloos), daarna gaat hij naar de rechter.


Ben eigenlijk wel benieuwd wat een rechter dan doet. Als rechters dit gaan beslissen, wordt de ruimte voor de politiek om beleid te maken wel heel erg klein. Dan beslist de rechter namelijk voor de politiek niet alleen dat de uitstoot omlaag moet, maar ook hoe. En dat vind ik eigenlijk te ver gaan.
Dan beslist de rechter dat de overheid een coherent beleid moet voeren en niet hun eigen gestelde beleidregels moet overtreden. De overheid heeft jaren liggen te slapen en heeft regels die elkaar in de weg zitten als beleid gemaakt dat de rechter dan zegt dat dit niet klopt is toch heel normaal.
pi_208575392
quote:
0s.gif Op woensdag 29 maart 2023 08:43 schreef Basp1 het volgende:

[..]
Dan beslist de rechter dat de overheid een coherent beleid moet voeren en niet hun eigen gestelde beleidregels moet overtreden. De overheid heeft jaren liggen te slapen en heeft regels die elkaar in de weg zitten als beleid gemaakt dat de rechter dan zegt dat dit niet klopt is toch heel normaal.
Het gaat me er om dat de rechter zou gaan bepalen hoe. Als de overheid in plaats van die ene boer bij een bepaald natuurgebied wiens vergunning nu voor de rechter wordt gesleept, 5 andere iets kleinere boeren kan vinden die vrijwillig willen stoppen, dan moet dat toch gewoon kunnen? Daar gaat de overheid toch zeker over, niet de rechter?
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
  woensdag 29 maart 2023 @ 08:54:17 #13
275286 Bondsrepubliek
Weltmeister 2014
pi_208575442
quote:
0s.gif Op woensdag 29 maart 2023 08:38 schreef Hanca het volgende:

[..]
Nee, zeer zeker niet. Maar er moet wel onderscheid zijn. Dat je naar de rechter kunt stappen om te zorgen dat de stikstofuitstoot naar beneden gaat, helemaal voor. Maar als die rechter ook nog gaat bepalen hoe dat moet, dan schaf je in feite de democratie af en zet je rechters op de plek van de politici.
De aanpak die voor verlaging moet zorgen van de uitstoot moet natuurlijk wel realistisch zijn. Dan ga je ook over het hoe.
  woensdag 29 maart 2023 @ 08:54:42 #14
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_208575444
quote:
0s.gif Op woensdag 29 maart 2023 08:25 schreef Bondsrepubliek het volgende:

[..]
Wil jij dan liever de rechtstaat afschaffen?
Hte is het beste als BBB in Nederland de stikstof normen gelijktrekt met Duitsland en Polen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_208575518
quote:
0s.gif Op woensdag 29 maart 2023 08:54 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
Hte is het beste als BBB in Nederland de stikstof normen gelijktrekt met Duitsland en Polen
Dat er net als in Duitsland binnen een straal van 15 km van een Natura 2000 gebied per direct geen intensieve veehouderij mag zijn, bedoel je? Is inderdaad ook een oplossing. Wel een drastische voor de boeren.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
pi_208575657
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 maart 2023 22:50 schreef michaelmoore het volgende:
de boeren het land uit en de treinen met afval uit het zuiden erin om lekker te verbranden en de warmte te verkopen
hoeveel boeren moeten stoppen om vergunning te verkrijgen voor deze verbranding
of is er nu geen PAS vergunning nog
[..]

Je bent weer vergeten om aan bronvermelding te doen.
Spoilers!
pi_208575779
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 maart 2023 19:22 schreef Hanca het volgende:
Vollenbroek is toch weer met rechtszaken begonnen:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)ers-intrekt-a4160674

Eerst eisen bij de provincies om onmiddelijk 40 vergunningen in te trekken (lijkt me kansloos), daarna gaat hij naar de rechter.

Ben eigenlijk wel benieuwd wat een rechter dan doet. Als rechters dit gaan beslissen, wordt de ruimte voor de politiek om beleid te maken wel heel erg klein. Dan beslist de rechter namelijk voor de politiek niet alleen dat de uitstoot omlaag moet, maar ook hoe. En dat vind ik eigenlijk te ver gaan.
Fijn dat je er nu pas achter komt.
pi_208575821
quote:
0s.gif Op woensdag 29 maart 2023 09:24 schreef PietjePuk2000 het volgende:

[..]
Fijn dat je er nu pas achter komt.
Nee, dit is echt wat anders. De rechter die uitspraken doet over dat de stikstofuitstoot omlaag moet is echt niet meer dan terecht. Dat is de regering aan zijn eigen wet houden. Maar ik denk niet dat er een wet bestaat tegen specifiek deze 40 vergunningen en niet die van de boeren of andere bedrijven om hen heen.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
  woensdag 29 maart 2023 @ 09:41:05 #19
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_208576009
quote:
0s.gif Op woensdag 29 maart 2023 09:00 schreef Hanca het volgende:

[..]
Dat er net als in Duitsland binnen een straal van 15 km van een Natura 2000 gebied per direct geen intensieve veehouderij mag zijn, bedoel je? Is inderdaad ook een oplossing. Wel een drastische voor de boeren.
we zullen dan fors het aantal natura 200 gebieden moeten verlagen naar 30 of zo
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_208576080
quote:
0s.gif Op woensdag 29 maart 2023 09:41 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
we zullen dan fors het aantal natura 200 gebieden moeten verlagen naar 30 of zo
Onmogelijk, beluister Timmermans maar bij Met het oog op morgen. Tenminste, niet mogelijk zonder uit de EU te stappen.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
pi_208576407
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 maart 2023 19:22 schreef Hanca het volgende:
Ben eigenlijk wel benieuwd wat een rechter dan doet. Als rechters dit gaan beslissen, wordt de ruimte voor de politiek om beleid te maken wel heel erg klein. Dan beslist de rechter namelijk voor de politiek niet alleen dat de uitstoot omlaag moet, maar ook hoe. En dat vind ik eigenlijk te ver gaan.
Jij wilt de Trias Politica schrappen en onze grondwet wijzigen?
pi_208576457
quote:
0s.gif Op woensdag 29 maart 2023 10:09 schreef KaheemSaid het volgende:

[..]
Jij wilt de Trias Politica schrappen en onze grondwet wijzigen?
Zie mijn latere reacties, daar heb ik uitgelegd wat ik het probleem hier vind als de rechter hier in mee gaat.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
pi_208576523
quote:
0s.gif Op woensdag 29 maart 2023 08:54 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
Hte is het beste als BBB in Nederland de stikstof normen gelijktrekt met Duitsland en Polen
Vind het altijd heel bijzonder wanneer dit aangehaald wordt. De grens was hier 1 mol en deze grens is door de Raad van State als niet wenselijk bevonden, terwijl deze grens in Duitsland nooit door de rechtelijke macht beoordeeld is.

In Monaco betaal je geen inkomstenbelasting, daar kun je niet eens een factor aanhangen, maar daar kun je in Nederland niks mee want dat zijn nou eenmaal de wetten van een ander land. Opteer je hiermee eigenlijk dat deze regels Europees vastgelegd moeten worden?

Daarnaast hoor je ze niet over dat in Duitsland:
47,6% landbouwareaal is, terwijl dit in Nederland 54% is.

En ook niet dat we in Nederland, per ha landbouwareaal:
1,72 koe, 5,2 varken en 45 kippen hebben terwijl dit in Duitsland:
0,11 koe, 0,62 varken en 5,22 kip is.*

En dan hebben we het nog niet over de stikstofuitstoot per ha:


Misschien konden we met de Duitse kengetallen ook wel 21 mol als drempelwaarde aanhouden, of is de drempelwaarde in Duitsland te hoog omdat er geen rechtzaak over gevoerd is, wie zal het zeggen?

Kortom @michaelmoore zou je enkel en alleen de drempelwaarde over willen nemen of ook de aantallen dieren?

*berekening
Koeien: 4,01 35,7 miljoen 0,11 3,8 2,2 miljoen 1,72
Varkens: 22,3 35,7 miljoen 0,62, 11,4 2,2 miljoen 5,2
Pluimvee: 186,3 35,7 5,22, 99,9 2,2 45

quote:
0s.gif Op woensdag 29 maart 2023 09:00 schreef Hanca het volgende:

[..]
Dat er net als in Duitsland binnen een straal van 15 km van een Natura 2000 gebied per direct geen intensieve veehouderij mag zijn, bedoel je? Is inderdaad ook een oplossing. Wel een drastische voor de boeren.
Heb je hier ook een bron van, ik kan het niet vinden en ken deze regel niet.
  woensdag 29 maart 2023 @ 18:06:59 #25
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_208583459
BBB gaat in de water beken in de natuur voor hoger water zorgen, daar zal de natuur van opknappen
beter dan stikstof zo urgent verklaren
nu de norm nog fors omhoog en een andere minister van stikstof

vooral bomen hebben meer water nodig om verdroging te voorkomen

diep wortelende grassen die redden het welkl ,maar heide gaat droog aan verdroging

[ Bericht 16% gewijzigd door michaelmoore op 29-03-2023 20:11:05 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')