abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_208490128
quote:
Zomertijd en wintertijd, waarom en sinds wanneer?

In de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 maart 2023 wordt de klok weer een uur vooruit gezet. Het is dan weer zomertijd. Hoe lang doen we dat al, de klok verzetten, en waarom eigenlijk?

In Nederland zijn winter- en zomertijd in 1977 ingevoerd. Voor die tijd had men het jaren zonder gedaan. In de zomer hoefde de klok niet vooruit en in de winter niet achteruit. Geen 'nacht van de nacht' en in de zomer geen 'gebroken nacht'.

Waarschijnlijk was de beroemde Amerikaanse geleerde Benjamin Franklin (1706-1790) de eerste die voorstelde eens serieus na te denken over hoe er effectief om kon worden gegaan met het daglicht. In 1784 schreef hij het satirische artikel "An Economical Project for Diminishing the Cost of Light". De geleerde schreef dat hij op een dag om zes uur ?s ochtends wakker geworden was, naar buiten had gekeken en gezien had dat de zon al op was. Bovendien constateerde hij dat de zon op dat vroege uur ook al licht gaf. Verspilling, meende Franklin, die stelde dat mensen ontzettend veel kaarsen en geld konden besparen als ze in de zomer een paar uur 'eerder' zouden leven. Zijn artikel was vooral humoristisch bedoeld. In de praktijk werd er niets mee gedaan.

William Willett en de Zomertijd

De eerste die met een echt serieus plan kwam voor zomer- en wintertijd was de Brit William Willett (1856-1915). In 1907 kwam hij met het plan om de klok in de lente op vier opeenvolgende zondagen steeds twintig minuten vooruit te zetten. Op zondagen in september zou de klok dan weer steeds twintig minuten teruggezet moeten worden.

Eerste Wereldoorlog

Tijdens de Eerste Wereldoorlog werd de zomertijd door de Duitsers voor het eerst echt ingevoerd. De oorlog was duur en om kolen te besparen besloot Duitsland op 30 april om één uur voor middernacht de zomertijd in te voeren. Ook in de bezette delen van België en Frankrijk werd dit ingevoerd. Nederland volgde het voorbeeld een dag later. Engeland voerde de zomertijd drie weken nadien ook in.

Tijdens het interbellum was er geen zomer- of wintertijd. In de Tweede Wereldoorlog ging Nederland op bevel van de Duitsers van de Amsterdamse Tijd over op de Midden-Europese Tijd. De klok moest één uur en veertig minuten vooruit worden gezet zodat het in Nederland even laat zou zijn als in Duitsland. In 1946 werd de zomertijd afgeschaft. In 1977 werden zomer- en wintertijd echter alweer ingevoerd. Dit keer vanwege de oliecrisis. Door in de zomer langer gebruik te maken van het zonlicht, zou er energie bespaard worden.
quote:
Waarom schaffen we de winter- en zomertijd niet af?

Er wordt al een aantal jaar flink gediscussieerd over het afschaffen van de winter- en zomertijd. Is het verzetten van de klok nuttig of eigenlijk vooral onhandig?

Elk voor- en najaar is het weer zover: de klok wordt verzet. 's Zomers gaat de tijd een uur vooruit, 's winters gaat de tijd een uur achteruit. Waarom is dat zo? En is het niet handiger om één tijd aan te houden?

We zitten eigenlijk in een verkeerde tijdzone

Vroeger gebruikten we de zon om te bepalen hoe laat het was. Als de zon op zijn hoogste punt was, was het 12 uur 's middags. Maar daardoor was het niet op elke plek in Nederland even laat. In Enschede was het bijvoorbeeld tien minuten eerder twaalf uur dan in Amsterdam. Daarom werd besloten voortaan nog maar één tijd aan te houden: de Amsterdamse tijd.

Tijdens de Tweede Wereldoorlog namen we de tijd van het Duitse Rijk over. We zijn toen één tijdzone naar het oosten geschoven. Om twaalf uur stond de zon op het hoogste punt niet meer boven Amsterdam, maar boven Berlijn. Nadat de oorlog was afgelopen hebben we deze Midden-Europese tijd gehouden. En daarmee zitten we dus eigenlijk in de verkeerde tijdzone.

De zomertijd zou energie besparen

De zomertijd bestond toen nog niet, die werd pas in 1977 ingevoerd. De reden? Een oliecrisis die een paar jaar eerder was begonnen. Door de invoering van de zomertijd zou het langer licht zijn, en daarmee zou energie worden bespaard, was het idee. Je hoeft 's avonds immers minder vroeg de lampen aan te zetten. Ook was de zomertijd goed nieuws voor de recreatie-industrie. Door de zomertijd kun je bijvoorbeeld een uurtje langer golfen of op het terras zitten.

Maar het betekent wel dat we in de zomer nog een tijdzone naar het oosten schuiven. Als het twaalf uur is, staat de zon op het hoogste punt boven bijvoorbeeld Litouwen, Oekraïne en Griekenland.

Het verzetten van de klok heeft invloed op je gezondheid

Het is nooit bewezen dat het verzetten van de klok energie bespaart. Wat wel zeker is, is dat zelfs kleine, eenmalige verschuivingen in ons ritme gevolgen kunnen hebben voor onze gezondheid.

Zo'n 25 procent van de Nederlanders heeft hier last van. Na het ingaan van de zomertijd hebben veel mensen moeite met in slaap vallen. Dat houdt meestal zo'n vier weken aan, maar kan in enkele gevallen ook de hele zomer duren. Zo bouwen ze langzaam maar zeker een slaaptekort op. Daarnaast liet een studie van de University of Michigan (VS) zien dat op de maandag na de ingang van de zomertijd er bijna een kwart meer hartaanvallen worden gemeld.

Dat komt omdat onze biologische klok wordt verstoord. Je lichaam is als het ware een fijn afgestelde machine. Als het elke avond langer licht blijft, is onze biologische klok al bezig zich aan te passen. Maar door de klok een uur vooruit te zetten, wordt dat ritme plotseling in de war geschopt. Voortaan nog maar één tijd aanhouden is dan helemaal niet zo'n gek idee.

Kunnen we winter- en zomertijd beter afschaffen?

Maar voor welke tijd kunnen we dan beter kiezen? Winter- of zomertijd? Voor onze gezondheid lijkt die eerste optie beter. De wintertijd sluit meer aan op de tijdzone waarin wij ons bevinden. Daarnaast zou het, als we voor de zomertijd zouden gaan, 's winters pas rond tien uur 's ochtends licht worden. En opstaan in het pikkedonker, daar wordt niemand vrolijk van.

Maar er zijn ook nog andere opties. Chronobioloog Marijke Gordijn van de Rijksuniversiteit Groningen vindt dat we beter voor de Engelse tijd kunnen kiezen. Als je kijkt naar de stand van de zon, is dat namelijk ook onze oorspronkelijke tijdzone. Op die manier heb je een optimale hoeveelheid ochtendlicht voor ons bioritme. Helaas zullen we dan wel wat minder avonduurtjes van de zon kunnen genieten. Maar ook dat heeft zijn voordelen, we gaan er namelijk wel beter van slapen.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_208491440
Heel het jaar zomertijd aub, en anders gewoon zo laten.
Hoe vroeg het licht wordt boeit me weinig want ben geen uitkeringstrekker, maar 's avonds na het werk wil ik nog zo lang mogelijk van het daglicht kunnen genieten. Het meest depressieve zijn nog wel die winterdagen waarop het om 17u al donker is.
pindazakje
pi_208491663
Het verschil tussen altijd wintertijd en altijd zomertijd:

“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:27:59 #4
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_208492015
Ik mis nog UTC+0 waar de lijntjesfetisjisten, zoals die Marijke Gordijn uit de OP, übergeil van worden.

[ Bericht 11% gewijzigd door Zelva op 22-03-2023 11:34:42 ]
pi_208492464
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:03 schreef Jor_Dii het volgende:
Het verschil tussen altijd wintertijd en altijd zomertijd:

[ afbeelding ]
Zelfs in de winter naar huis rijden in licht, lijkt me helemaal geweldig. Maar wel jammer dat dat we er nu nog niet over uitgepraat zijn.
Op vrijdag 4 november 2011 09:39 schreef Blik het volgende:
"Sinds wanneer is maart de derde maand van het jaar?"
61% van alle statistieken zijn nutteloos.
Vind je dat ik een internet verdien? Klik hier!
pi_208492477
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:55 schreef DX11 het volgende:

[..]
Zelfs in de winter naar huis rijden in licht, lijkt me helemaal geweldig. Maar wel jammer dat dat we er nu nog niet over uitgepraat zijn.
Maar pas 09:45 licht :D
Op woensdag 22 januari 2025 19:50 schreef Bugno3 het volgende:
Stukje Pelle, stukje Cannavaro, stukje Totti.
pi_208492483
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:27 schreef Zelva het volgende:
Ik mis nog UTC+0 waar de lijntjesfetisjisten, zoals die Marijke Gordijn uit de OP, übergeil van worden.
Als we dan toch gaan uitbreiden, doe maar maar permanent UTC+3 dan :D (ik ben een avondmens)
Op vrijdag 4 november 2011 09:39 schreef Blik het volgende:
"Sinds wanneer is maart de derde maand van het jaar?"
61% van alle statistieken zijn nutteloos.
Vind je dat ik een internet verdien? Klik hier!
pi_208492486
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:55 schreef DX11 het volgende:

[..]
Zelfs in de winter naar huis rijden in licht, lijkt me helemaal geweldig. Maar wel jammer dat dat we er nu nog niet over uitgepraat zijn.
Het tegenargument is natuurlijk de lange periode waarbij men in het donker naar school en werk moet.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_208492488
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:56 schreef Pisces29 het volgende:

[..]
Maar pas 09:45 licht :D
Ja dus, in de ochtend rij naar ik naar werk toe, daar heb ik geen plezier aan en dan heb ik ook helemaal 0,0 niks aan de zon. Als je naar huis toe rijdt begint je dag pas, dan heb je wel iets aan licht.
Op vrijdag 4 november 2011 09:39 schreef Blik het volgende:
"Sinds wanneer is maart de derde maand van het jaar?"
61% van alle statistieken zijn nutteloos.
Vind je dat ik een internet verdien? Klik hier!
pi_208492502
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:57 schreef DX11 het volgende:

[..]
Als we dan toch gaan uitbreiden, doe maar maar permanent UTC+3 dan :D (ik ben een avondmens)
Ja joh, Moskou tijd aanhouden :')
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_208492513
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:58 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]
Ja joh, Moskou tijd aanhouden :')
Heerlijk lijkt me dat, na het werk nog een uurtje extra in de zon zitten :D
Op vrijdag 4 november 2011 09:39 schreef Blik het volgende:
"Sinds wanneer is maart de derde maand van het jaar?"
61% van alle statistieken zijn nutteloos.
Vind je dat ik een internet verdien? Klik hier!
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:17:37 #12
405562 Erno-BE
Make the U.S.S.R. Great Again!
pi_208492810
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:57 schreef DX11 het volgende:

[..]
Als we dan toch gaan uitbreiden, doe maar maar permanent UTC+3 dan :D (ik ben een avondmens)
UTC+3 is totaal onrealistisch. Dan wordt het 's morgens erg laat licht en bovendien is licht na 22 uur in juni en juli in mijn ogen niet erg wenselijk. UTC+1 in de herfst en winter en UTC+2 in de lente en zomer zijn wat mij betreft de beste tijden.
Rossíya, Rossíya -
V étom slóve ogón' i síla,
V étom slóve pobédy plámya!
Podnimáem Rossí známya!
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:19:14 #13
168304 Mani89
We try not to sexualize them.
pi_208492833
Hoog tijd voor de ZOMER en ZOMERtijd, mensen die hun hele leven in het donker en de winter willen leven mogen weer depressief in een donker hol kruipen.
Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:22:11 #14
168304 Mani89
We try not to sexualize them.
pi_208492873
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:56 schreef Pisces29 het volgende:

[..]
Maar pas 09:45 licht :D
Wie leeft er al om 9:45? Wat een goddeloos tijdstip. We gaan geen beslissingen maken op basis van dit soort figuren aan de onderkant van de samenleving.
Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
pi_208492889
Toch jammer dat de referenda zijn afgeschaft. Maar...er is een alternatief. Zoals ik eerder al zei: het wordt tijd voor twee nieuwe politieke partijen. De Winter Partij en De Zomer Partij, zodat we bij de volgende verkiezingen het eindelijk kunnen regelen :+
  Moderator / Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 12:30:40 #16
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208492967
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:19 schreef Mani89 het volgende:
Hoog tijd voor de ZOMER en ZOMERtijd, mensen die hun hele leven in het donker en de winter willen leven mogen weer depressief in een donker hol kruipen.
@Haags
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  Moderator / Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 12:31:33 #17
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208492976
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:58 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]
Ja joh, Moskou tijd aanhouden :')
Tijd is geen geografisch gegeven, die tijd is gebaseerd op iets arbitrairs en zou geen ene flikker moeten uitmaken in de hedendaagse maatschappij.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  Moderator / Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 12:32:52 #18
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208492989
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:59 schreef DX11 het volgende:

[..]
Heerlijk lijkt me dat, na het werk nog een uurtje extra in de zon zitten :D
In de winter zou ik dat wel kunnen waarderen (al is 10:00 wel heel laat in december), maar nog de volle bak daglicht om 23:00 in de zomermaanden gaat zelfs mij wel iets te ver :D
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:41:30 #19
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_208493098
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:03 schreef Jor_Dii het volgende:
Het verschil tussen altijd wintertijd en altijd zomertijd:

[ afbeelding ]
Waarom laat je UTC+0 weg?
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:42:15 #20
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_208493111
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:31 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Tijd is geen geografisch gegeven, die tijd is gebaseerd op iets arbitrairs en zou geen ene flikker moeten uitmaken in de hedendaagse maatschappij.
Tijd niet, maar de stand van de zon wel. En ons tijdsysteem is nu eenmaal gebaseerd de stand van de zon.
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
pi_208493164
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:32 schreef Nattekat het volgende:

[..]
In de winter zou ik dat wel kunnen waarderen (al is 10:00 wel heel laat in december), maar nog de volle bak daglicht om 23:00 in de zomermaanden gaat zelfs mij wel iets te ver :D
Zowel die 10:00 in januari als 23u zomer hoeft voor mij niet. Dan maar de klok verzetten. :+
Op woensdag 22 januari 2025 19:50 schreef Bugno3 het volgende:
Stukje Pelle, stukje Cannavaro, stukje Totti.
  Moderator / Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 12:52:19 #22
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208493216
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:42 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Tijd niet, maar de stand van de zon wel. En ons tijdsysteem is nu eenmaal gebaseerd de stand van de zon.
En daar moeten we tot het eind der dagen maar krampachtig aan vasthouden? Die logica is in het leven geroepen in de tijd dat je nog in een fabriek stond van 6:00 tot 18:00. Wist je al dat praktisch niemand nog om 6:00 al aan het werk is tegenwoordig?
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:54:49 #23
405562 Erno-BE
Make the U.S.S.R. Great Again!
pi_208493236
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:41 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Waarom laat je UTC+0 weg?
UTC+0 is een uur eerder dan onze wintertijd. Dus in juni en juli zon van 3:35 tot 20:00 en in december en januari zon van 7:45 tot 15:40.

[ Bericht 0% gewijzigd door Erno-BE op 22-03-2023 13:01:42 ]
Rossíya, Rossíya -
V étom slóve ogón' i síla,
V étom slóve pobédy plámya!
Podnimáem Rossí známya!
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:55:54 #24
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_208493248
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:54 schreef Erno-BE het volgende:

[..]
UTC+0 is een uur eerder dan onze wintertijd. Dus in juni en juli zon van 3:35 tot 21:00 en in december en januari zon van 7:45 tot 15:40.
Prima tijden dus. En volledig in overeenstemming met de landkaart., en het midden van de dag zit ook daadwerkelijk in het midden.
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:03:22 #25
405562 Erno-BE
Make the U.S.S.R. Great Again!
pi_208493332
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:55 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Prima tijden dus. En volledig in overeenstemming met de landkaart., en het midden van de dag zit ook daadwerkelijk in het midden.
Voor 16 uur donker in december en januari is in mijn ogen NIET prima, en nooit licht na 20 uur in mijn ogen ook NIET prima. UTC+0 in Nederland zorgt vooral voor veel daglicht op tijden waarin half Nederland nog in bed licht met in juni en juli al licht voor 4 uur 's nachts.
Rossíya, Rossíya -
V étom slóve ogón' i síla,
V étom slóve pobédy plámya!
Podnimáem Rossí známya!
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:04:09 #26
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_208493345
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:03 schreef Erno-BE het volgende:

[..]
Voor 16 uur donker in december en januari is in mijn ogen NIET prima, en nooit licht na 20 uur in mijn ogen ook NIET prima. UTC+0 in Nederland zorgt vooral voor veel daglicht op tijden waarin half Nederland nog in bed licht met in juni en juli al licht voor 4 uur 's nachts.
Dan sta je toch eerder op :?
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
  Forum Admin woensdag 22 maart 2023 @ 13:05:02 #27
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_208493357
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:04 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Dan sta je toch eerder op :?
:')
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  Moderator / Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 13:05:32 #28
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208493363
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:04 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Dan sta je toch eerder op :?
:')
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:05:45 #29
153121 butz0rs
Dat zijn jouw feiten
pi_208493366
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:55 schreef hooibaal het volgende:
En volledig in overeenstemming met de landkaart
:')
pi_208493374
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:04 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Dan sta je toch eerder op :?
Dan blijf jij toch later wakker :?
Op vrijdag 4 november 2011 09:39 schreef Blik het volgende:
"Sinds wanneer is maart de derde maand van het jaar?"
61% van alle statistieken zijn nutteloos.
Vind je dat ik een internet verdien? Klik hier!
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:09:07 #31
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_208493402
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:06 schreef DX11 het volgende:

[..]
Dan blijf jij toch later wakker :?
Ik ben niet degene die van de op wetenschap gebaseerde tijdsindeling wil afwijken hè.

De tijdzones liggen vast en die zijn met een hele logische reden gemaakt, net zoals het ook logisch is dat je ze tot op zekere hoogte met de landsgrenzen laat mee schuiven omdat het anders wel erg onhandig wordt in het dagelijks leven, maar dat is nog wel iets anders als je land een paar zones op te willen schuiven omdat dat toevallig beter bij je eigen voorkeuren past.
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
  Forum Admin woensdag 22 maart 2023 @ 13:10:17 #32
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_208493414
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:09 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Ik ben niet degene die van de op wetenschap gebaseerde tijdsindeling wil afwijken hè.

De tijdzones liggen vast en die zijn met een hele logische reden gemaakt, net zoals het ook logisch is dat je ze tot op zekere hoogte met de landsgrenzen laat mee schuiven omdat het anders wel erg onhandig wordt in het dagelijks leven, maar dat is nog wel iets anders als je land een paar zones op te willen schuiven omdat dat toevallig beter bij je eigen voorkeuren past.
Het heeft niets met voorkeuren te maken, maar met effectieve uren zonlicht.

Voorkeuren zijn daar aan ondergeschikt. Dat is mooi meegenomen maar dat is het dan ook.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:10:42 #33
405562 Erno-BE
Make the U.S.S.R. Great Again!
pi_208493418
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:04 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Dan sta je toch eerder op :?
De tijd waarop je opstaat wordt bepaald door werk, school en andere aspecten in het leven waar je geen invloed op heeft. Je kunt moeilijk om 5 uur opstaan om zo om 7 uur op het werk te verschijnen als de rest om 9 uur pas begint.
Rossíya, Rossíya -
V étom slóve ogón' i síla,
V étom slóve pobédy plámya!
Podnimáem Rossí známya!
  Moderator / Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 13:10:56 #34
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208493421
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:09 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Ik ben niet degene die van de op wetenschap gebaseerde tijdsindeling wil afwijken hè.

De tijdzones liggen vast en die zijn met een hele logische reden gemaakt, net zoals het ook logisch is dat je ze tot op zekere hoogte met de landsgrenzen laat mee schuiven omdat het anders wel erg onhandig wordt in het dagelijks leven, maar dat is nog wel iets anders als je land een paar zones op te willen schuiven omdat dat toevallig beter bij je eigen voorkeuren past.
Eerst de wetenschap erbij betrekken en dan denken dat men in de 17e eeuw enig idee had van wetenschap.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:11:45 #35
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_208493434
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:10 schreef Straatcommando. het volgende:
Het heeft niets met voorkeuren te maken, maar met effectieve uren zonlicht.
Want dat worden er ineens minder, ofzo? We kunnen meer of minder daglicht maken als we de klok verzetten? Die is nieuw voor mij.
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
  Forum Admin woensdag 22 maart 2023 @ 13:12:31 #36
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_208493444
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:11 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Want dat worden er ineens minder, ofzo? We kunnen meer of minder daglicht maken als we de klok verzetten? Die is nieuw voor mij.
Hou je niet zo van de domme, of sta jij om drie uur nachts in de zomer buiten te sporten?

Je snapt toch zelf ook wel dat je de uren zonlicht verplaatst tov hoe/wanneer de maatschappij actief is.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:12:41 #37
405562 Erno-BE
Make the U.S.S.R. Great Again!
pi_208493445
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:09 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Ik ben niet degene die van de op wetenschap gebaseerde tijdsindeling wil afwijken hè.

De tijdzones liggen vast en die zijn met een hele logische reden gemaakt, net zoals het ook logisch is dat je ze tot op zekere hoogte met de landsgrenzen laat mee schuiven omdat het anders wel erg onhandig wordt in het dagelijks leven, maar dat is nog wel iets anders als je land een paar zones op te willen schuiven omdat dat toevallig beter bij je eigen voorkeuren past.
Als het in de winter voor 16 uur donker is, leidt dat tot veel extra winterdepressie. Niet erg wenselijk in mijn ogen.
Rossíya, Rossíya -
V étom slóve ogón' i síla,
V étom slóve pobédy plámya!
Podnimáem Rossí známya!
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:13:50 #38
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_208493458
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:12 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Hou je niet zo van de domme, of sta jij om drie uur nachts in de zomer buiten te sporten?
Ik maak graag een goeie ochtendwandeling, ja. Maar ik betrek verder nergens mijn eigen dagritme in de discussie, in tegenstelling tot al die zomertijddrammers hier.
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
  Forum Admin woensdag 22 maart 2023 @ 13:14:55 #39
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_208493467
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:13 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Ik maak graag een goeie ochtendwandeling, ja. Maar ik betrek verder nergens mijn eigen dagritme in de discussie, in tegenstelling tot al die zomertijddrammers hier.
Je dagritme wordt bepaald door sociale interacties, werk, bioritme en ritme. Dus nee, probeer het nog een keer zonder in stammen waarbij een het bij het goede eind heeft en de ander niet, te denken.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:19:12 #40
405562 Erno-BE
Make the U.S.S.R. Great Again!
pi_208493509
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:13 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Ik maak graag een goeie ochtendwandeling, ja. Maar ik betrek verder nergens mijn eigen dagritme in de discussie, in tegenstelling tot al die zomertijddrammers hier.
UTC+1 in de zomer is acceptabel, hoewel ik wel baal van het uur daglicht wat gestolen wordt, maar UTC+0 in Nederland is van de zotte, want te vroeg donker en te vroeg licht, in zowat alle seizoenen.
Rossíya, Rossíya -
V étom slóve ogón' i síla,
V étom slóve pobédy plámya!
Podnimáem Rossí známya!
  Forum Admin woensdag 22 maart 2023 @ 13:19:51 #41
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_208493513
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:19 schreef Erno-BE het volgende:

[..]
UTC+1 in de zomer is acceptabel, hoewel ik wel baal van het uur daglicht wat gestolen wordt, maar UTC+0 in Nederland is van de zotte, want te vroeg donker en te vroeg licht, in zowat alle seizoenen.
De huidige situatie is dan ook het beste compromis.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_208493608
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:41 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Waarom laat je UTC+0 weg?
Is niet mijn overzicht maar van Frank deBoosere, Vlaams weerman.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:38:43 #43
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_208493707
- Maar we willen niet leven als het donker is
- Maar er komen veel depressies van

Goede argumenten hier
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:40:46 #44
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_208493736
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:12 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Je snapt toch zelf ook wel dat je de uren zonlicht verplaatst tov hoe/wanneer de maatschappij actief is.
Het argument om zomertijd in te voeren was energiebesparing. Dat is niet meer nodig. Ergo; zomertijd kan worden afgeschaft.
pi_208493768
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:03 schreef Jor_Dii het volgende:
Het verschil tussen altijd wintertijd en altijd zomertijd:

[ afbeelding ]
Duidelijk, altijd zomertijd dus.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  Forum Admin woensdag 22 maart 2023 @ 13:44:22 #46
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_208493782
[quote]0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:40 schreef xzaz het volgende:

[..]
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:38 schreef xzaz het volgende:
- Maar we willen niet leven als het donker is
- Maar er komen veel depressies van

Goede argumenten hier
Gelukkig heb je die onderbouwd weerlegd.
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:40 schreef xzaz het volgende:

[..]
Het argument om zomertijd in te voeren was energiebesparing. Dat is niet meer nodig. Ergo; zomertijd kan worden afgeschaft.
Wat nou als de bijkomstigheid is dat mensen het best wel prettig vinden om wat langer van het daglicht te kunnen genieten.

Er zijn zat dingen ingehaald door de tijd.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_208493786
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:04 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Dan sta je toch eerder op :?
:r
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  Moderator / Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 13:45:04 #48
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208493789
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:40 schreef xzaz het volgende:

[..]
Het argument om zomertijd in te voeren was energiebesparing. Dat is niet meer nodig. Ergo; zomertijd kan worden afgeschaft.
Dus "We willen niet leven als het donker is" is een slecht argument, maar "de oorspronkelijke reden van zomertijd is niet meer relevant, dus het kan afgeschaft worden" niet?

:')
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  Forum Admin woensdag 22 maart 2023 @ 13:46:57 #49
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_208493816
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:45 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Dus "We willen niet leven als het donker is" is een slecht argument, maar "de oorspronkelijke reden van zomertijd is niet meer relevant, dus het kan afgeschaft worden" niet?

:')
Het klassieke gewurm van zowel militante voor als tegenstanders van dit gedoe om maar geen "ik wil dit want.." te hoeven zeggen.

Er is niets mis met een voorkeur overigens.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  Moderator / Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 13:48:30 #50
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208493834
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:46 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Het klassieke gewurm van zowel militante voor als tegenstanders van dit gedoe om maar geen "ik wil dit want.." te hoeven zeggen.

Er is niets mis met een voorkeur overigens.
Oh ik geloof ook best dat er een stel regeltjesautisten tussen zitten hoor. Personen voor wie het eigenlijk niets uit maakt, maar ordnung muss sein.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  Forum Admin woensdag 22 maart 2023 @ 13:50:42 #51
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_208493857
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:48 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Oh ik geloof ook best dat er een stel regeltjesautisten tussen zitten hoor. Personen voor wie het eigenlijk niets uit maakt, maar ordnung muss sein.
Wat deze discussie zo kansloos maakt is dat dat niet de leidraad lijkt te zijn. Zoveel mensen, dus zoveel wensen en de een is graag in de ochtend actief en de ander weer in de avond. Helemaal prima, maar je eigen levenswijze op een ander opdringen met gelegenheids argumenten zoals hier veel te lezen is is dat niet.


Half Nederland moet zich maar aanpassen zodat ik in de ochtend/avond mijn ding kan doen staat natuurlijk voor geen meter.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:04:28 #52
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_208494035
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:45 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Dus "We willen niet leven als het donker is" is een slecht argument, maar "de oorspronkelijke reden van zomertijd is niet meer relevant, dus het kan afgeschaft worden" niet?

:')
Ja.
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:05:43 #53
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_208494050
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:50 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Wat deze discussie zo kansloos maakt is dat dat niet de leidraad lijkt te zijn. Zoveel mensen, dus zoveel wensen en de een is graag in de ochtend actief en de ander weer in de avond. Helemaal prima, maar je eigen levenswijze op een ander opdringen met gelegenheids argumenten zoals hier veel te lezen is is dat niet.

Half Nederland moet zich maar aanpassen zodat ik in de ochtend/avond mijn ding kan doen staat natuurlijk voor geen meter.
Ochtend en avond veranderen niet.
  Moderator / Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 14:07:21 #54
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208494073
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:04 schreef xzaz het volgende:

[..]
Ja.
Leg dat maar eens uit dan. Ik verwacht dat je goed onderbouwt waarom A een slecht argument is en B niet, en waarom B daarom meer waarde heeft dan A.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_208494202
Genieten van langer daglicht heeft vaak ook wel te maken met sporten, tuinieren, bbqen. Recreatie en ontspanning dus bij "lekker" weer het liefst. Zomertijd in de winter zou dan wel dat uurtje extra daglicht opleveren, maar ik vraag me af of het ons onder de streep actiever zal maken in de periode november t/m maart, veelal slechte maanden qua weer waarbij recreatie, sport en spel zich voor heel veel mensen naar binnen verplaatst of - en dat is jammer/kwalijk - simpelweg op een lager pitje komt te staan.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  Forum Admin woensdag 22 maart 2023 @ 14:20:15 #56
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_208494209
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:05 schreef xzaz het volgende:

[..]
Ochtend en avond veranderen niet.
De beleving ervan wel en dat is nu het probleem ook.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:24:30 #57
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_208494245
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:07 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Leg dat maar eens uit dan. Ik verwacht dat je goed onderbouwt waarom A een slecht argument is en B niet, en waarom B daarom meer waarde heeft dan A.
Omdat het argument om zomertijd in te voeren vervallen is en niet meer van toepassing is. Ergo; het moet teruggedraaid worden alle andere onzin die erbij gehaald wordt is irrelevant.
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:24:58 #58
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_208494249
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:20 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
De beleving ervan wel en dat is nu het probleem ook.
Beleving is irrelevant.
  Moderator / Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 14:25:44 #59
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208494262
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:24 schreef xzaz het volgende:

[..]
Omdat het argument om zomertijd in te voeren vervallen is en niet meer van toepassing is. Ergo; het moet teruggedraaid worden alle andere onzin die erbij gehaald wordt is irrelevant.
Je gaat niet in op mijn post en weigert argumentatie te geven. Zoek het maar lekker uit met je drogredeneringen.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_208494272
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:25 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Je gaat niet in op mijn post en weigert argumentatie te geven. Zoek het maar lekker uit met je drogredeneringen.
Je deed gisteren exact hetzelfde toen ik je vroeg waarom je het achterlijk vond.

quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 09:52 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Die discussie is wel genoeg gevoerd hier, ik ga er geen energie meer in stoppen.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  Forum Admin woensdag 22 maart 2023 @ 14:27:17 #61
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_208494278
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:24 schreef xzaz het volgende:

[..]
Beleving is irrelevant.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:36:45 #62
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_208494395
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:04 schreef hooibaal het volgende:

[..]
Dan sta je toch eerder op :?
:')
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:36:55 #63
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_208494396
quote:
Nogmaals; de reden dat zomertijd is ingevoerd is niet omdat jouw beleving van de tijd in de zomer niet klopte en omdat je meer licht wou. De reden was om energie te besparen, dat is niet meer nodig dus kan de zomertijd worden afgeschaft zoals het in eerste instantie ook was en waar iedereen gewoon nog steeds leefde. Ik snap dat je er allemaal argumenten wil bijhalen maar die zijn gewoon niet meer van toepassing.
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:37:11 #64
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_208494398
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:55 schreef hooibaal het volgende:
En volledig in overeenstemming met de landkaart
:')
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:37:23 #65
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_208494403
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:55 schreef hooibaal het volgende:
en het midden van de dag zit ook daadwerkelijk in het midden.
:')
  Forum Admin woensdag 22 maart 2023 @ 14:38:12 #66
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_208494411
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:36 schreef xzaz het volgende:

[..]
Nogmaals; de reden dat zomertijd is ingevoerd is niet omdat jouw beleving van de tijd in de zomer niet klopte en omdat je meer licht wou. De reden was om energie te besparen, dat is niet meer nodig dus kan de zomertijd worden afgeschaft zoals het in eerste instantie ook was en waar iedereen gewoon nog steeds leefde. Ik snap dat je er allemaal argumenten wil bijhalen maar die zijn gewoon niet meer van toepassing.
Probeer het eens zonder op de man te spelen
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:41:09 #67
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_208494444
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:36 schreef xzaz het volgende:

[..]
Nogmaals; de reden dat zomertijd is ingevoerd is niet omdat jouw beleving van de tijd in de zomer niet klopte en omdat je meer licht wou. De reden was om energie te besparen, dat is niet meer nodig dus kan de zomertijd worden afgeschaft zoals het in eerste instantie ook was en waar iedereen gewoon nog steeds leefde. Ik snap dat je er allemaal argumenten wil bijhalen maar die zijn gewoon niet meer van toepassing.
In 1916 werd de zomertijd ingevoerd vanwege energiebesparing? Ja?
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:45:21 #68
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_208494487
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:41 schreef Zelva het volgende:

[..]
In 1916 werd de zomertijd ingevoerd vanwege energiebesparing? Ja?
Indirect; ja.
pi_208494670
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:48 schreef Hyaenidae het volgende:
Heel het jaar zomertijd aub, en anders gewoon zo laten.
Ik had het een keer zo gruwelijk druk op mijn werk dat ik pas aan het klokverzetten toekwam toen het over een paar weken alwéér moest worden verzet. Mooi niet gedaan dus.

Omdat ik ook wel wat voordeeltjes had ontdekt (o.a. winkels die tóch nog 1 uur open waren), heb ik het jaar erop een geheel democratische stemming gehouden onder alle woonachtigen (ik+2 poezen), namelijk wat men er van zou vinden om een half jaar lang een uur later eten te krijgen. Uitslag was 2 stemmen tegen + 1 onthouding en sindsdien hebben we hier permanent zomertijd. :D

Ik heb er eigenlijk maar 1x een fout mee gemaakt toen ik 1 uur te vroeg was voor een afspraak bij de huisartsenpost, maar toen was ik ziek en had dus een alibi. :P
  woensdag 22 maart 2023 @ 15:03:46 #70
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_208494729
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:38 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Probeer het eens zonder op de man te spelen
Dus; ik weerleg je argumenten door je argumenten te benoemen en waarom ze niet gelden in deze discussie en dan kom je met:

quote:
Probeer het eens zonder op de man te spelen
Sterk.
pi_208494765
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:59 schreef brokjespoes het volgende:

[..]
Ik had het een keer zo gruwelijk druk op mijn werk dat ik pas aan het klokverzetten toekwam toen het over een paar weken alwéér moest worden verzet. Mooi niet gedaan dus.

Omdat ik ook wel wat voordeeltjes had ontdekt (o.a. winkels die tóch nog 1 uur open waren), heb ik het jaar erop een geheel democratische stemming gehouden onder alle woonachtigen (ik+2 poezen), namelijk wat men er van zou vinden om een half jaar lang een uur later eten te krijgen. Uitslag was 2 stemmen tegen + 1 onthouding en sindsdien hebben we hier permanent zomertijd. :D

Ik heb er eigenlijk maar 1x een fout mee gemaakt toen ik 1 uur te vroeg was voor een afspraak bij de huisartsenpost, maar toen was ik ziek en had dus een alibi. :P
Je hebt dus serieus een half jaar lang de klokken een uur verkeerd staan? :D
Het lijkt me zeer onhandig, met afspraken enzo. En zie er ook niet echt voordeel in?
En hoe doe je dat met automatische klokken zoals smartphone of in WIndows, of heb je dat niet.
pindazakje
  Forum Admin woensdag 22 maart 2023 @ 15:10:21 #72
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_208494820
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 15:03 schreef xzaz het volgende:

[..]
Dus; ik weerleg je argumenten door je argumenten te benoemen en waarom ze niet gelden in deze discussie en dan kom je met:
[..]
Sterk.
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:24 schreef xzaz het volgende:

[..]
Beleving is irrelevant.
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:45 schreef xzaz het volgende:

[..]
Indirect; ja.
Vervolgens kom je met een zéér vrije interpretatie van ''wintertijd'' uit 1916. Goed bezig.. en daar laat ik het dan ook bij.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  woensdag 22 maart 2023 @ 15:16:07 #73
431030 BlackEyedAngel
Allergic to morons and idiots.
pi_208494888
Ik werk 22:00 - 06:00 die nacht, mot ik dan ook langer werken? :o
It is possible to commit no mistakes and still lose. That is not a weakness, that is life.
pi_208494980
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:19 schreef Jor_Dii het volgende:
Genieten van langer daglicht heeft vaak ook wel te maken met sporten, tuinieren, bbqen. Recreatie en ontspanning dus bij "lekker" weer het liefst. Zomertijd in de winter zou dan wel dat uurtje extra daglicht opleveren, maar ik vraag me af of het ons onder de streep actiever zal maken in de periode november t/m maart, veelal slechte maanden qua weer waarbij recreatie, sport en spel zich voor heel veel mensen naar binnen verplaatst of - en dat is jammer/kwalijk - simpelweg op een lager pitje komt te staan.
Ik was in december een weekje in west Spanje, dan zit je dus net zo west als Ierland maar wel onze tijdzone. Ja, het werd best laat licht in de morgen maar aan de andere kant zag je veel meer mensen nog buiten sporten of klusjes doen in het begin van de avond, ondanks het weer wat daar echt niet veel beter was dan hier in een slappe winter.
pi_208495775
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:59 schreef brokjespoes het volgende:

[..]
Ik had het een keer zo gruwelijk druk op mijn werk dat ik pas aan het klokverzetten toekwam toen het over een paar weken alwéér moest worden verzet. Mooi niet gedaan dus.

Omdat ik ook wel wat voordeeltjes had ontdekt (o.a. winkels die tóch nog 1 uur open waren), heb ik het jaar erop een geheel democratische stemming gehouden onder alle woonachtigen (ik+2 poezen), namelijk wat men er van zou vinden om een half jaar lang een uur later eten te krijgen. Uitslag was 2 stemmen tegen + 1 onthouding en sindsdien hebben we hier permanent zomertijd. :D

Ik heb er eigenlijk maar 1x een fout mee gemaakt toen ik 1 uur te vroeg was voor een afspraak bij de huisartsenpost, maar toen was ik ziek en had dus een alibi. :P
Ik snap de voordeeltjes niet. Zit tussen de oren allemaal? :')
pi_208495962
Ben ik de enige die vind dat we al een prima systeem hebben zoals het is? :P
In maart altijd lekker de klok vooruit, heerlijk, is het wat langer licht.
In de herfst gaat hij weer een uur achteruit, is het niet zo donker in de ochtend.

Prima toch? :P
Twiddel
  woensdag 22 maart 2023 @ 16:46:01 #77
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_208496021
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 16:39 schreef summer2bird het volgende:
Ben ik de enige die vind dat we al een prima systeem hebben zoals het is? :P
In maart altijd lekker de klok vooruit, heerlijk, is het wat langer licht.
In de herfst gaat hij weer een uur achteruit, is het niet zo donker in de ochtend.

Prima toch? :P
Het is niet langer licht.
pi_208496030
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 16:46 schreef xzaz het volgende:

[..]
Het is niet langer licht.
Nee ik weet het, maar als je op vaste tijden eet enzo kan je wel een uur langer nog in de tuin werken :P
Twiddel
  woensdag 22 maart 2023 @ 16:47:17 #79
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_208496036
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 16:46 schreef summer2bird het volgende:

[..]
Nee ik weet het, maar als je op vaste tijden eet enzo kan je wel een uur langer nog in de tuin werken :P
Hoezo? Is werken in de tuin gebonden aan tijd?
pi_208496039
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 16:47 schreef xzaz het volgende:

[..]
Hoezo? Is werken in de tuin gebonden aan tijd?
Licht. In het donker is het moeilijk onkruid zoeken :P
En in de zomer kan je beter s'avonds tuinieren dan overdag :P
Twiddel
pi_208496140
Ja joh we beginnen gewoon weer helemaal opnieuw met exact dezelfde discussie die pas 30x is gevoerd :D

Ben er klaar mee, en deze knop is dan ook zeker verdiend:



En ja ik heb serieus de moeite genomen om de cursor er terug in te shoppen, en nee ik weet ook niet waarom.
Op vrijdag 4 november 2011 09:39 schreef Blik het volgende:
"Sinds wanneer is maart de derde maand van het jaar?"
61% van alle statistieken zijn nutteloos.
Vind je dat ik een internet verdien? Klik hier!
pi_208496151
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 16:56 schreef DX11 het volgende:
Ja joh we beginnen gewoon weer helemaal opnieuw met exact dezelfde discussie die pas 30x is gevoerd :D

Ben er klaar mee

[ afbeelding ]

En ja ik heb serieus de moeite genomen om de cursor er terug in te shoppen, en nee ik weet ook niet waarom.
Deze discussie is een beetje als de patat friet discussie. Zal nooit een duidelijke winnaar hebben en niemand is tevreden met elkaar :P

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Twiddel
  woensdag 22 maart 2023 @ 17:01:45 #83
153121 butz0rs
Dat zijn jouw feiten
pi_208496196
Inderdaad, beide kampen hebben valide punten. Minder vaak in het donker naar school fietsen voor kindertjes, of meer bruikbaar licht in de middag en avond. Gewoon houden zoals het is dus.

Behalve dan de +0 autisten, want ja maar 12 is het midden van 24 !!!!1!11Eeinz!!
pi_208497396
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 16:39 schreef summer2bird het volgende:
Ben ik de enige die vind dat we al een prima systeem hebben zoals het is? :P
In maart altijd lekker de klok vooruit, heerlijk, is het wat langer licht.
In de herfst gaat hij weer een uur achteruit, is het niet zo donker in de ochtend.

Prima toch? :P
Helemaal mee eens, alleen we zetten de klok een maand te laat achteruit en ook een maand te laat weer vooruit.

Eind februari/eind september verzetten is praktischer ivm daglicht tijdens de ochtend/avond spits
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 22 maart 2023 @ 18:35:51 #85
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_208497403
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 17:01 schreef butz0rs het volgende:
Inderdaad, beide kampen hebben valide punten. Minder vaak in het donker naar school fietsen voor kindertjes, of meer bruikbaar licht in de middag en avond. Gewoon houden zoals het is dus.

Behalve dan de +0 autisten, want ja maar 12 is het midden van 24 !!!!1!11Eeinz!!
De echte autisten willen het natuurlijk houden zoals het is :Y
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 22 maart 2023 @ 18:36:07 #86
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_208497406
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 16:39 schreef summer2bird het volgende:
Ben ik de enige die vind dat we al een prima systeem hebben zoals het is?
Zeker niet! Houden zo ^O^
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
  Moderator / Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 19:16:59 #87
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208498026
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 18:34 schreef Boezeidekoe het volgende:

[..]
Helemaal mee eens, alleen we zetten de klok een maand te laat achteruit en ook een maand te laat weer vooruit.

Eind februari/eind september verzetten is praktischer ivm daglicht tijdens de ochtend/avond spits
Ik snap ook echt niet waarom het zo scheef is. In het najaar is het meteen aardedonker uit werk, en in het voorjaar is er op dit tijdstip nog daglicht voor we eindelijk vooruit gaan.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_208503085
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 19:16 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Ik snap ook echt niet waarom het zo scheef is. In het najaar is het meteen aardedonker uit werk, en in het voorjaar is er op dit tijdstip nog daglicht voor we eindelijk vooruit gaan.
Het najaar begint normaliter vanaf de laatste week September, de zonsondergang is dan rond 19:30u. Pas eind Oktober (ingang wintertijd) ga je pas naar een zonsondergang rond 17:15u.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  donderdag 23 maart 2023 @ 10:17:05 #89
405562 Erno-BE
Make the U.S.S.R. Great Again!
pi_208503603
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 18:34 schreef Boezeidekoe het volgende:

[..]
Helemaal mee eens, alleen we zetten de klok een maand te laat achteruit en ook een maand te laat weer vooruit.

Eind februari/eind september verzetten is praktischer ivm daglicht tijdens de ochtend/avond spits
Op zich is het wel fijn, toch nog een beetje licht in de avond in oktober. Eind september de klok al terugzetten is wel erg vroeg in mijn ogen, dan zou je eerder als compromis de tweede zondag in oktober de klok een uur terugzetten.

Ben het wel mee eens dat eind maart de klok vooruit zetten erg laat is. Eind februari is dan weer erg vroeg in mijn ogen om de klok te verzetten. Idealiter zou dan de tweede zondag in maart de klok een uur vooruitgezet moeten worden.
Rossíya, Rossíya -
V étom slóve ogón' i síla,
V étom slóve pobédy plámya!
Podnimáem Rossí známya!
pi_208506433
quote:
0s.gif Op donderdag 23 maart 2023 10:17 schreef Erno-BE het volgende:

[..]
Op zich is het wel fijn, toch nog een beetje licht in de avond in oktober. Eind september de klok al terugzetten is wel erg vroeg in mijn ogen, dan zou je eerder als compromis de tweede zondag in oktober de klok een uur terugzetten.

Ben het wel mee eens dat eind maart de klok vooruit zetten erg laat is. Eind februari is dan weer erg vroeg in mijn ogen om de klok te verzetten. Idealiter zou dan de tweede zondag in maart de klok een uur vooruitgezet moeten worden.
Vroeger ging de klok ook eind september een uur terug, maar dat hebben ze jaren terug veranderd naar eind oktober, geen idee waarom. Gevolg is dat het tijdens de ochtendspits in oktober nog donker is, en ja of het in oktober in de avond nou om half 7 of half 8 donker wordt boeit ook niet meer zo tijdens etenstijd, bovendien is de zomer dan toch al voorbij.
  Moderator / Redactie Sport donderdag 23 maart 2023 @ 14:37:06 #91
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208506446
quote:
0s.gif Op donderdag 23 maart 2023 14:35 schreef Boezeidekoe het volgende:

[..]
Vroeger ging de klok ook eind september een uur terug, maar dat hebben ze jaren terug veranderd naar eind oktober, geen idee waarom. Gevolg is dat het tijdens de ochtendspits in oktober nog donker is, en ja of het in oktober in de avond nou om half 7 of half 8 donker wordt boeit ook niet meer zo tijdens etenstijd, bovendien is de zomer dan toch al voorbij.
Elke avondspits minder in het donker is er één mooi meegenomen. Niks is deprimerender dan in het donker naar huis gaan. Het slaat gewoon nergens op dat hetzelfde niet in het voorjaar gebeurt.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  Licht Ontvlambaar donderdag 23 maart 2023 @ 17:18:12 #92
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_208508142
quote:
0s.gif Op donderdag 23 maart 2023 14:37 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Elke avondspits minder in het donker is er één mooi meegenomen. Niks is deprimerender dan in het donker naar huis gaan. Het slaat gewoon nergens op dat hetzelfde niet in het voorjaar gebeurt.
ik vind in het donker naar werk gaan eigenlijk deprimerender :P
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  Moderator / Redactie Sport donderdag 23 maart 2023 @ 17:28:00 #93
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208508236
quote:
1s.gif Op donderdag 23 maart 2023 17:18 schreef Sjeen het volgende:

[..]
ik vind in het donker naar werk gaan eigenlijk deprimerender :P
Ik heb een mooi voordeel dat ik daar eigenlijk maar 2-3 weken per jaar last van heb :@

Maar dan ben ik toch nog niet wakker genoeg om erom te geven.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  zaterdag 25 maart 2023 @ 19:12:06 #94
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_208534199
https://www.volkskrant.nl(...)-verhouden~b735a364/

Mooi uitgebreid en verhelderend artikel dat uitlegt waarom we zo snel mogelijk moeten stoppen met het verzetten van de klok, en daarnaast ook benoemt dat de Londense tijd beter passend is dan die van Berlijn waar we nu in zitten.

En niet gebaseerd op lijnen op een kaart, maar op het menselijk lichaam, bioritme en neurowetenschap. En laat alle onzin over persoonlijke voorkeuren achterwege. Lezenswaardig!
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
pi_208535072
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 maart 2023 19:12 schreef hooibaal het volgende:
https://www.volkskrant.nl(...)-verhouden~b735a364/

Mooi uitgebreid en verhelderend artikel dat uitlegt waarom we zo snel mogelijk moeten stoppen met het verzetten van de klok, en daarnaast ook benoemt dat de Londense tijd beter passend is dan die van Berlijn waar we nu in zitten.

En niet gebaseerd op lijnen op een kaart, maar op het menselijk lichaam, bioritme en neurowetenschap. En laat alle onzin over persoonlijke voorkeuren achterwege. Lezenswaardig!
Ik lees alleen nergens in dat verhaal dat meer in het donker leven beter voor ons is.
  Eindredactie Sport / Forummod zaterdag 25 maart 2023 @ 20:15:52 #96
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_208535109
quote:
Zondag gaat de zomertijd in en krijgt onze biologische klok haar jaarlijkse opdoffer.
Waarom opent zo'n artikel gelijk al met dergelijke aanstellerij? Allemachtig man, ga desnoods een uurtje eerder naar bed op de zaterdagavond, of de zondagavond. Met zo'n stelling doet men alsof je ineens in een jetlag van 12 uur zit.

Verder ga ik het uit nieuwsgierigheid wel lezen, daar niet van.
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
pi_208535324
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 maart 2023 19:12 schreef hooibaal het volgende:
https://www.volkskrant.nl(...)-verhouden~b735a364/

Mooi uitgebreid en verhelderend artikel dat uitlegt waarom we zo snel mogelijk moeten stoppen met het verzetten van de klok, en daarnaast ook benoemt dat de Londense tijd beter passend is dan die van Berlijn waar we nu in zitten.

En niet gebaseerd op lijnen op een kaart, maar op het menselijk lichaam, bioritme en neurowetenschap. En laat alle onzin over persoonlijke voorkeuren achterwege. Lezenswaardig!
Als ik jouw reactie nog eens lees dan geloof ik niet dat je zelf dat verhaal hebt gelezen of in ieder geval totaal niet hebt begrepen.

Het gaat dus 100% wel over dat gezeur van lijntjes op de kaart. Verder pleit het feitelijk alleen maar voor verzetten van de klok.
pi_208535591
Libanon vanaf morgen in twee tijdzones, op het allerlaatste moment besloten om de zomertijd uit te stellen :')

https://nos.nl/artikel/24(...)ijd-maand-uitgesteld
"You can call me Susan if it makes you happy"
  zaterdag 25 maart 2023 @ 20:56:51 #99
156145 Lucifer_Doosje
Licht ontvlambaar
pi_208535837
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 16:39 schreef summer2bird het volgende:
Ben ik de enige die vind dat we al een prima systeem hebben zoals het is? :P
In maart altijd lekker de klok vooruit, heerlijk, is het wat langer licht.
In de herfst gaat hij weer een uur achteruit, is het niet zo donker in de ochtend.

Prima toch? :P
Idd gewoon lekker zo laten zoals het nu is.

Kansloos gejank van dat simpele volk dat er niet mee om kan gaan :')
Op zaterdag 26 juli 2008 11:43 schreef Kali-Mist1 het volgende:
lucifer FTW!!!!
  zaterdag 25 maart 2023 @ 23:26:01 #100
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_208538209
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 maart 2023 20:13 schreef qajariaq het volgende:

[..]
Ik lees alleen nergens in dat verhaal dat meer in het donker leven beter voor ons is.
Dat staat er dan ook niet in.
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 maart 2023 20:30 schreef qajariaq het volgende:

[..]
Als ik jouw reactie nog eens lees dan geloof ik niet dat je zelf dat verhaal hebt gelezen of in ieder geval totaal niet hebt begrepen.

Het gaat dus 100% wel over dat gezeur van lijntjes op de kaart. Verder pleit het feitelijk alleen maar voor verzetten van de klok.
Misschien moet jij het dan nog eens goed lezen. Ik snap het namelijk prima, maar het onderwerp ligt nogal gevoelig.
Dat 'gezeur van lijntjes op de kaart' is helemaal geen gezeur, want die lijntjes zijn het directe gevolg van de wetenschappelijke benaderingen die je in het artikel kan lezen. Met de gevolgen op het menselijk lichaam van de stand van de zon, dus.

In de 19e eeuw was het trekken van die lijnen, op basis van wat men toen al wist, volkomen logisch. De mensen die daar nu vanaf willen doen dat vooral omdat ze langer op het terras willen zitten, maar dat is nou niet bepaald een geldig argument.

Er is gewoon maar één logische optie. Jammer dat iedereen daar zo moeilijk over doet.
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')