Als ik die youtube interviews af en toe voorbij zie komen heb ik nog wel hoop voor de jongere generatie. De sovjet boomer babuschkas ga je inderdaad niet meer overtuigen.quote:Op donderdag 9 maart 2023 16:49 schreef Starhopper het volgende:
[..]
De gehersenspoelde Russen gaan dat niet geloven denk ik. Een broekpoepmomentje is effectiever lijkt mij. Dan komt de oorlog voor even heel dichtbij.
Dat is ook het probleem niet alleen de prijs van die goederen gaan flink omhoog. In de Sovjet-Unie en het Oost-blok kon je vroeger ook westerse producten kopen in speciale winkels. Alleen die producten waren schreeuwend duur voor de gewone bevolking.quote:Op donderdag 9 maart 2023 16:39 schreef HSG het volgende:
[..]
Het was al langer bekend dat veel westerse goederen via landen als China, Turkije of de buurlanden Rusland in Rusland terecht komen.
sowieso waren alle produkten in de staatswinkels duur, maar meer nog , niet voorradig, omdat alle staatsprodukten door corruptie werden verkocht op de zwarte marktquote:Op donderdag 9 maart 2023 16:55 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Dat is ook het probleem niet alleen de prijs van die goederen gaan flink omhoog. In de Sovjet-Unie en het Oost-blok kon je vroeger ook westerse producten kopen in speciale winkels. Alleen die producten waren schreeuwend duur voor de gewone bevolking.
Ik denk dat ze juist willen dat de Russen daar blijven komen. 5-10 Russen voor één Oekraïner? Laat de Russen maar in die sector blijven. En als er ergens anders een tegenaanval komt, moeten de Russen kijken of er troepen van het Bakhmut front moeten worden gehaald. Maar het is politiek gevoelig dat te doen, want als Oekraïne dan bij die stad een tegenoffensief gaat doen ontstaat daar weer een probleem.quote:Op donderdag 9 maart 2023 16:33 schreef oheng het volgende:
[..]
Beetje sus dat je dat publiekelijk aankondigt. Het kan zijn om te zorgen dat rusland de aanvallen op Bakhmut stopt.
Maar aan de andere kant, iedere milblogger is het er wel over eens dat er een Oekrainsch tegenoffensief aankomt, dus dit is niet echt een schokkende openbaring.
De JDAM-ER heeft een range tot 72km, ongeveer.quote:Op donderdag 9 maart 2023 16:55 schreef speknek het volgende:
Vermoedelijk eerste(?) beelden van een JDAM
[ twitter ]
Even een bewijs uit rusland van prijsstijgingen. Tldr: prijsstijging voor eten en drinken is gemiddeld ongeveer 40%. Japanse auot's zijn tijdelijk wel goedkoper, maar dat is wel negatief voor de handelsbalans.quote:Op donderdag 9 maart 2023 16:55 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Dat is ook het probleem niet alleen de prijs van die goederen gaan flink omhoog. In de Sovjet-Unie en het Oost-blok kon je vroeger ook westerse producten kopen in speciale winkels. Alleen die producten waren schreeuwend duur voor de gewone bevolking.
Uit januari?quote:Op donderdag 9 maart 2023 16:55 schreef speknek het volgende:
Vermoedelijk eerste(?) beelden van een JDAM
[ twitter ]
Deze was tof, back in the day. Vraag me af of ie de tand des tijds heeft overleefd.quote:
Hopelijk krijgen die ooit de kans om een mooi democratisch Rusland op te bouwenquote:Op donderdag 9 maart 2023 16:52 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Als ik die youtube interviews af en toe voorbij zie komen heb ik nog wel hoop voor de jongere generatie. De sovjet boomer babuschkas ga je inderdaad niet meer overtuigen.
Is van 29 januari:quote:Op donderdag 9 maart 2023 16:55 schreef speknek het volgende:
Vermoedelijk eerste(?) beelden van een JDAM
[ twitter ]
Waar zouden we inderdaad zijn zonder de Chinezen, die hebben tenminste wel principes!quote:Op donderdag 9 maart 2023 15:51 schreef HSG het volgende:
[..]
Als het bij westerse landen om geld gaat is er niks meer van de normen en waarden en principes over.
Die Russen zaten ook nog onder de vlooien, schurft en sommigen hadden de builenpest. En vroegen allemaal om hun musket van 1749.quote:Op donderdag 9 maart 2023 16:47 schreef slashdotter3 het volgende:
Russische krijgsgevangenen: ‘Het was propaganda, mijn stad was niet in gevaar’
Krijgsgevangenen Het is het enige waar Oekraïne en Rusland nog wel over praten: het ruilen van gevangenen. Vlak bij Lviv slijten Russische krijgsgevangenen hun dagen met het vouwen van tasjes en het vlechten van tuinmeubelen.
Iryna is al tien jaar arts in gevangenenkamp Zahid-1. Ze kijkt ,,verrast en bezorgd" naar de huidige populatie. Iedere tweede persoon die binnenkomt heeft een criminele achtergrond, zegt ze. Uit gesprekken bleek dat ze voor de ,,tweede of derde keer in een gevangenis" zitten. De medische staf had zich voorbereid op het behandelen van oorlogsverwondingen. ,,Maar ze bleken allemaal infecties te hebben." Bij elke nieuwe lichting stuit ze op de ,,meest gevaarlijke ziekten". Hepatitis B, C, tuberculose en hiv, somt Iryna op. ,,Als hier mannen van vijftig of zestig binnenkomen met ernstige ziekten, wat voor soldaten hebben ze dan?"
Lees verder: https://www.nrc.nl/nieuws(...)itgelaten-2-a4158846
Gaat meer om de smaakquote:Op donderdag 9 maart 2023 11:45 schreef Isdatzo het volgende:
Denken dat sterke drank bederft. Alcohol is niet voor niets een ontsmettingsmiddel.
Het westen is al eens zo naïef geweest on te geloven dat het binnen de verdorven Russische volkscultuur mogelijk is om het land in een vredelievende democratie te hervormen, laat ons alsjeblieft niet weer zo'n catastrofale blunder begaan.quote:Op donderdag 9 maart 2023 17:26 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Hopelijk krijgen die ooit de kans om een mooi democratisch Rusland op te bouwen![]()
Die boomers zijn verspilde moeite. Die kan je beter een beetje trollen![]()
De chinezen hebben inderdaad weinig op met "westerse" principes en moraal.quote:Op donderdag 9 maart 2023 18:07 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Waar zouden we inderdaad zijn zonder de Chinezen, die hebben tenminste wel principes!
quote:Der Film zeigt die dunkle Seite der Kobaltgewinnung. Die Kinderarbeit im Kleinbergbau ist nur eines von vielen Problemen. Der gesamte Sektor ist von Korruption zersetzt. Böden werden verseucht, Gesundheit und Leben der Menschen aufs Spiel gesetzt. Und Chinas Marktdominanz treibt Europa in eine gefährliche Abhängigkeit …
Angesichts der gigantischen Probleme, die der begehrte Rohstoff mit sich bringt, sucht die EU nach anderen Wegen, um an Kobalt kommen. Und stellt eine unbequeme Frage: Sollten die Bergwerke in Europa wieder geöffnet werden?
Ook wel een vrij arrogante gedachtequote:Op donderdag 9 maart 2023 18:20 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Het westen is al eens zo naïef geweest on te geloven dat het binnen de verdorven Russische volkscultuur mogelijk is om het land in een vredelievende democratie te hervormen, laat ons alsjeblieft niet weer zo'n catastrofale blunder begaan.
Boek een vlucht naar Cuba, dan kun je ongeveer zien hoe een dergelijk systeem werkt. Stel je voor een supermarkt met 30/40 producten en 0 variatie binnen productgroepen.quote:Op donderdag 9 maart 2023 16:58 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
sowieso waren alle produkten in de staatswinkels duur, maar meer nog , niet voorradig, omdat alle staatsprodukten door corruptie werden verkocht op de zwarte markt
De Sovjet Unie leek toen heel erg op het huidige Noord Korea
Perfect voor mensen met keuze angstquote:Op donderdag 9 maart 2023 18:54 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Boek een vlucht naar Cuba, dan kun je ongeveer zien hoe een dergelijk systeem werkt. Stel je voor een supermarkt met 30/40 producten en 0 variatie binnen productgroepen.
[ afbeelding ]
Meer heb je ook niet nodig. Gewoon niet janken, veel te verwend mensen.quote:Op donderdag 9 maart 2023 18:59 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Perfect voor mensen met keuze angst
Neuh, de onderdanige en apatische Russische volksaard vormt de ideale voedingsbron voor een dictatuur. Door hun achterlijke cultuur hoeft de dictatuur van dienst ook niet bepaald het onderste uit de kan te halen wanneer het om het niveau van de voor de bevolking bestemde propaganda gaat. "Roesja stronk, west bad!" en het volk laat zich zielsgelukkig naar de slachtbank leiden.quote:Op donderdag 9 maart 2023 18:34 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ook wel een vrij arrogante gedachte
Dit SA-15 is dan ook aan het verplaatsen met de radars uitgeschakeld/in beschermstelling dus die ziet helemaal niks en is ook niet tot vuren gereed... Slechte beslissing van de stukscommandant dus...quote:Op donderdag 9 maart 2023 18:34 schreef oheng het volgende:
Het blijft bijzonder dat AA wordt uitgeschakeld terwijl er 2 drones boven vliegen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |