Dat zijn wel de ultieme gerechten ja, snelle makkelijke hap. Heb je tips?quote:Op woensdag 8 maart 2023 19:13 schreef Karzai het volgende:
Ik ben alleen, en maak het liefst gerechten die in 1 pan te maken zijn, agv op zijn tijd vind ik best lekker maar het is veel werk
boontjes doppen, aardappels schillen, jus maken
vanavond pikante kippenpootjes met kokosmelk, rawit peper,ui en erwtjes en naanbroodquote:Op woensdag 8 maart 2023 19:18 schreef Centenbak het volgende:
[..]
Dat zijn wel de ultieme gerechten ja, snelle makkelijke hap. Heb je tips?
quote:Op woensdag 8 maart 2023 18:29 schreef sirdanilot het volgende:
Wie maakt er nog andijviestamppot of boerenkool of hutspot?
Zuurkool en boerenkool met enige regelmaat. Of krieltjes, spruitjes en een stuk vlees naar keuze.quote:Op woensdag 8 maart 2023 18:29 schreef sirdanilot het volgende:
Gewoon stamppot bestaat nog wel maar wordt volgens mij ook minder. Wie maakt er nog andijviestamppot of boerenkool of hutspot?
Grote kans van. Op zo'n petroleum pitjequote:Op woensdag 8 maart 2023 20:37 schreef rosita1 het volgende:
Ik eet het bij mijn ouders nog geregeld. Geliefd is daar en ook door mij als gast: Spinazie á la crème met gekookte aardappels met een gehaktbal met jus. Of een stamppot andijvie met een gehaktbal met jus, appelmoes en mosterd. Spekjes hoeft voor mij niet zozeer. Die vis ik eruit. Ook staat draadjesvlees weleens op het menu met aardappels en broccoli.
In eigen keuken trek ik ook weleens een blikje open met worteltjes en doperwtjes, of broccoli-roosjes uit de diepvries met daarnaast iets van vlees of anderszins en koop dan weleens een zak aardappelen. Ik maak dan vaak eten voor twee dagen in zo'n geval.
Ik ben dol op aardappelen. Opbakken vind ik ook fijn, de dag erna. Met mayonaise en appelmoes! Vroeger bij mijn grootouders was het inderdaad standaard kost 'aardappelen, groente en vlees'. Díe jus, die geserveerd werd in een speciale kom, die smaak (!) heb ik nooit kunnen evenaren. Ik heb ook echt het idee, dat zoiets gewoon de hele dag aan het pruttelen was.
Hé. Volgens mij heb ik er zoeen ook weleens bij oma gezien.quote:[ afbeelding ] Op woensdag 8 maart 2023 20:54 schreef marc0871 het volgende:
[..]
Grote kans van. Op zo'n petroleum pitje
[ afbeelding ]
Ben jij niet al bijna op de AOW leeftijd?quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:59 schreef golfer het volgende:
Nog steeds minstens 1x per week AVG.
En stamppotten ook regelmatig.
Maar misschien dat jouw marktonderzoek N=1 misschien niet helemaal representatief is?
Gesneden groente en geschilde aardappelen bestaan. Alleen m'n vlees snij en marineer ik vaak nog zelf.quote:Op woensdag 8 maart 2023 19:13 schreef Karzai het volgende:
Ik maak het liefst gerechten die in 1 pan te maken zijn, agv op zijn tijd vind ik best lekker maar het is veel werk
boontjes doppen, aardappels schillen, jus maken
Voorgesneden groente kost wel gelijk een stuk meer, beetje zuinige Hollander dopt zijn eigen boontjesquote:Op donderdag 9 maart 2023 09:59 schreef Notorious_Roy het volgende:
[..]
Gesneden groente en geschilde aardappelen bestaan. Alleen m'n vlees snij en marineer ik vaak nog zelf.
Eet hier denk ik de helft van de tijd agv, is makkelijk. Doperwten in een pannetje opwarmen en krieltjes in de Airfryer. Geen omkijken aan.
True. In m'n eentje vind ik dat echter lastiger managen qua hoeveelheden, zeker als ik een keer wil afwijken van het weekmenu. Een potje Hak is dan wat gemakkelijkerquote:Op donderdag 9 maart 2023 10:11 schreef Karzai het volgende:
[..]
Voorgesneden groente kost wel gelijk een stuk meer, beetje zuinige Hollander dopt zijn eigen boontjes
Kijk ook eens in de diepvries, genoeg keus qua groentes en makkelijk te portioneren. Prettig alternatief voor die potjesquote:Op donderdag 9 maart 2023 10:15 schreef Notorious_Roy het volgende:
[..]
True. In m'n eentje vind ik dat echter lastiger managen qua hoeveelheden, zeker als ik een keer wil afwijken van het weekmenu. Een potje Hak is dan wat gemakkelijker
Heb ik ook uiteraard. Allemaal lekker makkelijk.quote:Op donderdag 9 maart 2023 10:18 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Kijk ook eens in de diepvries, genoeg keus qua groentes en makkelijk te portioneren. Prettig alternatief voor die potjes
Hier daarnaast ook bloemkool, tuinbonen, sperziebonen, broccoli en soms zo’n zak groentemix. Ik vind het ideaal.quote:Op donderdag 9 maart 2023 10:22 schreef Karzai het volgende:
Diepvriesgroente heb ik inderdaad altijd wel, erwtjes, spinazie en rode kool
Wat heeft dat te maken met het wel of niet regelmatig eten van AVG?quote:Op donderdag 9 maart 2023 02:18 schreef sirdanilot het volgende:
Ben jij niet al bijna op de AOW leeftijd?
AGV hierop te reduceren zegt veel over jou.quote:Op woensdag 8 maart 2023 18:29 schreef sirdanilot het volgende:
De meesten hier zullen er vast mee zijn opgegroeid. Doodnormaal aardappel groente vlees. Bijvoorbeeld veel te lang gekookte broccoli, gekookte aardappelen zonder zout, en dan 1 (één) gebakken speklapje of karbonaadje of braadworstje of zo.
Hooguit mayo erbij en verder niets.
Is dit een gewoonte die aan het uitsterven is in Nederland? Want als ik met vrienden praat die nog in NL wonen maakt echt niemand dit. Die zitten allemaal aan de quinoa pokebowls. Of hooguit kopen ze van die schijven vegaburgers (god weet wat er allemaal in zit), en van die voorverpakte harde aardappelschijfjes en misschien een zak groentemix maar dat is allemaal toch niet hetzelfde als de echte klassieke aardappel groente vlees.
Gewoon stamppot bestaat nog wel maar wordt volgens mij ook minder. Wie maakt er nog andijviestamppot of boerenkool of hutspot?
Doodnormale aardappel groente vlees maak ik zelf ook maar heel af en toe want pasta is voor 1 persoon midner werk. Ik maak het wel als ik lekker vlees heb zoals ibjvoorbeeld een ierse black angus steak.
Stamppot maak ik wel wat vaker.
Denken jullie dat dit soort eten met uitsterven bedreigd is of kennen jullie nog jonge mensen die nog de doodnormale aardappel groente vlees maaltijd met enige regelmaat nuttigen?
Overigens is dat doodnormale eten hier in Ierland nog vrij gangbaar. Colcannon is bijvoorbeeld zo goed als hetzelfde als Nederlandse boerenkool. Maar veel Ieren zijn viesdik () en halen gewoon elke dag takeaway, ze zijn dan ook moddervet. Met de auto kachelen ze naar de supermarkt die op 10 minuten loopafstand ligt
Bejaarden zijn natuurlijk meer geneigd om ouderwetse doorgekookte groenten en andere ouderwetse dingen te eten zoals balkenbrij en zo.quote:Op donderdag 9 maart 2023 11:53 schreef golfer het volgende:
[..]
Wat heeft dat te maken met het wel of niet regelmatig eten van AVG?
Ja maar ik bedoelde gewoon gekookte aardappel zegmaarquote:Op donderdag 9 maart 2023 11:55 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
AGV hierop te reduceren zegt veel over jou.
AGV is ook Hazenpeper met puree en rode kool met appeltjes, stoofpeertje erbij
AGV is ook Steak Friet met Salade
AGV is ook Sudderlappen met bloemige aardappelen en bloemkool
AGV is ook Kippenvleugels met aardappel op blik in de oven en een koolsla erbij
AGV is ook een langzaam gegaarde procureur met een rozemarijnjus, aardappel en spruitjes.
Zo kan ik er nog honderd opschrijven. Als je denkt dat een snelle pasta met een potje saus en een zak gesneden groenten zoveel culinairder is, nou, nee, dat is vooral lui.
Niets tegen pasta, rijstgerechten, etc maar er is helemaal niets mis met AGV. Ligt er vooral aan hoe je het klaar maakt.
Ik weet niet wat jij onder bejaard verstaat, maar volgens mij leef jij in jouw hoofd nog ergens met dat begrip in de jaren 50.quote:Op donderdag 9 maart 2023 13:10 schreef sirdanilot het volgende:
Bejaarden zijn natuurlijk meer geneigd om ouderwetse doorgekookte groenten en andere ouderwetse dingen te eten zoals balkenbrij en zo.
Het is wel wat veel zout denk ik.quote:Op woensdag 8 maart 2023 19:27 schreef Karzai het volgende:
Dit gooi ik straks allemaal in de braadpan, brood 5 minuten in de oven
[ afbeelding ]
En?quote:Op donderdag 9 maart 2023 13:12 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Ja maar ik bedoelde gewoon gekookte aardappel zegmaar
In de vriezer lag nog een struik rabarber, dat gaat er goed bij !quote:Op donderdag 9 maart 2023 09:56 schreef mvdejong het volgende:
Vanavond gekookte aardappelen en een rundersaucijsje. Groente weet ik nog niet, ik ben de vriezer in de berging aan het ontruimen, tijdens de lunch kijk ik even wat ik daar uit haal.
Een basisschoolvriendje noemde het eten bij ons thuis "noord-hollands" omdat hij het alleen nog kende van zijn oma.quote:Op woensdag 8 maart 2023 19:05 schreef Harvest89 het volgende:
Op zich is het niet erg als smakeloos boereneten uitsterft.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |