AchJa raadt AchJa aan. Ik raad Michael Clarke aan, die zegt dat Bachmut militair gezien nauwelijks nut heeft.quote:
Klopt wel. Maar ik zie wel wat obstakels als ik op de kaart kijk. Ik weet niet hoe makkelijk het hoogteverschil gaat worden voor de Russen. Maar ik denk dat te voet westwaarts gaan geen pretje gaat worden.quote:
Nee, niet alleen, zo goed gaat het namelijk niet met de Oekraiense strijdkrachten en zoals ik al schreef, niet opgeven brengt een risico met zich mee. Ik denk echt dat om de Krim te heroveren Westerse troepen nodig zullen zijn.quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:35 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Dus jij ziet het niet gebeuren dat Oekraine straks door kan stoten naar zee bij Melitopol en de Krimbrug kapot maakt waardoor het Rusland erg moeilijk wordt gemaakt de boel daar te bevoorraaden? Met boten via zee?
Gast kijk eens naar de kaart... Ik wil er wel een wedje op leggen eerlijk gezegd. Waar wil je op wedden? Jij zegt dat ze de Krim gaan heroveren?quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:28 schreef Ulx het volgende:
[..]
Oekraïne maakt amper vorderingen? LOL. Oekraïne is op dit moment niet bezig met een offensief. Ze houden de Russen bezig bij Bakhmut en verder zijn ze bezig met het voorbereiden van een offensief. Soldaten trainen, logistiek voor de nieuwe tanks en IFV's in orde maken. Noem maar op. Ze vallen over maand of twee heus wel aan. De enigen die nu echt proberen door te drukken zijn de Russen. Al een half jaar. Met amper resultaat.
Dat denk ik ook en juist dat gaan ze niet doen.quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:39 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Nee, niet alleen, zo goed gaat het namelijk niet met de Oekraiense strijdkrachten en zoals ik al schreef, niet opgeven brengt een risico met zich mee. Ik denk echt dat om de Krim te heroveren Westerse troepen nodig zullen zijn.
Oh jij bent ook van de conclusies eer Oekraine uberhaupt hun offensief heeft gedaan met de nieuwe wapens en getrainde soldaten.quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:39 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Nee, niet alleen, zo goed gaat het namelijk niet met de Oekraiense strijdkrachten en zoals ik al schreef, niet opgeven brengt een risico met zich mee. Ik denk echt dat om de Krim te heroveren Westerse troepen nodig zullen zijn.
Volgens militaire analysten is een val van Bakhmut totaal onbelangrijk en is het vooral politieke winst. Het toont vooral de afwezigheid van slagkracht bij de Russen.quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:31 schreef AchJa het volgende:
[..]
Zoals ik al zei dus.
[..]
Russen vechten met hun artillerie.
De Russen kunnen daar geen enorme goed getrainde reserve hebben gezien hun problemen met troepen aan de rest van het front. (Hebben ze dat wel, dan zijn ze echt volkomen debiel.)quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:39 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Nee, niet alleen, zo goed gaat het namelijk niet met de Oekraiense strijdkrachten en zoals ik al schreef, niet opgeven brengt een risico met zich mee. Ik denk echt dat om de Krim te heroveren Westerse troepen nodig zullen zijn.
Mensen hebben echt een veel te rooskleurig beeld. Denken dat ze zo maar even gaan doorstoten en de Krim heroveren. Tot nu toe is het al maanden en maanden een patstelling ondanks alle wapens en Westerse steun. Die tanks gaan daar ook niet significant verandering in brengen. Ik denk dat de status quo redelijk blijft voor the time being. Het is gewoon pure attrition. Ik denk dat het er op de onderhandelingstafel over x maand wellicht het er ongeveer hetzelfde uitziet als nu.quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:41 schreef quirina het volgende:
[..]
Dat denk ik ook en juist dat gaan ze niet doen.
Kun je posts opslaan? Nogmaals, wedden? Ik ben heel benieuwd of je gelijk gaat hebben.quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:42 schreef Ulx het volgende:
[..]
De Russen kunnen daar geen enorme goed getrainde reserve hebben gezien hun problemen met troepen aan de rest van het front. (Hebben ze dat wel, dan zijn ze echt volkomen debiel.)
Dus bij een aanval richting de Zee van Azov zal ergens anders het front verzwakt moeten worden. Dat opent daar weer mogelijkheden. En dan gaat het kaartenhuis.
Prima. Oekraïne krijgt de Krim terug. Ik geef geen tijdschema.quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:45 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Kun je posts opslaan? Nogmaals, wedden? Ik ben heel benieuwd of je gelijk gaat hebben.
Het is helemaal geen patstelling, de Russen vallen bij bosjes.quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:44 schreef Discombobulate het volgende:
Tot nu toe is het al maanden en maanden een patstelling
Dit is wel een issue bij veel van de OnDeRhAnDeLeN!-lui. Omdat Rusland loopt te kutten en ongetrainde en ongemotiveerde soldaten naar het front stuurt kan het niet anders dan dat Oekraine dat ook doet. Maar dat is een flinke denkfout.quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:41 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Oh jij bent ook van de conclusies eer Oekraine uberhaupt hun offensief heeft gedaan met de nieuwe wapens en getrainde soldaten.
Jep, het is een 'die domme sukkels vechten een 5~17 dode Russen op 1 dode Ukrainer gevecht'. Dit moeten we zo lang mogelijk uitmelken.quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het is helemaal geen patstelling, de Russen vallen bij bosjes.
Omdat het wel de Oekraïners zijn die bloeden. Daarnaast is van wie de Krim is gerust arbitrair te noemen en wil je geen conflict eindigen die voor een bestaande partij onacceptabel is terwijl deze partij nooit volledig verslagen kan worden.quote:Op woensdag 8 maart 2023 19:53 schreef Ulx het volgende:
[..]
Waarom zou Oekraïne iets opgeven? Ze krijgen hulp. Rusland niet. Die gaan bankroet.
Als jij een overmacht aan overvallers je huis uitknuppelt ga je toch ook niet uit angst dat er misschien wel iets kapot zou kunnen gaan stoppen met slaan nadat je er al een paar knock-out hebt geslagen en de anderen tot aan de voordeur hebt gemept?
Rationeel?quote:Op woensdag 8 maart 2023 21:02 schreef LXIV het volgende:
Het meest rationele en menselijke is gewoon onderhandelen
Precies, onderhandelen over langs welke weg de Russen zich zsm terugtrekken naar hun eigen land.quote:Op woensdag 8 maart 2023 21:02 schreef LXIV het volgende:
[..]
Omdat het wel de Oekraïners zijn die bloeden. Daarnaast is van wie de Krim is gerust arbitrair te noemen en wil je geen conflict eindigen die voor een bestaande partij onacceptabel is terwijl deze partij nooit volledig verslagen kan worden.
Het meest rationele en menselijke is gewoon onderhandelen
En welk alternatief hebben Oekraïners dan? Als ze opgeven zijn ze ook hun vrijheid kwijt en worden velen ook opgepakt, gemarteld, verkracht en vermoord.quote:Op woensdag 8 maart 2023 21:02 schreef LXIV het volgende:
[..]
Omdat het wel de Oekraïners zijn die bloeden.
Want Poetin heeft de Krim eerlijk gestolen in 2014?quote:Daarnaast is van wie de Krim is gerust arbitrair te noemen
We zullen nog maar zien of de Krim terug naar Oekraïne voor een bestaande partij onacceptabel is. En of Rusland niet verslagen kan worden.quote:en wil je geen conflict eindigen die voor een bestaande partij onacceptabel is terwijl deze partij nooit volledig verslagen kan worden.
Rationeel ja. Als in niet door emotie gedreven maar wat op de lange termijn het beste voor iedereen is.quote:Op woensdag 8 maart 2023 21:05 schreef Ulx het volgende:
[..]
Rationeel?
[ twitter ]
Als Rusland nu moeite begint te krijgen met aanvallen zou ik ze een enorm pak slaag geven voordat ze weer op adem zijn gekomen.
Vertel die Ukrainers maar dat ze niet zo emotioneel moeten reageren op het verkrachten van hun land en bevolking. En vertel Putin dat ie niet zo emotioneel moet reageren op z'n verlies.quote:Op woensdag 8 maart 2023 21:11 schreef LXIV het volgende:
[..]
Rationeel ja. Als in niet door emotie gedreven maar wat op de lange termijn het beste voor iedereen is.
Al die dooie Russen, natuurlijk.quote:
De Krim is gewoon gejat van Oekraïne zoals Nederland door de Duitsers is gejat in de tweede wereldoorlog. Er kan 0,0 twijfel over bestaan dat dat grondgebied van Oekraïne is. Van wie de Krim is 'arbitrair' noemen, slaat echt nergens opquote:Op woensdag 8 maart 2023 21:02 schreef LXIV het volgende:
[..]
O
Daarnaast is van wie de Krim is gerust arbitrair te noemen
Als het allemaal zo onbelangrijk zou zijn zouden de Russen er ook niet zoveel effort in hebben gestoken en zouden de Oekraieners het niet met hand en tand verdedigd hebben. Bakhmut is voor de Russen wel degelijk van belang vanwege de logistieke aanvoer en het wordt de springplank naar het westen. Maar goed, daar hoef je het niet mee eens te zijn natuurlijk.quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:42 schreef RamboDirk het volgende:
Volgens militaire analysten is een val van Bakhmut totaal onbelangrijk en is het vooral politieke winst. Het toont vooral de afwezigheid van slagkracht bij de Russen.
Die Russen hebben militair gezien nul overmacht. Zijn al 7 maanden bezig een stad ter grootte van Ede te veroveren. Niet heel indrukwekkend.
Het is sowieso niet rationeel om er vanuit te gaan dat Rusland zich aan afspraken uit onderhandelingen zal houden op de lange termijn. Dus dan heeft onderhandelen al geen zin meer.quote:Op woensdag 8 maart 2023 21:11 schreef LXIV het volgende:
[..]
Rationeel ja. Als in niet door emotie gedreven maar wat op de lange termijn het beste voor iedereen is.
Rusland kan in de Oekraïne wel verslagen worden, maar als land blijft het gewoon bestaan. Dus een factor waar je rekening mee moet houden.quote:Op woensdag 8 maart 2023 21:08 schreef luxerobots het volgende:
[..]
En welk alternatief hebben Oekraïners dan? Als ze opgeven zijn ze ook hun vrijheid kwijt en worden velen ook opgepakt, gemarteld, verkracht en vermoord.
[..]
Want Poetin heeft de Krim eerlijk gestolen in 2014?
[..]
We zullen nog maar zien of de Krim terug naar Oekraïne voor een bestaande partij onacceptabel is. En of Rusland niet verslagen kan worden.
Jij moet niet zo emotioneel reageren op een vrij generiek interstatelijk conflictquote:Op woensdag 8 maart 2023 21:14 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Vertel die Ukrainers maar dat ze niet zo emotioneel moeten reageren op het verkrachten van hun land en bevolking. En vertel Putin dat ie niet zo emotioneel moet reageren op z'n verlies.
Maar als je verder westwaarts wil moet je toch een keer de hoogte in. En het hoogteverschil is daar niet heel schokkend, je hebt het op stukken over iets van 100m over een afstand van een kilometer of 10, dat is wel te behappen.quote:Op woensdag 8 maart 2023 20:37 schreef Ulx het volgende:
Klopt wel. Maar ik zie wel wat obstakels als ik op de kaart kijk. Ik weet niet hoe makkelijk het hoogteverschil gaat worden voor de Russen. Maar ik denk dat te voet westwaarts gaan geen pretje gaat worden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |