Uit armoede laten wij onze tuinman en butler tegenwoordig in een occasion rondrijden.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:32 schreef Gunner het volgende:
Ik hoop dat deel twee verschoond blijft van lieden die wakker liggen omdat ze niet meer rond kunnen komen omdat ze maar 1900 i.p.v 2000 euro per maand kunnen sparen.
Met zoveel dure dealers is het echter nooit al te moeilijk om niet rond te kunnen komen van het salaris of de uitkering.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:28 schreef DjDaano het volgende:
Laatste post. Als je met deze arbeids tekorten arm bent dan moet je wel ziek of lui zijn. Kan mij oprecht geen andere reden bedenken.
Jeetje wat heftig.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:36 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Uit armoede laten wij onze tuinman en butler tegenwoordig in een occasion rondrijden.
Nee, ik geef aan dat de term subjectief is. en ja dat iedereen die nog 5 keer per maand met man uit eten kan (is ongeveer 200 euro per keer) geen financiele problemen heeft en dan is er sprake van een luxe probleem.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:25 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik heb geen idee wat je van me wilt. Mensen die hun vaste lasten niet meer kunnen betalen? Die hun kinderen van sport halen, die niets meer buitenshuis kunnen doen, die een kapotte wasmachine niet meer kunnen vervangen/repareren, geen buffer meer hebben? Zoiets? Want daar komt 'rondkomen' op neer, niet meer in de basisbehoeften kunnen voorzien. Als je nog kunt sparen en uit eten kunt, kun je ruimschoots in de basisbehoeften voorzien. Je ligt er wakker van omdat je een beetje luxe moet inleveren, niet omdat je tien euro hebt om twee weken van te eten.
Niet zo lullig hoor, ik lig ook regelmatig wakker omdat dat ik minder aan goede doelen kan geven momenteel.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:32 schreef Gunner het volgende:
Ik hoop dat deel twee verschoond blijft van lieden die wakker liggen omdat ze niet meer rond kunnen komen omdat ze maar 1900 i.p.v 2000 euro per maand kunnen sparen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dat zegt veel over jou als persoon.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:28 schreef DjDaano het volgende:
Laatste post. Als je met deze arbeids tekorten arm bent dan moet je wel ziek of lui zijn. Kan mij oprecht geen andere reden bedenken.
Leg het mij dan eens uit hoe het wel kan? Ik ben namelijk heel benieuwd.quote:
quote:Op maandag 6 maart 2023 15:46 schreef theunderdog het volgende:
Wat is nou de definitie hier van niet kunnen ''rond komen'?
quote:voldoende hebben (aan …), kunnen leven (van …)
= uitkomen (17)
•
met iets rondkomen
er genoeg aan hebben voor bep. behoeften
•
met levensbehoeften, voorraad van voedsel, drank enz. rondkomen
er genoeg aan hebben om in alles te voorzien
•
van een bep. bedrag kunnen rondkomen
er genoeg aan hebben om alle nodige uitgaven te bestrijden
•
ook zonder voorzetselbepaling hij kan nauwelijks rondkomen
hij heeft zo weinig inkomsten dat hij er nauwelijks van leven kan
Het idee schijnt bij mensen te leven dat bedrijven in deze tijden dan maar gewoon de eerste de beste halve tamme aannemen die zich bij ze komt melden. Dat is echt totaal niet waar.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:28 schreef DjDaano het volgende:
Laatste post. Als je met deze arbeids tekorten arm bent dan moet je wel ziek of lui zijn. Kan mij oprecht geen andere reden bedenken.
Laag- of ongeschoolde werknemers kunnen best gaan jobhoppen, maar zullen er netto weinig op vooruit gaan.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:48 schreef DjDaano het volgende:
[..]
Leg het mij dan eens uit hoe het wel kan? Ik ben namelijk heel benieuwd.
6 op 10 Nederlanders zijn lui en ziek dan? Zijn mensen die fulltime een baan hebben als kapper, vuilnisman, barman, serveerster, ouderenverzorger lui?quote:Op maandag 6 maart 2023 15:48 schreef DjDaano het volgende:
[..]
Leg het mij dan eens uit hoe het wel kan? Ik ben namelijk heel benieuwd.
Nee, 30 procent komt 'meestal niet rond'quote:Op maandag 6 maart 2023 15:50 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dus zes op de 10 huishoudens verhongeren?
Precies, veel beroepsgroepen worden gewoon zwaar onderbetaald en komen door een jaar lang gierende inflatie nu steeds meer in de problemen.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:51 schreef Momo het volgende:
[..]
6 op 10 Nederlanders zijn lui en ziek dan? Zijn mensen die fulltime een baan hebben als kapper, vuilnisman, barman, serveerster, ouderenverzorger lui?
Maar wat is concreet 'niet rondkomen'. Is dat maand over hebben aan het eind van je geld?quote:Op maandag 6 maart 2023 15:51 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Nee, 30 procent komt 'meestal niet rond'
Daar zijn denk ik tig definities voor te bepalen, maar het zal er op neerkomen dat ze niet voldoende salaris binnenkrijgen om alle vaste (maandelijkse) lasten te kunnen betalen.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:52 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Maar wat is concreet 'niet rondkomen'. Is dat maand over hebben aan het eind van je geld?
Ja, want als je zou je wel rondkomen. Kom je net rond, maar er is er niet veel ruimte meer: net rondkomenquote:Op maandag 6 maart 2023 15:52 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Maar wat is concreet 'niet rondkomen'. Is dat maand over hebben aan het eind van je geld?
Denk meer dat dit de mensen zijn die voordat hun salaris komt op de rekening komt geen geld er meer op hebben staan op de rekening elke maand. Dat kan natuurlijk zijn omdat ze gokverslaafd zijn of houden van luxe sapjes, maar in de praktijk zullen hier ook veel mensen tussen zitten met een lager inkomen die niks geks doen met hun geld.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:50 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dus zes op de 10 huishoudens verhongeren?
Ja, maar dan moet je weer gaan bepalen wat 'vaste lasten' dan zijn.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:53 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Daar zijn denk ik tig definities voor te bepalen, maar het zal er op neerkomen dat ze niet voldoende salaris binnenkrijgen om alle vaste (maandelijkse) lasten te kunnen betalen.
Ja, maar dat is toch rete vaag. Niet rond met wat? dat ze in het rood komen? of gewoon niet alles kunnen kopen wat ze zouden willen?quote:Op maandag 6 maart 2023 15:51 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Nee, 30 procent komt 'meestal niet rond'
- Wonenquote:Op maandag 6 maart 2023 15:54 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, maar dan moet je weer gaan bepalen wat 'vaste lasten' dan zijn.
" verplichte" kosten die je elke maand moet doen om in de maatschappij mee te kunnen draaien. Wonen, boodschappen, energie, maar ook internet bijv.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:54 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, maar dan moet je weer gaan bepalen wat 'vaste lasten' dan zijn.
Maar dat is toch niet 'niet kunnen rondkomen'? dan is het: 6 op de 10 huishoudens kunnen niet sparen.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:54 schreef Momo het volgende:
[..]
Denk meer dat dit de mensen zijn die voordat hun salaris op de rekening komt geen geld er meer op hebben staan op de rekening elke maand. Dat kan natuurlijk zijn omdat ze gokverslaafd zijn of houden van luxe sapjes, maar in de praktijk zullen hier ook veel mensen tussen zitten met een lager inkomen die niks geks doen met hun geld.
Dat wil er bij sommigen maar niet in neequote:Op maandag 6 maart 2023 15:51 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Laag- of ongeschoolde werknemers kunnen best gaan jobhoppen, maar zullen er netto weinig op vooruit gaan.
Dat heeft dus niks met lui of ziek zijn te maken.
Nouja als je nog 5 dagen moet tot je salaris komt en je hebt nog 10 euro op je rekening, niet veel meer aan eten in huis en een gezin met 2 kinderen, dan kom je niet rond in dat geval. Al zal het gat bij de ene groter zijn dan de ander.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:56 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Maar dat is toch niet 'niet kunnen rondkomen'? dan is het: 6 op de 10 huishoudens kunnen niet sparen.
Begrijp mij niet verkeerd. Dit is geen ideale situatie. Maar het is volgens mij niet niet rond kunnen komen.
Ja, in de maatschappij mee te kunnen draaien, oke, dus ook je telefoon abo, de sport abonnementen van je kind(eren), etc? Zie, want het wordt vaag wat je wél en niet mee rekent, als je het over een afgekaderd iets wil hebben, want wat tel je wel mee en wat tel je niet mee.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:55 schreef ieniminimuis het volgende:
[..]
" verplichte" kosten die je elke maand moet doen om in de maatschappij mee te kunnen draaien. Wonen, boodschappen, energie, maar ook internet bijv.
Eens, niet kunnen sparen is niet hetzelfde als niet rond kunnen komen. Als je het allernoodzakelijkste (maar daar ga je weer, wat reken je wel en niet mee) niet kunt betalen, dan kun je niet rondkomen, maar dat is heel wat anders dan dat je geen geld kunt sparen.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:56 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Maar dat is toch niet 'niet kunnen rondkomen'? dan is het: 6 op de 10 huishoudens kunnen niet sparen.
Begrijp mij niet verkeerd. Dit is geen ideale situatie. Maar het is volgens mij niet niet rond kunnen komen.
Zelfs al hebben ze wel die kans gehad, niet iedereen kan hoogopgeleid zijn en een baan op HBO niveau uitvoeren. We hebben juist die mensen hard nodig voor praktische beroepen. Essentieel in de samenleving.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:56 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Dat wil er bij sommigen maar niet in nee
Niet iedereen heeft de middelen (gehad) of de capaciteiten om een hoge opleiding te volgen en derhalve in banen aan de onderkant van de markt te belanden.
Niks mis mee, want die mensen moeten er immers ook zijn.
Dat zijn ook gewoon hardwerkende mensen.
Nee hoor dat is geen hartje Utrecht of Amsterdam. Maar dat is ook niet relevant. Waar het om gaat is dat er geen betaalbare woningen te vinden zijn in grote delen van het land, en dat een gemiddeld persoon moet uitwijken naar verafgelegen buitengebieden om een betaalbare woning te vinden. En dat is een zeer ongezonde en onwenselijke situatie.quote:Op maandag 6 maart 2023 13:17 schreef Gia het volgende:
[..]
Ligt dan waarschijnlijk aan de plek waar je woont. Zal niet in Brabant of Friesland zijn, bijvoorbeeld.
Hartje Utrecht of Amsterdam?
Daarom was Een Dubbeltje op z'n Kant ook altijd zo'n mooi programma. Kreeg je stellen met 5k netto die het niet lukten om rond te komenquote:Op maandag 6 maart 2023 15:58 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, in de maatschappij mee te kunnen draaien, oke, dus ook je telefoon abo, de sport abonnementen van je kind(eren), etc? Zie, want het wordt vaag wat je wél en niet mee rekent, als je het over een afgekaderd iets wil hebben, want wat tel je wel mee en wat tel je niet mee.
Ik snap natuurlijk prima dat 3 abonnementen bij verschillende loterijen elke maand niet mee telt, maar daarom zeg ik, het is wat vaagjes.
Je hebt geen sport abo nodig om in de maatschappijg mee te draaien, maar bijv wel internet. Internet is een van de zaken waarop een instantie vaak zegt dat bezuinigd kan worden.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:58 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, in de maatschappij mee te kunnen draaien, oke, dus ook je telefoon abo, de sport abonnementen van je kind(eren), etc? Zie, want het wordt vaag wat je wél en niet mee rekent, als je het over een afgekaderd iets wil hebben, want wat tel je wel mee en wat tel je niet mee.
Ik snap natuurlijk prima dat 3 abonnementen bij verschillende loterijen elke maand niet mee telt, maar daarom zeg ik, het is wat vaagjes.
Oke, ja. Maar bij hoeveel zou daarvan sprake zijn?quote:Op maandag 6 maart 2023 15:58 schreef Momo het volgende:
[..]
Nouja als je nog 5 dagen moet tot je salaris komt en je hebt nog 10 euro op je rekening, niet veel meer aan eten in huis en een gezin met 2 kinderen, dan kom je niet rond in dat geval. Al zal het gat bij de ene groter zijn dan de ander.
Bovendien ben je een totale dwaas als je in deze tijd van sparen prioriteit maakt. Maar dat terzijde.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:59 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Eens, niet kunnen sparen is niet hetzelfde als niet rond kunnen komen. Als je het allernoodzakelijkste (maar daar ga je weer, wat reken je wel en niet mee) niet kunt betalen, dan kun je niet rondkomen, maar dat is heel wat anders dan dat je geen geld kunt sparen.
Ik denk meer dan wij denken op dit moment.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:02 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Oke, ja. Maar bij hoeveel zou daarvan sprake zijn?
Ik vind gewoon met dit soort onderzoeken, dat alles op een hoop wordt gegooid. Van mensen die echt niet rondkomen, tot mensen die gewoon niet kunnen sparen. En dan is er ook nog eens verschil tussen mensen die onvrijwillig niet kunnen spraken, en mensen die sparen niet zo belangrijk vinden..
Ik vind dat soort programma's meer kwaad dan goed doen voor de beeldvorming omtrent armoede. Zo'n commerciele omroep wil toch vooral de meest spraakmakende gevallen uitzenden.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:00 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Daarom was Een Dubbeltje op z'n Kant ook altijd zo'n mooi programma. Kreeg je stellen met 5k netto die het niet lukten om rond te komen
Dat waren idd ook echt domme mensen.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:00 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Daarom was Een Dubbeltje op z'n Kant ook altijd zo'n mooi programma. Kreeg je stellen met 5k netto die het niet lukten om rond te komen
Ik vermoed dat ze mensen hebben gevraagd of ze wel of niet rond kunnen komen. Is natuurlijk ook de interpretatie van de persoon die een enquête ingevuld, al zal er vast een toelichting hebben bij gestaan. Dus ik neem aan dat mensen die nu 500 euro sparen ipv 1000 euro dat nu ineens niet gaan invullen.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:02 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Oke, ja. Maar bij hoeveel zou daarvan sprake zijn?
Ik vind gewoon met dit soort onderzoeken, dat alles op een hoop wordt gegooid. Van mensen die echt niet rondkomen, tot mensen die gewoon niet kunnen sparen. En dan is er ook nog eens verschil tussen mensen die onvrijwillig niet kunnen spraken, en mensen die sparen niet zo belangrijk vinden..
IK niet nee, maar kinderen dan? Want zo kun je dus over heel veel discussiëren of het wel of niet meegerekend dient te worden. Daarom is het vaag.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:02 schreef ieniminimuis het volgende:
[..]
Je hebt geen sport abo nodig om in de maatschappijg mee te draaien, maar bijv wel internet. Internet is een van de zaken waarop een instantie vaak zegt dat bezuinigd kan worden.
Maar over het algemeen is het wonen, verzekering, eten en vervoer.
Waarom?quote:Op maandag 6 maart 2023 16:03 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Bovendien ben je een totale dwaas als je in deze tijd van sparen prioriteit maakt. Maar dat terzijde.
Precies. Dus wat kun je dan nog met de uitkomst?quote:Op maandag 6 maart 2023 16:04 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik vermoed dat ze mensen hebben gevraagd of ze wel of niet rond kunnen komen. Is natuurlijk ook de interpretatie van de persoon die een enquête ingevuld, al zal er vast een toelichting hebben bij gestaan. Dus ik neem aan dat mensen die nu 500 euro sparen ipv 1000 euro dat nu ineens niet gaan invullen.
Ja, ze zoeken bij een programma als dat natuurlijk niet de mensen op waar echt niks meer te halen valt qua bezuinigen, maar juist de gevallen waar ophef over kan zijn en mensen over gaan praten met 12 kanaries, 3 honden, 5 katten en 8 loterij abonnementen en elk weekend lam in de kroeg.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:03 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ik vind dat soort programma's meer kwaad dan goed doen voor de beeldvorming omtrent armoede. Zo'n commerciele omroep wil toch vooral de meest spraakmakende gevallen uitzenden.
Voor een gezin dat veel sport en dat als uitlaatklep en hobby heeft, is sporten een vaste last. (vb. voor mij zijn boeken een vaste last).quote:Op maandag 6 maart 2023 16:05 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
IK niet nee, maar kinderen dan? Want zo kun je dus over heel veel discussiëren of het wel of niet meegerekend dient te worden. Daarom is het vaag.
Ik zeg het absolute verplichte + minimale niet kunnen = niet rond kunnen komen, dus wonen, verzekeren, eten (wat dan precies kun je over discussiëren) en vervoer kan ook een fiets zijn, maar niet per sé een auto, en als het wel een auto is, wat voor auto dan? En is dat 1 of 2 auto's, en wat mag die auto dan kosten per maand?
Zie je, over alles valt te discussiëren, ik vind onder het absolute minimum in ieder geval geen auto vallen.
Dat er in vergelijking met voorgaande jaren meer mensen wel aangeven financiële problemen te hebben. Er vanuit gaande dat de samples vergelijkbaar zijn met vorige jaren zijn er dus wel meer mensen waarvan de financiële situatie slechter is geworden.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:06 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Precies. Dus wat kun je dan nog met de uitkomst?
Wat een onzin zeg. Er zijn nu echt voldoende banen te vinden waar je geen opleiding voor nodig hebt maar wel 3000+ per maand verdient. Als je dan nog arm bent dan maak je ergens anders de verkeerde keuzes.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:51 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Laag- of ongeschoolde werknemers kunnen best gaan jobhoppen, maar zullen er netto weinig op vooruit gaan.
Dat heeft dus niks met lui of ziek zijn te maken.
https://www2.deloitte.com(...)dheid-nederland.htmlquote:Op maandag 6 maart 2023 15:46 schreef theunderdog het volgende:
Wat is nou de definitie hier van niet kunnen ''rond komen'?
oftewel, volgens dit Deloitte-onderzoek zijn mensen enkel financieel gezond als ze ook erbij kunnen sparen om aan 'toekomstige verplichtingen en behoeftes'te kunnen blijven voldoen..quote:Wij definiëren financiële gezondheid als de mate waarin
een persoon of huishouden in staat is en het gevoel
van controle heeft om:
1. op een comfortabele manier aan alle huidige en
lopende financiële verplichtingen en behoeften te
voldoen; en
2. de financiële zekerheid op te bouwen om zijn of haar
levensdoelen na te streven en op een comfortabele
manier aan alle toekomstige verplichtingen en
behoeften te voldoen.
Ah maar kijk, net was sport nog niet nodig om in de maatschappij mee te kunnen doen, maar nu weer wel. Let wel, ik val je niet aan, ik probeer alleen maar duidelijk te maken hoe lastig het is om een baseline te bepalen, want mensen zijn niet gelijk.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:07 schreef ieniminimuis het volgende:
[..]
Voor een gezin dat veel sport en dat als uitlaatklep en hobby heeft, is sporten een vaste last. (vb. voor mij zijn boeken een vaste last).
Auto's zijn vaak nodig om naar werk te gaan, dus ook essentieel en dus vaste last voor dat gezin.
Maar over het algemeen is het wel zo dat op dit soort vaste lasten voor de persoon in kwestie moeilijk te besparen valt, want dan moeten ze hun levenstijl veranderen. Het is niet voor niets dat het voor mensen die echt bijna geen inkomsten hebben dat ze het zo moeilijk trekken. Ze bestaan, maar leven niet echt.
Omdat huizenmarkt, lage rentes. Voor de meeste mensen zou een levensstijl waarbij je lekker je leven leeft, en enkel een heel klein spaarpotje overhoudt voor onverwachte kosten veel zinniger zijn.quote:
Tuurlijkquote:Op maandag 6 maart 2023 16:09 schreef DjDaano het volgende:
[..]
Wat een onzin zeg. Er zijn nu echt voldoende banen te vinden waar je geen opleiding voor nodig hebt maar wel 3000+ per maand verdient. Als je dan nog arm bent dan maak je ergens anders de verkeerde keuzes.
Ja, leuk en wat is dan lopende financiële verplichtingen? Alle jaarabo's voor whatever waar je niet vanaf kunt, terwijl iemand anders die abo's en dus de kosten niet heeft?quote:Op maandag 6 maart 2023 16:09 schreef RM-rf het volgende:
[..]
https://www2.deloitte.com(...)dheid-nederland.html
[..]
oftewel, volgens dit Deloitte-onderzoek zijn mensen enkel financieel gezond als ze ook erbij kunnen sparen om aan 'toekomstige verplichtingen en behoeftes'te kunnen blijven voldoen
Ik kan ook alleen maar gissen na die baseline, want ik heb het onderzoek niet opgesteld.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:10 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ah maar kijk, net was sport nog niet nodig om in de maatschappij mee te kunnen doen, maar nu weer wel. Let wel, ik val je niet aan, ik probeer alleen maar duidelijk te maken hoe lastig het is om een baseline te bepalen, want mensen zijn niet gelijk.
Ik heb geen sport nodig, dus een abo is voor mij geen vaste last, maar jij ziet het anders, en voor jou is het wel een vaste last. Dus wie heeft er nou gelijk dan? Daarom kun je er zo lastig over discussieren, want veel mensen 'komen niet rond'. Oke, wat betekent dat dan? En waarom kom je niet rond? Kun je 4 abonnementen voor sport wegstrepen in je gezin of leef je daar op en kan dat dus niet?
Ik zeg, strepen die handel, omdat het in mijn ogen niet onder het absolute minimum valt. Maar niet iedereen zal het daar mee eens zijn.
Maar dan heb je het over of/of. Waarom zou het niet en/en kunnen zijn?quote:Op maandag 6 maart 2023 16:11 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Omdat huizenmarkt, lage rentes. Voor de meeste mensen zou een levensstijl waarbij je lekker je leven leeft, en enkel een heel klein spaarpotje overhoudt voor onverwachte kosten veel zinniger zijn.
Maar goed. is een andere discussie. Gaat meer over hoe je tegen het leven aankijkt enzo.
Ik verwacht dat je nu toch met minsters 3 relevante vacatures komt, waarbij Gerda die al 10 jaar in de schoonmaak heeft gezeten direct aan het werk kan en meer dan 3000 binnenharkt.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:09 schreef DjDaano het volgende:
[..]
Wat een onzin zeg. Er zijn nu echt voldoende banen te vinden waar je geen opleiding voor nodig hebt maar wel 3000+ per maand verdient. Als je dan nog arm bent dan maak je ergens anders de verkeerde keuzes.
Maar dan heb je weer vervoer. Ja, wat is vervoer? Een fiets? Scooter? Auto? En wat voor fiets/scooter/auto dan? Want waarom moet je in een 5 serie rond rijden (incl bijbehorende kosten) als dat ook in een Ford Ka kan, etc etc.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:12 schreef ieniminimuis het volgende:
[..]
Ik kan ook alleen maar gissen na die baseline, want ik heb het onderzoek niet opgesteld.
Anders zou je idd salaris - wonen (huur/hypotheek, gwl, internet)- verzekeringen - vervoer - eten = bedrag x moeten doen. En dan uit een gaan zetten wat bedrag X is
Als je op dat niveau zit, spaar je niet meer. Dan heb je gewoon altijd genoeg geld.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:12 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Maar dan heb je het over of/of. Waarom zou het niet en/en kunnen zijn?
Ja, dan moet je misschien geen hond hebben. (dat is bot ja, maar puur gekeken naar kosten kan dat dus weg gestreept worden). 8 euro per wasmachine + droger??? Leuk, zo'n woonboot hoor, maar wij hebben hier zeker 4 machines was aan staan per week, dat maakt dus op 52 weken 1.664 euro.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:14 schreef suijkerbuijk het volgende:
Tja ik heb 1100 euro .
Daar kan ik ook niet echt mee rondkomen.
140 euro ligplaats boot
100 euro electrische
60 boot allrisk verzekering (verplicht in de havens )
100 euro verplicht sparen voor de onderhoud van de boot (je moet om de 5 jaar de verf laag vervangen verplicht in de haven .)
25 euro telefoon / internet .
Auto verzekering 40 euro
Auto wegenbelasting 53euro in de maand ( wegens kapot rug afhankelijk van auto)
Zorg verzekering 150 euro per maand.
40 euro per maand eigen risco
Douche kost 1 euro per keer
8 euro per keer wasmachine met droger.
Een hond wat geld kost per maand
Ongeveer 50 euro hondenvoer
Tikt aardige aan dus .
En nee een huis kost duurder
Alleen al een simpel 1 kamer woning zit je tegen de 400 euro zonder nuts bedrijf en je gemeentelijke heffingen.
Dat is per huishouden verschillend. Ik denk dat we wel kunnen kortsluiten dat 'niet rondkomen' op dit moment niet aleen opgaat voor mensen met een heel laag inkomen.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:14 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Maar dan heb je weer vervoer. Ja, wat is vervoer? Een fiets? Scooter? Auto? En wat voor fiets/scooter/auto dan? Want waarom moet je in een 5 serie rond rijden (incl bijbehorende kosten) als dat ook in een Ford Ka kan, etc etc.
Dat ben ik niet met je eens.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:16 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Als je op dat niveau zit, spaar je niet meer. Dan heb je gewoon altijd genoeg geld.
Daar twijfel ik dus over, want als je vervoer mee rekent en je hebt een AMG op de oprit staan dan kost dat ding je bakken met geld aan (regulier) onderhoud, laat staan als er wat mee is, maar als iemand zegt 'goh, dat was afgelopen maand wel even duur met het onderhoud voor die auto' dan is mijn eerste gedachte niet 'goh, jij kunt niet rondkomen'.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:17 schreef ieniminimuis het volgende:
[..]
Dat is per huishouden verschillend. Ik denk dat we wel kunnen kortsluiten dat 'niet rondkomen' op dit moment niet aleen opgaat voor mensen met een heel laag inkomen.
Ja hoor. Mooie is dat Gerda als schoonmaakster nog wel 3000+ kan verdienen. Genoeg vacatures voor 22 euro per uur. Reken zelf maar uit.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:13 schreef ieniminimuis het volgende:
[..]
Ik verwacht dat je nu toch met minsters 3 relevante vacatures komt, waarbij Gerda die al 10 jaar in de schoonmaak heeft gezeten direct aan het werk kan en meer dan 3000 binnenharkt.
Ik wil vacatures zien.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:21 schreef DjDaano het volgende:
[..]
Ja hoor. Mooie is dat Gerda als schoonmaakster nog wel 3000+ kan verdienen. Genoeg vacatures voor 22 euro per uur. Reken zelf maar uit.
Zelfde geld in de bouw. Als ze hard wil werken is er geen probleem. Slopen, stucen, kraanmachinist, heftruckchauffeur. Kost allemaal geen jarenlange opleiding hoor.
Callcenterwerk betaald tegenwoordig ook voldoende etc.
Maar klagen is een stuk makkelijker.
Een woonboot is iets anders dan wat ik heb .quote:Op maandag 6 maart 2023 16:16 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, dan moet je misschien geen hond hebben. (dat is bot ja, maar puur gekeken naar kosten kan dat dus weg gestreept worden). 8 euro per wasmachine + droger??? Leuk, zo'n woonboot hoor, maar wij hebben hier zeker 4 machines was aan staan per week, dat maakt dus op 52 weken 1.664 euro.
Zie je, het is gewoon lastig om een eenduidige definitie te bepalen.
Geef mij een vacature voor een fulltime schoonmaakbaan van 22 euro per uurquote:Op maandag 6 maart 2023 16:21 schreef DjDaano het volgende:
[..]
Ja hoor. Mooie is dat Gerda als schoonmaakster nog wel 3000+ kan verdienen. Genoeg vacatures voor 22 euro per uur. Reken zelf maar uit.
Zelfde geld in de bouw. Als ze hard wil werken is er geen probleem. Slopen, stucen, kraanmachinist, heftruckchauffeur. Kost allemaal geen jarenlange opleiding hoor.
Callcenterwerk betaald tegenwoordig ook voldoende etc.
Maar klagen is een stuk makkelijker.
ik vrees ook vooral dat dit soort media-werkzame onderzoeken er ook vooral op gericht zijn om zoveel mogelijk aandacht op te wekken met een opzienbarende conclusie en "waarschuwingen" die eruit blijken dat alles zo slecht of juist slechter zou (kunnen) worden.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:12 schreef CoolGuy het volgende:
Ik vind het maar lastig om tot een eenduidige definitie te komen.
quote:Op maandag 6 maart 2023 16:23 schreef Momo het volgende:
[..]
Geef mij een vacature voor een fulltime schoonmaakbaan van 22 euro per uur
Als je 2500 bruto hebt als schoonmaker (ruim 15¤ per uur bruto) dan ben je denk ik al spekkoper.quote:Als fulltime schoonmaker ga je gemiddeld rond de 1.780 euro bruto per maand verdienen. Dit bedrag is bruto en op basis van een 40-urige werkweek. Per jaar is dat zo'n 23.134 euro bruto! Dit is gebaseerd op cijfers uit onze eigen salarischecker.
Maar wel 2 vakanties per jaar, een glazenwasser, regelmatig naar de sauna en/of uit eten , een 2de auto voor de deur en een nieuwe racefiets die net weer 400 gram minder weegt dan de vorigequote:Op maandag 6 maart 2023 15:52 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Maar wat is concreet 'niet rondkomen'. Is dat maand over hebben aan het eind van je geld?
Nou, ik geef je een voorbeeld. Ik heb een warmtepomp. Die zit er al heel wat jaren in, en moet vervangen worden, Dat kost best wel wat en heb er dus een besteld waar ik op aan het wachten ben. Maar wat dat ding kost...er zijn dagen dat ik dat niet verdien, zeg maar, dus ik moet daar wel zorg voor dragen dat dat geld apart staat. En dat is dan alleen voor dat ding. Dan heb je nog allerlei andere apparaten in huis die kapot kunnen gaan en die je wil kunnen vervangen als dat nodig is.quote:
Volgens mij zit je in de cao dan al wel in de hoge schalen hoor.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:25 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
[..]
Als je 2500 bruto hebt als schoonmaker (ruim 15¤ per uur bruto) dan ben je denk ik al spekkoper.
Ja dit gaat echt op voor alle zes op de tien huishoudens, dankje Hans.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:25 schreef SnodeSnuiter het volgende:
[..]
Maar wel 2 vakanties per jaar, een glazenwasser, regelmatig naar de sauna en/of uit eten , een 2de auto voor de deur en een nieuwe racefiets die net weer 400 gram minder weegt dan de vorige
En als je dan een stukje maand over hebt aan het einde van je geld heb je het natuurlijk erg zwaar
Totaal onzinnige reactie inderdaad.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:27 schreef Momo het volgende:
[..]
Ja dit gaat echt op voor alle zes op de tien huishoudens, dankje Hans.
Gezinssituatie speelt ook een rol denk ik.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:28 schreef Hexagon het volgende:
Maargoed, je kan ook op duurdere tijden anticiperen door dingen wat anders te doen. Ik ga een stuk soberder om met de verwarming dus energiekosten zijn beheerst gebleven. En qua boodschappen ook wat meer moeite doen om voor niet teveel geld mijn maag gevuld hebben. Dus voor de rest houdt ik nog prima over voor de leuke dingen.
Dat is natuurlijk (flauw) gechargeerd, maar, in principe, ja, daarom vraag ik 'wat verstaat men onder rondkomen'. En daar komt geen antwoord op, maar wat er wél komt is bijdehandte reacties op het moment dat er een post verschijnt zoals degene die jij nu dus plaatst.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:25 schreef SnodeSnuiter het volgende:
[..]
Maar wel 2 vakanties per jaar, een glazenwasser, regelmatig naar de sauna en/of uit eten , een 2de auto voor de deur en een nieuwe racefiets die net weer 400 gram minder weegt dan de vorige
En als je dan een stukje maand over hebt aan het einde van je geld heb je het natuurlijk erg zwaar
Nee. Maar dan hoor jij dus niet bij de mensen die veel kan sparen en in principe kan doen wat hij wil.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:27 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nou, ik geef je een voorbeeld. Ik heb een warmtepomp. Die zit er al heel wat jaren in, en moet vervangen worden, Dat kost best wel wat en heb er dus een besteld waar ik op aan het wachten ben. Maar wat dat ding kost...er zijn dagen dat ik dat niet verdien, zeg maar, dus ik moet daar wel zorg voor dragen dat dat geld apart staat. En dat is dan alleen voor dat ding. Dan heb je nog allerlei andere apparaten in huis die kapot kunnen gaan en die je wil kunnen vervangen als dat nodig is.
En dat is dan los van vakantie, en dagjes weg, en uit eten en en en. Daar moet ik toch wel een beetje over nadenken dat ik dat allemaal in balans hou, dan kun je niet zomaar stellen dat omdát ik die dingen tegelijkertijd kan, ik dan 'altijd genoeg geld heb'. Nou nee, niet als ik elke maand maar alles uitgeef en niets opzij zet, dan gaat die vlieger op een gegeven moment niet meer op.
Jij doet het voorkomen alsof je je dan altijd maar geld hebt in de zin van dat het komt aanwaaien. Tenminste zo lees ik het maar ik kan het mis hebben.
Punt is inderdaad dat dat vaag blijft. Sommige mensen zien roken, de verwarming op 22 hebben, 3 grote honden hebben en ieder klein afstandje met de auto afleggen ook als rondkomen.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:29 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk (flauw) gechargeerd, maar, in principe, ja, daarom vraag ik 'wat verstaat men onder rondkomen'. En daar komt geen antwoord op, maar wat er wél komt is bijdehandte reacties op het moment dat er een post verschijnt zoals degene die jij nu dus plaatst.
Op dit moment word er ontzettend veel geklaagd door de midden inkomens waar dit van toepassing is, die leven simpelweg boven hun stand, er valt nog genoeg te bezuinigenquote:Op maandag 6 maart 2023 16:27 schreef Momo het volgende:
[..]
Ja dit gaat echt op voor alle zes op de tien huishoudens, dankje Hans.
Daar ben ik het zeker niet mee eens. Lidmaatschap van een sportclub of vereniging is een vereiste om gezond in het leven te staan en sociale contacten te onderhouden. Dat betekent niet dat je lid hoeft te kunnen worden van de lokale vliegclub a 600 euro per maand, maar een eenvoudig sport of verenigingsabbonnement moet kunnen bij iemand die rond kan komen. Kan dat er niet van af kan die persoon als je het mij vraagt dus niet rondkomen.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:10 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ah maar kijk, net was sport nog niet nodig om in de maatschappij mee te kunnen doen, maar nu weer wel. Let wel, ik val je niet aan, ik probeer alleen maar duidelijk te maken hoe lastig het is om een baseline te bepalen, want mensen zijn niet gelijk.
Ik heb geen sport nodig, dus een abo is voor mij geen vaste last, maar jij ziet het anders, en voor jou is het wel een vaste last. Dus wie heeft er nou gelijk dan? Daarom kun je er zo lastig over discussieren, want veel mensen 'komen niet rond'. Oke, wat betekent dat dan? En waarom kom je niet rond? Kun je 4 abonnementen voor sport wegstrepen in je gezin of leef je daar op en kan dat dus niet?
Ik zeg, strepen die handel, omdat het in mijn ogen niet onder het absolute minimum valt. Maar niet iedereen zal het daar mee eens zijn.
Verwarming op 22 uiteraard niet. Maar we kunnen het toch wel eens zijn dat in een beschaafd land iedereen het recht moet hebben om zijn verwarming op 18 - 19 graden te kunnen hebben? waarom die graden? omdat uit onderzoek blijkt dat dat het gezondst is.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:32 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Punt is inderdaad dat dat vaag blijft. Sommige mensen zien roken, de verwarming op 22 hebben, 3 grote honden hebben en ieder klein afstandje met de auto afleggen ook als rondkomen.
Het is jammer als dat eerst kon en nu even niet meer. Maar het is geen reden bij de regering te gaan klagen.
Wat mij betreft wel als de reden dat je dat nu niet meer kan rechtstreeks te herleiden is tot beleid van de regering.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:32 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Punt is inderdaad dat dat vaag blijft. Sommige mensen zien roken, de verwarming op 22 hebben, 3 grote honden hebben en ieder klein afstandje met de auto afleggen ook als rondkomen.
Het is jammer als dat eerst kon en nu even niet meer. Maar het is geen reden bij de regering te gaan klagen.
Precies, als je niet rond kan komen, mijn definitie is als je dat allemaal al niet kan, je afhankelijk bent van de voedsel en kledingbank etcquote:Op maandag 6 maart 2023 16:29 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk (flauw) gechargeerd, maar, in principe, ja, daarom vraag ik 'wat verstaat men onder rondkomen'. En daar komt geen antwoord op, maar wat er wél komt is bijdehandte reacties op het moment dat er een post verschijnt zoals degene die jij nu dus plaatst.
Dat ben ik met je eens (ook al zet ik em zelf op 16). Maar ook dan kun je wel kijken of je je hele huis verwarmt of alleen de noodzakelijke delen.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:34 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Verwarming op 22 uiteraard niet. Maar we kunnen het toch wel eens zijn dat in een beschaafd land iedereen het recht moet hebben om zijn verwarming op 18 - 19 graden te kunnen hebben? waarom die graden? omdat uit onderzoek blijkt dat dat het gezondst is.
Dat weet ik niet, dat laat ik graag aan anderen over om dat te bepalen. Ik ben zeer zeker geen miljonair, maar ik spaar wel 1200 euro per maand, náást uitjes, uit eten etc. Dus als ik minder spaar, kan ik 'nog lekkerder leven', maar dan lever ik dus wel in op het comfortabele gevoel wat ik heb.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:31 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Nee. Maar dan hoor jij dus niet bij de mensen die veel kan sparen en in principe kan doen wat hij wil.
Net alsof een situatie als wat jij schetst representatief is voor een hele groep mensen. Er zullen vast mensen zijn die verkeerde beslissingen maken, maar zijn meer dan genoeg mensen die met het puur minimum aan uitgaven niet rond kunnen komen en gewoon werken.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:33 schreef SnodeSnuiter het volgende:
[..]
Op dit moment word er ontzettend veel geklaagd door de midden inkomens waar dit van toepassing is, die leven simpelweg boven hun stand, er valt nog genoeg te bezuinigen
Ik hoorde een collega laatst klagen dat ze uit pure noodzaak de 2de auto er uit moesten doen omdat ze het niet kunnen betalen, als ik aan de lage kant ga zitten hebben ze samen 6k bruto per maand (alhoewel dat ik denk dat het eerder richting de 7 of 8 zal zijn)
Ga weg joh, als dat je salaris is en je komt te kort dan doe je verkeerde dingen met je geld
Tja de hele wereld heeft er last van.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:36 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Wat mij betreft wel als de reden dat je dat nu niet meer kan rechtstreeks te herleiden is tot beleid van de regering.
Dat is een leugen. In Europa ligt de inflatie hoger dan in de rest van de wereld en in Nederland hoger dan de rest van Europa. En dat is rechtstreeks herleidbaar naar overheidsbeleid.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:37 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Tja de hele wereld heeft er last van.
Naja, dan heb je het inderdaad ruim. Maar begrijp ik echt niet waarom je zoveel spaart. Straks krijg je over een jaar kanker.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:37 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat weet ik niet, dat laat ik graag aan anderen over om dat te bepalen. Ik ben zeer zeker geen miljonair, maar ik spaar wel 1200 euro per maand, náást uitjes, uit eten etc. Dus als ik minder spaar, kan ik 'nog lekkerder leven', maar dan lever ik dus wel in op het comfortabele gevoel wat ik heb.
Maar nee, ik kan kan zeer zeker niet in onbeperkte mate doen wat ik wil nee, dat is helemaal correct.
Ik wil wel eens weten of er bij dat onderzoek ook rekening is gehouden met de kleding want hoe goed je je kleed lijkt me wel een cruciaal punt. Ik heb jarenlang 's winter langere tijd met circa 15 graden geleefd en kan niet zeggen dat ik ongezonder ben. Geen medicatie nodig terwijl ik al bijna 60 ben.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:34 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Verwarming op 22 uiteraard niet. Maar we kunnen het toch wel eens zijn dat in een beschaafd land iedereen het recht moet hebben om zijn verwarming op 18 - 19 graden te kunnen hebben? waarom die graden? omdat uit onderzoek blijkt dat dat het gezondst is.
yupquote:Op maandag 6 maart 2023 16:36 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens (ook al zet ik em zelf op 16). Maar ook dan kun je wel kijken of je je hele huis verwarmt of alleen de noodzakelijke delen.
Mijn verwarming staat al een maand uitquote:Op maandag 6 maart 2023 16:34 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Verwarming op 22 uiteraard niet. Maar we kunnen het toch wel eens zijn dat in een beschaafd land iedereen het recht moet hebben om zijn verwarming op 18 - 19 graden te kunnen hebben? waarom die graden? omdat uit onderzoek blijkt dat dat het gezondst is.
Dan kun je een mooi spaarcentje achterlaten aan je geliefde/kinderen/familie. Waarom zou je je geld er doorheen jagen als dat niet (altijd) nodig is?quote:Op maandag 6 maart 2023 16:40 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Naja, dan heb je het inderdaad ruim. Maar begrijp ik echt niet waarom je zoveel spaart. Straks krijg je over een jaar kanker.
Duurzaam. Verneukt voor de spieren, longgezondheid.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:41 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Mijn verwarming staat al een maand uit16-17 graden.
Ja, dat kan. Maar dan heb ik een dochtertje wat een bak met geld krijgt, even los van dat haar moeder (mijn vrouw) ook nog werkt en en ook spaart (zij het minder dan ik).quote:Op maandag 6 maart 2023 16:40 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Naja, dan heb je het inderdaad ruim. Maar begrijp ik echt niet waarom je zoveel spaart. Straks krijg je over een jaar kanker.
Moet wel zeggen dat wanneer de zon schijnt zoals vorige week, dat het dan al 20 graden isquote:Op maandag 6 maart 2023 16:45 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Duurzaam. Verneukt voor de spieren, longgezondheid.
Ja, nee. 1200 per maand sparen is veel als in: dat houdt je ruim genoeg over. Maar je kunt daarmee niets leuks achterlaten, hoor. Zeker niet in de huidige tijd.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:43 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Dan kun je een mooi spaarcentje achterlaten aan je geliefde/kinderen/familie. Waarom zou je je geld er doorheen jagen als dat niet (altijd) nodig is?
Ik denk dat je je best kunt indenken wat dat is.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:45 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
In mijn ogen is dat namelijk totaal niet 'niet rondkomen', maar daarom vraag ik steeds naar, wat valt dan onder rondkomen.
Dat is dan weer afhankelijk van je definitie van 'leuk'.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:46 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ja, nee. 1200 per maand sparen is veel als in: dat houdt je ruim genoeg over. Maar je kunt daarmee niets leuks achterlaten, hoor. Zeker niet in de huidige tijd.
Ik snap je zin niet.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:46 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ja, nee. 1200 per maand sparen is veel als in: dat houdt je ruim genoeg over. Maar je kunt daarmee niets leuks achterlaten, hoor. Zeker niet in de huidige tijd.
Woon je vast ook in een goed geissoleerd appartement op een tussenverdieping?quote:Op maandag 6 maart 2023 16:41 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Mijn verwarming staat al een maand uit16-17 graden.
Begrijp het wel, hoor. Maar zoals ik al zei: dat is meer een andere discussie.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:45 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, dat kan. Maar dan heb ik een dochtertje wat een bak met geld krijgt, even los van dat haar moeder (mijn vrouw) ook nog werkt en en ook spaart (zij het minder dan ik).
Het waarom, nou, vooral het gevoel. Ik heb dat altijd gedaan, en dat niet doen voelt oncomfortabel. Dat IS het natuurlijk niet per sé, maar zo voelt het wel. Het is prettig om niet te hoeven moeten zeggen 'dit jaar gaan we geen 2e keer op vakantie, want dat kan niet'.
Anders gezegd, elke euro die je uitgeeft is een euro die je niet kunt sparen, elke euro die je spaart is een euro die je (op dat moment) niet kunt uitgeven. Maar ja, waar moet ik het dan aan uitgeven? Wat, 3x per week sushi ipv 1x per week? 4x op vakantie per jaar ipv 2x?
Natuurlijk, als je wil krijg je je geld altijd wel op, maar uitgeven om het maar uit te geven is gewoon niet hoe ik ben opgegroeid/wat ik vanuit huis heb mee gekregen.
Maar, ik val natuurlijk niet in de categorie niet rond kunnen komen, maar dat is dus ook waarom ik vroeg om een definitie daarvan, want als ik nu 1x per week sushi bestel, en door gestegen kosten kan ik dat nog maar 2x per maand, kan ik dan 'niet rondkomen'? In mijn ogen is dat namelijk totaal niet 'niet rondkomen', maar daarom vraag ik steeds naar, wat valt dan onder rondkomen.
Nee, want het zit 'm in de details. IK vind een auto hebben niet vallen onder niet rond kunnen komen, want een auto is een geldmagneet, dus ik zou die schrappen, maar heel veel andere mensen roepen dan weer 'nee, heb ik per sé nodig'.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:47 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Ik denk dat je je best kunt indenken wat dat is.
Ja, dan zit je goed. Maar je bent dus een brave burger.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:45 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Moet wel zeggen dat wanneer de zon schijnt zoals vorige week, dat het dan al 20 graden is
Al die definities..quote:Op maandag 6 maart 2023 16:47 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat is dan weer afhankelijk van je definitie van 'leuk'.
Met 1200 per maand sparen, kun je niet iets bijzonders achterlaten voor je kinderen als je de pijp uitgaat.quote:
Bovenste verdieping.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:48 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Woon je vast ook in een goed geissoleerd appartement op een tussenverdieping?
Dat is wat anders dan 1x per week of 2x per maand sushi bestellenquote:Op maandag 6 maart 2023 16:48 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nee, want het zit 'm in de details. IK vind een auto hebben niet vallen onder niet rond kunnen komen, want een auto is een geldmagneet, dus ik zou die schrappen, maar heel veel andere mensen roepen dan weer 'nee, heb ik per sé nodig'.
Het is voor iedereen anders, ik weet wat IK als rondkomen zie, maar daar zijn een hoop mensen het dan weer niet mee eens, etc.
Ik ben gewoon gierig. En keuzes maken. Kiezen tussen lekker de verwarming aan en ruim 200 euro per maand dokken, of dat geld gebruiken voor iets leukers.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:48 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ja, dan zit je goed. Maar je bent dus een brave burger.
Hoezo niet? Dat is bijna 15k spaargeld per jaar. Als je dat meerdere jaren vol kunt houden kun je een heel leuk spaarpotje opzij zetten.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:49 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Met 1200 per maand sparen, kun je niet iets bijzonders achterlaten voor je kinderen als je de pijp uitgaat.
Zeker niet als het meerdere kinderen zijn.
Zoveel mensen, zoveel smaken. Voor mij is gezondheid prioriteit. Ik bezuinig niet op verwarming op 18,5 en boodschappen (goede voeding).quote:Op maandag 6 maart 2023 16:50 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik ben gewoon gierig. En keuzes maken. Kiezen tussen lekker de verwarming aan en ruim 200 euro per maand dokken, of dat geld gebruiken voor iets leukers.
Ik weet niet wat niet bijzonder of wel bijzonder is, maar als je de mensen hier mag geloven, dat boodschappen doen al 'heel duur' om maar niet te zeggen 'onbetaalbaar' zijn, dan denk ik ook weer dat het niet niet-bijzonder is.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:49 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Met 1200 per maand sparen, kun je niet iets bijzonders achterlaten voor je kinderen als je de pijp uitgaat.
Zeker niet als het meerdere kinderen zijn.
Oke. Dan verschillen jij en ik over wat wij zien als een spaarpotje waar je dierbare effectief iets aan hebben.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:51 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Hoezo niet? Dat is bijna 15k spaargeld per jaar. Als je dat meerdere jaren vol kunt houden kun je een heel leuk spaarpotje opzij zetten.
Dan is dat goed geissoleerd complex, waarschijnlijk gebouwd na 1995.quote:
Boodschappen zijn absoluut duurder geworden. Maar echt last daarvan heb je volgens mij enkel, als voorheen de boodschappen ook al pijn deden aan je portemonnee.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:53 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ik weet niet wat niet bijzonder of wel bijzonder is, maar als je de mensen hier mag geloven, dat boodschappen doen al 'heel duur' om maar niet te zeggen 'onbetaalbaar' zijn, dan denk ik ook weer dat het niet niet-bijzonder is.
Hier hetzelfde, af en toe een dekentje pakken en ik kan verder gewoon door zoals het was.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:50 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik ben gewoon gierig. En keuzes maken. Kiezen tussen lekker de verwarming aan en ruim 200 euro per maand dokken, of dat geld gebruiken voor iets leukers.
LOLquote:Op maandag 6 maart 2023 16:55 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Hier hetzelfde, af en toe een dekentje pakken en ik kan verder gewoon door zoals het was.
2000 geloof ikquote:Op maandag 6 maart 2023 16:54 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Dan is dat goed geissoleerd complex, waarschijnlijk gebouwd na 1995.
Nogal uit de hoogte gelul noem ik dit. Als je je kind of kinderen ieder 5, 10 of 20k na kunt laten is dat gewoon een mooi bedrag om iets op te bouwen.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:53 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Oke. Dan verschillen jij en ik over wat wij zien als een spaarpotje waar je dierbare effectief iets aan hebben.
Ik heb veel liever dat m'n ouders hun eigen geld gewoon uitgeven aan zichzelf.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:53 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Oke. Dan verschillen jij en ik over wat wij zien als een spaarpotje waar je dierbare effectief iets aan hebben.
Dat ben ik dan weer wel met je eens, maar dat is ook geen populaire mening. In mijn vorige huis had ik 1800 euro energie bijna, op jaarbasis (tegen de oude prijzen he). Inmiddels zijn de prijzen (momenteel) ongeveer het dubbele van wat ze toen waren, denk ik. Dus dat zou 3600 euro per jaar zijn, dus een stijging van 1800 euro per jaar.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:55 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Boodschappen zijn absoluut duurder geworden. Maar echt last daarvan heb je volgens mij enkel, als voorheen de boodschappen ook al pijn deden aan je portemonnee.
Wat is er mis met een dekentje en je goed kleden?quote:Op maandag 6 maart 2023 16:56 schreef theunderdog het volgende:
Af eN TOe EeN DeKeNtJe.
En dan doen alsof dat normaal is. Wat een cope.
Kijk. Dit is de mentaliteit.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:58 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik heb veel liever dat m'n ouders hun eigen geld gewoon uitgeven aan zichzelf.
Als vervanging voor de verwarming. Je kunt in een hutje wonen, in plaats een goed geïsoleerde woning he. Kan allemaal.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:58 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Wat is er mis met een dekentje en je goed kleden.
Dat hebt gij goed gezien.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:58 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat ben ik dan weer wel met je eens, maar dat is ook geen populaire mening. In mijn vorige huis had ik 1800 euro energie bijna, op jaarbasis (tegen de oude prijzen he). Inmiddels zijn de prijzen (momenteel) ongeveer het dubbele van wat ze toen waren, denk ik. Dus dat zou 3600 euro per jaar zijn, dus een stijging van 1800 euro per jaar.
Als 1800 euro per jaar een probleem zijn, dan heb je ook een probleem als je in een jaar tijd je wasmachine en droger moet vervangen, of je auto een serieuzer issue heeft, of of of. Er wordt nu wel geklaagd over energie en eten, maar 1800 euro niet op kunnen vangen is 1800 euro niet op kunnen vangen, ongeacht waar dat geld heen gaat.
72 euro is dan inclusief je elektra neem ik aan? Want voor 33 kuub zou je nu geen 72 euro moeten betalen.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:57 schreef CherryLips het volgende:
In februari 33 kuub verbruikt, ik denk met douchen en een keer in bad geweestkan alsnog 72 euro daarvoor dokken aldus de app. Ik vind het zeker niet normaal.
Nee is niet incl elektra, dat komt er nog bij a 40 euro voor 131 kwh. Ik heb een termijnadvies van 162 per maand.quote:Op maandag 6 maart 2023 17:00 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
72 euro is dan inclusief je elektra neem ik aan? Want voor 33 kuub zou je nu geen 72 euro moeten betalen.
quote:Op maandag 6 maart 2023 17:03 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Nee is niet incl elektra, dat komt er nog bij a 40 euro voor 131 kwh. Ik heb een termijnadvies van 162 per maand.
Geen probleem. ¤ 1,45 per m3 gas; Bij 33m3 is dat 47,85¤ en geen 72¤quote:Op maandag 6 maart 2023 17:05 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Niet meegekregen, vertel nog eens.
Ik zie het eerder als iets normaliseren dat helemaal zo "normaal" niet is. Je mag trouwens (nog) niet in een "hutje" wonen in dit land. Dat de overheid woningcorporaties onvoldoende stimuleert op goede isolatie en renewables is nog steeds aan de orde. Zoals ik al aangaf is het dak van het appartementencomplex waar ik woon nog steeds onbenut.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:59 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Als vervanging voor de verwarming. Je kunt in een hutje wonen, in plaats een goed geïsoleerde woning he. Kan allemaal.
Oké ik zal tegen ze zeggen dat ze te veel van m'n rekening halen.quote:Op maandag 6 maart 2023 17:07 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Geen probleem. ¤ 1,45 per m3 gas; Bij 33m3 is dat 47,85¤ en geen 72¤
Ik zie het liever ook anders. Maar het werkt prima voor mij om niet op andere dingen te hoeven besparen.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:56 schreef theunderdog het volgende:
Af eN TOe EeN DeKeNtJe.
En dan doen alsof dat normaal is. Wat een cope.
Het prijsplafond betreft volgens mij de inkoopsprijs provider. Mijn provider middeld ook de transport en aansluitkosten per Kwh en kuub gas en dat is een inschatting. Bij de eindafrekening 1x per jaar wordt alles uitgespecificeerd en krijg ik meestal nog geld terug.quote:Op maandag 6 maart 2023 17:09 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Oké ik zal tegen ze zeggen dat ze te veel van m'n rekening halen.
sinds wanneer zijn er geen gasabonnements kosten meer?quote:Op maandag 6 maart 2023 17:07 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Geen probleem. ¤ 1,45 per m3 gas; Bij 33m3 is dat 47,85¤ en geen 72¤
Ik slaap toch echt prima bij het idee dat als ik morgen ruzie krijg met mijn baas ik gewoon mijn boeltje kan pakken en weg kan lopen wetende dat ik voor 2,5 jaar aan uitgaven op de spaarrekening heb staan.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:03 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Bovendien ben je een totale dwaas als je in deze tijd van sparen prioriteit maakt. Maar dat terzijde.
Men kan spreken van rondkomen als men op het eind van de maand, na alle noodzakelijke betalingen te hebben gedaan, nog een beetje geld over heeft om op de spaarrekening te zetten..quote:Op maandag 6 maart 2023 16:45 schreef CoolGuy het volgende:
daarom vraag ik steeds naar, wat valt dan onder rondkomen.
Op peperdure elektrische suvs zit geen aanschafsubsidie.quote:Op maandag 6 maart 2023 18:26 schreef spicymchaggis het volgende:
En ondertussen klotst in het bedrijfsleven het geld tegen de plinten en subsidiëren we huilende multinationals en peperdure elektrische SUV's van mensen die zo'n auto prima uit eigen beurs zouden kunnen betalen.
wat voor reacties zou je willen lezen?quote:Op maandag 6 maart 2023 18:50 schreef Gunner het volgende:
Mij iets te veel verhalen en huishoudboekjes van mensen waar dit topic niet over gaat ook. Waarom gebeurd dat toch elke keer
Gewoon ontopic reacties? Niet van mensen met leaseauto’s , 67 zonnepanelen en een vrijstaand afbetaald huis die even komen vertellen dat ze er toch helemaal niets van snappen waarom anderen het zo slecht doen.quote:Op maandag 6 maart 2023 18:53 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
wat voor reacties zou je willen lezen?
Lang niet iedereen kan goed inschatten wat, in hoeverre en of iets noodzakelijke uitgaven zijn.quote:Op maandag 6 maart 2023 18:45 schreef torentje het volgende:
[..]
Men kan spreken van rondkomen als men op het eind van de maand, na alle noodzakelijke betalingen te hebben gedaan, nog een beetje geld over heeft om op de spaarrekening te zetten..
Men heeft dan dus een zwaar bestaan. Zo zie ik dat.
begrijp ik het dan goed dan je reacties wilt lezen van mensen die niet kunnen of moeilijk kunnen rondkomen?quote:Op maandag 6 maart 2023 18:57 schreef Gunner het volgende:
[..]
Gewoon ontopic reacties? Niet van mensen met leaseauto’s , 67 zonnepanelen en een vrijstaand afbetaald huis die even komen vertellen dat ze er toch helemaal niets van snappen waarom anderen het zo slecht doen.
Het zou relevanter zijn idd.quote:Op maandag 6 maart 2023 18:59 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
begrijp ik het dan goed dan je reacties wilt lezen van mensen die niet kunnen of moeilijk kunnen rondkomen?
Dat weet ik dus niet.quote:Op maandag 6 maart 2023 18:58 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Lang niet iedereen kan goed inschatten wat, in hoeverre en of iets noodzakelijke uitgaven zijn.
Ik woon in een sociale huur-appartement en als je dan met de buren spreekt kom je daar al heel snel achter. Dan is het voor die mensen een aanrader bij de sociale dienst evt. te vragen om hulp van een financieel beheerder.quote:
Sommige mensen staan dus terecht onder curatele?quote:Op maandag 6 maart 2023 19:06 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ik woon in een sociale huur-appartement en als je dan met de buren spreekt kom je daar al heel snel achter. Dan is het voor die mensen een aanrader bij de sociale dienst evt. te vragen om hulp van een financieel beheerder.
Jammer genoeg is het vaak dan al eens ernstig misgelopen. Beter is voorkomen dan genezen. Een financieel beheerder gebruiken kan ook voordat het tot curatele komt. Dan kunnen afspraken gemaakt worden over wat werkelijk noodzakelijke uitgaven zijn, welke niet en een kleine reserve worden opgebouwd voor onverwachte uitgaven zoals bijv een defecte geraakte wasmachine.quote:Op maandag 6 maart 2023 19:11 schreef torentje het volgende:
[..]
Sommige mensen staan dus terecht onder curatele?
er zijn hier wel mensen die die ervaring hebben en hier posten, maar ik zie de relevantie er niet van in eigenlijk.quote:
1: Je woont niet in Amerika. Je baas niet lief vinden, is voor heel veel mensen in Nederland werkelijkheid, maar volstrekt irrelevant op de werkvloer.quote:Op maandag 6 maart 2023 18:10 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Ik slaap toch echt prima bij het idee dat als ik morgen ruzie krijg met mijn baas ik gewoon mijn boeltje kan pakken en weg kan lopen wetende dat ik voor 2,5 jaar aan uitgaven op de spaarrekening heb staan.
FU money geeft een hoop rust![]()
Ik spaar me wezenloos en blijf dat doen, zeker nu de spaarrente weer oploopt en mijn hypotheekrente debiel laag is.
We merken overigens echt wel dat alles fokking duur is geworden. Boodschappen zijn we ondanks goed opletten zo'n 50% meer aan kwijt en de energierekening is 35% hoger geworden ondanks het prijsplafond en ondanks de hele winter al in de kou (15 graden) zitten. :/
En dan al die andere sneaky dingen nog, autoverzekering van 38 naar 42 euro, lijkt niet veel maar is wel gewoon even 10% hoger. Waterrekening van 20 naar 24 euro, hoppa, 20% (!) erbij. GIrorekening, 7% omhoog etc.
Het is gewoon schofterig. Niet dat wij nu te klagen hebben maar ondanks dat we zuinig leven vliegt je geld er toch harder uit dan je kan bezuinigen. Ik begrijp wel dat er zo veel mensen niet meer kunnen rondkomen. Niet iedereen kan en wil zo extreem bezuinigen om maar te kunnen blijven sparen en de lasten binnen de perken te houden.
Ik ben (vrijwillig) budgethulp bij de gemeente en dit is wat ik voornamelijk doe inderdaad.quote:Op maandag 6 maart 2023 19:18 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Jammer genoeg is het vaak dan al eens ernstig misgelopen. Beter is voorkomen dan genezen. Een financieel beheerder gebruiken kan ook voordat het tot curatele komt. Dan kunnen afspraken gemaakt worden over wat werkelijk noodzakelijke uitgaven zijn, welke niet en een kleine reserve worden opgebouwd voor onverwachte uitgaven zoals bijv een defecte geraakte wasmachine.
Je betaalt echter geen MRB wanneer je een elektrische auto rijdt en dat geld zal toch ergens vandaan moeten komen...quote:Op maandag 6 maart 2023 18:49 schreef Gunner het volgende:
[..]
Op peperdure elektrische suvs zit geen aanschafsubsidie.
Een deel van wat je ziet zal vooral de Action e.d. in duiken. Niet eens voor interieurfrutsels, maar omdat het schoonmaakmiddel op is of zo. Arme mensen hebben ook spullen nodig.quote:Op maandag 6 maart 2023 21:16 schreef Mortaxx het volgende:
6 op de 10? Maar wie zijn dan die mensen. Het is drukker dan ooit in restaurants en winkelstraten
Laat ze maar tol heffen op het vrachtverkeer dat sowieso het merendeel van de schade aan het wegdek veroorzaakt. Het zijn voor een groot deel zelfs buitenlandse vrachtwagens die hier rondrijden. Belgie en Duitsland hebben dat al ingevoerd. Wij zijn hier de gekke Henkie.quote:Op maandag 6 maart 2023 21:51 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Je betaalt echter geen MRB wanneer je een elektrische auto rijdt en dat geld zal toch ergens vandaan moeten komen...
Niet iedereen heeft behoefte aan 'avontuur'.quote:Op maandag 6 maart 2023 20:52 schreef theunderdog het volgende:
De spruitjeslucht is niet te harden hier. Ohja, je hebt je huis afbetaald? je hebt kinderen? ook een hond?
Wow man. Avontuurlijk !
Dat is normaal geworden en als je nu niet 4x per maand uiteten kan kom je niet rond schijnbaarquote:Op maandag 6 maart 2023 21:16 schreef Mortaxx het volgende:
6 op de 10? Maar wie zijn dan die mensen. Het is drukker dan ooit in restaurants en winkelstraten
Oh, kijk, een rebel, iemand die niet deel uitmaakt van het stoofjesvolk.quote:Op maandag 6 maart 2023 20:52 schreef theunderdog het volgende:
De spruitjeslucht is niet te harden hier. Ohja, je hebt je huis afbetaald? je hebt kinderen? ook een hond?
Wow man. Avontuurlijk !
Dat zijn die 4 op de 10. Duh.quote:Op maandag 6 maart 2023 21:16 schreef Mortaxx het volgende:
6 op de 10? Maar wie zijn dan die mensen. Het is drukker dan ooit in restaurants en winkelstraten
Exact dit dus, maar daarvoor moet je wel het rapport zelf even openen. En dat doet verder niemand.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:09 schreef RM-rf het volgende:
[..]
https://www2.deloitte.com(...)dheid-nederland.html
[..]
oftewel, volgens dit Deloitte-onderzoek zijn mensen enkel financieel gezond als ze ook erbij kunnen sparen om aan 'toekomstige verplichtingen en behoeftes'te kunnen blijven voldoen..
tevens is het nogal gebaseerd op subjectieve 'gevoelens'... het onderzoek vraagt vooral naar zelfinschatting (en eindigt met een warschuwende conclusie dat het best wel zo zou kunnen zijn dat mensen hun financiele sitatie verkeerd inschatten en impliceren daarbij dat dat verkeerd inschatten kennelijk vooral te positief zou zijn)
Binnen de manier waarop dit onderzoek is opgezet is het idd een teruggang als mensen niet meer 25% van hun inkomen kunnen sparen en/of bv een vakantie minder per jaar doen (als dat hun 'behoefte' is)
Belangrijk werk want veel mensen komen door financiele problemen langdurig in de stress en dat komt ook niet ten goede aan de gezondheid, laat staan het welbevinden.quote:Op maandag 6 maart 2023 20:42 schreef Donna het volgende:
[..]
Ik ben (vrijwillig) budgethulp bij de gemeente en dit is wat ik voornamelijk doe inderdaad.
Is het niet min of meer indicatief voor de middenklasse dat je eens geld aan iets 'onnodigs' kunt besteden zonder meteen aan de rand van de financiële afgrond te komen staan?quote:Op maandag 6 maart 2023 22:09 schreef De-iets-tedikkewielrenner het volgende:
[..]
Dat is normaal geworden en als je nu niet 4x per maand uiteten kan kom je niet rond schijnbaar
Ja hoor, dat hoort er vind ik gewoon bijquote:Op maandag 6 maart 2023 22:37 schreef Tocadisco het volgende:
Is het niet min of meer indicatief voor de middenklasse dat je eens geld aan iets 'onnodigs' kunt besteden?
Gelukkig niet, nee. Dan zou het systeem niet meer draaien.quote:Op maandag 6 maart 2023 22:08 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Niet iedereen heeft behoefte aan 'avontuur'.
1: Nee.quote:Op maandag 6 maart 2023 22:13 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Oh, kijk, een rebel, iemand die niet deel uitmaakt van het stoofjesvolk.
Laat me raden, je hebt ook lang haar en houd van rockmuziek? Draag je wolvenshirts?
Vindt 10.000 ook wel erg veel hoor.quote:Op maandag 6 maart 2023 22:45 schreef Isabeau het volgende:
Ik heb niet alles hier gelezen, maar wat ik er van heb gelezen val ik denk ook in de categorie 6 op de 10. Want maar een beetje spaargeld. Ooit op Nibud iets ingevuld dat vond dat ik zo'n 10.000 spaargeld moest hebben en als dat het criterium is dan haal ik dat niet
Bovendien hebben heel veel ouders gewoon een koophuis met waarschijnlijk nog maar een beperkte hypotheek. Als die de pijp uit gaan is er zo een tonnetje of 2-4 voor kids. Huurders met een matig inkomen hebben wat meer pech. Maar een kind van een vuilnisman die in een huurflat woont gaat sowieso geen grote erfenis verwachten en is dat binnen de familie ook niet gewend lijkt me.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:58 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik heb veel liever dat m'n ouders hun eigen geld gewoon uitgeven aan zichzelf.
Als de kosten voor levensonderhoud langdurig meer stijgen dan de inkomens ga je wel naar zo'n situatie toe. Mijn vermoeden is dat het voorlopig niet stopt omdat de energie-transitie niet gratis is en lang kan gaan duren.quote:Op maandag 6 maart 2023 22:43 schreef Isabeau het volgende:
[..]
En het wordt wel ernstig als een substantieel deel van de werkende mensen zich dat niet eens kan veroorloven
Dat is dan ook niet de realiteit.quote:Op maandag 6 maart 2023 22:43 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ja hoor, dat hoort er vind ik gewoon bijNiet alles wat je koopt of doet moet per se nuttig zijn. Je wilt ook wel eens een bos bloemen, een etentje, bioscoopje, pretpark, vakantie. En het wordt wel ernstig als een substantieel deel van de werkende mensen zich dat niet eens kan veroorloven
Dit is het enige dat ik zelf ook niet zo goed snap. Aantal horeca-gelegenheden stijgt als een malle, net als 'concept stores' (lees: duur). Ik woon in hartje centrum en bij elk lunchrondje of avondrondje met vriendinlief zie ik elk restaurant vol zitten. Wellicht dat men geen geld heeft voor de grote uitgaven, maar deze relatief kleinere uitgaven nog wel kan doen? Of het is een kleine groep in NL waar het nog steeds prima mee gaat en waarbij restaurantjes helemaal een hype is geworden en die dus 2x per week gaan uit eten ipv eens per 2 weken.quote:Op maandag 6 maart 2023 21:16 schreef Mortaxx het volgende:
6 op de 10? Maar wie zijn dan die mensen. Het is drukker dan ooit in restaurants en winkelstraten
Ik denk dat een aanzienlijk deel van die 6 op 10 dat ook doet. Maar dan voor het einde van de maand weer blut is. En dan roepen dat ze niet rond kunnen komen.quote:Op maandag 6 maart 2023 23:05 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Dit is het enige dat ik zelf ook niet zo goed snap. Aantal horeca-gelegenheden stijgt als een malle, net als 'concept stores' (lees: duur). Ik woon in hartje centrum en bij elk lunchrondje of avondrondje met vriendinlief zie ik elk restaurant vol zitten. Wellicht dat men geen geld heeft voor de grote uitgaven, maar deze relatief kleinere uitgaven nog wel kan doen? Of het is een kleine groep in NL waar het nog steeds prima mee gaat en waarbij restaurantjes helemaal een hype is geworden en die dus 2x per week gaan uit eten ipv eens per 2 weken.
Enige bronnen hiervoor?quote:Op maandag 6 maart 2023 23:11 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik denk dat een aanzienlijk deel van die 6 op 10 dat ook doet. Maar dan voor het einde van de maand weer blut is. En dan roepen dat ze niet rond kunnen komen.
Dat is het irritante van dit soort onderzoeken. Het gooit mensen die echt arm zijn en mensen die hun uitgavenpatroon niet willen aanpassen aan de situatie op een hoop.
Is dat gebrek aan aanpassingvermogen echt een groter probleem dan de situatie zelf? Het is niet echt iets om trots op te zijn als rijk land als een goede 60% van je inwoners zich in feite geen extra's kunnen veroorloven.quote:Op maandag 6 maart 2023 23:11 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik denk dat een aanzienlijk deel van die 6 op 10 dat ook doet. Maar dan voor het einde van de maand weer blut is. En dan roepen dat ze niet rond kunnen komen.
Dat is het irritante van dit soort onderzoeken. Het gooit mensen die echt arm zijn en mensen die hun uitgavenpatroon niet willen aanpassen aan de situatie op een hoop.
Dat is geen bron voor hetgeen gesteld wordt.quote:Op maandag 6 maart 2023 23:20 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Deloitte heeft het zo uitgesplitst:
[ afbeelding ]
https://www2.deloitte.com(...)023:5:6fsi:20230303::
Oh wouw. Dit klinkt echt niet goed.quote:Op maandag 6 maart 2023 23:20 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Deloitte heeft het zo uitgesplitst:
[ afbeelding ]
https://www2.deloitte.com(...)023:5:6fsi:20230303::
quote:Slechts de helft (54%) van de Nederlandse huishoudens kan alle rekeningen zonder problemen betalen. Bijna 1 op de 5 Nederlandse huishoudens had het afgelopen jaar moeite met het betalen van de noodzakelijke kosten voor levensonderhoud.
Of ze bestaan niet.quote:Op maandag 6 maart 2023 23:25 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
[..]
Mensen zullen dat niet zo snel toegeven, ook anoniem niet.
En hoeveel kinderen heb je?quote:Op maandag 6 maart 2023 23:27 schreef bianconeri het volgende:
Gelooft iemand hier uberhaupt in?
6 op de 10?
Wat een grap.
Ik verdien onder modaal en hou elke maand zeer ruim over.
Ik heb geen recht op energietoeslag en dergelijke voor mensen daar over beginnen.
Ik hou bijna helft van mijn loon over elke maand.
Kan elk jaar 3x op vakantie.
Heb alle luxe die ik maar wil.
Voor mijn werk kom ik ook bij vele huishoudens en echt een zeer grote uitzondering dat iemand het financieel lastig heeft.
En ja ik zit in het arme Oost-Groningen en niet in een rijk deel.
Je maakt mij niet wijs met die onzin dat 6 op de 10 niet rond kan komen
Ja, dat is een veel groter probleem.quote:Op maandag 6 maart 2023 23:19 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Is dat gebrek aan aanpassingvermogen echt een groter probleem dan de situatie zelf? Het is niet echt iets om trots op te zijn als rijk land als een goede 60% van je inwoners zich in feite geen extra's kunnen veroorloven.
quote:Op maandag 6 maart 2023 23:27 schreef bianconeri het volgende:
Gelooft iemand hier uberhaupt in?
6 op de 10?
Wat een grap.
Ik verdien onder modaal en hou elke maand zeer ruim over.
Ik heb geen recht op energietoeslag en dergelijke voor mensen daar over beginnen.
Ik hou bijna helft van mijn loon over elke maand.
Kan elk jaar 3x op vakantie.
Heb alle luxe die ik maar wil.
Voor mijn werk kom ik ook bij vele huishoudens en echt een zeer grote uitzondering dat iemand het financieel lastig heeft.
En ja ik zit in het arme Oost-Groningen en niet in een rijk deel.
Je maakt mij niet wijs met die onzin dat 6 op de 10 niet rond kan komen
Ja, dat zijn vast al die lieden uit die 54%. Allemaal.quote:Op maandag 6 maart 2023 23:30 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Ja, dat is een veel groter probleem.
Willen blijven leven in grote dure woningen. In dure auto's. De allernieuwste telefoons. De beste en duurste producten van alles.
Het vertikken om zuiniger te doen met dingen.
Dat is een veel groter probleem dan de situatie in Nederland.
Het gaat heel goed in Nederland.
Dat is echt het probleem niet. Mensen leven gwn ver boven hun stand, omdat dat zogenaamd zo hoort in dit rare land.
En dan janken op de overheid die je duizenden euro's per maand geeft![]()
Sneu volkje
Flinke terugval als je het vergelijkt met Marga Klompé's "Een bloemetje hoort erbij" over de Algemene Bijstandswet.quote:Op maandag 6 maart 2023 23:31 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ja, dat zijn vast al die lieden uit die 54%. Allemaal.
Toonbeeld van christelijke compassie dit.
Gevolg van 10 jaar VVD; succes is een keuze, de rest is eigen schuld, blablabla...quote:Op maandag 6 maart 2023 23:33 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Flinke terugval als je het vergelijkt met Marga Klompé's "Een bloemetje hoort erbij" over de Algemene Bijstandswet.
Oh komt het van Deloittequote:Op maandag 6 maart 2023 23:20 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Deloitte heeft het zo uitgesplitst:
[ afbeelding ]
https://www2.deloitte.com(...)023:5:6fsi:20230303::
Het is inderdaad veel netter om de mensen die jouw minima-uitkering betalen de maat te nemen.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 02:49 schreef Belugastroop het volgende:
Ik merk dat de boodschappen met zeker 25-35% zijn gestegen bij wat ik altijd al kocht. Niet gek dat mensen overal klagen over een bemerkte maandelijks tekort.
Ik vind het ook raar dat sommigen hier die het zelf heel breed hebben. Anderen proberen te gaslighten. Door te doen alsof het toch echt aan henzelf zou liggen. Alsof die inflatie maar ingebeeld is. 'Heb je x of y wel echt nodig'?
Zeker voor mensen zoals mij met een minima uitkering. Ik heb nooit wat van waarde kunnen sparen. Dat schiet namelijk nooit op.
Maar mensen blijf vooral stemmen op die fascistische kartel-partijen zodat je hier de 'toffe kerel' kunt uithangen en anderen de maat nemen. Over hoe jij vinst dat anderen hun leven zouden moeten leiden. Dit hoort nu eenmaal bij narcisme.
Dat lijkt me sterk. Ik verbruik ongeveer 0,3 m3/douchebeurt. En ik ben een lange doucher.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:57 schreef CherryLips het volgende:
In februari 33 kuub verbruikt, ik denk met douchen en een keer in bad geweestkan alsnog 72 euro daarvoor dokken aldus de app. Ik vind het zeker niet normaal.
Nee, en ook geen bronnen die aantonen dat al die 60% aan mensen verantwoord omgaat met het geld dat ze hebben.quote:
Nouja de situatie is zeker niet ideaal. Maar je hebt niet overal altijd invloed op. De economische nasleep van COVID en de oorlog in Oekraine zijn gewoon vette pech en er is geen knop waar de regering even aan draait om het snel op te lossen.quote:Op maandag 6 maart 2023 23:19 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Is dat gebrek aan aanpassingvermogen echt een groter probleem dan de situatie zelf? Het is niet echt iets om trots op te zijn als rijk land als een goede 60% van je inwoners zich in feite geen extra's kunnen veroorloven.
Voor een deel van de gevallen wel, maar voor een groot deel is dat wel kort door de bocht.quote:Op maandag 6 maart 2023 23:30 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Dat is echt het probleem niet. Mensen leven gwn ver boven hun stand, omdat dat zogenaamd zo hoort in dit rare land.
Dit onderzoek is verder niet 'vaag'... Hooguit helemaal niet op dat gericht wat veel mensen graag erin zouden willen lezen en dat aangrijpen om een discussie te voeren over hun eigen en andermans financiele (consumptie)-uitgaven.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 07:46 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee, en ook geen bronnen die aantonen dat al die 60% aan mensen verantwoord omgaat met het geld dat ze hebben.
Daar is dit onderzoe helaas te vaag voor. Beter doen ze hun werk opnieuw.
Klein wonen zou meer gestimuleerd moeten worden wat mij betreft, dat maakt mensen meer bewust van de ruimte die ze hebben en heeft daardoor denk ik ook invloed op de hoeveelheid onnodige zooi die men aanschaft. Hoet groter je huis, hoe meer troep.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:14 schreef BertV het volgende:
[..]
Voor een deel van de gevallen wel, maar voor een groot deel is dat wel kort door de bocht.
Ik heb altijd beslissingen gemaakt waardoor ik weggezet ben als een rare.
Zuinig, klein blijven wonen en rijdend in hetzelfde kleine wagentje.
Hoe groter het inkomen, hoe groter de voetafdruk.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:17 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Klein wonen zou meer gestimuleerd moeten worden wat mij betreft, dat maakt mensen meer bewust van de ruimte die ze hebben en heeft daardoor denk ik ook invloed op de hoeveelheid onnodige zooi die men aanschaft. Hoet groter je huis, hoe meer troep.
Weet ik niet. Ik ben door een baanwissel ook flink wat meer gaan verdienen, maar doe er financieel eigenlijk niets anders mee dan voorheen. Het meeste gaat nu richting de vaste lasten (boodschappen, energie, verzekeringen).quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:20 schreef BertV het volgende:
[..]
Hoe groter het inkomen, hoe groter de voetafdruk.
Daar helpt geen groene aflaat tegen.
Wie gaan er dan in die grotere huizen wonen?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:17 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Klein wonen zou meer gestimuleerd moeten worden wat mij betreft, dat maakt mensen meer bewust van de ruimte die ze hebben en heeft daardoor denk ik ook invloed op de hoeveelheid onnodige zooi die men aanschaft. Hoet groter je huis, hoe meer troep.
Ja maar Coolguy vertelt gewoon ontzettend graag wat hij allemaal wel niet heeftquote:Op maandag 6 maart 2023 18:57 schreef Gunner het volgende:
[..]
Gewoon ontopic reacties? Niet van mensen met leaseauto’s , 67 zonnepanelen en een vrijstaand afbetaald huis die even komen vertellen dat ze er toch helemaal niets van snappen waarom anderen het zo slecht doen.
Gezinnen met kinderen. Er worden teveel vierkante meters 'bewoond' door alleenstaanden of stellen wat mij betreft.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:26 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Wie gaan er dan in die grotere huizen wonen?
Ik vermoed dat kleiner wonen vanzelf gestimuleerd wordt door de energie-transitie. De bouw vergt enorme hoeveelheden energie denk daarbij o.a. aan cement, bakstenen en staal. De hoge energiekosten en het ombouwen van productie-processen van fossiel naar met name elektrisch is ook niet gratis. "Groen" staal, cement en baksteen kosten echt veel meer dan wat we gewend zijn. Daarnaast zie je in landen zoals India ook "kippen" hokken in gebruik als woningen. De bevolkingsdruk in Nederland en de bijkomende problemen gaan er voor zorgen dat dat we over 10 jaar niet meer opkijken als mensen in zelf in elkaar gebouwde hutten wonen in de bossen. De woningwet kan eenvoudigweg niet langer gehandhaaft worden als dat zo doorgaat.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:17 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Klein wonen zou meer gestimuleerd moeten worden wat mij betreft, dat maakt mensen meer bewust van de ruimte die ze hebben en heeft daardoor denk ik ook invloed op de hoeveelheid onnodige zooi die men aanschaft. Hoet groter je huis, hoe meer troep.
HET taboe.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:47 schreef Donna het volgende:
De mensen die ik als budgethulp bij sta voldoen over het algemeen (helaas) wel aan heel veel vooroordelen die ik hier ook lees. Maar er zitten ook zeker wel mensen tussen die wel bewust om gaan met hun uitgaven en voorheen bijv. ¤300 konden sparen en dat nu helemaal weggevallen is door verhoging zorgverzekering, dure boodschappen en hoge energierekening. De energietoeslag verschilt ook per gemeente, dus dat kan je ook niet over 1 kam scheren. De toeslagen zijn dit jaar verruimd en het prijsplafond is er natuurlijk, maar vorig jaar was het best wel ineens heftig voor een deel van de bevolking.
Maar wat ik doe is vrijwillig en de mensen die bij mij komen doen dat ook vrijwillig, voor tips of hulp. Van alle mensen die in 'mijn' gemeente naar de voedselbank gaan, komt er minder dan 10% bij ons om tips of hulp. De taboe op geldproblemen is toch wel groot, helemaal als men bijv. rookt, want 'dan gaan ze me zeker vertellen dat ik moet stoppen'.
Jij bent gewoon een eng mannetje.quote:Op maandag 6 maart 2023 23:30 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Ja, dat is een veel groter probleem.
Willen blijven leven in grote dure woningen. In dure auto's. De allernieuwste telefoons. De beste en duurste producten van alles.
Het vertikken om zuiniger te doen met dingen.
Dat is een veel groter probleem dan de situatie in Nederland.
Het gaat heel goed in Nederland.
Dat is echt het probleem niet. Mensen leven gwn ver boven hun stand, omdat dat zogenaamd zo hoort in dit rare land.
En dan janken op de overheid die je duizenden euro's per maand geeft![]()
Sneu volkje
Ik heb ook enorm de mazzel gehad dat ik tien jaar geleden kon kopen, ik had mijn appartement nu niet meer in mijn eentje kunnen kopen. Ik heb medelijden met de generatie na mij.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:14 schreef BertV het volgende:
[..]
Voor een deel van de gevallen wel, maar voor een groot deel is dat wel kort door de bocht.
Ik heb altijd beslissingen gemaakt waardoor ik weggezet ben als een rare.
Zuinig, klein blijven wonen en rijdend in hetzelfde kleine wagentje.
Maar ook geluk gehad:
Mijn oude flat is binnen 10 jaar van 120.000 naar 300.000 gegaan.
10 jaar geleden kon ik dat financieren met 1 salaris.
Dezelfde flat zou ik nu, ondanks mijn gestegen inkomen, niet eens meer kunnen betalen.
quote:
quote:taboe2
ta·boe
/tabu, tabu/
de klemtoon wisselt
zelfstandig naamwoord • het & de m • taboes
Daar is weinig aan te doen. Mensen trouwen, kinderen de deur uit en blijven doorgaans lang in de gezinswoning wonen in hun eentje of met zijn 2en. In de sociale huur is dat niet anders dan met koopwoningen. Een wstg mag (nog) geen huur opzeggen en een kleiner woonruimte in ruil aanbieden omdat de gezinssituatie veranderd is.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:31 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Gezinnen met kinderen. Er worden teveel vierkante meters 'bewoond' door alleenstaanden of stellen wat mij betreft.
Hij heeft wel gelijk. Mensen kunnen niet omgaan met geld... en sinds corona is de mentaliteit ook meer veranderd van: laat ik nu maar lol hebben want je weet niet wat er in de toekomst gaat gebeuren. Bijna elk restaurant waar ik heen wil in het weekend zit vol. Als je wat anders leuks wil doen... bowlen, padellen, maakt niet uit wat, vol. Vorige week bij de BMW dealer: gigantisch druk. Ga mij dan niet vertellen dat 60% van Nederland niet meer kan eten.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:53 schreef Noek het volgende:
[..]
Jij bent gewoon een eng mannetje.
Dat bleek al tijdens de pandemie en later met de Ter Apel crisis. Altijd kotsen op Nederlanders en Nederland. Zelf een poot uitsteken om de arme asielzoekers te helpen, ho maar. Gewoon rondjes blijven fietsen om het centrum en oeh en aw roepen om vervolgens weer boos op de Nederlanders te worden op FOK!.
Nu leven we dus weer boven onze stand in dit rare land.Mafkees
Dat vind ik ook een lastige. Concertkaartjes a 150 euro, zaal meteen uitverkocht. Theater, bioscoop, restaurant. Alsof mensen denken 'ah is maar tijdelijk, komt wel weer goed'.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:02 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Hij heeft wel gelijk. Mensen kunnen niet omgaan met geld... en sinds corona is de mentaliteit ook meer veranderd van: laat ik nu maar lol hebben want je weet niet wat er in de toekomst gaat gebeuren. Bijna elk restaurant waar ik heen wil in het weekend zit vol. Als je wat anders leuks wil doen... bowlen, padellen, maakt niet uit wat, vol. Vorige week bij de BMW dealer: gigantisch druk. Ga mij dan niet vertellen dat 60% van Nederland niet meer kan eten.
4 op de 10 kan het nog wel betalen dat zijn miljoenen mensen. Niet raar dat een concert met een capaciteit van een paar 100 man uitverkocht raakt, je snapt die verhoudingen toch wel?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:06 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Dat vind ik ook een lastige. Concertkaartjes a 150 euro, zaal meteen uitverkocht. Theater, bioscoop, restaurant. Alsof mensen denken 'ah is maar tijdelijk, komt wel weer goed'.
Las vorige week volgens mij ook dat er nog nooit zoveel zomervakanties waren geboekt, nog meer dan voor corona.
Aan de andere kant zijn er natuurlijk nog zat mensen die prima verdienen en alles op kunnen vangen. Als ik naar mijn broer en zus kijk, wonen beiden samen, prima baan, geen kinderen. Die houden zich er niet heel erg mee bezig. Maar o wee als je kinderen hebt en niet fulltime kunt werken, dan gaat het echt hard.
Klopt, dat maakt dit soort onderzoeken wel lastig. Carnaval was afgelopen maand ook giga druk ondanks de gestegen prijzen voor drank. Het geld klotst tegen de plinten zo lijkt het..quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:06 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Dat vind ik ook een lastige. Concertkaartjes a 150 euro, zaal meteen uitverkocht. Theater, bioscoop, restaurant. Alsof mensen denken 'ah is maar tijdelijk, komt wel weer goed'.
Las vorige week volgens mij ook dat er nog nooit zoveel zomervakanties waren geboekt, nog meer dan voor corona.
Het probleem is dat hij en jij nu ook iedereen over 1 kam scheert en dan voel ik me aangesproken want ik hoor tot de groep die het net red zonder de extreme uitgave te doen die jij op noemt, af en toe naar de snackbar is mijn uitjequote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:02 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Hij heeft wel gelijk. Mensen kunnen niet omgaan met geld... en sinds corona is de mentaliteit ook meer veranderd van: laat ik nu maar lol hebben want je weet niet wat er in de toekomst gaat gebeuren. Bijna elk restaurant waar ik heen wil in het weekend zit vol. Als je wat anders leuks wil doen... bowlen, padellen, maakt niet uit wat, vol. Vorige week bij de BMW dealer: gigantisch druk. Ga mij dan niet vertellen dat 60% van Nederland niet meer kan eten.
Paar honderd man vs Arena-concerten.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:09 schreef weetjewel5 het volgende:
[..]
4 op de 10 kan het nog wel betalen dat zijn miljoenen mensen. Niet raar dat een concert met een capaciteit van een paar 100 man uitverkocht raakt, je snapt die verhoudingen toch wel?
Vrienden van Amstel Live: 20 concerten in 2024 zijn allemaal uitverkocht. Heb je het over 300.000 kaarten ofzo.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:15 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Paar honderd man vs Arena-concerten.
Ik maak een aanname op basis van wat ik lees en zelf meemaak. Uiteraard zal dat niet op de procent kloppen, maar er valt volgens mij zeker wel wat voor te zeggen. Ook in supermarkten let ik op want mensen in hun mandje stoppen. Nou ga ik wel naar de AH.... maar zie verdacht veel luxe onnodige boodschappen. Ik zie nergens aan af dat 60% financiële problemen zou hebben. Ja, misschien hebben ze het wel, maar dat ligt dan vooral aan hunzelf.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:11 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Het probleem is dat hij en jij nu ook iedereen over 1 kam scheert en dan voel ik me aangesproken want ik hoor tot de groep die het net red zonder de extreme uitgave te doen die jij op noemt, af en toe naar de snackbar is mijn uitje
Dat laatste is ook zo wat onderzoeken ook zeggen.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:10 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Klopt, dat maakt dit soort onderzoeken wel lastig. Carnaval was afgelopen maand ook giga druk ondanks de gestegen prijzen voor drank. Het geld klotst tegen de plinten zo lijkt het..
60% van Nederland was bij die bmw dealer? Zal wel een grote zaak zijn dan.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:02 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Hij heeft wel gelijk. Mensen kunnen niet omgaan met geld... en sinds corona is de mentaliteit ook meer veranderd van: laat ik nu maar lol hebben want je weet niet wat er in de toekomst gaat gebeuren. Bijna elk restaurant waar ik heen wil in het weekend zit vol. Als je wat anders leuks wil doen... bowlen, padellen, maakt niet uit wat, vol. Vorige week bij de BMW dealer: gigantisch druk. Ga mij dan niet vertellen dat 60% van Nederland niet meer kan eten.
Ik ook niet, nooit gedaan. Ik vind dat ook een beetje eng....quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:17 schreef CherryLips het volgende:
Ik kijk nooit naar wat anderen in hun mandje leggen
Veel minder dan miljoenen mensen.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:15 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Paar honderd man vs Arena-concerten.
Matige trolactie met je stromanquote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:18 schreef Farenji het volgende:
[..]
60% van Nederland was bij die bmw dealer? Zal wel een grote zaak zijn dan.
Moet je eens doen en daarna kijken naar de persoon. Na een tijdje kan je conclusies trekkenquote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:17 schreef CherryLips het volgende:
Ik kijk nooit naar wat anderen in hun mandje leggen
Tering jantje zeg, ik noem een paar voorbeelden van wat ik de laatste weken meemaak en waar ik ben geweest. Is dat zo moeilijk te begrijpen? 60% van NL is gewoon achterlijk, net als hier op Fok.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:18 schreef Farenji het volgende:
[..]
60% van Nederland was bij die bmw dealer? Zal wel een grote zaak zijn dan.
Rare weekendfetish.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:19 schreef YoshiBignose het volgende:
Een komkommer, vaseline en een tienertijdschrift soms.
Het gemiddelde vermogen is inderdaad behoorlijk hoog.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:17 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dat laatste is ook zo wat onderzoeken ook zeggen.
Is dat een woord wat van betekenis kan veranderen?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:20 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het gemiddelde vermogen is inderdaad behoorlijk hoog.
Zoek het toverwoord in bovenstaande zin.
Wat ik zie en meemaak is dat mensen het moeilijk hebben, ligt er misschien aan hoe je sociale omgeving is , mijn studerende thuiswonende vriendin heeft ook geld genoeg maar dan zeg ik toch ook niet dat alle studenten het geld over de balk gooien, het is ook een kwestie van aanvoelen wat er leeft onder mensen die niet in je straatje zitten en dat ontbreekt er bij jou en die andere helaas aanquote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:16 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik maak een aanname op basis van wat ik lees en zelf meemaak. Uiteraard zal dat niet op de procent kloppen, maar er valt volgens mij zeker wel wat voor te zeggen. Ook in supermarkten let ik op want mensen in hun mandje stoppen. Nou ga ik wel naar de AH.... maar zie verdacht veel luxe onnodige boodschappen. Ik zie nergens aan af dat 60% financiële problemen zou hebben. Ja, misschien hebben ze het wel, maar dat ligt dan vooral aan hunzelf.
Laten we het maar niet hebben over de concerten in de Arena en Ziggodome.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:16 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Vrienden van Amstel Live: 20 concerten in 2024 zijn allemaal uitverkocht. Heb je het over 300.000 kaarten ofzo.
Van waarde.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:22 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Is dat een woord wat van betekenis kan veranderen?
Jij doet precies hetzelfde in je post. Je kijkt naar je iegen omgevingquote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:22 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Wat ik zie en meemaak is dat mensen het moeilijk hebben, ligt er misschien aan hoe je sociale omgeving is , mijn studerende thuiswonende vriendin heeft ook geld genoeg maar dan zeg ik toch ook niet dat alle studenten het geld over de balk gooien, het is ook een kwestie van aanvoelen wat er leeft onder mensen die niet in je straatje zitten en dat ontbreekt er bij jou en die andere helaas aan
Dan is het: vermogenquote:
Ik had van de week maandverband en chocola.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:18 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ik ook niet, nooit gedaan. Ik vind dat ook een beetje eng....
quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:24 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dan is het: vermogen
Dat verandert van waarde ivm inflatie
Simpel rekensommetje, uitgaande van die 6 op de 10.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:16 schreef Gunner het volgende:
Rare conclusie ook. Het is druk bij de BMW-dealer dus er is geen probleem in Nederland.
Maar die andere groep is groterquote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:37 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Simpel rekensommetje, uitgaande van die 6 op de 10.
Er zijn in Nederland zo'n 14 miljoen mensen van boven de 18.
Als 6 op de 10 (60%) amper rond kunnen komen, dan bestaat die overige groep die wel rond kan komen uit zo'n 5,6 miljoen personen.
Dat zijn natuurlijk nog steeds een hoop mensen.
6 op de 10 huishoudens, zo'n 5 miljoen huishoudens dus.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:37 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Simpel rekensommetje, uitgaande van die 6 op de 10.
Er zijn in Nederland zo'n 14 miljoen mensen van boven de 18.
Als 6 op de 10 (60%) amper rond kunnen komen, dan bestaat die overige groep die wel rond kan komen uit zo'n 5,6 miljoen personen.
Dat zijn natuurlijk nog steeds een hoop mensen.
Klopt natuurlijk, maar als mensen puur oordelen naar druktes in winkels, op terrasjes, in restaurants en concerten, dan komt dat omdat 4 op de 10 nog steeds heel veel mensen zijn.quote:
Uiteraard begrijp ik dat. Ik ben boekhouder dus ik kan redelijk goed inschatten wat mensen verdienen en uitgeven. Het maakt niet uit of ik bij arme or 'rijke' mensen kom, sommige kunnen omgaan met geld en sommige niet. Ik kwam weleens bij een alleenstaande moeder met minimumloon, kachel op 23, paar katten, peuken en nieuwste iPhone. En maar klagen over Rutte... tja zeg het maar hoor. Ik kan met zekerheid zeggen dat van die 60% die moeite heeft met rondkomen echt geen flauw benul heeft wat ECHT moeite hebben met rondkomen betekent. Mensen zijn gewoon te snel verwend en willen geen "luxe" inleveren.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:22 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Wat ik zie en meemaak is dat mensen het moeilijk hebben, ligt er misschien aan hoe je sociale omgeving is , mijn studerende thuiswonende vriendin heeft ook geld genoeg maar dan zeg ik toch ook niet dat alle studenten het geld over de balk gooien, het is ook een kwestie van aanvoelen wat er leeft onder mensen die niet in je straatje zitten en dat ontbreekt er bij jou en die andere helaas aan
Precies, en daarom klopt de uitspraak ook niet.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:37 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Simpel rekensommetje, uitgaande van die 6 op de 10.
Er zijn in Nederland zo'n 14 miljoen mensen van boven de 18.
Als 6 op de 10 (60%) amper rond kunnen komen, dan bestaat die overige groep die wel rond kan komen uit zo'n 5,6 miljoen personen.
Dat zijn natuurlijk nog steeds een hoop mensen.
Allemaal! Stuk voor stuk! Miljoenen mensen!quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:43 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Uiteraard begrijp ik dat. Ik ben boekhouder dus ik kan redelijk goed inschatten wat mensen verdienen en uitgeven. Het maakt niet uit of ik bij arme or 'rijke' mensen kom, sommige kunnen omgaan met geld en sommige niet. Ik kwam weleens bij een alleenstaande moeder met minimumloon, kachel op 23, paar katten, peuken en nieuwste iPhone. En maar klagen over Rutte... tja zeg het maar hoor. Ik kan met zekerheid zeggen dat van die 60% die moeite heeft met rondkomen echt geen flauw benul heeft wat ECHT moeite hebben met rondkomen betekent. Mensen zijn gewoon te snel verwend en willen geen "luxe" inleveren.
Ja maar hoeveel mensen waren er vroeger dan en uit welke groep kwamen die?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:42 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Klopt natuurlijk, maar als mensen puur oordelen naar druktes in winkels, op terrasjes, in restaurants en concerten, dan komt dat omdat 4 op de 10 nog steeds heel veel mensen zijn.
De grote groep die het financieel zwaar heeft zie je daar niet.
Maar zag je de mensen die het nu moeilijk hebben en vroeger niet toen ook niet winkelen?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:42 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Klopt natuurlijk, maar als mensen puur oordelen naar druktes in winkels, op terrasjes, in restaurants en concerten, dan komt dat omdat 4 op de 10 nog steeds heel veel mensen zijn.
De grote groep die het financieel zwaar heeft zie je daar niet.
Tip: 2good2go app installeren (ik snap echt niet dat het aanbod daar op niet altijd direct binnen 5min weg is) & gebruik maken van socialdeal voor etentjes enzo. En uiteraard alleen aanbiedingen bij jumbo & AH en alle normale boodschappen bij lidl & aldi. Maar goed, neem aan dat je dat laatste al doet.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:11 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Het probleem is dat hij en jij nu ook iedereen over 1 kam scheert en dan voel ik me aangesproken want ik hoor tot de groep die het net red zonder de extreme uitgave te doen die jij op noemt, af en toe naar de snackbar is mijn uitje
Ja, maar die kunnen dat niet betalen, mét die kinderen...quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:31 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Gezinnen met kinderen. Er worden teveel vierkante meters 'bewoond' door alleenstaanden of stellen wat mij betreft.
Okee, tel je eigen huur (of netto hypotheek), je kosten voor boodschappen, verzekeringen, gas, water, licht, belastingen en overige vaste lasten (internet, telefoon) bij elkaar op en haal daar pak 'em beet 200 euro vanaf. Dat wordt dan je inkomen.quote:Op maandag 6 maart 2023 15:52 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Maar wat is concreet 'niet rondkomen'. Is dat maand over hebben aan het eind van je geld?
nee 60% staat er tochquote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:43 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Allemaal! Stuk voor stuk! Miljoenen mensen!
Is al zo, +10% en allerlei andere toeslagen.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:59 schreef Revanches het volgende:
Daarnaast ben ik voorstander voor het verhogen van het minimumloon.
Lidl en Aldi zijn de winkels die het meest in prijs gestegen zijn de laatste tijd. Het is heel persoonlijk en zeker niet per definitie zo dat dat de goedkopere supermarkten zijn tegenwoordig.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:49 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Tip: 2good2go app installeren (ik snap echt niet dat het aanbod daar op niet altijd direct binnen 5min weg is) & gebruik maken van socialdeal voor etentjes enzo. En uiteraard alleen aanbiedingen bij jumbo & AH en alle normale boodschappen bij lidl & aldi. Maar goed, neem aan dat je dat laatste al doet.
Daarom maatwerk. Achter de voordeur kijken en constateren wat de oorzaak is van het moeilijk rondkomen. Als dat gelegen is in verkwistend gedrag, verkeerde keuzes, toeslagen of kwijtscheldingen niet aanvragen of meer dan twee huisdieren, dan het gesprek aangaan.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:59 schreef Revanches het volgende:
Dat zijn behoorlijk hoge percentages. Ik werk zelf bij een aantal vrijwilligersorganisaties en het beeld dat mensen die moeilijk met geld om kunnen gaan, vaak roken en allerlei huisdieren hebben klopt wel. Echter is het de vraag of dit een keuze is, of dat ze simpelweg niet beter kunnen. Misschien hebben zij moeite met keuze's maken die voor de langere termijn gunstig zijn.
Geldzorgen zorgen vaak voor extra stress en volgens mij ook soms een daling in het IQ.
Daarnaast ben ik voorstander voor het verhogen van het minimumloon. Als je kijkt wat mensen in de zorg en in de schoonmaak verdienen.. een gezin daarvan onderhouden is zeer lastig. En soms valt een van de partners uit door bijvoorbeeld MS of een andere ziekte.. dan kan het hard gaan.
Tip: Mensen die zeer goed in staat zijn met het beheren van hun financiën kunnen anderen helpen via allerlei instanties zoals Humanitas etc.![]()
Het verschil tussen die winkels en de andere winkels zoals de AH is inderdaad vrij klein tegenwoordig bij versproducten. Bij conserven etc waar al goedkope merken van beschikbaar waren bij de AH etc was dit altijd al zo zelfsquote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:10 schreef Donna het volgende:
[..]
Lidl en Aldi zijn de winkels die het meest in prijs gestegen zijn de laatste tijd. Het is heel persoonlijk en zeker niet per definitie zo dat dat de goedkopere supermarkten zijn tegenwoordig.
Inschrijven voor sociale huur als oplossing, goeie!quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:44 schreef Gia het volgende:
[..]
Daarom maatwerk. Achter de voordeur kijken en constateren wat de oorzaak is van het moeilijk rondkomen. Als dat gelegen is in verkwistend gedrag, verkeerde keuzes, toeslagen of kwijtscheldingen niet aanvragen of meer dan twee huisdieren, dan het gesprek aangaan.
Als het gelegen is in een te dure woning, inschrijven voor sociale huur.
Als het gelegen is in schulden door kopen op afbetaling e.d. budgetbeheer inzetten.
Enz....
Nogmaals Gia, het is de jaren 90 niet meer. Zet dit uit je hoofd als je enigzins realistisch en wijs wil klinken. Ik zei dit gister ook al, geloof ik.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:44 schreef Gia het volgende:
[..]
Daarom maatwerk. Achter de voordeur kijken en constateren wat de oorzaak is van het moeilijk rondkomen. Als dat gelegen is in verkwistend gedrag, verkeerde keuzes, toeslagen of kwijtscheldingen niet aanvragen of meer dan twee huisdieren, dan het gesprek aangaan.
Als het gelegen is in een te dure woning, inschrijven voor sociale huur.
Als het gelegen is in schulden door kopen op afbetaling e.d. budgetbeheer inzetten.
Enz....
Je moet er ooit mee beginnen. Ja, dan duurt het lang, dankzij onze regering, maar dat wil niet zeggen dat je het maar op zijn beloop moet laten.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:46 schreef Erasmus het volgende:
[..]
Nogmaals Gia, het is de jaren 90 niet meer. Ik zei dit gister ook al, geloof ik.
Ja, lekker 10 jaar op straat wachten op een goedkopere woning, dat is inderdaad een heel goed idee.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:47 schreef Gia het volgende:
[..]
Je moet er ooit mee beginnen. Ja, dan duurt het lang, dankzij onze regering, maar dat wil niet zeggen dat je het maar op zijn beloop moet laten.
Hoeveel extra ambtenaren ga je inhuren voor dat maatwerk.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:44 schreef Gia het volgende:
[..]
Daarom maatwerk. Achter de voordeur kijken en constateren wat de oorzaak is van het moeilijk rondkomen. Als dat gelegen is in verkwistend gedrag, verkeerde keuzes, toeslagen of kwijtscheldingen niet aanvragen of meer dan twee huisdieren, dan het gesprek aangaan.
Als het gelegen is in een te dure woning, inschrijven voor sociale huur.
Als het gelegen is in schulden door kopen op afbetaling e.d. budgetbeheer inzetten.
Enz....
Maar lijkt het je waarschijnlijk dat dat laatste gebeurd? Kans is eigenlijk groter dat we ook hier de route VS/VK/Italië volgen dan dat mensen zich er maar bij neer gaan leggen dat ze minder welvarend worden. Zeker als de economie als geheel wel groeit gaan mensen zich (terecht) afvragen waar al die groei dan precies beland en of dat nou wel zo rechtvaardig is.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 07:54 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nouja de situatie is zeker niet ideaal. Maar je hebt niet overal altijd invloed op. De economische nasleep van COVID en de oorlog in Oekraine zijn gewoon vette pech en er is geen knop waar de regering even aan draait om het snel op te lossen.
Dus dan mag je zeker verwachten dat de regering zorgt dat de armsten niet verzuipen, waar dus ook miljarden voor uitgetrokken zijn. Maar waar het gaat om het willen handhaven van een bepaalde leefstijl. Daar zullen sommigen toch echt zelf mee moeten dealen.
Tja, ik ken mensen die volledig afgekeurd in de bijstand zitten en wel rond kunnen komen, hoewel dat zeker niet eenvoudig is, en mensen die meerdere malen modaal hebben en aan het eind van hun geld nog een stuk maand over hebben en geen reserves op spaarrekening. Laatste zijn dan wel jaloers op mij dat ik me na 5 jaar een nieuwe iPhone koop. Begrijpen absoluut niet dat ik bij een bonus dit gebruikte om de hypotheek extra af te lossen, zelf kochten ze een Harley van hun bonus.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 09:43 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Uiteraard begrijp ik dat. Ik ben boekhouder dus ik kan redelijk goed inschatten wat mensen verdienen en uitgeven. Het maakt niet uit of ik bij arme or 'rijke' mensen kom, sommige kunnen omgaan met geld en sommige niet. Ik kwam weleens bij een alleenstaande moeder met minimumloon, kachel op 23, paar katten, peuken en nieuwste iPhone. En maar klagen over Rutte... tja zeg het maar hoor. Ik kan met zekerheid zeggen dat van die 60% die moeite heeft met rondkomen echt geen flauw benul heeft wat ECHT moeite hebben met rondkomen betekent. Mensen zijn gewoon te snel verwend en willen geen "luxe" inleveren.
quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:44 schreef Erasmus het volgende:
[..]
"De ander (die hier compleet buiten staat, for the record) doet het, dus dan mag ik het ook!"
Zoiets?
Ik heb er geen problemen mee dat ik uitgescholden word, daar begin jij toch over? Dus ik ga er vanuit dat jij het een probleem vindt. Maar zijn altijd dezelfde meningen waar jullie op duiken.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:45 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ik weet het niet, ik vind dit een verdediging van het niveau 'ja maar meester hij begon'. Dus omdat iemand anders dat doet, doe je het zelf omgekeerd ook maar?
Tja.
De mensen die WEL goed met geld omgaan moeten dokken voor de mensen die alles uitgeven aan stront. Zo is het altijd al geweest. Je kent het verhaal toch wel van de arme muis en de rijke muis? Het moraal van het verhaal is als je dom bent en al je geld verspild word je toch wel geholpen. Als je slim bent en goed met geld omgaat word je genaaid (door hogere belastingen e.d.). De vraag is dan: ben je juist niet slim om dan maar gewoon al je geld uit te geven aan stront?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:51 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Maar lijkt het je waarschijnlijk dat dat laatste gebeurd? Kans is eigenlijk groter dat we ook hier de route VS/VK/Italië volgen dan dat mensen zich er maar bij neer gaan leggen dat ze minder welvarend worden. Zeker als de economie als geheel wel groeit gaan mensen zich (terecht) afvragen waar al die groei dan precies beland en of dat nou wel zo rechtvaardig is.
Ja, en je laat je enorm kennen in de discussie. Je probeert toch mensen te overtuigen van je gelijk? Toch?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:54 schreef YoshiBignose het volgende:
Ik heb er geen problemen mee dat ik uitgescholden word, daar begin jij toch over? Dus ik ga er vanuit dat jij het een probleem vindt. Maar zijn altijd dezelfde meningen waar jullie op duiken.
Wie mag je niet uitschelden dan? Dat heb je net gedaan, en het staat er nog steeds.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:43 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Alleen je mag bepaalde mensen met een mening uitschelden maar anderen niet.
Nee, geld blijven storten in een bodemloze put. Dat is de oplossing.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:48 schreef Erasmus het volgende:
[..]
Ja, lekker 10 jaar op straat wachten op een goedkopere woning, dat is inderdaad een heel goed idee.
Je komt met zeer misleidende schijnoplossingen wat betreft wonen. Sorry.
Klopt, parasieten zijn er overal. Maar daar ga jij (en ik) niets aan veranderen.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:54 schreef YoshiBignose het volgende:
De mensen die WEL goed met geld omgaan moeten dokken voor de mensen die alles uitgeven aan stront. Zo is het altijd al geweest. Je kent het verhaal toch wel van de arme muis en de rijke muis? Het moraal van het verhaal is als je dom bent en al je geld verspild word je toch wel geholpen. Als je slim bent en goed met geld omgaat word je genaaid (door hogere belastingen e.d.). De vraag is dan: ben je juist niet slim om dan maar gewoon al je geld uit te geven aan stront?
Geen geld meer inpompen. Klaar.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:57 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Klopt, parasieten zijn er overal. Maar daar ga jij (en ik) niets aan veranderen.
Zo werkt het niet, die onderste laag van de maatschappij is heel hard nodig om het draaiende te houden.quote:
Wat denk je mensen gewoon de consequenties te laten dragen van hun eigen gedrag, ipv iedere keer weer dat niet te doen.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:44 schreef Gia het volgende:
[..]
Daarom maatwerk. Achter de voordeur kijken en constateren wat de oorzaak is van het moeilijk rondkomen. Als dat gelegen is in verkwistend gedrag, verkeerde keuzes, toeslagen of kwijtscheldingen niet aanvragen of meer dan twee huisdieren, dan het gesprek aangaan.
Als het gelegen is in een te dure woning, inschrijven voor sociale huur.
Als het gelegen is in schulden door kopen op afbetaling e.d. budgetbeheer inzetten.
Enz....
Je kan toch niet zeggen dat iemand te duur woont als er niks over heel Nederland geen alternatief is? Dit is precies hetzelfde gesprek als gisterquote:Op dinsdag 7 maart 2023 10:57 schreef Gia het volgende:
[..]
Nee, geld blijven storten in een bodemloze put. Dat is de oplossing.
Mensen kopen een gehele inrichting op krediet, om de 3 jaar de nieuwste tv en dan klagen dat ze niet rond kunnen komen, omdat ze schulden hebben. En die moet de belastingbetaler dan opvangen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |