quote:
Op vrijdag 21 juli 2023 11:28 schreef freaky40 het volgende:Dan zie ik het nut helemaal niet in om het op Videoland te plaatsen, dat is juist on demand en de service van dit platform om vooruit te kunnen kijken.
Omdat GTST een interessante IP is

Het is een merk dat al ruim 30 jaar bij iedereen wel een belletje doet rinkelen en nu al extreem goed bekeken schijnt te worden op Videoland, zowel bij vooruit- als terugkijken. Ik begreep ergens dat het per aflevering rond de 400.000 unieke streams ligt.
Qua lineaire kijkcijfers ligt het nu rond de 800.000. Daarvan zal er vast een percentage zijn dat het al heeft gezien via Videoland maar uit gewoonte 's avonds om 20:00 uur nog eens kijkt. Maar het gros van die 800.000 kijkers kijkt het niet via Videoland, omdat ze daar de behoefte niet toe voelen of omdat ze zelfs helemaal geen Videoland hebben.
Als je díe kijkers zou kunnen verleiden om een Videoland-abonnement te nemen door GTST exclusief op dat platform te zetten, is dat een enorme winst voor RTL, zowel op basis van aantal abonnees als de inkomsten die daarbij komen kijken. En daarnaast verzeker je jezelf als streamingdienst wel van een grotere continuïteit qua nieuwe content, met zo'n 180 afleveringen per jaar.
En vergis je niet, in andere landen beginnen ze nu ook voorzichtig de soaps te verplaatsen naar streaming. Days of our Lives in Amerika is bijvoorbeeld van NBC verhuisd naar de streamingsdienst Peacock, waar het de dagelijkse Top 10 aanvoert. Neighbours is gered door Amazon Prime, waar het in september begint aan een nieuwe reeks. Waarom? Heel simpel: het merk is al gekend door het grote publiek, het is ten opzichte van high-end drama goedkoop te produceren en je houdt de kijker langer vast. Want momenteel gebeurt het te vaak dat mensen voor één reeks van 10 afleveringen even een abonnement nemen en vervolgens weer opzeggen.
quote:
Op vrijdag 21 juli 2023 11:36 schreef freaky40 het volgende:Niemand zit op een quiz te wachten. GTST hoort om 20.00 uur. Dat het in de vakantie scoort wil niet zeggen dat het de rest van het jaar ook zo goed scoort natuurlijk, zo'n quiz. Dat is een aanname. Het is puur opportunistisch gedacht.
Heel simpel: GTST kost naar schatting 14 miljoen euro per seizoen. Als de kijkcijfers en marktaandelen dan niet opwegen tegen zo'n miljoeneninvestering, terwijl een quiz die qua budget veel goedkoper is om te maken en betere kijkcijfers en marktaandelen oplevert (en daarmee meer reclamegelden), is het voor een commerciële partij als RTL wel heel interessant.
Op woensdag 13 november 2013 20:32 schreef luftersel het volgende:Kelder! Wat doe jij nou hier? :D