abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_207680618
Rabobank certificaten gekocht toen ze op ~95 stonden in december (paar k).
Reden boven de 100 vind ik ze te duur, onder de 100 geven ze 6,5-7% vergoeding waar deposito's nog blijven hangen op 2%. Iedere keer als de rente stijgt (en ze weer verder dalen) koop ik een plukje bij :).
Daarnaast NT World/EM maar die zijn minder spannend.
pi_207692689
quote:
0s.gif Op woensdag 31 augustus 2022 08:58 schreef jaco het volgende:
Gisteren gekocht voor 15.30 GBP : Associated British Foods PLC
quote:
7s.gif Op maandag 3 oktober 2022 23:02 schreef nostra het volgende:

[..]
Ik doe met je mee @ 1259GBx.
quote:
Trading summary and outlook
We continue to encounter significant cost pressures but inflation has become less volatile and recently some commodity costs have declined. Consumer spending has proven to be more resilient in this trading period than anticipated at the start of the financial year.

Pricing actions taken by our Food businesses to recover the significant inflation in input costs are more evident this period. For the full year we continue to expect the aggregate profit of our Food businesses to be ahead of our last financial year but with a lower margin. We now expect the operating result at AB Sugar to be broadly in line with last year as a result of a much-reduced UK sugar crop, and for trading at Ingredients to be better.

To date, Primark trading has been good in all our markets and was ahead of expectation. We had a very strong Christmas period. We believe our proposition of great quality at affordable prices and attractive store experience is proving increasingly appealing to both existing and new customers. Early trading in this new calendar year has been encouraging but macro-economic headwinds remain and may weigh on consumer spending in the months ahead. We had an accelerated programme of store openings in the period and remain on track to add a net 1 million sq ft of retail selling space in this financial year.

For the full year, our expectation for the Group result overall is unchanged with a significant growth in sales, and adjusted operating profit and adjusted earnings per share to be lower than the previous financial year.
Benieuwd naar de reactie vanochtend.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Tiësto Live @ Melkweg 2000
Best pilot in history
pi_207692763
En weer uit STEM gestapt na dit short selling report van Blue Orca. Kan het niet op zijn merites beoordelen, maar krijg er wat Wirecard vibes bij, ook bij de reactie van STEM. Dus met redelijk fraaie winst uitgestapt.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Tiësto Live @ Melkweg 2000
Best pilot in history
pi_207692987
quote:
14s.gif Op dinsdag 24 januari 2023 08:38 schreef nostra het volgende:

ABF
[..]
Benieuwd naar de reactie vanochtend.
Een klein minnetje. Die trading update was goed, maar ABF is relatief simpele consumenten handel. Ik denk dat de meeste grote beleggers en analisten wel konden inschatten dat het lekker loopt. De koers stijgt dan ook al geruime tijd.

Als Blue Orca, Muddy Waters, Citron Research, etc een short report zouden publiceren over een van mijn holdings, dan verkoop ik die holding zodra ik er vanaf weet (tenzij de koers al onder het koersdoel van het short report is gedaald). Ik hoef het report niet eens te lezen. Dergelijke short sellers hebben de middelen, doen hun huiswerk en weten meer van het aandeel dan ik zelf. Ik neem dan liever meteen de klap voor mijn ego, dan nog meer geld te verliezen door eigenwijs te blijven. Vaak is er nog veel meer mis dan dat er in een short report wordt beschreven, omdat ze de harde bewijzen niet hebben.

Ik heb het dan wel over gerenommeerde short sellers, niet die advocaten burootjes die maar wat modder rondgooien in de hoop dat er iets blijft plakken.
  dinsdag 24 januari 2023 @ 20:18:45 #55
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_207700347
Maandag
SOLD SLV Jul21'23 21 PUT @ 1.6
SLV dipte even flink met -4%.
Vandaag
SOLD UNA AEB Feb17'23 42 PUT (UN) @fta @ 0.11
Kansloze premie... Is echt de bedoeling om ze zo te kopen.
Please Move The Deer Crossing Sign
  maandag 30 januari 2023 @ 20:09:44 #56
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_207783565
SOLD KWEB Aug18'23 22 PUT @ 0.47
SOLD SHELL AEB Apr21'23 24 PUT (RD) @fta @ 0.36

[ Bericht 70% gewijzigd door JimmyJames op 31-01-2023 10:03:57 ]
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_207791898
Vanmorgen gekocht op de Singapore Stock Exchange:
Haw Par Corporation (ticker: H02) voor 9,78 SGD

Haw Par is de maker van Tiger Balm. Dit is een zalf die bedoeld is als 'pain relief' voor je spieren met name voor na het sporten. Ik gebruik het zelf ook, maar niet zozeer als pijnstiller. Als ik echt pijn hebt, sla ik het sporten liever een keertje over. Het is meer dat Tiger Balm bijdraagt aan de prettige roes die je meestal na het sporten ervaart en het hoort bij de routine. Tiger Balm bestaat al tientallen jaren en wordt wereldwijd op de markt gezet, zelfs in vier Afrikaanse landen. Haw Par is in Azie gestart met uitbreiding van het product aanbod met o.a. pleisters en anti-muggen spray. Ze hebben een rekje vol met verzorgings producten in supermarkten en convenience stores. Bij dit soort merk uitbreidingen moet je oppassen dat je de merknaam niet te grabbel gooit, maar als het goed wordt uitgevoerd dan kan het ook veel geld opleveren. Mijn thesis is dat het aanslaat en de market verbreding ook buiten Azie wordt uitgevoerd.

Haw Par is ook voor 4,5% aandeelhouder in UOB, de op twee na grootste bank in Singapore met aktiviteiten over heel Azie. Haw Par is daarnaast 8,5% aandeelhouder in UOL, een grote ontwikkelaar in Singapore met de focus meer op het uitbaten van bestaande gebouwen en hotels dan op panden in ontwikkeling. Tenslotte heeft Haw Par rechtstreeks vier kantoren in Singapore en Maleisie en is het eigenaar van Underwater World Pattaya. Dit soort merkwaardige combinaties zie je vaker in Azie wanneer een onderneming onderdeel is van een spinneweb aan bedrijven rondom een invloedrijke familie. In dit geval is dat de Wee familie uit Singapore, die een goede reputatie heeft in de regio. Ik heb niet de kennis om een bank te analyseren, maar UOB komt steeds terug in lijstjes als 'safest bank worldwide', nog hoger als Rabo Bank, dus ik ga er vanuit dat het in orde is.

Ik heb Haw Par gekocht als onderdeel van mijn portfolio aan consumer staples, zoals eerder o.a. Haleon, Reckitt, JDE Peets, BAT en ABF, die (hopelijk) overeind blijven bij een wereldwijde recessie. Haw Par Corporation is bovendien een value investment met een P/B van 0,67 op alle bovengenoemde onderdelen plus nog zo'n 600 miljoen aan cash (SGD) op de balans. Dit type familie holdings beweegt vaak nauwelijks qua koers totdat ze ineens gereorganiseerd worden, wat jaren op zich kan laten wachten. Haw Par is dus absoluut geen trade, maar een lange termijn holding. Het dividend rendement is zo'n 3%.
  woensdag 1 februari 2023 @ 21:19:45 #58
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_207811916
META eruit gedaan aan $152.2

Slechte timing..

[ Bericht 33% gewijzigd door JimmyJames op 02-02-2023 09:51:04 ]
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_207816475
Put's RD (FEBR's, meerdere data) vanmorgen gesloten; mooie winst dankzij de cijfers. Nu even kijken wat ik met de CAll's doe (Maart)
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  donderdag 2 februari 2023 @ 19:34:31 #60
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_207823728
Deze ook maar verkocht
SOLD GOOGL @ 107

Deze maar gekocht (geld in de plee gegooid met deel winst) :')
BOUGHT GOOG Apr21'23 145 CALL @ 0.35

03.02: NETFLIX verkocht
SOLD NFLX @ 375

[ Bericht 37% gewijzigd door JimmyJames op 03-02-2023 19:26:46 ]
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_207825728
quote:
0s.gif Op donderdag 2 februari 2023 09:57 schreef blomke het volgende:
Put's RD (FEBR's, meerdere data) vanmorgen gesloten; mooie winst dankzij de cijfers. Nu even kijken wat ik met de CAll's doe (Maart)
De Short CALL's gingen close buy toen Shell (reden??) na 15 00 uur onderuit ging.
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  maandag 6 februari 2023 @ 16:17:15 #62
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_207880352
Eerste pluk Google teruggekocht aan 103$. Als ik niet die calls had gekocht was het nog best een slimme trade geweest..
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_207888778
Luckin Coffee Inc. (LKNCY)
Gisteren middag verkocht: 40% van mijn pakket verkocht voor USD 27,03
(Op 31 mei 2022 gekocht voor 9,95 USD)

Ik heb deels winst gepakt met mijn gok op Luckin Coffee van vorig jaar. De reden is risico beheersing. Na bijna een verdrievoudiging van mijn aankoop koers, heb ik met deze verkoop mijn oorspronkelijke aankoop som terug plus een mooie winst. De resterende 60% van de aandelen houd ik vast in afwachting van verdere ontwikkelingen.

Luckin is moeilijk te waarderen. Het groeit snel en de jaarcijfers zijn er nog niet, maar met een market cap van inmiddels 7,4 miljard USD is het goed mogelijk dat het nu overgewaardeerd is.

De fraude-afwikkeling is na een jaar of twee juridische procedures bijna klaar. De verwachting is dat Luckin binnenkort weer terug naar NASDAQ kan. Het aandeel staat op dit moment nog op de OTC-BB/PK markt. Dit betekent dat de meeste professionele partijen er niet in mogen beleggen. Het aandeel is omhoog gedreven door met name Amerikaanse prive beleggers. Recentelijk zijn ook fors gestegen: Bitcoin, Gamestop, BBBY (ook al is het onder curatele), Carvana, AMC en Peloton. Gisteren was het weer feest in al deze aandelen. Het lijkt alsof de dumb money weer even terug is. Ik vermoed dat een deel van de meme-crowd zich ook op Luckin heeft gestort. Ik meen dat ook te zien aan de inhoudelijke kwaliteit van Stocktwits en reguliere Tweets over LKNCY. Het aandeel is ook op WSB genoemd (hoewel niet veel upvotes). Dat is verder prima, maar deze categorie beleggers kan een aandeel ook zomaar weer massaal dumpen.

Tenslotte lijken de spanningen tussen China en de VS weer toe te nemen, temeer nadat de VS een meteorologische research ballon van China heeft neergeschoten. Het is mogelijk dat de VS de Amerikaanse listings van Chinese aandelen weer gaat frustreren of dat China de accounting audits tegenwerkt. Het aandeel kan dan in een Gazprom achtige situatie terecht komen.

Ik blijf de overgebleven 60% van mijn aandelen Luckin in ieder geval vasthouden tot er een jaarverslag 2022 is en re-listing nieuws. Zoals aan mijn andere aankopen valt af te leiden, koop ik graag producenten van alledaagse consumenten producten. De grootste koffieketen in China past goed in die strategie, maar de heftige bewegingen van het over-the-counter aandeel (ook al is het dan omhoog) en de genoemde onzekerheden zaten me minder lekker. Maar mijn oorspronkelijke investering is na deze verkoop terug en ik zit er daarom kalmer in. Het raakt me nu minder als het aandeel keldert of ge-delisted wordt, hoewel ik natuurlijk liever nog een rit omhoog maak.
  woensdag 8 februari 2023 @ 20:12:42 #64
84430 kanovinnie
Wie dit leest is gek!
pi_207912535
Kan ik eigenlijk een degiro account aanmaken voor een minderjarige die niet mijn kind is? Of kunnen alleen de ouders dat doen?
Op dinsdag 25 augustus 2015 15:48 schreef Toekito het volgende:
de grootste schande van heel FOK! naast Fylax is Kano als mod.
pi_207925790
Deutsche Konsum bijgekocht, vastgoed dus fors afgestraft maar portefeuille met voornamelijk essentiële winkels met langdurige huurcontracten en inflatieclausules maken het aandeel ondergewaardeerd naar mijn mening.

Chegg gekocht op de afstraffing na Q4. Blijf vertrouwen houden in hun propositie, scalability en return to normal in higher ed. Ondertussen is het nu al een cashmachine.

B2Holding bijgekocht, is nu mijn grootste positie. Op middellange termijn blijven NPL's en het servicen van incasso's naar mijn mening interessant met hoge inflatie en steeds meer mensen die niet rond kunnen komen.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Tiësto Live @ Melkweg 2000
Best pilot in history
pi_207931805
quote:
7s.gif Op donderdag 9 februari 2023 19:02 schreef nostra het volgende:
B2Holding bijgekocht, is nu mijn grootste positie.
De dividend withholding tax is in Noorwegen maar liefst 25%. Vraag je dit terug bij de Noorse belastingdienst?
pi_207932317
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 februari 2023 08:46 schreef jaco het volgende:

[..]
De dividend withholding tax is in Noorwegen maar liefst 25%. Vraag je dit terug bij de Noorse belastingdienst?
Ja daar struggle ik wel wat mee. Volgens mij mag je tot 5 jaar terug claimen, dus zou je dat eens in de 4 jaar ineens kunnen doen. De eerste 15 krijg je als het goed is wél terug van de NL fiscus. Het gaat bij mij ook niet om verschrikkelijk grote bedragen: ik heb er nu 15.000 met vorig jaar 0.42 dividend gaat het dan om 63 euro. Wel geld, maar ook een rotklus. Bij aangifte 2022 maar eens goed induiken.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Tiësto Live @ Melkweg 2000
Best pilot in history
  vrijdag 10 februari 2023 @ 11:03:28 #68
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_207933645
Maar weer eens wat RDSjes geschreven:
SOLD SHELL AEB Sep15'23 23 PUT (RD) @fta @ 0.56
SOLD SHELL AEB Jun16'23 25 PUT (RD) @fta @ 0.72

edit 10 feb:
BOUGHT GOOG @ 95.235
Inmiddels 30% teruggekocht van wat ik verkocht had aan $107. Ik denk dat ik max de helft terugkoop. De positie was eigenlijk te groot.

[ Bericht 11% gewijzigd door JimmyJames op 10-02-2023 20:03:12 ]
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_207934435
quote:
0s.gif Op vrijdag 10 februari 2023 11:03 schreef JimmyJames het volgende:
Maar weer eens wat RDSjes geschreven:
SOLD SHELL AEB Sep15'23 23 PUT (RD) @:FTA @ 0.56
SOLD SHELL AEB Jun16'23 25 PUT (RD) @:FTA @ 0.72
Shell is met een gestage opmars bezig. Ze zitten middenin de energietransitie, hebben een uitstekend uitgangspunt en een enorme kapitaalvoorraad. Als ze die laatste niet aan de aandeelhouders uitdelen, maar investeren in duurzame energie, zijn de nog generaties Shellaandeelhouders lang goed voor maximaal rendement.
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_207960922
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 februari 2023 09:29 schreef nostra het volgende:

[..]
Ja daar struggle ik wel wat mee. Volgens mij mag je tot 5 jaar terug claimen, dus zou je dat eens in de 4 jaar ineens kunnen doen. De eerste 15 krijg je als het goed is wél terug van de NL fiscus. Het gaat bij mij ook niet om verschrikkelijk grote bedragen: ik heb er nu 15.000 met vorig jaar 0.42 dividend gaat het dan om 63 euro. Wel geld, maar ook een rotklus. Bij aangifte 2022 maar eens goed induiken.
Die 15% van Nederland is uiterst eenvoudig op je aangifte. Het overige claimen bij een buitenlandse belastingdienst is een irritante klus. Bij mij gaat het ook om van die bedragen waar je niet iemand voor kunt inhuren, maar het is te hoog om te negeren. Ik heb het tot nu toe niet gedaan, maar een beetje rondzoekend is de mate van burocratie afhankelijk van het land. Noorwegen zou het zomaar eens makkelijk en snel geregeld kunnen hebben, maar bij een land als Italie is dat een vraagteken.
pi_207961763
quote:
0s.gif Op zondag 12 februari 2023 02:21 schreef jaco het volgende:
Ik heb het tot nu toe niet gedaan, maar een beetje rondzoekend is de mate van burocratie afhankelijk van het land. Noorwegen zou het zomaar eens makkelijk en snel geregeld kunnen hebben, maar bij een land als Italie is dat een vraagteken.
Je, daar kan ik me wat bij voorstellen. Ik heb Noorse en Zweedse nu, dat zou redelijk soepel moeten gaan (en Engelse, om de één of andere reden wordt er bij een REIT wél dividendbelasting geheven). Maar toch, je moet eerst langs de NL fiscus voor een domicilieverklaring, dan al het papierwerk, dan maanden wachten. Maar het is zo te zien wel allemaal in het Engels, dus dat scheelt al een bak.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Tiësto Live @ Melkweg 2000
Best pilot in history
pi_207971571
Februari tot op heden...
Aankoop:
• Ebusco
• Sligro
• Rabobank certificaten
Verkoop:
• Randstad
Da gao nie nou!
pi_207975504
Ebusco heb ik ook wel veel vertrouwen in. Komt waarschijnlijk ook doordat hier in de regio niet anders rijdt, waardoor je het idee krijgt dat die dingen overal rijden. ;) Waarderingstechnisch altijd wel een lastig verhaal, die scale-ups.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Tiësto Live @ Melkweg 2000
Best pilot in history
  maandag 13 februari 2023 @ 09:52:10 #74
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_207976972
Deze kon er ook nog wel bij:
SOLD SHELL AEB Dec15'23 27 PUT (RD) @fta @ 1.95

Zat gisteren nog hun aandeleninkoopprogramma te bekijken:

https://www.shell.com/inv(...)/share-buybacks.html
https://www.shell.com/con(...)ssuance-summary.xlsx

Blijkt dat ze in één jaar 10% van hun uistaande aandelen hebben teruggekocht.

edit 14.02:

SOLD UNA AEB Apr21'23 45 PUT (UN) @fta @ 0.26
Weer een prutpremie maar goed.

15.02:
SOLD SHELL AEB Sep15'23 22 PUT (RD) @fta @ 0.33

[ Bericht 4% gewijzigd door JimmyJames op 15-02-2023 19:36:01 ]
Please Move The Deer Crossing Sign
  dinsdag 14 maart 2023 @ 21:57:49 #75
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_208378469
Redelijk wat van deze jongens geshort:
SOLD TELL Jan17'25 7 CALL @ 0.25
Ik snap niet hoe je 25 cent kunt uitgeven voor calls met een strike van $7 als het aandeel nu op $1.2 nog wat staat.

[ Bericht 1% gewijzigd door JimmyJames op 14-03-2023 22:50:38 ]
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_208381669
quote:
1s.gif Op maandag 23 januari 2023 09:19 schreef Sport_Life het volgende:
Rabobank certificaten gekocht toen ze op ~95 stonden in december (paar k).
Reden boven de 100 vind ik ze te duur, onder de 100 geven ze 6,5-7% vergoeding waar deposito's nog blijven hangen op 2%. Iedere keer als de rente stijgt (en ze weer verder dalen) koop ik een plukje bij :).
Daarnaast NT World/EM maar die zijn minder spannend.
Die certificaten lonken ook nog steeds idd.
Staan nu op 96,3. ga denk ik ook een klein plukje aanschaffen.

Edit: en 40 gekocht om er weer even in te komen. *O* .
Zie trouwens dat ik ze ooit voor ¤24,40 gekocht heb en voor ¤29,70 verkocht heb. *O* :D

[ Bericht 19% gewijzigd door icecreamfarmer_NL op 15-03-2023 09:48:41 ]
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  donderdag 30 maart 2023 @ 18:24:16 #77
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_208593358
SOLD SLV Jun16'23 21.5 PUT @ 1.01

voor het geval ik straks moet leveren op een paar geschreven calls op SLV...
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_208610444
Porto afgelopen maand helemaal geherbalanceerd, per saldo:

- AEO en VFC uitgebreid als exposure naar apparel (te laat met Adidas :{ )
- GOLD uitgebreid als hedge en afnemende rentestijgingen
- LVTX uitgebreid nu biotech uit de gratie blijft en Seagen overgenomen is door Pfizer
- KMI uitgebreid
- LHX toegevoegd, 1e tranche, wil ik nog verdubbelen, blijft een mooie speler in defensie op middellange termijn
- VIRT uitgebreid als hedge en dividend/versnelde aandeleninkoop
- RABO @ 91 toegevoegd
- ACOMO, ABF, B2H, CHGG, PFE, QCOM, SHBA laten staan
- Rest verkocht

Puts AAI @ 40, AGN @ 3.50, LEG @ 40, PLT @ 28, SHBA @ 83.7, TKG @ 40 geschreven, alle expiratie juni, behalve AAI (mei) en SHBA (december).
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Tiësto Live @ Melkweg 2000
Best pilot in history
pi_208776792
10 putjes SBM @ 12 SEP geschreven.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Tiësto Live @ Melkweg 2000
Best pilot in history
  zaterdag 15 april 2023 @ 10:31:28 #80
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_208778147
GDXJ en SLV puts geschreven.
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_208811840
10.000 Aker Horizons. Gamble.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Tiësto Live @ Melkweg 2000
Best pilot in history
  dinsdag 25 april 2023 @ 22:15:55 #82
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_208902956
SOLD TELL Oct20'23 4 CALL @ 0.12
SOLD TELL Jul21'23 3 CALL @ 0.08

Die ver OTM calls zijn best duur. Even uitkijken dat ik er niet te veel schrijf..
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_208926337
Pentair, vandaag 1-ste Kw. cijfers, koers >9% omhoog :9
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_208926493
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 maart 2023 21:57 schreef JimmyJames het volgende:
Redelijk wat van deze jongens geshort:
SOLD TELL Jan17'25 7 CALL @ 0.25
Ik snap niet hoe je 25 cent kunt uitgeven voor calls met een strike van $7 als het aandeel nu op $1.2 nog wat staat.
$7 of $17??
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  donderdag 27 april 2023 @ 22:28:35 #85
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_208927492
quote:
0s.gif Op donderdag 27 april 2023 21:28 schreef blomke het volgende:

[..]
$7 of $17??
$7.
Jan17 is derde vrijdag van de maand.

Deze ook nog:

SOLD TELL Oct20'23 5 CALL @ 0.1
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_208929246
quote:
0s.gif Op donderdag 27 april 2023 22:28 schreef JimmyJames het volgende:

[..]
$7.
Jan17 is derde vrijdag van de maand.

Deze ook nog:

SOLD TELL Oct20'23 5 CALL @ 0.1
Bij welke broker? Bij ING kan ik 'm niet vinden.
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  vrijdag 28 april 2023 @ 09:30:03 #87
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_208929586
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 april 2023 08:31 schreef blomke het volgende:

[..]
Bij welke broker? Bij ING kan ik 'm niet vinden.
Interactive Brokers.
Ik zou wel oppassen met deze calls schrijven..
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_208929677
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 april 2023 09:30 schreef JimmyJames het volgende:

[..]
Interactive Brokers.
Ik zou wel oppassen met deze calls schrijven..
Want?

Overigens dacht ik eraan de aandelen te kopen en dan te schrijven.
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  vrijdag 28 april 2023 @ 12:37:50 #89
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_208931367
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 april 2023 09:42 schreef blomke het volgende:

[..]
Want?

Overigens dacht ik eraan de aandelen te kopen en dan te schrijven.
Risicovol.

Bij gedekt schrijven heb je het risico dat ze gewoon naar 0 gaan. Dan dekt de premie het verlies niet. Ik doe een beetje ongedekt.
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_208932722
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 april 2023 12:37 schreef JimmyJames het volgende:
Bij gedekt schrijven heb je het risico dat ze gewoon naar 0 gaan. Dan dekt de premie het verlies niet. Ik doe een beetje ongedekt.
Eeehhh....als "ze" (de optie?) naar nul gaat, is dat toch alleen maar voordelig?
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_208933938
¤35k aan s&p 500 ivv etf
pi_208934349
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 april 2023 16:05 schreef Welfareboy het volgende:
¤35k aan s&p 500 ivv etf
met je wajong uitkering? :')
pi_208934415
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 april 2023 16:42 schreef Malavita het volgende:

[..]
met je wajong uitkering? :')
Zeker weten
pi_208934712
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 april 2023 16:49 schreef Welfareboy het volgende:

[..]
Zeker weten
lekker pik
  zaterdag 29 april 2023 @ 09:27:05 #95
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_208940095
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 april 2023 14:29 schreef blomke het volgende:

[..]
Eeehhh....als "ze" (de optie?) naar nul gaat, is dat toch alleen maar voordelig?
De onderliggende aandelen als je gedekt schrijft, bedoelde ik.
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_208940985
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 april 2023 09:27 schreef JimmyJames het volgende:

[..]
De onderliggende aandelen als je gedekt schrijft, bedoelde ik.
Ik volg je niet helemaal.

Je noemt het een risico dat je aandelen waar je calls op schrijft dat die naar 0 kunnen gaan.
Maar als je gedekt schrijft heb je die aandelen sowieso al in bezit.
Dus door het schrijven van die optie vergroot je dat risico helemaal niet, want aan dat risico was je sowieso al blootgesteld als je die aandelen al in bezit hebt.
Sterker nog, je krijgt een tijdspremie voor het schrijven dus je verkleint het negatieve resultaat als de onderliggende waarde naar 0 zou gaan.
pi_209067156
Verkocht: Cromwell European REIT

Op 18 juli 2022 heb ik Cromwell European REIT (SGX:CWBU) gekocht voor 1.97 Euro en er een lang verhaal over gepost. Vorige week heb ik de gehele positie verkocht voor 1.53 Euro. Koersverlies -22% , maar met dividend meegerekend is het verlies tot -11% beperkt.

Het lange verhaal staat nog steeds, inclusief pros and cons. Waar ik echter geen rekening mee had gehouden, was de snelle stijging van de rente. Cromwell heeft een debt-to-equity van 71% en de interest coverage rate is 6,22. Dit lijkt op zich redelijk solide, totdat je ziet dat het rente percentage dat Cromwell betaalt voor hun schulden rond de 2% lag. Met goede panden en een relatief hoog eigen vermogen was dat blijkbaar het tarief de afgelopen jaren. Ze hebben deze lage rente vastgelegd voor 78% van hun schuld voor -gemiddeld- de komende 2,5 jaar.

Dat hebben ze slim gedaan. Ik ben alleen bang dat de hoge rentes een paar jaar langer blijven aanhouden. Een rente van 6% lijkt me mogelijk. Laten we dat als stress-test aannemen. De interest coverage rate daalt in dat geval tot 2; wat ik als gevarenzone beschouw. Cromwell kan daar uiteraard op anticiperen door de huren van hun panden te verhogen. Maar of ze die binnen 2,5 jaar kunnen verdriedubbelen gelijk hun rente lasten, betwijfel ik ernstig. Dan blijft over om schulden af te lossen door panden te verkopen, maar wie betaalt daar een redelijk bedrag voor in zo'n hoge-rente klimaat?

In de VS is veel commercieel vastgoed al in de problemen geraakt door de hoge rente. Ik denk dat dit in Europa ook mogelijk is. Ik ben die problemen liever voor en ben begonnen met vastgoed uit mijn portfolio te verwijderen. Deze verkoop is meer risico-management dan dat er iets mis is met het aandeel. Daar komt bij dat ik twee nieuwe Europese consumer staples heb gevonden met weinig schuld en lage prijs. Hierover later meer.

[ Bericht 0% gewijzigd door jaco op 09-05-2023 06:29:59 ]
pi_209114716
Gekocht: L'Occitane International SA (HKEX:00973) voor gemiddeld HKD 22.12

L'Occitane International SA is een cosmetica fabrikant gevestigd in Luxemburg en Zwitserland, maar de beurs notering is in Hong Kong. Het bedrijf is wereldwijd aktief en biedt de merken: L’Occitane en Provence, Elemis, Sol de Janeiro, Grown Alchemist, Melvita, Erborian, and LimeLife.

Succesvolle bedrijven in de persoonlijke verzorging sector hebben meestal hoge marges en hoge return on investment statistieken. Helaas zijn de aandelen meestal ook te hoog geprijsd. L’Occitane was echter naar een Forward P/E van 12 weggezakt, vermoedelijk omdat de steeds terugkerende lockdowns in China werden ingeprijsd. Ik was er daarom al naar aan het kijken toen L'Occitane op 4 mei met zeer goede kwartaal cijfers kwam. De koers steeg prompt 14%. Ik kan er niet goed tegen als ik net een aankoop aan het overwegen ben en ik zo'n sprong mis. In dit geval, lijkt het aandeel nog steeds goedkoop voor de lange termijn en heb ik de aankoop toch doorgezet.

Ik gebruik zelf geen cosmetica en weet er weinig van. Puur op gevoel vind ik de winkels en het promotie materiaal van L’Occitane er goed uitzien. Het merk zet de landelijke sfeer van de Provence regio neer. De impliciete suggestie is dat de helende kracht van de ongerepte natuur ook in hun producten aanwezig is. Ik vind het een duidelijk verhaal qua marketing. Overigens groeit het merk L'Occitane zelf niet veel meer, vandaar dat ze nu ook andere merken ontwikkelen.

Voor investeringen in sectoren waar ik weinig vanaf weet, leun ik vaak op Morningstar rapporten. Over L'Occitane zegt de analist: We think investors should take advantage of this opportunity to buy shares of L’Occitane, which are trading at more than a 45% discount to our fair value estimate. Dit was geschreven voor de 14% jump, maar dan zou er nog zo'n 30% overblijven. Ik heb nog nooit in een Morningstar rapport gezien dat een analist zich rechtstreeks tot de lezer richt met een dergelijke oproep. Ik laat het me geen twee keer zeggen... Mijn aankoop is bedoeld voor de lange termijn.
pi_209116848
iShares Core S&P 500 verkocht, van de opbrengst VWRL bijgekocht. Beide waren relatief kleine posities waar ik af en toe wat restanten en dividend onderbracht als ik er niet direct een doel voor had. Nu vanaf maandag de kernselectie niet maar gratis is, werd het helemaal onzin om beide aan te houden.

Voor de rest nog stilgezeten dit jaar.

[ Bericht 1% gewijzigd door maan_man op 12-05-2023 15:45:09 ]
pi_209123358
Pentair op $59 eruit. Lange tijd op flink verlies (10%) gestaan, nu dividend en verlies ingelopen. Zit geen vaart of potentie in dat aandeel.

3M gekocht.
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')