NS opereert op het niveau van het publiek, niet teveel nadenken bij dat soort vragen. Ze kijken gewoon op een kaartje van Wikipedia..quote:Op woensdag 7 december 2022 13:50 schreef GlennQuagmire het volgende:
[..]
Ja, dit had ik vanochtend ookKans op winst is nu wel heel klein, al eerder een vraag "fout" gehad omdat de vraagstelling niet deugde.
Dit gaat nog wel een tijd duren zo te zien:quote:
Nee hoor, die wkzh worden dan een andere keer ingehaald. Enige die geraakt wordt is de reiziger, zoals altijdquote:Op dinsdag 6 december 2022 20:51 schreef James1988 het volgende:
[..]
Rond Kerstmis gaan de treindienstleiders, die ook door het RMT worden vertegenwoordigd, staken: 24-12 in de middag t/m 27-12 in de ochtend. Want ook tussen Network Rail en de vakbond rommelt het.
In het VK rijdt er rond Kerstmis nagenoeg helemaal geen OV, dus die staking zal reizigers niet echt raken. Maar Network Rail gebruikt de kerstperiode juist om heel veel werkzaamheden te doen, die worden wel hard geraakt wanneer de treindienstleiders het bijltje erbij neergooien.
Wat een onzin weer. Je kunt beter op bepaalde verbindingen die afgeschaalt zijn van kwartiersdienst naar een halfuursdienst de dienstregeling weer opschalen tot een kwartiersdienst dan op Amsterdam-Eindhoven iedere 10 minuten een trein laten rijden.quote:Op donderdag 8 december 2022 07:23 schreef b2py het volgende:
Heerlijk dat vanaf maandag de 10-minutentrein weer structureel gaat rijden
Die pendeltrein die er nu op bepaalde tijden rijdt is maar een paar minuten sneller dan het boemeltje van Arriva, doordat op het traject een baanvaksnelheid van 100 km/h geldt. Dan kan je net zo goed de hele IC schrappen en de stoptrein verlengen.quote:Op donderdag 8 december 2022 08:11 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Wat een onzin weer. Je kunt beter op bepaalde verbindingen die afgeschaalt zijn van kwartiersdienst naar een halfuursdienst de dienstregeling weer opschalen tot een kwartiersdienst dan op Amsterdam-Eindhoven iedere 10 minuten een trein laten rijden.
Ik hoop eigenlijk dat vanaf 2024 weer strakke kwartiersdiensten komen op Amsterdam-Eindhoven, Utrecht-Arnhem, Schiphol-Utrecht en op Amsterdam-Leiden-Rotterdam-Utrecht. Wat mij betreft zou Heerlen enkel een pendeltrein krijgen naar Sittard die aansluit op de trein Maastricht-Alkmaar/Enkhuizen en eventueel in de spits enkele ritten Heerlen-Eindhoven. Dan hoef je nergens te splitsen en combineren.
Ja, en Nijmegen-Utrecht op een zaterdag nog steeds maar 2x per uur. Lekker verdeeld.quote:Op donderdag 8 december 2022 07:23 schreef b2py het volgende:
Heerlijk dat vanaf maandag de 10-minutentrein weer structureel gaat rijden
Karig hoor op zo’n belangrijke as.quote:Op donderdag 8 december 2022 10:39 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja, en Nijmegen-Utrecht op een zaterdag nog steeds maar 2x per uur. Lekker verdeeld.
Maar ter compensatie waarschijnlijk wel gewoon 3 x 6 bakken dubbeldeks natuurlijk. Neem ik aan.quote:Op donderdag 8 december 2022 11:03 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Karig hoor op zo’n belangrijke as.
Dan moet je in Eindhoven weer splitsen en combineren met het treindeel uit Venlo. Of heel ouderwets splitsen en combineren in Sittard met gedeeltes naar Maastricht en Heerlen.quote:Op donderdag 8 december 2022 09:40 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Die pendeltrein die er nu op bepaalde tijden rijdt is maar een paar minuten sneller dan het boemeltje van Arriva, doordat op het traject een baanvaksnelheid van 100 km/h geldt. Dan kan je net zo goed de hele IC schrappen en de stoptrein verlengen.
Maar die treinen in Zuid-Limburg zijn nog verrassend goed bezet. Beter gewoon de verbinding met Utrecht in stand houden.
Wat is er mis met het huidige systeem?quote:Op donderdag 8 december 2022 11:51 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Dan moet je in Eindhoven weer splitsen en combineren met het treindeel uit Venlo. Of heel ouderwets splitsen en combineren in Sittard met gedeeltes naar Maastricht en Heerlen.
Het is raar om per sé 6 treinen per uur te moeten rijden tussen Amsterdam en Eindhoven terwijl op bijvoorbeeld de Oude Lijn of tussen Den Haag/Rotterdam en Utrecht maar 2 treinen per uur kunnen rijden.quote:Op donderdag 8 december 2022 11:54 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Wat is er mis met het huidige systeem?
1) je weet niet waar het ziekteverzuim/tekort het hoogst is 2) we weten niet waar de dikste stromen alweer terug zijn 3) vanuit logistieke overwegingen zouden intensivering op andere trajecten allicht meer personeel vragen dan deze 6 keer per uur.quote:Op donderdag 8 december 2022 12:06 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Het is raar om per sé 6 treinen per uur te moeten rijden tussen Amsterdam en Eindhoven terwijl op bijvoorbeeld de Oude Lijn of tussen Den Haag/Rotterdam en Utrecht maar 2 treinen per uur kunnen rijden.
En dan zijn er nog sprinters die 's avonds en in de weekenden teruggaan naar een uurdienst... zoals Nijmegen - Den Bosch - Tilburg - Breda - Dordrecht, Tilburg Universiteit - Weert en Utrecht - Baarn.quote:Op donderdag 8 december 2022 10:39 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja, en Nijmegen-Utrecht op een zaterdag nog steeds maar 2x per uur. Lekker verdeeld.
Te weinig twitterende machinisten en conducteursquote:Op woensdag 7 december 2022 20:53 schreef James1988 het volgende:
[..]
Dit gaat nog wel een tijd duren zo te zien:
[ twitter ]
Er zijn de afgelopen jaren vaker conflicten geweest over DOO in het Verenigd Koninkrijk, met gemengde resultaten. Bij Southern heeft de Britse regering uiteindelijk aan het langste eind getrokken, maar met concessies.
In de West Midlands is de invoering van DOO uiteindelijk afgeschaft (en moesten nieuw bestelde treinen worden omgebouwd zodat er alsnog gesleuteld kan worden vanuit de reizigers afdeling), en ook bij Merseyrail ging de invoering van DOO uiteindelijk niet door na flink verzet door vakbonden. En ook daar was al materieel besteld dat was ingericht op éénpersoonsbediening.
Je zou in principe de IC tussen Nijmegen en Roosendaal 's avonds/weekenden overal kunnen laten stoppen? Zoveel stations zijn het niet en de marge van Den Bosch en Breda kun je voor de extra stops gebruiken zodat de aansluiting op de Zeeuwse lijn niet verloren gaat.quote:Op donderdag 8 december 2022 16:27 schreef James1988 het volgende:
[..]
En dan zijn er nog sprinters die 's avonds en in de weekenden teruggaan naar een uurdienst... zoals Nijmegen - Den Bosch - Tilburg - Breda - Dordrecht, Tilburg Universiteit - Weert en Utrecht - Baarn.
Jullie zeggen toch hetzelfde. Op ben ik zelf zo cynisch dat ik die opmerking van Janneke ook als cynisch zie: Pquote:
Als dat zo is is het me ontschoten. Ik ben moe.quote:Op donderdag 8 december 2022 19:33 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Jullie zeggen toch hetzelfde. Op ben ik zelf zo cynisch dat ik die opmerking van Janneke ook als cynisch zie: P
klopt helemaal, al ben ik ook van mening dat je goed moet kijken hoe je met de beschikbare middelen een zo goed mogelijke dienst overeind kunt houden. In hoeverre zijn bijvoorbeeld 4 treinen per uur tussen Dordrecht en Roosendaal op de extreem rustige tijdstippen verdedigbaar? En hoe kun je de stations 2x per uur blijven bedienen zonder de knoop in Roosendaal om zeep te helpen?quote:Op donderdag 8 december 2022 19:26 schreef James1988 het volgende:
Sterker nog, in Brabant gaan 's avonds en in het weekend alle sprinters terug naar een uurdienst. Roosendaal - Dordrecht, Dordrecht - Nijmegen, Tilburg - Weert, 's-Hertogenbosch - Deurne. Zware kaalslag voor het regionale vervoer in de provincie alhier.
Maar er rijden overdag wel 6 ICs per uur op Amsterdam - Eindhoven, en 4 ICd's per uur Amsterdam - Rotterdam.
Zet dat personeel liever in om die sprinterlijnen 2x/u te houden? Terug naar een uurdienst zal meer schade doen dan 4x/u een IC ipv 6x/u...
Het aantal reizigers gaat op die kleine stations natuurlijk fors naar beneden door het gedaalde serviceniveau, precies wat je beschrijft. Dus we moeten nog maar zien dat de frequentie weer omhoog gaat, want er zijn immers nauwelijks reizigers in het (slechts 1x per uur bediende) Rilland-Bath, Rosmalen of Rijssen.quote:Op donderdag 8 december 2022 19:44 schreef James1988 het volgende:
Maar je moet het breder bekijken. NS wil zo veel mogelijk mensen in de trein hebben, want dat is goed voor hun bedrijf. De BV Nederland wil zo veel mogelijk mensen in de trein hebben, want beter voor het klimaat, minder files voor de mensen voor wie OV een minder vanzelfsprekende optie is, enzovoorts.
Juist reizigers vanaf die kleinere stations worden hard geraakt door een terugval naar een uurdienst. De 'captive' reizigers zullen wel blijven, die hebben immers geen alternatief. Dus de studenten gaan nog altijd met de trein.
Maar een forens van/naar zo'n kleiner station zal dan toch maar een autootje kopen. Weer een voertuig op de weg, dat CO2 en allerlei andere narigheden uitstoot. Weer een autootje dat plek inneemt op parkeerplaatsen, dat zich over wegen en door steden baant.
En al schaalt NS over een half jaar de dienstregeling op die trajecten weer op omdat het personeelstekort is weggepoetst, de klanten die nu afhaken door dit soort fratsen keren echt niet zomaar terug.
Een forens in de avonduren van het weekend?quote:Op donderdag 8 december 2022 19:44 schreef James1988 het volgende:
Maar je moet het breder bekijken. NS wil zo veel mogelijk mensen in de trein hebben, want dat is goed voor hun bedrijf. De BV Nederland wil zo veel mogelijk mensen in de trein hebben, want beter voor het klimaat, minder files voor de mensen voor wie OV een minder vanzelfsprekende optie is, enzovoorts.
Juist reizigers vanaf die kleinere stations worden hard geraakt door een terugval naar een uurdienst. De 'captive' reizigers zullen wel blijven, die hebben immers geen alternatief. Dus de studenten gaan nog altijd met de trein.
Maar een forens van/naar zo'n kleiner station zal dan toch maar een autootje kopen. Weer een voertuig op de weg, dat CO2 en allerlei andere narigheden uitstoot. Weer een autootje dat plek inneemt op parkeerplaatsen, dat zich over wegen en door steden baant.
En al schaalt NS over een half jaar de dienstregeling op die trajecten weer op omdat het personeelstekort is weggepoetst, de klanten die nu afhaken door dit soort fratsen keren echt niet zomaar terug.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |