SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dus we willen het dan gaan combineren met witte varianten; gekleurde tegels op de muur achter de kookplaat en dan witte tegels op de muur achter de kraan. Wel dus zelfde soort en zelfde hoogte, maar dan wat euh..' subtieler'.
Ok top...en toen kwam de vraag welke tegels het dan zouden worden. Zouden we voor de wat klassiekere, oude-sfeer grijsblauwe, of de wat modernere groene gaan?
We neigen nu toch naar de groene. Vooral vriend heeft er een grote voorkeur voor. De kleuren zijn echt heel mooi diep (foto doet er geen recht aan) en we vinden de grijsblauwe toch wat minder 'spannend' (sorry, kan even geen beter woord vinden) dan de groene, wat we als we dan toch slechts 1 wand doen, eigenlijk wel zoeken. En ik denk dat zo langwerpig wel mooi is qua vorm omdat we dus tot halverwege de wand willen gaan.
Maar ik ben nog even in conclaaf met mezelf of ik het idee van het uit de hal terugkerende grijsblauw en het meer ' authentieke' gevoel van 'witjes' al naast me neer wil leggen. En dat we weer eens zwichten voor een enorme trend vind ik ook ergens maar matig, hoewel dat nergens op slaat. (Met de kleuren in huis kan ik tenminste nog zeggen dat ik ze 10 jaar geleden al had, voordat VT wonen er mee aan de haal ging)
En ondertussen probeer ik te bedenken waar ik die blauwgrijsjes dan toch ergens in huis terug kan laten komen![]()
(Wellicht de wc? De badkamer wil ik denk ik wel iets anders).
Luxeprobleem dit hoor, haha![]()
Hier sluit ik me bij aan!quote:Op maandag 19 december 2022 13:08 schreef Debsterr het volgende:
Ooooh die blauwgrijsjeswitjes, past veel meer bij de uitstraling van jullie huis vind ik! En dat van iemand die WEL lekker in trends enzo meegaat. Maar vind die blauwgrijze oprecht mooier.
100% blauw zie ik nu.quote:Op maandag 19 december 2022 13:28 schreef Candaasje het volgende:
Moet ik nu serieus zelf stemmen om de uitslag te zien?
Dit hebben wij overwogen voor de badkamer maar als je online zoekt naar grotere oppervlaktes hiermee dan oogde dat super lelijk dus ik zou 'm niet aanraden, los van of het bij de sfeer van jullie huis past.quote:Op maandag 19 december 2022 12:51 schreef Candaasje het volgende:
of... en dit is gewoon natuurlijk een enorme trend () , de rechthoekige groen/blauw/grijsjes:
[ link | afbeelding ]
Hebben wij ook. vorige week nog rode kool gemaakt. Spetters waren er met een veeg vanaf.quote:Op maandag 19 december 2022 14:46 schreef AnneX het volgende:
Hoezo eigenlijk tegeltjes?
Optie: Ga anders voor een schrobvaste verf. In een kleur naar jullie smaak…
Kies maar weer partij voor @Myraelaquote:Op maandag 19 december 2022 15:20 schreef gcjoel het volgende:
Ik vind de vierkante tegeltjes echt veel mooier en passen beter bij het huis.
Wel lijkt het mij juist minder mooi als je deze met witte tegeltjes gaat combineren.
Dat geeft toch een beetje zo'n 'we willen wel maar durven niet echt' gevoel.
En dat past niet bij de rest van jullie huis!
Kan gewoon is mijn ervaringquote:Op maandag 19 december 2022 15:13 schreef Candaasje het volgende:
Kijk, dit begint al vertrouwder te worden, allerlei verschillende meningen![]()
Schrobvaste verf hebben we nu. Ik vind het ok voor nu tijdelijk, maar ik hou enorm van de uitstraling van tegeltjes en ik wil ook gewoon met kurkuma kunnen rondspetteren en het er de volgende dag pas af kunnen poetsen
Ja, dat vind ik ook wel. Pak er gewoon flink mee uit! En het gaat er denk ik sowieso tof uitzien als je achter de planken door tegelt.quote:Op maandag 19 december 2022 15:20 schreef gcjoel het volgende:
Ik vind de vierkante tegeltjes echt veel mooier en passen beter bij het huis.
Wel lijkt het mij juist minder mooi als je deze met witte tegeltjes gaat combineren.
Dat geeft toch een beetje zo'n 'we willen wel maar durven niet echt' gevoel.
En dat past niet bij de rest van jullie huis!
Als je de twee kleuren combineert, krijg je zoiets:quote:Op maandag 19 december 2022 16:30 schreef yinu het volgende:
Ik kom ook even mijn mening geven: ik zou niet combineren met witte tegeltjes wegens wat @:gcjoel zegt. Liever een groot vlak. Wat mij stoort in het voorbeeld dat je geeft met die hard-groene tegeltjes (wat je liever niet wilt) is juist die smalle rand tegeltjes waardoor het juist erg opvalt en daardoor wringt. En ik ben het ook eens met dat de vierkante tegeltjes minder trendgevoelig zijn en beter bij het huis passen. Maar het grijzige is inderdaad wel een beetje grijs in combinatie met het grijze aanrechtblad. Alleen, die tegeltjes zijn er toch in 278391 kleuren? Misschien is er een kleur die bij jullie allebei genoeg sprankeling in de ogen brengt en mooi bij de rest van het huis past? Want nu lijkt het wel erg op een compromis uit te draaien…
Och, soms moet iets ook gewoon even rusten qua keuzequote:Op woensdag 11 januari 2023 21:10 schreef Candaasje het volgende:
Noper is nog een monster besteld voor de vloertegel in de keuken, en we hebben zwarte tegeltjes gevonden voor de schouw (enkelen waren gesneuveld) en verder is het voor nu maar even voor latere zorg
![]()
Maar we zijn inmiddels bezig met project ‘plint’ .
Was nog gedoe met schilderen (bleek toch iets van siliconen vervuiling te zijn, dus alle plinten 4x kunnen schilderen…). In de voorkamer zitten ze inmiddels op de muren![]()
De oude bank hebben we naar beneden verplaatst, dus we leven nu meer beneden en de konijnen hebben een kamer voor zichzelf.
Tevens bestelden we een nieuwe bank, deze maar dan in okergeel:
[ afbeelding ]
Komt ergens einde maart.
Een eind deze maand komen ze al het glas vervangen. Dus ik hoop op een beetje mooi weer.
Voor de komende tijd is het vooral opruimen (gereedschap naar de schuur zodat we weer ruimte hebben in de kelder) en de opslag leeghalen, en transport regelen voor de piano. Daarna weer verder met klussen/schilderen.
Beetje wel jaquote:
quote:Op dinsdag 14 maart 2023 14:58 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Beetje wel ja![]()
Hoewel er toch nog wel wat gebeurd is, ligt het tempo wel wat lager. En veel dingen zijn niet zo foto waardig, zoals dozen uitpakken en dat soort geneuzel.
Maar ik zal even een rondje door het huis maken met wat foto’s.
Is ook zo hoorquote:Op dinsdag 14 maart 2023 17:41 schreef yinu het volgende:
Prach.Tig. Vooral de deuren! En de kleuren. En ik vind de bank mooi en met het gele glas was het misschien wel ietsjes aan de gele kant geworden. Je went er vanzelf aan!
Nee maar ik vind de gele bank juist fantastisch! Ik heb zelf ook een okergele bankquote:Op dinsdag 14 maart 2023 21:25 schreef Candaasje het volgende:
Thnx allen!
[..]
Is ook zo hoorDan hadden we voor een lichte/witte/lichtgrijze bank moeten gaan denk ik.
Maar ik wilde al jaren graag een gekleurde bank en een te lichte bank is niet handig met toekomstige viervoetige huisgenoten![]()
Inmiddels ben ik er al erg aan gewend gelukkig
Ik heb tegenwoordig een koffiezetapparaat, dus kan je nu eindelijk koffie aanbieden. (Of ik zet fris of bier koud. 't Is maar wat je wil natuurlijk. )quote:Op dinsdag 14 maart 2023 18:05 schreef Kreator het volgende:
Ziet er goed uit. Binnenkort eens naar binnen spieken.
Oh ja ik ookquote:Op dinsdag 14 maart 2023 21:26 schreef yinu het volgende:
[..]
Nee maar ik vind de gele bank juist fantastisch! Ik heb zelf ook een okergele bank
Wit op de muren is Histor Clean Wit (hadden we nog over van de keuken, maar afneembaar is in een hal ook wel praktisch).quote:Op dinsdag 14 maart 2023 21:34 schreef Fietsertje70 het volgende:
Welke kleuren blauw en wit hebben jullie gebruikt in de hal? Ik vind het er supermooi uitzien
De hal was ook DE reden waarom ik wilde kijken bij dit huis (ok, de lap grond deed het hem ook wel) en waarom ik mijn vriend - al mopperend - toch met tegenzin meegesleept kreeg naar de bezichtigingquote:Op dinsdag 14 maart 2023 21:46 schreef Duderinnetje het volgende:
Prachtig! De hal is mijn absolute favoriet. Wauw!!
Voetjes van de radiator: potje zwarte verf, penseeltje.
Heerlijk, zo genieten van je huis.quote:Op dinsdag 14 maart 2023 21:49 schreef Candaasje het volgende:
[..]
De hal was ook DE reden waarom ik wilde kijken bij dit huis (ok, de lap grond deed het hem ook wel) en waarom ik mijn vriend - al mopperend - toch met tegenzin meegesleept kreeg naar de bezichtiging![]()
Maar ik merk dat ik elke ruimte nu heel fijn vind. Afgelopen weekend hadden we vrienden over de vloer; dat je dan heel 'decadent' in de voorkamer je bezoek ontvangt, en uiteindelijk voor het avondeten en een avond bordspelletjes naar de eetkamer verhuisd. En dan daarna weer koffie/thee in de voorkamer.
Dank je, wij hebben beneden in de hal een bovenlicht met geel glas en dezelfde vloer, dus ik denk dat het allemaal goed komt.quote:Op dinsdag 14 maart 2023 21:46 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Wit op de muren is Histor Clean Wit (hadden we nog over van de keuken, maar afneembaar is in een hal ook wel praktisch).
De kozijnen zijn beneden overal 'Shaded Whisper' (Histor kleur, we hebben het laten mengen in Sikkens maar kan geloof ik in elk merk). Dat is een iets grijzere tint dan wit:
[ afbeelding ]
Het blauwgrijs is dus eigenlijk meer groengrijs, en voor het houtwerk (deuren en kozijnen van de kleine raampjes) is dat de kleur Juturna:
[ link | afbeelding ]
Kijk wel even goed hoe dat in je eigen kamer uitpakt, ik vermoed dat het gele glas bij ons wel invloed heeft op de kleurbeleving![]()
Het blauwgrijs op de muren was nog een hele zoektocht, want Early Dew was te groen, en Dolfijn van de Praxis Perfection was te blauw. Dus die hebben we 1 op 1 gemengd, en toen kregen we de juiste kleur
De hartford van Happy Home.quote:Op woensdag 15 maart 2023 11:12 schreef Morgane89 het volgende:
@:Candaasje wauw jeetje, jullie hebben hier echt oog voor. Heel mooi en gezellig!
Welke bank hebben jullie?
Ha, ja, nou, die plannen moeten we nog maken. Het is een behoorlijke lap tuin (zeker voor 'Utrechtste begrippen'), want het perceel is zo'n 600m2 en vanaf de achterdeur zal de tuin een meter of 40 diep zijn, en 10 meter breed. Het is wel een beetje een pijpelade en dat maakt het ook weer wat lastiger. Ook omdat er al veel beplanting staat; ga je dat dan weghalen, verplaatsen of laat je het staan?quote:Op vrijdag 17 maart 2023 16:12 schreef Gripper het volgende:
Ik kan niks toevoegen wat niet al gezegd is, het is prachtig geworden![]()
Wat zijn jullie plannen voor de tuin, en hoe groot is die lap grond eigenlijk? Wij hebben vorig jaar de tuin gedaan (2021 het huis, 2022 de tuin) en dat was minstens zo'n grote klus als de verbouwing binnen.
Met sauna en jacuzziquote:Op zondag 19 maart 2023 17:59 schreef Leandra het volgende:
Het achterste gedeelte een "verstoptuin" maken?
Dat het vanuit het huis lijkt alsof de tuin 20 meter diep is maar dat daar dan achter nog een tuin is die je niet ziet en waar je veel meer privacy hebt?
Dat zou ik iig doen met zo'n lange tuin.
Dat hebben wij idd gedaanquote:
Gelukkig hebben de buren links en rechts inspiratievol grasveld.quote:Op zondag 19 maart 2023 16:01 schreef Candaasje het volgende:
Gratz!
[..]
Ha, ja, nou, die plannen moeten we nog maken. Het is een behoorlijke lap tuin (zeker voor 'Utrechtste begrippen'), want het perceel is zo'n 600m2 en vanaf de achterdeur zal de tuin een meter of 40 diep zijn, en 10 meter breed. Het is wel een beetje een pijpelade en dat maakt het ook weer wat lastiger. Ook omdat er al veel beplanting staat; ga je dat dan weghalen, verplaatsen of laat je het staan?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
We willen dit voorjaar naar de Tuinen van Appeltern voor wat inspiratie. We hebben namelijk wel vaag wat wensen en ideeen, maar het conreet maken vind ik wel een ding.
Enkele wensen die we nu hebben:
- Groot verblijf voor de konijnen. (Een konijnenheuvel en binnenverblijf... maar... hoe gaan we dit een beetje mooi overdekken? En waar willen we het precies gaan maken? Liefst niet helemaal achterin.
- Terrasje bij het huis voor de kop koffie in het zonnetje 's ochtends![]()
-Grotere zitplek achterin. Liefste wil graag een vuurtje kunnen stoken, maar dan moeten we wel een beetje rekening houden met de buren.
- Plek voor in elk geval wat kruiden (eventueel ook wat groenten) dicht bij het huis
- Plek voor de kliko's (beetje uit het zicht)
- Schuurtje behouden.
- Vijver behouden (eventueel uitbreiden indien we eendjes gaan houden)
- Grote den (en de conifeer bij het huis) behouden.
- Oude boomstronken eruit (zijn met de Valwind omgegaan, staan nu dus nog half afgezaagd overeind. Stuk of 4 exemplaren.)
- Plek voor wat kippen in de toekomst
- Plek voor de aanhanger, die vanaf de oprit dus ook wel enigszins toegankelijk moet blijven en daardoor is dit een wat lastiger punt (hoewel we ook overwegen om de aanganger uit het ontwerp te schrappen, en deze te stallen bij een stalling vlakbij. Achter onze tuin zit of zat een caravanstalling, het is me nog niet duidelijk of deze nog in bedrijf is).
In elk geval niet te strak en wel natuurlijk/veel beplanting. Beetje meer kleur en privacy.
Maar euh, ja, dat wordt dus nog wel even ons beter/verder oriënteren en verdiepen. tot die tijd is het vooral de boel weer eens goed snoeien en in toom houden
Die zullen vast ook heel blij zijn met kippen en een haan …quote:Op maandag 20 maart 2023 10:22 schreef Kreator het volgende:
[..]
Gelukkig hebben de buren links en rechts inspiratievol grasveld.
Je kunt ook kippen houden zonder haan hoor.quote:Op maandag 20 maart 2023 13:45 schreef PJ het volgende:
[..]
Die zullen vast ook heel blij zijn met kippen en een haan …
Ik woon daar letterlijk om de hoek en 3 huizen verderop hebben ze ook kippen. Dat is wel genieten idd.quote:Op maandag 20 maart 2023 13:45 schreef PJ het volgende:
[..]
Die zullen vast ook heel blij zijn met kippen en een haan …
Grind en gras zijn wel favoriet.quote:Op maandag 20 maart 2023 10:22 schreef Kreator het volgende:
[..]
Gelukkig hebben de buren links en rechts inspiratievol grasveld.
De achterburen van mijn buren hebben ook kippen vermoed ik. En duifjes.quote:Op maandag 20 maart 2023 14:30 schreef Kreator het volgende:
[..]
Ik woon daar letterlijk om de hoek en 3 huizen verderop hebben ze ook kippen. Dat is wel genieten idd.
Ja die zijn zeker leuk. Schijnen ze elk jaar wel neer te zetten om het gras kort te houden. (ik zou dat stukje grond allang verkocht hebben maar goed wie ben ik)quote:Op maandag 20 maart 2023 14:37 schreef Candaasje het volgende:
Ik vond de schaapjes naast jou ook wel gezellig!
quote:Op maandag 20 maart 2023 14:33 schreef Candaasje het volgende:
En trampolines zijn hier ook wel een ding….
Dan mogen ze het wel aan mij verkopen. Zet ik er elk jaar schaapjes neer.quote:Op maandag 20 maart 2023 15:15 schreef Kreator het volgende:
[..]
Ja die zijn zeker leuk. Schijnen ze elk jaar wel neer te zetten om het gras kort te houden. (ik zou dat stukje grond allang verkocht hebben maar goed wie ben ik)
[..]
Mocht ik ooit zo'n ding neerzetten, dan wel met een stel geiten erbij. Dat is hilarisch.quote:. Ja echt iedereen heeft zo'n ding. Het liefst vol in de voortuin ook.
Ik vind dat verhoogde beekje een heel tof concept!quote:Op zondag 19 maart 2023 17:55 schreef Claudia_x het volgende:
Volgens mij zijn jullie al prima bezig! Eerst bedenken welke functies je in de tuin wilt hebben en daar een plek aan geven. Daar ontwerp je dan omheen.
Met een lange, smalle tuin kun je betrekkelijk makkelijk dieptewerking krijgen waardoor de tuin er al gauw interessant uitziet, vind ik. Dat is trouwens iets wat jullie buren niet bepaald hebben geprobeerd.
Ter inspiratie drie tuinen die ik geslaagd vind:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
#1 In deze tuin vind ik het beekje briljant bedacht - en de combinatie met het stapelmuurtje voor de vuurplek is slim. Hoogteverschillen maken een tuin interessanter en het geluid van kabbelend water is rustgevend.
[ afbeelding ]
#2 Harry Pierik laat met zijn stadstuin zien dat je niet veel ruimte nodig hebt om bomen en open plekken in je tuin te hebben. Op YouTube kun je filmpjes vinden van zijn tuin. Een van zijn belangrijkste tips is: plant niet in groepjes, maar durf planten door elkaar te zetten.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
#3 Ik ben niet zo'n van van Eigen Huis en Tuin, maar ik viel eens in een aflevering met deze transformatie en stond ervan versteld. De tuin is klein maar herbergt veel functies en oogt natuurlijk. En er is op een slimme manier plek gemaakt voor kippen.
Ja, dat wil ik sowieso welquote:Op zondag 19 maart 2023 17:59 schreef Leandra het volgende:
Het achterste gedeelte een "verstoptuin" maken?
Dat het vanuit het huis lijkt alsof de tuin 20 meter diep is maar dat daar dan achter nog een tuin is die je niet ziet en waar je veel meer privacy hebt?
Dat zou ik iig doen met zo'n lange tuin.
Oh leuk, ik ben heel benieuwd!quote:Op zondag 19 maart 2023 18:08 schreef Gripper het volgende:
Wat een heerlijke lap grond! Die van ons is ook zo groot, 32 diep en 9 breed. Je mag altijd even in Cothen komen kijken voor inspiratie, hier is het ook helemaal op z’n kop gegaan want de oude tuin was net zo’n weelderig bos als bij jullie.
Al het werk hier is gedaan, nu moet het alleen nog gaan bloeien.
Een tuinman een avond uitnodigen kan ook heel leerzaam zijn
Mijn lief had een ontwerp gemaakt wat al zo compleet was, daar kon hij niks meer aan toevoegen of afdoen. We hebben de tuin eigenlijk ook in 3 vakken opgedeeld, en wat breedte gecreëerd met grote plantenbakken en een veranda achterin over de hele breedte
Vooral foto's van de XXL tuinverbouwing, maar zal er een paar maken van hoe het nu is en aan je PM'en!quote:Op maandag 20 maart 2023 15:50 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Oh leuk, ik ben heel benieuwd!![]()
(Heb je al iets van foto's? Hoewel nu natuurlijk nog lang niet alles lekker in bloei staat)
OMG! ik zit even bij te lezen, en dit idee is hilarisch! ik ga het in mijn achterhoofd houden voor als we ooit geiten krijgen ( en help me er tzt ajb aan herrinerenquote:Op maandag 20 maart 2023 15:22 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Mocht ik ooit zo'n ding neerzetten, dan wel met een stel geiten erbij. Dat is hilarisch.![]()
(totdat je om de dag je geiten weer uit de tuin van de buren 6 huizen verderop kunt gaan halen...)
Je zou een laurier kunnen gebruiken als groenen schutting. Die zijn dusdanig dicht met blad dat er geen zicht door heen is. En altijd groen. Kunnen tegen storm. Je kunt ze zonder probleem verwaarlozen mbt geen water geven.quote:Op maandag 20 maart 2023 15:49 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ja, dat wil ik sowieso welVeel mensen vonden dat we net achter het huis een buxusstruik moesten weghalen die erg naar het midden gesprongen staat. Maar ik vind het wel fijn dat 'ie ten minste nog een beetje het zicht vanaf de straat naar achteren beperkt. (Je kunt echt vrij ver naar achteren kijken. Het is dat wat struiken net voorbij de grote den in de tuin nog een beetje het zicht blokkeren.)
Zit er ook aan te denken om iets van een afscheiding (struik, deels opengewerkte schutting, eventueel halfhoog..) halverwege het huis te plaatsen. (Net voorbij de voordeur) Dan heb je ook in de eetkamer wat meer privacy. En dan kunnen we daar meer 'tuin' maken, in plaats van de huidige soort van halve oprit. Hebben de buren 2 huizen verderop gedaan en dat is echt wel mooi geworden. (Op de Funda foto's boven niet zo goed te zien).
Wie lekker eten wil leren moet een geitje roosterenquote:Op donderdag 30 maart 2023 21:06 schreef sigme het volgende:
Wie vloeken wil leren moet geiten nemen.
Ik zou het prettig vinden als je dit soort leed uit mijn topic laat, thxquote:Op donderdag 30 maart 2023 21:26 schreef flipsen het volgende:
[..]
Wie lekker eten wil leren moet een geitje roosteren
Of beter nog, naar het Festival Nacional de Chivito in Argentinie komen![]()
[ afbeelding ]
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |