Vraag mij soms af of dit wel zin heeft, vijand lijkt niet zichtbaar, je weet niet waar je op moet vuren. Bovendien zie je ook geen terugkomende patronen (alsof er niet op jou geschoten wordt).quote:Op zondag 11 september 2022 23:49 schreef Pumatje het volgende:
Russen die in vuur van oekrainse eenheid die oprukt lopen.
https://funker530.com/vid(...)nian-fields-of-fire/
-2
Poetin moet oppassen iedereen te straffen en de schuld te geven. Er komt een moment dat een volgende generaal en adviseur incalculeert dat hij de volgende is en daarop anticipeert.quote:Op zondag 11 september 2022 23:52 schreef Pumatje het volgende:
Het besef begint in te dalen op russische televisie dat de invasie niet goed gaat en er geen redden meer aan is. En nu is het de schuld van anderen die Putin hebben misleid...
https://www.reddit.com/r/(...)app&utm_source=share
Dit is waarschijnlijk ook een beweging om evacuatie te versoepelen. Wellicht is men het Kherson front al aan het evacueren, dat zou me niet verbazen.quote:Op zondag 11 september 2022 23:54 schreef J.B. het volgende:
Bij Cherson zouden de Russen zich terug aan het trekken zijn richting de Dnjepr om zodoende onder de 'paraplu' van hun eigen artillerie op de oostoever van de Dnjeper te blijven:
[ twitter ]
Dit lijkt erop te duiden dat de Russen op de westoever van de Dnjepr door hun munitie heen aan het raken zijn. Het probleem voor de Russen is echter dat Oekraense artillerie verder komt dan de Russische, dus ook dit natuurlijk uitstel van executie. Het blijft prijsschieten voor de Oekraeners, de bevrijding van Cherson kan niet lang meer duren.
Heb je de film gekeken? 2 russen worden vanaf 10 meter volgepompt met lood.quote:Op zondag 11 september 2022 23:55 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Vraag mij soms af of dit wel zin heeft, vijand lijkt niet zichtbaar, je weet niet waar je op moet vuren. Bovendien zie je ook geen terugkomende patronen (alsof er niet op jou geschoten wordt).
Natuurlijk zijn die er, en voor rationele mensen is elk verlies er een te veel en grensoverschreidend.quote:Op maandag 12 september 2022 00:03 schreef BlaZ het volgende:
Nog wat over de verliezen aan Oekranse kant, het is me niet duidelijk waar deze paramedische medewerker actief is.
Naar verhouding zijn de russische in het veelvoudige en aangezien de oekrainers hun land verdedigen..is dat het eerder waard..dan de aanvallende invasieve partij.
[ twitter ]
https://www.reddit.com/r/(...)app&utm_source=sharequote:Op zondag 11 september 2022 23:56 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Poetin moet oppassen iedereen te straffen en de schuld te geven. Er komt een moment dat een volgende generaal en adviseur incalculeert dat hij de volgende is en daarop anticipeert.
Al dit het geval is betekent dat de val van heel cherson Oblast. Zonder stad cherson is de Oblast onhoudbaar.quote:Op zondag 11 september 2022 23:54 schreef J.B. het volgende:
Bij Cherson zouden de Russen zich terug aan het trekken zijn richting de Dnjepr om zodoende onder de 'paraplu' van hun eigen artillerie op de oostoever van de Dnjeper te blijven:
[ twitter ]
Dit lijkt erop te duiden dat de Russen op de westoever van de Dnjepr door hun munitie heen aan het raken zijn. Het probleem voor de Russen is echter dat Oekraense artillerie verder komt dan de Russische, dus ook dit natuurlijk uitstel van executie. Het blijft prijsschieten voor de Oekraeners, de bevrijding van Cherson kan niet lang meer duren.
Deze snap ik niet. Hoe bedoel je? Waarom is logistiek een probleem?quote:Op maandag 12 september 2022 00:50 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Al dit het geval is betekent dat de val van heel cherson Oblast. Zonder stad cherson is de Oblast onhoudbaar.
Want logistiek.
Hoe ga je eenheden in de oblast voorzien zonder Cherson? Zonder enige wegen of aanknopingspunten loodsen enninfrastructuur.quote:Op maandag 12 september 2022 01:18 schreef oheng het volgende:
[..]
Deze snap ik niet. Hoe bedoel je? Waarom is logistiek een probleem?
Beide zal wegvallen. Alleen dan wanneer het de chinaboys uitkomtquote:Op maandag 12 september 2022 02:02 schreef Shreyas het volgende:
De eerste vraag is vooral hoelang het gaat duren voor het Russische volk in zulke grote getale in opstand komt dat het niet meer te stoppen is. Het besef dat deze oorlog ten onrechte is gestart door Poetin is er al, dat de oorlog voor Rusland grote verliezen zal kennen is er ook al. Toch doet het volk helemaal niets.
De tweede vraag is hoe het toch kan dat landen als China en India, de Russen maar blijven steunen. Ik snap dat ze tegen de hegemonie van de westerse wereld zijn, maar inmiddels zien zij toch ook wel dat deze oorlog het westen alleen maar sterker maakt en meer verenigd. Als ze willen dat het westen zwakker wordt en weer meer verdeeld raakt hebben ze er juist baat bij als de oorlog zo snel mogelijk stopt.
Deze vraag kan hier niemand beantwoorden. In principe steunt een meerderheid de oorlog en of de publieke opinie op dat vlak aan het veranderen is, is nog niet duidelijk.quote:Op maandag 12 september 2022 02:02 schreef Shreyas het volgende:
De eerste vraag is vooral hoelang het gaat duren voor het Russische volk in zulke grote getale in opstand komt dat het niet meer te stoppen is. Het besef dat deze oorlog ten onrechte is gestart door Poetin is er al, dat de oorlog voor Rusland grote verliezen zal kennen is er ook al. Toch doet het volk helemaal niets.
China en India profiteren van dit conflict aangezien het westen en Rusland hier zwakker uitkomen terwijl zij relatief sterker worden.quote:De tweede vraag is hoe het toch kan dat landen als China en India, de Russen maar blijven steunen. Ik snap dat ze tegen de hegemonie van de westerse wereld zijn, maar inmiddels zien zij toch ook wel dat deze oorlog het westen alleen maar sterker maakt en meer verenigd. Als ze willen dat het westen zwakker wordt en weer meer verdeeld raakt hebben ze er juist baat bij als de oorlog zo snel mogelijk stopt.
Dit is de Kherson oblast, enkel het deel te westen van de Dnjepr is zonder Kherson lastig te bevoorraden. De rest wordt sowieso niet via Kherson bevoorraad.quote:Op maandag 12 september 2022 02:17 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Hoe ga je eenheden in de oblast voorzien zonder Cherson? Zonder enige wegen of aanknopingspunten loodsen enninfrastructuur.
Steden waren en zijn de sleutels tot gebieden en de instandhouding ervan. Je kunt niet via wild terrein ineens routes bedenken naar waar die eenheden zitten. Daar kunnen geen vrachtwagens rijden
.daar is geen opslag mogelijkheid.
Zonder kherson is de oblast ook vergeven. Gewoon hoe het werkt.
Aanrader voor je ( als je geintresseerd bent) is het kijken van TIC ww2 stalingrad videos. Zelfde regio speelt zich (ongeveer) daar af en variabelen zijn hetzelfde
Dan zie je goed hoe oorlog werkt en het belang van bevoorrading.
Dat is nooit verandert.
Jawel. Ook de oostzijde is afhankelijk van kherson stad.quote:Op maandag 12 september 2022 02:36 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dit is de Kherson oblast, enkel het deel te westen van de Dnjepr is zonder Kherson lastig te bevoorraden. De rest wordt sowieso niet via Kherson bevoorraad.
[ afbeelding ]
Dit heb je eerder gezegd maar kan dat niet volgen. Dat is alsof je Amsterdam vanuit Brabant wil bevoorraden via Groningen.quote:Op maandag 12 september 2022 07:42 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Jawel. Ook de oostzijde is afhankelijk van kherson stad.
Via mariupol, melitopol zijn de aanvoerlijnen te beperkt en kwetsbaar om er btg's mee instand te houden.
Dat wordt onhoudbaar en leid tot attritie en slijtage van je btgs.
Totale meerwaarde omtbreekt tactisch om daar dan te blijven. Het is een strategische en tactische rekensom. Enkel het stuk wat de toegang tot landcorridor met krim vormt zal van belang zijn, en mogelijk zijn, en tactisch nuttig zijn om te blijven.
Kortom: de reden vervalt om in oost cherson oblast te blijven als je de stad niet in bezit hebt. Je loopt met aanwezige BTG's te geote risisco's voor vrijwel geen militair voordeel. Ik zeg het niet zomaar of omdat ik een leuke post wil doen in dit topic. Ik kan je garanderen dat de Oekrainers z.s.m. een einde willen maken met de dreigende situatie van de kerncentrale.
Maar niet iedereen heeft dat overleefd... En er zijn collega's voor het leven verminkt geraakt...quote:Op zondag 11 september 2022 23:29 schreef Pumatje het volgende:
De ypr heeft nogal wat moeten incasseren daar. Ik heb de informatiebuit 1e hand van de ervaringen van 42 blj. De ypr was er niet voor gemaakt en deed het goed. Een afbrandende ypr mag als iedereen dat overleeft.
Als je het zo benaderd is het meer geluk dan wijsheid geweest, daarnaast werd de YPR later natuurlijk ook slim ingedeeld in de verschillende CATs/SUAs.quote:Met alle jaren en alle yprs die er zijn inezet en de dasrbij opgetelde verliezen in bloed is de conclusie echt dat de YPR goed heeft gepresteerd. Ook mijn conclusie.
Dit verhaal is een beetje lastig te volgen. Kherson stad licht aan de west oever van de Dnjepr. Hoe is de oostelijke oever precies afhankelijk van een stad die aan de andere kant van de rivier ligt? Doel je op dat de oost oever te kwetsbaar wordt voor Oekrainse artillerie als zij Kherson stad bevrijden? Alle Russische aanvoerlijnen naar Kherson stad lopen immers over de oost-oever.quote:Op maandag 12 september 2022 07:42 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Jawel. Ook de oostzijde is afhankelijk van kherson stad.
Via mariupol, melitopol zijn de aanvoerlijnen te beperkt en kwetsbaar om er btg's mee instand te houden.
Dat wordt onhoudbaar en leid tot attritie en slijtage van je btgs.
Totale meerwaarde omtbreekt tactisch om daar dan te blijven. Het is een strategische en tactische rekensom. Enkel het stuk wat de toegang tot landcorridor met krim vormt zal van belang zijn, en mogelijk zijn, en tactisch nuttig zijn om te blijven.
Kortom: de reden vervalt om in oost cherson oblast te blijven als je de stad niet in bezit hebt. Je loopt met aanwezige BTG's te geote risisco's voor vrijwel geen militair voordeel. Ik zeg het niet zomaar of omdat ik een leuke post wil doen in dit topic. Ik kan je garanderen dat de Oekrainers z.s.m. een einde willen maken met de dreigende situatie van de kerncentrale.
Omdat Cherson de plek is vanwaar bevoorrading loopt. Valt Cherson zal het Russische leger niet in staat zijn haar BTG's in stand te houden zonder zichzelf te kwetsbaar op te stellen. Ze zullen zich dan terugtrekken richting de mond van de landcorridor naar de Krim. Daar kun je een veel beter georganiseerd succesvolle verdediging voeren.quote:Op maandag 12 september 2022 10:14 schreef Hugo862 het volgende:
[..]
Dit verhaal is een beetje lastig te volgen. Kherson stad licht aan de west oever van de Dnjepr. Hoe is de oostelijke oever precies afhankelijk van een stad die aan de andere kant van de rivier ligt? Doel je op dat de oost oever te kwetsbaar wordt voor Oekrainse artillerie als zij Kherson stad bevrijden? Alle Russische aanvoerlijnen naar Kherson stad lopen immers over de oost-oever.
Verder zie ik ook de logica niet waarom de reden vervalt om in oost Kherson oblast te blijven als Rusland zijnde als de land corridor naar de Krim een van je doelstellingen is. De Krim grenst letterlijk aan het Kherson oblast. Verlaat Rusland Kherson oblast dan zijn ze hun landcorridor naar de Krim kwijt.
Ik verzin het oordeel over de ypr niet zelf. Painf was er blij mee en terugblikkend kijken ze terug op een traag en zwaar apparaat dat wel in staat bracht om het werk te doen. Dat is alles wat ik zeg.quote:Op maandag 12 september 2022 09:48 schreef AchJa het volgende:
[..]
Maar niet iedereen heeft dat overleefd... En er zijn collega's voor het leven verminkt geraakt...
[..]
Als je het zo benaderd is het meer geluk dan wijsheid geweest, daarnaast werd de YPR later natuurlijk ook slim ingedeeld in de verschillende CATs/SUAs.
Anyway, het is natuurlijk niet dat die bak waardeloos heeft gepresteerd maar we mochten wel van geluk spreken dat ze weinig IEDs en RPGs hebben gekopt.
Waar je dus eigenlijk op doelt is dat het makkelijker/efficinter is om goederen overslag en verdere distributie te doen in een stad.quote:Op maandag 12 september 2022 10:24 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Omdat Cherson de plek is vanwaar bevoorrading loopt. Valt Cherson zal het Russische leger niet in staat zijn haar BTG's in stand te houden zonder zichzelf te kwetsbaar op te stellen. Ze zullen zich dan terugtrekken richting de mond van de landcorridor naar de Krim. Daar kun je een veel beter georganiseerd succesvolle verdediging voeren.
Nee, operationele haalbaarheid vervalt als je Cherson verliest. Je kunt je eenheden niet positioneren op duurzame wijze op de oostbank zonder bereikbaarheid van herstelfasciliteiten, depots, transporthubs en knooppunten. Van Cherson. Natuurlijk wordt het onhoudbaar doordat de Oekrainse artillerie en friends in staat zal zijn de Rus BTG's aan te grijpen. Niet omdat het te koud is, of dat ze doodgaan van verveling.quote:Op maandag 12 september 2022 10:35 schreef Hugo862 het volgende:
[..]
Waar je dus eigenlijk op doelt is dat het makkelijker/efficinter is om goederen overslag en verdere distributie te doen in een stad.
Ik vraag mij af of Oekrane uberhaupt een aanval vanaf Kherson stad richting het oosten zal overwegen. Dan moeten ze zelf de Dnjepr oversteken terwijl de bruggen daarover zwaar beschadigd zijn. Zou het niet logischer zijn om via Zaporizja en Militopol de rest van Kherson oblast te bevrijden?
Ik zou ook drukken via melitopol. De zee bereiken doel je denk ik op?quote:Op maandag 12 september 2022 10:35 schreef Hugo862 het volgende:
[..]
Waar je dus eigenlijk op doelt is dat het makkelijker/efficinter is om goederen overslag en verdere distributie te doen in een stad.
Ik vraag mij af of Oekrane uberhaupt een aanval vanaf Kherson stad richting het oosten zal overwegen. Dan moeten ze zelf de Dnjepr oversteken terwijl de bruggen daarover zwaar beschadigd zijn. Zou het niet logischer zijn om via Zaporizja en Militopol de rest van Kherson oblast te bevrijden?
Ja, in combinatie met niet afhankelijk zijn van bruggen die je zelf al maanden onder vuur hebt genomen voor de bevoorrading en transport naar en van het front. Als de Russen nu moeite hebben met zwaar materiaal over de Dnjepr krijgen dan geld dat op die locatie natuurlijk ook voor Oekraine als ze de andere kant op willen.quote:Op maandag 12 september 2022 10:42 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Ik zou ook drukken via melitopol. De zee bereiken doel je denk ik op?
Nee, oekraine speelt een thuiswedstrijd en de omgeving is haar in alle opzichten gunstig gezind.quote:Op maandag 12 september 2022 10:51 schreef Hugo862 het volgende:
[..]
Ja, in combinatie met niet afhankelijk zijn van bruggen die je zelf al maanden onder vuur hebt genomen voor de bevoorrading en transport naar en van het front. Als de Russen nu moeite hebben met zwaar materiaal over de Dnjepr krijgen dan geld dat op die locatie natuurlijk ook voor Oekraine als ze de andere kant op willen.
Daar heb je wel een punt.quote:Op maandag 12 september 2022 11:17 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Nee, oekraine speelt een thuiswedstrijd en de omgeving is haar in alle opzichten gunstig gezind.
Locals. Materialen en aanvoerlijnen zijn allemaal in het voordeel en dat maakt een oversteek onvergelijkbaar met dat van de russen. Het niveau waarop de rivier een barriere vormt is van een hele andere orde.
Als ik oekraine was had ik de materialen voor reparatie van de bruggen in de buurt, brugslag materiaal aanwezig en mensen geinstrueerd. Je kunt niet zo 1 op 1 deze situaties voor beide partijen gelijktrekken.
Rusland moet alles over honderden/duizenden kilometers aanvoeren. Oekraine niet. Dit is ook precies de reden waarom Cherson oblast onhoudtbaar wordt als ze Cherson verliezen.
De onbegaanbare grond voor rus tanks is n.m.m. zwaar overdreven, ik durf zelfs te stellen dat het onzin is.quote:Op maandag 12 september 2022 11:43 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Wanneer wordt de grond in Oekraine eigenlijk weer onbegaanbaar voor de Russische tanks enzo? Gaat dat nog veel uitmaken komende maanden, of zorgt het er vooral voor dat beide partijen minder progressie kunnen maken?
Heb ze even een appje gestuurdquote:Op maandag 12 september 2022 12:22 schreef AnneX het volgende:
De UK leger zal toch wel bewust zijn/blijven van booby traps!? in terug veroverde gebieden.
#fingers crossed.
Er schijnen ook zeer grote aantallen russen gevangen te zijn genomen en ook weer op andere locaties omsingeld te zijn.quote:Op maandag 12 september 2022 12:45 schreef AgLarrr het volgende:
Gaan ook allemaal geruchten over gesprekken waarin de overgave van de Russische troepen in Cherson worden besproken. Zogenaamd bevestigd door Oekraens zuidelijk commando. Ik had een tweet als bron, maar die vind ik zo snel niet terug (zelf geen twitter).
Ok zich zou ik zeggen dat je ongelijk hebt: nu is Kherson k al afgesloten, dus wat maakt het uit. En zolang er een spoorlijn is, kunnen de russen de trein uitladen. Immers, ze hebben laten zien in de middle of nowhere een trein uit te kunnen laden. Dat is een voordeel als je alles met de hand doet (eindelijk een voordeel gevonden lol).quote:Op maandag 12 september 2022 02:17 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Hoe ga je eenheden in de oblast voorzien zonder Cherson? Zonder enige wegen of aanknopingspunten loodsen enninfrastructuur.
Steden waren en zijn de sleutels tot gebieden en de instandhouding ervan. Je kunt niet via wild terrein ineens routes bedenken naar waar die eenheden zitten. Daar kunnen geen vrachtwagens rijden
.daar is geen opslag mogelijkheid.
Zonder kherson is de oblast ook vergeven. Gewoon hoe het werkt.
Aanrader voor je ( als je geintresseerd bent) is het kijken van TIC ww2 stalingrad videos. Zelfde regio speelt zich (ongeveer) daar af en variabelen zijn hetzelfde
Dan zie je goed hoe oorlog werkt en het belang van bevoorrading.
Dat is nooit verandert.
Zolang hun linies standhouden boven Kherson is zowel de stad als Oblast nog te verdedigen. Breken de linies van de Rus is het heel snel over.quote:Op maandag 12 september 2022 13:25 schreef oheng het volgende:
[..]
Ok zich zou ik zeggen dat je ongelijk hebt: nu is Kherson k al afgesloten, dus wat maakt het uit. En zolang er een spoorlijn is, kunnen de russen de trein uitladen. Immers, ze hebben laten zien in de middle of nowhere een trein uit te kunnen laden. Dat is een voordeel als je alles met de hand doet (eindelijk een voordeel gevonden lol).
Maar, het modderseizoen begint wel, en dat maakt de aanvoerlijnen door vijandelijk gebied extreem kwetsbaar, ik denk dat je dat bedoelt. Want er gaat wel een (1) spoorverbinding van Melitopol naar Nova Kakhova en De Krim.
Maar er lopen opvallend weinig wegen door de rest van de Kherson oblast.
De treinen moeten eerst door Tokmak, en dat ligt binnen bereik van HIMARS. Oekraine kan iedere dag 2 raketten afschieten, en je hebt het treinverkeer platgelegd.
Als we naar de andere aanvoerlijn kijken, dan zien we dat Oekraine al eens de brug bij Novooleksiivka, tussen Kherson en De Krim heeft aangevallen. Dus dat lukt ze vast wel vaker, gezien hun vermogen om ver achter de linies toe te slaan.
Ik neig ernaar te zeggen dat je gelijk hebt, en dat de rest van de Kherson Oblast niet te verdedigen valt, zeker niet aangezien nu de kans levensgroot is dat de troepen in de Kherson omsingeling op de vlucht zullen slaan, en vermoedelijk zeer beperkt inzetbaar zijn.. Vandaag is er ook weer een ponton geraakt.
Ik denk dat we het er wel over eens kunnen zijn dat de Kherson Oblast nauwelijks te verdedigen is.quote:Op maandag 12 september 2022 13:35 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Zolang hun linies standhouden boven Kherson is zowel de stad als Oblast nog te verdedigen. Breken de linies van de Rus is het heel snel over.
Ze hebben daar gelaagde verdediging in de diepte, men spreekt over 3 linies. Zal in praktijk gewoon een enorm deep defense zijn wat zeer lastig en kostbaar is om doorheen te breken.
Indien dit onmogelijk blijkt zullen ze (aanname) via Melitopol de zee willen bereiken en de russische verbinding die langs kust loopt doorsnijden.
Dan ondermijnen ze direct de linies ten weste van Cherson, de Rus zal niet de eenheden daar hebben een evengoede verdediging oostelijk van Cherson te plaatsen. Zodra ze dit beseffen zullen ze zich tactisch terugtrekken naar de mond van landcorridor naar de krim. Russen spelen dan hetzelfde slijtage spel als de oekrainers deden. Als alles goed gaat.
Er zijn alleen wel zo veel variabelen dat het onmogelijk is te voorspellen. Maar dit acht ik het meest waarschijnlijk voor die regio.
En dan zit het hele zooitje op de Krim. Oekrainers gaan dan gewoon wachteb. Ik geloof nooit dat BTG'S van de Rus op de Krim kunnen worden bevoorraad op de wijze die ze nodig hebben met alleen de Kerch brug. De Kerch brug zal zodanig worden bewerkt dat er alleen nog maar lichte voertuigen overeen kunnen.
Dat geeft de Russen daar de kans te ontsnappen. Dit zou ik doen.
Maak eens een paint aub wat je nu bedoelt met zonder Kherson stad kunnen ze melitopol en mariupol niet bevoorraden. Er loopt oa volgens mij gewoon een snelweg van de krim naar Mariupol en richting Donetsk.quote:Op maandag 12 september 2022 13:35 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Zolang hun linies standhouden boven Kherson is zowel de stad als Oblast nog te verdedigen. Breken de linies van de Rus is het heel snel over.
Ze hebben daar gelaagde verdediging in de diepte, men spreekt over 3 linies. Zal in praktijk gewoon een enorm deep defense zijn wat zeer lastig en kostbaar is om doorheen te breken.
Indien dit onmogelijk blijkt zullen ze (aanname) via Melitopol de zee willen bereiken en de russische verbinding die langs kust loopt doorsnijden.
Dan ondermijnen ze direct de linies ten weste van Cherson, de Rus zal niet de eenheden daar hebben een evengoede verdediging oostelijk van Cherson te plaatsen. Zodra ze dit beseffen zullen ze zich tactisch terugtrekken naar de mond van landcorridor naar de krim. Russen spelen dan hetzelfde slijtage spel als de oekrainers deden. Als alles goed gaat.
Er zijn alleen wel zo veel variabelen dat het onmogelijk is te voorspellen. Maar dit acht ik het meest waarschijnlijk voor die regio.
En dan zit het hele zooitje op de Krim. Oekrainers gaan dan gewoon wachteb. Ik geloof nooit dat BTG'S van de Rus op de Krim kunnen worden bevoorraad op de wijze die ze nodig hebben met alleen de Kerch brug. De Kerch brug zal zodanig worden bewerkt dat er alleen nog maar lichte voertuigen overeen kunnen.
Dat geeft de Russen daar de kans te ontsnappen. Dit zou ik doen.
Ja, moet ik je in een paint meer dan een decennium lang aan ervaring binnen het militaire domein gaan uitleggen en variabelen aanduiden waarom een militaire situatie wel..of niet lukt? Dat gaat niet ben ik bangquote:Op maandag 12 september 2022 13:50 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Maak eens een paint aub wat je nu bedoelt met zonder Kherson stad kunnen ze melitopol en mariupol niet bevoorraden. Er loopt oa volgens mij gewoon een snelweg van de krim naar Mariupol en richting Donetsk.
Russen gebruiken niet primair snelwegen, ze gebruiken primair spoorwegen. En de spoorlijn in dit gebied ligt binnen bereik van HIMARS. Zie mijn kaartje hierboven. Oh en het wemelt van gemotiveerde verzetstrijders. Oh en het moreel van de russen staat op instorten.quote:Op maandag 12 september 2022 13:50 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Maak eens een paint aub wat je nu bedoelt met zonder Kherson stad kunnen ze melitopol en mariupol niet bevoorraden. Er loopt oa volgens mij gewoon een snelweg van de krim naar Mariupol en richting Donetsk.
Ben je ons nu een leerzame paint aan het onthouden?!quote:Op maandag 12 september 2022 14:31 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Ja, moet ik je in een paint meer dan een decennium lang aan ervaring binnen het militaire domein gaan uitleggen en variabelen aanduiden waarom een militaire situatie wel..of niet lukt? Dat gaat niet ben ik bangLees het terug. Je kunt niet via 1 weg al die BTG's bevoorraden. Het is niet zo dat je een snelweg uitkiest en zaken dan maar gaan lopen.
1 BTG heeft 50 tot 100 vrachtwagens per dag nodig. Er zitten er tientallen. Reken uit hoeveel logistiek vervoer er over zo'n weg moet. Denk je nu werkelijk dat de oekrainers dat niet snappen en de russen toelaten de wegen te gebruiken daarvoor ?![]()
Ik probeer al post na post uit te leggen dat het gebied waar jij die snelweg ziet niet mogelijk is om te gebruiken als bevo route. Als je dat niet wilt aannnemen gaat een paint daar geen verandering in brengen.
De Rasputitsa is pas in het voorjaar, als de sneeuw begint te smelten.quote:Op maandag 12 september 2022 11:43 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Wanneer wordt de grond in Oekraine eigenlijk weer onbegaanbaar voor de Russische tanks enzo? Gaat dat nog veel uitmaken komende maanden, of zorgt het er vooral voor dat beide partijen minder progressie kunnen maken?
Het was niet aanvallend bedoeld maar je stelde gisteren ofzo zelf voor om wat snel op paint te zetten, vandaar de vraag.quote:Op maandag 12 september 2022 14:31 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Ja, moet ik je in een paint meer dan een decennium lang aan ervaring binnen het militaire domein gaan uitleggen en variabelen aanduiden waarom een militaire situatie wel..of niet lukt? Dat gaat niet ben ik bangLees het terug. Je kunt niet via 1 weg al die BTG's bevoorraden. Het is niet zo dat je een snelweg uitkiest en zaken dan maar gaan lopen.
1 BTG heeft 50 tot 100 vrachtwagens per dag nodig. Er zitten er tientallen. Reken uit hoeveel logistiek vervoer er over zo'n weg moet. Denk je nu werkelijk dat de oekrainers dat niet snappen en de russen toelaten de wegen te gebruiken daarvoor ?![]()
Ik probeer al post na post uit te leggen dat het gebied waar jij die snelweg ziet niet mogelijk is om te gebruiken als bevo route. Als je dat niet wilt aannnemen gaat een paint daar geen verandering in brengen.
Zo ook niet bedoelt of ontvangen hoor, hoe en waar kan ik fotos uploaden? Dan ga ik schilderen;)quote:Op maandag 12 september 2022 15:42 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Het was niet aanvallend bedoeld maar je stelde gisteren ofzo zelf voor om wat snel op paint te zetten, vandaar de vraag.
Ik ga kijken of ik vanavond zelf een paint kan maken om het te begrijpen. Dat je aanvoer nodig hebt etc is logisch.
Ik ga eens tekenen. Waar kan ik uploaden?quote:Op maandag 12 september 2022 15:08 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ben je ons nu een leerzame paint aan het onthouden?!
Ik verzoek bij deze met klem om het toch te proberen ! Ach ja wil vast helpen inkleuren !
www.imgur.comquote:Op maandag 12 september 2022 15:45 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Zo ook niet bedoelt of ontvangen hoor, hoe en waar kan ik fotos uploaden? Dan ga ik schilderen;)
quote:Op maandag 12 september 2022 15:08 schreef Nebelwerfer het volgende:
Ach ja wil vast helpen inkleuren !
Ik denk dat jullie en beetje langs elkaar heen lullen. Kherson is als logistieke hub alleen maar interessant als de Russen Kherson in bezit hebben. Als ze Kherson niet meer hebben en de Russen zitten oost van de Dnjepr dan vervallt logischerwijs de noodzaak van Kherson als logistieke hub want je gaat je troepen niet bevoorraden vanuit vijandelijk gebied.quote:Op maandag 12 september 2022 14:31 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Ja, moet ik je in een paint meer dan een decennium lang aan ervaring binnen het militaire domein gaan uitleggen en variabelen aanduiden waarom een militaire situatie wel..of niet lukt? Dat gaat niet ben ik bangLees het terug. Je kunt niet via 1 weg al die BTG's bevoorraden. Het is niet zo dat je een snelweg uitkiest en zaken dan maar gaan lopen.
1 BTG heeft 50 tot 100 vrachtwagens per dag nodig. Er zitten er tientallen. Reken uit hoeveel logistiek vervoer er over zo'n weg moet. Denk je nu werkelijk dat de oekrainers dat niet snappen en de russen toelaten de wegen te gebruiken daarvoor ?![]()
Ik probeer al post na post uit te leggen dat het gebied waar jij die snelweg ziet niet mogelijk is om te gebruiken als bevo route. Als je dat niet wilt aannnemen gaat een paint daar geen verandering in brengen.
quote:Putin ‘fires army commander after just 16 days’ amid major losses in Kharkiv
Ukraine says a ‘series of defeats’ inflicted by its armed forces led to the change in leadership
Russia has fired an army commander just 16 days after he was appointed to his role, Ukraine has claimed, after Kyiv’s forces made major gains.
Lieutenant General Roman Berdnikov was appointed to the position of commander of Russian army’s Western Military District on 26 August, replacing Lieutenant General Sychecvy.
Jij doet de hoogteverschillen, doe ik de infra.. deal?quote:Op maandag 12 september 2022 17:13 schreef AchJa het volgende:
[..]![]()
Als ik ergens de schurft aan heb is het wel oleaten tekenen...![]()
@:Pumatje weet precies wat ik bedoel...
Afwatering lijkt me wel wat voor jou, vooral in dat gebied...quote:Op maandag 12 september 2022 17:36 schreef Pumatje het volgende:
Jij doet de hoogteverschillen, doe ik de infra.. deal?
Ik kwam er al snel achter dat met oefenterreinen als Grafenwohr je fukt was met hoogteverschillen. Maar das het beste, iemand ermee opzadelenquote:Op maandag 12 september 2022 17:42 schreef AchJa het volgende:
[..]
Afwatering lijkt me wel wat voor jou, vooral in dat gebied...![]()
Kan er niet eoa kpl gecharterd worden?
Tis uiteindelijk wel iets van 9500 km2 in totaal las ik ergens.quote:Op maandag 12 september 2022 17:57 schreef AchJa het volgende:
[ twitter ]
Ik weet niet of een Tweet van het VK mag maar met wat duiding van de Kruif.
Brr, ja of een veilige bunker omdat hij risicos voorziet.quote:Op maandag 12 september 2022 18:05 schreef Pumatje het volgende:
Er zijn geruchten dat Poetin is vertrokken naar zn 'vakantiehuisje'
Boel schijnt in elkaar te donderen.
Referenda op de door de russen veroverde territoria is afgelast.
https://www.reddit.com/r/(...)app&utm_source=share
Haha, tja maar Pumatje heeft nu al dingen beloofd.quote:Op maandag 12 september 2022 17:13 schreef AchJa het volgende:
[..]![]()
Als ik ergens de schurft aan heb is het wel oleaten tekenen...![]()
@:Pumatje weet precies wat ik bedoel...
Ik heb nog steeds een rang want ben actief dienend... En onderdeel is nu na ongeveer 25 jaar KL (Art en Lua) Luchtmacht. Zit zo'n 30 jaar bij de baas nu.quote:Op maandag 12 september 2022 19:12 schreef Nebelwerfer het volgende:
Voor mijn beeldvorming: welke rangen hadden jullie en welke onderdelen zaten jullie bij? Als die vraag gesteld mag worden.
Ben ik nou gek of zie ik die YPR echt om de haverklap voorbij komen? Hoeveel zijn er die kant op gegaan? Of is het steeds dezelfdequote:Op maandag 12 september 2022 18:39 schreef Pumatje het volgende:
Dit schijnt in de buurt te zijn van Zaporizja, gefilmd vanaf een van onze Yperts.
Precies, het is 135km van Izium tot aan de grens en 55km breed.quote:Op maandag 12 september 2022 18:14 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Tis uiteindelijk wel iets van 9500 km2 in totaal las ik ergens.
Ik ben niet meer actief dienend, nu met burgerstatus nog steeds werkzaam voor defensie. Ik werk nu 15 jaar bij Mindef.quote:Op maandag 12 september 2022 19:12 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Haha, tja maar Pumatje heeft nu al dingen beloofd.
Voor mijn beeldvorming: welke rangen hadden jullie en welke onderdelen zaten jullie bij? Als die vraag gesteld mag worden.
Ik schat zo in dat - als die 20K gevechtstroepen in Kherson zich daar overgeven- je min of meer gewoon door kan rijden tot aan Mariupol. Mits je een ponton aan kan leggen die groot genoeg is natuurlijk. Onderweg vreet je die jongens van Wagner in Melitopol gewoon op.quote:Op maandag 12 september 2022 20:20 schreef ozzietukker het volgende:
Kherson gaat zeker vallen, en als het inderdaad een overgave gaat zijn, dan heeft het Kremlin een heel groot probleem.
Want het verliezen van de Kherson regio gaat ervoor zorgen dat ook de zoetwaterverbinding naar de Krim weer onder Oekrainsch beheer komt, en zolang de Krim in Russische handen is gaat die zoetwaterverbinding er niet zijn.
Maar erger dan dat, je laat zien dat niet alleen bij Kharkiv maar ook bij Kherson je leger in een korte tijd als een kaartenhuis in elkaar stort. Dat is gewoon een regelrechte nederlaag, die voor hardliners niet te verkroppen gaat zijn.
Maar wat nog veel gevaarlijker is, dan komt de landbrug naar de Krim ook in gevaar, want het Oekrainsche leger is dan op stoom, heeft dus manschappen en materieel over, en wat denk je dat in het van Partizanen vergeven gebied de Russische troepen gaan doen met de ontwikkelingen rond Kharkov en Kherson, die gaan zich echt niet ten koste van alles verdedigen, een paar radicale elementen ongetwijeld, maar het merendeel wil gewoon terug.
En de oorlog is nog niet gestreden, maar de ontwikkelingen gaan nu wel heel snel, rond heel Kharkiv zijn alle Russische troepen teruggetrokken, en ja Rusland voert wat bombardementen op nutsvoorzieningen uit, simpelweg soft targets, maar de controle heb je niet meer.
Zie je wel, Yperts aan het frontquote:Op maandag 12 september 2022 18:39 schreef Pumatje het volgende:
Dit schijnt in de buurt te zijn van Zaporizja, gefilmd vanaf een van onze Yperts.
https://www.reddit.com/r/(...)app&utm_source=share
Inderdaad, zoals ik een paar dagen geleden al schreef\; de weg naar De Krim en Sevastopol liggen straks wagenwijd open, omdat rusland straks geen functionerend leger heeft. Alleen Wagner blijft overeind, de special forces brigades, misschien her en der een luchtlandingseenheid.... Collaborateurs wordt nu mee afgerekend, vandaag zelfs de rector van een universiteit. En iedereen weet nu dat de zwakke russen uit Oekraine verdreven gaan worden, dus reken er maar op de het gewapend verzet enorm zal toenemen.quote:Op maandag 12 september 2022 20:29 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Ik schat zo in dat - als die 20K gevechtstroepen in Kherson zich daar overgeven- je min of meer gewoon door kan rijden tot aan Mariupol. Mits je een ponton aan kan leggen die groot genoeg is natuurlijk. Onderweg vreet je die jongens van Wagner in Melitopol gewoon op.
Er zijn hardnekkige geruchten dat russische eenheden in de Kherson omsingeling zich over willen geven.quote:Op maandag 12 september 2022 21:19 schreef BlaZ het volgende:
Gisteren werd er wel al gemeld dat de Russen zich dichter bij Kherson stad hadden teruggetrokken om zo binnen het bereik van artillerie van de overzijde van de Dnjepr te zijn. Dit zou het mogelijk terugtrekken van troepen makkelijker maken en geeft ook aan dat een deel van de artillerie waarschijnlijk al teruggetrokken is.
Ik zag op reddit een filmpje waar bij stond dat dat de raketinslag was op die powerstation waardoor tijdelijke shut down.quote:Op maandag 12 september 2022 21:19 schreef BlaZ het volgende:
Het grote probleem met de Khersonkessel is dat er ongeveer 20.000 troepen zitten die je niet ergens anders kunt inzetten terwijl het front juist een stuk korter wordt.
Gisteren werd er wel al gemeld dat de Russen zich dichter bij Kherson stad hadden teruggetrokken om zo binnen het bereik van artillerie van de overzijde van de Dnjepr te zijn. Dit zou het mogelijk terugtrekken van troepen makkelijker maken en geeft ook aan dat een deel van de artillerie waarschijnlijk al teruggetrokken is.
Er zijn overigens zeer zware ontploffingen in Kharkiv.
Voor de wapenexperts, is dit nu een thermobarische bom?
We zien het vanzelf gebeuren denk ik. Dat soort geruchten zijn altijd lastig om goed te duiden.quote:Op maandag 12 september 2022 21:48 schreef oheng het volgende:
[..]
Er zijn hardnekkige geruchten dat russische eenheden in de Kherson omsingeling zich over willen geven.
Aangezien de Oekrainers continue aanvallen, denk ik niet dat terugtrekken een optie is. Dat wordt een "Highway to hell 2.0". De omsingeling wordt telkens kleiner.
Maar, het kan ook zijn dat ze dekking willen hebben van meer (lange afstands) artillerie, of artillerie die aanvoerslijnen heeft. De hele Kherson omsingeling is 30-40km breed. Dus artillerie vanaf de veilige kant van de Dnipr rivier zou mogelijk moeten zijn.
Het hoofd van de Kherson regio zit alvast in Moskou, je verzint het niet.
Indicatief is wellicht de Russische aanval op het treinstation van Pokrovsk vanacht, waarschijnlijk om te proberen troepenverplaatsingen van Oekranse zijde lastiger te maken.quote:Ukrainian MoD claim control over Novovoskresenske (8/9)
10 keer zo goedkoop dacht ik? Gezien de kwetsbaarheid van tanks is 10 pantserwagens wel beter.quote:Op maandag 12 september 2022 22:22 schreef Nebelwerfer het volgende:
De Oekraners zijn te goed met pantserwagens. Krijgen geen tanks van de VS of Duitsland.
Ik vroeg me al eerder af, wat heeft in deze oorlog een tank nou echt aan voordelen boven een pantserwagen.
Tuurlijk meer pantser en groter kanon, maar dat eerste is niet onfeilbaar en een pantserwagen is wendbaarder en goedkoper natuurlijk.
Zou ik zeggen. En met die arti en drone ondersteuning heb je ze vooral nodig voor de infanterie die je tegenkomt.quote:Op maandag 12 september 2022 22:29 schreef zalkc het volgende:
[..]
10 keer zo goedkoop dacht ik? Gezien de kwetsbaarheid van tanks is 10 pantserwagens wel beter.
In deze tijd van drones heeft een tank vrijwel nul meerwaarde volgens mij. Die logge dingen worden bij bosjes tegelijk uitgeschakeld.quote:Op maandag 12 september 2022 22:22 schreef Nebelwerfer het volgende:
De Oekraners zijn te goed met pantserwagens. Krijgen geen tanks van de VS of Duitsland.
Ik vroeg me al eerder af, wat heeft in deze oorlog een tank nou echt aan voordelen boven een pantserwagen.
Tuurlijk meer pantser en groter kanon, maar dat eerste is niet onfeilbaar en een pantserwagen is wendbaarder en goedkoper natuurlijk.
Ja... Zou ook propaganda kunnen zijn, en dat het om 1 peleton gaat. Maar toch, dit soort geruchten is een ramp voor de eenheden op dat front. Paranoide alom.quote:Op maandag 12 september 2022 22:12 schreef BlaZ het volgende:
[..]
We zien het vanzelf gebeuren denk ik. Dat soort geruchten zijn altijd lastig om goed te duiden.
Nee, maar afentoe een dorpje is genoeg om de geruchtenstroom in de russische linies op gang te houden, en het moreel van de russen laag. In een krimpende omsingeling zitten is funest voor moreel.quote:De laatste dagen is er weinig tot geen actie meer nabij Kherson.
Ja inderdaad. Helaas voor de russen wordt deze hele oorlog niet beslist aan het Donets front, maar op de flanken.quote:Indicatief is wellicht de Russische aanval op het treinstation van Pokrovsk vanacht, waarschijnlijk om te proberen troepenverplaatsingen van Oekranse zijde lastiger te maken.
Wat een geweldig moment om een russische soldaat te wezen.... Afwachten waar de vijand dit keer zal toeslaan. Zelfde wilde geruchten doen de ronde over Vuhledar richting Mariupol.quote:Bij Orikhiv zouden Oekranse troepen zich verzamelen voor een potentieel offensief richting Tokmak.
Deze discussie hebben we hier eerder gehad, en ik moet zeggen dat tanks toch wel hun plaats hebben als superzware wapens. Wie wil er vechten tegen een tank? Welk wapen heeft dezelfde vuurkracht?quote:Op maandag 12 september 2022 22:22 schreef Nebelwerfer het volgende:
De Oekraners zijn te goed met pantserwagens. Krijgen geen tanks van de VS of Duitsland.
Ik vroeg me al eerder af, wat heeft in deze oorlog een tank nou echt aan voordelen boven een pantserwagen.
Tuurlijk meer pantser en groter kanon, maar dat eerste is niet onfeilbaar en een pantserwagen is wendbaarder en goedkoper natuurlijk.
Fout.quote:Op maandag 12 september 2022 22:34 schreef Papabear het volgende:
[..]
In deze tijd van drones heeft een tank vrijwel nul meerwaarde volgens mij. Die logge dingen worden bij bosjes tegelijk uitgeschakeld.
Ik wil het geen discussie noemen. Ik vraag me het af.quote:Op maandag 12 september 2022 22:53 schreef oheng het volgende:
[..]
Deze discussie hebben we hier eerder gehad, en ik moet zeggen dat tanks toch wel hun plaats hebben als superzware wapens. Wie wil er vechten tegen een tank? Welk wapen heeft dezelfde vuurkracht?
De russen gebruiken tanks trouwens compleet verkeerd (in colonnes, in steden zonder infanterie, geen luchtsuperioriteit), dus deze oorlog is een hl erg extreem fout voorbeeld.
Bovendien: de Oekrainers gebruikten hun tanks wl goed bij dit Kharkiv offensief, kijk liever daar naar.
Ik denk dat je eerder je vraagtekens kunt zetten bij vliegtuigen en helikopters. Die schitteren pas door afwezigheid! En alles wat een vliegtuig/helikopter kan, kan een drone ook. Zonder gevaar voor de bemanning.
Als een soort vuist om door te stoten, maar met kort daar achter artilleriesteun, infanterie met stingers en andere luchtafweer en snelle gevechtsvoertuigen.quote:Op maandag 12 september 2022 22:57 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ik wil het geen discussie noemen. Ik vraag me het af.
Hoe gebruiken de Oekrainers ze dan?
Niet helemaal fout dus. En sowieso zijn tanks tegenwoordig met al die drones behoorlijk kwetsbaar. Ik zou er niet graag in willen zitten.quote:Op maandag 12 september 2022 22:54 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Fout.
Juist tanks bieden enige bescherming tegen drones en anti tank wapens. BMPs en andere infanteriegevechtsvoertuigen zijn daar veel kwetsbaarder voor.
Maar als tanks als een soort file oprukken zonder adequate beschutting van infanterie en luchtsupport, dan zijn er in deze tijden idd veel wapens die ze wel kunnen uitschakelen.
Nouja, je bent kwetsbaar, maar je bent nog altijd veel kwetsbaarder zonder tank of in enig ander voertuig laat ik het zo zeggen.quote:Op maandag 12 september 2022 23:01 schreef Papabear het volgende:
[..]
Niet helemaal fout dus. En sowieso zijn tanks tegenwoordig met al die drones behoorlijk kwetsbaar. Ik zou er niet graag in willen zitten.
Ja, je kunt wat afschieten met zo'n ding, maar verder ben je tegenwoordig toch wel behoorlijk kwetsbaar in een tank.
Dat weet ik zo net nog niet. In een tank ben je sowieso een doel an sich.quote:Op maandag 12 september 2022 23:03 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Nouja, je bent kwetsbaar, maar je bent nog altijd veel kwetsbaarder zonder tank of in enig ander voertuig laat ik het zo zeggen.
Zeker als ze wel 'goed' worden ingezet.
Nouja, tanks zijn in zekere zin altijd al kwetsbaar en een doelwit geweest. In elke oorlog zijn er veldslagen geweest waar er soms honderden tanks tijdens 1 dag sneuvelden. En er zijn nu nog meer manieren om van af stand zon ding onschadelijk te maken.quote:Op maandag 12 september 2022 23:05 schreef Papabear het volgende:
[..]
Dat weet ik zo net nog niet. In een tank ben je sowieso een doel an sich.
Kwetsbaarder dan niet in een tank, ok, dat kan al snel
alles, lastig uit te leggen als je iets specifieker bentquote:Op maandag 12 september 2022 22:22 schreef Nebelwerfer het volgende:
De Oekraners zijn te goed met pantserwagens. Krijgen geen tanks van de VS of Duitsland.
Ik vroeg me al eerder af, wat heeft in deze oorlog een tank nou echt aan voordelen boven een pantserwagen.
Tuurlijk meer pantser en groter kanon, maar dat eerste is niet onfeilbaar en een pantserwagen is wendbaarder en goedkoper natuurlijk.
Wuht?quote:Op maandag 12 september 2022 22:29 schreef zalkc het volgende:
[..]
10 keer zo goedkoop dacht ik? Gezien de kwetsbaarheid van tanks is 10 pantserwagens wel beter.
Nee, fout. Het is de gebruiker die het verschil maakt. Dat de Russen als een stel amateurs oorlog voeren daar kan de tank niets aan doen. Het is alsof je een loodgieter inhuurt om je kraan te maken en hij alleen met een hamer mag werken.quote:Op maandag 12 september 2022 22:34 schreef Papabear het volgende:
[..]
In deze tijd van drones heeft een tank vrijwel nul meerwaarde volgens mij. Die logge dingen worden bij bosjes tegelijk uitgeschakeld.
Zeker mee eensquote:Op maandag 12 september 2022 23:09 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Nouja, tanks zijn in zekere zin altijd al kwetsbaar en een doelwit geweest. In elke oorlog zijn er veldslagen geweest waar er soms honderden tanks tijdens 1 dag sneuvelden. En er zijn nu nog meer manieren om van af stand zon ding onschadelijk te maken.
Het neemt echter niet weg dat zonder tanks je amper in staat bent vijandenlijke ingegraven posities snel kan innemen, daarvoor hebj e toch echt die gepantserde mastodonten nodig (geflankeerd met veel artillerievuur etc ozdat ze niet de tijd hebben om hun ATGM of wat dan ook erbij te pakken).
En zoals eerder was gerapporteerd, de frontlinie in kharkov werd doorbroken doordat een tankdivisie van 15 a 20 tanks snel waren doorgestoken bij die stad Balakleya
Inmiddels duidelijk. Wat mij betreft schiet er zo'n tank een gericht schot tussen de billen van Putlerquote:
Een reden trouwens ook dat ze die (nog) niet krijgen is dat wellicht nog belangrijker dan tanks zelf, de mensen zijn die zijn opgeleid om deze te besturen. En op het moment vn het uitbreken van de oorlog was er in Oekraine niemand opgeleid om bijvoorbeeld Leopars of de M1 Abrams tank te besturen.quote:Op maandag 12 september 2022 22:22 schreef Nebelwerfer het volgende:
De Oekraners zijn te goed met pantserwagens. Krijgen geen tanks van de VS of Duitsland.
Ik vroeg me al eerder af, wat heeft in deze oorlog een tank nou echt aan voordelen boven een pantserwagen.
Tuurlijk meer pantser en groter kanon, maar dat eerste is niet onfeilbaar en een pantserwagen is wendbaarder en goedkoper natuurlijk.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |