Mijn ervaring is dat de gemiddelde school denkt dat je er wel bent met zo'n kind een plusboekje onder zijn neus te schuiven, maar daarbij vergeten dat er juist begeleiding nodig is bij zoiets omdat er vaardigheden gevraagd worden die zo'n kind (nog) niet heeft ontwikkeld. Ik hoop dat de IQ-test door een HB-expert wordt uitgevoerd, die kan dan ook richting school adviseren, ook mbt pluswerk en dergelijke.quote:Op donderdag 13 april 2023 15:31 schreef Nazil het volgende:
Ik heb net een goed gesprek gehad met leerkracht, ib’er, iemand van het zorgteam en een orthopedagoog. Ik voel soms alsof ik overdrijf, want hij kan toch goed meekomen op school? Hij vindt het toch leuk? Maar buiten dat is er gedrag en zijn er signalen die ik niet kan negeren. Het hele team heeft mij gelijk gegeven en gelukkig neemt iedereen ons serieus. Hij loopt ver voor, hij is snel, hij denkt op een bepaalde manier, heeft kenmerken. De neuzen stonden allemaal richting meer/hoogbegaafd en er komt dus binnen een paar weken een iq-test. En ik hoop heel erg dat daar iets uitkomt, iets disharmonisch wat zijn boosheid en drukte verklaart. De orthopedagoog kon bepaalde dingen al wel verklaren maar zeker weten doen we het pas als het onderzocht is. Dus dat wordt nu in gang gezet en daarna kunnen we kijken hoe we hem kunnen helpen. Want normale stof is twee vingers in de neus, maar pluswerk laat hem vastlopen en we weten geen van allen of dat een goed teken is (hij leert eindelijk iets) of dat we hem overvragen.
Overigens vond mijn baas het allemaal maar onzin, eerder werd ook niet zo veel getoetst en het is toch fijn dat hij makkelijk mee kan komen? De middelbare school is nog zo ver weg, dat komt echt wel goed en je moet hem niet apart willen laten zetten voor pluswerk. Nou en bedankt, dagje ruilen?ik had echt veel liever een kind gehad dat lekker in de lijn liep met de rest en 6’jes en 7’en scoort.
De orthopedagoog zei al dat hij waarschijnlijk veel te veel op details zit en omdat elke opdracht met pluswerk anders is, ontploft je hoofd snel.quote:Op vrijdag 14 april 2023 09:45 schreef Nanukerst het volgende:
[..]
Mijn ervaring is dat de gemiddelde school denkt dat je er wel bent met zo'n kind een plusboekje onder zijn neus te schuiven, maar daarbij vergeten dat er juist begeleiding nodig is bij zoiets omdat er vaardigheden gevraagd worden die zo'n kind (nog) niet heeft ontwikkeld. Ik hoop dat de IQ-test door een HB-expert wordt uitgevoerd, die kan dan ook richting school adviseren, ook mbt pluswerk en dergelijke.
Krijgt elke ouder een soortgelijk gesprek of is dit buiten de reguliere gesprekken om?quote:Op woensdag 19 april 2023 11:14 schreef Tink89 het volgende:
Ik kreeg gisteren een uitnodiging van de juf om samen met haar superviserende juf (ze is zelf de lio-stagiair) en de ib'er te praten over de ontwikkeling van onze dochter. Ben heel erg benieuwd... Afspraak is na de meivakantie. Ik heb echt geen idee waar ze mee zullen komen. Prul tikt inmiddels alle leerdoelen van groep 2 makkelijk af (ze zit sinds eind november in groep 1) en ook een deel van groep 3. Ze is rekensommetjes aan het automatiseren, leest best vloeiend nu (deel van de woordjes zonder spellen) en schrijft woordjes uit haar hoofd goed op bijvoorbeeld.
Ik maak me een beetje zorgen dat ze of gaan praten over versnellen óf dat we moeten gaan kijken naar een andere school. Maar da's doemdenken aan mijn kant.
Dit is extra, de ib'er zit er ook bij.quote:Op woensdag 19 april 2023 12:03 schreef Nanukerst het volgende:
[..]
Krijgt elke ouder een soortgelijk gesprek of is dit buiten de reguliere gesprekken om?
Je moet dus nog 3 weken wachten op het gesprek? Jeetje wat lang… ik zou er open in gaan, zij hebben dit vast vaker voorgehad. Bij ons heeft school toen de orthopedagoog van het samenwerkingsverband erbij gehaald en laten doortoetsen om te kijken waar hij stond. Uiteindelijk wel laten versnellen, maar hij is van eind augustus en dat was na de kerstvakantie dus groep 2 en 3 in 1 schooljaar gedaan. En dat was een 2/3 combi, dat scheelde ook nog. Bij ons wisselen die combi’s een beetje, ik hoop voor jou ook en dat ze dan volgend jaar naar een 2/3 combi kan.quote:Op woensdag 19 april 2023 11:14 schreef Tink89 het volgende:
Ik kreeg gisteren een uitnodiging van de juf om samen met haar superviserende juf (ze is zelf de lio-stagiair) en de ib'er te praten over de ontwikkeling van onze dochter. Ben heel erg benieuwd... Afspraak is na de meivakantie. Ik heb echt geen idee waar ze mee zullen komen. Prul tikt inmiddels alle leerdoelen van groep 2 makkelijk af (ze zit sinds eind november in groep 1) en ook een deel van groep 3. Ze is rekensommetjes aan het automatiseren, leest best vloeiend nu (deel van de woordjes zonder spellen) en schrijft woordjes uit haar hoofd goed op bijvoorbeeld.
Ik maak me een beetje zorgen dat ze of gaan praten over versnellen óf dat we moeten gaan kijken naar een andere school. Maar da's doemdenken aan mijn kant.
Ik kijk nergens meer van op qua wachttijdquote:Op woensdag 19 april 2023 20:30 schreef Nazil het volgende:
[..]
Je moet dus nog 3 weken wachten op het gesprek? Jeetje wat lang…
Met een hulpverlener of wat dan ook niet, maar dit is de juf. Als ik nu een bericht stuur, kan ik morgen na schooltijd langskomen. Dat zou toch niet zo heel moeilijk moeten zijn?quote:Op woensdag 19 april 2023 20:46 schreef Hupje het volgende:
[..]
Ik kijk nergens meer van op qua wachttijd
Als ik even 5 minuten iets wil vragen wel. Bij een langer gesprek daar gaan minimaal een paar dagen overheen. En dan in combi met 2 weken vakantie zit je zo op 3 weken.quote:Op woensdag 19 april 2023 22:18 schreef Nazil het volgende:
[..]
Met een hulpverlener of wat dan ook niet, maar dit is de juf. Als ik nu een bericht stuur, kan ik morgen na schooltijd langskomen. Dat zou toch niet zo heel moeilijk moeten zijn?
Wat Deepfreeze zegt, voor een kort vraagje oid kan dat prima. Voor een serieus gesprek moet tijd vrij gemaakt, niet meer dan logisch.quote:Op woensdag 19 april 2023 22:18 schreef Nazil het volgende:
[..]
Met een hulpverlener of wat dan ook niet, maar dit is de juf. Als ik nu een bericht stuur, kan ik morgen na schooltijd langskomen. Dat zou toch niet zo heel moeilijk moeten zijn?
De kans dat ze nu al beginnen over versnellen is niet zo groot, de meeste scholen zijn daar niet heel happig op. Grote kans dat ze de voorsprong signaleren en willen bespreken wat ze haar kunnen bieden. Wat extra werkjes in de kleuterklas aanbieden is meestal makkelijker te realiseren dan een schooljaar overslaan.quote:Op woensdag 19 april 2023 16:00 schreef Tink89 het volgende:
[..]
Dit is extra, de ib'er zit er ook bij.
En saskiar, versnellen kan als het kind daar sociaal en emotioneel aan toe is ook, maar mijn dochter zou dan als 4-jarige naar combinatieklas 3-4 gaan. De oudste klasgenoten zijn dan 8 jaar. Dat verschil vind ik wel echt heel pittig, vooral omdat ze ook nog echt een kleuter is die graag verft en in het keukentje speelt en bing kijkt zegmaar...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ow moet waarschijnlijk stoppen met de externe plusklas. Ze hebben volgend jaar personeelstekort waardoor de groepen gaan krimpen. Ow scoort nog steeds fantastisch, heeft inzicht, heeft peers en een fantastische werkhouding. Hij zit hier alleen voor zelfvertrouwen, samenwerken en presenteren. Het zou zo jammer zijn voor hem, dus ik hoop dat ik nog iets voor elkaar krijg. Natuurlijk zou ik net wel begrijpen, juist voor kinderen zoals Js is het nog belangrijker dan voor kinderen als Ow.
Oh en als we dan toch mijn kids aan het bespreken zijn. Ze hadden het erover om Li groep 1 nog een jaar te laten doen omdat ze best wel wat doelen nog niet behaald. Ik heb aangegeven dat ik dat in groep 1 niet verstandig vind als ik haar broers zie. Ze is echt heel anders maar langzaam zie/hoor ik af en toe dingen dat ze volgens mij niet onder doet qua intelligentie voor haar broers.
Maar hoe zit het dan straks als de oudsten 12 zijn en hij nog 8?quote:Op woensdag 19 april 2023 20:55 schreef Deepfreeze het volgende:
Mijn 5 jarige kwam in in 3-4-5 klas terecht. Daar waren de eersten 9 voor hij 6 werd. Maar het is nooit echt een probleem geweest. Alleen heeft juf tegen de herfstvakantie, toen D even de klas uit was, de klas verteld dat de tijd van hem pamperen wel voorbij was en hij echt zelfredzamer moest worden![]()
Vooral de grote meiden wilden alles wel voor hem doen. Het was daardoor een zachte start voor hem.
Het blijft een afweging. In ons geval voorzag ik grotere problemen door gebrek aan cognitieve uitdaging, dan het sociale aspect (ook gewend aan grote broer en vrienden).
We hebben later de versnellings discussie nog eens gevoerd en besloten hem juist om sociale en emotionele redenen niet verder te versnellen.
Die hebben we inmiddels ook gehad, hij is 11 en gaat naar de zomer naar het VO. Die stap was ook pittig. Zeker omdat hij emotioneel ook echt jonger was dan zijn kalender leeftijd. Die was lastiger omdat hij zelf ook niet lekker in zijn vel zat. Maar ook zijn de grapjes van die pre-pubers echt wat anders dan zijn belevingswereld. Hij heeft nog wel lang problemen gehad met zijn emotionele ontwikkeling. Natuurlijk kende een deel van de oudere kinderen hem al van de middenbouw en zijn nukken, dus dat werd gewoon weer vriendelijk opgepakt.quote:Op donderdag 20 april 2023 08:21 schreef avotar het volgende:
[..]
Maar hoe zit het dan straks als de oudsten 12 zijn en hij nog 8?
Dat stadium zijn we volgens mij wel al gepasseerd. Ze krijgt al extra werkjes en volgens de juf haalt ze nu alle eindtermen van groep 2 al. Ik heb in de tussentijd maar eens contact opgenomen met Senzai om om hulp te vragen.quote:Op donderdag 20 april 2023 06:22 schreef Nanukerst het volgende:
[..]
De kans dat ze nu al beginnen over versnellen is niet zo groot, de meeste scholen zijn daar niet heel happig op. Grote kans dat ze de voorsprong signaleren en willen bespreken wat ze haar kunnen bieden. Wat extra werkjes in de kleuterklas aanbieden is meestal makkelijker te realiseren dan een schooljaar overslaan.
Ik ga even opzoeken waar ik die motorische en sociale eindtermen kan vinden. De juf had het destijds idd vooral over de cognitieve, geloof ik.quote:Op donderdag 20 april 2023 12:24 schreef Loj het volgende:
Ook motorisch en sociaal?
Dat is wel heel knap!
Cognitief snap ik hoor, als je vertelt wat ze al kan.
Ja, maar hier idd nog geen update geplaatst.quote:Op woensdag 24 mei 2023 23:08 schreef Gogo83 het volgende:
Had je eigenlijk al een gesprek gehad @:tink89?
Zo herkenbaar.quote:Op donderdag 25 mei 2023 11:37 schreef Tink89 het volgende:
Mijn frustratie zit 'm er wel een beetje in dat de superviserende juf steeds aangeeft dat ze niet meer kunnen dan ze nu doen en dat ze zien dat prul met steeds meer plezier naar school gaat en dat daarom de noodzaak om iets te doen, steeds kleiner wordt. Begrijp me niet verkeerd: ik ben ook blij dat ze steeds meer plezier heeft, maar ik merk ook dat haar leergierigheid in de kiem gesmoord wordt door herhalingen en gebrek aan uitdaging. Haar weektaakjes blijven grotendeels foutloos en ze geeft zelf ook aan dat ze het saai vindt als ze gaan lezen/schrijven/rekenen, omdat ze al weet hoe het moet. Ik zie dus wél noodzaak...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |